Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (296)Книжкові видання та компакт-диски (359)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.093$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яковцова Т. Є. 
Клініко-психопатологічна характеристика, закономірності формування та принципи терапії афективних і невротичних розладів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Т. Є. Яковцова ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-психопатологічну феноменологію порушень психічної сфери у хворих на афективні та невротичні розлади. Визначено особистісні та патопсихологічні характеристики даної категорії хворих. Виділено основні патопсихологічні механізми формування порушень психічної сфери у хворих на афективні та невротичні розлади. Розроблено принципи побудови системи диференційованої психотерапевтичної корекції афективних і невротичних розладів з застосуванням раціональної психотерапії, гіпносугестивної психотерапії, аутогенного тренування та групової психотерапії. Доведено високу клінічну ефективність застосування запропонованої системи психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093-5
Шифр НБУВ: РА379706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шемелюк І.М. 
Психологічні особливості самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.М. Шемелюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено комплекс психокорекційних заходів щодо оптимізації самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію. Доведено, що хворі на неврастенію мають низький рівень самоактуалізації, який супроводжується вираженими особливостями в емоційно-вольовій, комунікативній, мотиваційній та поведінкових сферах. Доведено ефективність застосування розробленого психокорекційного комплексу у групі хворих на неврастенію, про що свідчить поліпшення рівня самоактуалізації у пролікованих пацієнтів. Теоретично й емпірично визначено рівень самоактуалізації хворих запропоновано впровадити розроблений комплекс психокорекційних методів до системи психопрофілактики невротичних розладів і діючої системи підготовки психологів, психофізіологів і військових лікарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-435
Шифр НБУВ: РА316152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шемелюк І.М. 
Психологічні особливості самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.М. Шемелюк ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Доведено, що особи, хворі на неврастенію, мають низький рівень самоактуалізації, а також виражені особливості в їх емоційно-вольовій, комунікативній, мотиваційній та поведінковій сферах. Удосконалено та проведено апробацію комплексу інформативних психодіагностичних методик рівня самоактуалізації у контрольній та експериментальній групах. Доведено взаємозв'язок високого рівня самоактуалізації з нормативними ознаками психічного здоров'я особистості та показано, що рівень самоактуалізації є індикатором психічного здоров'я. На підставі аналізу та результатів узагальнення теоретичних концепцій самоактуалізації особистості в сучасній психологічній літературі обгрунтовано комплекс методів психодіагностики самоактуалізації та психокорекції осіб, хворих на неврастенію, реалізовано комплексний підхід до визначення критеріїв самоактуалізації у здорових і хворих осіб та поглиблено розуміння теоретичних і практичних засад психодіагностики та психокорекції у конкретної категорії осіб - студентів, випускників гуманітарного вищого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Ю952.2 + Р645.093.32 +
Шифр НБУВ: РА331313

Рубрики:

      
4.

Чумаченко О.С. 
Медико-психологічна характеристика структури соматоформних розладів в амбулаторно-поліклінічній практиці за умов великого промислового центру: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.С. Чумаченко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження 727-ми пацієнтів міської поліклініки та стаціонару визначено структуру та розповсюдженість соматоформних розладів за умов великого промислового міста. На підставі даних клініко-епідеміологічного та клініко-статистичного досліджень з'ясовано, що соматоформна вегетативна дисфункція з кардіореспіраторними функціональними порушеннями становлять 10 %, соматотрофна вегетативна дисфункція з функціональними порушеннями шлунково-кишкового тракту - 5,7 %, соматоформна вегетативна дисфункція з функціональними порушеннями сечостатевої системи - 12,2 %. Установлено особистісні психологічні, соціально-психологічні та соціальні складові формування соматоформних розладів. Розроблено комплексну ступеневу диференційовану систему медико-психологічної та психотерапевтичної корекції соматоформних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-37 + Р645.093.3 +
Шифр НБУВ: РА345085

Рубрики:

      
5.

Чуманська О.Л. 
Динаміка невербальної поведінки у хворих на невротичні розлади в процесі групової психотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Л. Чуманська ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проведено обстеження 170 пацієнтів, хворих на неврастенію з тривожно-фобічними та соматоформними розладами. З'ясовано, що якісні та кількісні показники невербальної поведінки відрізнялися у всіх групах хворих. У процесі лікування методом групової психотерапії сталося уніфікування невербальної поведінки завдяки імітативним механізмам внутрішньої групової взаємодії. Дані зміни відбувалися разом із психотерапевтичною динамікою групового процесу. Встановлено, що параметри невербальної поведінки є об'єктивним критерієм оцінки ефективності групової психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА310674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Хаустова О.О. 
Психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом Х (діагностика, клініка, профілактика, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.О. Хаустова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Комплексно досліджено психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом X. Систематизовано етіопатогенетичні закономірності їх формування. Визначено клініко-феноменологічні особливості цих розладів. Розроблено та впроваджено ефективні комплексні методи діагностики та терапії психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX. Обстежено 136 пацієнтів з неповним метаболічним синдромом X, 128 пацієнтів - з повним синдромом X та 52 особи - без ознак МСX (контрольна група). На підставі результатів клінічного експерименту запропоновано альтернативну теоретичну модель патогенезу МСX та доведено необхідність визначення психосоціальних чинників його формування. Проведено комплексний клініко-феноменологічний аналіз психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX і системний аналіз виробничої та родинної дезадаптації та особистісних девіацій. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено комплексну програму біопсихосоціальної корекції психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX, яка враховує зміну актуальних життєвих стратегій пацієнтів з підвищенням якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р410.1 +
Шифр НБУВ: РА351870

Рубрики:

      
7.

Халабі Т. А. Омар 
Психосемантична репрезентація порушень функціонування особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Т. А. Омар Халабі ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано положення, за яким суттєвою характеристикою неврозу є таке викривлення смисло-ціннісного аспекту моделі світу, наявної в суб'єкта, яке призводить до порушень його емоційних ставлень до зовнішніх об'єктів і до самого себе, що спричинює утруднення у функціонуванні особистості. Виокремлено найважливіші змістові сфери у психосематичному просторі невротика("факторіали"). Складено переліки значущих чинників, що визначають семантичне наповнення кожного факторіала. Розроблено та апробовано процедуру виявлення у психосемантичному просторі невротика характерних дисторцій (викривлень, зміщень) і складення на цій основі психосемантичної карти особистості. Наведено рекомендації щодо врахування матеріалів психосемантичного вивчення особистості невротика у психокорекційній роботі з ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА323098

Рубрики:

      
8.

Філатова О. А. 
Психосоціальна дезадаптація у хворих на сурдомутизм (механізми формування, клінічні варіанти і психотерапія): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / О. А. Філатова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Уперше визначено роль негативних психо-, соціо- і соматогенних чинників у формуванні неадаптивної сексуальної поведінки у цих хворих. Визначено клінічну структуру розладів сексуального здоров'я і форми сексуальної дезадаптації за різних типів порушення функціонування сімей, хворих на сурдомутизм. Доведено, що екзистенціальна криза завжди виникає на тлі перманентної екзистенціальної тривоги. Вперше досліджено проблему екзистенціальної кризи у хворих на сурдомутизм: причини її виникнення, соціальні та психологічні передумови, варіанти перебігу, копінг-стратегії та шляхи підвищення індивідуально-психологічної витривалості пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р645.093-57 + Ю948.1
Шифр НБУВ: РА373952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ушенін С.Г. 
Непсихотичні психічні розлади при ішемічній хворобі серця (клініко-динамічний і клініко-патопсихологічний аналіз): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С.Г. Ушенін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито та описано закономірності динаміки формування непсихотичних психічних розладів у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), характер і механізми психічної дезадаптації, що супроводжує це захворювання, з позицій системного міждисциплінарного підходу. Вивчено фактори несприятливого перебігу цих розладів, визначено питому вагу психопатологічної симптоматики в осіб з різними клінічними формами та тривалістю перебігу ІХС. За результатами проведеного дослідження розроблено критерії ранньої діагностики психічних розладів у разі ІХС, систему своєчасного й ефективного їх лікування. Продемонстровано пряму залежність ефективності лікування хворих від строків виявлення психопатологічної симптоматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-37 + Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА315845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Томіч 
Психосоматичні співвідношення у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Лілія Миколаївна Томіч ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 + Р410.030-57
Шифр НБУВ: РА315355

Рубрики:

      
11.

Токман Г.О. 
Психодіагностика та корекція особистісних дезадаптацій у шахтарів, які постраждали в аваріях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Г.О. Токман ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

За результатами обстежень 178-ми шахтарів, які потрапили в аварії та страждають на окремі донозологічні прояви посттравматичного стресового розладу, а також 100-та родичів, які контактують з потерпілими, показано, що у цих шахтарів аварія призвела до виникнення психологічних і психопатологічних субклінічних реакцій дезадаптації, у 48,3 % родичів постраждалих виявлено психічну травму, яка також сприяла виникненню реакції дезадаптації. За цього у постраждалих в аварії найбільш частими проявами є депресивні, істеричні, іпохондричні й експлозивні реакції, у а їх родичів найбільш часто виявлялись тривожні та паранояльні реакції. Виявлено очевидну тенденцію до етапності перебігу психологічних і психопатологічних реакцій залежно від часового строку, який пройшов після аварії. Для корекції міжособистісних конфліктів ефективно використовувались різні техніки гештальт-терапії, нейролінгвістичного програмування, на базі яких розроблено психокорекційну програму. Відзначено, що її впровадження дозволило у 84,3 % випадків відновити соціальну активність у постраждалих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435 + Р645.093.3-57 + Ю948.1 +
Шифр НБУВ: РА341998

Рубрики:

      
12.

Товт-Коршинська М.І. 
Клініко-імунні та психоемоційні розлади в патогенезі бронхіальної астми і хронічного обструктивного бронхіту, методи їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.І. Товт-Коршинська ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Встановлено різного характеру та вираженості дисбаланс, стосовно здорових людей, у показниках імунітету хворих на бронхіальну астму (БА) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) різного ступеня тяжкості, що необхідно враховувати для проведення профілактичних і лікувальних заходів. Виявлено зміни параметрів імунітету, які у осіб на етапі ризику та у хворих на БА та ХОБ зв'язані з частими гострими респіраторними інфекціями та/або загостреннями хвороби. Встановлено статеві відмінності клініко-імунної реактивності у здорових осіб на дію факторів ризику хронічних неспецифічних захворювань легень, а у хворих на БА та ХОБ на клінічні прояви захворювання. Зазначено, що дані відхилення у психологічних профілях хворих на БА та ХОБ вказують на зміни переважно тривожного характеру, їх залежність від клінічних проявів, тривалості захворювання, а також віку та статі хворих. Доведено, що дані психоімунні та психоендокринні зв'язки у хворих на БА та ХОБ свідчать про необхідність нормального рівня одних ланок імунної та ендокринної систем і напруження інших для забезпечення оптимальної психоемоційної реактивності. Розроблено диференційований підхід щодо імуно- та психокорекції за різних умов тяжкості БА та ХОБ із застосуванням медикаментозних (лікування циклофероном, поєднаної терапії стероїдами та антилейкотрієновим препаратом) і немедикаментозних методів (сольової аерозольтерапії, розвантажувально-дієтичної терапії та раціональної психотерапії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р412.202-3 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА323863

Рубрики:

      
13.

Тітієвський С.В. 
Лонгітудінальне дослідження психічних розладів у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / С.В. Тітієвський ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням виникнення психічних розладів у учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). У роботі на матеріалі комплексного тривалого (1988-1998 р.р) дослідження 442 учасників ЛНА на ЧАЕС, розроблено новий новий напрямок у радіаційній психіатрії, який грунтується на концепції інформативних факторів. Встановлено, що облік показників, які характеризують стан психічного та фізичного здоров'я, соціального функціонування ліквідаторів надає можливість кількісної оцінки зв'язку проявів органічного ураження головного мозку з наслідками ЛНА на ЧАЕС. Запропоновано числові методи аналізу впливу радіаційних та нерадіаційних факторів на виникнення психічних порушень та їх експрес-діагностики, систему короткочасної комплексної психотерапії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ефективність яких обгрунтована теоретично та підтверджена практично. Основні результати праці знайшли клінічне впровадження у сучасних формах лікування та діагностики при психічних розладах як наслідок ЛНА на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-43

Рубрики:

      
14.

Соломко С. Б. 
Особливості патоморфозу, принципи диференційної діагностики й амбулаторної психотерапії сучасних соматоформних розладів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / С. Б. Соломко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Визначено клініко-психопатологічні, клініко-психофеноменологічні та медико-психологічні характеристики патоморфозу соматоформних розладів (СФР) як предиктори та "мішені" абмулаторної психотерапії. Проаналізовано типологічну структуру й особливості клінічних психотерапевтичних ефект-синдромів. Розкрито психологічні особливості пацієнтів з СФР як можливі "мішені" психотерапевтичного втручання. Визначено тенденції клінічного патоморфозу сучасних форм СФР. Увагу приділено питанням диференційної діагностики СФР за умов амбулаторно-поліклінічного прийому. Обгрунтовано принципи, критерії вибору та предиктори ефективності амбулаторної психотерапії СФР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА382159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сердюк О.І. 
Непсихотичні форми порушень психічної сфери у хворих на хронічні соматичні захворювання (клініка, систематика, критерії діагностики та принципи терапії): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.І. Сердюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 34 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, експериментально-психологічного та нейрофізіологічного дослідження вивчено та зіставлено особливості непсихотичних порушень психічної сфери у хворих на різні соматичні захворювання, вплив різних чинників на їх формування. Визначено клініко-діагностичні критерії формування, перебігу, розроблено оригінальну систему прогнозування ризику непсихотичних форм порушення психічної сфери у цих хворих, їх диференціальної діагностики та визначення ступеня важкості. Розроблено систему етапної патогенетично обгрунтованої психотерапії, побудовану на новій методологічній основі, а також проведено комплексну оцінку ефективності включення її до загального комплексу терапевтичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА325957

Рубрики:

      
16.

Семьонкіна І.А. 
Подружня дезадаптація при порушенні функції сім'ї та її психологічна корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.А. Семьонкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На основі системного підходу до вивчення причин і механізмів порушення функціонування сім'ї, розвитку деструктивних конфліктів і подружньої дезадаптації у 98 подружніх пар визначено стан і виявлено причини порушення функції сім'ї та їх вплив на виникнення конфліктів. Вивчено роль соціальних, психологічних і соціально-психологічних чинників та особистісних відмінностей подружжя у розвитку дезадаптації подружжя. Виділено й описано форми подружньої дезадаптації та розроблено ефективну систему їх диференційованої психологічної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю848.1-82 + Ю937.3-5 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА313807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Семікіна О.Є. 
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії з психотерапією при вегето-судинних порушеннях невротичного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Є. Семікіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення динаміки клініко-психопатологічних, патопсихологічних, електрофізіологічних, клініко-вегетологічних, імунологічних показників у хворих на невротичні розлади (неврастенію, соматоформні, тривожно-фобічні розлади) проаналізовано ефективність розвантажувально-дієтичної терапії (РДТ) з психотерапією. Уточнено деякі патопсихологічні та імунологічні механізми формування невротичних розладів та їх динаміку під впливом РДТ з психотерапією. Розроблено диференційовані підходи до використання різних схем лікувального голодування з психотерапевтичною корекцією з урахуванням форми невротичного розладу та варіанта вегето-судинних порушень, що сприяло підвищенню ефективності їх терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА314977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Сагайдак О. М. 
Диференціація типологічних особливостей вторинних его-станів захисного характеру: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. М. Сагайдак ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто специфіку формування та функціонування вторинних его-станів особистості, які виконують захисні функції, їх взаємозв'язок з індивідуально-типологічними особливостями особистості та здійснено практичне дослідження даних феноменів методами аналітичної психології. Розроблено й апробовано методичну схему покрокової ідентифікації індивідуально-типологічних особливостей досліджуваних з двома базовими архетипічними моделями формування вторинних его-станів захисного характеру. Здійснено й апробовано методичну схему поетапного дослідження генезису вторинних его-станів захисного характеру досліджуваних даної вікової категорії. Модифіковано методики активної уяви для діагностики моделей інтеграції психотравматичного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-953.6 + Р645.093.3
Шифр НБУВ: РА369956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Сінайко В.М. 
Стани психічної дезадаптації у студентів (клініка, динаміка, принципи корекції та профілактики): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.М. Сінайко ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Розглянуто проблему формування станів психічної дезадаптації у студентів, визначено фактори ризику їх виникнення та рівень поширеності серед студентської молоді. Розглянуто клінічну структуру та динаміку станів психічної дезадаптації студентів протягом усього періоду навчання у ВНЗ. Показано комплексний вплив індивідуально-психологічних, соціально-психологічних та психофізіологічних факторів на психічний стан студентів. Обгрунтовано необхідність виділення станів психічної субадаптації як нозологічно не окреслених форм психічної патології, наведено їх систематику та встановлено рівень розповсюдженості серед студентів різних курсів. Розроблено багатовекторну динамічну концепцію-модель формування станів психічної дезадаптації у студентів ВНЗ, у межах якої виділено власне психічний, індивідуально-психологічний, соціально-психологічний, психофізіологічний та психосоматичний напрямки. Обгрунтовано можливість прогнозування станів психічної дезадаптації у студентів, встановлено чинники їх формування та розвитку. Визначено основні напрямки психіатричної та медико-психологічної допомоги студентам у межах діяльності психологічної служби ВНЗ. Доведено необхідність розробки системи профілактичних заходів попередження виникнення станів психічної дезадаптації у студентів та заходів їх корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5 + Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА339425

Рубрики:

      
20.

Рокутов С.В. 
Пограничні психічні розлади у осіб з хронічною нейросенсорною приглухуватістю (клініка, діагностика, терапія): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С.В. Рокутов ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркоманії України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

За результатами комплексних клініко-психопатологічного та патопсихологічного досліджень одержано дані про клінічний поліморфізм і психопатологічну неоднорідність пограничної психічної патології за хронічної нейросенсорної приглухуватості (ХНП). Вивчено феноменологічну структуру цих розладів, описано варіанти їх проявів і динаміку розвитку. Виявлено причинні фактори й умови формування пограничних психічних розладів у хворих на ХНП. Показано наявність взаємозв'язку між ступенем ХНМ та вираженістю пограничного психічного розладу. Уточнено певні патопсихологічні механізми розвитку різних форм пограничної патології у разі ХНП. З застосуванням комплексного підходу науково обгрунтовано принципи терапії та реабілітації хворих на пограничні психічні розлади, зумовлені ХНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093 + Р683.024.2 +
Шифр НБУВ: РА353949

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського