Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (8281)Книжкові видання та компакт-диски (2811)Журнали та продовжувані видання (815)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 434
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якимець М. М. 
Морфофункціональні особливості ремоделювання пародонта при гіперглікемії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / М. М. Якимець ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 20 с. — укp.

На фоні порушення обмінних процесів у ранні терміни моделювання стрептозотоцинового цукрового діабету в дрібних артеріях і артеріолах виявлено реакції констрикторного типу, які були спрямовані на попередження гемодинамічного перевантаження гемомікроциркуляторного русла за реактивної артеріальної гіперперфузії. У віддалені терміни продовжувалося зниження пропускної здатності артерій усіх досліджуваних калібрів за рахунок гіпертонусу їх стінки з потовщенням м'язової оболонки та звуженням просвіту, що в подальшому призводить до порушення кровопостачання з розвитком дистрофічних змін у тканинах пародонта, атрофії слизової оболонки та склерозу стінок судин. Клінічно це проявлялося погіршенням гігієнічного статусу ротової порожнини. Порушення обмінних процесів під час цього супроводжується демінералізацією кісткової тканини щелеп, що підтверджено спектрофотометричним дослідженням в експерименті й ортопантомографією й ехоостеометрією в клініці. Встановлено відповідність експериментальних і клінічних даних, а також їх залежність від тривалості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-1 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мандрика Л. Ю. 
Неалкогольний стеатогепатит у хворих на цукровий діабет 2-го типу: патогенетичні механізми та оптимізація лікування із застосуванням природних та преформованих фізичних чинників курорту "Миргород": автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. Ю. Мандрика ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено провідні патогенетичні механізми взаємообтяжного впливу неалкогольного стеатогепатиту та цукрового діабету II типу. Розроблено адекватні методи корекції за етапності медикаментозних підходів та санаторно-курортного лікування з використанням природних і преформованих фізичних чинників курорту "Миргород". Доведено ефективність комбінованого призначення препаратів alpha-ліпоєвої кислоти, ессенціальних фосфоліпідів і комплексного санаторно-курортного лікування з включенням природних і преформованих фізичних чинників (синглетно-кисневої та магнітолазероультрозвукової терапії) з метою лікування даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-549 + Р413.51-549
Шифр НБУВ: РА384858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Карташова К. М. 
Механізми реалізації вторинного остеопорозу у хворих на хронічний безкам'яний холецистит та ожиріння: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / К. М. Карташова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше визначено клініко-патогенетичні особливості перебігу остеопенічного синдрому на тлі хронічного безкам'яного холециститу (ХБХ) й ожиріння. Вперше комплексно вивчено зміни кальцієвого гомеостазу, кісткового метаболізму та структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих з поєднаною патологією - ХБХ та ожирінням. Встановлено, що сукупний перебіг ХБХ й ожиріння призводить до порушень кальцієвого гомеостазу та доволі часто супроводжується формуванням остеопоретичних станів. Визначено кореляційну залежність між кальцієвим гомеостазом, кістковим ремоделюванням і мінералізацією кісток. Патогенетично обгрунтовано включення до комплексного лікування замісної терапії препаратами кальцію та гіполіпідемічним препаратом равісол у хворих на ХБХ та ожиріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11 + Р413.520.11 + Р415.202.1
Шифр НБУВ: РА382329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шуляренко Л. В. 
Коагуляційні порушення при цукровому діабеті 2 типу та методи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / Л. В. Шуляренко ; ДУ "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше поглиблене комплексне дослідження коагуляційної й антикоагуляційної ланок системи зсідання крові у пацієнтів на цукровий діабет (ЦД) II типу середнього віку, яке дозволяє встановити особливості гемостазіологічних змін, які проявляються підвищенням прокоагулятивної активності ендотеліально - тромбоцитарної ланки гемостазу та реєструються вже на функціональній стадії діабетичних ангіопатій. Тромбоцитарний й ендотеліальний компоненти системи зсідання плазми крові порушуються раніше та в більшій мірі, ніж коагуляційний, і залежать від тривалості ЦД II типу. Особливостями змін антикоагуляційної ланки гемостазу є її компенсаторне напруження на початкових стадіях діабетичних ангіопатій та поступове виснаження її активності із зростанням важкості судинних ускладнень ЦД. Вперше проведено математичний аналіз важливості параметрів системи гомеостазу у формуванні рівня альбумінурії як показника генералізованої ендотеліальної дисфункції та виявлено, що найбільший вплив на рівень альбумінурії чинять показники системи зсідання крові. Вперше визначено, що тривалий регулярний прийом протягом 6-ти місяців антитромбоцитарних препаратів (ацетилсаліцилова кислота, клопідогрель) сприяє покращанню стану ендотелію за ЦД II типу за закріплення антитромбоцитарного ефекту даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р410.2-5
Шифр НБУВ: РА382738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іванцова Н. Л. 
Комплексна корекція імунологічних показників, що пов'язані з дефіцитом вітамінів групи D, у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів на етапі санаторно-курортної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. Л. Іванцова ; Крим. республік. установ "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше встановлено вплив вiтамiну D на синтез цитокiнiв в культурi клiтин бронхiального епiтелiю (iнгiбування прозапальних i активацiя антизапальних цитокiнiв). Визначено, що зимовий перiод формує умови пiдвищеного ризику розвитку фiброзу легенiв, пiдвищення активностi аутоiмунних реакцiй, порушення структурно-функцiонального стану кiсткової тканини, залежних вiд тяжкостi перебiгу захворювання. Вперше показано, що як модулятор системного цитокiнового потенцiалу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) з дефiцитом вiтамiну D виступає комбiноване застосування замiсної терапiї вiтамiном D i ультрафіолетового опромінення (УФО).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.83-54
Шифр НБУВ: РА383005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Спектор О. В. 
Оптимізація медикаментозної корекції імунологічного гомеостазу у хворих на діабетичну ретинопатію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. В. Спектор ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності лікування хворих на непроліферативну діабетичну ретинопатію (ДР). Обстежено 197 хворих (394 ока) з двобічною ДР віком від 24-х до 85-ти років. Досліджено стан місцевого (сльози) та системного (сироватки крові) імунного статусу залежно від стадії ДР. Проаналізовано клінічну ефективність додаткового призначення до базисної терапії комбінації ліпофлавону й імунофану у хворих на початкову непроліферативну ДР. Розглянуто вплив ліпофлавону й імунофану на показники місцевого та системного імунітету, цитокіновий профіль сироватки крові та сльози у хворих на ДР. На підставі одержаних результатів розроблено критерії прогнозування перебігу ДР та обгрунтовано ефективність нового способу лікування ДР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА379843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ткаченко М. В. 
Оптимізація патогенетичної терапії остеоартрозу у поєднанні з атеросклерозом та метаболічним синдромом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / М. В. Ткаченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що клінічний перебіг остеоартрозу в поєднанні з атеросклерозом і метаболічним синдромом характеризується тяжким ураженням колінних і тазостегнових суглобів, вірогідним збільшенням товщини інтими-медіа загальної сонної артерії на тлі зниження показників вазодилатації у порівнянні з хворими на остеоартроз. Патогенетичними механізмами прогресування синтропії є активація оксидатного стресу, атерогенна дисліпідемія, інсулінорезистентність і системне запалення. Включення піоглітазону та розувастатину до базисної терапії позитивно впливає на ключові ланки патогенезу поєднаної патології, що дозволяє покращити клініко-функціональний стан пацієнтів і запобігти розвитку ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р410.210.41-5 + Р415.2-5
Шифр НБУВ: РА379355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Маніщенкова Ю. О. 
Оптимізація лікування та медичної реабілітації хворих на хронічний пієлонефрит, поєднаний з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Ю. О. Маніщенкова ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено клінічні особливості перебігу хронічного пієлонефриту (ПН), поєднаного з цукровим діабетом (ЦД) II типу, які характеризуються атиповим больовим синдромом, інтоксикаційним синдромом низького ступеня активності, дизурічними розладами з переважанням ніктурії та полакіурії, мінімальними функціональними змінами з боку нирок і тенденцією до декомпенсації та субкомпенсації ЦД. Вперше визначено особливості змін рівня цитокінів, концентрації метаболітів NO, активності процесів окиснювальної модифікації білків і ферментної ланки антиоксидантного захисту, порушень з боку гуморальної ланки імунітету. Патогенетично обгрунтовано доцільність включення до комплексної терапії хворих з загостренням хронічного ПН, поєднаного з ЦД II типу, комбінованого фітозасобу канефрону H і метаболічно активного препарату тіотриазоліну та до медичної реабілітації хворих - канефрону H.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бєляєва Н. В. 
Оптимізація діагностики і лікування хронічного біліарного панкреатиту у хворих з ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. В. Бєляєва ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше виділено особливості клінічних проявів і функціональних порушень підшлункової залози (ПЗ) за біліарного хронічного панкреатиту (ХП) у поєднанні з ожирінням. Оптимізовано ультразвукову діагностику біліарного ХП у хворих з ожирінням. Проаналізовано порушення ліпідного спектру крові та функціонального стану печінки за даної поєднаної патології. Розроблено новий підхід до лікування біліарного ХП на фоні ожиріння з використанням мультинутрієнтних функціональних комплексів (МНФК) "Grinization". Вперше доведено ефективність диференційованого лікування ХП у хворих з ожирінням на підставі включення до комплексної терапії МНФК "Grinization" з урахуванням типу функціональних порушень ПЗ і особливостей сонографічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА382988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Яремкевич Р. В. 
Оптимізація діагностики та комплексного хірургічного лікування синдрому діабетичної стопи: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Р. В. Яремкевич ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано головні епідеміологічні характеристики синдрому діабетичної стопи (СДС) (захворюваність, нозологічна та анотомо-морфологічна структура вогнищ СДС, супутня патологія, гендерні характеристики) та їх вплив на наслідки конвекційного лікування. Визначено основні клінічні, нейрофізичні та патоморфологічні особливості розвитку гнійно-септичних уражень (ГСУ) за різних варіантів СДС у контексті вибору тактики його хірургічного лікування. З'ясовано структуру первинних гнійно-некротичних вогнищ у разі СДС, ступінь ураження структурних елементів стопи, розташованих у зоні первинного вогнища, анатомічні передумови та напрямки поширення ГСУ, динаміку loci morbi в післяопераційному періоді. Вперше стверджено зональність ураження тканин стопи, притаманне для СДС, феномен "неочевидних некрозів" як субстрат обов'язкової хірургічної елімінації, закономірність етапного розвитку патоморфологічних змін у разі СДС. Розроблено радикальні опорозберігальні способи хірургічного лікування прогностично несприятливих нозологічних форм СДС. Запропоновано рекомендації щодо ранньої діагностики та диференційованого хірургічного лікування СДС, проведено оцінювання їх клінічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р457.865.7-59
Шифр НБУВ: РА385087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Рева Т. В. 
Клінічно-патогенетичні особливості перебігу гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у хворих зі зниженою функцією щитоподібної залози та оптимізація лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Т. В. Рева ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено патогенетичні особливості гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) у хворих зі зниженою функцією щитовидної залози (ЩЗ). На підставі вивчення особливостей клінічного перебігу ГЕРХ, морфофункціонального стану слизової оболонки стравоходу та слизової оболонки шлунка, змін ліпідного обміну, тиреоїдного гомеостазу та функціонального стану ендотелію, даних рентгенологічного, ендоскопічного обстежень та експрес-pH-метрії стравоходу та шлунка встановлено зв'язок між давністю захворювання на гіпотиреоз, важкістю його перебігу та розвитком симптомів ГЕРХ. Удосконалено методику лікування хворих за поєднання ГЕРХ та гіпотиреозу із застосуванням ентеросгелю та електричного поля постійного струму. Доведено ефективність запропонованого методу лікування в залежності від виду рефлюксу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-3 + Р415.12-37
Шифр НБУВ: РА381801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бєлоконь В. М. 
Електрофізіологічна характеристика активності структур рефлекторної дуги сегментарних рефлексів за умов експериментального гіпотиреозу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. М. Бєлоконь ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

За умов експериментального гіпотиреозу (ГТ) вперше досліджено функціональний стан різних ділянок рефлекторних дуг спинного мозку (СМ). Вперше проаналізовано функціональні порушення різних ділянок сегментарних рефлекторних дуг СМ, до яких призводить знижений рівень тиреоїдних гормонів в організмі щурів. Уточнено ефекти фармакологічної корекції невропатичних наслідків ГТ за допомогою комплексного препарату вітамінів групи В - нейробіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29
Шифр НБУВ: РА381722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Каратєєва С. Ю. 
Ефективність хірургічного лікування гнійно-запальних ускладнень у хворих на цукровий діабет при застосуванні озонотерапії (клінічно-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. Ю. Каратєєва ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану тактику, що застосована до хворих на цукровий діабет (ЦД) з гнійними ускладненнями м'яких тканин. Науково обгрунтовано причинно-наслідковий зв'язок між процесами, що призводять до порушень регенерації тканин у хворих на ЦД. Вперше встановлено, що в старих щурів з гнійними процесами на тлі ЦД застосування озонотерапії не виявляє протекторних властивостей на підшлункову залозу, систему гемостазу та протеоліз плазми крові, що зумовлює необхідність стриманого застосування даного методу в такої категорії тварин. Вперше встановлено, що у хворих на ЦД, ускладнений гнійними процесами м'яких тканин, мікробний спектр складає грампозитивна кокова флора з переважанням стафілококів і синьогнійних паличок. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування внутрішньовенної дозованої озонотерапії в комплесному лікуванні досліджуваних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р456.144-59
Шифр НБУВ: РА380347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Боріков О. Ю. 
Експериментальне обгрунтування застосування кверцетину для корекції метаболічних проявів синдрому інсулінорезистентності: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.14 / О. Ю. Боріков ; ДУ "Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я. Данилевського АМН України". — Х., 2011. — 23 с.: табл. — укp.

Вперше визначено вплив кверцетину на метаболічні та функціональні прояви синдрому інсулінорезистентності різного генезу, індукованого високожировою, високовуглеводною дієтою та їх поєднанням із гіпоестрогенією. Визначено закономірності зв'язку хімічної структури із антиоксидантною активністю для похідних різних класів флавоноїдів та синтетичних похідних флавон-3-олу, обгрунтовано вибір кверцетину для доклінічних досліджень як потенційного засобу для корекції проявів метаболічного синдрому. Встановлено можливі механізми реалізації кардіопротекторних ефектів кверцетину, які пов'язані з поліпшенням кардіоміоцитів за умов метаболічного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52
Шифр НБУВ: РА381046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кравчун П. П. 
Гомоцистеїн, біомаркери запалення та їх фармакотерапевтична корекція при ішемічній хворобі серця у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / П. П. Кравчун ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено особливості взаємозв'язку цитокінового, вуглеводного та ліпідного обмінів у хворих на ішемічну хворобу серця з супутнім цукровим діабетом (ЦД) ІІ типу. Вперше доведено суттєвий внесок активації імунозапального цитокінового ланцюга (за показниками фактора некрозу пухлин alpha та інтерлейкіну-6) до розвитку концентричного й ексцентричного ремоделювання міокарда, зниження фракції викиду. Визначено значний вплив гіпергомоцистеїнемії у порушенні системи згортання крові та виразність гіпертрофії міокарда лівого шлуночка у хворих на ішемічну хворобу серця з ЦД ІІ типу. Встановлено особливості позитивного впливу комбінації бенфотіаміну з піридоксином у комплексному лікуванні сполученої патології ішемічної хвороби серця з ЦД ІІ типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Цісельський Ю. В. 
Дисбіотичні аспекти патогенезу, профілактики і лікування діабетичної ретинопатії: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / Ю. В. Цісельський ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 30 с. — укp.

Наведено результати експериментального обгрунтування дисбіотичних аспектів патогенезу цукрового діабету (ЦД). Вперше доведено виникнення дисбіозу за цукрового навантаження, моделювання ЦД 1 і 2 типів. За допомогою біохімічних і гістологічних методів встановлено розвиток діабетичної ретинопатії за експериментального дисбіозу та за введення кишкового ендотоксину. Вивчено захисну роль печінки в розвитку діабету та дисбіозу та показано лікувально-профілактичну дію гепатопротекторів за діабету. Обгрунтовано застосування регуляторів мікробіоценозу - пребіотиків для профілактики та лікування діабетичної ретинопатії. Вперше встановлено пребіотичні властивості поліфенольних сполук. Показано здатність даних препаратів запобігати розвитку судинних ускладнень діабетичної ретинопатії. Розроблено рекомендації із застосування біофлаваноїдів і пребіотиків у комплексному лікуванні хворих на діабетичну ретинопатію. Запропоновано методи відтворення дисбіозу й його оцінювання за допомогою оригінального ферментативного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА381960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Благодаренко Г. Б. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу ревматоїдного артриту за наявності ендотеліальної та субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Г. Б. Благодаренко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито питання встановлення клініко-патогенетичних особливостей перебігу ревматоїдного артриту за наявності ендотеліальної та субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції. Встановлено розповсюдженість цього сполучення, продемонстровано важливість використання "опитувальника" для виявлення субклінічної гіпотиреоїдної дисфункції, визначено порушення функції судинного ендотелію у даних хворих. Розроблено й опрацьовано нові діагностичні та лікувальні підходи щодо підвищення ефективності лікування хворих шляхом використання левотироксину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11 + Р415.120.21
Шифр НБУВ: РА382229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бачурін Г. В. 
Клінічний перебіг гострого калькульозного пієлонефриту у хворих на цукровий діабет та удосконалення його комплексного лікування з урахуванням стану вегетативної нервової системи (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / Г. В. Бачурін ; НАМН України, Ін-т урології. — К., 2011. — 32 с. — укp.

У ході комплексного обстеження пацієнтів з гострим калькульозним пієлонефритом (ГКП) і цукровим діабетом (ЦД) шляхом проведення комп'ютерної інтервалокардіометрії визначено стан вегетативної нервової системи (ВНС). У післяопераційному періоді таким хворим призначалась нейропротекторна терапія, яка дозволила покращити стан ВНС. Доведено можливість використання комп'ютерної кардіометрії з діагностичною та прогностичною метою. Під час проведення експериментальних досліджень на щурах вивчено патоморфологічні зміни нирок за гострого пієлонефрита та штучного (стрептозотоцинового) ЦД. Об'єктивно доведено гальмівну дію нейропротекторної терапії на розвиток запальних процесів нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р415.160.23-37 + Р628-37
Шифр НБУВ: РА381595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Троценко О. Б. 
Клініко-патогенетичні аспекти формування метаболічних та гормональних порушень у хворих на епілепсію жінок: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. Б. Троценко ; АМН України, ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено метаболічні та гормональні порушення, що виникають у хворих на епілепсію жінок на тлі тривалого перебігу захворювання та лікування протиепілептичними препаратами, а також оптимізовано діагностику та лікування вторинних остеопенії й остеопорозу. Доведено незалежний вплив епілепсії (тривалість захворювання, частота та тип епілептичних нападів) і протиепілептичної терапії на біохімічні показники метаболізму кісткової тканини (фосфор, паратгормон, оксипролін, глікозаміноглікани) у таких жінок. Показано важливу роль віку клінічної маніфестації епілепсії у зниженні мінеральної щільності кісткової тканини та розвитку порушень маркерів її метаболізму. Запропоновано алгоритм ранньої діагностики та диференційованої антирезорбтивної терапії з урахуванням віку клінічної маніфестації епілепсії й її тривалості, що сприяв гальмуванню процесів кісткової резорбції у хворих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2 + Р415.1
Шифр НБУВ: РА385812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Чимпой К. А. 
Зміни тиреоїдного гомеостазу у хворих на хронічні дифузні захворювання печінки та патогенетичне обгрунтування їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / К. А. Чимпой ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного вивчення змін тиреоїдного гомеостазу, оксидантно-протиоксидантного гомеостазу, функціонального стану ендотелію, клітинної адгезії та фібринолітичної активності плазми крові у хворих на хронічні дифузні захворювання печінки залежно від нозологічної форми та ступеня активності патологічного процесу. Встановлено роль поліморфізму генів дейодінази 1-ого типу та глутатіонпероксидази в розвитку та прогресуванні порушень тиреоїдного гомеостазу у хворих на хронічні дифузні захворювання печінки. Здійснено патогенетичне обгрунтування застосування селеновмісних засобів у комплексному лікуванні хронічних дифузних захворювань печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р415.12
Шифр НБУВ: РА384901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського