Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (294)Книжкові видання та компакт-диски (356)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.093$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Александрова О.І. 
Фармакологічні властивості феназепаму при різних шляхах введення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / О.І. Александрова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше було проведено порівняльне вивчення фармакологічних властивостей феназепаму за різних умов його введення. Виявлено можливість зміни часу дії від швидкого до прологованого; виконано порівняльний аналіз фармакокінетичних параметрів феназепаму та кінетики розподілу по органах і тканинах еспериментальних тварин завдяки використанню різних шляхів його введення. Показано, що за трансдермального введення вдається уникнути метаболізму основної кількості препарату у разі його першого проходження крізь печінку, а також уникнути різких коливань кількостей препарату в органах і тканинах тварин, які спостерігаються за умов внутрішньовенного введення. З'ясовано, що біодоступність феназепаму під час трансдермального введення залежить від його концентрації у складі трансдермальних терапевтичних систем (ТТС). Здійснено порівняльну оцінку комбінованого введення феназепаму та фенобарбіталу у разі внутрішньовенного, перорального та трансдермального введення. Показано, що фенобарбітал значно потенціює дію феназепаму, що дає змогу зменшити його концентрацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702-29 + Р645.093.3-29 +
Шифр НБУВ: РА342964

Рубрики:

      
2.

Бомко М.О. 
Структурно-функціональна характеристика органічного ураження головного мозку в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період після опромінення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / М.О. Бомко ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Вперше проведено кількісний аналіз магнітно-резонансних зображень в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема в осіб, яким діагностували гостру променеву хворобу (ГПХ), з органічним ураженням головного мозку у віддалений період опромінення у діапазоні доз 0,05 - 4,7 Зв та проведено нейровізуалізаційні дослідження у випадку їх перевищення 0,3 Зв, які запропоновано розглядати як поріг виникнення радіаційного ураження головного мозку. Одержано залежність "доза -- ефект" і вперше визначено нейровізуалізаційні маркери іонізуючого випромінювання (ІВ) у діапазоні доз 0,3 - 4,7 Зв. Встановлено етіологічну гетерогенність органічного ураження головного мозку у віддалений період опромінення у діапазоні доз 0,005 - 4,7 Зв, з'ясовано роль вікового чинника, цереброваскулярної та соматичної патології, впливу паління та наслідків опромінення у разі перевищення дози більше за 0,3 Зв. Уточнено уявлення про високу радіочутливість головного мозку. На підставі результатів наукового дослідження встановлено імовірність виникнення детермінованих радіаційних церебральних ефектів за дози опромінення, що перевищує 0,3 Зв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА336222

Рубрики:

      
3.

Сінайко В.М. 
Стани психічної дезадаптації у студентів (клініка, динаміка, принципи корекції та профілактики): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.М. Сінайко ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Розглянуто проблему формування станів психічної дезадаптації у студентів, визначено фактори ризику їх виникнення та рівень поширеності серед студентської молоді. Розглянуто клінічну структуру та динаміку станів психічної дезадаптації студентів протягом усього періоду навчання у ВНЗ. Показано комплексний вплив індивідуально-психологічних, соціально-психологічних та психофізіологічних факторів на психічний стан студентів. Обгрунтовано необхідність виділення станів психічної субадаптації як нозологічно не окреслених форм психічної патології, наведено їх систематику та встановлено рівень розповсюдженості серед студентів різних курсів. Розроблено багатовекторну динамічну концепцію-модель формування станів психічної дезадаптації у студентів ВНЗ, у межах якої виділено власне психічний, індивідуально-психологічний, соціально-психологічний, психофізіологічний та психосоматичний напрямки. Обгрунтовано можливість прогнозування станів психічної дезадаптації у студентів, встановлено чинники їх формування та розвитку. Визначено основні напрямки психіатричної та медико-психологічної допомоги студентам у межах діяльності психологічної служби ВНЗ. Доведено необхідність розробки системи профілактичних заходів попередження виникнення станів психічної дезадаптації у студентів та заходів їх корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5 + Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА339425

Рубрики:

      
4.

Долганов А.І. 
Система раннього прогнозування психічних розладів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / А.І. Долганов ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Розроблено систему прогностичних чинників формування психічної передхвороби. Виділено її основні конституціонально-біологічні та соціально-психологічні чинники, визначено прогностичні закономірності їх впливу на розвиток, перебіг і завершення психічної передхвороби на сучасному етапі. У системі прогностичних чинників формування психічної передхвороби виділено рівні резерву психічного здоров'я та розглянуто закономірності формування передхворобних психічних розладів у людини з різною величиною цього резерву. Апробовано методику раннього прогнозування психічних розладів. Вивчено розповсюдженість, клінічні особливості передхворобних психічних розладів людини та їх основні причини на сучасному етапі. Розглянуто реабілітаційний потенціал психіки та професійну адаптацію операторів з різноманітним показником резерву їх психічного здоров'я. Розроблено систему психіатричного огляду й експертизи осіб з високою ймовірністю психічних розладів, наведено практичні рекомендації щодо підтримання психічного здоров'я операторів АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 + Р126.6 + Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА317518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Малишева К.О. 
Синдром емоційного вигоряння психолога-консультанта: психологічні чинники, профілактика та корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / К.О. Малишева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Виділено та досліджено три групи критеріїв: індивідуальні, організаційні та чинники, пов'язані зі специфікою психотерапевтичних (клінічних) взаємовідносин. Запропоновано та операціоналізовано новий конструкт - тип професійної установки психолога-консультанта у клінічних взаємовідносинах (діалогічний та монологічний). Встановлено, що за результатами дослідження найменші показники вигоряння спостерігаються у психотерапевтів, які займаються приватною практикою та груповою роботою. Зазначено, що на рівні особистісних рис вигорянню протидіє тенденція до "андрогінності", поєднання маскулінних та фемінінних рис. Виявлено значні взаємозв'язки між вигорянням та структурними характеристиками професійної установки, зокрема, роз'єднаністю між її компонентами. Доведено, що тип професійної установки опосередковує взаємозв'язок між емпатією психолога-консультанта та його емоційним вигорянням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.29 + Ю948.43 + Р645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА324709

Рубрики:

      
6.

Булатевич Н.М. 
Синдром емоційного вигоряння вчителя: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Н.М. Булатевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано структуру та чинники формування синдрому емоційного вигоряння вчителя. Показано роль особистісних властивостей як чинників, що безпосередньо впливають на виникнення та міру вираженості вигоряння. Запропоновано розглядати організаційні умови праці вчителя як вторинні, провокуючі фактори дослідженого процесу. Показано, що педагогічна майстерність як інтегральне утворення у структурі особистості вчителя протидіє виникненню та розвитку вигоряння. Розроблено методичний інструментарій для вивчення педагогічної майстерності вчителя. Здійснено порівняльний аналіз міри вираженості даного синдрому серед вчителів з представниками інших професій типу "людина - людина". Описано та впроваджено три напрямки профілактичної роботи щодо вигоряння вчителя. Розроблено та впроваджено в практичну роботу тренінг профілактики та корекції негативних явищ, що знаходяться у взаємозв'язку з синдромом вигоряння, показано ефективність його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Ч421.421 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА334271

Рубрики:

      
7.

Лещинський В.О. 
Сексуальна дезадаптація при екскреторно-токсичній безплідності та її психотерапія: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.О. Лещинський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі системного підходу досліджено зміни особистості та міжособистісних взаємин подружжя у разі виникнення екскреторно-токсичної безплідності в чоловіка. Розкрито роль сомато-, психо- та соціогенних чинників і негативних соціально-психологічних факторів у розвитку сексуальної дезадаптації за даного захворювання, визначено й охарактеризовано її клінічні форми. У всіх чоловіків з екскреторно-токсичною безплідністю зафіксовано неадекватне реагування на хворобу. Встановлено, що для вторинної сексуальної дезадаптації характерні тривожний, іпохондричний та неврастенічний типи неадекватного реагування, для соціокультурної - тривожний, неврастенічний та сенситивний, комунікативної - ергопатичний та анозогнозичний. Зроблено висновок, що неадекватне відношення чоловіків до свого основного захворювання негативно впливає на його перебіг та посилює сексуальну дезадаптацію подружжя. Розроблено ефективну систему психотерапевтичної корекції порушення сексуального здоров'я у безплідному шлюбі, обумовленому екскреторно-токсичною безплідністю у чоловіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-5 + Р645.093-3-5 +
Шифр НБУВ: РА353867

Рубрики:

      
8.

Полієнко 
Респіраторно-орієнтована психотерапія в лікуванні невротичних фобій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ю.М. Полієнко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

За допомогою клінічних, клініко-психопатологічних, експериментально-психологічних методів уточнено респіраторні, м'язево-тонічні, чуттєві та алгічні порушення, аналізаторні дисфункції, зміни стану свідомості на висоті афекту страху. Встановлено, що середні показники даних, які відображують розлади у групах та об'єднані за формою фобій, є близькими. Діагностика полісистемних порушень у випадках невротичних фобій дала змогу цілеспрямовано застосувати психотерапію, що базується на використанні модифікованих дихальних методик. Терапевтичний вплив досягнуто шляхом використання м'язево-тонічних і респіраторно-тонічних прийомів, роботою з символами, залученням прийомів дистанціювання з реакцією на фобічний стимул і проекцією її у вигляді відчуття, прийомів зміни контексту негативного сприйняття фобічного стимулу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА313168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лукіна Л.М. 
Реабілітація хворих неврологічного профілю з участю чорноморських дельфінів-афалін: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Л.М. Лукіна ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Вперше визначено основні напрямки використання спеціально підготовлених чорноморських дельфінів-афалін для реабілітації людей, що страждають нервовими захворюваннями, які погано піддаються лікуванню за допомогою існуючих медикаментозних і немедикаментозних засобів і методів. Розглянуто структуру та розроблено режими роботи біотехнічної системи лікування та реабілітації людей за участю дельфінів. Вивчено вплив дельфінотерапії на дітей з різними формами неврозу, а також обгрунтовано можливість досягнення значного позитивного ефекту у випадку енерезу, логоневрозу, фобій, депресії та неврастенії. Досягнуто активацію психо-соціальних функцій у пацієнтів із синдромом раннього дитячого аутизму та виявлено ключові механізми її формування у процесі проведення процедур дельфінотерапії. Доведено можливість підвищення емоційної активності, соціальних мотивацій, стимуляції поведінкової та вольової сфер дитини з діагнозом дитячий церебральний параліч за допомогою даних процедур. Використано методику адаптивного біоуправління у процесі дельфінотерапії пацієнтів із синдромами хронічної втоми та підвищеної тривожності. Показано важливу роль для одержання лікувального ефекту комплексного впливу, що включає їх психотерапевтичну підготовку, контакт із дельфіном, коректування взаємин у родині хворого та зміну патологічних реакцій на адекватні форми поведінки. Одержано дані про наявність специфічної для кожного хворого нозологічної форми захворювання акустичної активносі дельфінів, які виконують оздоровчі процедури. Запропоновано концептуальну модель багаторівневих взаємодій у біологічній системі дельфін - людина для вивчення психофізичних ефектів дельфінотерапії у хворих з порушеннями стану здоров'я різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-54 +
Шифр НБУВ: РА323974

Рубрики:

      
10.

Бугайцов С.Г. 
Рак молочної залози - реабілітація, корекція психосоматичних розладів в процесі комплексного лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / С.Г. Бугайцов ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Обстежено 198 жінок, хворих на рак молочної залози, з яких сформовано 4 групи згідно типу хірургічного втручання та характеру лікування. Зазначено, що пацієнткам контрольної групи (n = 71) застосовували тільки хірургічне втручання та традиційне (променеве та хіміотерапевтичне) лікування. Доведено, що застосування комплексної програми реабілітаційного лікування дозволило зменшити рівень тривожності, депресії та тривожно-фобічних розладів у порівнянні з контролем, покращити якість життя, знизити кількість непрацездатних осіб і гармонізувати сексуальне життя у даної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА323815

Рубрики:

      
11.

Філатова О. А. 
Психосоціальна дезадаптація у хворих на сурдомутизм (механізми формування, клінічні варіанти і психотерапія): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / О. А. Філатова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Уперше визначено роль негативних психо-, соціо- і соматогенних чинників у формуванні неадаптивної сексуальної поведінки у цих хворих. Визначено клінічну структуру розладів сексуального здоров'я і форми сексуальної дезадаптації за різних типів порушення функціонування сімей, хворих на сурдомутизм. Доведено, що екзистенціальна криза завжди виникає на тлі перманентної екзистенціальної тривоги. Вперше досліджено проблему екзистенціальної кризи у хворих на сурдомутизм: причини її виникнення, соціальні та психологічні передумови, варіанти перебігу, копінг-стратегії та шляхи підвищення індивідуально-психологічної витривалості пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р645.093-57 + Ю948.1
Шифр НБУВ: РА373952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Томіч 
Психосоматичні співвідношення у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Лілія Миколаївна Томіч ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 + Р410.030-57
Шифр НБУВ: РА315355

Рубрики:

      
13.

Пустовойт М. М. 
Психосоматичні закономірності розвитку психотичних розладів у жінок в інволюції (патогенез, клініка, психодинамічна психотерапія): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.16 / М. М. Пустовойт ; Ін-т неврології, психіатрії, та наркології АМН України. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Виділено характерологічні риси, особливості емоційного реагування та мотиваційно-поведінкової сфери, які повністю збігались із характеристиками нарцистичного розладу особистості, зазначеними в DSM-IV-TR. Клінічні характеристики психотичних розладів у досліджуваних пацієнтів показали існування у структурі психозу двох протилежно спрямованих континуумів: афективного (депресивного) та маячного, дозволили виділити чотири основні клінічні форми психозів. Визначено тенденцію до об'єднання їх у кластери, що різнилися між собою як за особливостями проявів і перебігу, так і за реагуванням на терапію і за прогнозом. Розроблено схеми психотерапевтичних впливів на психотичному та пост-психотичному етапах. Доведено більшу ефективність такого лікувального підходу порівняно із стандартними схемами лікування. Визначено основні шляхи вторинної та третинної психопрофілактики, а також реабілітаційних заходів, спрямованих на покращання якості життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435
Шифр НБУВ: РА377171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Халабі Т. А. Омар 
Психосемантична репрезентація порушень функціонування особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Т. А. Омар Халабі ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано положення, за яким суттєвою характеристикою неврозу є таке викривлення смисло-ціннісного аспекту моделі світу, наявної в суб'єкта, яке призводить до порушень його емоційних ставлень до зовнішніх об'єктів і до самого себе, що спричинює утруднення у функціонуванні особистості. Виокремлено найважливіші змістові сфери у психосематичному просторі невротика("факторіали"). Складено переліки значущих чинників, що визначають семантичне наповнення кожного факторіала. Розроблено та апробовано процедуру виявлення у психосемантичному просторі невротика характерних дисторцій (викривлень, зміщень) і складення на цій основі психосемантичної карти особистості. Наведено рекомендації щодо врахування матеріалів психосемантичного вивчення особистості невротика у психокорекційній роботі з ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА323098

Рубрики:

      
15.

Галецька І.І. 
Психологічні та електрофізіологічні характеристики стрижневих невротичних радикалів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.І. Галецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

З позиції системного та комплексного підходів сучасної медичної психології розроблено індивідуальнісно-орієнтований підхід досліджень невротичних розладів, який полягає у поєднанні квантифікованих та проективних психодіагностичних методик, клініко-психологічного спостереження та комп'ютерної ЕЕГ. Клінічну належність невротичних розладів визначено стрижневими невротичними радикалами, які розглянуто як стійкий комплекс клінічних виявів та психологічних характеристик, що має у своїй основі певні вроджені чи набуті особливості та закономірності нейромозкової біоелектроактивності. Встановлено психологічні та психофізіологічні (електроенцефалографічні) характеристики як дискримінантні під час диференціальної діагностики. Розроблено експресивну проективну методику "Психомалюнок хвороби", виявлено приховані особливості сприймання, мислення, емоційного реагування, психодинамічних процесів та індивідуальності, яка доцільна для застосування з діагностичною (дослідницькою) та психокорекційною метою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА310248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шемелюк І.М. 
Психологічні особливості самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.М. Шемелюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено комплекс психокорекційних заходів щодо оптимізації самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію. Доведено, що хворі на неврастенію мають низький рівень самоактуалізації, який супроводжується вираженими особливостями в емоційно-вольовій, комунікативній, мотиваційній та поведінкових сферах. Доведено ефективність застосування розробленого психокорекційного комплексу у групі хворих на неврастенію, про що свідчить поліпшення рівня самоактуалізації у пролікованих пацієнтів. Теоретично й емпірично визначено рівень самоактуалізації хворих запропоновано впровадити розроблений комплекс психокорекційних методів до системи психопрофілактики невротичних розладів і діючої системи підготовки психологів, психофізіологів і військових лікарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-435
Шифр НБУВ: РА316152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шемелюк І.М. 
Психологічні особливості самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.М. Шемелюк ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Доведено, що особи, хворі на неврастенію, мають низький рівень самоактуалізації, а також виражені особливості в їх емоційно-вольовій, комунікативній, мотиваційній та поведінковій сферах. Удосконалено та проведено апробацію комплексу інформативних психодіагностичних методик рівня самоактуалізації у контрольній та експериментальній групах. Доведено взаємозв'язок високого рівня самоактуалізації з нормативними ознаками психічного здоров'я особистості та показано, що рівень самоактуалізації є індикатором психічного здоров'я. На підставі аналізу та результатів узагальнення теоретичних концепцій самоактуалізації особистості в сучасній психологічній літературі обгрунтовано комплекс методів психодіагностики самоактуалізації та психокорекції осіб, хворих на неврастенію, реалізовано комплексний підхід до визначення критеріїв самоактуалізації у здорових і хворих осіб та поглиблено розуміння теоретичних і практичних засад психодіагностики та психокорекції у конкретної категорії осіб - студентів, випускників гуманітарного вищого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Ю952.2 + Р645.093.32 +
Шифр НБУВ: РА331313

Рубрики:

      
18.

Каленська Г.Ю. 
Психологічні детермінанти аутоперцепції якості життя хворими на невротичні розлади: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Г.Ю. Каленська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження індивідуально-типологічних рис особистості, специфіки ціннісно-смислової сфери, структури механізмів психологічного захисту й особливостей самооцінки, ставлення до хвороби та сприйняття якості життя у 183-х осіб (35-ти хворих на неврастенію, 28-ми - з тривожно-фобічним розладом, 35-ти - на дисоціативний розлад, 37-ми - на розлад адаптації та 38-ми - з емоційно лабільним розладом органічного генезу) визначено основні детермінанти аутоперцепції якості життя. До них відносяться: наявність і посилення рис емоційної нестабільності та тривожності, виражена дисоціація ціннісно-смислової сфери, невпевненість у собі, низький рівень суб'єктивного контролю у різних сферах життя, стереотипність і неадекватність механізмів психологічного захисту та копінг-стратегій, переважання неврастенічного, тривожного, сенситивного й егоцентричного типів ставлення до хвороби та наявність дисгармонійної самооцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Ю952.2 + Р645.093.3 +
Шифр НБУВ: РА351681

Рубрики:

      
19.

Токман Г.О. 
Психодіагностика та корекція особистісних дезадаптацій у шахтарів, які постраждали в аваріях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Г.О. Токман ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

За результатами обстежень 178-ми шахтарів, які потрапили в аварії та страждають на окремі донозологічні прояви посттравматичного стресового розладу, а також 100-та родичів, які контактують з потерпілими, показано, що у цих шахтарів аварія призвела до виникнення психологічних і психопатологічних субклінічних реакцій дезадаптації, у 48,3 % родичів постраждалих виявлено психічну травму, яка також сприяла виникненню реакції дезадаптації. За цього у постраждалих в аварії найбільш частими проявами є депресивні, істеричні, іпохондричні й експлозивні реакції, у а їх родичів найбільш часто виявлялись тривожні та паранояльні реакції. Виявлено очевидну тенденцію до етапності перебігу психологічних і психопатологічних реакцій залежно від часового строку, який пройшов після аварії. Для корекції міжособистісних конфліктів ефективно використовувались різні техніки гештальт-терапії, нейролінгвістичного програмування, на базі яких розроблено психокорекційну програму. Відзначено, що її впровадження дозволило у 84,3 % випадків відновити соціальну активність у постраждалих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435 + Р645.093.3-57 + Ю948.1 +
Шифр НБУВ: РА341998

Рубрики:

      
20.

Хаустова О.О. 
Психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом Х (діагностика, клініка, профілактика, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / О.О. Хаустова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Комплексно досліджено психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом X. Систематизовано етіопатогенетичні закономірності їх формування. Визначено клініко-феноменологічні особливості цих розладів. Розроблено та впроваджено ефективні комплексні методи діагностики та терапії психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX. Обстежено 136 пацієнтів з неповним метаболічним синдромом X, 128 пацієнтів - з повним синдромом X та 52 особи - без ознак МСX (контрольна група). На підставі результатів клінічного експерименту запропоновано альтернативну теоретичну модель патогенезу МСX та доведено необхідність визначення психосоціальних чинників його формування. Проведено комплексний клініко-феноменологічний аналіз психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX і системний аналіз виробничої та родинної дезадаптації та особистісних девіацій. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено комплексну програму біопсихосоціальної корекції психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX, яка враховує зміну актуальних життєвих стратегій пацієнтів з підвищенням якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р410.1 +
Шифр НБУВ: РА351870

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського