Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (245)Книжкові видання та компакт-диски (245)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П381.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бичков С.А. 
Інтродукційний потенціал Pinus Pallasiana D.Don і Pinus Sylvestris L. у техногенно забруднених територіях Приазов'я: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.А. Бичков ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

З'ясовано ступінь стійкості сосени кримської та звичайної до атмосферних викидів металургійних комбінатів Маріуполя. Визначено в основних насадженнях Приазов'я рівень забруднення хвої важкими металами, найбільш поширеними у викидах металургійних виробництв. Оцінено статеву репродуктивну функцію даних сосен в інтродукційних насадженнях за умов аеротехногенного забруднення. Встановлено ступінь відтворення рівня генетичної (алозимної) мінливості природних популяцій у штучних насадженнях сосни кримської у Приазов'ї та Криму. Проаналізовано ступінь збереження популяційно-генетичної гетерогенності у групі плюсових дерев сосни кримської та групі стійких до аерополютантів особин сосни звичайної. Досліджено взаємозв'язок мінливості кількісних (морфометричних і репродуктивних), а також спадкових біохімічних ознак у природних популяціях сосни кримської. Особливу увагу приділено питанням збереження даних зв'язків у інтродукційних насадженнях Приазов'я. Розроблено науково обгрунтовані підходи до добору рослин з метою формування стійких насаджень сосен кримської та звичайної за умов Маріуполя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-459(4УКР7),022 + П381.13 Р. pallasiana
Шифр НБУВ: РА310652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Дешко Л.О. 
Внутрішньовидова мінливість сосни звичайної в географічних культурах за цитологічними показниками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Л.О. Дешко ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність вивчення внутрішньовидової мінливості лісівничо-таксаційних і цитологічних показників сосни звичайної у географічних культурах, що дозволило відібрати за комплексом ознак найперспективніші кліматипи. Розроблено методичні основи застосування цитологічних досліджень з метою виявлення та прогнозування мінливості сосни звичайної на різних біологічних рівнях та відбору кращих популяцій. Вперше проведено цитологічні дослідження пилку та насіння сосни звичайної у географічних культурах першого та другого поколінь. Висвітлено науково обгрунтовану систему показників для визначення біологічних зв'язків між дослідженими таксаційним та цитологічним рівнями. На основі системного підходу до вивчення внутрішньовидової мінливості проведено в географічних культурах селекційний відбір кращих за комплексом показників популяцій сосни звичайної. Відібрано кращі кліматипи з метою створення високопродуктивних лісових насаджень сосни звичайної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-45
Шифр НБУВ: РА312915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Макарчук Я.І. 
Продуктивність культур сосни звичайної Овруцько-Словечанського кряжу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Я.І. Макарчук ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий напрямок у вирішенні проблеми підвищення продуктивності штучних насаджень сосни звичайної за умов Овруцько-Словечанського кряжу. З'ясовано, що в насадженнях регіону на землю випадає велика кількість насіння сосни, проте природне поновлення її є незадовільним. Показано доцільність штучного відновлення лісу шляхом створення лісових культур. Встановлено, що вміст поживних речовин у підстилці та грунті культур різної густоти достатній для забезпечення інтенсивного росту сосни звичайної. Зазначено, що продуктивність насаджень всіх вікових груп різна. Для забезпечення інтенсивного росту дерев сосни, формування малозбіжистих, добре очищених від гілок стовбурів, запобігання появі трав'янистих рослин і задерніння грунту, зімкнутості крон у насадженнях всіх вікових доцільно груп дотримувати зазначених показників. За таких умов насадження раціонально використовуватимуть сонячну енергію та родючість грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Великоридько Т.І. 
Стійкість та мінливість сосни звичайної (IPinus sylvestris/I L.) в техногенно забруднених умовах південного сходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук / Т.І. Великоридько ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-315-28(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Петренко М.М. 
Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / М.М. Петренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Метою роботи є встановлення нормативів та проведення оцінки загальних запасів фітомаси та допонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни українського Полісся з використанням бази даних ВО "Укрдержліспроект", яка містить основні таксаційні характеристики для кожного лісового виділу. На її базі розроблено таблиці росту модальних культур сосни, а також динаміки фітомаси та депонованого вуглецю в модальних штучних насадженнях сосни даного регіону. На підставі окремих дослідних даних тимчасових пробних площ уточнено математичні моделі для оцінки запасів фітомаси в окремому насадженні культур сосни. Ці моделі характеризують різні фракції деревного ярусу та підпологової рослинності. З використанням бази даних, наданої ВО "Укрдержліспроект", проведено розрахунки загальних запасів фітомаси та вуглецю за фракціями для всього фонду штучних соснових насаджень Полісся України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коваль І.М. 
Динаміка радіального приросту і санітарного стану соснових деревостанів в умовах аеротехногенного забруднення в Поліссі та Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.М. Коваль ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено зв'язки індексів приросту з обсягом викидів (у Поліссі - сильні, у Степу - середні) і кліматичними показниками (слабкі та середні в обох зонах). Отримано регресійні моделі залежності індексів санітарного стану від відстані до джерел забруднення. Встановлено, що вплив забруднення, в основному, посилює чутливість сосни до кліматичних факторів. Апробовано методику дендрохронологічних досліджень, придатну для екологічного моніторингу II рівня. Результати досліджень доцільно використовувати для діагностики стану лісових екосистем під впливом забруднення, створення прогностичних моделей динаміки радіального приросту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-425(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шпакова О.Г. 
Біологічні особливості вегетативного розмноження інтродукованих хвойних на Південному Сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.Г. Шпакова ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

За результатами досліджень з використанням комплексу біологічних, анатомо-морфологічних методів надано інтегровану оцінку регенераційної здатності цінних інтродукованих хвойних рослин за умов техногенно трансформованого регіону. Визначено вплив екзогенних та ендогенних факторів на процес коренеутворення, вивчено морфогенез придаткових коренів за умов живцювання. Доведено можливість прискореного розмноження високодекоративних видів і форм хвойних рослин та розроблено технологічні засоби інтенсифікації їх вегетативного розмноження за умов регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-275 + П381.3-275 + П381.6-275
Шифр НБУВ: РА320701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Жмурко 
Сосна Банкса (Pinus Banksiana Lamb.) в лісових культурах Західного і Малого Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Сергій Васильович Жмурко ; Український держ. лісотехнічний ун-т. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА332859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Головецький М.П. 
Формування високопродуктивних і біологічно стійких штучних насаджень сосни у свіжих борах Півночі Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / М.П. Головецький ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання ефективного відтворення та формування високопродуктивних біологічно стійких штучних соснових насаджень Півночі Київського Полісся за умов свіжих борів, в яких природне поновлення послаблене, відбувається повільно, може бути успішним у разі застосування складних способів головних рубок. Установлено, що у сосново-березових культурах значна частка фізіологічно активного коріння сосни витісняється коренями берези у нижній малородючій горизонт грунту, що погіршує продуктивність і товарність змішаних насаджень. Виявлено, що ці показники нижчі у порівнянні з чистими сосновими деревостанами та з культурами сосни з уведеними рядами аморфи. Виявлено, що стан і продуктивність штучних деревостанів сосни істотно погіршуються внаслідок інтесивного рекреаційного навантаження, до втрат запасу та товарності деревини призводить застосування лінійної технології рубок. За результатами дослідження запропоновано агротехнічні й лісівничі прийоми формування високопродуктивних соснових насаджень, які доцільно рекомендувати виробництву на півночі Київського та Чернігівського Полісся України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА326021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ковалевський С.Б. 
Лісівничо-екологічна роль трав'яного покриву в культурах сосни звичайної Східного Полісся: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / С.Б. Ковалевський ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Виявлено інтенсивність поселення та розвитку трав'яних рослин у культурах сосни різного віку та складу за умов свіжих борів і суборів. Визначено вплив трав'яного покриву на ріст штучних насаджень сосни, вологість і фізико-хімічні властивості підстилки та грунту, мікроклімат, а також розповсюдження в них безхребетних. Вивчено транспіраційні витрати вологи різними видами трав і деревами сосни, вплив зімкнутості крон насаджень і розвитку трав'яного покриву на інтенсивність транспірації, фотосинтезу, дихання сосни, вміст пігментів у хвої. Вивчено особливості біохімічного взаємовпливу між деревними і трав'яними видами в штучних насадженнях. Досліджено розповсюдження коренів сосни та трав у культурах різного віку та різній зімкнутості крон, виявлено вплив трав'яного покриву на природне поновлення сосни за умов свіжого субору. Уперше встановлено сукцесійний розвиток трав'яних рослин за весь період вирощування насаджень - від їх створення до рубань головного користування та зрубах. Показано, що зростання трав'яних рослин у культурах впливає на продуктивність соснових насаджень і вихід ділових сортиментів, особливо за умов інтенсивного зрідження деревостанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4 + П342.535 +
Шифр НБУВ: РА325530

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Распопіна С.П. 
Аеротехногенна трансформація соснових екосистем середньої течії басейну р. Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.П. Распопіна ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до вивчення стану та функціонування лісових екосистем за умов аеротехногенного забруднення. Визначено рівень техногенного навантаження на ліси, підтверджено їх санітарно-гігієнічну функцію, що виявляється в осадженні сосновими насадженнями вагомої частини забруднювачів. Показано значну акумуляційну здатність лісових підстилок щодо полютантів. Установлено негативні наслідки промислового забруднення лісових грунтів (дернових опідзолених на давньо-алювіальному піску), що відбилися на погіршанні стану та зниженні радіального приросту соснових деревостанів. Розроблено якісно-кількісну систему діагностичних показників аеротехногенного забруднення структурних компонентів лісових екосистем та запропоновано заходи для підтримання сталого розвитку лісів і підвищення їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.21*801.1-64 + П381.1-425 +
Шифр НБУВ: РА327436

Рубрики:

      
12.

Драган Н.В. 
Біоекологічні особливості видів роду сосна (Pinus L.) в урбанізованому середовищі Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.В. Драган ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Оцінено життєвий стан, межі довговічності, адаптивні морфогенетичні реакції сосни P. sylvestris, P. strobus, P. nigra на умови в міському середовищі. Визначено сприятливість міських екотопів для зростання сосни. На рівні асиміляційної та генеративної підсистем вивчено морфометричні та морфологічні показники, тривалість життя хвої, охвоєність пагонів та дефоліацію, кількість і якість насіння, виживання насіннєвих зачатків та ембріонів, схожість і якість пилку. У радіаційно забруднених екотопах вивчено порушення органо- та гістогенезу, описано характерні порушення розвитку вегетативних пагонів, виявлено та описано 8 резервних шляхів брунькоутворення. Вивчено порушення внутрішньої організації хвої. Запропоновано для біоіндикаційних досліджень більше десяти параметрів, які охоплюють різні рівні біологічної організації P. sylvestris від клітинного до організменного. Досліджено вплив біотичних факторів на життєдіяльність видів роду Pinus L. за міських умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Юркевич О.О. 
Селекційні основи підвищення продуктивності соснових насаджень Рівненщини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.О. Юркевич ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 18 с.: табл. — укp.

Узагальнено досвід створення постійної лісонасінної бази сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) та обгрунтовано засади підвищення лісокультурного виробництва насінним матеріалом з покращаними властивостями. Досліджено генетичні резерви, плюсові насадження та дерева сосни звичайної. Вивчено селекційно-лісівничу та морфологічну структуру популяцій сосни. На підставі результатів досліджень росту напівсібсових потомств плюсових дерев виділено їх елітні екземпляри. Вивчено репродуктивні особливості клонів сосни звичайної на лісонасінній плантації. Виявлено кореляційні зв'язки деяких анатомо-морфологічних і цитологічних особливостей будови бруньок клонів та їх потомств з інтенсивністю росту у висоту. На базі результатів проведених досліджень, раціонального використання у лісовому господарстві цінного генетичного фонду соснових насаджень та впровадження у лісогосподарське виробництво найбільш перспективних форм, створено засади сортового насінництва в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-451(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кікі М.С. 
Вплив способів створення та режимів вирощування культур сосни на їх ріст і зміну едафічних умов в Ізюмському пристеповому бору: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / М.С. Кікі ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни у грунті під впливом інтенсивної агротехніки, що застосовувались під час створення та вирощування культур сосни в Ізюмському пристеповому бору (Харківська область, межа північного степу та лісостепу). Досліджено культури за різної густоти садіння, строків та інтенсивності доглядових рубань у молодняка. З'ясовано, що після розкорчування зрубів, суцільної оранки та механізованого догляду менше руйнується грунт та скоріше відбувається його відновлення за умов вузькорядного садження культур з міжряддям 1,5 м, ніж за широкорядного - 2,5 - 3 м. Ріст і запас деревини в культурах віком до 20-ти років є кращими у разі широких рядів вирощування. Установлено, що у культурах з густотою садіння від 1,3 до 10 тис./га показники росту середніх дерев збільшуються зі зменшенням густоти. На підставі досліджень рубань у соснових молодняках зроблено висновки щодо можливості під час проведення освітлень застосовувати механічне (неселективне) вирубування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4 +
Шифр НБУВ: РА327387

Рубрики:

      
15.

Онищенко В.М. 
Стан та продуктивність штучних насаджень сосни звичайної, створених на староорних землях Центрального Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.М. Онищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Установлено та науково обгрунтовано особливості росту культур сосни звичайної на землях, які не використовуються в сільському господарстві. Уперше обгрунтовано вплив рубок догляду різної інтенсивності на стан, ріст і розвиток чистих і мішаних культур даної рослини різного віку на даних землях. Установлено особливості впливу зазначених рубок різної інтенсивності щодо показників ураження культур сосни шкідниками та збудниками хвороб. Визначено початкову густоту культур, за якої є можливим створення біологічно стійких насаджень сосни звичайної на землях, які не підлягають користуванню у сільському господарстві. Вивчено вплив умов місцезростання (поля, лісу) на інтенсивність водного режиму та хвої рослин. Досліджено вплив способів доглядів за грунтом на ріст і приживлюваність культур сосни на даних землях. Запропоновано рекомендації щодо способів підготовки грунту, строків проведення посадкових робіт, а також густоти та складу культур, що дає змогу створити біологічно стійкі насадження даних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА332149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Рибак В.О. 
Біоекологічні та лісівничі основи управління продукційним процесом в соснових ценозах Українського Полісся: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.О. Рибак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Розроблено новий напрям управління продукційним процесом у соснових ценозах Українського Полісся шляхом оптимізації біологічних параметрів розвитку ценозу та едатопу рубками догляду. Наведено наукове обгрунтування показників рубок догляду, розроблено моделі оптимальних зріджень для різних вікових груп і класів росту соснових ценозів. Запропоновано методику контролю за дотриманням параметрів зріджень за різних видів рубок. Вперше встановлено кореляційні зв'язки деяких таксаційних показників деревостану з елементами габітусу крони дерева в онтогенезі та можливості управління її морфогенезом. Вивчено особливості генезису лісових грунтів під впливом простих і мішаних ценозів, визначено швидкість і парамтери їх евтрофізації. Обгрунтовано доцільність введення під полог соснових ценозів тіньовитривалих та швидокорослих листяних порід дерев і кущів, які, не порушуючи цілісності структури ценозу, в стислий термін строк посилюють інтенсивність біологічного кругообігу поживних речовин і ростові процеси деревостану. Обгрунтовано новий екологічний підхід щодо збереження родючості лісових грунтів. Визначено інтенсивність та якісні показники природного поновлення залежно від едафічних умов, віку та густоти деревотсану, а також біологічних особливостей порід, що поновлюються. Обгрунтовано заходи щодо відтворення та збереження видового біорізноманіття у різновікових соснових ценозах за умов різних ендотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-44 +
Шифр НБУВ: РА331879

Рубрики:

      
17.

Цибулько В.А. 
Підвищення продуктивності соснових лісів Київського Полісся шляхом створення лісових культур на основі генетично покращеного насіння: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.А. Цибулько ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано підвищення продуктивності соснових лісів Київського Полісся шляхом використання кращих природних популяцій та клонових плантацій, сортовипробування природних та штучних сортів-популяцій методами лісової селекції. На підставі дослідження генетичних резерватів встановлено, що для збереження генофонду сосни звичайної необхідне створення штучних насаджень з потомств плюсових дерев, кандидатами в які відібрано 121 дерево. У клонових насіннєвих плантаціях сосни звичайної Київської лісової науково-дослідної станції відібрано чотири кандидати в штучні сорти-популяції, які призначені для лісовирощування на Поліссі України. На підставі аналізу шишок та насіннєвого матеріалу природних та штучних популяцій сосни звичайної Київського Полісся встановлено існування значного поліморфізму за такими ознаками, як форма апофізу шишок, їх колір та насіння, яке можна використовувати в наукових селекційних роботах. Визначено високу якість насіння зі штучних популяцій. Встановлено, що вирощування садивного матеріалу з генетично покращеного насіння доцільніше проводити за умов закритого грунту. Виявлено, що всім природним та штучним популяціям на початковій стадії онтогенезу притаманна мінливість росту, яка залежить від спадкових властивостей та впливу умов навколишнього середовища. Зазначено, що лісові культури, створені з генетично покращеного насіння, у віці 20 - 24 років суттєво перевищують контроль за висотою; перевищення за діаметром несуттєве, що вказує на більшу залежність приросту діаметрів від умов росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.921(4УКР3) + П381.1-45(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА330465

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Фучило Я.Д. 
Біолого-екологічні та технологічні основи плантаційного лісовирощування в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Я.Д. Фучило ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Розвинуто наукові положення стосовно потенційної та реальної продуктивності деревостанів сосни звичайної, ялини європейської, тополі та верби, а також особливостей формування їх плантаційних деревостанів за умов України. Виділено перспективні форми деревних порід для прискореного вирощування деревини. Удосконалено агротехніку та технологію створення плантацій (вирощування та використання різних видів садивного матеріалу, підготовка лісокультурної площі, обробіток грунту, удобрення, агротехнічні). Одержано математичні моделі взаємозалежностей густоти деревостанів з іншими таксаційними характеристиками. Розроблено програми формування оптимальної густоти плантацій на баланси та пиловник за слабкої та сильної інтенсивності доглядових рубань. Вивчено особливості формування та продуктивність другої (порослевої) генерації плантацій тополь на середню та грубу деревину. Запропоновано ознаки оцінки життєдіяльності дерев у разі визначення доглядових рубань (розміри крони та вологість лубу). Розроблено математичні моделі росту насаджень досліджених порід за запасом і середньою його зміною, що передбачає обгрунтування оптимальних строків головного рубання за максимальною кількістю деревини та її вартістю. Розроблено математичні залежності основних морфометричних характеристик вербового пруту від маси кущів маточної плантації та виходом стандартних живців. Обгрунтовано роль сфери плантаційного вирощування у розв'язанні екологічних проблем. Визначено економічну ефективність створення плантацій сосни з ущільнювачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4 + П381.3-4 + П382.23-4 + П382.24-4 +
Шифр НБУВ: РА336244

Рубрики:

      
19.

Ткачук В.І. 
Наукові основи підвищення продуктивності та стійкості соснових насаджень у Правобережному Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.І. Ткачук ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2005. — 37 с. — укp.

Проведено дослідження сучасного стану соснових лісів Правобережного Полісся України. Наведено дані про рівень лісистості, територіальний розподіл та структуру лісових насаджень регіону за їх функціональним призначенням. Досліджено динаміку соснових лісів за їх продуктивністю та відповідністю умовам місцезростання. Розроблено напрямки оптимізації структури сосняків, підвищення їх продуктивності та стійкості. Встановлено вплив режимів вирощування культур сосни звичайної на її ріст та сортиментну структуру. Визначено закономірності впливу кліматичних умов на динаміку радіального приросту. На підставі багаторічних досліджень вперше для регіону вивчено зміни лісопатологічного стану соснових лісів і з'ясовано причини їх виникнення. Проаналізовано специфіку функціонування лісоосушувальних систем Правобережного Полісся України, наведено оцінку санітарного стану соснових насаджень на осушених землях і встановлено особливості їх росту і продуктивності у разі використання лісоосушувальних систем різного ступеня деградації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР) + П342.921(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334811

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Максимчук Н.В. 
Еколого-біологічні та агротехнічні основи вирощування сосни звичайної у тимчасових розсадниках Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.В. Максимчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено ураженість сіянців сосни звичайної збудниками хвороб за умов Київського Полісся. Виявлено у прикореневому грунті та ризосфері однорічних сіянців сосни різні види нематод, за загальними екологічними чинниками наведено їх класифікацію та установлено чисельність, що впливає на ріст і розвиток молодих рослин. Уперше з'ясовано вплив намочування насіння у витяжках плодових тіл трутовиків на енергію проростання та схожість, ріст молодих рослин сосни звичайної. Визначено ефективність дії протруйника "Рубіж" (1 %) та водних витяжок з трутовиків проти комплексу фітопаразитичних нематод. Установлено дію стимуляторів "КО-64", "Гумісолу" на біометричні показники й ураженість сіянців даних рослин. Визначено ефективність впливу позакореневого підживлення препаратом "Джерельце-7" на їх біометричні показники й ураженість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-46(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339648

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського