Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.2-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Зигало Е.В. 
Адаптаційні можливості організму при виразковій хворобі та хронічному гастродуоденіті, поєднаних з хронічним холециститом та хронічним панкреатитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Е.В. Зигало ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

У процесі дослідження виявлено нові патогенетичні особливості розвитку поєднаної гастроентерологічної патології. Вперше сформульовано типи адаптивних реакцій, які утворюють з відомими параметрами вегетативної нервової системи цілісну, взаємопов'язану систему процесів пристосувальної спрямованості, за допомогою яких визначено провідні адаптаційні механізми за різних варіантів сполученої патології. Підтверджено фізіологічну значущість типу вихідного тонусу у вегетативній нервовій системі для оцінки ролі нервової та гуморальної ланок регуляторних механізмів у перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та хронічного гастродуоденіту, сполучених з хронічним холециститом і хронічним панкреатитом. Доведено, що відсутність регулювання функціональною пробою у третини хворих вказує на порушення рефлекторної захисної регуляції та може бути негативною прогностичною ознакою перебігу різних варіантів поєднаної патології органів травлення. Встановлено, що традиційна оцінка вегетативного забезпечення діяльності малоінформативна для визначення вегетативних зрушень та обгрунтування терапевтичної стратегії. Зроблено висновок, що питання про доцільність певної медикаментозної корекції захворювання необхідно вирішувати, зважаючи на загальні адаптаційні реакції організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-3 + Р413.520.11-3 + Р413.601.1-3
Шифр НБУВ: РА318098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дзвонковська 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу кислотозалежних захворювань, асоційованих з Helicobacter Pylori: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Тетяна Тарасівна Дзвонковська ; Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-3
Шифр НБУВ: РА358662

Рубрики:

      
3.

Кривоносова О.М. 
Клініко-патогенетичні та терапевтичні аспекти хронічних захворювань гастродуоденальної системи у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.М. Кривоносова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено глибинні механізми патогенезу уражень гастродуоденальної системи у разі інсулінозалежного цукрового діабету (ІЗЦД) та розроблено нові підходи щодо лікування хворих з даною патологією. Вивчено клінічні характеристики та функціональний стан слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) хворих з діабетичною гастропатією (ДГ), хронічним гастритом (ХГ) і виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДПК) на фоні ІЗЦД. Встановлено типовість виникнення атрофічного гастриту на фоні гелікобактерної інфекції з пригніченням шлункової секреції, а у разі її компенсаторного підвищення виявлено тенденцію до ульцерогенезу у ДПК. Встановлено, що основними патогенетичними моментами уражень шлунка та ДПК у разі ІЗЦД є порушення моторно-евакуаторної функції шлунка, аутоімунна реакція до H. pylori, системна запальна відповідь та оксидативний стрес. Обгрунтовано доцільність призначення антигелікобактерної терапії у поєднанні з метаболічною (еспа-ліпон), прокінетичною (мотиліум) та імунотропною (циклоферон) терапією пацієнтам з ІЗЦД і захворюваннями органів гастродуоденальної системи. Запропоновано комплексний метод лікування даного контингенту хворих, який сприяє відновленню функціонального стану гастродуоденальної системи й оптимізує перебіг ІЗЦД більшою мірою, ніж традиційне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р413.2-3 +
Шифр НБУВ: РА349938

Рубрики:

      
4.

Дорогавцева Г. А. 
Оптимізація діагностики та лікування пацієнтів з дисфункцією сфінкера Одді на фоні патології жовчовивідної системи та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / Г. А. Дорогавцева ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що на фоні моторних розладів гастродуоденальної зони, інфікованості слизової оболонки шлунка Н.pylori та паразитарних хвороб переважає гіпертонічний тип дисфункції сфінктера Одді, а на фоні синдрому надмірного бактеріального росту в тонкій кишці в 66,6 % виявлено гіпотонус сфінктера Одді. Встановлено покращання клініко-біохімічних проявів захворювання, відновлення функції біліарно-панкратичіно з'єднання та більш тривалу ремісію на фоні лікувального харчування, прийому магне В6, дуспаталіну за гіпертонічного типу та праймеру, іберогасту за гіпотонічного типу дисфункції сфінктера Одді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.52-37 + Р413.2-37
Шифр НБУВ: РА373104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського