Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1749)Книжкові видання та компакт-диски (750)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Моногарова Н. Є. 
Ідіопатичні інтерстиціальні пневмонії: діагностика, лікування, диспансерне спостереження: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Н. Є. Моногарова ; ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 32 с.: рис. — укp.

Вперше проведено оцінювання якості виявлення та лікування хворих на ідіопатичні інтерстиціальні пневмонії (ІІП) в медичних закладах України. Одержано нові дані щодо клінічних особливостей різних варіантів ІІП, можливостей хірургічної біопсії легень, вивчення структури загальної ємності, стану дифузійної здатності та розтяжності легень, газового складу та кислотно-основного стану крові в діагностиці та диференційній діагностиці ІІП. Розроблено новий спосіб диференційної діагностики ідіопатичного фіброзуючого альвеоліту та неспецифічної інтерстиціальної пневмонії. Вперше проведено порівняльний аналіз ефективності терапії глюкокортикостероїдів (ГКС) і цитостатиків (ЦС) за різних форм ІІП і стадіях запально-фіброзного процесу. Одержано нові дані щодо частоти прояву небажаних явищ у зв'язку з тривалим застосуванням ГКС і ЦС у хворих на ІІП. Вперше у хворих на ІІП проведено вивчення кореляційної залежності між показниками кількісної оцінки задишки, якості життя та ступенем рестриктивних порушень легеневої вентиляції, виразністю гіпоксемії - основними об'єктивними критеріями оцінки ступеня тяжкості захворювання, що стало теоретичним обгрунтуванням використання показників шкали MRC та опитувальника SP-36 в якості критеріїв диспансерного спостереження хворих на ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19
Шифр НБУВ: РА385199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лемко О. І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування принципів галоаерозольтерапії та імунореабілітації у відновлювальному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / О. І. Лемко ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 48 с. — укp.

На підставі спостереження за 475-ма хворими визначено особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) на етапі відновлювального лікування: охарактеризовано типи реактивності бронхів та особливості формування бронхообструкції у разі ХОЗЛ. Надано характеристику проявів системного та місцевого оксидантно-нітрозольного стресу й активності запалення залежно від тяжкості перебігу хвороби. Наведено дані щодо порушення в основних ланках імунної системи, визначено відмінності, що характеризують хворих на стадії ризику розвитку ХОЗЛ. Розроблено нові режими галоаерозольтерапії (ГАТ), визначено принципи їх диференційованого призначення. З метою підсилення імуномодулювального впливу ГАТ розроблено лікувальні комплекси, що поєднують ГАТ з іншими імунотропними чи антиоксидантними впливами. Проведено дослідження ефективності лікування у віддаленому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ліщук-Якимович Х. О. 
Клінічні та імунологічні особливості еозинофільного синдрому в хворих на бронхіальну астму та системні васкуліти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Х. О. Ліщук-Якимович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено оцінювання різних ланок природженого та набутого імунного нагляду в хворих на бронхіальну астму (БА) та системний васкуліт (СВ) залежно від наявності чи відсутності еозинофільного синдрому (EC). Поглиблено вивчено різні патогенетичні імунологічні механізми розвитку БА та СВ на тлі EC, пов'язані з гіперпродукцією IgE, циркулюючих імунних комплексів та антинейтрофільно-цитоплазматичних антитіл. Вперше проаналізовано вплив поєднання декількох імунопатологічних синдромів на формування клінічних та імунологічних змін у хворих на БА та СВ з EC. Вперше охарактеризовано клінічні, імунологічні та морфологічні особливості синдрому Чардж-Стросса (СЧС) залежно від ступеня тяжкості еозинофілії. Вперше розроблено математичну модель імунологічних факторів ризику розвитку СЧС у хворих на БА та СВ на тлі еозинофілії, що надалі дозволяє визначати тактику ведення таких хворих і необхідність раннього призначення в них протизапальної та базової терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19-37 + Р412.202-37 + Р410.210.11-37
Шифр НБУВ: РА381001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Добрянський Д. В. 
Ефективність лікування хворих із загостренням хронічного обструктивного захворювання легень I - II стадії з урахуванням показників гемореологічного та імунного статусу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Д. В. Добрянський ; ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 16 с.: табл., рис. — укp.

Патогенетично обгрунтувано та проведено оцінювання ефективності диференційного застосування фенспіриду й антигомотоксичних препаратів у комплексному лікуванні хворих з загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) I - II стадії залежно від типу імунних порушень. Відзначено зростання основних показників реологічної характеристики крові у 74 % хворих на ХОЗЛ, а в 32 % спостерігалося значне їх збільшення (в 1,5 раза), що відображує активність запалення та порушення мікроциркуляції. Виявлено дисбаланс системного імунітету, що супроводжувався гіперцитокінемією зі зростанням рівня протизапального інтерлейкіну-4 у 5,3 раза та протизапального фактора некрозу пухлин-alpha - в 1,5 раза як показників активності запалення. Доведено, що застосування фенспіриду сприяє нормалізації реологічних характеристик крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Жабо Т. М. 
Ефективність медико-соціальної реабілітації інвалідів, хворих на хронічні обструктивні захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Т. М. Жабо ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані стосовно особливостей вегетативної нервової регуляції серцевого ритму у інвалідів, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіальну астму (БА), і на їх основі виділено когорти хворих, які в першу чергу потребують заходів дихальної реабілітації. Вперше проведено аналіз поліморфізму гена ангіотензин-II-рецептора 1-го типу в інвалідів, хворих на БА, які мали поєднання з помірною артеріальною гіпертензією, що дозволило визначити категорію осіб з підвищеним ризиком виникнення ускладнень, пов'язаних з цією патологією. Доведено ефективність застосування спеціальних респіраторних заходів медикосоціальної реабілітації у інвалідів, хворих на ХОЗЛ і БА, з урахуванням коморбідних станів збоку серцево-судинної системи, тонусу вегетативної нервової системи та генетично детермінованих факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)297 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чернявський В. Г. 
Застосування ліпіну та бішофіту у сполученні з фізіотерапевтичними методами при хронічному обструктивному захворюванні легенів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / В. Г. Чернявський ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано можливості застосування препарату ліпін і природного мінералу бішофіт у сполученні із впливом гальванічного струму на грудну клітину у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) на різних етапах його лікування. Вивчено особливості початкового стану хворих на ХОЗЛ на госпітальному й амбулаторному етапах лікування з використанням інструментальних і лабораторних методів дослідження. Проаналізовано ефективність застосування ліпіну у вигляді аерозолю в сполученні з гальванізацією грудної клітини у період загострення на стаціонарному етапі лікування, а також бішофіту у вигляді електрофорезу на грудну клітину у період ремісії на амбулаторно-поліклінічному етапі лікування хворих на ХОЗЛ. Доведено, що комбіноване застосування ліпіну та бішофіту на різних етапах лікування дозволяє зменшити інтенсивність запального процесу та ступінь обструктивних порушень, а також підвищити якість життя хворих на ХОЗЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА384510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Іванцова Н. Л. 
Комплексна корекція імунологічних показників, що пов'язані з дефіцитом вітамінів групи D, у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів на етапі санаторно-курортної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. Л. Іванцова ; Крим. республік. установ "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше встановлено вплив вiтамiну D на синтез цитокiнiв в культурi клiтин бронхiального епiтелiю (iнгiбування прозапальних i активацiя антизапальних цитокiнiв). Визначено, що зимовий перiод формує умови пiдвищеного ризику розвитку фiброзу легенiв, пiдвищення активностi аутоiмунних реакцiй, порушення структурно-функцiонального стану кiсткової тканини, залежних вiд тяжкостi перебiгу захворювання. Вперше показано, що як модулятор системного цитокiнового потенцiалу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) з дефiцитом вiтамiну D виступає комбiноване застосування замiсної терапiї вiтамiном D i ультрафіолетового опромінення (УФО).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.83-54
Шифр НБУВ: РА383005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Міхеєва К. В. 
Особливості клінічних проявів артеріальної гіпертензії у хворих із синдромом обструктивного апное-гіпопное сну та при його сполученні із супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / К. В. Міхеєва ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 18 с.: табл. — укp.

Наведено нове розв'язання задачі, пов'язаної з оптимізацією діагностики артеріальної гіпертензії (АГ) й інтерпретації змін показників внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих з синдромом обструктивного апное-гіпопное сну (СОАГС) та у разі його сполучення з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) на основі комплексного вивчення показників артеріального тиску (АТ) та ехокардіографічних показників. Визначено зв'язки між станом серцево-судинної системи, порушеннями дихання уві сні та показниками функції зовнішнього дихання. Проведено аналіз клінічного й інструментального обстеження 104-х хворих (50-ти хворих з СОАГС і 54-х хворих з сполученою патологією СОАГС та ХОЗЛ - перехресним синдромом (ПС)) та 10-ти практично здорових осіб. Встановлено, що у пацієнтів з СОАГС частіше виявляється АГ, концентрична гіпертрофія лівого шлуночка (ЛШ), діастолічна дисфункція ЛШ і систолічна легенева гіпертензія у порівнянні з групою контролю, зокрема, у хворих з ПС, АГ та легенева гіпертензія виявлялися достовірно частіше, ніж у здорових осіб та пацієнтів з СОАГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-4 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА383441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Косюхно С. В. 
Особливості хірургічної тактики при гігантських дефектах черевної стінки у хворих з серцевою та легеневою недостатністю (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. В. Косюхно ; НАМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено нові підходи щодо діагностики та лікування гігантських дефектів черевної стінки у хворих з серцевою та легеневою недостатністю з урахуванням факторів ризику внутрішньочеревної гіпертензії, моніторингу внутрішньочеревного тиску й аналізу його співвідношення з індивідуальними значеннями порогів адаптації створених в процесі передопераційної підготовки. В експерименті на білих щурах встановлено прямо пропорційний взаємозв'язок між внутрішньочеревним тиском і тиском у фасціальних футлярах прямих м'язів живота та доведено роль внутрішньочеревної гіпертензії у формуванні ішемічних пошкоджень м'язово-фасціальних комплексів черевної стінки та бактеріальної транслокації. Встановлено доцільність проведення адаптивних методик передопераційної підготовки та доведено переваги передопераційного прогресуючого пневмоперитонеума в лікуванні хворих з гігантськими дефектами черевної стінки. Розроблено й уніфіковано покази до проведення методики передопераційного прогресуючого пневмоперитонеума й алгоритм диференційованого вибору адаптивної методики передопераційної підготовки. Встановлено алгоритм етапного вибору методики оперативного втручання за гігантських дефектів черевної стінки у хворих з серцевою та легеневою недостатністю залежно від наявності та стану тканин грижового мішка, прямих м'язів живота, рівня внутрішньочеревного тиску за моделювання герніопластики у співвідношенні з рівнем індивідуального порогу адаптації до внутрішньочеревної гіпертензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463-59 + Р410.09 + Р412.3
Шифр НБУВ: РА381065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Аухадієв Н. Н. 
Патогенетичні механізми прогресування легеневої недостатності при поєднаному перебігу хронічних гнійно-деструктивних захворювань легенів і цирозу печінки та їхня корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Н. Н. Аухадієв ; Крим. респ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості дисбалансу ендотоксинового гомеостазу та системи фібронектинів у хворих з поєднаним перебігом гнійно-деструктивних форм хронічних неспецифічних захворювань легенів і цирозу печінки. Обгрунтовано доцільність корекції системної ендотоксинемії та гіпофібронектинопенії у подібних хворих. Доведено клінічну ефективність використання ентеросорбції гемосорбентом вуглецевим ДНК-містким біоспецифічним і використання гепаринізованої свіжозамороженої плазми для корекції виявлених змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р413.510.40-3
Шифр НБУВ: РА384578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Андрєєв С. А. 
Структурні зміни легень при тяжкій черепно-мозковій травмі (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / С. А. Андрєєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено закономірності структурно-функціональних змін легень в гострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми (ТЧМТ) та показано їх залежність від давності спричинення ушкодження. Формування структурних ознак, характерних для гострого ушкодження легень можна вважати типовим патерном ураження легень у разі ТЧМТ. Вперше проведено зіставлення характеру та динаміки структурних змін легень у осіб, що загинули від ТЧМТ в стаціонарі та легень щурів за експериментального моделювання ТЧМТ. Встановлено структурні еквіваленти змін легень, що є проявом термінових компенсаторних реакцій, характерних для травматичної хвороби. Показано, що компенсаторні реакції носять короткочасний характер, а прогресування змін в легенях сприяє наростанню дихальної недостатності вже в ранні терміни травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р412.3-2
Шифр НБУВ: РА381082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Солоділов А. І. 
Обгрунтування реабілітаційних заходів при пневмоконіозі у гірників вугільних шахт: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / А. І. Солоділов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено зростання частоти виникнення пневмоконіозів у гірників вугільних шахт, виявлено особливості клініко-функціональних порушень органік дихання у гірників із пневмоконіозом. Визначено, що у разі пневмоконіозу має місце вторинний імунодефіцит зі зменшенням кількості T- і B-лімфоцитів, їх субпопуляцій та NK-лімфоцитів, збільшення вмісту інтерлейкіну 6. За пневмоконіозу встановлено зменшення кількості нейтрофілів, які фагоцитують, і захоплених ними стафілококів. У хворих має місце збільшення рівнів імуноглобулінів A, M, G, а також циркулюючих імунних комплексів і титрів автоантитіл до усіх досліджених антигенів. Виявлено у хворих високий рівень таких оксидантів, як дієнові кон'югати та малоновий діальдегід, одночасно зі зниженням активності супероксиддисмутази й антиоксидантної активності плазми крові. Доведено ефективність комплексної реабілітації з використанням гіпербаричної оксигенації й альфа-ліпоєвої кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-25 + Р124.506.1-4
Шифр НБУВ: РА380182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Циганкова Т. І. 
Системне запалення при хронічному обструктивному захворюванні легень та можливості його фармакотерапевтичного контролю статинами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Т. І. Циганкова ; Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова. — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано механізми системного запалення у поєднанні із системою протеолізу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Встановлено підвищену продукцію прозапальних цитокінів, С-реактивного білка, активацію протеолітичної системи за загострення та стабільного перебігу. Обгрунтовано доцільність залучення до базисного лікування хворих на хронічне обструктивне захворювання легень симвастатину з метою зменшення вмісту маркерів системного запалення, гальмування клітинно-опосередкованих механізмів запалення та ліквідації зрушень у системі протеолізу, що забезпечує підвищення клінічної ефективності лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА381349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Єрмакова О. В. 
Хронічне обструктивне захворювання легень у шахтарів вугільних шахт (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. В. Єрмакова ; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". — К., 2011. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) професійного генезу. З'ясовано механізми формування дихальної недостатності у шахтарів, хворих на ХОЗЛ. Визначено найбільш інформативні критерії діагностики цього захворювання у працівників за впливу вугільно-породного пилу. Вивчено інформативність для діагностики ХОЗЛ професійного генезу методу респіросонографії. З'ясовано ефективність антигомотоксичної терапії у системі лікування таких хворих. Удосконалено систему диспансерного нагляду за пацієнтами з підозрою на ХОЗЛ і груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Витриховський О. Я. 
Диференційна діагностика бронхіальної астми і хронічного обструктивного захворювання легень: додаткові критерії та алгоритм їх застосування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / О. Я. Витриховський ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності диференційної діагностики бронхіальної астми (БА) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ у випадках недостатньої інформативності стандартизованих методів обстеження. Визначено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ, яка дозволяє діагностувати захворювання тоді, коли клініко-лабораторні прояви бронхообструктивного синдрому нагадують прояви БА чи ХОЗЛ, та підвищити ефективність діагностики БА до 88,9 %, а ХОЗЛ - до 86,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА379062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ситюк Т. О. 
Імунокоригуюча терапія в оптимізації ведення хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Т. О. Ситюк ; АМН України ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне оцінювання клінічної симптоматики, функціональної активності й якості життя, показників функції зовнішнього дихання, клітинного, гуморального імунітету,цитокінового статусу хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) I - II стадії в період загострення. Виявлено значну поширеність (82 %) вторинної імунної недостатності середнього ступеня тяжкості у обстеженого контингенту хворих. Проаналізовано взаємозв'язок низької продукції ендогенного інтерферону, дисбалансу синтезу основних прозапальних і протизапальних цитокінів і частоти розвитку загострень ХОЗЛ. Встановлено, що у 65 % хворих на ХОЗЛ з ознаками вторинної імунної недостатності загострення захворювання спостерігалось три та більше разів на рік. На підставі оцінки порушень цитокінового й імунного статусу у хворих на ХОЗЛ I - II стадії в період загострення вперше патогенетично обгрунтовано застосування арбідолу з метою імуномодуляції й індукції синтезу ендогенного інтерферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА380515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ложкін В. В. 
Оптимізація антибактеріальної терапії нозокоміальної пневмонії у хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / В. В. Ложкін ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше вивчено розповсюдженість нозокоміальної пневмонії у хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень, основні фактори ризику виникнення цього ускладнення, а також чинники-детермінанти летального наслідку. Встановлено ефективність різних режимів антибактеріальної терапії нозокоміальної пневмонії у хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень. Доведено за допомогою методу "вартість/ефективність" фармакоекономічну доцільність емпіричної антибактеріальної терапії комбінацією меропенему з амікацином нозокоміальної пневмонії у хворих, які знаходяться на штучній вентиляції легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52
Шифр НБУВ: РА374739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Колішецька М.А. 
Роль порушень імунної системи та неспецифічної резистентності організму в патогенезі експериментального алергічного альвеоліту та їх фармакологічна корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / М.А. Колішецька ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше з використанням комплексного методичного підходу досліджено порушення функціонального стану клітинного та гуморального імунітету, неспецифічної резистентності організму у динаміці розвитку експериментального алергічного альвеоліту, доведено їх участь у механізмах його формування. Вперше встановлено, що на 34-ту, 44-ту та 54-ту доби розвитку алергічного альвеоліту поступово знижується рівень Т-лімфоцитів, теофілінчутливих і теофілінрезистентних субпопуляцій Т-лімфоцитів у крові, а також комплементарна активність сироватки крові та підвищується вміст імуноглобулінів A, M, G, B-лімфоцитів, циркулюючих імунних комплексів з найсуттєвішим виродженням їх змін на 64-ту добу експерименту. Вперше виявлено, що формування алергічного альвеоліту (на 34-ту, 44-ту, 54-ту доби) супроводжується активацією фагоцитарної активності лейкоцитів, яка зменшується на 64-ту добу. Вперше доведено коригувальну дію корвітину на порушені показники гуморального та клітинного імунітету, неспецифічної резистентності організму, які виникли за умов розвитку алергічного альвеоліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19-52
Шифр НБУВ: РА371110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Прокопчук С.М. 
Особливості діагностики та антибактеріальної терапії нозокоміальної пневмонії у хворих неврологічного стаціонару: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / С.М. Прокопчук ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52 + Р62-2
Шифр НБУВ: РА375608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Мазур О. П. 
Зміни серцевої і легеневої гемодинаміки та методи їх корекції у хворих на артеріальну гіпертензію у поєднанні із хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. П. Мазур ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено доцільність проведення доплерехокардіоскопічного дослідження, визначення показників функції зовнішнього дихання, насичення артеріальної крові киснем, добового моніторування артеріального тиску, імунного статусу, активності перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи захисту, маркерів системного запального процесу. Встановлено, що стандартна терапія не впливає на дані показники. Визначено, що для пацієнтів, в яких під час обстеження наявні більш виражені порушення в системі перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантної системи захисту, препаратом вибору є біофлавоноїд корвітин, а у хворих із більш значними змінами в імунному статусі доцільно включати в лікування імунокоригувальний препарат імунофан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р412.3
Шифр НБУВ: РА371952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського