Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (1412)Книжкові видання та компакт-диски (1201)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П873$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 192
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пономаренко О.В. 
Акарози собак і котів (поширення, діагностика та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Пономаренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення поширення акарозів собак і котів у Харкові, сезонності їх перебігу, сприйнятливості тварин до них залежно від віку, породи та статі. Зареєстровано найбільш часту захворюваність серед собак на демодекоз (6,3 % від кількості обстежених тварин) і на отодектоз (4,3 %), а котів - отодектоз (5,3 %) у віці 6 - 12 місяців. Доведено, що акарозам дрібних свійських тварин властива сезонність: собаки хворіють переважно восени та взимку, рідше - навесні, а коти - восени та весною, рідше - взимку. Відзначено, що самки хворіють на акарози частіше за самців. Вивчено склад умовно-патогенної мікрофлори, яка ускладнює перебіг акарозів тварин, співвідношення виділених культур і їх чутливість до найбільш розповсюджених антибіотиків. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові собак, хворих на акарози. Удосконалено метод діагностики акарозів та проведено його порівняльне дослідження з загальноприйнятими. Установлено, що використання вазелінової олії та диметилсульфоксиду під час проведення діагностичних досліджень за даним методом сприяє збереженню життєздатності кліщів, більш точному визначенню їх видової належності та морфологічних особливостей. Розроблено новий лікувальний засіб "Нурицид" для боротьби з акарозами дрібних свійських тварин. Проведено лабораторні та комісійні випробування його акарицидної ефективності. Установлено ступінь бактерицидної дії зазначеного препарату на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору залежно від строків зберігання, а також його вплив на організм кролів за умов аплікації на шкіру тварин. Доведено, що розроблений препарат за концентрації 0,5 % за діючою речовиною може використовуватись для лікування тварин, хворих на акарози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953 + П873.641.11-954 +
Шифр НБУВ: РА356895

Рубрики:

      
2.

Оніщенко Н.Г. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія овець в умовах Криму: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Н.Г. Оніщенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено ефективність використання комбінацій протипротозойних препаратів з пролонгаторами для лікування змішаної форми анаплазмозно-бабезіозної інвазії овець в Криму. Розроблено метод експрес-діагностики змішаних форм кровопаразитарних інвазій за допомогою люмінесцентної мікроскопії. Досліджено профілактичні та лікувальні властивості нового протипротозойного препарату "Золг" у разі змішаного перебігу анаплазмозу та бабезіозу. Встановлено, що введення даного препарату у дозі 0,002 г/кг підшкірно або внутришньом'язово під час масового нападу кліщів-переносників захворювання запобігає розвитку бабезіозу та затримує появу в крові анаплазм на 22 доби, що обумовлює легкий характер перебігу захворювання. Виявлено, що підшкірне або внутришньом'язове введення препарату у дозі, що в п'ять разів більша за терапевтичну (10 мг/кг), не викликає клінічних ознак токсикозу та не призводить до зміни вмісту гемоглобіну, кількості еритроцитів та лейкоцитів, активності АлАт, АсАТ та лужної фосфатази. З'ясовано, що дворазове введення препарату "Золг" вівцям у дозі 10 мг/кг з інтервалом 50 діб звільняє організм від анаплазм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-931-7 + П873.611.6-931-7 +
Шифр НБУВ: РА345864

Рубрики:

      
3.

Дерев'янко С.В. 
Антигенні властивості ентеровірусів свиней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / С.В. Дерев'янко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено і вивчено біологічні, фізико-хімічні та антигенні властивості 47 штамів ентеровірусів свиней (ЕВС), 9 з яких віднесено до ЕВС 1-го серотипу, 4 штами не належать до відомих серотипів ЕВС. Типову належність 28 виділених штамів не визначено, бо вони мають антигенні зв'язки з референтними штамами ЕВС декількох серотипів. Встановлено, що міжтипові антигенні властивості ЕВС обумовлені спільними антигенними детермінантами вірусного походження. Внаслідок міжтипового схрещування референтних штамів ЕВС одержано клони з проміжними антигенними властивостями. На підставі вивчення штамів ЕВС із міжтиповими антигенними властивостями створено "набір діагностикумів ентеровірусних пневмоентеритів свиней".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9 + П872.333-925
Шифр НБУВ: РА313754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Євстаф'єва В. О. 
Асоціативні інвазії свиней в умовах Лісостепу і Степу України: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.11 / В. О. Євстаф'єва ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Визначено сезонну та вікову динаміки асоціативних паразитозів свиней. Проведено порівняльний аналіз ефективності якісних і кількісних копроскопічних методів лабораторного дослідження тварин, уражених асоціативними інвазіями. Запропоновано модифіковані способи копроовоскопічної зажиттєвої діагностики паразитозів тварин. Встановлено, що розвиток патологічного процесу в організмі свиней за асоціативних інвазій супроводжується змінами біохімічних показників крові. Проведено випробування вітчизняних антигельмінтів, акарицидів та протипротозойних препаратів на тваринах, уражених асоціаціями паразитів. Встановлено їх ефективну дію на організм інвазованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-925(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Стибель В.В. 
Асоціативні інвазії у свиней (епізоотологія, розробка, фармако- токсикологічне та терапевтичне обгрунтування щодо застосування бровермектин-грануляту): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11; 16.00.04 / В.В. Стибель ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Наведено дані вивчення епізоотичної ситуації щодо асоціативних хвороб свиней. Визначено екстенсивність аскарозної, трикурозної, езофагостомозної, саркоптозної інвазії у господарствах різної технології ведення Західного регіону України. Досліджено взаємовідносини у системі паразит - хазяїн на морфологічному, біохімічному, імунологічному та цитогенетичному рівнях за виникнення асоціативних інвазій свиней. Установлено, що метаболіти нематод і кліщів суттєво впливають на кровотвірну функцію, імунний статус організму тварин і функціональний стан внутрішніх органів і здатні спричинювати генні мутації. Вивчено токсикодинаміку бровермектин-грануляту - новоствореного препарату з групи макроциклічних лактонів. Установлено його токсичні параметри за результатами дослідів на лабораторних тваринах. Визначено кумуляцію бровермектин-грануляту в організмі щурів. Установлено динаміку зміни величин коефіцієнтів маси внутрішніх органів, гематологічних і біохімічних показників крові у щурів за умов виконання токсикологічних досліджень препарату. Вивчено гістологічну структуру внутрішніх органів і процеси регенерації в щурів за його тривалого застосування. Установлено кінетичні характеристики діючої речовини препарату. На підставі результатів експериментальних і виробничих досліджень підтверджено високу терапевтичну ефективність бровермектин-грануляту за дози 0,2 г/кг маси тіла у разі моно- (аскарозу, езофагостомозу, трихурозу, саркоптозу) та поліінвазій свиней різних вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626-925 +
Шифр НБУВ: РА351125

Рубрики:

      
6.

Руденко П.А. 
Асоціації умовно патогенних бактерій в патології великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.А. Руденко ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено мікробні асоціації у випадках ендометритів, маститів у корів і шлунково-кишкових, респіраторних захворювань новонароджених телят у дванадцяти господарствах восьми районів Луганщини. Встановлено, що у фермерських біоценозах циркулює від трьох до шости умовно патогенних видів бактерій, які викликають різноманітні патології в корів і новонароджених телят. Ідентичність бактерій, виділених від корів і телят, підтверджується антигенною спорідненістю бактерій у разі різних захворювань, відсутністю антагонізму між бактеріями, ізольованими з одного господарства та позитивним впливом інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві. Показано, що під впливом антропогенних факторів і факторів зовнішнього середовища відбувається зміна головних співчленів паразитоценозу, їх кількості в асоціаціях, антогоністичних властивостей, а також зміна чутливості мікрофлори до антибіотиків. Виготовлено експериментальну серію інактивованого полібактеріну. Вперше вивчено клітинні та гуморальні фактори імунної відповіді в корів і телят на введення інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311-1-8 + П876.181-1-8
Шифр НБУВ: РА319173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Павлюченко О.В. 
Аспідогастреї (Plathelminthes, Aspidogastrea) - паразити перлівницевих (Mollusca, Bivalvia, Unionidae) України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.25 / О.В. Павлюченко ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розглянуто два види класу Aspidogastrea - A. conchicola й A. limacoides, що представлені у фауні України. Досліджено особливості їх морфології, виявлено нові кількісні й якісні ознаки, що допомагають надійній диференціації цих двох видів. Встановлено, що у перлівницевих України паразитує лише один вид аспідогастрів - A. conchicola. Показано, що його облігатними хазяями є 18 видів родини Unionidae, з яких 5 молюсків вперше зареєстровано як хазяїв цього гельмінта. Досліджено особливості поширення A. conchicola у перлівницевих із басейнів найголовніших річок України. Визначено інтенсивність інвазії аспідогастрами 18 видів родини Unionidae. Встановлено, що в Україні головними хазяями аспідогастрів є переважно U. conus і U. tumidus, за певних умов у цій ролі виступають C. ponderosum і C. piscinale. З'ясовано, що представники родів Colletopterum і Anodonta є зазвичай другорядними хазяями A. conchicola, а допоміжним хазяїном найчастіше є U. pictorum. Показано, що усі інші види родини Unionidae, як правило, є рідкісними хазяями аспідогастрів. З'ясовано вплив абіотичних, біотичних, антропогенних чинників і сезонних змін умов середовища на зараженість перлівницевих цим гельміном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141*832*330 + П873.384 +
Шифр НБУВ: РА348719

Рубрики:

      
8.

Прус М.П. 
Бабезіоз собак (епізоотологія, патогенез та заходи боротьби): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / М.П. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Викладено матеріали щодо розповсюдження бабезіозу собак в Україні. Наведено дані динаміки захворювання цих тварин протягом року та їх сприйнятливості до збудника залежно від віку, статі та породи. Проведено морфологічні та біохімічні дослідження крові собак як у випадку спонтанного, так і експериментального бабезіозу, а також дослідження сечі хворих тварин. Доведено наявність морфофункціональних змін у печінці, підшлунковій залозі, нирках. З'ясовано, що порушення мінерального обміну в організмі тварин проявляються гіпонатріє-, каліє-, магніє- хлоремією. Показано, що у хворих на бабезіоз собак в перший період гострої фази хвороби розвивається імунодефіцитний стан як клітинної, так і гуморальної ланок імунітету. Вивчено білковий обмін у хворих на бабезіоз собак, що свідчить про розвиток диспротеїнемії та фоні гіпоальбумінемії. На базі патолого-морфологічних досліджень виявлено ураження серця, печінки, підшлункової залози, нирок. Доведено, що терапевтично ефективною та безпечною для тварин дозою диміназен ацетурату є 1,75 мг/кг маси тіла в 3,5 % водному розчині. Запропоновано спосіб комплексного лікування бабезіозу собак. Розроблено методику одержання гіперімунної протибабезіозної сироватки крові та доведено, що її профілактичне застосування запобігає розвитку гострого перебігу хвороби у собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953 +
Шифр НБУВ: РА344284

Рубрики:

      
9.

Ткачук І.Г. 
Бабезіозний увеїт собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / І.Г. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено увеїт, зумовлений бабезіозом у собак. З'ясовано, що бабезіозний увеїт собак виникає у східноєвропейських вівчарок (27,8 %) і, рідко, у безпородних собак (16,7 %), найчастіше - собак після 12-місячного віку (58,8 %), вірогідно зумовленому посиленням сенсибілізації з віком. У разі слабкого прояву запалення війкового тіла виявлено міоз, світлобоязнь, сльозотечу та незначні зміни райдужки та рогівки, преципітати у передній камері ока, за тяжкого ступеня циліарного запалення має місце перикорнеальна ін'єкція судин, гіфема, сильний біль у ділянці війкового тіла, фібрин у передній камері ока, задні синехії, глаукома. Вміст у крові еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, показників лейкограми, вміст білка, його фракцій, білірубіну, АСТ і АЛТ, сечовини, креатиніну та бабезіозу, неускладненого увеїтом, ідентичні таким показникам ускладненого увеїтом бабезіозу, що доводить патогенетичну роль інших чинників у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що кількість лейкоцитів, T- і B-лімфоцитів, T-хелперів, T-супресорів, показник імунорегуляторного індексу, вміст IgG, M у разі бабезіозу, ускладненого увеїтом, більші у порівнянні з цими показникамии за умов базіозу, неускладненого увеїтом, що зумовлює патогенетичну роль імунологічних порушень у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що лікування бабезіозного увеїту раціональне у разі застосування на тлі базіозної терапії мідріатів (найчастіше 1 %-й розчину атропіну), нестероїдних протизапальних препаратів, зокрема, диклофенаку за дози 0,5 мг/кг маси тіла, а також тималіну (як імуномодулятора та стимулятора фагоцитозу) за дози 5 - 20 мг/ кг маси тіла тварин залежно від тяжкості перебігу запалення судинної оболонки очного яблука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364431

Рубрики:

      
10.

Драгуть С.С. 
Біологічні властивості збудника, удосконалення діагностики та лікувально-профілактичних засобів при сальмонельозі птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.С. Драгуть ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Наведено дані досліджень і здійснено аналіз щодо циркулювання сальмонел серед птиці різного віку на птахофабриках різного технологічного напрямку Харківщини, Дніпропетровщини та АР Крим у період 1990 - 1994 рр. З метою підвищення ефективності діагностики сальмонельозу запропоновано використання цитратно-сольового середовища для нагромадження сальмонел. Завдяки застосуванню препаратів хлоргексидінбіглюконату та декаметоксину на підставі даних вивчення іх протимікробної дії in vitro та за умов промислового виробника удосконалено профілактично-лікувальні заходи щодо боротьби з сальмонельозом птиці, що сприяє збереженню молодняка, підвищенню приросту живої маси та зменшенню сальмонелоносійства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.1-7 + П841.927 +
Шифр НБУВ: РА341226

Рубрики:

      
11.

Гаркавенко 
Біологічні властивості збудника, удосконалення методів діагностики та специфічної профілактики лістеріозу тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Тетяна Олександрівна Гаркавенко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.222
Шифр НБУВ: РА359799

Рубрики:

      
12.

Матвієнко Н.М. 
Біологічні властивості та індикація вірусу інфекційної анемії коней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльного вивчення референтних штамів вірусу інфекційної анемії коней (ІНАК): TIA P 337 V 26 13 та Wyoming W 40, а також ізолятів вірусу, які виділено від коней господарств Черкащини (З 14261/97, Ч 17714/01) та Сумщини (С 14378/98). Досліджено особливості культивування вірусу інфекційної анемії коней. Вивчено цикл репродукції вірусу ІНАН у чутливих біологічних системах. Змодельовано інфекцію на природно чутливих тваринах та проведено гістологічну оцінку ураження організму під дією вірусу, встановлено біохімічні зміни в сироватці крові хворих коней. Наведено методичні підходи з використання реакції імунофлуоресценції для індикації антигену вірусу інфекційної анемії коней. Розроблено тест-систему для індикації вірусу інфекційної анемії коней з використанням методу флуоресціюючих антитіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1-6
Шифр НБУВ: РА319183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Заболотня В.П. 
Біологічні властивості та клініко-епізоотологічне значення P.multocida в респіраторній патології телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.П. Заболотня ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено етіопатогенетичне значення респіраторних захворювань телят 1 - 6-місячного віку та встановлено стадійність у розвитку респіраторного синдрому, яка обумовлена зміною мікробних популяцій, що корелює з клініко-епізоотологічним проявом інфекційної патології респіраторної системи. Встановлено, що 44 % тварин в досліджуваній групі захворіло бактеріальними пневмоніями, до 75,4 % викликаними P.multocida, з них серотипом А - 44,4 %, серотипом В - 16,6 %, серотипом Д - 39 %. Визначено, що захворювання протікало важко, переважно гостро у формі крупозної пневмонії з летальністю до 11,9 %. У телят до 4-х-місячного віку виділено P.multocida серотипу А в 44,4 % і серотипу Д у 38,8 % випадків, у 4 - 6-місячних телят виділення пастерел серотипу А зменшилося до 20,4 %, а серотипу Д збільшилося до 79,6 %, який мав домінуюче значення в поширенні легеневих пастерельозів, викликаючи переважно хронічний перебіг хвороби. Культуру P.multocida серотипу В в місячному віці виділили в 16,6 % випадків, з наступним зменшенням частоти виділення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-911-6 + П871.911-6-8
Шифр НБУВ: РА319179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кушнір І.М. 
Біотехнологія отримання пробіотика споробак та його застосування при відлучці поросят: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / І.М. Кушнір ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрнутовано та експериментально доведено доцільність створення нових пробіотиків на основі аеробних споротвірних мікроорганізмів. Уперше розроблено пробіотик на основі Dac. macquariensis. Для культивування пробіотика запропоновано нове соляно-сироваткове середовище з внесенням до його складу сульфату марганцю. Установлено ефективність препарату у разі лікування розладів шлунково-кишкового тракту у разі його поєднаного застосування з антибіотиком. Визначено ефективність споробаку з профілактичною метою у період відлучки поросят, позитивний вплив його на відновлення мікрофлори кишечнику за даних умов. Вивчено вплив споробаку на гематологічні, імунологічні показники крові та прирости поросят. Створено технологію застосування даного препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 дисбактеріоз + П855.5 +
Шифр НБУВ: РА330847

Рубрики:

      
15.

Ребенко Г.І. 
Бордетельозна інфекція свиней (епізоотологія, діагностика та заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Г.І. Ребенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення епізоотичної ситуації стосовно респіраторних хвороб свиней, зумовлених B.bronchiseptica, в господарствах північно-східних областей України, випробування методів їх лабораторної діагностики та розробці заходів боротьби з ними. Визначені основні епізоотичні особливості захворювання, клінічні ознаки та патологоанатомічні зміни; локалізація збудника та його властивості. Експериментально відтворена бордетельозна інфекція на поросятах семиденного віку, вивчені перебіг хвороби та динаміка утворення протибордетельозних антитіл. Економічно обгрунтовані заходи боротьби з захворюваннями свиней бордетельозної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 бордетельоз

Рубрики:

      
16.

Гусаков В.В. 
Вдосконалення лабораторної діагностики грипу коней в реакції гальмування гемаглютинації (РГГА): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.В. Гусаков ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено лабораторній діагностиці грипу коней, а саме, розробці та апробації на практиці ефективної вітчизняної діагностичної системи на грип коней. Розглянуто етапи отримання та контролю діагностичних препаратів, визначено оптимальні умови їх зберігання. Розроблені діагностикуми виявилися активними, специфічними та придатними для діагностичних досліджень щодо захворювання коней на грип. Експериментально доведено, що діагностичні препарати краще зберігаються у ліофілізованому стані. Запропоновано модифіковану реакцію гальмування гемаглютинації (РГГА) з метою діагностики грипу коней, яку було затверджено Державним департаментом ветеринарної медицини у 1996 р. Визначено оптимальний метод обробки нативних сироваток крові коней перед дослідженням у РГГА щодо усунення неспецифічних інгібіторів гемаглютинації - обробка прогріванням за 56 C протягом 60 хв. Досліджено сироватку крові коней Київського державного іподрому та чотирьох інших господарств (усього 526 зразків) за допомогою розроблених препаратів. Виявлено антитіла до другого підтипу вірусу грипу коней штаму А(кінь)2/Майамі/63 (середній титр становив 1:126,3 +- 5,43). З усіх сироваток 256 зразків досліджено з 7 штамами вірусу грипу людини, актуальними на той час. Розглянуто антитіла до штаму А/Йоганнесбург/33/94 вірусу грипу людини (середній титр становив 1:330 +- 10,17). З'ясовано, що титр антитіл у сироватках крові коней щодо вірусу грипу людини перевищував у 2,2 рази титр антитіл до вірусу грипу коней. У перехресній РГГА зі штамоспецифічними сироватками стосовно даних штамів встановлено відсутність антигенної спорідненості між штамами вірусу грипу коней А(кінь)2/Майамі/63 та А/Йоганнесбург/33/94 вірусу грипу людини, що свідчить про можливість інфікування коней вірусами грипу людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-912-6,022
Шифр НБУВ: РА310252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Долбаносова Р. В. 
Ветеринарно-санітарні заходи щодо профілактики бактеріальних хвороб страусів: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Р. В. Долбаносова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати моніторингу умовно-патогенної мікрофлори господарств з вирощування африканського страуса у різних регіонах України. Із інкубаторів, брудерів, приміщень для утримання, патологічного матеріалу від ембріонів-задохликів і трупів страусів виділено подібну за видовим складом умовно-патогенну мікрофлору. Відносний видовий вміст мікрофлори виробничих приміщень залежить від їх технологічного спрямування та віку страусів, які в них утримуються. Встановлено, що умовно-патогенна мікрофлора стійка до антибіотиків ампіциліну, оксациліну, цефазоліну, канаміцину, неоміцину, стрептоміцину, еритроміцину, поліміксину та чутлива до сульфаніламідів, тетрациклінів, нітрофуранів, байтрилу, левоміцетину, цефапіразону, цефатоксину. За визначення бактерицидної активності до ізольованої від страусів умовно-патогенної мікрофлори встановлено більш сильну дію пребіотика біо-мос у порівнянні з пробіотиком біофлор. Згодовування з кормом пребіотику біо-мос і пробіотику біофлор забезпечує зменшення витрат корму, збільшення добових приростів живої маси та збереженості страусят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8
Шифр НБУВ: РА378096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Годовський О.В. 
Вивчення імунобіологічних властивостей збудника та розробка інактивованої вакцини проти вірусної діареї великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Годовський ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію у світі та розроблено вакцину проти вірусної діареї великої рогатої худоби (ВРХ). Вивчено біологічні властивості різних штамів вірусу діареї та їх антигенну спорідненість. Оптимізовано умови і режими культивування та інактивації штаму ВК-I вірусу діареї. Досліджено імуногормональну відповідь на щеплення живим та інактивованим вірусом діареї, підібрано ад'ювант. Досліджено гематологічні та біохімічні показники крові тварин, щеплених зразками вакцини. Визначено оптимальну імунізувальну дозу, тривалість напруженого імунітету та рівень антитіл до вірусу діареї у молозиві та молоці щеплених тварин. Удосконалено метод титрування цього вірусу та постановки реакції нейтралізації для визначення антитіл до вірусу діареї. Визначено термін придатності вакцини, її профілактичну ефективність. Розроблено нормативну документацію на вакцину та проведено її комісійні випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.311.9 + П873.311.9-3 +
Шифр НБУВ: РА354033

Рубрики:

      
19.

Дегтярьов 
Вивчення протеїногенних властивостей культур M. bovis та удосконалення способу виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для ссавців: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Ігор Миколайович Дегтярьов ; УААН; Національний науковий центр "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.216 + П873.216-911-1
Шифр НБУВ: РА361966

Рубрики:

      
20.

Позмогова С.А. 
Вивчення протеїногенних культур мікобактерій та розробка технології виготовлення туберкуліну (ППД) для птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.А. Позмогова ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо захворюваності птиці на туберкульоз та виділення культур мікобактерій пташиного виду з патологічного матеріалу від сільскогосподарських тварин та птиці за період 1976 - 1992 рр. Досліджено культурально-морфологічні, біохімічні та біологічні властивості даних культур мікобактерій пташиного виду. Відібрано штам з високими протеїногенними властивостями. Розроблено синтетичне живильне середовище для адаптації та виробничого культивування M.avium, запропоновано спосіб висіву протеїногенного штаму за біофабричних умов. Встановлено технологічні параметри одержання туберкуліну з культурального фільтрату, що дозволило збільшити вихід препарату та зменшити його собівартість. Розроблено технологічну схему виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для птиці у стандартному розчині та вивчено його властивості (стерильність, нешкідливість, специфічність, активність та сенсибілізувальні властивості) у дослідах на морських свинках, здоровій та хворій туберкульозом птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-961-6
Шифр НБУВ: РА331034

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського