Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (106)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.202.1-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Бен Хміда Макрем Бен Меккі 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування холестерозу жовчного міхура в поєднанні з ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Бен Хміда Макрем Бен Меккі ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 21 с. — укp.

Одержано дані про особливості клінічних проявів холестерозу жовчного міхура (ЖМ) у хворих з ожирінням. Наведено результати вивчення частоти та варіантів дисфункції ЖМ і біліарних сфінктерів у таких пацієнтів. Показано, що за умов холестерозу у разі ожиріння превалює гіпокінетично-гіпотонічна дисфункція ЖМ, недостатність сфінкера Одді, рідко мають місце клінічні, лабораторні та сонографічні прояви загострення хронічного холециститу. Вивчено функціональний стан печінки та ліпідний спектр крові за холестерозу ЖМ на фоні ожиріння. Виявлено, що найбільш характерним типом дисліпідемії за сполученої патології є тип IIB. Доведено доцільність і ефективність використання комбінації антигомотоксичних препаратів ("Гепар композитум", "Хепель" і "Лімфоміозот") за умов проведення комплексної терапії холестерозу ЖМ у хворих з ожирінням. Показано позитивний вплив такого лікування на клінічні прояви, біохімічні та сонографічні показники у цих хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.52-5 + Р415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА349462

Рубрики:

      
2.

Бєляєва Н. В. 
Оптимізація діагностики і лікування хронічного біліарного панкреатиту у хворих з ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. В. Бєляєва ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше виділено особливості клінічних проявів і функціональних порушень підшлункової залози (ПЗ) за біліарного хронічного панкреатиту (ХП) у поєднанні з ожирінням. Оптимізовано ультразвукову діагностику біліарного ХП у хворих з ожирінням. Проаналізовано порушення ліпідного спектру крові та функціонального стану печінки за даної поєднаної патології. Розроблено новий підхід до лікування біліарного ХП на фоні ожиріння з використанням мультинутрієнтних функціональних комплексів (МНФК) "Grinization". Вперше доведено ефективність диференційованого лікування ХП у хворих з ожирінням на підставі включення до комплексної терапії МНФК "Grinization" з урахуванням типу функціональних порушень ПЗ і особливостей сонографічних проявів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА382988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Щербина Г.Б. 
Оптимізація хірургічного лікування передракових захворювань та раку ендометрія ранніх стадій у хворих з ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Б. Щербина ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему оптимізації хірургічного лікування ранніх стадій раку ендометрія (РЕ) шляхом розробки диференційованого підходу до вибору оперативного доступу. Проведено порівняльне дослідження результатів абдомінальних гістеректомій у хворих на РЕ з нормальною масою та з ожирінням. Встановлено, що хворі з ожирінням мають вірогідно більшу кількість ускладнень за імовірно кращого онкологічного прогнозу. Розроблено та впроваджено у практику алгоритм комплексного обстеження та вибору оперативного доступу (абдомінального, вагінального, лапароскопії) у хворих на ранній стадії РЕ з супровідним ожирінням. Показано, що застосування алгоритму у 150-ти жінок з атиповою гіперплазією та РЕ I стадії забезпечило збіг діагнозу на I стадії захворювання у 100 % випадків, вірогідне зниження кількості ускладнень і поліпшення якості життя пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 + Р415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА345316

Рубрики:

      
4.

Толстикова Т.М. 
Особливості функціональних і метаболічних порушень у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки, поєднану з хронічним холециститом і ожирінням та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.М. Толстикова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення та зіставлення характеру обміну ліпідів, оксидативного гомеостазу та метаболічного стану системи нейрогуморальної регуляції у хворих на пептичну виразку (ПВ) дванадцятипалої кишки (ДПК) і хронічного безкам'яного холециститу (ХБХ) з різною масою тіла досліджено вплив дисметаболізму й оксидативного стресу на виникнення структурних і функціональних змін в органах езогастродуоденальної зони (ЕГДЗ) і біліарної системи. Установлено, що перебіг ПВ ДПК і ХБХ на тлі ожиріння супроводжується взаємообтяжливим впливом, а саме: порушенням обміну ліпідів та їх перекисного окиснення за умов зниження контролювальної функції нейрогумальної системи регуляції, які підтримують запальний процес у жовчному міхурі та слизовій оболонці ЕГДЗ. Загострення запального процесу сприяє розвитку оксидативного стресу, що створює умови для утворення своєрідного "порочного кола". Розвинуто концепцію оцінки стану окиснювального гомеостазу на базі моделі стрес-синдрому Сельє, згідно якої кисневий гомеостаз розглянуто як найважливішу складову формування адаптаційних процесів. У хворих з ожирінням у разі розвитку ПВ ДПК, поєднаної з ХБХ, сформульвано типи реакцій ендогенної антоксидантної системи (АОС) у відповідь на надлишкову продукцію малонового діальдегіду, а саме: мобілізаційний, компенсаторний, ригідний і декомпенсаторний. Установлено їх вплив на розвиток функціональних і морфологічних змін органів ЕГДЗ і біліарної системи. Установлено, що тільки ригідний і декомпенсаторний типи реагування АОС супроводжуються тяжкими порушеннями у травній системі, які обумовлені недостатньою адаптаційно-трофічною функцією симпатоадреналової лімітувальної функції та вірогідно визначають наявність оксидативного стресу. Виявлено розбіжності у механізмах порушень окиснювально-відновних процесів у хворих на ПВ ДПК і ХБХ залежно від маси їх тіла: у разі ожиріння більш виражена пероксидація нейтральних ліпідів, а у хворих з нормальною масою тіла - фосфоліпідів. Обгрунтовано диференційований підхід до лікування хворих на ПВ ДПК, поєднану з ХБХ і ожирінням з урахуванням визначених типів реагування ендогенної АОС і функціональних порушень шлунка й органів біліарної системи, застосування якого обумовлює позитивний перебіг захворювань і запобігає прогресуванню функціональних і метаболічних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р413.520.11-3 + Р415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА348493

Рубрики:

      
5.

Лисенко В.А. 
Прояви метаболічного синдрому та імунологічний фенотип лімфоцитів у хворих на ожиріння та цукровий діабет 2 типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.А. Лисенко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості метаболічного синдрому та імунологічного фенотипу лімфоцитів у хворих на ожиріння та цукровий діабет II типу. Обстежено 104 особи - 24 хворих на цукровий діабет та ожиріння, 18 пацієнтів з діабетом та нормальною вагою тіла, 31 особу з ожирінням, але без діабету, та 31 особу без діабету з нормальною вагою тіла. Розглянуто стан секреції інсуліну та проведено оцінку чутливості периферичних тканин до дії гормону. Виявлено залежність вмісту інсуліну та інсулінової чутливості тканин від присутності цукрового діабету та ваги тіла обстежених осіб. Знайдено особливості ліпідного обміну, які проявляються вірогідним підвищенням вмісту тригліцеридів крові у хворих на ожиріння, як у тих, що хворіють на цукровий діабет, та у осіб без діабету. Виявлено особливості імунологічного фенотипу лімфоцитів у хворих на цукровий діабет з різною вагою тіла. Знайдено суттєве підвищення кількості великих грануловмісних лімфоцитів у периферичній крові хворих на цукровий діабет з ожирінням, що супроводжувалося порушеннями ультраструктури цих клітин. За результатами дослідження поглиблено уявлення про етіопатогенез цукрового діабету II типу та висунуто припущення про роль імунологічних порушень у розвитку даного захворювання та метаболічного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-3 + Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА313506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гумницька Т.М. 
Психопатологічні порушення у хворих на аліментарно-обмінне ожиріння. (Клініка, діагностика, принципи психотерапії): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Гумницька ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Проведено комплексне клініко-психопатологічне, експериментально-психологічне та нейрофізіологічне обстеження хворих на аліментарно-обмінне ожиріння з використанням психологічних методів дослідження, вивчено вплив психопатологічних змін на клінічну картину ожиріння. Здійснено кореляційний аналіз психопатологічних і клініко-електрофізіологічних змін у разі аліментарно-обмінного ожиріння. Встановлено значення надлишкової ваги в структурі психосоматичних розладів. Досліджено ефективність емоційно-стресової терапії за різних форм надлишкової ваги в обстеженої категорії хворих. Розроблено критерії психологічної діагностики хворих на аліментарно-обмінне ожиріння, запропоновано комплекс терапії з використанням емоційно-стресового психотерапевтичного впливу, наведено рекомендації щодо їх впровадження в практичну діяльність лікувально-профілактичних установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-3 + Р64-57 +
Шифр НБУВ: РА328814

Рубрики:

      
7.

Гапонова 
Рівні мелатоніну при функціональних розладах шлунка та кишечника у хворих з надлишковою масою тіла: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ольга Григорівна Гапонова ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.302-5 + Р415.202.1-3
Шифр НБУВ: РА358297

Рубрики:

      
8.

Ольховський Д.В. 
Роль гіперурикемії в прогресуванні хронічної серцевої недостатності у хворих з артеріальною гіпертензією та ожирінням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Д.В. Ольховський ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено роль рівня сечової кислоти (РСК) у розвитку та перебігу хронічної серцевої недостатності (ХСН) у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) та ожирінням (ОЖ). Запропоновано нову методику медикаментозної корекції РСК шляхом застосування комплексної терапії АГ, ОЖ і ХСН з додатковим призначенням препарату магнію оротату. Проаналізовано особливості клінічного перебігу, внутрішньосерцевої гемодинаміки, вуглеводного та ліпідного обміну, активації прозапального цитокіна фактора некрозу пухлин-alpha у разі гіперурикемії (ГУ) у хворих з АГ з ознаками ХСН за наявності ОЖ. Запропоновано розглядати ГУ як ранній негативний метаболічний чинник, який збільшує ризик виникнення і/або прогресування ХСН у хворих з АГ та ОЖ. Доведено ефективність застосування комбінованої терапії АГ, ОЖ, зокрема з ознаками ХСН, з додатковим призначенням препарату магнія оротату, який максимально швидко нормалізує РСК, показники артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, ліпідного та вуглеводного обмінів, що сприяє зменшенню ризику розвитку ускладнень і значно покращує перебіг та прогноз цих захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р410.030-3 + Р415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА363441

Рубрики:

      
9.

Гузь І.А. 
Роль порушень ліпідного обміну та ендотеліальної дисфункції у розвитку фіброміоми матки на фоні ожиріння: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.А. Гузь ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

У теоретичному та практичному аспектах досліджено проблему поліпшення результатів лікування тварин, хворих на фіброміому матки на фоні ожиріння, за результатами визначення стану ендотелію та обміну ліпідів. Установлено, що у хворих на фіброміому матки на фоні ожиріння відбуваються патологічні зміни, які призводять до порушення рівноваги у гемокоагуляційному гемостазі та до ендотеліальної дисфункції, яка є однією з причин розвитку гіпоксії. Удосконалено алгоритм обстеження хворих на фіброміому матки з метою здійснення ранньої діагностики порушення функції ендотелію. Показано, що для нормалізації ендотеліальної дисфункції та ліпідного обміну доцільно використовувати у комплексі лікувальних заходів прогестагени ("Дуфастон"), а також озонотерапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 + Р415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА354031

Рубрики:

      
10.

Шоп І.В. 
Стан адренорецепторного комплексу тромбоцитів та лептинемія у хворих на артеріальну гіпертензію з ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І.В. Шоп ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему оптимізації діагностики метаболічних порушень та їх корекції за артеріальної гіпертензії (АГ) та ожиріння на підставі дослідження послідовних рівнів функціонування адренергічної системи - на рівні перебудови стану адренорецепторів тромбоцитів і вторинного клітинного месенджера, характеру секреції лептину й інсуліну, змін у ліпідному, вуглеводному обмінах. Визначено роль цих чинників у формуванні ремоделювання міокарда. Виявлено особливості молекулярних механізмів реактивності адренорецепторів тромбоцитів у хворих на АГ залежно від рівня індексу маси тіла, різних типів ремоделювання лівого шлуночка. Доведено, що розвиток стану інсулінорезисцентності та гіперлептинемії є не тільки у хворих на АГ з супутнім ожирінням, а й у хворих на АГ з нормальною вагою. Виявлено взаємозв'язки між показниками адренорецепції тромбоцитів, рівнем лептину, індексом НОМА, антропометричними даними, ліпідним спектром, рівнем АТ, частотою виявлення метаболічного синдрому у хворих на АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА375412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Герасимчук Н. М. 
Функціональний стан ендотелію та оксидативний стрес в динаміці комбінованої антигіпертензивної терапії у хворих на гіпертонічну хворобу з надмірною масою тіла та ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. М. Герасимчук ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено, що на тлі лікуванням хворих на гіпертонічну хворобу з різним рівнем підвищення маси тіла комбінація лацидипіну з кандесартаном має перевагу в порівнянні з комбінаціями бісопрололу з індапамідом і фозіноприлу з гідрохлортіазидом стосовно корекції порушень вазоактивного пулу оксиду азоту на підставі підвищення активності e-NOS, протягом всього часу лікування, так і ефективності антиоксидантного впливу шляхом зниження рівня 8-ізопростану, через два місяця лікування. Визначено, що з приводу покращання функціонального стану ендотелію, на підставі зниження активності i-NOS комбінації лацидипіну з кандесарганом і фозіноприлу з гідрохлортіазидом має практично однаковий відсоток зниження, який за період лікування у стаціонарі поступається комбінації бісопрололу з індапамідом і перевищує останню комбінацію протягом двох місяців лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА371825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського