Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1761)Книжкові видання та компакт-диски (690)Журнали та продовжувані видання (82)
Пошуковий запит: (<.>U=Р665$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісакова Н.М. 
Комплексне лікування хворих на гнійно-запальні процеси щелепно-лицевої ділянки антибіотиками та препаратом із імуномодулюючими властивостями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Ісакова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика, Ін-т стоматології. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження 85-ти безпородних щурів та встановлено, що під дією оксациліну відбувається пригнічення їх імунітету, що проявляється у зниженні функціональної активності Т-лімфоцитів, порушенні їх диференціації та достовірному зниженні відносної кількості Т-хелперів, В-лімфоцитів, титру комплементу у порівнянні з показниками імунітету інтактних тварин. Виявлено, що пригнічення імунної системи негативно впливає на процеси загоєння гнійної рани. З'ясовано, що за комбінованого лікування амізоном і оксациліном пригнічувальний вплив оксациліну на імунітет нивелюється препаратом "Амізон", який має імуномодулювальні, протизапальні, протимікробні та інтерфероногенні властивості. Показано, що за умов застосування амізону у тварин відбувалась нормалізація показників імунограм, рани достовірно швидше очищувалися від мікробного вмісту та загоювались, нормалізувалась вага тварин у більш короткі терміни, ніж у щурів, лікування яких здійснювалося оксациліном. Запропоновану схему комплексного лікування амізоном з антибіотиком апробовано у клініці під час лікування гнійно-запальних процесів щелепно-лицьової ділянки у 117-ти хворих. Установлено, що завдяки наведеному методу лікування з одонтогенними та неодонтогенними флегмонами щелепно-лицьової ділянки покращується самопочуття хворого, нормалізуються показники імунограм, усуваються ознаки запального процесу, зокрема, підвищення температури, біль, порушення функції ураженого органу, гіперемія та набряк м'яких тканин у значно короткі терміни, ніж за традиційної терапії. На підставі аналізу клінічних спостережень, даних імунологічних, мікробіологічних, цитологічних, вірусологічних, лабораторних методів дослідження показано, що у хворих, яким у комплексному лікуванні був застосований препарат "Амізон" відбувалося швидше загоєння гнійних ран, ніж у хворих контрольної групи (на 2 - 3 доби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-52 +
Шифр НБУВ: РА336259

Рубрики:

      
2.

Абдель Гані Ібрахім Абдель Гані Аль Авамлех 
Лікування переломів виросткового відростка нижньої щелепи із застосуванням пристрою нашої конструкції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абдель Гані Ібрахім Абдель Гані Аль Авамлех ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати клініко-статистичних обстежень 43-х постраждалих з переломами виросткового відростка нижньої щелепи. Для лікування 14-ти пацієнтів використано пристрій власної конструкції для стабільно-функціонального остеосинтезу. Доведено його клінічну ефективність, що визначається мінімізацією операційної травми кісткових відламків і м'яких тканини, спрощенням операційного доступу до відламків виросткового відростку, повноцінним відновленням анатомічної форми та цілісності нижньої щелепи, стабільною фіксацією відламків та їх взаємною компресією, що виникає під час скорочення жувальної мускулатури. Виявлено, що до моменту зрощення перелому біоелектрична активність м'язів обличчя у даної категорії постраждалих за більшістю вивчених параметрів досягає нижніх меж нормальних значень. Показано, що високий анатомо-функціональний результат лікування сприяє скороченню терміну тимчасової непрацездатності та реабілітаційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882 +
Шифр НБУВ: РА345590

Рубрики:

      
3.

Абед Ібрагім Мохаммад Ель-Халабі 
Ортодонтичне лікування глибокого прикусу з язичним положенням фронтальних зубів нижньої щелепи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абед Ібрагім Мохаммад Ель-Халабі ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 18 с. — (). — укp.

Для лікування хворих з глибоким прикусом, ускладненим язичним положенням фронтальних зубів нижньої щелепи, з використанням біомеханічних і математичних методів розроблено конструкцію та знімний ортодонтичний апарат на нижню щелепу із протрагіруючими пружинами, силовий вплив яких спрямований на вестибулярне висування фронтальних зубів нижньої щелепи. Вперше обгрунтовано та впроваджено у практику роботи медичних закладів комплексний метод лікування глибокого прикусу з язичним положенням фронтальних зубів нижньої щелепи, який включає удосконалене апаратурне лікування з використанням розробленого ортодонтичного апарату, психологічну корекцію, застосування сеансів міогімнастики та масажу. Доведено високу ефективність запропонованого методу, що підтверджено відновленням та стабілізацією конструктивного прикусу з нормалізацією фізіологічного положення фронтальних зубів нижньої щелепи та відсутністю рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-5 + Р665.621.050-5 + Р665.621.050-5
Шифр НБУВ: РА369119

Рубрики:

      
4.

Абед Етер Ахмед Раджаб 
Динаміка функціонального стану м'язів обличчя у постраждалих з переломами верхньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абед Етер Ахмед Раджаб ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.881-5
Шифр НБУВ: РА349420

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Аветіков Д. С. 
Морфофункціональні особливості будови м'яких тканин різних ділянок голови людини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / Д. С. Аветіков ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Вперше визначено мінімальні та максимальні середні значення товщини шкіри на різних топографоанатомічних ділянках. Визначено ступінь деформації м'яких тканин різних топографоанатомічних ділянок голови залежно від її форми, віку, статі та часу деформації. Надано гістотопографічну характеристику змінам, які відбуваються на різних етапах деформації шкірно-жирових ділянок голови. З'ясовано критичні точки у різних топографоанатомічних ділянках голови. Вперше виділено зони ковзання, фіксації та проміжні зони між зонами ковзання та фіксації. Розроблено математичну модель деформації м'яких тканин різних ділянок голови на етапах розтягнення та релаксації шкіри. Встановлено типи ковзання й оптимальну глибину відшарування шкірно-жирових ділянок залежно від їх підйому та мобілізації на різних топографоанатомічних ділянках. Розроблено алгоритм планування та виконання пластики місцевими тканинами щодо підйому та мобілізації шкірно-жирових ділянок голови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*69*631 + Р665.63
Шифр НБУВ: РА379765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Алексєєв С.Б. 
Реабілітація постраждалих з переломами нижньої щелепи із застосуванням пелоідотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.Б. Алексєєв ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

З використанням результатів досліджень розроблено, клінічно обгрунтовано та впроваджено до практики охорони здоров'я новий метод фізіотерапевтичного лікування переломів нижньої щелепи, що передбачає поєднаний вплив пелоід- та магнітотерапії на процеси репарації нижньої щелепи та функціональної реабілітації нейро-м'язового апарату щелепно-лицевої ділянки. Вперше з метою лікування переломів нижньої щелепи застосовано лікувальну грязь курорту Бердянськ у вигляді позакурортної локальної магніто-пелоідотерапії. Встановлено відмінності в рівні функціональної реабілітації постраждалих, під час лікування яких було застосовано різні комплекси фізіотерапевтичного лікування, за допомогою комп'ютерної електроміографії з мультипараметральним аналізом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-54 +
Шифр НБУВ: РА323674

Рубрики:

      
7.

Аль-Алавні С.В. 
Лікування супутньої патології органів порожнини рота в хворих із щелепно-черепно-мозковою травмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Аль-Алавні ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України ". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено лікувально-профілактичні ефекти адаптогенів, застосованих у період лікування та реабілітації хворих з щелепно-черепно-мозковою травмою (ЩЧМТ). У хворих з переломами нижньої щелепи, закритою черепно-мозковою травмою та поєднаною щелепно-черепно-мозковою травмою вивчено функціональний стан порожнини рота у ранній термін після травми за характером змін клінічних, біохімічних та імунологічних показників. Установлено погіршення гігієни порожнини рота, стану тканин пародонта, інтенсифікацію перекисного окиснення ліпідів на тлі виснаження антиоксидантної системи, значні порушення у протеазно-інгібіторній системі - посилення протеолітичної активності, зокрема еластазної, на тлі зниження вмісту інгібітору трипсину, неспроможність місцевого антимікробного захисту та напруженість гуморального системного імунітету, що потребує обов'язкової корекції з метою профілактики розвитку ускладнень. Запропоновано й обгрунтовано застосування у комплексному лікуванні хворих на ЩЧМТ препаратів адаптогенної дії - харчового концентрату поліфенолів винограду "Еноант" і препарату біотрит-дента. Доведено їх здатність здійснювати виразний антиоксидантний, протизапальний, імуномоделювальний, антистресовий вплив, що запобігає виникненню ускладнень, суттєво покращує стан органів порожнини рота, скорочує термін лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р665.8-5 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА361314

Рубрики:

      
8.

Астапенко О.О. 
Хірургічне лікування верхньої мікрогнатії, що супроводжується звуженням зубних рядів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Астапенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено тактику хірургічного лікування верхньої мікрогнатіїгїрничо відповідно до проявів деформації, а також оригінальний пристрій для лікування деформацій зубного ряду верхньої щелепи, який фіксує фрагменти альвеолярного відростка верхньої щелепи у заданому положенні у післяопераційному періоді. Встановлено ефективність лікування 24 хворих клінічними, рентгенологічними, антропометричними та електрофізіологічними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.633.050
Шифр НБУВ: РА309865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Атанасов О.О. 
Значення змін регіонарної гемодинаміки в ранній діагностиці гострого остеомієліту нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Атанасов ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання покращання діагностики та лікування гострого остеомієліту нижньої щелепи. Розроблено доступну систему методів діагностики гострого одонтогенного остеомієліту. Вперше виявлено, що ступінь порушення регіонарної гемодинаміки щелеп визначається інтенсивністю запальної реакції та глибиною патологічних змін кісткової тканини, зумовлених гострим одонтогенним остеомієлітом (ГОО). Доведено взаємозв'язок між інтенсивністю запальної реакції на місці внутрішньошкірного введення бактеріального антигена, показників імунограми, ступенем асиметрії гемодинамічних показників і особливостями клінічного перебігу ГОО. Удосконалено методику динамічного спостереження за нормалізацією регіонарної гемодинаміки в процесі лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.633.014
Шифр НБУВ: РА318363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ахмеров В.Д. 
Профілактика запальних ускладнень в плановій амбулаторній хірургії порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Д. Ахмеров ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

Вивчено дію імуномодулятора рослинного походження "Настоянка ехінацеї пурпурової" на гомеостаз порожнини рота за умов проведення комплексної профілактики запальних ускладнень планових амбулаторних хірургічних стоматологічних втручань. Уперше вивчено частоту та структуру планових амбулаторних хірургічних операцій у порожнині рота та їх ускладнення з використанням значного архівного матеріалу хірургічного відділення Полтавської обласної стоматологічної поліклініки за період 1991 - 2000 рр. Наведено дані щодо певних показників загальної та місцевої резистентності організму, вільнорадикального окиснення й антиоксидантного захисту в до- і післяопераційному періоді у 212-ти пацієнтів, які мали показання до амбулаторної операції на альвеолярному відростку. Здійснено корекцію виявлених порушень з застосуванням імуномодулятора рослинного походження "Настоянка ехінацеї пурпурової" й антибіотика. Розроблено принципи диференційованого використання профілактичних засобів у плановій амбулаторній хірургії порожнини рота та надано оцінку їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665-387 +
Шифр НБУВ: РА338305

Рубрики:

      
11.

Білоус О.Т. 
Морфо-функціональна характеристика тромбоцитів при різних видах лікування гострих запальних процесів м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Т. Білоус ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Доведено, що за гострих запальних процесів щелепно-лицевої ділянки (ГЗП ЩЛД) розвиваються тромбгеморагічні ускладнення, які супроводжуються вираженими змінами морфо-функціонального стану тромбоцитів: їх дегрануляцією та агрегацією. Визначено дезагрегаційний вплив препарату "Теком" на тромбоцити за умов розвитку ГЗП ЩЛД. Зазначено, що середня доза препарату (0,1 мл) запобігає дегрануляції, збільшує час агрегації та скорочує час початку дезагрегації тромбоцитів. Встановлено, що комплексне лікування ГЗП ЩЛД з включенням "Текому", скорочує час відновлення морфо-функціональних властивостей тромбоцитів та їх мембранних комплексів у більшій мірі, ніж стандартна схема лікування. Це дозволяє знизити частоту тромбгеморагічних ускладнень і скоротити середні терміни перебування пацієнтів у стаціонарі на 1,5 доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63
Шифр НБУВ: РА320908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бітчук М.Д. 
Загальне знеболення при щелепно-лицьових втручаннях у осіб похилого та старечого віку з гіпертонічною хворобою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / М.Д. Бітчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за очікування оперативного втручання у досліджених хворих є певна напруженість стрес-реалізуючої системи, яка обумовлена психо-емоціональними факторами та больовим синдромом і проявляється підвищенням артеріального тиску, загального периферичного судинного опору та рівнів кортизолу та глюкози. Зазначено, що у хворих похилого та старечого віку з гіпертонічною хворобою під час оперативних втручань на щелепно-лицьовій зоні слід віддавати перевагу такому загальному анестетику, як пропофол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-1 + Р410.030-92
Шифр НБУВ: РА372636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Базунова І.В. 
Вплив стану присінку порожнини рота в осіб молодого віку на вибір тактики стоматологічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Базунова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проліферативну активність фібробластів прикріпленої частини слизової оболонки ясен нижнього склепіння присінку порожнини рота залежно від його глибини в осіб молодого віку. Пояснено виникнення рубців після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комплексного методу лікування даних осіб з мілким присінком порожнини рота. Розроблено метод прогнозування розвитку ускладнень у вигляді рубців після вестибулопластики у разі лікування хвороб пародонта та зубощелепних аномалій за мілкого присінку порожнини рота в цих осіб. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено метод профілактики виникнення рубців після вестибулопластики в осіб молодого віку з використанням медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА349835

Рубрики:

      
14.

Барило О.С. 
Оптимізація діагностики та лікування гнійно-запальних захворювань лиця та шиї: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.С. Барило ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 32 с. — укp.

Науково обгрунтовано програму місцевого лікування гнійно-запальних процесів лиця та шиї. На підставі експериментальних і клінічних досліджень доведено високу протимікробну та лікувальну ефективність застосування озонованих розчинів з іонами срібла, виявлено їх взаємопідсилювальну антимікробну дію. Встановлено, що детоксикації вогнища запалення сприяє використання сорбувальної композиції, до складу якої включено гідрофобний і гідрофільний сорбенти (поліметилсилоксан і високодисперсний двоокис кремнію) та поверхнево-активну речовину. З'ясовано, що пропорційний склад сорбувальної композиції залежить від фази ранового процесу. Встановлено, що у І фазі ранового процесу доцільно застосовувати гідрофільно-гідрофобну композицію сорбентів, у II фазі - гідрофобно-гідрофільну композицію. Розроблено оптико-електронний комплекс для діагностики стану судинного русла експрес-методом на різних стадіях гнійно-запального процесу та визначення ступеня мікроциркуляторних і гемодинамічних порушень. Показано високу ефективність розробленої програми з використанням озону, іонів срібла та сорбувальних композицій за рахунок скорочення термінів лікування, зменшення витрат дорогих антибіотиків і перев'язочного матеріалу. Доведено перевагу запропонованої програми у порівнянні з традиційними схемами лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14 + Р457.260.14 +
Шифр НБУВ: РА355817

Рубрики:

      
15.

Башар С. Ш. 
Розробка ортодонічних мініімплантантів та якірної системи для апаратурно-хірургічного лікування пацієнтів з зубо-щелепною паталогією (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / С. Ш. Башар ; "Інститут стоматології Академії медичних наук України", державна установа. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-59 + Р665.633-59 + Р668.6 с05
Шифр НБУВ: РА369860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Вітковська С.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування "Трофосану" у комплексному лікуванні хворих з одонтогенними абсцесами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Вітковська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Обстежено 109 хворих з гострими одонтогенними гнійно-запальними захворюваннями м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки та шиї. Виявлено, що у хворих з одонтогенними абсцесами цих тканин є тимчасовий імунодефіцит, який виявляється не тільки за умов госпіталізації та на всіх етапах проведеної загальноприйнятої комплексної медикаментозної терапії, а також зберігається у реконвалесцентному періоді протягом 1,5 - 2-х місяців після випискти хворих зі стаціонару. У 70,8 % виписаних зі стаціонару пацієнтів з одонтогенними абсцесами у реабілітаційному періоді можна виділити період неповного видужання, під час якого спостережено астенічний синдром, а також зареєстровано високу частоту різних загальних захворювань. Повне клінічне видужання у всіх хворих з гострими обмеженими одонтогенними гнійно-запальними захворюваннями відбувається не раніше, ніж через 1,5 - 3 місяці після завершення комплексного традиційного лікування. Тимчасовий імунодефіцит у хворих з гострими обмеженими одонтогенними гнійно-запальними процесами м'яких тканин обличчя та шиї на натуральній основі "Трофосан-4". Для медиментозного лікування одонтогенних абсцесів запропоновано комплекс сучасних вітчизняних лікувальних препаратів, застосування якого дозволяє скоротити строки перебування хворих у стаціонарі та знизити кількість ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-5 +
Шифр НБУВ: РА349639

Рубрики:

      
17.

Варес Я.Е. 
Профілактика деформацій альвеолярних відростків при хірургічному лікуванні кіст щелеп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Я.Е. Варес ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ступінь деформації альвеолярних відростків щелеп є пропорційно залежним від розмірів видалених кістозних утворів. Вперше вивчено динаміку деформацій альвеолярних відростків щелеп у віддалені післяопераційні терміни. Удосконалено відомий спосіб кістектомії шляхом формування в часі оперативного втручання комбінованого слизово-окісно-кісткового клаптя та застосовано його в хірургічному лікуванні хворих з кістозними утворами щелеп з метою профілактики деформації альвеолярних відростків. Вивчено ефективність удосконаленого способу оперативного втручання, наведено рекомендації до його застосування. Проведено клініко-рентгенологічну, морфометричну, ехоостеометричну оцінку запропонованого способу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.633
Шифр НБУВ: РА319099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Варес Я.Е. 
Клінічно-експериментальне обгрунтування нових методів лікування пацієнтів із травматичними пошкодженнями кісток лицевого скелета: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / Я.Е. Варес ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 35 с. — укp.

Проаналізовано фізично-механічні параметри поліетилену (ПЕ) та його композиції з гідроксиапатитом (ГА) "Кергап" з метою оцінки їх відповідності вимогам травматології щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД). Досліджено вплив розміру гранул мінерального наповнювача на фізично-механічні показники та рентгенологічну візуалізацію полімерної композиції. Проведено комплексну санітарно-хімічну та токсиколого-гігієнічну експертизи ПЕ як сировини та готових полімерних виробів. Вивчено можливості адаптації полімерних міні-пластин за умов складного анатомічного рельєфу лицевого скелета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8-5
Шифр НБУВ: РА371510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Возний В.Б. 
Статева та індивідуальна мінливість премолярів людини з позицій тривимірної реконструкції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Б. Возний ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення морфології премолярів людини та їх біомеханічних властивостей, створення тривимірних комп'ютерних моделей премолярів та вивчення їх за різних умов. Матеріалом дослідження слугували 273 малі кутні зуби людини, 43 гіпсових моделі верхніх і нижніх щелеп, 19 шліфів зубів, залитих в поліакрил, і 107 рентгенограм. Встановлено діапазон індивідуальної, вікової мінливості одонтометричних показників премолярів, проведено їх регресійний і кореляційний аналіз, вивчено індивідуальну мінливість коренів і кореневих каналів премолярів у жителів Луганщини. Вивчено мікротвердість і модуль пружності емалі та дентину в різних ділянках сагиттальних і горизонтальних шліфів премолярів осіб різних вікових груп. Побудовано тривимірні комп'ютерні моделі малих кутніх зубів людини, які включають всі елементи зуба: емаль, дентин, порожнину та кореневі канали. Вперше з використанням методу скінченних елементів розраховано поведінку тривимірних моделей премолярів з 5-ма різними формами коренів і вкладками різного розміру на коронці з композитних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.223 +
Шифр НБУВ: РА368663

Рубрики:

      
20.

Воловар О.С. 
Клініко-біомеханічне обгрунтування вибору трансплантатів для реконструкції нижньої щелепи та скронево-нижньощелепового суглоба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Воловар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено міцнісні, морфологічні, функціональні характеристики нижньої щелепи, скронево-нижньощелепового суглоба, кісткових трансплантатів донорських ділянок скелета людини (тім'яна, скронева кістки, ключиці: груднинний відділ і діафіз, VII ребро; гребні крила клубової кістки, метатарзальні кістки). Розглянуто фактори оцінювання трансплантатів з метою обгрунтування їх застосування у лікуванні хворих з адамантиномами, дефектами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами та деформівними остеоартрозами скронево-нижньощелепового суглоба (СНЩС). Наведено результати лікування. Запропоновано біохімічно та морфометрично обгрунтовані варіанти вибору індивідуально необхідних трансплантатів для реконструкції нижньої щелепи та СНЩС. Визначено ефективність диференційованого підходу щодо вибору автотрансплантатів для лікування хворих з адаматиномами, дефектами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами й деформівними остеоартрозами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами й деформівними остеоартрозами СНЩС, що сприяє покращанню результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63
Шифр НБУВ: РА307905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського