Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (1775)Книжкові видання та компакт-диски (900)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 212
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зигало Е.В. 
Адаптаційні можливості організму при виразковій хворобі та хронічному гастродуоденіті, поєднаних з хронічним холециститом та хронічним панкреатитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Е.В. Зигало ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

У процесі дослідження виявлено нові патогенетичні особливості розвитку поєднаної гастроентерологічної патології. Вперше сформульовано типи адаптивних реакцій, які утворюють з відомими параметрами вегетативної нервової системи цілісну, взаємопов'язану систему процесів пристосувальної спрямованості, за допомогою яких визначено провідні адаптаційні механізми за різних варіантів сполученої патології. Підтверджено фізіологічну значущість типу вихідного тонусу у вегетативній нервовій системі для оцінки ролі нервової та гуморальної ланок регуляторних механізмів у перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та хронічного гастродуоденіту, сполучених з хронічним холециститом і хронічним панкреатитом. Доведено, що відсутність регулювання функціональною пробою у третини хворих вказує на порушення рефлекторної захисної регуляції та може бути негативною прогностичною ознакою перебігу різних варіантів поєднаної патології органів травлення. Встановлено, що традиційна оцінка вегетативного забезпечення діяльності малоінформативна для визначення вегетативних зрушень та обгрунтування терапевтичної стратегії. Зроблено висновок, що питання про доцільність певної медикаментозної корекції захворювання необхідно вирішувати, зважаючи на загальні адаптаційні реакції організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-3 + Р413.520.11-3 + Р413.601.1-3
Шифр НБУВ: РА318098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бакурова О.М. 
Активність ферментів гліколізу та обміну нуклеотидів у пацієнтів різного віку з виразкою та раком шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / О.М. Бакурова ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості обміну нуклеотидів та вуглеводів у випадку виразкової хвороби та раку шлунка. Встановлено вікові особливості активності маркерних ферментів як в нормі, так і за досліджуваних патологічних станів. Показано, що пацієнтів з виразковою хворобою та супутнім розвитком предракових змін активність ферментів глікозу й обміну нуклеотидів наближається до їх активності у хворих на рак шлунка, що дозволяє віднести їх до групи півищеного онкологічного ризику, особливо після 40-ка років. Виявлено порушення метаболізму еритроцитів, які можуть сприяти розвитку їх морфофункціональних змін. Запропоновано ферментативні тести щодо формування груп підвищеного онкоризику та для прогнозування розвитку ускладнень виразкової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2 + Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343661

Рубрики:

      
3.

Гладун 
Біліарні ураження в сполученні з хронічним дуоденітом: особливості клінічного перебігу та лікування: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.36 / Вікторія Миколаївна Гладун ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5 + Р413.201.1
Шифр НБУВ: РА367072

Рубрики:

      
4.

Скляр Н.І. 
Взаємовідносини асоціантів мукозної мікрофлори шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на запально-виразкову патологію гастродуоденального тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Н.І. Скляр ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Уперше надано комплексну характеристику мікробних асоціацій слизових оболонок шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК), що включають H.pylori і мукозну мікрофлору, та показано їх роль в обтяженні перебігу гастродуденальної патології. Установлено вплив асоціатів супутньої мікрофлори на підвищення антибіотикорезистентності H.pylori. Виявлено, що у хворих на пептичні виразки ДПК міграція та заселення H.pylori і мукозної мікрофлори з антрального відділу шлунка в бульбарну зону дуоденального тракту відбувається лише в окремих випадках, що вимагає диференційованого підходу стосовно удосконалення етіотропної терапії. Визначено особливості міжмікробних взаємовідносин хелікобактерів з сумісно персистувальною з ним мукозною мікрофлорою та виявлено антагоністів H.pylori. Експериментально установлено ефективність штаму A.viridans, що є основою пробіотика А-бактеріну, стосовно хелікобактерів. Уперше показано вплив мікрорельєфних умов культивування на чутливість асоціантів до протимікробних препаратів та бактеріофагів, а також антагоністичну активність штамів-конкурентів H.pylori.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-13 + Р413.204.6-13 +
Шифр НБУВ: РА339535

Рубрики:

      
5.

Климанська Н.В. 
Взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Климанська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються та обговорюються дані про взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони та її засіяності Helicobacter pylori (НР) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Дані здобуті за допомогою ультразвукового дослідження скорочувальної функції жовчного міхура з застосуванням жовчогінного сніданку, морфологічного та морфометричного дослідження біоптатів слизової оболонки гастродуоденальної зони після їх фарбування гематоксилін-еозином, які були одержані під час фіброезофагогастродуоденоскопії; наявність та ступінь засіяності НР антрального відділу шлунка визначали морфологічним методом після фарбування біоптатів за Романовським-Гімзою; електронної мікроскопії ендокринних І-клітин слизової оболонки гастродуоденальної зони. Доведено взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та ступеня важкості антрального гастриту та дуоденіту, важкість яких обумовлюється ступенем інфікованості слизової оболонки НР. Встановлено, що антихелікобактерна терапія та ерадикація слизової оболонки гастродуоденальної зони від НР зменшують активність антрального гастриту та дуоденіту, позитивно впливають на характер перебігу супутніх дискінезій. В комплексне лікування супутніх дискінезій жовчного міхура у хворих з ураженнями слизової оболонки гастродуоденальної зони рекомендовано включати препарати, спрямовані на ерадикацію НР та нормалізацію її гістологічного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
6.

Чернобровий В.В. 
Вивчення експрес-гастро-pH-моніторингу як засобу діагностики та контролю ефективності кислотоінгібуючої фармакотерапії пептичних H.p-асоційованих гастродуоденальних захворювань: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / В.В. Чернобровий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано достатню відтворюваність даних експрес-гастро-pH-моніторингу в одних і тих же хворих у динаміці спостереження (від одного місяця до одного року та більше одного року), а також високу чутливість і специфічність методу щодо атрофії слизової оболонки тіла шлунка. Доведено наявність прямого позитивного кореляційного зв'язку середнього ступеня між показниками експрес-гастро-pH-моніторингу та гастро-pH-моніторингом у часі (базальний одногодинний, добовий без антисекреторних фармакопрепаратів). Уперше проведено комплексне вивчення показників експрес-гастро-pH-моніторингу за різних форм пептичних Helicobacter pylori-асоційованих гастродуоденальних захворювань. Установлено наявність у разі введення pH-мікрозонду під час експрес-гастро-pH-моніторингу стимулювльного ефекту (механічного подразника) на секрецію хлористоводневої кислоти. Вивчено у хворих на пептичні Helicobacter pylori-асоційовані гастродуоденальні захворювання коливання внутрішньошлункового pH (лужні рефлюкси) під час експрес-гастро-pH-моніторингу. Уперше проведено мультифакторний аналіз впливу різних чинників на показники даного моніторингу. Найбільшу секрецію хлористоводневої кислоти виявлено у віці до 20-ти років. За високого ступеня інфікованості Helicobacter pylori встановлено тенденцію до наявності за даними експрес-гастро-pH-моніторингу найбільшої секреції хлористоводневої кислоти.панатопразолу, рабепразолу й езомепразолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА357276

Рубрики:

      
7.

Чернова 
Вивчення індивідуального кислотоінгібуючого впливу блокаторів Н+, К+, АТФ- ази при пептичних пілородуоденальних захворюваннях за даними гастро-рН- моніторингу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Інна В'ячеславівна Чернова ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2
Шифр НБУВ: РА358274

Рубрики:

      
8.

Колесник П.О. 
Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / П.О. Колесник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено високу ефективність альтернативної схеми першої лінії ерадикаційної терапії гелікобактеріозу з включенням омепразолу, аугментину та цитопрофлоксацину для лікування хворих з ураженням гастродуоденальної зони та інфікованих членів їх родин, що оцінено за допомогою інвазивних методів і тривалого серологічного контролю за титрами антигелікобактерних Ig G.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5
Шифр НБУВ: РА319958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сухан В.С. 
Використання високодисперсної аерозольтерапії в поєднанні з мінеральною водою "Поляна квасова" для лікування хворих на бронхіальну астму з супутнім гастродуоденітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.С. Сухан ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив комплексного лікування, що передбачає застосування високодисперсного аерозолю кам'яної солі та середньомінералізованої гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води "Поляна Квасова" на перебіг бронхіальної астми із супутнім гастродуоденітом у 122-х хворих. Доведено, що комплексне лікування призводить до відновлення бронхіальної прохідності, покращання вентиляції легень, нормалізації клінічних, імунологічних та біохімічних показників. Установлено, що застосування у комплексному лікуванні мінеральної води у вигляді інгаляції спричинює більш виражену позитивну дію на рівні дистальних бронхів у зазначених хворих. Виявлено, що комплексне лікування в безпосередньому та віддаленому періоді позитивно впливає на перебіг бронхіальної астми, підвищує ефективність проведеного лікування, збільшує тривалість ремісії та знижує кількість загострень у шлунково-кишковому тракті та бронхолегеневої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р413.201.1-54
Шифр НБУВ: РА326703

Рубрики:

      
10.

Шило Г.В. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: особливості поєднаного перебігу, діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.В. Шило ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих з Helicobacter pylori- асоційованої виразковою хворобою (ВХ) (HP) дванадцятипалої кишки з супутньою гастроезафегеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Вивчено частоту захворювання за цих умов. Визначено особливості клінічної картини, динаміки антигелікобактерних антитіл класів IgA, IgM, IgG та базального гастрину-17 в пацієнтів з ВХ ДПК залежно від ендоскопічної картини стравоходу та рівнів аутоантитіл до комплексного антигену стравоходу. Визначено основні патогенетичні ланки становлення патологічного шлунково-стравохідного рефлюксу у хворих на HP-асоційовану ВХ ДПК та його трансформування в ГЕРХ. Установлено важливу роль зміни антиген-індукованої реактивності верхніх відділів травного такту. Базуючись на одержаних результатах, запропоновано спосіб лікування пацієнтів з поєднанням ВХ ДПК та ГЕРХ, що дозволяє оптимізувати тривалість лікування таких хворих та підвищити його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р413.1 +
Шифр НБУВ: РА349649

Рубрики:

      
11.

Соловйова Г.А. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки у осіб молодого віку: особливості перебігу та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.А. Соловйова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання вдосконалення діагностики та підвищення ефективності лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДПК) у осіб молодого віку. Встановлено, що клініко-ендоскопічні, морфологічні прояви ВХДПК у різних вікових групах хворих неоднакові. Досліджено клінічний перебіг ВХДПК, ендоскопічну та морфологічну характеристики слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, показники інфікованості Helicobacter pylori, що дозволило оцінити ефективність методів лікування ВХДПК у осіб молодого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА311542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ковальчук Г.І. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, обтяжена дуоденогастральним та гастроезофагеальним рефлюксами: поширеність, особливості клінічної картини і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.І. Ковальчук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше у мешканців Львівщини вивчено поширенність поєднання дуоденогастрального (ДГР) і гастроезофагеального (ГЕР) рефлюксів з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДК). Виявлено підвищення кількості випадків такого поєднання в останні 10 років удвічі. Установлено, що наявність ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК не впливає на ефективність ерадикації Hp-інфекції та загоєння дуоденальних виразок за умов використання потрійної антигелікобактерної терапії (АГТ) (блокатора водневої помпи (БВП) і двох антибіотиків) та модифікованої АГТ (БВП, колоїдного вісмуту та/або урсодезоксихолевої кислоти (УДХК)), а також встановлено позитивний ефект підтримувальної терапії протягом 4-х тижнів (омепразолу з ломперидоном або омепразолу з домперидоном і УДХК) на ці показники. На підставі результатів комплексного дослідження хворих на ВХДК у поєднанні з ДГР і ГЕР вивчено особливості клініки, дані ендоскопії та кислотно-лужного стану верхніх відділів травного каналу, інфікованість слизової оболонки шлунка таких хворих Helicobacter pylori, ефективність загоєння ерозивно-виразкових уражень і ерадикації гелікобактерної інфекції за різних режимів лікування. Розроблено пріоритетний оригінальний метод одночасного виявлення ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК, який полягає у вимірюванні pH окремо вмісту шлунка і стравоходу за допомогою pH-мікрозонда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА341614

Рубрики:

      
13.

Москаленко В.В. 
Виразкова хвороба шлунка різної локалізації: особливості клінічного перебігу та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.В. Москаленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено залежність клінічного перебігу виразкової хвороби шлунку (ВХШ) від локалізації виразки. Спостережено в хворих на ВХШ з локалізацією у верхній третині шлунку наявність гіпоацидності, в середній третині - нормоацидності, антральному відділі - гіперацидності. Виявлено значні відмінності антрального гастриту та гастриту тіла шлунка за ВХШ різної локалізації, проведено топічну діагностику H.pylori та вперше встановлено особливості розташування H.pylori в шлунку за виразок різної локалізації. Доведено, що схеми лікування з включенням цитопротективного препарату "Ербісол" є ефективніші, ніж схеми терапії без ербісолу в процесі лікування виразок верхньої та середньої третини шлунку та не мають достовірної ефективності за умов лікування виразок антрального відділу та цибулини дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 +
Шифр НБУВ: РА321680

Рубрики:

      
14.

Журомський В. С. 
Вплив вітамінів С та Е на активність NO-синтазної системи та процеси ліпопероксидації при експериментальній виразці шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / В. С. Журомський ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 22 с. — укp.

Доведено, що самостійна дія вітамінів С та Е на фоні експериментальної виразки шлунка підвищувала цитопротекцію, зменшувала активність загальної NOS, активність індуцибельної NO-синтази (іNOS), вміст нітрит-аніону, ТБК-активних продуктів, рівень активності суперосиддисмутази (СОД), тоді як концентрація L-аргініну в плазмі крові зростала. Відзначено, що поєднана дія вітамінів С та Е на фоні експериментальної виразки шлунка у порівнянні з їх самостійною дією не призводила до виражених змін активності NO-синтаз, вмісту ТБК-активних продуктів та активності СОД і каталази. Визначено особливості дії вітамінів С та Е на фоні інгібування активності іNOS, циклооксигенази-2 (ЦОГ-2) та введення L-аргініну за умов експериментальної виразки шлунка. Показано зміни вмісту вітамінів С та Е у плазмі крові за умов їх самостійної та поєднаної дії, а також інгібування активності іNOS та ЦОГ-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29
Шифр НБУВ: РА382428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Жукова В.Б. 
Вплив ерадикації гелікобактерної інфекції на гіпергомоцистеїнемію у хворих на хронічний атрофічний гастрит у поєднанні з атеросклерозом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.Б. Жукова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено підходи до патогенетичного лікування гіпергомоцистеїнемії, базуючись на результатах вивчення ерадикації гелікобактерної інфекції хворих на хронічний атрофічний гастрит, асоційований з Helicobacter pylori на фоні атеросклерозу. З'ясовано, що перебіг H. pylori-асоційованого хронічного атрофічного гастриту на тлі найбільш розповсюдженої форми атеросклерозу - ішемічної хвороби серця - характеризується взаємообтяжливим впливом. Завдяки проведенню таким хворим антигелікобактерної терапії, яка передбачає використання рабепразолу, амоксіциліну, кларітроміцину, колоїдного субцитрату вісмуту одержано ерадикацію H. pylori у 86,9 % хворих. Виявлено, що запропонована терапія позитивно впливала на клінічну картину захворювання, у віддаленому періоді (через рік після закінчення курсу лікування) зменшувала запалення і атрофічні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ). З'ясовано, що ця терапія сприяє позитивним змінам морфологічних показників СОШ і знижує рівень гомоцистеїну крові, що доводить про відновлення функціональної активності СОШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3 + Р410.210.41-3 + Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА355024

Рубрики:

      
16.

Савицький Я.М. 
Вплив меланіну на секреторну функцію шлунка, процеси цитопротекції та моторику проксимального відділу травної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Я.М. Савицький ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького МОЗ України. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив меланіну, одержаного з чорних дріжджів Nadsoniella nigra var. hesuelica, на моторно-евакуаторну функцію шлунка та дванадцятипалої кишки в собак, шлункову секрецію в собак і щурів та цитопротекторні процеси в слизовій оболонці шлунка в щурів. Установлено, що меланін посилює харчову моторику шлунку та дванадцятипалої кишки, стимулює їх моторну активність, прискорює евакуацію з шлунку їжі вуглеводного складу та швидкість пропульсії за тонкою кишкою, пригнічує стимульовану шлункову секрецію в собак та щурів, не впливає на базальну секрецію соляної кислоти в щурів. При цьому зменшується об'єм шлункового соку, дебіт соляної кислоти та не змінюється дебіт пепсину. Виявлено виражену цитопротективну дію меланіну на слизову оболонку шлунка щурів, що супроводжується зменшенням її ураженості та ступеня структурно-геморагічних пошкоджень, викликаних методами іммобілізаційного стресу, введенням серотоніну та етанолу. Встановлено, що меланін зменшує інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів та збільшує активність ферментів антиоксидантної системи, що зумовлює його цитопротективний вплив, а його гастропротективна дія може бути співставленою з результатами застосування ранітидину, гастроцепіну та омепразолу. Доведено, що застосований меланін виявляє більш виражену цитопротективну дію, ніж препарат "Бефунгін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 + Е60*734.23-648
Шифр НБУВ: РА320260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ковальова В.А. 
Вплив пероксидації ліпідів на стан мембран клітин слизової оболонки шлунка щурів за умов експериментальної виразки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.А. Ковальова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану антиоксидантної системи та вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів у гомогенаті слизової оболонки шлунка за різних експериментальних моделей виразки. За даних умов встановлено підвищення вмісту продуктів ПОЛ і зниження активності антиоксидантних ферментів. Показано зміни ліпідного складу мембран клітин слизової оболонки шлунка. Виявлено, що активність мембранозв'язаних ферментів по-різному змінюється у досліджуваних моделях виразок. Вивчено активність циклонуклеотид-, кальцій-, фосфоліпідзалежних і тирозинових протеїнкіназ у мембранах клітин слизової оболонки шлунка за даної патології. Вперше встановлено, що препарати природного походження "Сквален" і "Меланін" мають виражені антиоксидантні властивості та сприяють загоєнню виразки. На підставі результатів проведеного дослідження визначено механізми утворення та розвитку виразкової хвороби шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА334851

Рубрики:

      
18.

Давиденко С. В. 
Вплив поєднаної дії експериментальної виразки шлунка та цукрового діабету на тканини парадонта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. В. Давиденко ; Луганський державний медичний університет. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-29 + Р413.204.6-29 + Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА369506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пляцко М.Г. 
Вплив противиразкових препаратів на фактори агресії та захисту у хворих із дуоденальною виразкою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.Г. Пляцко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА313615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гріднєв О.Є. 
Вплив різноманітних варіантів антигелікобактерної терапії на склад мікрофлори кишечнику у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Є. Гріднєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивченно динаміку стану мікробіоценозу кишечнику залежно від схеми стандартної антигелікобактерної терапії та її альтернативних варіантів з наступною розробкою диференційованого піходу до призначення антигелікобактерної терапії з урахуванням її ефективності та впливу на мікрофлору товстого кишечнику. Встановлено, що легкі та помірно виражені порушення під впливом антигелікобактерної терапії, незалежно від використовуваних схем, відновлюються до еубіозу, а виразні - зберігаються. Диференційований підхід до призначення антигелікобакторної терапії, з урахуванням активності антибактеріальних препаратів схем стандартної антигелікобактерної терапії щодо H.pylori та виділеної умовно-патогенної флори товстого кишечнику сприяє відновленню до еубіозу виразних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА322213

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського