Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (227)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-451$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Душара І. В. 
Поживна цінність і продуктивна дія силосованих кормів із озимих ячменю і вики в раціонах дійних корів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / І. В. Душара ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено ефективність згодовування дійним коровам вико-ячмінного силосу (у порівнянні з кукурузним) з нових сортів кормових культур у складі силосно-концентратно-коренеплідного раціону за умов Передкарпаття. Вивчено вплив згодовування нового виду силосу на рівень рубцевого бродіння, фізіолого-біохімічні показники крові, фрагменти азотового та фосфорного обміну, а також процеси молокоутворення. Встановлено, що використання силосу з нових сортів озимих ячменю (Широколистий) і вики (Львів'янка) у зоні Передкарпаття на фоні силосно-концентратно-коренеплідного типу годівлі дійних корів забезпечує їх потребу згідно з нормою за рядом важливих параметрів живлення (протеїн, кальцій, фосфор, сірка, мідь, цинк, кобальт, йод). Це сприяє інтенсифікації метаболічних процесів у рубці та крові, покращує перетравність поживних речовин кормів, підвищує молочну продуктивність корів, якість молока та рівень рентабельності його виробництва. Доведено доцільність застосування в зоні Передкарпаття у зимово-стійловий період утримання дійних корів у структурі силосно-концентратно-коренеплідних раціонів силосу з даних сортів озимого ячменю та вики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.469
Шифр НБУВ: РА385784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бомко В. С. 
Теоретичне і експериментальне обгрунтування повноцінного протеїнового і амінокислотного живлення корів для центральної зони Лісостепу: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.02 / В. С. Бомко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 42 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено хімічний склад і поживну цінність нових сортів кормових культур. Визначено вміст легко- та важкорозчинних фракцій сирого протеїну, лізину, метіоніну та триптофану в рослинних кормах, які вирощуються та заготовляються у зоні Центрального Лісостепу України. Запропоновано енергозберігальні технології заготівлі та використання сіна, силосу та сінажу для жуйних тварин і спосіб утримання великої рогатої худоби. Розроблено та запропоновано до виробництва гарантовану кормову домішку для корів. Одержано нові дані щодо забезпечення високопродуктивних корів протеїном і незамінними амінокислотами за рахунок поєднання в їх раціоні високоякісних трав'яних кормів, заготовлених у фазі найбільшого накопичення протеїну, та використання удосконаленої технології заготівлі сінажу та силосу з розробленими комбікормами-концентратами на основі білково-жирових домішок місцевих сортів сої та продуктів її переробки, макухи соняшнику, ріпаку й інших концентрованих кормів. Обгрунтовано новий енергозберігальний спосіб заготівлі високоякісного сінажу та силосу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2
Шифр НБУВ: РА383947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Штепенко А. П. 
Фізіолого-біохімічне обгрунтування застосування сірковмісних амінокислот при вирощуванні телят: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.13 / А. П. Штепенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вперше узагальнено теоретичні й одержано практичні результати щодо впливу сірковмісних амінокислот на обмінні процеси у телят. Встановлено підвищення активності процесів анаболізму та доведено, що згодовування згаданих амінокислот сприяло збільшенню вмісту загального білка та його окремих фракцій у крові тварин. Вперше досліджено та встановлено позитивну динаміку вмісту вільних амінокислот крові під впливом метіоніну та цистину та вивчено зміни активності ферментів крові. За згодовування телятам сірковмісних амінокислот виявлено зміни у рубці рівня коротколанцюгових жирних кислот, загального й амінного азоту. Розроблено схему застосування синтетичних сірковмісних амінокислот метіоніну та цистину у ході вирощування молодняку великої рогатої худоби. Встановлено збільшення кількості мікрофлори рубця та її ферментативної активності за впливу метіоніну та цистину. Визначено економічну ефективність використання сірковмісних амінокислот у ході вирощування телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2
Шифр НБУВ: РА385049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Невоструєва І. В. 
Азотовий обмін у рубці та синтез компонентів молока у корів за різної розщеплюваності протеїну корму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / І. В. Невоструєва ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Зазначено, що збільшення в раціоні лактуючих корів частки нерозщеплюваного в рубці протеїну від 29,7 до 41,2 % за екструзії ріпакового шроту, від 31,7 до 43,9 % за екструзії соєвого шроту та від 28,5 до 39,5 % за екструзії соняшникової макухи зумовлює зростання концентрації білкових і зменшення концентрації вільних амінокислот у вмісті рубця та надходження більшої кількості протеїну у дванадцятипалу кишку. Встановлено, що у корів, яким згодовували екструдовані корми, зменшувалися втрати азоту з калом і сечею та збільшувалось використання його в організмі. За використання в годівлі корів екструдованих високопротеїнових кормів у плазмі артеріальної крові підвищується концентрація метаболітів білкового обміну та посилюється їх використання молочною залозою у синтезі компонентів молока. Збільшення споживання коровами нерозщеплюваного в рубці протеїну екструдованих ріпакового шроту, соєвого шроту та соняшникової макухи підвищує надої корів на 8,9; 15,2 і 13,8 %. Витрати кормового протеїну на синтез молока зменшувались на 10,8-11,3 %, покращувалась репродуктивна функція корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21 + П60-273.90
Шифр НБУВ: РА379294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Колещук О. І. 
Фізіолого-біохімічні процеси в організмі великої рогатої худоби за умов згодовування селену, хрому і вітаміну Е: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / О. І. Колещук ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто механізми впливу селеновмісного препарату "Сел-Плекс" на окремі біохімічні показники крові та молока корів у період роздою та стан антиоксидантної системи їх організму, вивчено особливості формування імунобіологічного статусу, росту та розвитку одержаних від них телят (патент України "Спосіб підвищення імунобіологічної реактивності та інтенсивності росту телят"). Досліджено деякі механізми впливу домішок Селену в поєднанні з вітаміном Е і хлоридом Хрому на метаболічні процеси в організмі бугаїв-плідників. Відзначено вплив даних сполук на жирнокислотний і білковий склад сперми, активність ферментів - сукцинатдегідрогенази та цитохромоксидази. Встановлено, що введення сполук Селену, Хрому та вітаміну Е до раціону бугаїв-плідників посилює інтенсивність окиснювально-відновних процесів у їх еякулятах і підвищує запліднювальну здатність сперми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-27
Шифр НБУВ: РА381138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шутяк О.В. 
Використання сухої післяспиртової барди в годівлі корів і бичків при відгодівлі: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О.В. Шутяк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено, що суха післяспиртова барда в раціонах корів має вищу продуктивну дію у порівнянні з гороховою дертю, що проявляється в збільшенні вмісту жиру на 0,1 %, що дає можливість додатково одержати від корови 0,6 л молока базисної жирності за добу. Проаналізовано, що кормова добавка жиромол на основі сухої післяспиртової барди за невизначеного надою молока та вмісту в ньому білка сприяє збільшенню вмісту жиру в молоці корів у порівнянні з бардою на 0,29 %, що підтверджує її високу біологічну цінність. Визначено, що згодовування сухої післяспиртової барди з зерна кукурудзи в порівнянні до дерті горохової сприяє підвищенню приростів живої маси молодняка за відгодівлі на 4,9 % та зменшує витрати корму на одиницю продукції. Розкрито, що використання сухої післяспиртової барди на кормові цілі забезпечує економічну ефективність виробництва молока та яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29
Шифр НБУВ: РА371493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Фурманець Ю. С. 
Продуктивні показники бичків абердин-ангуської породи при згодовуванні високобілкових кормів та природної мінеральної добавки: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Ю. С. Фурманець ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки рецептів комбікормів і вивчення ефективності їх застосування в годівлі бичків м'ясної абердин-ангуської породи у зимовий період за умов Західного Лісостепу України. Під час вивчення впливу згодовування комбікормів з білковими та мінеральними домішками на загальний стан організму піддослідних тварин в їх крові виявлено вміст еритроцитів, гемоглобіну, загального білка, каротину, Р, Са і резервну лужність. Гематологічні показники піддослідних бичків були в межах фізіологічних норм без суттєвої різниці між групами. Встановлено, що включення до раціонів тварин за силосно-концентратного типу годівлі розроблених комбікормів забезпечує їх потребу згідно з нормою, виявляє позитивний вплив на обмін речовин в організмі бичків, покращує перетравність поживних речовин кормів, підвищує м'ясну продуктивність, якість яловичини та рентабельність її виробництва. У зимово-стійловий період утримання на силосно-концентратних раціонах за умов Західного Лісостепу України доведено доцільність використання у годівлі бичків комбікорму такого складу (%): пшениця фуражна - 40, ячмінь - 30, висівки пшеничні - 10, зерно сої сорту Юг 30 - 15, туфи Берестовецькго родовища Рівненщини - 3,5, кухонна сіль - 1,5.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21
Шифр НБУВ: РА378168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Голубець О. В. 
Ізомерний склад жирних кислот вмісту рубця і молока корів за різного вуглеводного і ліпідного складу раціону: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / О. В. Голубець ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено особливості утворення окремих ізомерів ненасичених жирних кислот у рубці й їх використання для синтезу ліпідів молока за різного вуглеводного та ліпідного складу раціону корів. З'ясовано, що за високого вмісту у раціоні концентрованих кормів у ліпідах вмісту рубця та молока зростає частка ізомерів транс10-18:1 і транс10,цис12-18:2, що негативно впливає на жирність молока. Додавання біказбонату натрію до раціону з високим вмістом концентрованих кормів, а також до раціонів з різним співвідношенням цукру та крохмалю, сприяє більш інтенсивному перебігу процесів біогідрогенізації ненасичених жирних кислот у вмісті рубця, збільшенню кількості транс11-18:1 і цис9,транс11-18:2 кислот у складі ліпідів молока та підвищує вміст жиру у молоці. Визначено, що заміна частини зернових концентратів макухою сприяє збільшенню у молоці кількості транс11-18:1 і цис9,транс11-18:2 кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-273.90 + П60-273.97
Шифр НБУВ: РА377372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Цісарик О. Й. 
Обмін речовин та біохімічний склад молока у корів при згодовуванні насіння ріпаку: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.04 / О. Й. Цісарик ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т біології тварин. — Л., 2010. — 33 с. — укp.

Вперше визначено вплив згодовування насіння ріпаку (НР) на деякі ланки обміну речовин і секреторну активність молочної залози у корів різного рівня продуктивності та фізіологічного стану. Встановлено оптимальний спосіб підготовки НР та його кількість у раціонах корів. Доведено, що в раціонах високопродуктивних корів НР сприяє підвищенню секреторної активності молочної залози. Вперше досліджено властивості масла, виготовленого з молока корів за згодовування їм НР і доведено, що воно характеризується вищою біологічною цінністю, кращими показниками консистенції за низьких плюсових температур і тенденцією до вищої стійкості та процесів окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.13 + П60-451.29 + П60-60
Шифр НБУВ: РА373948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Долгая М. М. 
Біохімічна характеристика резистентності молодняку тварин за умов використання комплексних мікроелементних композицій: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М. М. Долгая ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Одержано результати, які розширюють та поглиблюють сучасні уявлення про вікові та тканинні особливості накопичення мікроелементів, вільнорадикальних процесів, можливість їх корекції в організмі, розширюють розуміння механізмів активності антиоксидантної системи. Запропоновано для підвищення імунного статусу організму молодняка тварин вводити тіометалоглобулін дозою 0,5 см /кг ваги тіла дворазово через добу в перші дні життя, особливо поросятам, з метою профілактики аліментарних анемій та гіпоглобулінемій. Встановлено, що для молодняка тварин різних видів рекомендується додавати до раціону комплексний препарат біотам щоденно дозою 20 мг/кг ваги тіла для попередження розвитку аліментарних анемій та підвищення неспецифічної резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-273.922
Шифр НБУВ: РА371437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лешовська 
Імунний та антиоксидантний статус корів і телят за дії вітамінів А, D3, E, селену та інтерферону: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Наталія Михайлівна Лешовська ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П861.22
Шифр НБУВ: РА364546

Рубрики:

      
12.

Тимчак С.В. 
Використання поживних речовин кормів телятами абердин-ангуської породи при згодовуванні спеціальних балансуючих добавок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.В. Тимчак ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки рецептів спеціальних балансувальних білково-мінерально-вітамінних домішок (БМВД) і вивчення ефективності їх застосування для годівлі телят м'ясних порід у зимовий і літній періоди за умов західного Лісостепу України. Встановлено позитивний вплив розроблених БМВД до літніх і зимових раціонів на перетравність поживних речовин кормів, баланс азоту, кальцію та фосфору в організмі телят на підсисі віком 90 - 110 і 180 - 200 днів. На підставі комплексного оцінювання з'ясовано, що оптимальною дозою БМВД для раціонів м'ясних телят на підсисі є 60 г/кг сухої речовини, яка забезпечує збільшення приростів живої маси телят на 24,2 - 27,6 % й економічний ефект у розрахунку на одну голову 75,1 грн у літній та 70,9 грн у зимовий періоди, а окупність однієї гривні становить, відповідно, 2,22 і 2,04 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА365043

Рубрики:

      
13.

Євстафієва Ю.М. 
Використання поживних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби при ринотрахеїті: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.М. Євстафієва ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби (ВРХ) української чорно-рябої молочної породи, ураженим інфекційним ринотрахеїтом, на господарських і оптимізованих за вітамінним і мінеральним складом раціонах. Установлено, що тварини, вражені герпесвірусом інфекційного ринотрахеїту, більше споживають сухої речовини на 100 кг живої маси, але гірше перетравлюють органічну речовину та її складові, зокрема, телички та бички більше втрачають енергії з теплом відповідно на 20,0 та 31,3 % у порівнянні з умовно здоровими, внаслідок чого на 38,5 і 39,8 % менше відкладається енергії в прирості їх живої маси. За результатами проведених досліджень установлено оптимальну кількість використання в раціонах уражених герпесвірусом тварин преміксу "Лутамікс ВРХ С Екс" виробництва ТзОВ "Західноукраїнська аграрна компанія", вітамінів і селену. Згодовування раціонів, збагачених цим преміксом, сприяє підвищенню відкладення енергії у прирості живої маси на 23,9 % у порівнянні з використанням у годівлі молодняка ВРХ типових для регіону раціонів, в результаті чого зростають середньодобові прирости тварин на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П872.21-911 +
Шифр НБУВ: РА366733

Рубрики:

      
14.

Гноєвий І.В. 
Методи підвищення ефективності виробництва і використання кормів за цілорічно однотипної годівлі високопродуктивних корів: автореф. дис... д-ра с.- г. наук: 06.02.02 / І.В. Гноєвий ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 44 с. — укp.

На підставі комплексних наукових досліджень і широкомасштабної виробничої перевірки їх результатів для зони Лісостепу України розроблено систему підвищення ефективності виробництва та використання кормів за цілорічно однотипної годівлі високопродуктивних корів на основі застосування найбільш врожайних кормових культур, економії енергії та коштів, охорони довкілля та годівлі тварин кормовими сумішками, сформованих з пріоритетних кормів у відповідності з деталізованими нормами годівлі та їх природними фізіологічними особливостями лактації та сучасними трофічними зв'язками у системі грунт - рослина - тварина. Встановлено, що дана система кормозабезпечення та годівлі високопродуктивних корів на прикладі молочного комплесу "Кутузівка" забезпечила збільшення виробництва кормів у 2000 - 2006 рр. на 68,3 %, а на умовну голову - з 34,7 ц.к. од. до 54,7 або на 54,7 %, підвищення середньорічних надоїв молока на фуражну корову з 3 653 кг до 5 833 кг або на 59,7 %, а також зростання його якості за рентабельності виробництва понад 43,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451 +
Шифр НБУВ: РА356317

Рубрики:

      
15.

Вудмаска І.В. 
Метаболізм у рубці та його вплив на жирнокислотний склад ліпідів молока корів за різного вуглеводного і ліпідного складу раціону: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.04 / І.В. Вудмаска ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Уперше проведено дослідження особливостей утворення окремих ізомерів ненасичених жирних кислот у рубці та їх використання для синтезу ліпідів молока за різного вуглеводного та ліпідного складу раціону корів. Встановлено залежність ізомерного складу ненасичених і розгалужених жирних кислот у вмісті рубця та жирі молока корів від співвідношення в раціоні різних фракцій вуглеводів. Встановлено вплив захисту ненасичених жирних кислот раціону на ізомерний склад жирних кислот вмісту рубця і молока, зокрема на вміст дієнових кон'югатів лінолевої кислоти. Обгрунтовано необхідність ураховувати у процесі визначення харчової цінності молока біологічно активних транс-ізомерів олеїнової та лінолевої кислот. Виявлено, що у разі високого вмісту у раціоні корів клітковини, у ліпідах вмісту рубця та молока зростає частка транс-11-18:1 і цис-9,транс-11,18:2, а за високого вмісту неструктурних вуглеводів - частка транс-10-18:1 і транс-10,цис-12-18:2 ізомерів. З'ясовано, що введення до раціону корів ріпакової олії викликає збільшення кількості транс-11-18:1 та цис-9,транс-11-18:2 ізомерів, а згодовування коровам кальцієвих солей жирних кислот ріпакової олії збільшує у складі молочного жиру вміст цис-9,цис-12-18:2 ізомера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90 + П60-451.29 +
Шифр НБУВ: РА359387

Рубрики:

      
16.

Даньків 
Перетравність і використання поживних та мінеральних речовин при згодовуванні телятам білково-жиро-мінеральної добавки (БЖМД): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Вікторія Ярославівна Даньків ; Львівський національний ун-т ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2
Шифр НБУВ: РА359263

Рубрики:

      
17.

Войтович 
Продуктивність та функціональна активність рубця корів при застосуванні високобілкових кормів і мінеральних добавок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Надія Георгіївна Войтович ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 20 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-273.90
Шифр НБУВ: РА359081

Рубрики:

      
18.

Пеленьо 
Фізіологічний стан організму корів після згодовуванни грибниці Pleurotus ostreatus за різних систем їх утримання: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Руслан Андрійович Пеленьо ; Львівський національний ун-т ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-60
Шифр НБУВ: РА361327

Рубрики:

      
19.

Калин Б.М. 
Особливості метаболічних процесів організму худоби в забруднених важкими металами агроекосистемах промислової зони Прикарпаття та їх мікроелементна корекція: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.М. Калин ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено вміст важких металів в агроекосистемах промислової зони Прикарпаття з різним техногенним навантаженням. Встановлено надлишок нікелю та свинцю, який перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК), у грунтах і воді господарств, що знаходяться у зоні функціонування промислових підприємств. Виявлено тенденцію щодо нагромадження даних ксенобіотиків у окремих видах кормів. Встановлено залежність між надлишковими дозами нікелю та свинцю у раціоні відгодівельних бугайців і фізіолого-біохімічними показниками крові. Досліджено вплив хелатних сполук мікроелементів-антагоністів нікелю та свинцю на метаболічні процеси та показники продуктивності тварин. Доведено, що згодовування молодняку худоби суміші метіонатів сприяє вірогідному зростанню кількості еритроцитів в крові, вмісту гемоглобіну, концентрації загального білка в сироватці крові, зокрема, альбумінів, та макроелементів крові (Ca та Mg) за одночасного нівелювання токсичного впливу важких металів, що підтверджено вірогідним зниженням активності трансаміназ, предусім цитоплазматичної аланінамінотрансферази (АлАт), зменшенням концентрації сечовини та лужної фосфатази в сироватці крові, а також зростанням вмісту SH-груп. Вивчено вплив підгодівлі метіонатами на харчову якість й екологічну безпеку яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273 + Е60*801.1-641.2 +
Шифр НБУВ: РА355828

Рубрики:

      
20.

Мелікян 
Вплив нітрату і нітриту на метаболізм у рубці великої рогатої худоби та їх перетворення в дослідах in vitro: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.00.04 / Світлана Мікаєлівна Мелікян ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273.90
Шифр НБУВ: РА358641

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського