Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (462)Книжкові видання та компакт-диски (174)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.433.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Степанов Ю.М. 
Хронічний гастрит: клініко-біохімічні та морфофункціональні аспекти формування диспластичних змін слизової оболонки шлунка: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Ю.М. Степанов ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 36 с. — укp.

Визначено характер порушень основних ендогенних факторів, які впливають на процес апоптоз-залежного формування диспластичних змін слизової оболонки шлунка, зумовлених прогресуванням хронічного гастриту (ХГ), для оптимізації своєчасної діагностики передракового стану шлунка. На репрезентативній вибірці розглянуто характер порушень вмісту сироваткового гастрину, рецепторів естрогенів, простагландинів групи Е за різних клініко-морфологічних форм ХГ і раку шлунка (РШ). Досліджено роль інфекції Helicobacter у процесі гастроканцерогену та її взаємодію з ендогенними факторами. Проаналізовано стан апоптозу епітеліоцитів шлунка у хворих на ХГ і РШ у взаємозв'язку з його функціонально-метаболічним регулятором - Fas-антигеном. Розроблено рекомендації шодо використання морфологічних критеріїв апоптозу, показників розчинного Fas-антигену, простагландинів Е, рецепторів і рівня сироваткового гастрину як додаткових маркерів верифікації диспластичних змін і гастроканцерогену у хворих на ХГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3 + Р569.433.2-3
Шифр НБУВ: РА318665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сеферов Б. Д. 
Порівняльне вивчення факторів ризику раку шлунка в різних етнічних групах населення Криму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Б. Д. Сеферов ; Нац. ін-т раку. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше виділено популяції з високим і порівняно низьким рівнем захворюваності на рак шлунку (РШ). Встановлено відмінності у ступені співвідносного внеску генетичних і конкретних факторів ризику зовнішнього середовища у загальну схильність до РШ. Виявлено відмінності впливу неспадкових факторів ризику зовнішнього середовища РШ. Зазначено найбільш значимі фактори ризику, характерні для слов'янської чоловічої популяції з високим рівнем захворюваності на РШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2 + Р11(4УКР-6КРМ)026.256
Шифр НБУВ: РА374625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Садчикова М.В. 
Клінічні прояви і морфологічні особливості експансивного та інфільтративного раку шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / М.В. Садчикова ; НАН України; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості клінічних проявів експансивного та інфільтративного типів новоутворень. Продемонстровано їх залежність від характеру передпухлинних процесів і морфогенезу карцином. Виявлено загальні та відмінні риси метастазування пухлин у регіонарні лімфоузли. Показано, що головним фактором, який обумовлює прогресування карцином шлунку є інвазія пухлинних клітин у вени. Запропоновано обчислення прогностичного індексу, який дозволяє передбачити характер перебігу пухлинного процесу після операції та необхідність призначення додаткового лікування. Проаналізовано причини пізньої діагностики раку шлунку, частоту діагностичних помилок при ренгенологічному та ендоскопічному дослідженні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-3
Шифр НБУВ: РА321588

Рубрики:

      
4.

Романюк М.Г. 
Клініко-діагностичні аспекти резекції підшлункової залози при місцеворозповсюдженому раку шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / М.Г. Романюк ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу інформативності клінічних, лабораторних, ендоскопічних, рентгенологічних, ультразвукових, комп'ютерно-томографічних та ядерно-магнітно-резонансно-томографічних даних розроблено доопераційний діагностичний алгоритм, який дає змогу планувати оперативне втручання та післяопераційні заходи у зв'язку з можливою інтраопераційною травмою підшлункової залози. Запропоновано раціональну хірургічну тактику у випадку раку шлунка з утягненням підшлункової залози, критерії операбельності хворих, обгрунтовано способи резекції підшлункової залози. Встановлено, що застосування розроблених діагностичних і лікувальних заходів дає змогу досягти п'ятирічного виживання після радикальних комбінованих оперативних втручань у 24,3 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59 + Р569.436-59 +
Шифр НБУВ: РА324588

Рубрики:

      
5.

Розумій Д.О. 
Комплексне лікування хворих на розповсюджений рак шлунка із застосуванням селективної внутрішньоартеріальної хіміотерапії та інтенсивної променевої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Д.О. Розумій ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням комплексного лікування хворих розповсюдженим раком шлунка. Розроблено методи лікування хворих нерезектабельним і резектабельним раком шлунка, які включають внутрішньоартеріальну хіміотерапію, променеву терапію та оперативне втручання. Вивчено безпосередні, найближчі і віддалені результати лікування, які свідчать, що застосування хіміопроменевої терапії у хворих нерезектабельним раком шлунка веде до загибелі паренхіми пухлини і до поліпшення якості та достовірного збільшення тривалості життя цієї групи пацієнтів у порівнянні з аналогічними контрольними групами. Доведена можливість переведення нерезектабельних пухлин в операбельний стан за допомогою внутрішньоартеріальної хіміотерапії в сполученні з променевою терапією. Застосування доопераційної селективної хіміотерапії сприяє девіталізації пухлинних клітин, зниженню дисемінації під час операції, а також значно поліпшує віддалені результати лікування в порівнянні з аналогічними контрольними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-5

Рубрики:

      
6.

Петросян 
Система протеолізу і глікозилювання імуноглобулінів G в патогенезі злоякісних новоутворень (клініко-лабораторне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Армен Михаелович Петросян ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-45
Шифр НБУВ: РА358880

Рубрики:

      
7.

Остапенко Ю. В. 
Спеціальне лікування нерезектабельного раку дистального відділу шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Ю. В. Остапенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено оригінальний спосіб спеціального лікування нерезектабельного раку дистального відділу шлунка, який захищено деклараційним патентом України на винахід і полягає у поперечному пересіченні шлунка, формуванні з його проксимальною частиною гастроентероанастомозу, катетеризації правої шлунково-сальникової артерії. Проведено регіонарну хіміотерапію. Показано, що вперше в експерименті на лабораторних тваринах доведено можливість виконання даного способу. Визначено морфологічні зміни у стінці шлунково-кишкового анастомозу у разі застосування регіонарної хіміотерапії та доведено можливість її проведення. Здійснено логістичні моделі для прогнозування виживання й оцінки якості життя, які дають можливість визначити кількісну оцінку ефективності проведеного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-5
Шифр НБУВ: РА370849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Олійник Е.В. 
Оптимізація хіміопроменевого лікування хворих на рак шлунка з застосуванням мелатоніну, вітамінів А і Е (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Е.В. Олійник ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Наведено дані вивчення ефективності застосування мелатоніну та вітамінів A і E у разі проведення хіміопроменевої терапії хворих на рак шлунка як засобів допоміжної терапії, спрямованих на підвищення ефективності та зменшення токсичних проявів. Виявлено антиоксидантний і антипротеолітичний вплив мелатоніну та вітамінів A і E. На підставі результатів клінічного дослідження доведено, що хіміопроменева терапія без застосування опромінення зон регіонарного метастазування не призводить до покращання виживаності хворих. За цього покращуються віддалені результати лікування хворих на рак шлунка, але має місце стимуляція пероксидного окиснення ліпідів, виснаження антиоксидантного захисту, погіршення якості життя опромінених хворих. Установлено, що застосування мелатоніну, вітамінів A і E під час проведення курсу хіміопроменевої терапії дозволяє нормалізувати біохімічні показники, покращити якість життя та переносимість хіміопроменевої терапії, а також покращити показники виживаності хворих на рак шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-29 +
Шифр НБУВ: РА341402

Рубрики:

      
9.

Москаленко О.В. 
Діагностика, профілактика та лікування ранніх післяопераційних внутрішньочеревних ускладнень при хірургічному лікуванні раку шлунка (Клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.В. Москаленко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Автором розроблена методика профілактики ранніх запальних ускладнень передопераційним лікуванням хелікобактеріозу комплексом препаратів, що знижує частоту запальних, внутрішньочеревних ускладнень на половину. Вивчений за методикою ультразвукової спектроскопії сироватки крові коефіцієнт поглинання ультразвуку і швидкість зміни поглинання, що дозволило розробити спосіб діагностики післяопераційних ускладнень радикального хірургічного лікування раку шлунку. Спосіб високочутливий, дозволяє діагностувати наявність ускладнень за дві доби до перших клінічних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59

Рубрики:

      
10.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мацюк Т.М. 
Комп'ютерна томографія із застосуванням фармакологічних препаратів у визначенні місцевого поширення раку шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Т.М. Мацюк ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано результати комп'ютерно-томографічного (КТ) обстеження 109 хворих на рак шлунка. Розроблено методику КТ-обстеження шлунка за умов штучної зміни його тонусу та моторики. Досліджено результати КТ-обстеження без зміни тонусу шлунка та з застосуванням фармакологічних препаратів у двох, статистично ідентичних за віком, статтю, гістологічною структурою, локалізацією, формами анатомічного росту та стадіями розвитку злоякісного процесу шлунка, групах хворих з визначенням показників ефективності кожної методики. Доведено ефективність запропонованої методики КТ-обстеження з застосуванням фармакологічних препаратів у визначенні глибини внутрішньостінкової інвазії раку шлунка та проростання злоякісного процесу в навколишні органи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-436.1
Шифр НБУВ: РА318167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Маркєєва Н.В. 
Бета-дефенсин-2 в злоякісно трансформованих клітинах епітеліального походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.В. Маркєєва ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив рекомбінантного бета-дефенсина-2 людини, на життєздатність та проліферацію злоякісно трансформованих клітин in vitro та особливостей експресії hBD-2 на рівні мРНК та білка в пухлинах шлунка та шийки матки людини. Відзначено, що рекомбінантний hBD-2, який експресований в бактеріальній системі є біологічно активним пептидом, проаналізовано дозо-залежний вплив на життєздатність культивованих злоякісно трансформованих клітин: в концентраціях нижче 0,5 мкМ пептид стимулює, у вищих за 0,5 мкМ - пригнічує їх життєздатність, а також вплив інкубації клітин з бета-дефенсином-2 на морфологічні та адгезивні властивості злоякісно трансформованих клітин ліній А431 та HeLa. Показано, що дія hBD-2 на рівень фосфорилювання рецептора ЕФР у злоякісно трансформованих клітинах концентраційнозалежна. Виявлено експресію бета-дефенсина-2 на рівні мРНК та білка в 65

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 + Р569.714.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343057

Рубрики:

      
13.

Мандрик С.Я. 
Роль білків теплового шоку в патогенезі захворювань шлунка: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.Я. Мандрик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку вмісту білків Hsp60, -70 та -90 в клітинах слизової оболонки шлунка щурів за умов розвитку експериментального хронічного атрофічного гастриту і стрес-індукованої виразки шлунка. Доведено підвищення рівнів шаперонів на окремих етапах розвитку захворювань. Визначено вміст ТБК-активних продуктів, активності каталази та супероксиддисмутази, а також рівні проапоптотичного білка Bax і білка-маркера проліферації Кі-67. Висвітлено роль білків теплового шоку у цитопротекції слизової оболонки шлунка за умов розвитку гастриту та виразки. Проаналізовано локалізацію Hsp70 і -90 в клітинах умовно нормальних та в аденокарциноми шлунка людини. Визначено відмінності у розподілі даних білків між цитозельною і ядерною фракціями нормальних і ракових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-1 + Р569.433.2-1 +
Шифр НБУВ: РА360745

Рубрики:

      
14.

Лукашенко А.В. 
Внутрішньоартеріальна хіміотерапія в консервативному лікуванні хворих на рак стравоходу та рак шлунка з поширенням на стравохід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / А.В. Лукашенко ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання застосування внутрішньоартеріальної хіміотерапії в лікуванні хворих на рак стравоходу. Встановлено, що за найближчими та віддаленими результатами ефективність радіохіміотерапії з внутрішньоартеріальним введенням цитостатичних препаратів тотожна традиційній радіохіміотерапії з системним введенням хіміопрепаратів, але для першої є характерними більш низький рівень токсичних ускладнень та більш швидкий розвиток регресії пухлин. Наведено результати дослідження ангіографічної семіотики раку стравоходу, вивчено зміни судинного русла пухлин стравоходу під дією внутрішньоартеріальної поліхіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-52 + Р569.433.2-52 +
Шифр НБУВ: РА339183

Рубрики:

      
15.

Лукавецький Н. О. 
Прогностичні фактори в хірургії пухлин стравоходу і кардії шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Н. О. Лукавецький ; НАН України, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено прогностичну цінність біологічних факторів ТФР-beta та CD44 у пацієнтів з пухлинами стравоходу та кардіального відділу шлунка. Визначено, що виживаність хворих з хоча б мінімальною експресією зазначених маркерів є вдвічі кращою, ніж у хворих, в пухлинах яких їх експресія відсутня. Не виявлено прогностичного значення експресії E-кадгерину та p53 у досліджуваній групі хворих. З'ясовано, що радикальна хірургічна тактика у пацієнтів старшого віку забезпечує кращий прогноз, у порівнянні з результатами лікування відповідної групи пацієнтів молодшого віку. Встановлено, що фактор полінеоплазій є незалежним прогностичним чинником у хворих на рак стравоходу та кардіального відділу шлунка, і виживаність таких хворих є суттєво гіршою, ніж у когорті пацієнтів з пухлинами тільки цієї локалізації. Доведено, що хірургічні втручання у хворих на місцево поширений гастроезофагеальний рак, які передбачають торакоабдомінальний доступ і високий проксимальний край резекції, обумовлюють кращу виживаність таких пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1 + Р569.433.2
Шифр НБУВ: РА384445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Крахмальов П.С. 
Застосування радіомодифікаторів - сульфату міді та рекомбінантного $Ebold alpha2b-інтерферону в комбінованому лікуванні хворих на рак стравоходу та рак шлунка з поширенням на стравохід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / П.С. Крахмальов ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Зазначено, що лікувальний патоморфоз карциноми стравоходу після опромінення з використанням полірадіомодифікації характеризується зниженням вмісту життєздатної пухлинної паренхіми з 32,8 % (тільки променева терапія) до 14,1 % та підвищенням вмісту клітин з патологічними мітозами і клітин у стані апоптозу з 6 - 10 до 15 - 30-ти на одне поле зору мікроскопа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-52 + Р569.433.2-52 +
Шифр НБУВ: РА330085

Рубрики:

      
17.

Копчак К.В. 
Діагностика та хірургічне лікування хворих з пухлинами великого сосочка дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / К.В. Копчак ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості клінічного перебігу пухлин великого сосочка дванадцятипалої кишки (ВСДК), можливості ендоскопічного ультразвукового дослідження у діагностиці новоутворень ВСДК. Визначено фактори ризику виникнення ранніх післяопераційних ускладнень, розроблено шляхи їх профілактки. Обгрунтовано показання щодо проведенння передоперацйної біліарної декомпресії у хворих з новоутвореннями ВСДК, ускладненими обтураційною жовтяницею. Установлено радикальність локальної резекції пухлин ВСДК за наявності доброякісних і злоякісних новоутворень без лімфатогенного метастазування й інвазії пухлиною підшлункової залози. Відзначено переваги пілроозберігальної панкреатодуоденальної резекції та локальної резекції пухлини у порівнянні зі стандартною методикою панкреатодуоденальної резекції у хворих з новоутовореннями ВСКД, зокрема кращі показники якості життя хворих після операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59 +
Шифр НБУВ: РА346129

Рубрики:

      
18.

Кондратюк Р.Б. 
Морфологічні особливості строми основних гістологічних форм раку шлунка на різних етапах їх прогресії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Р.Б. Кондратюк ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено, що різні типи раку шлунка за класифікацією P. Laure (1965 рр.) відрізняються за кількістю строми та її характером. Для раку шлунка кишкового типу притаманні мала та помірна кількість строми та виражена її клітинна інфільтрація. На відміну від цього, дифузний тип характеризується значною кількістю строми і слабкою вираженістю клітинної інфільтрації. Установлено особливості пухлинних клітин, які позитивно впливають на кількість стром, а саме: ступінь клітинного атипізму, функціональне диференціювання пухлинних клітин (ендокринне диференціювання, спроможність пухлинних клітин синтезувати муцини різного складу, для раку кишкового типу - ще порушення полярного диференціювання). Ступінь клітинного атипізму впливає на характер строми, зокрема, присутність найбільш атипових клітин зумовлює виражену клітинну інфільтрацію строми та тенденцію до збільшення кількості молодих фібробластів. Інвазивні властивості пухлини залежать від особливостей строми раку шлунка, частіше інвазія судин була у разі раку з великою кількістю строми та незначною клітинною інфільтрацією. Для раку шлунка кишкового типу мають значення також молоді фібробласти, присутність яких значою мірою підвищує інвазію судин, за дифузного типу раку шлунка незначна кількість молодих фібробластів не впливає на частоту інвазії судин, що дозволяє зробити висновок щодо відмінності механізмів строматогенезу за різних типів раку шлунка. У кожному випадку особливості строми допомагають прогнозувати біологічну поведінку пухлини, що необхідно для визначення ступеня агресивності терапії раку шлунка у кожного хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА351283

Рубрики:

      
19.

Колеснікова І.А. 
Патологічна анатомія формоутворення раку шлунка (макро- та мікроскопічні кореляції): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / І.А. Колеснікова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 17 с. — укp.

Установлено, що на макроскопічні особливості раку шлунка впливають гістологічна будова пухлини, її гістологічна гетерогенність, а також кількість слизу, напрямок його виділення, тобто порушення полярного диференціювання клітин, кількості та характеру строми. Визначено, що інфільтративний зріст раку шлунка, інвазія судин взаємопов'язані також зі складом муцину в клітинах пухлини, який залежить від вуглеводних детермінант, виявлених завдяки лектинній гістохімії. Установлено залежність макроскопічної форми раку шлунка від його гістологічної будови. Доведено, що поява ділянок гістологічної гетерогенності сприяє підвищенню інвазії та метастазуванню пухлини. З'ясовано можливості морфологічних досліджень раку шлунка для визначення його особливостей та прогнозу, що підвищує інформативність клінічних методів дослідження, спрямованих на вияв макроскопічної форми пухлини. Виявлено залежність інвазивних властивостей пухлин від макроскопічної форми, а саме: вона збільшується від екзофітних макроскопічних форм (вузла чи виразки) до ендофітних форм (інфільтрату або інфільтративно-виразкової форми). Відзначено, що інвазивні властивості зростають залежно від особливостей гістологічної будови раку шлунка, частіше інвазія судин була наявною за змішаного та дифузного типу раку. У кожному випадку особливості гістологічної будови допомагають визначати біологічну поведінку пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА341171

Рубрики:

      
20.

Ковальчук А.В. 
Вибір способу формування анастомозу при хірургічному лікуванні хворих на рак стравоходу та шлунка з переходом на стравохід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / А.В. Ковальчук ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено основні показники перебігу оперативних втручань у хворих на рак стравоходу та шлунка з переходом на стравохід залежно від способу формування стравохідних анастомозів (ручного та механічного). Проаналізовано частоту та структуру післяопераційних ускладнень. Досліджено функціональні наслідки операцій залежно від методу анастомозування, зокрема: наявність стравохідного рефлюксу у вертикальному та горизонтальному положенні тіла хворих; частоту розвитку запальних ускладнень слизових оболонок в області анастомозів (анастомозиту, рефлюксу-езофагіту), рубцевих стуктур анастомозів, грануляційних розростань та рецидивів пухлини по лінії швів. Вивчено динаміку показників процесу реабілітації хворих протягом року після операції, проаналізовано віддалені результати лікування. Обгрунтовано необхідність диференційованого використання різних способів анастомозування залежно від локалізації пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-59 + Р569.433.2-59 +
Шифр НБУВ: РА330737

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського