Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (416)Книжкові видання та компакт-диски (425)Журнали та продовжувані видання (119)
Пошуковий запит: (<.>U=С4(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лобас В.М. 
Теоретичні основи і розвиток державного соціально-орієнтованого управління: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Лобас ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто питання щодо формування та реалізації соціальної політики, яка передбачає визначальну роль держави, структуризацію політики за напрямками, видами та джерелами ресурсів. Обгрунтовано, що найбільш ефективною формою державної соціальної політики є програмна, яка дозволяє поєднати мету, ресурси організації та відповідальність в управлінні соціально-економічними процесами. Висвітлено аспекти формування регіональних соціальних програм, насамперед у сфері охорони здоров'я та освіти. Запропоновано основні складові системного моніторингу, результати якого дають змогу оптимізувати соціальну політику в регіоні на основі щоквартального рейтингу соціально-економічного розвитку міст і районів, доповненого показниками, які посилюють його соціальну спрямованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-9: с5 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329715

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пірог Л.А. 
Соціальна захищеність підлітків в умовах трансформації сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.А. Пірог ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження актуальних проблем соціальної захищеності підлітків за умов трансформації сучасного українського суспільства. Вперше у вітчизняній соціології теоретично обгрунтовано й апробовано систему понять, спрямованих на розкриття специфіки соціального захисту як соціального інституту. Виявлено економічні, правові та психологічні чинники, що посилюють дієвість механізмів соціальної захищеності підлітків. Встановлено, що соціальну захищеність необхідно здійснювати у комплексі заходів у сфері економічних, правових, національних, демографічних і шлюбно-сімейних відносин. Доведено, що аскріптивні вікові властивості підлітків ототожнюються не лише з їх календарним віком, але й з відповідною соціально-психологічною ідентичністю. Виявлено, що внаслідок суттєвого зниження матеріального рівня життя сучасна українська сім'я потребує посиленого соціального захисту. Показано, що низька ефективність профорієнтаційної роботи з підлітками обумовлює суперечності їх соціально-професійного самовизначення, в результаті яких виникає потреба формування та реалізації спеціальних соціальних програм у межах молодіжної політики країни. Обгрунтовано необхідність підвищення статусу та престижу інституту соціального захисту за умов сучасного українського суспільства шляхом формування відповідних законодавчих актів і посилення його ціннісного значення у суспільній свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*423.121.3 + С5*5*333.91 +
Шифр НБУВ: РА336892

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Яценко М.А. 
Самоврядувальний механізм здійснення регіональної соціальної політики за умов трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / М.А. Яценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження інституту самоврядування та механізму реалізації регіональної соціальної політики. Проаналізовано варіативну систему показників, які характеризують категорію "соціальна політика". З використанням принципу схожості концептуальних положень здійснено типологізацію сучасних визначень соціальної політики й уточнено зміст даного поняття на регіональному рівні. Проаналізовано здатність і спроможність територіальної громади та сформованих нею органів місцевої влади використовувати керівний потенціал і соціальні ресурси для самоорганізації та вирішення соціально-територіальних питань. Досліджено відносини самоврядування та ціннісно-нормативні моделі управлінської поведінки за даних умов різних соціальних груп територіальної громади. Здійснено порівняльний аналіз ефективності сучасних видів та організаційно-правових форм соціального захисту на основі їх відповідності потребам та інтересам певних соціальних груп територіальної громади. Обгрунтовано соціально-технологічні засади удосконалення самоврядувального механізму здійснення регіональної соціальної політики та методи підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

М'ясоїд Г.І. 
Педагогічні умови розвитку комунікативної культури соціальних інспекторів у процесі підвищення кваліфікації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Г.І. М'ясоїд ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито структуру комунікаційної культури, визначено критерії, показники й рівні її сформованості, досліджено навчально-виховні можливості різних дидактичних підходів щодо оптимізації процесу професійного удосконалення соціальних інспекторів. Обгрунтовано педагогічні умови та модель розвитку комунікативної культури, яка сприяє поетапному формуванню системи цінностей, якостей, мотивацій соціальних інспекторів і вмінь спілкування. Розроблено й експериментально апробовано методику розвитку комунікативної культури, яка передбачає використання певних методів і прийомів активного соціально-психологічного та професійного навчання соціальних інспекторів у процесі підвищення їх кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336710

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сердюк Ю.О. 
Соціальний захист членів сімей працівників органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Ю.О. Сердюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть та з'ясовано особливості системи соціального захисту сімей працівників внутрішніх справ України. Обгрунтовано висновок, що соціальний захист - явище нестабільне, якому притаманні риси видозмінювання залежно від державного та суспільного устрою, політичної обстановки, економічного та соціального розвитку кожної конкретної країни на певному етапі її існування. Розглянуто поняття соціального захисту, а також соціального захисту членів сімей працівників органів внутрішніх справ. Проаналізовано законодавчі та підзаконні нормативно-правові акти, що регламентують різні аспекти соціального захисту громадян України та безпосередньо членів сімей працівників зазначених органів. Обгрунтовано конкретні рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання соціального захисту працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 п + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Макаренко В.А. 
Соціальний захист населення: проблеми та тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.А. Макаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні аспекти соціального захисту населення за умов ринкової трансформації суспільства, сутність яких зводиться до використання структурно-діяльнісної парадигми як моделі постановки та вирішення проблеми динаміки суспільства та процесів його самовідтворення. Сформульовано визначення понять "соціальна сфера" та "соціальний захист населення". Удосконалено методику оцінки стану соціального захисту населення та деформацій соціального розвитку за допомогою використання чинників демографічної сфери, соціальної інфраструктури, структури споживання та індикаторів соціального благополуччя. Обгрунтовано невідповідність між інституційним потенціалом соціального захисту та необхідністю змін практик самозахисту населення. З'ясовано особливості формування та реалізації механізмів управління та тенденції розвитку соціального захисту на різних рівнях життєдіяльності суспільства. Розроблено структурно-діяльнісну модель системи соціального захисту населення. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення методики проведення соціологічного аналізу та використання регіональних та виробничих інноваційних технологій соціального захисту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339723

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пахар І.В. 
Соціальний захист в органах внутрішніх справ України (соціологічний аспект аналізу): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.В. Пахар ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття, пріоритетні завдання та специфіку реалізації соціального захисту працівників ОВС за сучасних умов, основною метою якого є попередження, пом'якшення та скасування наслідків соціальних ризиків та загроз. Обгрунтовано необхідність виділення працівників ОВС як окремого об'єкта соціального захисту, що обумовлено несприятливими умовами праці, підвищеною небезпекою під час виконання правоохоронцями професійних обов'яків і несприятливими умовами праці, а також існуючими політичними та економічними обмеженнями, які негативно впливають на їх соціальний статус. Удосконалено методологію класифікації основних напрямків соціального захисту працівників ОВС на підставі врахування видів негативних наслідків соціальних ризиків та загроз, особливостей організаційних заходів, спрямованих на профілактику або пом'якшення несприятливих соціальних умов. Вперше обгрунтовано значення соціального захисту прцівників ОВС як одного з механізмів підтримки справедливого соціального обміну між правоохоронним інститутом і державою з метою забезпечення суспільного порядку. Розкрито роль соціального захисту у функціонуванні органів внутрішніх справ, яка полягає у виконанні адаптивної функції для даної системи. Вперше проведено комплексну оцінку основних напрямків соціального захисту в ОВС. Встановлено негативний вплив на реалізацію його інституційних функцій таких чинників, як декларативність деяких напрямків соціального захисту (зокрема, пільгової системи), відсутність чіткої стратегії та тактики, розробленої з урахуванням першочергових потреб працівників ОВС, а також координаційного центру та ефективного механізму контролю за реалізацією прийнятих законів. Вперше встановлено вплив соціального захисту на плинність кадрів, моральний стан і соціальний статус працівників ОВС, зокрема обгрунтовано необхідність удосконалення механізму регулювання режиму праці та відпочинку, вирішення житлового питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Бєлобров Б.Д. 
Ідеологія сталого людського розвитку в Україні в період соціальних трансформацій: проблема становлення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Б.Д. Бєлобров ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття сталого людського розвитку як категорії, що враховує індекс якості життєдіяльності суспільства та людини, інтегрує його головні показники, засвідчує рівень ефективності реалізації соціальної політики держави та дозволяє здійснити порівняння якості життєвих процесів у різних країнах незалежно від типу соціальної системи та форми власності, на якій вона базується. Наголошено, що головними вимірними пріоритетами ідеології сталого людського розвитку є збалансованість економічного життя суспільства, зайнятість населення та соціальний захист, екологічна ситуація, демографічна характеристика суспільного розвитку, харчування й охорона здоров'я населення, охорона довкілля, освіта й інформатизаційні процеси, організація влади й управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.24 + С4(4УКР) + С5*32 +
Шифр НБУВ: РА338327

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Коваленко О.О. 
Соціальне сирітство як соціокультурний феномен: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.О. Коваленко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розкрито зміст проблеми соціального сирітства за умов сучасного українського суспільства. "Соціальне сирітство" трактовано як особливий стан дитинства, обумовлений його місцем за умов певної соціальної структури, у системі соціальних відносин суспільства, що передбачає розглядання усіх дітей, які залишилися без належної опіки та виховання, поза залежністю від соціального статусу батьків. За цього у соціокультурній перспективі соціальне сирітство характеризується послабленням поля соціального контролю з боку базисних соціальних інститутів (сім'ї, школи), порушенням процесу міжпоколінної та міжособистісної комунікації, обмеженням доступу до необхідних ресурсів та можливостей індивідуального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644.123 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341745

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Чепурко Г.І. 
Динаміка зайнятості населення України в період становлення ринкової економіки: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Г.І. Чепурко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 29 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до дослідження сучасних тенденцій і закономірностей функціонування сфери зайнятості з урахуванням перспектив розвитку економічної системи України. Виявлено специфіку, тенденції та закономірності сегментації ринку праці. Створено методологію дослідження чинників впливу на зайнятість населення у сучасній Україні. Виявлено особливості структури та масштабів безробіття. Визначено поняття неформального сектору зайнятості, що відповідає особливостям української економіки. Обгрунтовано переваги активної державної політики зайнятості у порівнянні з пасивною. Установлено роль держави у механізмі зайнятості за умов переходу до ринкової економіки та у системі соціально-трудових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*665.24*4*333.641.3 +
Шифр НБУВ: РА343456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Садова У.Я. 
Формування соціальної політики та механізм її реалізації в регіоні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.07 / У.Я. Садова ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічні засади формування та реалізації регіональної соціальної політики у контексті зміни ідеологічної парадигми механізму її здійснення. Базуючись на концепції соціальності, обгрунтовано суть і форми організації соціальної політики в регіоні, узагальнено системні засади організації соціального та територіального управління, визначено вплив факторів на соціальні процеси, що відбуваються у межах територіальної суспільної системи (ТСС). Проведено аналіз форм і методів діагностики регіональних соціальних процесів як складових соціальної сфери ТСС. Досліджено основні тенденції та динаміку інституціалізації суб'єктів регіональної соціальної політики (РСП). Розроблено новий напрям досліджень РСП, а саме: запропоновано темпологічно-хронологічну (часово-просторову) парадигму її аналізу. Наведено проект концепції РСП. Удосконалено методологію діагностики та прогнозування процесів соціального розвитку ТСС. Запропоновано методику розрахунку показника рівня ефективності РСП. За результатами регресійного аналізу визначено пріоритетні напрями соціальної політики в окремих регіонах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272-18 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Повідайчик О.С. 
Формування інформаційної культури майбутнього соціального працівника в процесі професійної підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.С. Повідайчик ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено основні чинники, що зумовлюють необхідність формування інформаційної культури майбутнього фахівця. Розроблено й обгрунтовано модель системи даного формування, компонентами якої є: пріоритетна ціль, орієнтована на досягнення високого рівня сформованості інформаційної культури, специфічні принципи, зміст, інтерактивні методи та форми організації навчально-виховного процесу, засоби контролю та корекції, результат, який характеризує досягнуті зміни відповідно до поставленої мети. Розроблена система реалізується за педагогічних умов, а саме: створення інформаційного середовища, забезпечення професійної спрямованості дисциплін, розробки та використання модульних програм дисциплін, забезпечення взаємозв'язку між фаховими та загальними дисциплінами. Обгрунтовано критерії та їх показники для визначення рівнів сформованості інформаційної культури майбутнього соціального працівника. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що дана система оптимізує навчальний процес підготовки соціальних працівників у вищому навчальному закладі та забезпечує формування вищого рівня даної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*333.4 +
Шифр НБУВ: РА349477

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дерега В.В. 
Політологічний аналіз формування та розвитку системи соціального захисту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Дерега ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2007. — 16 с. — укp.

Визначено сутність соціального захисту, історичні аспекти та політичні чинники еволюції. Виокремлено специфічні "ідеологічні типи" соціального захисту, проведено порівняльний політологічний аналіз світових моделей, розглянуто сучасні світові тенденції трансформації. Висвітлено особливості політико-правового регулювання системи соціального захисту в Україні, описано процес формування нормативних засад системи, наведено рекомендації щодо її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.2 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350645

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Бондаренко Ю.М. 
Державне управління соціальним захистом населення в умовах європейської інтеграції України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.М. Бондаренко ; Клас. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання державного управління соціальним захистом населення України. Проаналізовано законодвачу й інституційну бази реалізації державної політики соціального захисту. Наведено характеристку різних типів соціальних держав. Визначено європейські тенденції соціального захисту населення. Обгрунтовано шляхи досягнення Україною європейських стандартів соціального захисту. Доведено пріоритетність захисної функції держави у період радикальних ринкових трансформацій. З'ясовано, що за функцією розвитку соціальна політика сприяє розв'язанню завдань максимізації благополуччя, за захисною - мінімізації несприятливих умов і соціальних ризиків. Доведено, що корекцію соціальної політики України за умов трансформації суспільства необхідно здійснювати шляхом реформування системи соціального захисту, який є об'єктивною економічною категорією, що пов'язана з відтворенням, збереженням і розвитком основної продуктивної сили суспільства - людського потенціалу. Виявлено, що за умов трансформації економіки значення людського потенціалу й ефективності соціального захисту об'єктивно підвищується, що обумовлює актуальність впровадження системного підходу щодо вибору основних засобів його забезпечення. Обгрунтовано необхідність розробки наукових програм проведення фундаментальних досліджень теорії та механізмів регулювання соціального захисту населення за ринкових умов. Розроблено пропозиції щодо здійснення моніторингу застосування межових стандартів та індикаторів соціальної захищеності населення, спрямованих на реалізацію встановлених Конституцією та Законами України основних соціальних гарантій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358431

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Звонар 
Міжсекторне партнерство як механізм реалізації соціальної політики (на матеріалах Волинської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Віктор Павлович Звонар ; НАН України; Інститут демографії та соціальних досліджень. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)270 + С4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА359258

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Галицький В.М. 
Інститут зайнятості в умовах трансформації соціальної політики в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.М. Галицький ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне соціологічне дослідження процесів становлення та розвитку інституту зайнятості за умов трансформації соціальної політики у перехідному українському суспільстві. Розглянуто теоретико-методологічні проблеми соціологічного дослідження ринку праці, визначено його регуляторні особливості та функції. Проаналізовано соціальну політику України у контексті євпропейської інтеграції у сфері зайнятості. Зроблено висновок, що потреба у формуванні нової концепції вітчизняної соціальної політики обумовлена новими соціально-економічними умовами розвитку суспільства та держави, зорієнтованими на ринкові відносини, необхідністю захисту населення від нових соціальних ризиків, притаманних даному періоду. Розглянуто державну стратегію регуляції ринку праці у контексті активної та пасивної соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358490

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Солопова І.В. 
Медичне обслуговування як форма соціального захисту населення України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.В. Солопова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми правового регулювання надання медичного обслуговування населенню України. Визначено місце інституту медичного обслуговування у праві соціального забезпечення. Проведено теоретичний аналіз таких категорій, як медичне обслуговування, якісна медична допомога, правовідносини з медичного обслуговування. Проаналізовано гарантії у сфері охорони здоров'я, описано види медичної допомоги населенню України. Охарактеризовано сучасний стан національного правового регулювання медичного обслуговування. Досліджено правовідносини з медичного обслуговування, визначено їх ознаки та складові елементи. Висвітлено особливості міжнародно-правового регулювання медичного обслуговування та закордонний досвід забезпечення населення медичними послугами. Наведено пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового забезпечення інституту медичного обслуговування населення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х879(4УКР)6 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363095

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Косуля І.Ю. 
Управління комунікаціями в системі надання соціальних послуг у сучасній Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.Ю. Косуля ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію соціологічного аналізу управління комунікаціями у системі надання соціальних послуг. Проаналізовано основні групи комунікативних проблем на підставі порівняльного аналізу діяльності державних і недержавних соціальних служб. Обгрунтовано необхідність удосконалення комунікацій у системі надання соціальних послуг. Визначено функції комунікативного менеджменту на підставі аналізу трьох рівнів функціо нування системи надання соціальних послуг. Запропоновано визначення поняття "комунікація" як суб'єкт-суб'єктної взаємодії комунікантів у процесі спільної діяльності. Показано специфіку комунікацій у системі надання соціальних послуг. Розкрито сутність управління комунікаціями, з використанням процесного підходу визначено його складові, обгрунтовано шляхи попередження та подолання наявних і потенційних комунікативних проблем у системі надання соціальних послуг. Зроблено інтерпретацію поняття "система надання соціальних послуг" як сукупності учасників, які взаємодіють у процесі планування та реалізації правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів та є організаційно об'єднаними у єдине ціле з метою покращення або повного відновлення здатності соціальних груп, які знаходяться у складних життєвих обставинах, до повноцінної життєдіяльності, що сприяє підвищенню рівня соціальної захищеності населення. Проаналізовано структуру сучасної системи надання соціальних послуг в Україні, виявлено тенденцію розширення її меж і зростання ролі організацій недержавного сектору, що обумовлює необхідність впровадження та розвитку інформаційних центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*333.4 +
Шифр НБУВ: РА363158

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Янукович В.В. 
Формування та реалізація державної соціальної політики: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Янукович ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні положення щодо комплексного підходу до формування та реалізації державної соціальної політики на підставі її визначених стратегічних напрямів. Проаналізовано структуру соціальної політики та досліджено її основні моделі. Визначено роль даної політики у контексті господарських ідеологій. Систематизовано напрями й етапи розвитку національної соціальної політики. Досліджено проблеми, які стримують активізацію та прогрес соціального й економічного розвитку. Розкрито суть стратегії соціальної політики, її місце та роль у формуванні соціальної держави. Досліджено особливості соціальної політики та період існування незалежної держави. Виявлено та структуровано головні проблеми, які спричиняють стримування ефективного розвитку державного управління та реалізації державної соціальної політики. Розроблено методичні рекомендації та головні положення щодо формування та реалізації стратегії соціальної політики. Запропоновано напрями вдосконалення інформаційного забезпечення реалізації соціальної політики, а також шляхи розвитку житлової політики як елемента соціальної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364536

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Пономаренко О. В. 
Теоретико-методологічні основи механізмів державного управління соціальними проектами та програмами: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Пономаренко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 36 с. — укp.

Розглянуто сутність соціального проекту та програми як інструменту управління сталим соціальним розвитком України. Запропоновано концепцію державного управління соціальною сферою, яка базується на концепції сталого розвитку та положеннях теорії спіральної динаміки, а також методології проектного управління. Розроблено організаційно-економічний механізм державного управління соціальними проектами та програмами на засадах науково обгрунтованої теорії управління проектами та підходів до цінностей і цілей (результатів), методології контролінгу, управління ризиками, управління взаємодією соціальних партнерів, механізмів фінансування та розробки проектної документації. Запропоновано критерії ефективності соціальних проектів і програм, які базуються на методах оцінювання наслідків і класифікуються за процесами й елементами системи управління проектами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) в2:Х915 + Х819(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА376973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського