Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (129)Реферативна база даних (3163)Книжкові видання та компакт-диски (4144)Журнали та продовжувані видання (841)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 286
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгорова Л.В. 
Оптимізація надання медичної допомоги людям похилого і старечого віку в умовах відділення медико-соціальної реабілітації територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / Л.В. Єгорова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації роботи відділення медико-соціальної реабілітації територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів (ТЦСОП) з урахуванням існуючих потреб населення похилого віку. Досліджено потреби та захворюваність пацієнтів ТЦСОП, структуру, ресурсне забезпечення та діяльність відділень медико-соціальної реабілітації ТЦСОП. Встановлено факт реального незадоволення потреб у медико-соціальній реабілітації. Доведено необхідність співпраці та розроблено механізми взаємозв'язків персоналу відділення медико-соціальної реабілітації ТЦСОП з сімейними лікарями амбулаторій загальної практики сімейної медицини. В результаті даної співпраці створено Київський геріатричний волонтерський інформаційний центр, основними функціями якого є інформування громадян похилого віку про можливість одержання медичних, соціальних і побутових послуг у Києві, впровадження серед населення принципів здорового способу життя й активного довголіття. Розроблено функціонально-структурну модель відділення медико-соціальної реабілітації ТЦСОП, окремі елементи якої запроваджено у практику. Показано соціальну, медичну й економічну ефективність такої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)292 + С5*651*1
Шифр НБУВ: РА371733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Єщенко В.І. 
Обгрунтування психофізіологічних критеріїв професійного відбору лікарів до служби в Збройних Силах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.І. Єщенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нові підходи до вирішення актуальної гігієнічної проблеми щодо професіонального психофізіологічного відбору та професійної орієнтації військових лікарів за умов реформування Збройних Сил (ЗС) України. Розроблено психограму та з'ясовано інтегральні фактори, що характеризують професійно важливі якості військових лікарів різного профілю. Виявлено особливості структури взаємозв'язків психофізіологічних і психологічних функцій для забезпечення успішної діяльності військового лікаря. На підставі вивчення професійно важливих психофізіологічних і особистісних якостей розроблено спеціальні шкали, розв'язувальні правила й алгоритм їх застосування для здіснення професійного відбору та професійної орієнтації майбутніх військових лікарів до хірургічної або терапевтичної спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п1 + Р733.64-3 + Ю947.1-734 + С5*652.4*423.121 +
Шифр НБУВ: РА348415

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
3.

Іванова К.А. 
Соціологічні аспекти міжкультурної комунікації в українському вузі: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / К.А. Іванова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано ціннісні аспекти міжкультурної комунікації на особистісному рівні, визначено шляхи та принципи адекватної інтерпретації змісту та специфіки інонаціональної культури як умови її розуміння. Зазначено, що сучасний процес глобалізації й інтенсифіації культурних контактів України в міжнародному масштабі у всіх сферах життя - політичній, економічній, соціальній, культурній - з максимальною гостротою виявив проблему вивчення ціннісних аспектів міжкультурної комунікації. Визначено нагальність потреби кооперації між культурами, а також пошуку формальних умов і можливостей для досягнення домовленностей на всіх рівнях вироблення визначеної суспільної думки щодо потреб міжкультурного спілкування, і, насамперед, формування такого менталітету, в основі якого є ідея цінності будь-якої культури та стилю життя. Встановлено, що необхідність осмислення здатності власної культури незалежної України до діалогу з іншими культурами пов'язана з пошуком його оптимальних форм і напрямків. Проаналізовано специфіку ціннісних і комунікативних аспектів культур, виявлено та описано типи культури (традиційну, модерн, постмодерн), що обумовлюють особливості процесів комунікації. Описано психологічні втрати першої фази міжкультурної комунікації в ситуації культурного шоку, визначено шляхи виходу з цього фрустраційного стану, проаналізовано можливі негативні та позитивні наслідки культурного шоку. Досліджено цінності, які складають фундамент спілкування, визнаючи вибір партнера, ступінь довіри, рівень відвертості та результат спілкування, а також охарактеризовано особливості міжкультурного спілкування на вербальному та невербальному рівнях. Розглянуто загальні методологічні передумови вивчення прикладних аспектів міжкультурної комунікації, а саме, проблеми індивідуальної поведінки в ситуації контакту культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671
Шифр НБУВ: РА319572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ігнатоля Н.І. 
Соціальні умови розвитку неформальних практик підприємництва в гірських районах Закарпаття: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.І. Ігнатоля ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості впливу соціальних умов на розвиток підприємництва за гірських умов Закарпаття. Обгрунтовано доцільність застосування соціально-економічної моделі даного розвитку. Наведено теоретичне визначення підприємництва, за якою підприємець - середня ланка (сходинка) поміж двома соціальними альтернативами, а саме: соціальним альтруїзмом і некомпетентним (природним) егоїзмом, у яких суб'єктивна мета та соціальний результат збігаються, за винятком середньої ланки. Підприємництво Закарпаття, яке відіграє роль головного рушія у сфері соціально-економічних трансформацій, водночас є важливим адаптаційним ресурсом, який дає змогу пом'якшити негативні перехідні кризи та з мінімальними втратами пристосовуватися до нових, змінених умов. Зростання обсягу сімейної економіки (підприємництва) на фоні економічної кризи та зниження очікувань державної та корпоративної підтримки запропоновано оцінювати як відновлення традиційних способів господарювання та виживання, які базуються на сімейних, кланових або сусідських зв'язках, мережах бартерного обміну послугами та продуктами. Врахування специфіки соціального середовища, умов розвитку підприємництва та підприємницької діяльності населення має стати одним з пріоритетних напрямків діяльності місцевих органів влади стосовно реалізації державної регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.2 +
Шифр НБУВ: РА353537

Рубрики:

      
5.

Ідрісов Б. 
Електоральна культура населення України в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Б. Ідрісов ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 14 с. — укp.

Досліджено становлення електоральної культури громадян України. Обгрунтовано, що електоральна культура характеризує баланс відносин між цілями суспільного розвитку та різними політичними групами й об'єднаннями, а також засобами їх досягнення. Виявлено залежності рівня даної культури громадян від певних чинників, а саме: рівня економічного розвитку суспільства, характеру відносин власності, міри соціальної структурованості суспільства, рівня розвитку політичної системи загалом, характеру та рівня розвитку в суспільстві демократичних процесів, ідеологічних систем і принципів, а також регіональні особливості сучасного українського суспільства, що трансформується. Проаналізовано характер змін, що відбуваються в електоральному процесі, та його вплив на формування суспільної свідомості й ціннісно-політичних орієнтацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*332.6*4 + С5*666*332.6*4
Шифр НБУВ: РА341589

Рубрики:

      
6.

Ілляхова М.В. 
Структурний підхід до визначення феномену соціального часу (межі та можливості застосування): автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / М.В. Ілляхова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто структуру соціального часу, яка розкривається через відношння його інваріантних елементів. Зазначено, що визначення динамічної та функціональної природи соціального часу робить можливим осмислення зміни часових структур у контексті темпоральної комплексності соціального часу. Доведено, що час є не лише універсальним виміром соціальних змін, але й їх основою, констатувальною фактичністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*321 + С5*665.244
Шифр НБУВ: РА371923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Акімов Д.І. 
Стимулювання громадської активності в українському суспільстві як проблема соціоінженерної діяльності: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Д.І. Акімов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано науково-теоретичну та практичну значущість використання соціоінженерного підходу для формування ефективних інституційних механізмів стимулювання індивідуальних і колективних форм громадянської активності в сучасному українському суспільстві. Встановлено типологічну, процесуальну та інструментальну специфіку соціоінженерної діяльності, проаналізовано провідні напрямки стимулювання громадянської активності. Наведено характеристику феномену громадянської активності, визначено технологічні особливості її стимулювання, запропоновано систему принципів соціального проектування нових демократичних інститутів стимулювання громадянської активності в Україні. Здійснено аналіз основних технологічних моделей соціальної політики як інструменту гуманізації суспільних відносин і стимулювання громадянської активності в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666 + С54 +
Шифр НБУВ: РА332080

Рубрики:

      
8.

Алієва Л.О. 
Становлення і розвиток соціології мистецтва в Україні в 20 - 90-ті роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Л.О. Алієва ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено становлення та розвиток соціології мистецтва в Україні у 1920 - 1990-ті рр. На підставі соціоісторичного аналізу становлення та розвитку західної соціології мистецтва та вивчення формування, специфіки та засад соціології мистецтва радянського та пострадянського періодів визначено методологічні підходи та принципи дослідження історії соціології мистецтва в Україні у 1920 - 1990-ті рр., зокрема критерії та показники сформованості галузевої соціології мистецтва. Грунтуючись на значному обсязі нововведених архівних джерел, визначено основні етапи становлення соціології мистецтва в Україні як процес синтезу соціологічних підходів у мистецтвознавстві, естетиці та мистецьких соціологіях (театральній соціології) до галузевої соціології мистецтва на базі теорії середнього рівня. З'ясовано особливості кожного періоду розвитку соціології мистецтва в Україні, а також специфіку нерівномірного розвитку різновидів соціології мистецтва (соціології музики) та тенденції трансформації соціології мистецтва до соціології художньої культури. Особливість розвитку української соціології мистецтва є значне охоплення її дослідженнями всієї цілісності соціально-художньої реальності у взаємодії її основних підсистем і суб'єктів теоретичних і емпіричних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*685 +
Шифр НБУВ: РА345204

Рубрики:

      
9.

Алексієвець М.О. 
Екологічний рух в Україні (історичний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.О. Алексієвець ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню історико-географічних передумов, національних природоохоронних традицій виникнення та розвитку екологічного руху в Україні. У праці аналізуються його тенденції та особливості в контексті сучасного національно-державного відродження, а також розглядаються перспективи екоруху та посилення його ролі у природоохоронній справі. Матеріали дослідження можуть бути використані при вивченні історії України, соціоекології, у практичній діяльності вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів, студентів, природознавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63*45

Рубрики:

      
10.

Алексейчук В.В. 
Механізми державного управління соціальним партнерством: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Алексейчук ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні засади формування та реалізації механізму державного управління соціальною сферою району на підставі її комплексного аналізу, обгрунтовано напрями удосконалення діяльності місцевих органів влади. Розкрито сутність поняття "соціальні відносини", обгрунтовано теоретичні засади створення ефективного державного механізму регулювання соціально-трудових відносин, а також розвитку соціального партнерства держави та її громадян на рівні району. Розглянуто фактори формування та розвитку соціального партнерства в Україні. Визначено роль, функції, принципи та методи діяльності районних органів влади, спрямованої на реалізацію соціальної політики держави. Проведено оцінювання розвитку соціального партнерства органів державної влади. Запропоновано найбільш ефективну форму державного управління соціальною сферою району. Охарактеризовано елементи системи державного управління соціальним партнерством, обгрунтовано напрями її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + С5*667.1*333.641 +
Шифр НБУВ: РА368006

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Амджадін Л.М. 
Соціальні аспекти екологічної політики України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Л.М. Амджадін ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано соціальні аспекти екологічної політики України. Досліджено моделі екологічної політики, подані в сучасному екополітичному дискурсі. Типологізовано політичні угрупування України за критеріями вагомості та нагальності вирішення проблем довкілля. Розглянуто політично релевантні аспекти екологічних інтересів окремих соціальних акторів (політичних партій, громадських організацій, бізнес-структур). На підставі емпіричних досліджень проведено оцінку стану екологічної свідомості та екологічно орієнтованої поведінки окремих соціальних спільнот і визначено рівень їх готовності до взаємодії. Здійснено соціологічну інтерпретацію екологічно відповідальної діяльності банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63 +
Шифр НБУВ: РА337220

Рубрики:

      
12.

Андронова І.Ф. 
Еволюція політичної культури в незалежній Україні (гендерний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / І.Ф. Андронова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття політичної культури як сукупності соціокультурних стереотипів сприйняття, оцінки та практичного ставлення до політики, відносин, що виникають у процесі її здійснення, та інститутів, за якого людина, яка здійснює певні судження, оцінки, не є суб'єктом політичної діяльності (за винятком участі у виборах чи проведенні референдуму), тобто коли вона ситуативно перетворюється на учасника виборчого процесу. Виокремлено гендерний аспект політичної культури, який відображає взаємовплив статевих життєвих світів (світу чоловіка та світу жінки) і політики як сукупності інститутів, процесів і діяльності з приводу здійснення суспільної влади за допомогою організаційних, регулятивних і контролюючих функцій. Проаналізовано історичні витоки гендерного виміру політичної культури українця та з'ясовано специфіку, що полягає у поєднанні маскулінних стереотипів, які забезпечують право жінки на домінування у соціальному контексті, із більш толерантним (у порівнянні з російським) ставленням до неї та визнанням її соціальної значущості. Досліджено вплив конституційного законодавства незалежної України на зміни гендерних стереотипів політичної культури. Висвітлено еволюцію політичної культури у її гендерному аспекті протягом років незалежності від маскулінних гендерних стереотипів, які сформувалися за часів так званого традиційного суспільства та стереотипів, спричинених соціалістичним минулим, до визнання суспільством права жінки на політичну діяльність і представництво у політичних інститутах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + С5*666 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА338131

Рубрики:

      
13.

Андрущенко Г.І. 
Кредитні відносини у структурі фонду життєвих засобів: соціологічний аспект: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Г.І. Андрущенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено сутність, структуру й особливості функціонування кредитних відносин у системі збагачення фондів життєвих засобів у соціологічному аспекті. Проаналізовано етапи еволюції кредитних відносин за їх соціально-економічними критеріями в Україні із застосуванням формаційного та хронологічного підходів. Запропоновано визначення поняття кредитних відносин як різновиду соціальних зв'язків і соціально-довірчих відносин, форми соціального обміну. Розкрито сутність кредитування як соціального інституту. Обгрунтовано зміст соціологічного поняття "фонд життєвих засобів". Уперше структуру фонду життєвих засобів, яка складається з двох частин (натурально-речової та грошової) доповнено третьою - соціально-відтворювальною. Визначено мотиваційні чинники людської діяльності у суспільстві, що трансформується. Уперше виявлено соціальний вплив кредитних відносин на стан фонду життєвих засобів людини. Обгрунтовано шляхи удосконалення та проаналізовано вплив кредитних відносин на формування фондів життєвих засобів в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА362683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Артьомов П.М. 
Субкультура футбольних хуліганів: фактори формування та особливості прояву на пострадянському просторі: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / П.М. Артьомов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Концептуалізовано факторну зумовленість формування субкультури футбольних хуліганів на пострадянському просторі. З застосуванням субкультурного підходу до вивчення футбольного хуліганізму проаналізовано субкультурну проблематику у творчості Т. Парсона, С. Ейзенштадта, О. Тоффлера, М. Мід. Розглянуто футбольних хуліганів як "peer group" та визначено футбольний хуліганізм як специфічну асоціальну субкультуру, головними цінностями якої є братерство, яке грунтується на почутті належності до певного футбольного клубу, та як колективні насильницькі практики. Концептуалізовано цю субкультуру, розроблено категоріально-понятійний апарат, розкрито суть понять "футбольний хуліганізм", "футбольний фанатизм", "навколофутбольні практики". Виокремлено відвідувачів футбольних змагань, а саме: "ситуативні глядачі", "любителі футболу", "футбольні фанати" та "футбольні хулігани". Виділено "південний" і "північний" стилі навколофутбольних практик. За критерієм наслідування певного стилю цих практик виокремлено три покоління пострадянських футбольних хуліганів. Як чинники формування даної субкультури футбольних хуліганів на пострадянському просторі виділено мета-, макро-, мезо- та мікросомальні фактори. За результатами порівняння медійного та реального образу футбольних хуліганів показано, що у медійному дискурсі створено неадекватні уявлення про досліджений об'єкт, що ускладнює вивчення зазначеного феномену. Доведено, що субкультура футбольних хуліганів потребує подальшого наукового аналізу та виваженого контролю суспільством і державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*4 + С5*675*332.1-723.581 +
Шифр НБУВ: РА363819

Рубрики:

      
15.

Бєлова Л.О. 
Виховна система сучасного ВНЗ: соціологічні аспекти аналізу: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Л.О. Бєлова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Розкрито специфіку та суттєві характеристики системи виховної роботи у сучасній вищій школі у контексті трансформаційних процесів, які відбуваються в українському суспільстві, а також в освітньому просторі. Здійснено концептуалізацію виховного процесу у вищих навчальних закладах (ВНЗ) на засадах теоретичних конструктів відомого німецького соціолога Ю.Хабермаса. Доведено, що за сучасних умов ефективність вузівського виховання може бути досягнена завдяки набуттю ним рис комунікативної взаємодії між усіма суб'єктами навчально-виховного процесу, тобто дії, яка базується на: примусовій, вільній комунікації, узгодженні цілей, форм і методів реалізації головної мети вищої освіти за нових соціокультурних умов - формування майбутнього фахівця як професіонала, інтелігента та громадянина. Уперше у вітчиняній соціології розроблено комунікативну концепцію виховання, проведено емпіричну апробацію її елементів у процесі дослідження виховних практик, поширених у ВНЗ Харківського регіону. На основі застосування концепції до аналізу одержаного емпіричного матеріалу визначено провідні тенденції виховного процесу у сучасній вищій школі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58 +
Шифр НБУВ: РА338680

Рубрики:

      
16.

Бєлоусов 
Інституціоналізація соціального простору міста: соціокультурний аспект: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Вадим Геннадійович Бєлоусов ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*612*152.4 + С5*424.21
Шифр НБУВ: РА337400

Рубрики:

      
17.

Бігарі А.А. 
Дискурс сучасної англомовної сім'ї: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.А. Бігарі ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз дискурсу сучасної англомовної сім'ї, який сформувався під впливом позалінгвальних змін другої половини XX ст. і якому притаманні залежна від статі, віку та сімейних ролей адресантно-адресатна конфігурація, широкий вибір комунікативних тактик, конфліктонебезпечні типові та новітні комунікативні ситуації, вищі вимоги до комунікативної компетенції мовців. Встановлено, що існує взаємовплив між фактором влада, традиційними та новими стереотипами та рольовою парадигмою сучасної сім'ї. Показано, що для сімейного спілкування у межах адресантно-адресатної конфігурації "ДРУЖИНА - ЧОЛОВІК" та "БАТЬКИ - ДИТИНА" характерним є паралельне застосування як конфронтативних (патріархальних), так і консенсусних (егалітарних) мовленнєвих засобів. Змодельовано типову для сімейного дискурсу конфліктонебезпечну комунікативну ситуацію "зрада", а також комунікативні ситуації, які набувають конфліктних ознак у сучасному житті ("сім'я на вихідні", "поповнення сім'ї").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш143.21-34:С + С5*681*32 + С5*644*333.4 +
Шифр НБУВ: РА344657

Рубрики:

      
18.

Білецька Т. В. 
Соціально-політичний конфлікт в українському суспільстві періоду трансформації: фактори виникнення і особливості прояву: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Т. В. Білецька ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні засади та змістовне співвідношення основних понять дослідження: соціального конфлікту, соціально-політичного конфлікту. Обгрунтовано групу показників, що дозволяють зафіксувати фактори виникнення та динаміку соціально-політичних конфліктів. Проаналізовано структурно-динамічні характеристики, суб'єктивні й об'єктивні складові даного феномену, фактори, що зумовлюють їх розвиток за умов трансформаційних перетворень. Окреслено методики управління соціально-політичними конфліктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + С5*666*333.7
Шифр НБУВ: РА379236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Білик М.В. 
Психологічні чинники прояву політичної культури студентської молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / М.В. Білик ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено ціннісно-настановчий та діяльнісний аспекти політичної культури особистості в їх єдності та взаємозв'язку. Виявлено суперечливий характер прояву політичної культури молоді за сучасних соціокультурних умов. Проаналізовано вплив психологічних чинників (змістових складових мотиваційно-потребової сфери, когнітивного стилю, способу міжособистісної взаємодії та структури ціннісно-смислових орієнтацій) на особливості прояву політичної культури студентської молоді. Визначено основні психологічні детермінанти реалізації даної якості та сучасні стилі політичної активності студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.08 + С40(4УКР) + С5*666 +
Шифр НБУВ: РА334111

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Білоусов С.А. 
Об'єктивна основа і суб'єктивні фактори електорального вибору населення в умовах суспільства, що трансформується (на матеріалах Південно-Східного регіону України): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.А. Білоусов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На реальному емпіричному матеріалі соціологічних досліджень узагальнено сукупність причин і факторів, що визначають ступінь участі та вибору програми, партії, кандидатур різними групами населення України за умов трансформації суспільства. Систематизовано та оновлено понятійно-категоріальний апарат теорії та практики воборчого процесу. Зведено в ієрархічну систему макро- та мікрофактори, що стимулюють електоральний вибір різних груп населення. Розроблено модель електоральної поведінки громадян суспільства, що знаходиться на етапі трансформації, як форми політичної участі, показано її загальні закономірності та регіональні особливості. Обгрунтовано доцільність побудови української моделі пропорційної виборчої системи, з урахованням об'єктивних та суб'єктивних факторів електоральної поведінки виборців. Проаналізовано проблеми культури виборців, ефективності електоральних технологій. На підставі матеріалів Південно-Східного регіону України встановлено залежність загального рівня електоральної активності та електоральної поведінки населення від соціально-економічних, історичних, поселенських, демографічних та інших особливостей регіонів країни. Доведено актуальність формування на межі політології, соціології та соціальної психології нового наукового напрямку - електорології, головною метою якого має стати комплексне вивчення закономірностей та особливостей виборчої системи, виборчого процесу, їх суб'єктів та об'єктів за умов перехідного суспільства, що транформується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + С5*666*332.6*4 +
Шифр НБУВ: РА322226

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського