Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (791)Книжкові видання та компакт-диски (350)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Абдул Карім А. А. Таріф 
Розповсюдженість, тяжкість, медико-соціальні фактори ризику і профілактика внутрішньошлуночкових крововиливів у недоношених новонароджених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Абдул Карім А. А. Таріф ; Одес. держ. меди. ун-т. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано поширеність внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) на Одещині в Україні у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Виявлено клінічні особливості тяжкості перебігу ВШК у таких дітей залежно від медико-соціальних чинників ризику. Уперше відповідно до принципів науково-доказової медицини проведено кількісну оцінку розвитку ВШК у аспекті медико-соціальних чинників. Установлено клінічну значущість комплексних порушень кислотно-основного стану крові, анаеробного гліколізу та процесів пероксидації ліпідів у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Оцінено прогностичну значущість біохімічних показників (pH, дефіциту основ, молочної кислоти, гідроперекисів ліпідів) стосовно виникнення ВШК у недоношених новонароджених. Доведено ефективність препарату "Диципон" у таких дітей за умов комплексної профілактики, а також лікування ВШК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.627.703.2 +
Шифр НБУВ: РА352564

Рубрики:

      
2.

Авдєєва Л.В. 
Удосконалення системи мікробіологічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями у новонароджених: Автореф. дис. д-ра мед. наук: 03.00.07 / Л.В. Авдєєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 39 с. — укp.

На основі даних, отриманих в результаті тривалого спостереження за колонізацією новонароджених умовно патогенними мікроорганізмами, збудниками гнійно-септичних захворювань, рівнями та профілями антибіотикорезистентності виділених мікроорганізмів, мікробною контамінацією об'єктів довкілля профільних стаціонарів, впливом екзогенних факторів ризику на виникнення внутрішньолікарняних інфекцій розроблено програму активного мікробіологічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями у новонароджених та її комп'ютерну версію. Доведено необхідність впровадження програми для попередження виникнення внутрішньолікарняних інфекцій. Розроблено новий лікарський засіб "Восурель" з високою антимікробною активністю, який може стати основою для створення різних лікарських форм, призначених для профілактики і лікування опортуністичних, в тому числі внутрішньолікарняних інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-46 +
Шифр НБУВ: РА328223

Рубрики:

      
3.

Агашков В. С. 
Рання діагностика та прогнозування бронхолегеневої дисплазії у недоношених новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. С. Агашков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Визначено поширеність бронхолегеневої дисплазії, чинники патогенезу бронхолегеневої дисплазії (БЛД) розділені у часовому порядку на первинні, пускові та другорядні. Первинними чинниками патогенезу є: спадкові особливості синтезу та деградації колагену, стать новонародженого, незрілість легеневої тканини. Пусковою причиною розвитку БЛД є інфекція у вигляді внутрішньоутробної пневмонії та штучної вентиляцї легенів (ШВЛ), які потенціюють запальний процес у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.412.2-4
Шифр НБУВ: РА379695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Білецька Е.М. 
Гігієнічна характеристика важких металів у навколишньому середовищі та їх вплив на репродуктивну функцію жінок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / Е.М. Білецька ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вмісту металів у навколишньому середовищі та їх впливу на здоров'я населення в умовах промислового регіону. Розвиваються методичні підходи у комплексній гігієнічній оцінці розповсюдження металів-токсикантів та мікроелементів у об'єктів довкілля та особливостей вивчення їх впливу на репродуктивну функцію жінок. Встановлено, що важкі метали при комплексному їх надходженні в організм практично здорових жінок з водою, повітрям, а їжею підвищують ризик ускладнень вагітності та пологів, сприяють розвитку патології і вроджених аномалій новонароджених. Обгрунтовані та запропоновані заходи загальної профілактики та індивідуальної металокорекції щодо запобігання відповідним специфічним ускладненням і зміцнення репродуктивного здоров'я жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р716.21-3 + Р733.3-3

Рубрики:

      
5.

Бабінцева А.Г. 
Удосконалення методів прогнозування, діагностики та корекції метаболічних порушень у недоношених дітей за умов хронічної внутрішньоутробної гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.Г. Бабінцева ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення медичної допомоги недоношеним новонародженим, які розвивалися за умов хронічної внутрішньоутробної гіпоксії та мали прояви гіпоксичного ураження центральної нервової системи (ЦНС) у ранньому неонатальному періоді. Визначено перинатальні фактори ризику, особливості клінічних проявів, характер метаболічних та імунологічних порушень, залежно від ступеня тяжкості патології. На підставі результатів багатофакторного кореляційного аналізу встановлено можливі механізми гіпоксичного ураження ЦНС у недоношених дітей у ранньому неонатальному періоді, у тому числі порушення процесів енергозабезпечення, працездатної та антиоксидантної рівноваги, імунологічної резистентності. Розроблено диференційно-діагностичні критерії ступеня тяжкості на першому тижні життя з урахуванням особливостей клінічних проявів і додаткових параклінічних показників. Науково обгрутовано диференційований підхід до призначення препаратів метаболічної корекції у недоношених дітей з гіпоксичним ураженням ЦНС у ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 +
Шифр НБУВ: РА348246

Рубрики:

      
6.

Батман Ю.А. 
Перинатальна диспансеризація плода, прогнозування невідкладних станів і особливостей адаптації новонароджених: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Ю.А. Батман ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 36 с. — укp.

Вперше в Україні впроваджено нову систему оцінювання якості надання перинатальної допомоги - перинатального аудиту (ПА), на базі якої виділено конкретні резерви поліпшення стану здоров'я новонароджених у Донецькому регіоні. Вперше з використанням системного підходу, результатів комплексного динамічного спостереження за станом плода та визначення клініко-функціональних і біохімічних показників науково обгрунтовано методику перинатальної диспансеризації плода. Розроблено алгоритми спостерження за станом плода для вибору лікувальної тактики, визначення стану плода у пологах, вибору методу розродження. Вивчено стан здоров'я плода як пацієнта з 22-х тижнів його внутрішньоутробного життя. Вперше в Україні запропоновано альтернативний неінвазивний метод спостеження за станом плода у пологах - фетальну пульсоксиметрію, визначено його ефективність. Встановлено роль макро- та мікроелементів у стресоподібних аспектах інтранатальної адаптації, розкрито їх значення у формуванні адаптивних реакцій новонародженого у постнатальний період. Виділено морфогістологічні критерії незворотної тяжкої патології, що виникає до народження дитини на підставі клініко-морфологічного аналізу перинатальних втрат. Уточнено патогенетичну сутність особливостей адаптації та розвитку дітей, які в антенатальному періоді знаходилися під диспансерним наглядом. На підставі результатів досліджень вперше запропоновано нові критерії оцінювання та прогнозування стану дітей у ранньому неонатальному періоді за характером перебігу початкових фаз компенсаторно-пристосувальних реакцій. Розроблено методи профілактики невідкладних станів і дизадаптаційних синдромів у немовлят на підставі визначння стану плода. Вперше науково обгрунтовано поетапну систему профілактичних заходів у дітей високого ризику зриву адаптації. На підставі застосування дискримінантного та кореляційного аналізу встановлено зв'язок між перинатальними факторами ризику та порушенням стану новонароджених, розроблено методи прогнозування асфіксії та дизадаптаційних синдромів новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.22 + Р733.302.1 +
Шифр НБУВ: РА357327

Рубрики:

      
7.

Биковська О. А. 
Клініко-патогенетичні особливості формування бронхолегеневої дисплазії у недоношених дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. А. Биковська ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено регіональні особливості поширеності бронхолегеневої дисплазії (БЛД) серед глибоко недоношених дітей на Вінниччині. Вперше як провідний патогенетичнний механізм ушкодження легеневої тканини встановлено порушення рівноваги між прозапальними та протизапальними цитокінами. Показано патогенетичну та прогностичну роль у разі БЛД судинного ендотеліального фактора росту. Доведено, що виразна експресія мезенхімального маркеру віментину в стінці судин альвеол і бронхіол свідчить про припинення процесів ангіогенезу та формування ангіодисплазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34
Шифр НБУВ: РА372910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бондаренко 
Особливості ранньої неонатальної адаптації, обміну вітаміну D3 і кальцієвого гомеостазу у новонароджених при хронічному пієлонефриті у матері (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Наталія Юріївна Бондаренко ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.540.112-3 + Р733.3
Шифр НБУВ: РА359841

Рубрики:

      
9.

Бринь В.В. 
Особливості постнатальної адаптації та стан протеїназно-інгібіторної системи у новонароджених з синдромом аспірації меконію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.В. Бринь ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

На підставі вивчення чинників відходження меконію у навколоплідні води та його аспірації під час пологів, особливостей постнатальної адаптації та стану протеїназно-інгібіторної системи обгрунтовано шляхи оптимізації медичної допомоги новонародженим з синдромом аспірації меконію (САМ). Вивчено динаміку основних показників системи протеїназ (загальну протеолітичну активність) та їх інгібіторів (альфа-1-інгібітора протеїназ і альфа-2-макроглобуліну) та розраховано індекс протеолізу. Показано їх значення як важливих маркерів, що характеризують процеси метаболічної адаптації у новонароджених дітей з САМ до періоду позаутробного існування. Патогенетично обгрунтовано та клінічно доведено ефективність використання у комплексній терапії дітей з САМ природного інгібітору протеолітичних ферментів контрикалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 +
Шифр НБУВ: РА340192

Рубрики:

      
10.

Булак Г.В. 
Клінічні, гематологічні та імунологічні критерії ранньої діагностики і прогнозування перебігу сепсису у недоношених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.В. Булак ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Викладено результати клінічного, гематологічного та імунологічного обстежень 102 новонароджених, хворих на сепсис, використаних для діагностування пацієнтів залежно від перебігу та фази захворювання. Доведено, що несприятливий перебіг сепсису супроводжується схильністю до розвитку анемії, тромбоцитопенії, абсолютної нейтропенії, лімфопенії та анеозинофілії, пригніченням ланок клітинного та гуморального імунітету, порушенням фагоцитарної функції, метаболічної активності та станом мікробіоцидних інтралейкоцитарних систем. На підставі отриманих даних розроблено математичну модель прогнозування особливостей перебігу сепсису в недоношених дітей і відповідний комплекс лікувальних заходів, що сприяє зниженню рівня летальності у разі сепсису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА313336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Буряк О. Г. 
Діагностична значимість показників окисного стресу та нітроксидергічного дисбалансу в легеневих експіратах у новонароджених з дихальною недостатністю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Г. Буряк ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікувально-профілактичної допомоги новонародженим з паренхіматозною дихальною недостатністю за критичних станів на підставі вивчення діагностичної значимості показників оксидативного та нітрозитивного стресів на рівні аерогематичного бар'єра, розробки та впровадження нових підходів до прогнозування та профілактики наближених і віддалених несприятливих наслідків патології. Встановлено, що в новонароджених за тяжкої дихальної недостатності легеневого генезу відбувається активація процесів вільнорадикального окиснення з суттєвим накопиченням продуктів пероксидного окиснення білків і ліпідів, з активацією антиоксидантної системи та накопичення метаболітів монооксиду нітрогену в легеневих експіратах. Застосування високих концентрацій кисню під час проведення оксигенотерапії сприяє істотному зростанню інтенсивності прооксидантної системи, посиленню активності системи антиоксидантного захисту та накопиченню метаболітів монооксиду нітрогену. Одержані результати дозволяють рекомендувати як діагностичний тест наявності паренхіматозної дихальної недостатності в новонароджених за критичних станів визначення рівня метаболітів монооксиду нітрогену, продуктів окисної модифікації білків, ліпопероксидації та напруженості антиоксидантної системи в легеневих експіратах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3 + Р733.412-2
Шифр НБУВ: РА379756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Васильченко Л.В. 
Клінічне значення ентеросорбції в комплексному лікуванні гемолітичної хвороби новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.В. Васильченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості сучасного клінічного перебігу АВО- та Rh-ГХН з урахуванням перинатальних факторів ризику. Наведено відомості про порушення пігментного та білкового обмінів, функціональний стан гепатоцитів і синдром ендогенної інтоксикації у новонароджених із ГХН. Висвітлено чутливість, специфічність і прогностичну цінність біохімічних показників щодо прогнозу тяжкого перебігу АВО-ГХН та Rh-ГХН. Обгрунтовано клінічне та прогностичне значення середньомолекулярних пептидів, лактатдегідрогенази та лейкоцитарного індексу інтоксикації у дітей з ГХН. Наведено результати обстеження новонароджених з гемолітичною хворобою. Визначено діагностичне значення методу дистанційної реєстрації інтенсивності теплового потоку з поверхні тіла у новонароджених. Оцінено ефективність і безпечність використання ентеросгелю у комплексній терапії АВО-ГХН і Rh-ГХН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3-3
Шифр НБУВ: РА312355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Водяницька С.В. 
Критерії диференціальної діагностики тяжкого респіраторного дистресу у недоношених новонароджених в ранньому неонатальному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Водяницька ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше в неоналогії доведено необхідність дослідження стану гематоенцефалічного бар'єра на підставі визначення рівня нейроспецифічних білків (НСБ), зокрема нейроспецифічної енолази (НСЕ), у недоношених новонароджених з тяжким респіраторним дистресом (РД) протягом першої доби життя. Охарактеризовано клінічні, нейросонографічні та рентгенологічні показники у недоношених новонароджених з респіраторним дистрес-синдромом (РДС) без супутньої патології, з РДС у поєднанні з гіпоксичним ураженням центральної нервової системи (ЦНС), з РДС дорослого типу, спричиненим пологовими ураженнями хребта, протягом раннього неонатального періоду. Розглянуто особливості їх трансформації у динаміці неонатального періоду. Визначено показники вмісту НСЕ у крові протягом ранного неонатального періоду у недоношених новонароджених з відносно неускладеним періодом неонатальної адаптації. Досліджено динаміку НСЕ у крові та лікворі у недоношених новонароджених з різними варіантами РДС: без супутньої патології, у поєднанні з гіпоксичним ураженням ЦНС і дорослого типу, спричиненим пологовими ураженнями хребта, протягом раннього неонатального періоду. Показано ступінь інформативності клінічних, рентгенологічних, нейросонографічних критеріїв з урахуванням особливостей порушення проникності гематоенцефалічного бар'єра на підставі рівня НСЕ у крові та лікворі у новонароджених з різими варіантами РД. Запропоновано алгоритм ранньої діагностики типу РД у недоношених новонароджених з урахуванням діагностичних критеріїв з середнім і високим ступенем інформативності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34-4 +
Шифр НБУВ: РА346183

Рубрики:

      
14.

Воробйова О.В. 
Некротизуючий ентероколіт недоношених новонароджених (рання діагностика та прогноз): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.В. Воробйова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Наведено результати дослідження клініко-параклінічних, імуноцитохімічних, імунологічних, мікробіологічних і морфологічних показників основних патогенетичних механізмів формування некротизуючого ентероколіту (НЕК) у недоношених новонароджених у ранньому неонатальному періоді, на підставі яких розроблено патогенетичний і патоморфологічний паттерни розвитку НЕК, критерії та методи їх ранньої діагностики. Встановлено, що високі показники судинного опору у верхній брижовій артерії (низькі значення кінцевої діастолічної швидкості кровотоку та високі - пульсового індексу) на 1 - 5-ту добу життя у разі товщини стінки тонкої кишки менш, ніж 1,6 мм дозволяють віднести новонароджених до групи підвищеного ризику розвитку НЕК. Визначено характер змін імунологічних показників у недоношених новонароджених з перинатальною патологією та на різних стадіях НЕК протягом неонатального періоду. Встановлено, що у разі НЕК III стадії значимими є високий рівень ІЛ-10 і помірковано підвищений - ІЛ-1 у периферичній крові недоношених новонароджених. Вперше встановлено функціональну активність нейтрофілів у спонтанному НСТ-тесті та їх субпопуляцій в умовно-здорових і недоношених новонароджених з НЕК. Вперше виявлено рівні апоптозу та некрозу лімфоцитів (за морфологічними ознаками) у недоношених дітей з НЕК усіх стадій, доведено їх діагностичну значущість у ранній діагностиці розвитку захворювання. З'ясовано, що НЕК I стадії може бути деференційно діагностованим, якщо частка апоптичних лейкоцитів складає приблизно 12 %, некротичних лейкоцитів - до 30 % і загальна кількість клітин, які гинуть, до 40 %. У випадку НЕК II стадії дані показники відповідно складають приблизно 5 %, 45 % і 50 %. З урахуванням результатів імуноцитохімічно-морфологічних досліджень встановлено імуноцитохімічні еквіваленти морфологічних змін кишечнику у недоношених новонароджених з НЕК на II та III стадіях захворювання. Створено кореляційні патогенетичний і патоморфологічний паттерни розвитку НЕК і порушень в новонароджених з НЕК. Впроваджено у медичну практику математичну модель і комп'ютерну програму діагностики та прогнозу НЕК на всіх стадіях захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1 + Р733.34 +
Шифр НБУВ: РА362933

Рубрики:

      
15.

Гасюк Н.І. 
Клініко-морфологічні аспекти первинних уражень легень у передчасно народжених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено епідеміологію дихальних розладів у передчасно народжених дітей. Виявлено основні тенденції щодо захворюваності та смертності за цієї патології. За результатами морфологічних досліджень показано особливості ембріогенезу паренхіматозно-судинного компонента бронхо-легеневої системи на різних стадіях ембріогенезу. Уточнено певні ланки патогенезу первинних уражень легень у передчасно народжених дітей, установлено взаємозв'язок між ступенем зрілості легень і патоморфологічною формою хвороби гіалінових мембран (ХГМ). На підставі комплексного аналізу пренатального онтогенезу визначено вірогідні фактори, що затримують дозрівання легеневої тканини та спричинюють розвиток респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у досліджених дітей. З метою прогнозування тяжкості перебігу зазначеної патології та можливості летального наслідку установлено найвагоміші фактори пренатального ризику та визначено їх коефіцієнти співвідношення шансів. Обгрунтовано необхідність врахування особливостей клінічного перебігу РДС залежно від патоморфологічної форми ХГМ для більш раціонального та адекватного підходу до лікування та виходжування новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343929

Рубрики:

      
16.

Глазкова Л.Х. 
Особливості адаптації новонароджених з непрямою гіпербілірубінемією в умовах вакцинації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Х. Глазкова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації новонароджених з непрямою гіпербілірубінемією за умов вакцинації. Здійснено теоретичне узагальнення та науково обгрунтовано ризик розвитку затяжної непрямої гіпербілірубінемії. За результатами ретроспективного епідеміологічного дослідження доведено, що на стан новонароджених впливають різні фактори, а саме: вік жінки, перебіг вагітності та пологів, захворювання різноманітного генезу, стан новонародженого, оцінений за шкалою Апгар. На підставі результатів лабораторних досліджень установлено, що показники загального реактивного потенціалу організму мають прогностичне значення під час визначення ризику розвитку затяжної непрямої гіпербілірубінемії та інфекційно-запальних захворювань у неонатальному періоді та можуть бути використані як діагностичні критерії. Вакцинація проти вірусного гепатиту B забезпечує добрий протиінфекційний захист у 28,5 % дітей, помірний - у 45,9 %, низький - у 25,6 %. Катамнестичне спостереження за дітьми на першому році життя дозволило встановити, що у 1,6 разів рідше хворіли діти, вакциновані проти вірусного гепатиту B. Доведено доцільність вакцинації новонароджених дітей проти вірусного гепатиту B.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3 + Р193.16-395 +
Шифр НБУВ: РА355875

Рубрики:

      
17.

Горіна О.В. 
Ендокринні хвороби як чинник ризику виникнення вродженої патології новонароджених та репродуктивних порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.В. Горіна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2004. — 18 с.: іл. — укp.

Охарактеризовано вплив захворюваності на цукровий діабет та розлади гормональної діяльності щитовидної залози щодо ризику виникнення репродуктивних порушень (неплідних шлюбів, самовільних викиднів, хвороб генетичної етіології серед новонароджених). Встановлено, що ендокринна патологія у жінок збільшує ймовірність виникнення у їх дітей вроджених хвороб (відношення шансів (OR) становить 2,58 за довірчого інтервалу (ДІ) 1,76 - 3,80, зокрема розвитку статевих органів та сечової системи (OR = 2,58 за ДІ 1,75 - 3,82), де підвищення відбувається за рахунок збільшення даної патології у хлопчиків; системи кровообігу (OR = 2,64 за ДІ 1,55 - 4,49); множинних вроджених вад розвитку (OR = 3,13 за ДІ 1,23 - 7,67), але не впливає на ймовірність народження дітей з синдромом Дауна (OR = 1,72 за ДІ 0,41 - 6,05). Виявлено, що ендокринні захворювання жінок впливають на виникнення у них самовільних викиднів (OR = 2,35 за ДІ 1,55 - 2,59) та непліддя у шлюбі (OR = 4,76 за ДІ 3,08 - 7,34). Встановлено, що величини показників захворюваності на тиреотоксикоз та цукровий діабет серед дитячого населення за цей же період спостереження характеризується незничними коливаннями відносно середніх рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.1-3 + Р733.3-2
Шифр НБУВ: РА330602

Рубрики:

      
18.

Горошко О. І. 
Особливості метаболічної адаптації у недоношених дітей з респіраторним дистрес-синдромом та корекція її порушень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. І. Горошко ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено клінічні особливості перебігу респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у недоношених дітей з урахуванням гестаційного віку, маси тіла у разі народження, тяжкості перебігу захворювання та швидкості метаболічної компенсації в динаміці патологічного процесу. За результатами методу "Feature Selection and Variable Filtering" модуля інтелектуального аналізу даних (Data mining) виділено патогенетичні чинники, які детермінують виникнення та тяжкість перебігу РДС у недоношених дітей. Виявлено особливості метаболічних порушень Ч кислотно-основного стану (КОС) та газів крові, анаеробного гліколізу, антиоксидантної системи, вільнорадикального окиснення (ВРО) ліпідів у групах дітей з малою масою тіла (ММТ) і дуже малою масою тіла (ДММТ)/надзвичайно малою масою тіла (НММТ) з середньотяжким і тяжким перебігом захворювання залежно від обсягу профілактичних і лікувальних заходів за умов втілення сучасних перинатальних технологій. Вперше на підставі встановлених клініко-біохімічних предикторів (парціального тиску кисню на першій годині життя та молочної кислоти крові на першій добі життя) у недоношених дітей з дихальними розладами стало можливим виділити контингент дітей, якому потрібна додаткова сурфактантна та метаболічна терапія. Вперше доведено ефективність і безпечність поєднаного використання препаратів порактанту альфа у профілактиці РДС і порактанту альфа та левокарнітину в лікуванні РДС на основі визначення метаболічної адаптивності у дітей з ММТ і ДММТ/НММТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34
Шифр НБУВ: РА383888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гріжанова Л.О. 
Фактори ризику, прогностичні критерії і перинатальна профілактика внутрішньошлункових крововиливів у недоношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.О. Гріжанова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Оцінено прогностичне значення поєднаного гестозу вагітних, нефропатії тяжкого ступеня, передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, стрімких пологів, медикаментозної стимуляції пологів, пологів поза медичними закладами щодо факту та розвитку тяжких внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК). Наведено дані про стан антиоксидантної системи крові та інтенсивності вільно радикального окиснення ліпідів, анаеробного гліколізу у недоношених з ВШК I-IV ступенем. Виявлено високу інформативність стосовно прогнозу факту виникнення та розвитку тяжких ВШК, рівня концентрації молочної кислоти в крові. Розроблено схему перинатальної профілактики ВШК у недоношених новонароджених з використанням фенобарбіталу. Встановлено ефективність і безпечність його використання в антенатальному періоді у матерів і в ранньому неонатальному періоді в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.22-3 + Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА316123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Домбровська Н.В. 
Метаболічна терапія поліорганних уражень гіпоксично-ішемічного генезу у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Домбровська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного динамічного обстеження 120-ти дітей віком від 20-ти діб впродовж 1-го року життя з поліорганними ураженнями гіпоксично-ішемічного генезу (ПОУ ГІГ) встановлено їх структуру та частоту. Визначено, що поряд з клінічними проявами, характерними для полісистемної патології, наявними є статистично вірогідні порушення гемоліквородинаміки головного мозку, функціонального стану головного мозку та міокарда, функції шлунково-кишкового тракту, рівня ферментів сироватки крові креатинкінази і лактатдегідрогенази. Розроблено прогностичний тест з застосуванням логістичної регресії для індивідуалізованого визначення ризику збереження проявів гіпоксії протягом року у дитини. Доведено доцільність і ефективність призначення мілдронату під час проведення лікувально-реабілітаційних заходів у дітей з ПОУ ГІГ, який справляє метаболічно-коригувальну дію, сприяє покращанню клінічного перебігу захворювання, церебральної гемоліквородинаміки, біоелектричної активності мозку, міокарда, функції шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-52 +
Шифр НБУВ: РА342438

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського