Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (462)Книжкові видання та компакт-диски (174)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.433.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лукавецький Н. О. 
Прогностичні фактори в хірургії пухлин стравоходу і кардії шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Н. О. Лукавецький ; НАН України, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено прогностичну цінність біологічних факторів ТФР-beta та CD44 у пацієнтів з пухлинами стравоходу та кардіального відділу шлунка. Визначено, що виживаність хворих з хоча б мінімальною експресією зазначених маркерів є вдвічі кращою, ніж у хворих, в пухлинах яких їх експресія відсутня. Не виявлено прогностичного значення експресії E-кадгерину та p53 у досліджуваній групі хворих. З'ясовано, що радикальна хірургічна тактика у пацієнтів старшого віку забезпечує кращий прогноз, у порівнянні з результатами лікування відповідної групи пацієнтів молодшого віку. Встановлено, що фактор полінеоплазій є незалежним прогностичним чинником у хворих на рак стравоходу та кардіального відділу шлунка, і виживаність таких хворих є суттєво гіршою, ніж у когорті пацієнтів з пухлинами тільки цієї локалізації. Доведено, що хірургічні втручання у хворих на місцево поширений гастроезофагеальний рак, які передбачають торакоабдомінальний доступ і високий проксимальний край резекції, обумовлюють кращу виживаність таких пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1 + Р569.433.2
Шифр НБУВ: РА384445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Жебеленко Я. Г. 
Метаболічні зміни в клітинах крові при виразковій хворобі та раку шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / Я. Г. Жебеленко ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Вперше проведено порівняльне дослідження особливостей активності альдолази, гліцеральдегід-3-фосфатдегідрогенази, гліцерол-3-фосфатдегідрогенази, аденозиндезамінази та ферментів антиоксидантної системи, які характерні для різних клітин крові - еритроцитів і тромбоцитів, у здорових людей залежно від віку, хворих на виразкову хворобу та людей з пухлинним процесом. В обстежуваних різного віку встановлено відмінності в метаболізмі еритроцитів і тромбоцитів у нормі й у разі патології. Розширено уявлення про зв'язок вікових метаболічних змін у клітинах крові з розвитком патології. Встановлено взаємозв'язок порушень вуглеводного обміну з гіпоксичними проявами та станом антиоксидантної системи у хворих на виразкову хворобу та рак шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37 + Р569.433.2-37 + Р252.711
Шифр НБУВ: РА382424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іванчов П. В. 
Хірургічні аспекти гастродуоденальних кровотеч пухлинного походження: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / П. В. Іванчов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 40 с. — укp.

На підставі багатофакторного аналізу 1292-х пацієнтів із злоякісними (1125) та доброякісними (167) пухлинами шлунка (1992 - 2009-х pp.) вивчено перебіг та важкість кровотеч залежно від локалізації, типу, патоморфологічних особливостей пухлинного ураження. Встановлено структуру ендоскопічних стигмат та їх вплив на частоту ранніх рецидивів кровотеч. Патоморфологічними дослідженнями доведено вплив тканинно-стромальних факторів і особливостей пухлинної ангіоархітектоніки на перебіг кровотеч. Розроблені лікувально-тактичні підходи дозволили у разі злоякісних пухлин збільшити хірургічну активність з 44,3 % до 52,6 %, радикальні операції з 66,0 % до 75,9 %, зменшити екстреній операції з 10,5 % до 6,2 %, загальну летальність з 10,0% до 5,8%, післяопераційну - у 2,7 раза (з 11,6% до 4,3%), ускладнення після радикальних операцій у 2,4 раза, та нерадикальних - у 1,2 раза; у разі доброякісних неепітеліальних пухлин підвищити хірургічну активність з 80,0 % до 87,5 % без летальних наслідків, знизити екстренні операції у 2,5 раза (з 17,9 % до 7,1 %), післяопераційні ускладнення утричі; у разі поліпів довести хірургічну активність до 100 %, збільшити первинно-невідкладні ендоскопічні поліпектомії з 62,0 % до 87,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА380481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Баранніков К. В. 
Ендоскопічні та морфологічні аспекти діагностики та лікування хворих на поліпи шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / К. В. Баранніков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Показано, що індивідуалізація лікування хворих на поліпи шлунка (ПШ) базується на визначенні семіотики макро- та мікроскопічних характеристик передпухлинних змін і малігнізації поліпозних розростань із врахуванням бактеріальної контамінації слизової оболонки органа. Доведено, що ендоскопічне сонографічне дослідження ультрабудови слизової будови шлунка (СОШ) є високоінформативним методом для диференційної діагностики захворювання на ПШ і рак шлунка. Зазначено, що під час взяття біопсійного матеріалу поліпозних розростань зоною обов'язкового діагностичного інтересу є СОШ в радіусі до 2 см від основи поліпа. Запропоновано вдосконалені методики ендоскопічної поліпектомії з метою профілактики можливих кровотеч.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2
Шифр НБУВ: РА375227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іщенко С. В. 
Клініко-морфологічна характеристика основних типів раку шлунка, їх патоморфоз та його клінічне значення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / С. В. Іщенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше уточнено взаємозв'язок клінічних проявів експансивного й інфільтративного раку шлунка з особливостями їх морфології та представлено морфологічне обгрунтування відмінностей клінічної маніфестації експансивних та інфільтративних карцином шлунка. Виявлено особливості лімфогенного метастазування експансивного й інфільтративного раку шлунка І - ІІ стадії. Вперше в хронологічному аспекті вивчено динаміку низки характеристик основних типів раку шлунка. Встановлено наявність природного патоморфозу захворювання з істотною перевагою частоти інфільтративних карцином над іншими типами новоутворень. Подано аналіз причин пізньої діагностики раку шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-3
Шифр НБУВ: РА375513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сеферов Б. Д. 
Порівняльне вивчення факторів ризику раку шлунка в різних етнічних групах населення Криму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Б. Д. Сеферов ; Нац. ін-т раку. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше виділено популяції з високим і порівняно низьким рівнем захворюваності на рак шлунку (РШ). Встановлено відмінності у ступені співвідносного внеску генетичних і конкретних факторів ризику зовнішнього середовища у загальну схильність до РШ. Виявлено відмінності впливу неспадкових факторів ризику зовнішнього середовища РШ. Зазначено найбільш значимі фактори ризику, характерні для слов'янської чоловічої популяції з високим рівнем захворюваності на РШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2 + Р11(4УКР-6КРМ)026.256
Шифр НБУВ: РА374625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Остапенко Ю. В. 
Спеціальне лікування нерезектабельного раку дистального відділу шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Ю. В. Остапенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено оригінальний спосіб спеціального лікування нерезектабельного раку дистального відділу шлунка, який захищено деклараційним патентом України на винахід і полягає у поперечному пересіченні шлунка, формуванні з його проксимальною частиною гастроентероанастомозу, катетеризації правої шлунково-сальникової артерії. Проведено регіонарну хіміотерапію. Показано, що вперше в експерименті на лабораторних тваринах доведено можливість виконання даного способу. Визначено морфологічні зміни у стінці шлунково-кишкового анастомозу у разі застосування регіонарної хіміотерапії та доведено можливість її проведення. Здійснено логістичні моделі для прогнозування виживання й оцінки якості життя, які дають можливість визначити кількісну оцінку ефективності проведеного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-5
Шифр НБУВ: РА370849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бобарикіна А. Ю. 
Молекулярні механізми регуляції експресії генів 6-фосфофрукто-2-кінази/ фруктозо-2,6-бісфосфатази у трансформованих клітинах підшлункової залози та шлунку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / А. Ю. Бобарикіна ; НАН України ; Ін-т біохім. ім. О. В. Палладіна. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено експресію мРНК бісфосфатази-1(PFKFB), PFKFB-2, PFKFB-3 та PFKFB-4, а також інгібітор пролілгідроксилаз -субодиниці індукуємого гіпоксією транскрипційного фактору (HIF-1 ), VEGF i Glut1, які значно посилюються у злоякісних пухлинах шлунку. Показано, що рівень експресії білка PFKFB-4 є надзвичайно високим у злоякісних пухлинах і у нормальній тканині шлунку та перевищує рівні білка PFKFB-1, PFKFB-3, іPFKFB-3. У злоякісних пухлинах шлунку змінюється альтернативний сплайсинг мРНК PFKFB-4 у напрямку посилення гліколізу. Встановлено, що гіпоксія індукує експресію PFKFB-4 у досліджених лініях клітин індукція має клітино-специфічний характер та є HIF-залежною. Доведено, що домінант-негативна конструкція PFKFB-3 пригнічує експресію ендогенної PFKFB-3 та PFKFB-4 у трансформованих клітинах підшлункової залози ліній Panc-1 та PSN-1, а також інтенсивність їх росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2 + Р569.433.2
Шифр НБУВ: РА369538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Базась В.М. 
Молекулярний профіль раку шлунка як підгрунтя для індивідуалізації терапії та прогнозу перебігу захворювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.М. Базась ; НАН України, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено прогностичне значення наявності експресії молекулярних маркерів апоптозу, ангіогенезу, міжклітинної адгезії та рецепторів з тирозинкіназною активністю в пухлинних клітинах шлунка та обгрунтовано доцільність застосування у схемах лікування хворих на рак шлунка (РШ) протипухлинної аутовакцини (ПАВ) на підставі визначення експресії цих білків. Встановлено чіткий кореляційний зв'язок між експресією білків-регуляторів апоптозу, міжклітинної адгезії, ангіогенезу та рецепторів з тирозинкіназною активністю в пухлинних клітинах хворих на РШ та стадією розповсюдженості пухлинного процесу та гістологічним типом пухлини. Доведено, що найбільшу інформацію для оцінки ефективності лікування хворих на РШ та прогнозу захворювання можна одержати на підставі гістохімічного визначення експресії комплексу молекулярно-біологічних маркерів, зокрема, Е-кадгерину, alpha-катеніну, VEGF, p53, Bcl-2, Her-2/neu. Показано, що призначення ПАВ хворим з фенотипом пухлин (p53+, beta-катенін+, EGFR+, Her-2+) підвищує їх шанси прожити більше одного року у порівнянні з пацієнтами, для лікування яких застосовували лише оперативне втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-55 + Р569.433.2-55
Шифр НБУВ: РА368687

Рубрики:

      
10.

Мандрик С.Я. 
Роль білків теплового шоку в патогенезі захворювань шлунка: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.Я. Мандрик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку вмісту білків Hsp60, -70 та -90 в клітинах слизової оболонки шлунка щурів за умов розвитку експериментального хронічного атрофічного гастриту і стрес-індукованої виразки шлунка. Доведено підвищення рівнів шаперонів на окремих етапах розвитку захворювань. Визначено вміст ТБК-активних продуктів, активності каталази та супероксиддисмутази, а також рівні проапоптотичного білка Bax і білка-маркера проліферації Кі-67. Висвітлено роль білків теплового шоку у цитопротекції слизової оболонки шлунка за умов розвитку гастриту та виразки. Проаналізовано локалізацію Hsp70 і -90 в клітинах умовно нормальних та в аденокарциноми шлунка людини. Визначено відмінності у розподілі даних білків між цитозельною і ядерною фракціями нормальних і ракових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-1 + Р569.433.2-1 +
Шифр НБУВ: РА360745

Рубрики:

      
11.

Герасимова Л.М. 
Оцінка факторів ризику раку шлунка в системі скринінгу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Л.М. Герасимова ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено скринінгову програму стосовно раку шлунка (РШ) - перший етап раннього розпізнавання захворювання та складено адекватну анкету-опитувальник. Застосування створеної програми дозволяє вірогідно розпізнавати РШ на ранніх стадіях, а також розробити профілактичні заходи для запобігання йому. Вивчено етіопатогенетичні аспекти розвитку цієї хвороби. Зроблено кількісну оцінку факторів ризику та досліджено проблему раннього діагностування РШ. Вивчено фактори ризику та розвитку злоякісного процесу в пацієнтів, хворих на РШ. Проведено порівняльне оцінювання відповідних факторів у двох альтернативних групах, сформованих за обліком рандомізації. Пацієнтів розподілено за двома групами, до першої групи увійшли 312 осіб ("умовно здорових") з різними соматичними захворюваннями, але з вірогідним виключенням злоякісного процесу; до другої групи - 302 особи з вірогідно встановленим РШ. Відповідно до впровадження методу рангової правдоподібності (прогностичний коефіцієнт - J), з використанням якого кількісно оцінено та розподілено 22 фактора виникнення РШ за рангом. Виявлено найбільш значущі фактори ризику розвитку РШ, а саме: поліпи шлунка, наявність в анамнезі виразкової хвороби шлунка, споживання їжі всухом'ятку, тютюнопаління на тлі зловживання алкоголем, вживання досить гарячих продуктів; захворювання шлунка у найближчих родичів, надлишкове споживання солоних продуктів, перенесені операції на шлунку в минулому, "нульова" та знижена кислотність шлункової секреції, наявність хелікобактерної інфекції, робота за умов шкідливого виробництва (пайка кольорових металів, виробництво гуми, бітуму), використання гострих приправ і копчених продуктів, що дозволило диференціювати пацієнтів за групами ризику. За результатами дослідження визначено причини передпухлинних станів, з'ясовано причини захворювання у пацієнтів підвищеного ризику, виявлено розбіжності у ранній стадії захворювання та запропоновано шляхи своєчасної діагностики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-1 +
Шифр НБУВ: РА356784

Рубрики:

      
12.

Петросян 
Система протеолізу і глікозилювання імуноглобулінів G в патогенезі злоякісних новоутворень (клініко-лабораторне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Армен Михаелович Петросян ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-45
Шифр НБУВ: РА358880

Рубрики:

      
13.

Іяд Дж. Ш. Бакер 
Субкардіальна резекція шлунка при захворюванні на рак: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Іяд Дж. Ш. Бакер ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2008. — 16 с. — укp.

На підставі клінічного матеріалу (159-ти хворих на рак тіла й антрального відділу шлунка, які одержували комплексне лікування) розроблено нове наукове рішення актуального завдання сучасної онкохірургії - пластичні варіанти резекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59 +
Шифр НБУВ: РА359651

Рубрики:

      
14.

Гульков Ю.К. 
Структурна гетерогенність раку шлунка: фактори прогнозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Ю.К. Гульков ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено гетерогенність раку шлунка на тканинному, клітинному та функціональному рівнях і визначено її вплив на інвазію судин у пухлині. Проведено гістотопографічне вивчення трьох основних типів захворювання. Вперше встановлено розбіжність у частоті гетерогенності раку шлунка. З'ясовано, що у разі кишкового типу раку шлунка на інвазію судин впливає тканинна гетерогенність пухлини, особливо під час переходу від слабкої до помірної та виразної. Вперше виявлено, що у раку шлунка дифузного типу виникнення інвазії є результатом клітинної та функціональної гетерогенності пухлини, зокрема, у разі переходу від слабкої до помірної та виразної. Доведено, що зростання гетерогенності раку шлунка з прогресуванням пухлини обумовлює зближення морфології за різних типів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2 +
Шифр НБУВ: РА357255

Рубрики:

      
15.

Кондратюк Р.Б. 
Морфологічні особливості строми основних гістологічних форм раку шлунка на різних етапах їх прогресії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Р.Б. Кондратюк ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено, що різні типи раку шлунка за класифікацією P. Laure (1965 рр.) відрізняються за кількістю строми та її характером. Для раку шлунка кишкового типу притаманні мала та помірна кількість строми та виражена її клітинна інфільтрація. На відміну від цього, дифузний тип характеризується значною кількістю строми і слабкою вираженістю клітинної інфільтрації. Установлено особливості пухлинних клітин, які позитивно впливають на кількість стром, а саме: ступінь клітинного атипізму, функціональне диференціювання пухлинних клітин (ендокринне диференціювання, спроможність пухлинних клітин синтезувати муцини різного складу, для раку кишкового типу - ще порушення полярного диференціювання). Ступінь клітинного атипізму впливає на характер строми, зокрема, присутність найбільш атипових клітин зумовлює виражену клітинну інфільтрацію строми та тенденцію до збільшення кількості молодих фібробластів. Інвазивні властивості пухлини залежать від особливостей строми раку шлунка, частіше інвазія судин була у разі раку з великою кількістю строми та незначною клітинною інфільтрацією. Для раку шлунка кишкового типу мають значення також молоді фібробласти, присутність яких значою мірою підвищує інвазію судин, за дифузного типу раку шлунка незначна кількість молодих фібробластів не впливає на частоту інвазії судин, що дозволяє зробити висновок щодо відмінності механізмів строматогенезу за різних типів раку шлунка. У кожному випадку особливості строми допомагають прогнозувати біологічну поведінку пухлини, що необхідно для визначення ступеня агресивності терапії раку шлунка у кожного хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА351283

Рубрики:

      
16.

Бардаков Г.Г. 
Комбіноване лікування хворих на рак оперованого шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Г.Г. Бардаков ; Ін-т онкології АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Висвітлено питання комбінованого лікування хворих на рак оперованого шлунка за умов використання неоад'ювантної променевої терапії та ад'ювантної хіміотерапії у поєднанні з радикальним оперативним втручанням. З'ясовано, що рак оперованого шлунка поєднує дві патології з різним патогенезом: первинний рак оперованого шлунка, що виникає після резекції шлунка з приводу доброякісних захворювань та рецидиви раку шлунка після дистальної субтотальної резекції. Відмічено більший ефект від ад'ювантної хіміотерапії у хворих з метастазами у регіональних лімфовузлах. Доведено достовірне покращання п'ятирічної виживаності у хворих на рецидив раку шлунка у разі застосування неоад'ювантної променевої терапії. Проаналізовано причини, що сприяють розвитку рецидиву після первинного хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-5 +
Шифр НБУВ: РА343409

Рубрики:

      
17.

Бондар В.Г. 
Перспективи розвитку хірургії раку дистального відділу шлунка: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / В.Г. Бондар ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 33 с. — укp.

Проаналізовано інтра- та післяопераційні ускладнення, особливості перебігу післяопераційного періоду та причини розвитку ускладнень після використання розроблених способів оперативних втручань. Вивчено механізм функціональної активності кукси шлунка у різні строки після операції за допомогою ендоскопії, рентгенографії, гастросцинтиграфії, доведено їх високу ефективність у порівнянні з найбільш розповсюдженими способами резекції шлунка. Доведено, що антирефлюксний механізм активно перистальтуючої петлі тонкої кишки, яка бере участь в ізоляції зони гастроентероанастомозу від вільної черевної порожнини, є складним і багатокомпонентним, що пояснює її ефективність у порівнянні з іншими методиками. Вірогідно установлено зниження частоти пострезекційних ускладнень у хворих, оперованих з використанням пластичних способів після резекції шлунка у порівняні з хворими контрольної групи у разі вивчення віддалених функціональних результатів. Проаналізовано показники відновлення працездатності й інвалідизації хворих, оперованих за розробленими способами. Установлено, що значна частка пацієнтів зберігає працездатність, частина з них повертається до колишньої роботи. На підставі аналізу одержаних результатів розроблено показання до резекції залежно від розповсюдження та форми росту пухлини. Розроблено практичні рекомендації щодо впровадження та використання нових способів хірургічного лікування раку дистального відділу шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59 +
Шифр НБУВ: РА346409

Рубрики:

      
18.

Бакурова О.М. 
Активність ферментів гліколізу та обміну нуклеотидів у пацієнтів різного віку з виразкою та раком шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / О.М. Бакурова ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості обміну нуклеотидів та вуглеводів у випадку виразкової хвороби та раку шлунка. Встановлено вікові особливості активності маркерних ферментів як в нормі, так і за досліджуваних патологічних станів. Показано, що пацієнтів з виразковою хворобою та супутнім розвитком предракових змін активність ферментів глікозу й обміну нуклеотидів наближається до їх активності у хворих на рак шлунка, що дозволяє віднести їх до групи півищеного онкологічного ризику, особливо після 40-ка років. Виявлено порушення метаболізму еритроцитів, які можуть сприяти розвитку їх морфофункціональних змін. Запропоновано ферментативні тести щодо формування груп підвищеного онкоризику та для прогнозування розвитку ускладнень виразкової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2 + Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343661

Рубрики:

      
19.

Заіка О.М. 
Хірургічна профілактика постгастректомічних ускладнень у хворих на рак шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.М. Заіка ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше доведено можливість поліпшення функціональних результатів хірургічного лікування хворих на рак шлунка, яким була виконана гастректомія на базі використання нового способу постгастректомічної реконструкції, яка передбачає одночасне застосування муфтоподібного стравохідного та поздовжньо-поперечного міжкишкового анастомозів. Доведено технічну простоту та високу функціональну повноцінність розробленого способу реконструкції шлунково-кишкового тракту після перенесеної гастректомії. Показано можливість досягнення ранньої медичної, соціальної та професійної реабілітації хворих на рак шлунка завдяки використанню нового способу профілактики постгастректомічних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59 +
Шифр НБУВ: РА343620

Рубрики:

      
20.

Маркєєва Н.В. 
Бета-дефенсин-2 в злоякісно трансформованих клітинах епітеліального походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.В. Маркєєва ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив рекомбінантного бета-дефенсина-2 людини, на життєздатність та проліферацію злоякісно трансформованих клітин in vitro та особливостей експресії hBD-2 на рівні мРНК та білка в пухлинах шлунка та шийки матки людини. Відзначено, що рекомбінантний hBD-2, який експресований в бактеріальній системі є біологічно активним пептидом, проаналізовано дозо-залежний вплив на життєздатність культивованих злоякісно трансформованих клітин: в концентраціях нижче 0,5 мкМ пептид стимулює, у вищих за 0,5 мкМ - пригнічує їх життєздатність, а також вплив інкубації клітин з бета-дефенсином-2 на морфологічні та адгезивні властивості злоякісно трансформованих клітин ліній А431 та HeLa. Показано, що дія hBD-2 на рівень фосфорилювання рецептора ЕФР у злоякісно трансформованих клітинах концентраційнозалежна. Виявлено експресію бета-дефенсина-2 на рівні мРНК та білка в 65

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 + Р569.714.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343057

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського