Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (568)Книжкові видання та компакт-диски (119)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.413.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яковенко Н. О. 
Клініко-лабораторні критерії гострих діарей у дітей раннього віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. О. Яковенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України. — Х., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Наведено клінічну характеристику інвазивних і секреторних діарей, оцінку рівнів антитіл до ендотоксину Грам-негативної флори, цитокінового профілю організму, показників локального імунітету кишечнику, рівнів оксиду азоту та цитохімічних показників лейкоцитів. Встановлено кореляційні зв'язки між основними ланками патогенезу гострих діарей у дітей раннього віку. Виділено клініко-лабораторні критерії діагностики гострих діарей і на основі цього розроблено математичну модель та алгоритм диференційної діагностики інвазивних і секреторних діарей у дітей раннього віку з урахуванням виявлених змін показників гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-3
Шифр НБУВ: РА385088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Каніболоцька М.Б. 
Клініко-мікробіологічні особливості некротичного ентероколіту новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Б. Каніболоцька ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності ранньої діагностики некротичного ентероколіту (НЕК) у новонароджених. Представлено результати комплексного клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження 104-х новонароджених з НЕК I - III стадії захворювання. Одержано дані про частоту розвитку НЕК у новонароджених. Встановлено вірогідні чинники ризику виникнення даної патології. На підставі результатів проведених досліджень наведено клініко-параклінічну оцінку перебігу НЕК залежно від стадії захворювання та розроблено діагностичні критерії НЕК. Визначено особливості функціонального стану системи інтерферону та колонізації кишечнику умовно патогенними мікроорганізмами та вірусами в новонароджених з НЕК. Вивчено особливості розвитку дітей у перші три роки життя, які перенесли НЕК у неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1-4 +
Шифр НБУВ: РА344959

Рубрики:

      
3.

Полковниченко Л. М. 
Клініко-параклінічна характеристика та корекція нейрогуморальних порушень при функціональних захворюваннях кишечника у дітей раннього віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Л. М. Полковниченко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу анамнестичних даних визначено несприятливі медико-біологічні фактори ризику розвитку функціональних захворювань кишечнику. Вперше надано оцінку нейрогуморальної регуляції кишечнику на підставі вивчення показників біогенних амінів, симпато-адреналової системи в залежності від перебігу функціонального захворювання кишечнику (ФЗК), а також вегетативного статусу у дітей раннього віку. Встановлено, що психоемоційний стан дітей раннього віку з ФЗК характеризується збільшенням кількості та виразності негативних складових емоцій на фоні зменшення позитивних характеристик емоційної поведінки. Розроблено нові схеми патогенетично обгрунтованого комплексу лікувально-профілактичних заходів у разі ФЗК у дітей раннього віку з включенням засобів седативної дії, блокаторів серотонінових рецепторів та антистресових препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2-5 + Р733.628-2
Шифр НБУВ: РА375330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Самохін І.В. 
Клініко-параклінічні особливості і оптимізація лікувально-реабілітаційних заходів при функціональних диспепсіях та хронічному гастриті у дітей з харчовою алергією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Самохін ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено питання оптимізації діагностичних і лікувально-реабілітаційних заходів у дітей з функціональною диспепсією (ФД) і хронічним гастритом (ХГ) на фоні харчової алергії (ХА). Вивчено особливості клінічного перебігу, вегетативної нервової системи (ВНС), ендоскопічної та цитоморфологічної картини слизової оболонки шлунка, реакцій перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидантного захисту (АОЗ) у крові та шлунковій слизі, а також стану імунітету у дітей з ФД або ХГ і ХА. Встановлено, що у даній групі дітей у разі більш тяжкого перебігу захворювань гастродуоденальної зони (ГДЗ) існують особливі реакції з боку ВНС і слизової оболонки шлунка, а також активізації процесів ПОЛ, імунної системи, послаблення АОЗ. Проаналізовано дані особливості, які є інформативними маркерами алергічного процесу у дітей з патологією ГДЗ, з метою встановлення характеру запалення верхніх відділів шлунково-кишкового тракту з обгрунтуванням диференційного використання прокінетиків ІІ і ІІІ генерацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.11-3 + Р733.413.201.16-3 +
Шифр НБУВ: РА336564

      
5.

Васильєва О. Г. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування модифікованого режиму корекції змін мікробіоценозу кишечника при негоспітальних пневмоніях у дітей раннього віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Г. Васильєва ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування дітей раннього віку, хворих на негоспітальну пневмонію, на основі поглибленого вивчення патогенетичної ролі якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника, рівня цитокінів, стану клітинної та гуморальної ланок імунної системи й антиендотоксинового імунітету. Встановлено дисбаланс клітинної, гуморальної та фагоцитарної ланок імунітету, показників інтерлейкінів та антиендотоксинового імунітету сироватки крові в дітей раннього віку з негоспітальними пневмоніями, що залежав від тяжкості захворювання. У розпал захворювання у 80 % дітей виявлені якісні та /чи кількісні зміни кишкової мікрофлори, які значно поглиблювались у динаміці лікування. Запропоновано визначати у сироватці крові вміст популяцій та субпопуляцій лімфоцитів, основних класів імуноглобулінів, показників фагоцитозу, циркулюючих імунних комплексів, рівнів опозиційних пулів інтерлейкінів, титри антиендотоксинових антитіл і розрахунок інтегральних показників ендогенної інтоксикації для оцінки тяжкості перебігу негоспітальної пневмонії, моніторингу ефективності запроваджених лікувальних заходів і прогнозу захворювання у дітей раннього віку. Розроблено комплексну схему лікування з включенням пробіотичного препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.413.3-5
Шифр НБУВ: РА381111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Велієва Т.А. 
Клінічні особливості та діферінційована корекція хронічного колостазу у дітей з аномаліями розвитку та положення товстої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Велієва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність діагностування та лікування хронічного колостазу (ХК) в дітей з аномаліями розвитку та положення товстої кишки (ТК). Комплексно досліджено клінічні особливості його перебігу, стан слизової оболонки (СО) киши, моторику та тонусу. Розроблено принципи диференційованої корекції. Встановлено, що найбільш розповсюдженою аномалією ТК у дітей на фоні ХК є доліхосігма. Наведені особливості клінічного перебігу ХК у разі аномалій розвитку та положення ТК у більшості хворих супроводжуються запальними змінами її ТК, одним з факторів розвитку яких є порушення мікроциркуляції та регіонального кровообігу у стінці кишки внаслідок хронічного тостокишкового стазу. На підставі результатів морфологічного дослідження біоптатів доведено швидкий розвиток атрофії СО ТК у разі доліхосігми. Обгрунтовано гіпотезу про механізм формування автоімунної агресії проти епіліоцитів з можливим розвитком неспецифічного виразкового коліту. Визначено тип порушення моторики та тонусу ТК у разі аномалі й її розвитку та положення. Розроблено й апробовано принципи диференційованої корекції хронічного товстокишкового стазу у разі аномалій розвитку та положення ТК у дітей з урахуванням типу порушення її моторики та тонічної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2 + Р733.457.305.0 +
Шифр НБУВ: РА362436

Рубрики:

      
7.

Мельничук Л.В. 
Комплексна оцінка мікробіоценозу кишечника у дітей Буковини у зв'язку з мікросоціальними, екологічними та медичними факторами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.В. Мельничук ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено кількісний та якісний склад мікрофлори порожнини кишечника у дітей. Доведено, що головними факторами ризику формування дисбактеріозів є: ускладнення вагітності та пологів, обтяжена спадковість захворювань травної системи, раннє штучне вигодовування, неоднаразове вживання антибіотиків, проживання у багатодітній сім'ї, паління батьків, використання колодязної води, незбалансоване харчування. Запропоновано нові схеми лікування з використанням ентеросорбенту "Полісорб" та полівітамінно-мінерального препарату під час монотерапії для корекції порушень мікробного балансу кишечника у залежності від патогенетичних особливостей їх виникнення. Для скринінгової оцінки мікробіоценозу кишечника та визначення ступеня дисбактеріозу наведено коефіцієнт збалансованості мікрофлори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-5 +
Шифр НБУВ: РА321985

Рубрики:

      
8.

Поліщук О.І. 
Мікробна екосистема кишечника дітей, нові підходи до її оцінки та корекції в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / О.І. Поліщук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 34 с. — укp.

На підставі тривалого моніторингу формування мікробіоценозів кишечнику новонароджених встановлено значення стану облігатної мікрофлори для оцінки перебігу раннього адаптаційного періоду у дітей та факультативної флори як показника епіднеблагополуччя в акушерських стаціонарах. Встановлено залежність становлення мікрофлори від форми перебування матері та дитини у пологовому будинку, мікробного осіменіння грудного молока, періоду досліджень. Доведено ефективність застосування дібраних за антагоністичною активністю пробіотиків під час спалахів циркуляції госпітальних штамів в акушерських закладах. Показано недоцільність досліджень мікрофлори кишок у практично здорових дітей інших вікових груп та використання поняття дисбактеріоз як клінічного діагнозу. У дітей, які проживають на радіаційно контрольованих територіях, або з обтяженим анамнезом,зміни у складі кишечної мікрофлори та імунологічних показників відображують порушення гомеостазу. Рекомендовано включати до лікувально-профілактичних схем пробіотиків і біорегуляторів-адаптогенів. Взаємозв'язок внутрішнього опромінення радіонуклідами та стану мікробіоценозів підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-3
Шифр НБУВ: РА314940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Воробйова О.В. 
Некротизуючий ентероколіт недоношених новонароджених (рання діагностика та прогноз): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.В. Воробйова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Наведено результати дослідження клініко-параклінічних, імуноцитохімічних, імунологічних, мікробіологічних і морфологічних показників основних патогенетичних механізмів формування некротизуючого ентероколіту (НЕК) у недоношених новонароджених у ранньому неонатальному періоді, на підставі яких розроблено патогенетичний і патоморфологічний паттерни розвитку НЕК, критерії та методи їх ранньої діагностики. Встановлено, що високі показники судинного опору у верхній брижовій артерії (низькі значення кінцевої діастолічної швидкості кровотоку та високі - пульсового індексу) на 1 - 5-ту добу життя у разі товщини стінки тонкої кишки менш, ніж 1,6 мм дозволяють віднести новонароджених до групи підвищеного ризику розвитку НЕК. Визначено характер змін імунологічних показників у недоношених новонароджених з перинатальною патологією та на різних стадіях НЕК протягом неонатального періоду. Встановлено, що у разі НЕК III стадії значимими є високий рівень ІЛ-10 і помірковано підвищений - ІЛ-1 у периферичній крові недоношених новонароджених. Вперше встановлено функціональну активність нейтрофілів у спонтанному НСТ-тесті та їх субпопуляцій в умовно-здорових і недоношених новонароджених з НЕК. Вперше виявлено рівні апоптозу та некрозу лімфоцитів (за морфологічними ознаками) у недоношених дітей з НЕК усіх стадій, доведено їх діагностичну значущість у ранній діагностиці розвитку захворювання. З'ясовано, що НЕК I стадії може бути деференційно діагностованим, якщо частка апоптичних лейкоцитів складає приблизно 12 %, некротичних лейкоцитів - до 30 % і загальна кількість клітин, які гинуть, до 40 %. У випадку НЕК II стадії дані показники відповідно складають приблизно 5 %, 45 % і 50 %. З урахуванням результатів імуноцитохімічно-морфологічних досліджень встановлено імуноцитохімічні еквіваленти морфологічних змін кишечнику у недоношених новонароджених з НЕК на II та III стадіях захворювання. Створено кореляційні патогенетичний і патоморфологічний паттерни розвитку НЕК і порушень в новонароджених з НЕК. Впроваджено у медичну практику математичну модель і комп'ютерну програму діагностики та прогнозу НЕК на всіх стадіях захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1 + Р733.34 +
Шифр НБУВ: РА362933

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Світлицький А.О. 
Особливості будови клубової і сліпої кишок новонароджених після внутрішньоплідної дії антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.О. Світлицький ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2008. — 18 с. — укp.

Виявлено та вивчено особливості формування структур клубової та сліпої кишки у щурів у ранньому післянатальному періоді, після внутрішньоутробної антигенної стимуляції. Установлено морфологічні закономірності становлення клубової та сліпої кишки у новонароджених білих щурів за норми та після введення антигену. Показано, що внутрішньоплідне введення антигену призводить до збільшення числа лімфоцитів, особливо PNA+ - лімфоцитів, клітин з фігурами мітозу, кількість яких в епітелії слизової кишки збільшується та зменшення кількості келихо-подібних клітин. Виявлені зміни супроводжуються збільшенням висоти слизової оболонки та збільшенням довжини органа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.4 + Р733.413.3-2 +
Шифр НБУВ: РА361646

Рубрики:

      
11.

Кучеренко Н.П. 
Особливості сучасного перебігу гострих кишкових інфекцій у дітей першого року життя в умовах дисбіозу кишечнику та шляхи їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Н.П. Кучеренко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 35 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення стану фагоцитозу, Т- і В-систем імунітету, інтралейкоцитарної мікробіцидної системи поліморфноядерних лейкоцитів у разі гострих кишкових інфекцій - шигельозу, сальмонельозу, ентероколіту, викликаних умовно-патогенною флорою у дітей першого року життя за умов дисбіозу кишечнику та антибіотикотерапії, а також створено експериментальну модель дисбіозу кишечнику тварин (щурів). Встановлено нові закономірності проявів фагоцитарної активності нейтрофільних лейкоцитів периферичної крові та механізми порушення природного захисту організму за такої патології в дітей. Науково обгрунтовано доцільність корекції виявленого дисбалансу імунної системи організму та дисбіозу товстої кишки з метою підвищення ефективності комплексного лікування захворювання. Розроблено показання, схеми клінічного застосування та доведено клінічну ефективність використання пробіотиків, людського імуноглобуліну та імуномодуляторів у поєднанні з антибіотикотерапією в дітей першого року життя, хворих на гострі кишкові інфекції, що протікають на тлі дисбіозу товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-37 + Р733.413.301.11-3 +
Шифр НБУВ: РА327354

Рубрики:

      
12.

Романова Г.С. 
Патогенетичне значення та корекція мікробіоценозу товстого кишечнику при атопічному дерматиті у дітей молодшого віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.С. Романова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено роль порушень мікробіоценозу товстого кишечнику в патогенезі атопічного дерматиту (АД) у дітей молодшого віку на підставі вивчення взаємозв'язку стану мікробіоценозу кишечнику, клінічних проявів АД, локального імунітету, інтенсивності деструктивних процесів у мукозному шарі слизової оболонки кишечнику, становлення Th2-типу імунної відповіді. Запропоновано метод корекції виявлених порушень. Встановлено, що склад мікробіоценозу кишечнику нестійкий, умовнопатогенна мікрофлора найбільш агресивна у дітей першого року життя. Виявлено, що за наявності умовнопатогенної мікрофлори у кишечнику збільшується інтенсивність клінічних проявів АД, порушуються локальний імунітет і мукозний шар слизової оболонки, збільшується продукція цитокінів інтерлейкіну-4 (ІЛ-4) у дітей першого та інтерферон-гамма (ІНФ-gamma) у дітей першого та другого року життя. З'ясовано, що у дітей першого року життя порушення мікробіоценозу кишечнику беруть участь у патогенезі АД. Запропоновано метод корекції порушень мікробіоценозу кишечнику у дітей молодшого віку шляхом застосування стафілококового бактеріофагу, який дозволяє провести ерадикацію умовнопатогенної флори (УПФ), покращує клінічний перебіг АД, локальний імунітет, зменшує деструктивні процеси в мукозному шарі слизової оболонки кишечнику та продукцію цитокінів ІЛ-4 та ІНФ-gamma. Розроблено метод оцінювання ефективності проведеної корекції шляхом дослідження динаміки вмісту глікозаміногліканів і вільної фукози у копрофільтратах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3 + Р733.601.3 +
Шифр НБУВ: РА360122

Рубрики:

      
13.

Гдиря О. В. 
Патогенетичні маркери дефіцитної анемії при целіакії у дітей та принципи її лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. В. Гдиря ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено предиктори розвитку анемії у дітей з целіакіею як ранній вік хворих, важкий клінічний перебіг целіакії, гіпопротеїнемія, глибокі морфологічні порушення слизової оболонки тонкого кишечника. Встановлено, що основою розвитку анемії у дітей з целіакією є порушення усіх показників ферокінетики, що свідчить про залізодефіцитний характер анемії у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.9 + Р733.413.309
Шифр НБУВ: РА379690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Акжитова Г. О. 
Підвищення резистентності твердих тканин тимчасових зубів у дітей із дисбактеріозом кишечнику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. О. Акжитова ; ВДНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено, що перебіг карієсу у дітей з дисбактеріозом кишечнику розвивається на фоні погіршення гігієни порожнини рота, зниження швидкості слиновиділення, погіршення мікрокристалізації ротової рідини та показника тесту емалевої резистентності. Спостережено погіршення показників гомеостазу ротової рідини, зниження вмісту кальцію, неорганічного фосфору, pH у порівнянні з практично здоровими дітьми, що створює карієсогенну ситуацію в порожнині рота дітей цієї групи. У дітей з дисбактеріозом кишечнику виявлено зниження відсотка рухомих клітин букального епітелію, показника відношення амплітуди плазмолеми й амплітуди ядра клітин букального епітелію, що свідчить про послаблення захисних реакцій у порожнині рота та виявлений дисбіоз порожнини рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21 + Р733.413.3
Шифр НБУВ: РА380380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Пономарьова І.Г. 
Порушення імунної системи та мікробіоценозу кишечнику у дітей, хворих на ентероколіт, та їх корекція пробіотиками: автореф. дис. ... канд. біол. наук / І.Г. Пономарьова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено суттєві порушення в мукозальному імунітеті кишечнику, а саме в механізмах синтезу та транспорту секреторного IgA, на фоні високого рівня IgG і особливо IgM, що може свідчити про суттєве порушення функції слизової оболонки кишечнику. Проаналізовано, що проведене лікування має позитивний вплив на місцевий імунітет, про що свідчить підвищення секреторного IgA в копрофільтрах, і на показники мікробіоценозу кишечнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-5 + Р264.863
Шифр НБУВ: РА369389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Муквіч О.М. 
Порушення мікробіоценозів у дітей першого року життя (прогнозування, профілактика та лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.М. Муквіч ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології" АМН України. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено питання прогнозування, профілактики та лікування мікроекологічних порушень кишечнику в дітей першого року життя. Вивчено залежність стану здоров'я та фізичного розвитку дітей першого року життя з наявністю дисбіотичних змін кишечнику. Установлено вплив ступеня бактеріального навантаження, спричиненого потенційно-патогенними бактеріями (ППБ) кишечнику на тяжкість клінічного перебігу, розвиток ускладнень, рецидивів основного захворювання, функціональну активність шлунково-кишкового тракту, нутрітивний статус. Виявлено основні предиктори мікроекологічних порушень та створено математичну модель прогнозування розвитку кишечного дисбіозу, яка дозволяє своєчасно проводити індувідуалізовані профілактично-лікувальні заходи. Вивчено біохімічні маркери захисного слизового бар'єру кишечнику (pH, глікозаміноглікани, фукоз, гексоз), рівні про- та протизапальних цитокінів, локального імунного захисту за різних ступенів бактеріальної агресії кишечнику. Установлено основні патогенетичні механізми дисбіотичних розладів, зумовлених кількісними та молекулярно-структурними змінами окремих складових вуглеводовмісних комплексів, дисбалансом Th1- і Th2-лімфоцитів, про що свідчить відповідний цитокіновий профіль, зниження рівня локальних захисних специфічних (SIgA) і неспецифічних (лізоцим) механізмів. Розроблено алгоритм лікувально-профілактичних заходів з застосуванням біопрепаратів і продуктів функціонального харчування для дітей першого року життя з високим ризиком розвитку порушень мікроекології та доведено його ефективність у катамнезі протягом 12-ти місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3 +
Шифр НБУВ: РА360103

Рубрики:

      
17.

Зімницька Т.В. 
Порушення рухової активності товстої кишки у дітей із синдромом подразненого кишечнику та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Зімницька ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностування та лікування синдрому подразненого кишечнику з використанням диференційованого підходу до корекції рухових порушень товстої кишки (ТК) з урахуванням її біоелектричної активності. Запропоновано шляхи вдосконалення діагностування стану рухової активності ТК, які базуються на реєстрації її біопотенціалів з поверхні тіла дитини. Запропоновано нові методи оцінювання моторної функції та тонусу ТК, нормативи біоелектричної активності ТК у дітей. Розглянуто особливості рухових порушень ТК у дітей з різним клінічним перебігом синдрому подразненого кишечнику. Відзначено, що на характер рухових дисфункцій ТК впливають її анатомо-фізіологічні властивості. Проаналізовано роль біогенних амінів і катехоламінів у формуванні рухових порушень ТК, а саме: характеру їх впливу на показники біоелектричної активності ТК у дітей у разі синдрому подразненого кишечнику. Обгрунтовано принципи корекції порушень її рухової активності. Конкретизовано показання до призначення дуспаталіну залежно від біоелектричного стану ТК у дітей з синдромом позразненого кишечнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-5 +
Шифр НБУВ: РА362433

Рубрики:

      
18.

Шадрін О.Г. 
Прогнозування розвитку, діагностика та лікування синдрома подразненого кишечника у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.Г. Шадрін ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 35 с. — укp.

Установлено, що розповсюдженість синдрому подразненого кишечнику (СПК) у дітей шкільного віку становить 21,2 %. Для поліпшення діагностики СПК у дитячому віці створено диференціально-діагностичний алгоритм з використанням Римських критеріїв II та базуючись на визначенні термографічних ознак і порога ректальної чутливості кишечнику. З урахуванням виявлених у хворих факторів ризику за методом покрокового дискримінантного аналізу розроблено математичну модель прогнозування розвитку підвищеного рівня тривожності, порушень стану вегетативної нервової системи у патогенезі захворювання. На підставі результатів експериментальних і клінічних досліджень визначено особливості нейроендокринної регуляції скоротливої функції кишечнику, зокрема стану нітроергічної системи у патогенезі захворювання, що дало змогу створити диференційовані схеми терапії різних форм СПК у дітей внаслідок застосування препаратів седативної дії та прекурсорів оксиду азоту на госпітальному та постгоспітальному етапах реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-52 +
Шифр НБУВ: РА336028

Рубрики:

      
19.

Андрікевич І.І. 
Стан мікробіоценозу товстої кишки при гострих захворюваннях бронхолегеневої системи у дітей грудного віку та корекція виявлених порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.І. Андрікевич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження 80-ти дітей, хворих на гостру пневмонію, та 60-ти - хворих на гострий обструктивний бронхіт. Описано особливості клінічних проявів порушення мікробіоценозу товстої кишки (ТК) у обстежених дітей, кількісний і якісний склад мікрофлори та стан місцевого імунітету ТК шляхом визначення імуноглобулінів у копрофільтратах (sIgA, IgA, IgG, IgM). За умов гострої бронхолегеневої патології вивчено вплив окремих фармакологічних груп антибіотиків, кількості та тривалості їх курсів на значення шляху введення цих препаратів на стан мікрофлори ТК. Для оцінювання дисбалансу аеробної та анаеробної мікрофлори запропоновано визначати індекс стабільності мікрофлори. Для комплексного лікування дітей грудного віку з гострою бронхо-легеневою патологією за наявностї порушень мікробіоценозу ТК використано пробіотичний препарат симбітер ацидофільний, що зумовлює нормалізацію індигенної мікрофлори, зменшення кількості умовно патогенних мікроорганізмів і покращання показників місцевого імунітету ТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412 + Р733.413.3 +
Шифр НБУВ: РА360840

Рубрики:

      
20.

Волошин К. В. 
Функціональна диспенсія у дітей: критерії діагностики та диференційної діагностики: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / К. В. Волошин ; Харківський національний медичний університет. — Х., 2010. — 20 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.11-4
Шифр НБУВ: РА370991 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського