Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (123)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф038.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Новожилов Б.В. 
Духовна культура як чинник формування іміджу політичного лідера: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Б.В. Новожилов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різні підходи розуміння природи іміджу політичного лідера та доведено, що найбільш розповсюдженими трактовками іміджу є онтологічна та ціннісна. Розглянуто структурні елементи іміджу та визначено основні чинники, які сприяють утвердженню іміджу політичного лідера, тобто, спосіб життя людини, ціннісний контекст середовища, освіта та виховання, засоби масової комунікації та культури. Визначено інтегративну роль духовної культури як могутнього та невичерпного джерела позитивних, визнаних суспільством норм поведінки, спілкування та діяльності. Доведено, що духовна культура надає лідеру соціально-політичний та життєвий досвід, багатство духовних цінностей і є одним з домінантних чинників формування іміджу політичного лідера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф038.4 + Ф015.29
Шифр НБУВ: РА371862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Колісніченко І.В. 
Ідентифікація та типологізація політичної харизми в контексті політичного лідерства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Колісніченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження сучасних концепцій політичної харизми, зіставлено ідеї харизматичної та пасіонарної особистості. Визначено зміст поняття "харизматична особистість" та виділено його основні компоненти. Розглянуто способи ідентифікації харазматичної особистості. Запропоновано типологію харизматичної ідентичності на базі виділення характеру впливу особистості на громадське життя. Виявлено специфіку харизматичної ідентичності політичного діяча в сучасному світі. Розкрито природу й основні ознаки харизматичного політичного лідера. Розглянуто моделі політичної дії харизматичного лідера. Досліджено вплив політичної харизми на суспільний устрій у державі. Обгрунтовано тезу про штучний характер політичної харизми особистості. Доведено, що визначальною особливістю сучасних українських харизматичних політичних лідерів є їх походження у більшості випадків з групи еліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА352995

Рубрики:

      
3.

Денисюк С.Г. 
Імідж політичного лідера в контексті розвитку української політичної культури: особливості формування та механізми реалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / С.Г. Денисюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію формування іміджу політичного лідера на базі комплексного політологічного аналізу та теоретичних засад політичної психології як найважливішого компонента сучасної політичної свідомості. Визначено ефективні засоби створення іміджу політика з урахуванням їх впливу на процес здійснення вибору лідера громадянами. Доведено, що імідж політика розвивається за законами ринкових відносин. Проаналізовано гендерний аспект формування іміджу політика як ознаку реальної участі українських жінок у політичному процесі. На підставі синергетичного підходу визначено механізм вибору електоратом лідера, імідж якого повинен бути гуманістично оптимальним, тобто його задекларовані наміри мають відповідати реальним діям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф054 + Ф055.1 +
Шифр НБУВ: РА350878

Рубрики:

      
4.

Скоблик Н.В. 
Контроль громадян над лідерами в теорії демократії Р.Даля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Н.В. Скоблик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Показано необхідність врахування критиками теорії Р.Даля переходу до неоплюралізму 1980-х рр., а також спрямованості його найбільш ранніх (1940-х рр.) та найбільш пізніх (1990-х рр.) праць. Доведено, що розробка й розвиток Р.Далем його відомих критеріїв реальної демократії чи "поліархії" були нерозривно зв'язані з виникненням і розвитком його концепції контролю громадян над лідерами. Показано, що концепція громадянського контролю вченого взаємопов'язана з його концепцією суспільних змін, яка сформувалась у другій половині 1960-х - 1980-х рр., враховувала його найбільш ранні уявлення про зміни та була доповнена у 1990-х рр. Зауважено, що особливостями цієї концепції є прагнення поєднати радикально-демократичну стратегію соціально-економічних структурних змін з ліберально-консервативною стратегією зміни громадських орієнтацій, пропонування маломасштабних експериментів (зокрема ідеї "мініпопулусу") з метою підвищення рівня громадського контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф036 + Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА339849

Рубрики:

      
5.

Пахарєв А.Д. 
Політичне лідерство: історико-політологічний контекст і сучасне становище: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / А.Д. Пахарєв ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Максимально повно представлено та систематизовано історіографічний матеріал з проблеми політичного лідерства, вироблений світовою політичною думкою протягом всієї історії цивілізації. Вперше у вітчизняній політології проаналізовано й подано феномен політичного володарювання, який міститься у наукових працях політичних мислителів Росії та України, що сприяє розробці сучасних методик формування політичного лідерства на засадах вітчизняної історії та національних традицій. Вперше подано об'ємну характеристику українських наукових досліджень стосовно політичного лідерства на підставі наукових поглядів та оцінок таких видатних мислителів, як М.Костомаров, І.Франко, М.Драгоманов, М.Грушевський, М.Туган-Барановський, В.Винниченко, В.Липинський та ін. Комплексно подано та логічно обгрунтовано теоретико-методологічні засади феномену політичного лідерства: концепції поняття цього явища; теорії типів та класифікацій політичного володарювання; концепції якостей і характерних рис політичних лідерів; головні складові політичного стилю лідера. Зроблено спробу виявити, крім об'єктивного, роль особистісного фактора у розпаді Радянського Союзу, який волею чи неволею детермінувався діяльністю радянських лідерів у повоєнний період і до 1991-го р. Проаналізовано особливості становлення політичного лідерства за умов формування нових політичних систем на пострадянському просторі. Розглянуто тенденції розвитку лідерства у нових незалажних державах, які виявляються під впливом внутрішніх соціально-економічних, політичних і духовних критеріїв, а також зовнішньополітичних реалій.Встановлено безпосередній вплив сучасної багатопартійності на процес формування політичних еліт і лідерів за умов демократизації та побудови громадянського суспільства. Обгрунтовано ідею необхідності розвитку сучасного політичного лідерства в Україні на пріоритетах людських прав і свобод як необхідних атрибутів демократичного становлення та розвитку громадянського суспільства та правового державотворення, що актуалізує такі політологічні проблеми як політичне лідерство та елітологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА322724

Рубрики:

      
6.

Кузнєцова С.В. 
Політичне лідерство: сутність та механізм формування в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.В. Кузнєцова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Систематизовано теоретико-методологічні підходи щодо вивчення політичного лідерства, його типології та принципів формування. Наведено поняття офіційного (формального) лідерства в процесі інституціоналізації та виконання владно-управлінських функцій в інфраструктурі державних інститутів, політичних партій та організованих груп, альтернативних загальних виборів. Виявлено стан і пріоритетні фактори (тенденції) розвитку політичного лідерства в українському суспільстві. Розкрито базові (інституціоналізовані та персоналізовані) складники механізму формування політичного лідерства в Україні. З'ясовано специфіку політико-організаційної діяльності політичних інститутів у формуванні якісних характеристик лідера. Досліджено ефективність механізму лідеротворення в Україні через контролюючий вплив засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА322168

Рубрики:

      
7.

Приходченко Л.Л. 
Проблеми становлення політичного лідерства на регіональному рівні (на прикладі Південного регіону): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 15.00.01 / Л.Л. Приходченко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Системно проаналізовано процес становлення та формування регіонального політичного лідерства, визначено його етапи, специфічні особливості та провідні тенденції. Запропоновано модель процесу формування потенційних політичних лідерів для державного управління регіонального рівня, орієнтовану на творчий розвиток особистості, виявлення та формування лідерських якостей і навичок адміністрування. Обгрунтовано застосування системного підходу до визначення місця та ролі регіонального політичного лідерства в процесі впливу на державне управління, їх взаємодію, що є основним аспектом дії системи державного управління, має прямий і опосередкований вплив на ефективне управління функціонуванням виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф031.1 + Х819(4Укр)011.2
Шифр НБУВ: РА319152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Біленко В.А. 
Регіональне лідерство та його вплив на розвиток політичної конкуренції: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Біленко ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено етапи, специфічні особливості та провідні тенденції регіонального лідерства як явища, процесу та феномену. Проведено грунтовний аналіз досвіду країн-членів ЄС щодо формування потенційних політичних лідерів для державного керування регіонального рівня, виявлення та формування лідерських якостей і навичок адміністрування. Обгрунтовано застосування системного підходу до визначення ролі та шляхів впливу регіонального лідерства на перебіг політичної конкуренції, показано взаємодію цих явищ, що складає один з головних аспектів функціонування системи державного керування, має прямий і опосередкований вплив на ефективне керування діяльністю всіх гілок влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА369728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Трач Н. О. 
Соціально-психологічні та інформаційно-комунікаційні механізми політичного лідерства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. О. Трач ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що для поширення своїх ідей і програм політичні лідери широко використовують різні механізми політичної комунікації, яка найчастіше реалізується через засоби масової комунікації. З метою ефективного впливу на суспільство та формування потрібних інформаційних потоків у суспільстві політичні лідери вдаються до різних засобів маніпуляції громадською думкою. Зазначено, що іміджмейкинг є однією із найбільш ефективних технологій впливу політичного лідерства на суспільство. Проаналізовано іміджеві характеристики провідних українських політиків і встановлено, що всі вони мають суттєві підстави для покращання своїх іміджів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4
Шифр НБУВ: РА375898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лисюк А.І. 
Соціокультурна детермінація політичного лідерства: зміст, способи, еволюція: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / А.І. Лисюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено процес соціокультурної детермінації політичного лідерства у межах різних політичних систем. Вивчено детермінаційний потенціал цивілізаційних і політико-культурних факторів, інтегрованих у систему політичного лідерства, розкрито їх роль як мотивів і стилістики політичної діяльності. Визначено змістовні параметри політичної комунікації лідерів та їх послідовників, основу яких складають присвоєні їм "образи влади та владника". Проаналізовано механізми політичних комунікацій лідера, відображені у його комунікативному дискурсі та символічній політиці, наведено результати їх компаративного дослідження. Розглянуто процес соціокультурної детермінації політичнго лідерства за умов демократичного транзиту, зокрема у пострадянській Білорусі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф055.250 + Ф043
Шифр НБУВ: РА371750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Логвиненко О.С. 
Становлення політичного лідерства управлінської еліти в суспільстві перехідного періоду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Логвиненко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Вивчено закономірності, моделі та ресурси становлення політичного лідерства управлінської еліти на загальнодержавному та регіональному рівнях. Проведено історичний та понятійний аналіз даного лідерства. На базі загальної теоретичної моделі політичне лідерство розглянуто як певний вид і рівень політичної діяльності управлінської еліти. Як основний політичний ресурс еліти визначено власний демократичний вибір, соціально орієнтоване партнерство з громадянами, виконання соціально-прогностичної функції. Показано, що за сучасного періоду управлінська еліта за своїм соціально-політичним статусом є найбільш інституціоналізованим та повноважним суб'єктом політичного лідерства. Проаналізовано оцінки елітою позитивних і негативних наслідків, а також конструктивного потенціалу демократичних перетворень в Україні. Визначено параметри суспільно-політичного прогнозу управлінської еліти в політичній, економічній, соціальній та владній сферах майбутнього розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА331899

Рубрики:

      
12.

Осипова С.А. 
Сучасні тенденції формування інституту політичного лідерства та їх прояв в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.А. Осипова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено системний опис сучасних тенденцій формування інституту політичного лідерства, проаналізовано особливості їх прояву в Україні. Показано суттєву роль політичних лідерів у різні історичні періоди розвитку суспільства. З'ясовано, що вплив їх діяльності найбільш виразно проявляється під час радикальних перетворень. Обгрунтовано актуальність вивчення проблеми лідерства у сучасному українському суспільстві у період реалізації процесів системного переходу у сфері соціальних відносин. За даних умов показано особливе значення лідерів на встановлення стабільності, розвиток інтеграції різних груп інтересів та впровадження самих перетворень. З'ясовано, що лідери персонально втілюють політичний курс, оскільки саме вони формують стратегії розвитку суспільтва та визначають засоби її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА344507

Рубрики:

      
13.

Школяр 
Технологічність процесу політичного лідерства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Мар'яна Володимирівна Школяр ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф038.4
Шифр НБУВ: РА337796

Рубрики:

      
14.

Головинський К.С. 
Фактор особистості у формуванні та здійсненні зовнішньої політики у сучасній міжнародній системі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.С. Головинський ; НАН України. Ін-т світ. екон. та міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано умови зростання фактора особистості у міжнародних відносинах та запропоновано шляхи дослідження психологічних особливостей політичних лідерів. Визначено механізми прийняття політичних рішень та рішень за умов зовнішньополітичної кризи. Розглянуто сучасні моделі прийняття рішень та можливості їх застосування для аналізу міжнародної політики. Простежено взаємозв'язки між внутрішньою та зовнішньою політикою держави, феноменом харизми та кризою, поведінкою лідера та функціонуванням його дорадчої системи. Зосереджено увагу на питаннях легітимності дій лідера у сфері зовнішньої політики. Умовою прогнозування дій лідера є науковий аналіз його особистості, зокрема, психологічних методів дослідження на відстані. Доведено, що особистість лідера перебуває під впливом системних та інституційних обмежень формальних і неформальних. Побудовано інтегрований психологічний портрет-модель лідера. Продемонстровано необхідність урахування фактора особистості на підставі аналізу зовнішньої політики окремо взятої держави за умов кризи та перехідного періоду. Вплив особистості на політику держави розглянуто на прикладі ситуації навколо колишньої федеративної Югославії а також зміни у зовнішній політиці Російської Федерації після зміни лідера країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф4(0)64 + Ф037.3
Шифр НБУВ: РА321289

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Трофименко Л.С. 
Феномен жіночого політичного лідерства в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.С. Трофименко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано феномен жіночого політичного лідерства та його прояви за умов сучасного етапу державотворення в Україні. Досліджено суспільні процеси, що сприяють формуванню жінки як політичного лідера. Висвітлено діяльність жіночих політичних організацій у період утвердження незалежності України. Охарактеризовано стилі жіночого лідерства в політиці та психологічні особливості жінки - політичного лідера. Систематизовано досвід жіночого лідерства в історичному процесі державотворення, його вплив на сучасне громадсько-політичне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4Укр)041 + Ф038.4
Шифр НБУВ: РА320207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Дідух Г. Я. 
Формування іміджу жінки - політичного лідера: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г. Я. Дідух ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес формування іміджу жінки - політичного лідера крізь призму площини цілеспрямованих чинників і спонтанних умов даного процесу. Визначено, що імідж жінки-політика формується у політичній свідомості населення та є відображенням у ній образу жінки - політичного лідера, сформованого політиком та її командою. Встановлено чинники й умови формування даного феномену. Зазначено теоретичні аспекти, які зумовлюють можливість побудови евристичної моделі даного утворення у складі трьох рівнів: біологічного, психологічного та соціального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф038.4
Шифр НБУВ: РА371012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лікарчук Н.В. 
Формування іміджу політичного лідера в процесі виборчої кампанії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Лікарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розкрито суть іміджу політичного лідера, зазначено, що імідж політика формується на підставі реально властивих цій особистості характеристик, але у відповідний спосіб "препарованих" спеціалістами (іміджмейкерами). Саме вони дають змогу лідеру здійснити свої функції, зокрема, переконати населення в правильності вибраного рішення. Зазначено, що створення іміджу політика проходить ряд певних етапів, кожний з яких має свої методи здійснення. Відзначено, що побудова іміджу політичного лідера має свою стратегію та тактику. Саме в межах стратегії реалізується образ кондидата, тактика та план виборчої кампанії. Зауважено, що формування іміджу політика в межах виборчої кампанії носить технологічний характер. Політичний маркетинг, менеджмент, реклама, паблік рилейшнз та пропаганда використовуються як технології створення іміджу політичного лідера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф052 + Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА326000

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського