Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф054$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванов М.С. 
Політична освіта як засіб формування політичної культури та чинник політичного процесу: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / М.С. Іванов ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Вивчено питання ролі політичної освіти та громадянського виховання у політичному процесі. Запропоновано концепцію, яка передбачає комплексний розгляд динаміки політичного життя як процесу збереження та перетворення складної системи на основі комплексу екзогенних і ендогенних для політики факторів, серед яких фундаментальну роль відіграє іманентний їй процес надання громадянину формального чи фактичного статусу активного суб'єкта політичного світу. Запропоновано ствердження, що громадянин об'єктивно має потребу у відомій нормі політичних знань, умінь і навичок, щоб свідомо надавати підтримку демократичним інститутам і цінностям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф016.5 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА338902

Рубрики:

      
2.

Андронова І.Ф. 
Еволюція політичної культури в незалежній Україні (гендерний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / І.Ф. Андронова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття політичної культури як сукупності соціокультурних стереотипів сприйняття, оцінки та практичного ставлення до політики, відносин, що виникають у процесі її здійснення, та інститутів, за якого людина, яка здійснює певні судження, оцінки, не є суб'єктом політичної діяльності (за винятком участі у виборах чи проведенні референдуму), тобто коли вона ситуативно перетворюється на учасника виборчого процесу. Виокремлено гендерний аспект політичної культури, який відображає взаємовплив статевих життєвих світів (світу чоловіка та світу жінки) і політики як сукупності інститутів, процесів і діяльності з приводу здійснення суспільної влади за допомогою організаційних, регулятивних і контролюючих функцій. Проаналізовано історичні витоки гендерного виміру політичної культури українця та з'ясовано специфіку, що полягає у поєднанні маскулінних стереотипів, які забезпечують право жінки на домінування у соціальному контексті, із більш толерантним (у порівнянні з російським) ставленням до неї та визнанням її соціальної значущості. Досліджено вплив конституційного законодавства незалежної України на зміни гендерних стереотипів політичної культури. Висвітлено еволюцію політичної культури у її гендерному аспекті протягом років незалежності від маскулінних гендерних стереотипів, які сформувалися за часів так званого традиційного суспільства та стереотипів, спричинених соціалістичним минулим, до визнання суспільством права жінки на політичну діяльність і представництво у політичних інститутах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + С5*666 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА338131

Рубрики:

      
3.

Бєлоусова Н.Б. 
Концепт національної безпеки в політичній культурі суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Н.Б. Бєлоусова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Виявлено теоретико-методологічні особливості концепту національної безпеки у політичній культурі суспільства. Узагальнено погляди та підходи зарубіжних і вітчизняних політологів, а також дані, одержані завдяки проведеним соціологічним і експертним дослідженням. Систематизовано та структуровано теоретичні підходи до понять "політична культура", "національна безпека", "політична безпека". Розглянуто еволюцію вітчизняних наукових теорій щодо концепції національної безпеки та політичної культури суспільства, зокрема, шляхом розвитку уявлень щодо політичної безпеки у контексті розуміння політичної культури як синтезу політичної свідомості та політичної поведінки суспільства. Розглянуто специфіку європейської стратегії національної безпеки та політичної культури на прикладі Французької Республіки, Федеративної Республіки Німеччини, Великої Британії. Визначено особливості національної безпеки Російської Федерації як фактора політичної діяльності суспільства. Увагу приділено концепту національної безпеки України. Досліджено проблему взаємовпливу національної безпеки та політичної культури українського суспільства. Доведено, що проблеми національної безпеки України значною мірою зумовлені відсутністю чітко визначених політичних ідеалів щодо національних інтересів і консенсусу щодо загальнонаціональної системи цінностей серед політичної еліти та серед переважаючої частини суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф054 + Ф054
Шифр НБУВ: РА365399

Рубрики:

      
4.

Банчук М.В. 
Ідеологія та культура діяльності правозахисних органів України в контексті становлення громадянського суспільства (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.В. Банчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Відзначено, що демократичні процеси, що розгортаються у процесі становлення громадянського суспільства, змінюють роль, призначення та загальну ідеологію діяльності правозахисних органів, які з засобів тиску на особистість, характерному тоталітарним суспільствам, поступово перетворюються в інститути її правової підтримки, забезпечення свободи життєздійснення у вільному суспільстві. Визначено напрямки трансформації ідеології та культури діяльності правозахисних органів: посилення відповідальності правозахисних органів перед особистістю, пом'якшення кримінальної політики та судової практики; демократизація правозахисних органів; грунтовний правовий супровід діяльності правозахисних органів; досягнення стабільності правового регулювання; можливість введення норм застосування звільнення від кримінальної відповідальності та покарання (звільнення від відбування покарання з випробуванням). Запропоновано тезу, що громадянське суспільство модернізує виховну та освітню політику і практику правозихисних органів, сприяє утвердженню в їх діяльності принципів: демократизації, толерантності, справедливості, полікультурності, ідеологічної неангажованості, відкритості. Наведено рекомендації щодо розширення та поглиблення зв'язків відповідних правозахисних органів з засобами масової інформації та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.3 + Ф055.22 + Х819(4УКР)112.01п + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА333775

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
5.

Беззуб'як М.Й. 
Дослідження політичних відносин методом контент-аналізу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / М.Й. Беззуб'як ; Ін-т політ. та етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто умови використання методу контент-аналізу в політології міжнародних відносин. Визначено структурне місце розташування даного методу у предметно-методологічній базі політичної науки. Висвітлено перспективи застосування методу в політико-культурних та ідеологічних студіях. З метою адаптації предметної галузі для подальшого дослідження розроблено п'ятискладову систему конститутивних категорій. Розкрито роль контент-аналізу в системі зовнішньої політики. Визначено політико-культурні детермінанти, організаційні передумови та розглянуто механізми інтеграції методу в зовнішньополітичну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф4 в
Шифр НБУВ: РА326839

Рубрики:

      
6.

Богатирець В.В. 
Канадська багатокультурність: політичний досвід і суспільна практика (національний і глобальний виміри): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Богатирець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Вперше в українській політичній науці здійснено комплексний аналіз особливостей формування та реалізації політики багатокультурності у Канаді. Висвітлено політичний досвід і суспільну практику держави у даній сфері в національному та глобальному вимірах. Систематизовано основні підходи щодо явища багатокультурності, визначено закономірності його розвитку й основні завдання. Розглянуто етапи формування концепту багатокультурності, виявлено його характерні риси та варіативність у Канаді. Виявлено основні чинники, що вплинули на еволюцію канадської політики багатокультурності. Доведено визначальний вплив квебекської проблеми на формування політики держави. Висвітлено позитивні сторони канадської національної ідеї "єдності у розмаїтті", проаналізовано її реалізацію у складних етнополітичних процесах об'єднаної Європи. Виявлено зростання етнокультурної "мозаїчності" й інтенсифікацію процесу "канадизації" населення, а також усвідомлення ним своєї етнокультурної єдності за сучасних умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(7КАН=9) + Ф054.3 +
Шифр НБУВ: РА355036

Рубрики:

      
7.

Бондар Ю. В. 
Становлення та еволюція національного інформаційного простору України в процесі формування демократичної політичної культури українського суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Ю. В. Бондар ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми ролі інформаційно-комунікативної системи у структурі політико-владних відносин, інформаційної політики в сучасній Україні, формуванні демократичної політичної культури й ідеології. Проаналізовано особливості становлення національного інформаційного простору у контексті світових інформаційних процесів, позитиви та загрози інформаційної глобалізації. Висвітлено проблеми та шляхи забезпечення зміцнення й захисту національного інформаційного простору, вдосконалення державної інформаційної політики в контексті утведження державності та демократизації суспільства, формування демократичної політичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф3(4УКР)1 + Ф054
Шифр НБУВ: РА376486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Бурмака М.П. 
Регіональні земляцькі організації як чинник формування громадянської культури в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.П. Бурмака ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше класифіковано регіональні земляцтва як різновид соціокультурних організацій на основі аналізу їх сутнісних ознак і соціокультурної ролі. Концептуально подано генезу, сутність громадянської культури, особливості її формування в сучасній Україні. Досліджено сутність громадянського суспільства, місце в ньому та політико-правові засади діяльності регіональних земляцтв. Визначено, що специфіка земляцьких організацій полягає у консолідаційному впливі земляцьких спільнот на розвиток компонентів громадянської культури щодо національних цінностей, сприяння соціальному, культурному розвитку та збереженню традицій регіонів України. З'ясовано, що оновлення нормативно-ціннісної системи в Україні повинно відбуватися на засадах всебічного розвитку української національної культури, кращих духовних і моральних традицій локальних спільнот. Уточнено поняття про вплив історичних і культурних рис конкретного народу на формування громадянського суспільства, на його структуру, функції та про різнорідні впливи Східних і Західних глобальних культурних матриць, які ускладнюють соціокультурну ідентифікацію України і становлення громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф054 +
Шифр НБУВ: РА368560

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Візірякіна Н.І. 
Вплив інтелігенції на державотворчі процеси в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03. / Н.І. Візірякіна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено механізм впливу інтелігенції на розвиток державотворчих процесів в Україні. Інтелігенцію розглянуто як духовну частину еліти, силу, яка через безпосередню та опосередковану участь у владних структурах, партіях і рухах та за допомогою впливу на громадську думку завдяки засобам масової інформації має можливість реально, прагматично орієнтовано впливати на розвиток державотворчих процесів в Україні. Обгрунтовано роль і місце української інтелігенції у створенні та реалізації консолідуючої ідеї суспільства, генеруванні індивідуальних цінностей і колективного соціального оптимізму. Визначено місце та роль української інтелігенції у формуванні взаємовідносин з владними структурами, особливості її впливу на студентську молодь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054
Шифр НБУВ: РА313277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Вознюк П.Ф. 
Консенсус як принцип сучасної демократії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / П.Ф. Вознюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 14 с. — укp.

Досліджено формування ідеї консенсусу та її практичну реалізацію в демократичних державах світу. Установлено спорідненість філософських і політологічних концепцій суспільно-політичної згоди з сучасним політико-правовим принципом консенсусу. Проаналізовано форми та специфіку застосування принципу консенсусу в країнах з різними системами врядування та у сфері міжнародних відносин. Розглянуто консенсусні та антиконсенсусні тенденції в українській політиці. Виявлено перешкоди для впровадження консенсусних механізмів в Україні. Запропоновано шляхи подальшого реформування вітчизняної політичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА330275

Рубрики:

      
11.

Готун А.М. 
Нові інформаційно-комунікаційні технології в глобальній системі політичної комунікації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / А.М. Готун ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Розкрито вплив глобалізаційних процесів і нових засобів масової комунікації на структуру та способи організації політичної комунікації. Визначено взаємообумовленість поширення інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) і розвитку демократичних процесів у суспільстві. Проаналізовано досвід використання нових ІКТ, мережі Інтернет у політичній комунікації за умов проведення виборчих кампаній 1992 - 2009 рр. у США, Великій Британії й інших країнах світу. Досліджено особливості впливу сучасних ІКТ на процеси політичної комунікації у діяльності органів державної влади, а в Україні законодавчого та виконавчих. Проведено критичний аналіз інтерактивного інструментарію веб-сайтів політичних партій і провідних українських політиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043 + Ф018 + Ф054
Шифр НБУВ: РА372343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гриценко О.М. 
Мас-медіа в процесах демократичних трансформацій українського суспільства (політико-культурологічний аспект): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.03 / О.М. Гриценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Розглянуто проблему відкритості інформаційних систем як чиyника політичної та соціокультурної інтеграції українського соціуму, а також вплив мас-медіа на формування політичної культури та політичного світогляду. Проаналізовано проблему збереження національно-культурної самобутності українського інформаційного простору за умов впливів глобальної медіакультури. Досліджено роль мас-медіа в процесах державотворення та побудови громадянського суспільства, зокрема проблеми взаємовідносин мас-медіа та політики, а також особливості діяльності журналіста в процесі політичного аналізу та створення політичних портретів. Висвітлено питання впливу мас-медіа на процес політичної комунікації, соціокультурні орієнтації суспільства, специфіку державної інформаційної політики в Україні та забезпечення свободи слова. Зроблено порівняльний аналіз розв'язання цієї проблеми в Україні, США, Росії та Польщі. Комплексно розглянуто проблеми збереження гуманістичних цінностей за умов глобального інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ф054 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА326417

Рубрики:

      
13.

Денисюк С.Г. 
Імідж політичного лідера в контексті розвитку української політичної культури: особливості формування та механізми реалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / С.Г. Денисюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію формування іміджу політичного лідера на базі комплексного політологічного аналізу та теоретичних засад політичної психології як найважливішого компонента сучасної політичної свідомості. Визначено ефективні засоби створення іміджу політика з урахуванням їх впливу на процес здійснення вибору лідера громадянами. Доведено, що імідж політика розвивається за законами ринкових відносин. Проаналізовано гендерний аспект формування іміджу політика як ознаку реальної участі українських жінок у політичному процесі. На підставі синергетичного підходу визначено механізм вибору електоратом лідера, імідж якого повинен бути гуманістично оптимальним, тобто його задекларовані наміри мають відповідати реальним діям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф054 + Ф055.1 +
Шифр НБУВ: РА350878

Рубрики:

      
14.

Деркач Ж.В. 
Політична культура як інтегральна характеристика процесу формування і розбудови держави: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ж.В. Деркач ; Ун-т внутр. справ України. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі становлення політичного процесу в ході формування і розбудови держави, його взаємообумовленого зв'язку з політичною культурою як інтегральною характеристикою цього процесу. Встановлено, що політична культура визначає рівень розробки і обгрунтованості державотворчих цілей, впливає на залучення громадян держави до політичного процесу, забезпечує розвиток політичної свідомості і її соціальну направленість, прискорює процес входження певної політичної системи в фазу завершення державної структури управління, здатної забезпечити стабільність усіх сфер політичного життя. Дослідження закономірностей формування політичної культури, стабілізації політичних процесів здійснено на матеріалах боротьби українського народу за створення національної держави XVII століття. Цей період в історії української держави має логічну завершеність в системі формування, розбудови, функціонування і руйнації державних структур і дає можливість виявити традиційні ознаки політико-культурного процесу: національна гордість і державотворча активність, демократична направленість державницької політики, конфесійність політичних дій, ознаки політичного компромісу і схиляння до авторитарних методів в управлінні. В дисертації також розкриті особливості розвитку сучасного культурно-політичного процесу, які необхідно врахувати при розробці новітньої стратегії державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054

Рубрики:

      
15.

Добіжа В.В. 
Формування політичної культури сучасної владної еліти в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.В. Добіжа ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес формування політичної культури владної еліти в Україні за умов переходу від однієї суспільно-політичної системи до іншої у 1990-х рр. - на початку XXI ст. Проаналізовано основні етапи її становлення та розвитку, виявлено специфічні риси у періоди формування в Україні демократичних засад суспільства та суспільно-історичної трансформації. Досліджено політико-культурні орієнтації владної еліти періоду становлення й утвердження незалежності України. Проаналізовано регіональні аспекти політичної свідомості та культури владної еліти. Розкрито значення етико-моральних і правових чинників формування професійної політичної культури владної еліти. На підставі комплексного аналізу особливостей формування культури владної політичної еліти в Україні обгрунтовано пропозиції щодо її удосконалення у процесі забезпечення прийняття та реалізації політичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА357045

Рубрики:

      
16.

Дубовик Н.А. 
Ідеї консенсусу в концепціях політичних еліт: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Н.А. Дубовик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії світової політичної думки. Розглянуто сутність недемократичного консенсусу у ряді праць зарубіжних та вітчизняних авторів. Здійснено порівняльний аналіз демократичного та недемократичного консенсусу. На цій основі обгрунтовано необхідність поєднання принципів демократії та консенсусу в теорії політичних еліт. Визначено засади становлення і розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії та теорії політичної думки й практики України. Наголошено на необхідності синтезу кращих надбань світової елітології з вітчизняною традицією політичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф054.1 +
Шифр НБУВ: РА327068

Рубрики:

      
17.

Жабінець Н.В. 
Політичні цінності та їх втілення у процесі демократизації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Н.В. Жабінець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто систему цінностей особистості, особливості формування політичної культури за умов демократизації українського суспільства. Досліджено позитивні цінності сучасного соціуму, розкрито механізми формування цінностей в процесі життєдіяльності індивіда. Виявлено та показано цінності постматеріального суспільства, особливості формування загальнолюдських цінностей в Україні. Окреслено шляхи створення системи політичних цінностей за урахування історичних, національних та ментальних особливостей українського суспільства. На підставі комплексного дослідження соціологічних даних показано стан політичної культури української молоді в процесі модернізації суспільства, етапи процесу соціалізації молодої людини. Показано необхідність проведення державою молодіжної політики, яка мала б за мету формування свідомої громадянської позиції, політично активного члена суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф023 + Ф054 +
Шифр НБУВ: РА344290

Рубрики:

      
18.

Зінчук В.П. 
Роль засобів масової інформації у процесі політичної соціалізації студіюючої молоді (на прикладі міста Львова): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.П. Зінчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив засобів масової інформації (ЗМІ) як одного з найважливіших агентів політичної соціалізації на процес формування політичної культури молоді, що навчається. Проведено теоретичний аналіз політичної соціалізації. Визначено роль інститутів соціалізації у суспільстві. Досліджено головні характеристики діяльності мас-медіа й особливості стану молодої генерації за умов суспільних трансформацій. Визначено місце ЗМІ у процесі політичної соціалізації львівської студіюючої молоді. Установлено, що дана молодь прислухається до оцінок суспільно-політичних подій, що походять від мас-медіа. Виявлено міру готовності молоді до прояву активної реакції на політичні проблеми суспільства, висвітленні у ЗМІ та ступінь довіри до системи влади, її персоналії після Помаранчевої революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ф018 + Ф054.1 + С5*666*5*333.91 +
Шифр НБУВ: РА345164

Рубрики:

      
19.

Кіянка І.Б. 
Політична стабільність: суть і основні засоби її досягнення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Б. Кіянка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано трансформаційні процеси у країнах Центрально-Східної Європи, зокрема, Польщі, Чехії, Угорщини та України. Визначено стабільність як вирішальну складову процесу пострадянського державотворення, від наявності якої залежать перспективи демократичної модернізації. Розглянуто питання методологічного визначення головних засобів досягнення політичної стабільності в Україні, зокрема, консенсусу та компромісу. Запропоновано "консенсусну модель" урегулювання конфліктів та досягнення політичної стабільності в українському соціумі на підставі реалізації програмних положень політичних партій за економічними, правовими, соціальними та культурними пріоритетами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА322720

Рубрики:

      
20.

Карнаух А.А. 
Становлення політичної культури молоді в умовах демократизації сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / А.А. Карнаух ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано ступінь підготовки сучасної молоді до участі у державотворчих процесах в Україні, фактори, які впливають на формування її політичної культури. Визначено форми політичної участі молоді в країні та їх вплив на демократичний політичний процес. Розглянуто фактор громадянської освіти за умов формування політичної культури молоді у ВНЗ. Висвітлено проблеми запровадження громадянської освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф016.5 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА342348

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського