Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (257)Книжкові видання та компакт-диски (239)
Пошуковий запит: (<.>U=Р731.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ферас Дж. Н. Абухаліл 
Функціональний стан підшлункової залози у дітей з хронічною гастродуоденальною патологією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ферас Дж. Н. Абухаліл ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 22 с.: табл. — укp.

Удосконалено діагностику захворювань травневої системи у дітей шляхом поглибленого вивчення екзокринної функції підшлункової залози (ПЗ) та механізмів її регуляції у разі хронічної гастродуоденальної патології. Наведено характеристику екзокринної секреторної активності ПЗ на підставі визначення рівня в сироватці крові трипсину, ліпази, alpha-амілази. Встановлено варіанти екзокринної дисфункції ПЗ у дітей з хронічною гастродуоденальною патологією (гіпер-, гіпо-, диспанкреатизм) і розроблено алгоритм їх диференційної діагностики. Доповнено уявлення про патогенез досліджуваної дисфункції. Показано, що активацію секреторної активності ПЗ обумовлено підвищенням тонусу парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи, гіперінсулінемією, інтрагастральною гіперацидністю, гіпернорадреналінемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.93
Шифр НБУВ: РА383403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Редька І.В. 
Функціональні особливості кардіореспіраторної системи слабозорих дітей дошкільного віку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.В. Редька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено параметри кардіореспіраторної системи слабозорих дітей віком 4,5 - 6,5 років за умов відносного спокою та у разі фізичних навантажень. Установлено, що особливості кардіореспіраторної системи таких дітей характеризуються ознаками гіпервентиляції та зниженням резервних можливостей дихальної системи, формуванням гіперкінетичного типу кровообігу, менш економічною роботою серця за умов відносного спокою, перерозподілом мозкового кровотоку переважно на рівні магістральних судин і судин артеріального типу середнього калібру, менш адекватною реакцією системної гемодинаміки на фізичне навантаження, збільшенням парасимпатичних впливів на серце, високим рівнем нейтралізації та функціонального напруження вегетативної регуляції серцевого ритму, зниженням вегетативної реактивності та вегетативного забезпечення фізичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 + Р128.93-31 + Р733.67 +
Шифр НБУВ: РА363316

Рубрики:

      
3.

Коленко 
Фізичний розвиток та структурно-функціональний стан кісткової тканини у дітей препубертатного та пубертатного віку, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ірина Олексіївна Коленко ; АМН України; Державна установа "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології". — К., 2008. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98 + Е70*669.372
Шифр НБУВ: РА359090

Рубрики:

      
4.

Арабська Л.П. 
Фізичний розвиток та структурно-функціональний стан кісткової системи у дітей різних категорій радіаційного нагляду та шляхи профілактики і реабілітації їх порушень: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Л.П. Арабська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 38 с.: рис. — укp.

Вивчено питання удосконалення й оптимізації системи комплексної медико-соціальної допомоги дітям, народженим після аварії на ЧАЕС, на базі розробленої та впровадженої у практику технології діагностики ранніх порушень у біологічній системі мати - плацента - дитина та порушень стану здоров'я дітей, процесів кісткоутворення, формотворення під впливом малих доз радіації. Наведено результати патоморфологічних і радіометричних досліджень плацент і секційного матеріалу померлих у ранньому неонатальному періоді новонароджених за наявності інкорпорації радіонуклідів у плаценті. Показано, що під впливом радіаційного чинника плацента накопичує радіонукліди, які проникають до плода, викликаючи розвиток фетальних дисплазій, структурно-функціональні порушення у різних органах і системах, у тому числі у кістковій. Наведено результати клінічних досліджень у дітей, народжених з інкорпорацією радіонуклідів у плаценті. Оптимізовано систему диспансерного нагляду за дітьми, народженими після аварії на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98
Шифр НБУВ: РА313887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Костенко 
Фізичний і статевий розвиток хлопців, народжених від батьків-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Тетяна Павлівна Костенко ; Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.15 + Р731.9
Шифр НБУВ: РА350335

Рубрики:

      
6.

Василенко М.М. 
Фізичні засоби реабілітації у підлітковій гінекології: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / М.М. Василенко ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94-541 + Р128.94-34

Рубрики:

      
7.

Данилевич Ю.О. 
Структурно-функціональні особливості камер та кровоносного русла серця новонароджених при внутрішньоутробному інфікуванні та пневмопатіях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.О. Данилевич ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Із використанням комплексу морфометричних методів вивчено особливості структурної організації неураженого серця новонарджених, а також ремоделювання його камер і кровоносного русла під впливом внутрішньоутробного інфікування та пневмопатій. Встановлено, що у неушкодженому серці новонарджених відносно переважають масо-, планіметричні й об'ємні характеристики правого шлуночка. Виявлено, що гістостереометричні параметри частин серця новонародженого корелюють з макрометричними. З'ясовано, що ядерно-цитоплазматичні відношення у серцевих м'язових клітинах шлуночків є майже однаковими, а в кардіоміоцитах передсердь - більші, що свідчить про меншу їх диференціацію. Встановлено, що внутрішньоутробне інфікування та пневмопатії призводять до вираженої морфологічної перебудови відділів серцевого м'яза новонароджених на всіх рівнях його структурної організації. Виявлено диспропорційну, незбалансовану зміну масометричних параметрів частин серця, з'ясовано, що аналогічно розширюються його камери, в шлуночках істотно зменшуються резервні об'єми. Встановлено, що за даних патологічних умов у частинах серця зростають відносні об'єми строми, уражені кардіоміоцитами, знижуються відносні об'єми капілярів, суттєво порушуються капілярно-кардіоміоцитарні, стромально-кардіоміоцитарні та ядерно-цитоплазматичні відношення, погіршується кровопостачання. З'ясовано, що за внутрішньоутробного інфікування дані зміни домінують у лівому шлуночку, а у разі пневмопатій - у правому. Із використанням комплексної морфометрії встановлено, що найбільш інформативними та діагностичиними є відносні макро- та гістостереометричні кардіопараметри. З'ясовано, що гістостереометричні кардіопараметри найбільш адекватно та точно відображають зміни структурної організації серцевого м'яза на тканинному та клітиннному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90 + Р733.410.1-2 +
Шифр НБУВ: РА362306

Рубрики:

      
8.

Макар Б.Г. 
Становлення і топографо-анатомічні взаємовідношення стінок носа із суміжними структурами в постнатальному онтогенезі людини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Б.Г. Макар ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 36 с. — укp.

Вперше за допомогою адекватних морфологічних методів проведено комплексне дослідження особливостей будови і становлення топографії стінок носа та суміжних з ними структур упродовж постнатального періоду онтогенезу людини. Простежено динаміку змін форми та розмірів складових стінок носа в різні вікові періоди. З'ясовано та описано топографо-анатомічні взаємовідношення стінок носа з суміжними структурами, визначено їх морфологічні зміни в будові, мінливості, періоди інтенсивного та уповільненого росту, особливості синтопії судинно-нервових елементів у різні вікові періоди. Виділено окрему стадію носових розтворів, що може бути використано під час складання нової систематизації вад розвитку носової ділянки. Уточнено, розширено та доповнено дані щодо закономірностей будови і морфологічних змін у будові стінок носа та суміжних структур упродовж онтогенезу людини. Морфологічно обгрунтовано деякі оперативні втручання в носовій ділянці і суміжних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.92 +
Шифр НБУВ: РА330017

Рубрики:

      
9.

Куценко 
Стан властивостей психофізіологічних функцій у дітей молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Куценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено властивості психофізіологічних функцій і варіативності серцевого ритму та оцінку їх впливу на успішність навчання (УН) учнів молодших класів. Встановлено тісні зв'язки функціональної рухливості нервових процесів (ФРНП), а також показників функціонального рівня системи зі статистичними та спектральними показниками серцевого ритму. Виявлено, що діти зі збалансованими симпатичними та парасимпатичними впливами мають найвищий розвиток психофізіологічних функцій та найвищу УН. Для успішного навчання особливо велике значення мають так звані "швидкісні" психофізіологічні показники. Зокрема, ФРНП найвища у "відмінників" та найнижча у тих, хто навчається "задовільно". Соціально несприятливі умови сповільнюють розвиток властивостей психофізіологічних функцій, що проявляється, переважно, в зниженні функціонального рівня системи і точності рухових координаційних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96
Шифр НБУВ: РА311461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Янченко Т.С. 
Санаторно-курортне лікування хлопчиків-підлітків при затриманні статевого розвитку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Т.С. Янченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2006. — 23 с. — укp.

Встановлено, що комплекс грязелікування та НВЧ-терапії під час одноразового та курсового застосування сприяє зменшенню розузгодження симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи, напруги регуляторних процесів, покращанню вегетативної реактивності, стану кардіогемодинаміки, фізичної працездатності, підвищенню рівня екскреції медіаторної ланки регуляції. Доведено, що застосування локального вакуумного масажу в загальному комплексі санаторно-курортного лікування хлопчиків покращує вегетативну реактивность та функціональний стан серцево-судинної системи, активізує симпатико-адреналову ланку регуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94-54 +
Шифр НБУВ: РА343277

Рубрики:

      
11.

Коган О.В. 
Розвиток та становлення топографії кульшового суглоба в ранньому онтогенезі людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Коган ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності ембріотопографії кульшового суглоба. Описано особливості його будови та взаємодію з суміжними структурами. Визначено періоди, місце та особливості закладки скелетогенних зачатків кісток, що утворюють кульшовий суглоб, суглобової капсули та зв'язкового апарату. Описано особливості їх створення та корелятивний зв'язок з розвитком нервово-м'язового апарату. Досліджено особливості кровопостачання та іннервації кульшового суглоба людини, визначено критичні періоди його розвитку, а також виявлено морфологічні передумови виникнення природжених аномалій, вад розвитку та варіантів будови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98
Шифр НБУВ: РА321656

Рубрики:

      
12.

Лютик С.М. 
Розвиток і становлення топографії селезінки людини в ранньому періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.М. Лютик ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 16 с. — укp.

Аналізуються відомості про комплексне дослідження розвитку і становлення топографії селезінки людини на всьому протязі внутрішньоутробного розвитку від її закладки і до народження дитини включно. Отримано нові дані відносно топографії селезінки в різні вікові періоди пренатального онтогенезу. Знайдено морфологічні утворення, що являються джерелом виникнення деяких природжених вад та варіантів топографії селезінки, що має практичне значення при лікуванні травмованої селезінки. Виділено критичні термінаційні періоди та показано механізми можливого виникнення деяких аномалій селезінки. Одержані дані можуть бути основою для розробки нових методів антенатальної профілактики та постнатальної хірургічної корекції природжених вад селезінки у новонароджених та дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.91

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Гаїна Н. І. 
Розвиток і становлення топографії артеріальних судин товстої кишки у ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Н. І. Гаїна ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язки в процесі розвитку та становлення топографії артеріальних судин товстої кишки у ранньому періоді онтогенезу людини. Встановлено закономірності й особливості їх взаємовпливу впродовж внутрішньоутробного періоду розвитку з точки зору топографо-анатомічного підходу до проблем ембріогенезу. Уточнено терміни закладки та ранній розвиток артеріальних судин товстої кишки та суміжних утворень. Виявлено варіанти будови, критичні періоди, морфологічні передумови та час можливого виникнення окремих природжених вад судин товстої кишки. Визначено, що становлення товстої кишки та диференціювання судин є взаємозумовленим процесом. Уточнено дані літератури щодо джерел і часу закладки судин товстої кишки, особливостей становлення їх топографії впродовж раннього періоду онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.131*333 + Р731.93 + Р733.454
Шифр НБУВ: РА375909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Богачук О.П. 
Реографічні показники церебрального кровообігу у підлітків: залежність від статі, віку та соматотипу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.П. Богачук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості показників церебральної гемодинаміки у практично здорових міських підлітків Поділля залежно від віку, статі та соматотипу. Вивчено вікову динаміку, статеві та соматотипологічні особливості реоенцефалографічних показників церебрального кровопостачання у практично здорових міських хлопчиків і дівчаток. Установлено особливості зв'язків реоенцефалографічних показників церебральної гемодинаміки даних підлітків з антропометричними та соматотипологічними характеристиками організму та виявлено статеву та вікову специфіку більшості кореляційних зв'язків. Розроблено моделі гемодинамічних показників у дівчаток залежно від особливостей будови тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90 + Р733.627.703-4 +
Шифр НБУВ: РА357571

Рубрики:

      
15.

Верещагін С.І. 
Порушення формування опорно-рухового апарату у дітей дошкільного віку в промислових районах Донбасу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.І. Верещагін ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено клініко-епідеміологічному аналізу порушень формування опорно-рухового апарату в дітей дошкільного віку, що мешкають у промислових районах Донбасу. Вивчено розповсюдженість та нозологічну структуру даної патології. Встановлено та оцінено силу залежності між рівнем ортопедичної захворюваності дітей та ступенем хімічного забруднення атмосферного повітря. Виявлено особливості соматичної захворюваності та фізичного розвитку дітей з патологією опорно-рухового апарату. Визначено еколого-гігієнічні, медико-біологічні та соціально-побутові фактори ризику виникнення порушень формування дошкільного віку, що постійно перебувають у промислово забрудненому навколишньому середовищі. Розроблено критерії для поліпшення ранньої діагностики ортопедичних захворювань. Запропоновано комплекс ефективних організаційних і методичних заходів щодо профілактики та лікування дітей з ортопедичними порушеннями у дитячих дошкільних закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98
Шифр НБУВ: РА311670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Маковкіна Ю. А. 
Оцінка стану здоров'я та адаптаційних можливостей у дітей молодшого шкільного віку з урахуванням індивідуально-типологічних характеристик організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю. А. Маковкіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення скринінг-оцінки стану здоров'я дітей молодшого шкільноно віку за рівнем їх адаптаційних можливостей з урахуванням індивідуально-типологічних характеристик організму. Доведено, що незадовільний рівень адаптації дітей віком 6 - 9 років формується за умов поєднання наступних морфофункціональних характеристик організму: макросомального соматипу, симпатикотонії, гіпо- та гіперкінетичного типів кровообігу, інуїтивно-емоційного та сенсорно-плануючого типів темпераменту. Запропоновано інтегральний показник адаптаційних можливостей дитини - індекс функціональних змін організму. Розроблено методику профілактично-оздоровчих заходів нормалізації даного показника та покращення стану здоров'я. Доведено, що застосування такої методики сприяє зниженню гострої захворюваності на 10 %, зменшенню її частоти протягом року та підвищення кількості дітей з задовільним рівнем адаптації (на 9,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 + Р731.9 +
Шифр НБУВ: РА343000

Рубрики:

      
17.

Надворна О.М. 
Особливості статевого та фізичного розвитку дівчат-підлітків в екологічно несприятливих районах Півдня України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Надворна ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено медико-профілактичні рекомендації для підвищення ефективності діагностики статевого та фізичного розвитку дівчат і дівчат-підлітків, що знаходяться під комплексним впливом несприятлитвих факторів навколишнього середовища. Визначено показники фізичного та статевого їх розвитку, а також рівні гонадотропних і стероїдних гормонів цих дітей. Установлено регіональні особливості каріотипу та родоводів, а також проаналізовано особливості їх харчування. На підставі одержаних результатів у дівчат з екологічно несприятливого району виявлено меншу масу тіла та менші показники річного приросту, починаючи з 13-річного віку, а також установлено тенденцію до формування плоского тазу. Під час вивчення статевого розвитку з'ясовано пізнішу появу вторинних статевих ознак, явища "неправильного" пубертату на фоні підвищеної кількості ФСГ, знижені показники ЛГ, естрадіолу та прогестерону, що може бути причиною виникнення безпліддя ендокринного походження у дівчат з екологічно несприятливих районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 + Р731.94 +
Шифр НБУВ: РА341264

Рубрики:

      
18.

Абабкова Г.М. 
Особливості статевого розвитку та структурно-функціонального стану кісткової тканини у дівчат-підлітків при аменореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.М. Абабкова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексну порівняльну оцінку особливостей гормонального гомеостазу, стану внутрішніх статевих органів і структурно-функціональних особливостей кісткової тканини у дівчат-підлітків з аменореями центрального генезу. Висвітлено нові аспекти патогенетичних механізмів розвитку первинної аменореї, зумовлених зниженою секрецією гонадотропних і статевих гормонів на тлі підвищеного рівня соматотропного гормону гіпофізу, що є одним з головних чинників виникнення порушень статевого та фізичного розвитку у дівчат у період становлення репродуктивної функції. На підставі результатів комплексного обстеження з використанням ультрасонографічного моніторингу розвитку внутрішніх геніталій та функціонального стану системи гіпофіз - яєчники - матка - піхва встановлено нормативні показники статевого розвитку здорових дівчат за сучасних умов. Уперше описано структурно-функціональні зміни кісткової тканини у дівчат з аменореєю. Визначено певні механізми втрати та формування кісткової тканини, її структурно-функціональні порушення та розвиток остеопенічного синдрому у дівчат з первинною аменореєю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56-37 + Р731.98 +
Шифр НБУВ: РА341400

Рубрики:

      
19.

Баєшко Г.І. 
Особливості серцево-судинної системи у дітей, народжених від юних матерів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.І. Баєшко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення ведення дітей, народжених від юних матерів, з урахуванням особливостей серцево-судинної системи. Відмічено, що у значної частини дітей юних матерів спостерігаються патологічні зміни з боку серця, серед яких найбільш частими є міокардіодистрофія, вегето-судинна дисфункція, рідше - природжені пороки серця, виниклі внаслідок аномалії розвитку. Доведено значущість ряду факторів, що спричиняють розвиток змін серцево-судинної системи. З'ясовано функціональний стан органів кровообігу в обстеженій групі дітей, встановлено особливості їх реакції на фізичне навантаження. Показано значущість проведення останнього для виявлення прихованих порушень діяльності серцево-судинної системи. Отримано дані стосовно особливостей центральної гемодинаміки та виявлено ряд синдромів її порушення у дітей, народжених від юних матерів. Звернено увагу на необхідність спеціального нагляду за даним контингентом дітей. Рекомендовано включати до оздоровчих заходів курси кардіотрофічних препаратів, зважаючи на особливості кардіальної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90
Шифр НБУВ: РА314900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Кутя С.А. 
Особливості росту, будови та формоутворення кісток скелета при впливі на організм барбітуратів в різні вікові періоди (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.А. Кутя ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

З використанням анатомічних, гістологічних, морфометричних, хімічних та математичних методів встановлено, що введення в організм барбітуратів призводить до виникнення морфологічних змін у кістках скелета всіх видів. Визначено, що ступінь та спрямованість цих змін залежить від віку тварин, тривалості впливу даного фактора, препарату, що використовувався, та його дози. Показано, що спільне застосування силібора в дозі 80 мг/кг/сут і фенобарбітона в дозі 30 мг/кг/сут нівелює остеотоксичний ефект останнього, що виявляється в уповільненні ростових процесів, нормалізації гістоструктури, підвищенні мінералізації кісток і поліпшенні їх міцнісних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98
Шифр НБУВ: РА321110

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського