Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (7966)Книжкові видання та компакт-диски (2986)Журнали та продовжувані видання (416)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 561
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгорова С.Ю. 
Імунологічна реактивність у хворих на неспецифічний виразковий коліт з різним ступенем дисбактеріозу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.09 / С.Ю. Єгорова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-25 + Р413.302-25
Шифр НБУВ: РА374883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ємельянова Н. Ю. 
Первинна та вторинна профілактика уражень твердих тканин зубів та тканин пародонта у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. Ю. Ємельянова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблему діагностики, лікування та профілактики змін твердих тканин зубів і тканин пародонта у хворих на гастроезофагенальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) на підставі обгрунтування механізмів їх виникнення та розвитку. За результатами проведених епідеміологічних, клінічних, лабораторних, функціональних методів дослідження обгрунтовано первинну та вторинну профілактику змін твердих зубів і тканин пародонта у хворих на ГЕРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-2 + Р413.1-37
Шифр НБУВ: РА382421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єрмолаєв 
Оптимізація діагностики та лікування рецидивів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в амбулаторних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Дмитро Миколайович Єрмолаєв ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА329857

Рубрики:

      
4.

Ігнатов В.А. 
Патогенетичне значення прозапальних і профіброгенних цитокінів у формуванні фіброзувальних реакцій при хронічних гепатитах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.А. Ігнатов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116
Шифр НБУВ: РА319960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іжицька 
Клініко-гемодинамічні закономірності медикаментозної корекції дисфункції міокарда у хворих на алкогольний цироз печінки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Наталія Віталіївна Іжицька ; Івано-Франківський національний медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40 + Р410.1-5
Шифр НБУВ: РА365562

Рубрики:

      
6.

Ілько А.В. 
Патогенетичне обгрунтування етапного лікування дуоденальної виразки, асоційованої з Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Ілько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена науковому обгрунтуванню етапного лікування виразки дванадцятипалої кишки на основі вивчення інфікованості Helicobacter pylori, показників кислотопродукції та кислотонейтралізації, в тому числі нічного моніторування pH шлунку, антигелікобактерних схем в амбулаторно-стаціонарних та санаторно-курортних умовах. Обстежено 125 хворих на дуоденальну виразку. З'ясовано, що пептична виразка є кислото- та НР-залежною, анти-НР методи визначаються етапом лікування. Використання комп'ютерного моніторування рН дозволило оптимізувати шляхи корекції показників базальної та нічної секреції шлунку та рекомендувати новий питний прийом мінеральної води "Поляна Квасова".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1

Рубрики:

      
7.

Іоффе І.В. 
Ускладнені сполучені виразки шлунка і дванадцятипалої кишки (особливості етіології, патогенезу та лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.В. Іоффе ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 28 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів хірургічного лікування хворих на сполучені гастродуоденальні виразки на підставі вивчення ланок патогенезу захворювання, уніфікації показань до оперативного лікування й удосконалення методик оперативного втручання. Показано, що тривалий контакт слизової оболонки (СО) гастродуоденальної зони з ефедрином збільшує частоту розвитку сполучених виразок, спричиняє розвиток гіперплазії клітин залоз і кишкової метаплазії, уповільнює розвиток атрофії залоз. Досліджено стан мікроциркуляції СО шлунка. Вивчено метаболічний та імунний статус хворих на ізольовані та сполучені гастродуоденальні виразки, у яких зареєстровано тривалий контакт СО з ефедринвмісним препаратом. Вивчено клінічну ефективність розробленого дисертантом способу хірургічного лікування хворих на сполучені гастродуоденальні виразки, які мали в анамнезі тривалий контакт СО з ефедринвмісним препаратом. Вивчено патогенетичну ефективність глутаргіну, ербісолу та тимогену у комплексі хірургічного лікування хворих з ізольованими та сполученими гастродуоденальними виразками. Вивчено вплив даних препаратів на імунний та метаболічний статус прооперованих хворих. Розроблено та впроваджено в практику спосіб хірургічного лікування хворих зі сполученими виразками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА355621

Рубрики:

      
8.

Іпатова Д. П. 
Особливості ферокінетики у хворих на хронічний гепатит С в динаміці противірусної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Д. П. Іпатова ; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України". — К., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Показано, що у хворих на ХГС спостерігались зміни показників метаболізму заліза, серед яких найбільш істотними було зростання рівня сироваткового феритину, що особливо підвищувався у випадках високої біохімічної активності та високого вірусного навантаження. Доведено, що рівень ендогенного еритропоетину у таких хворих втричі перевищував нормальні показники, водночас вміст розчинних рецепторів трансферину був у 1,2 раза нижчим у порівнянні зі здоровими людьми. Вперше визначено частоту та характер змін ферокінетики у хворих на ХГС під впливом проведення комбінованої противірусної терапії. Встановлено, що під її впливом відбувається зниження рівня сироваткового заліза та зростання вмісту феритину. Вперше виявлено зростання рівня ендогенного еритропоетину незалежно від відповіді на терапію та зростання вмісту розчинних рецепторів трансферину у хворих, які відповіли на терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-5 + Р413.51-5
Шифр НБУВ: РА385655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Іськова І.О. 
Особливості клінічного перебігу целіакії, її медикаментозна корекція з використанням вдосконалених діагностичних підходів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / І.О. Іськова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність целіакії у групах осіб підвищеного ризику. Розроблено діагностичний алгоритм і клініко-діагностичні критерії целіакії, шляхи корекції та методи лікування цієї патології. Наведено результати проведеного дослідження з використанням серологічних маркерів целіакії, відеоендоскопії тонкої кишки (ТК), морфологічного та морфометричного досліджень біоптатів ТК. Виявлено супутні синдроми та захворювання. На підставі проведених досліджень установлено, що поширеність целіакії становить 10,5 %. У пацієнтів з целіакією виявлено асоційовані синдроми, а саме: тяжку зовнішньосекреторну недостатність підшлункової залози в 6,4 %, синдром надмірного бактеріального росту - в 61,7 %, моторно-евакуаторну дисфункцію тонкого кишечнику - в 70,2 %. Лактазну недостатність виявлено як супутню целіакію в 85,1 % випадків. Діагностовано антральний гастрит, асоційований з H. pylori в 59,57 %. Доведено доцільність виділення клінічних груп целіакії відповідно до стадії атрофії слизової оболонки тонкого кишечнику, тяжкості клінічних проявів та наявності супутніх асоційованих синдромів. Відзначено, що до базисної терапії целіакії доцільно включати стандартну терапію виявлених асоційованих синдромів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.309 +
Шифр НБУВ: РА364796

Рубрики:

      
10.

Аббас Алі Нахар Катарнех 
Імуно-протеолітичний дисбаланс при поєднанні гастродуоденальної патології та бронхіальної астми та його корекція циклофероном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Аббас Алі Нахар Катарнех ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження стану клітинно-молекулярних імунологічних механізмів, стану цитокінової регуляції та системи загального і місцевого протеолізу за поєднання ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони та бронхіальної астми (БА). Обгрунтовано показання та розроблено методику використання у комплексному лікуванні даних хворих індуктора ендогенного інтерферону - циклоферону. Досліджено клінічну ефективність застосування цього препарату під час лікування БА, поєднаної з гастродуоденальною патологією. Вивчено вплив циклоферону на клітинно-молекулярні імунні механізми запалення, цитокінову регуляцію, стан системи протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-52 + Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА338610

Рубрики:

      
11.

Авдєєв В.В. 
Респіраторні порушення та їх профілактика у хворих з портальною гіпертензією на фоні цирозу печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.В. Авдєєв ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Доповнено наукову концепцію ураження різних органів та систем організму у хворих з портальною гіпертензією за наявності цирозу печінки. Встановлено, що підвищення внутрішньочеревного тиску за асциту викликає погіршення функції зовнішнього дихання, результатом якого є зниження насичення киснем артеріальної крові пацієнта, що призводить до загальної гіпоксії усіх органів і систем організму. Обгрунтовано оптимальну методику проведення екстракорпоральної сорбції та ультрафільтрації асцитичної рідини, з'ясовано її ранній і віддалений вплив на систему органів зовнішнього дихання й обгрунтовано можливі шляхи усунення зафіксованих ускладнень. Вперше проведено порівняльний аналіз впливу антагоністів кальцієвих канальців, інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів <$Ebeta>-адренорецепторів на функцію системи органів зовнішнього дихання, центральну гемодинаміку, спланхнічний кровообіг. Визначено показання та протипоказання щодо застосування даних препаратів для лікування хворих з портальною гіпертензією за наявності цирозу печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.3-52 + Р413.510.40-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА343995

Рубрики:

      
12.

Авраменко А.О. 
Патогенез ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на хронічний гелікобактеріоз: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / А.О. Авраменко ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 48 с. — укp.

Досліджено роль Helicobacter pylori (HP) в етїології та патогенезі ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони шлунково-кишкового тракту в людини. Сформульовано положення теорії "їдкого лужного плювка". З'ясовано, що підставою утворення ерозивно-виразкових уражень цибулини дванадцятипалої кишки та вихідного відділу шлунка є горизонтальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації позаклітинних форм HP, діаметра та тонусу пілоричного стикача, а також від рівня внутрішньошлункового тиску. Підставою утворення медіогастральних виразок шлунка є вертикальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації, топографії розселення та локалізації активних форм HP (тіло шлунка з позаклітинним станом HP за в/кривиною та внутрішньоклітинним - за м/кривиною), а також від рівня внутрішньошлункового тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1 +
Шифр НБУВ: РА364763

Рубрики:

      
13.

Акинде О.Б. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування консервативної терапії постхолецистектомічного синдрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Б. Акинде ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено клініко-лабораторне та інструментальне обстеження хворих на жовчокам'яну хворобу, що перенесли лапароскопічну холецистектомію. Виділено діагностичні критерії постхолецистектомічного синдрому, пов'язаного з втратою функціональної активності жовчного міхура. Відзначено, що відновлення порушеного морфо-функціонального стану органів біліодуоденальної системи та нормалізація біохімічного складу жовчі у хворих з постхолецистектомічним синдромом є головними проблемами післяопераційного лікування. Встановлено, що віддалені результати холецистектомії залежать не тільки від своєчасної та бездоганно виконаної операції, але й від адекватної патогенетично обгрунтованої програми медикаментозної терапії, що виконує коригувальну роль втраченого жовчного міхура. Зазначено, що до програми терапевтичних заходів хворих постхолецистектомічним синдромом доцільно включати препарати жовчних кислот, біофлавоноїди, нестероїдні протизапальні засоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43-3
Шифр НБУВ: РА315027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Алі Хуссеін Дарвіш 
Експериментальне обгрунтування раціонального вибору фармакокоректорів ульцерогенної дії ліків: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Алі Хуссеін Дарвіш ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено необхідність лікування гастропатій, спричинених ліками, та у порівняльному аспекті вивчено ефективність різних фармакокоректорів ульцерогенної дії ліків. Експериментально досліджено противиразкову активність корвітину, вісмуту субцитрату, актовегіну, гастрофіту, олії обліпихи, фамотидину на різних моделях виразкового ураження шлунка лікарськими засобами за адекватних та ідентичних умов експерименту. Встановлено, що вивчені препарати здійснюють противиразковий вплив різної інтенсивності під час проведення лікування виразкових уражень шлунку. У порівняльному аспекті досліджено вплив корвітину, вісмуту субцитрату, актовегіну, олії обліпихи, фамотидину та функціональні показники шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Експериментально доведено, що всі досліджені препарати вірогідно покращують результати лікування хронічного виразкового процесу у разі їх поєднаного застосування. Визначено найефективніші препарати для кожної експериментальної виразки шлунку, спровокованої ульцерогенними лікарськими засобами, а також препарати, що можуть впливати на секреторну та моторну функції ШКТ, а також перспективні щодо гастропротекції їх комбінації. Сформульовано рекомендації щодо раціонального вибору даних фармакокоректорів та/або їх комбінацій для індивідуальної фармакотерапії гастропатій, спричинених різними ліками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.22 + Р413-5 +
Шифр НБУВ: РА363818

Рубрики:

      
15.

Аль-Мозекар Мохамед Мохамед Яхья 
Клініко-патогенетичне обгрунтування використання глутаргіну в комплексній терапії хворих на хронічний некалькульозний холецистит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Аль-Мозекар Мохамед Мохамед Яхья ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52
Шифр НБУВ: РА331643

Рубрики:

      
16.

Ананко О.А. 
Особливості клініки, діагностики та лікування шлунково-кишкових кровотеч при синдромі Меллорі - Вейсса: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.А. Ананко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено діагностичний та лікувальний алгоритми, системи прогнозування рецидивних кровотеч у разі синдрому Меллорі - Вейсса (СМВ) для поліпшення наслідків лікування. Створено класифікацію, орієнтовану на причини виникнення СМВ. Проведено патоморфологічний аналіз ділянки езофагокардіального переходу до типу підслизового варикозу, що розвивається внаслідок "прихованої" портальної гіпертензії, у поєднанні з конституційно обумовленою недостатністю сполучної тканини. Запропоновано діагностичний алгоритм, який з високою вірогідністю дозволив встановити діагноз ще до проведення ендоскопічного дослідження. Для визначення достовірних факторів, які призвели до розвитку рецидиву кровотечі (РРК) використано покроковий дискримінантний аналіз, що виявив 4 дискримінантні змінні, в процесі обчислення яких розроблено комп'ютерні програми та бальні формули з виділенням груп з низькою та високою ймовірністю виникнення РРК. На підставі отриманої прогностичної системи розроблено алгоритм лікувально-профілактичних засобів, внаслідок застосування якого частоту рецидивних кровотеч зменшено з 8,7 % до 3,4 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-3 + Р457.465.203.2
Шифр НБУВ: РА312372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Андрєєва О. О. 
Експериментальне дослідження ефективності комбінації похідних глюкозаміну з кверцетином при виразкових ураженнях шлунка: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. О. Андрєєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Уперше теоретично й експериментально обгрунтовано доцільність створення комбінації на основі похідних глюкозаміну: глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну з кверцетином для профілактики та лікування виразкових уражень шлунка. Встановлено, що комбінація яка вивчалась, є нешкідливою, не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту та на секреторну активність шлунка лабораторних тварин. Доведено значну гастропротекторну дію комбінації, яка за ступенем вираженості переважає приблизно вдвічі аналогічний ефект окремих компонентів комбінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА373766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Андруша А.Б. 
Патогенетичні механізми ураження кишечника в умовах "кальцієвого стресу" у хворих на дегенеративні захворювання хребта: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.Б. Андруша ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Здійснено клініко-лабораторне дослідження перебігу та патогенезу хронічних захворювань кишечника - хронічного коліту (ХК) та синдрому подразненої кишки (СПК) за наявності дегенеративних захворювань хребта (ДЗХ). Наведено результати дослідження показників кальцієвого обміну, кісткового метаболізму та мінеральної щільності кісткової тканини. Установлено, що у таких хворих має місце синергізм клінічних проявів з негативним впливом на перебіг захворювань. Поєднання ХК або СПК з остеохондрозом (ОХ) характеризується кальцієвим дисбалансом, а саме: зменшенням рівня загального та іонізованого кальцію сироватки крові, збільшенням кальцієвого коефіцієнта та підвищенням екскреції кальцію з сечею. Установлено, що порушення кальцієвого обміну залежать від нозологічної форми (вони більшою мірою виражені у хворих на ХК), дискінетичних порушень, що є більшими за гіпермоторної дискінезії кишечника, та впливають на прояв больового синдрому. Наявність ХК або СПК з супутнім ОХ спричинює дисбаланс кісткового ремоделювання, а саме: превалювання кісткової резорбції у порівнянні з утворенням кісток. Як наслідок порушеного кісткового метаболізму виявлено зниження мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ). Установлено, що значення основних показників МЩКТ менші у групі пацієнтів з ХК на тлі ОХ, ніж у групі хворих на СПК за його поєднання з ДЗХ. Доведено клініко-лабораторну ефективність терапії ХК, СПК на тлі ОХ за використання кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3 + Р458.25 +
Шифр НБУВ: РА354736

Рубрики:

      
19.

Андрушенко В.В. 
Структурно-функціональні особливості слизової оболонки шлунка щурів різних вікових періодів при зміні імунного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / В.В. Андрушенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний стан слизової оболонки шлунка (СОШ) у випадку імунодефіциту (видалення тимусу) та за умов імуностимуляції (введення циклоферону) у щурів різних вікових груп у різні терміни спостереження з використанням гістологічних, морфометричних, математичних методів дослідження та методу електронної мікроскопії. Установлено, що тимектомія та введення циклоферону призводять до змін структурних компонентів СОШ щурів різного віку, які відбуваються на всіх рівнях структурної організації. Відзначено, що вираженість цих змін залежить від віку тварин і тривалості впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 +
Шифр НБУВ: РА341092

Рубрики:

      
20.

Анисимова 
Значення місцевих неспецифічних протеолітичних механізмів у розвитку виразкових уражень шлунково-кишкового тракту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Людмила Василівна Анисимова ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1
Шифр НБУВ: РА358018

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського