Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (94)Реферативна база даних (697)Книжкові видання та компакт-диски (1236)Журнали та продовжувані видання (212)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф055$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ясинська В.С. 
Особливості трансформації політичної культури в умовах становлення демократичного політичного режиму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.С. Ясинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено зв'язок між політичною культурою та політичним режимом, з'ясовано місце політичної культури в структурі режиму. На основі порівняльного аналізу процесів трансформації тоталітарних і авторитарних режимів у демократичні визначено основні напрями, етапи та особливості формування демократичної політичної культури, встановлено позитивний вплив розвиненого громадянського суспільства на процес її становлення. На підставі аналізу тенденцій розвитку українського суспільства визначено особливості формування політичної культури даного типу за умов утвердження демократії в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА329627

Рубрики:

      
2.

Янишин Б.М. 
Народовський рух у Галичині як суспільно-політична течія (70 - 80-і роки XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.М. Янишин ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 24 с. — укp.

За допомогою методу просопографії охарактеризовано соціальну структуру керівництва народовського руху. Розкрито джерела світогляду та ідеологію народовців, що грунтувалась на принципах націоналізму та лібералізму, погляди на націю та націєтворення. Простежено формування організаційної мережі народовських товариств, зокрема, "Народної Ради", розглянуто форми її діяльності. З'ясовано взаємодію українофільської течії Наддніпрянщини та галицьких народовців. Запропоновано періодизацію політичної діяльності "народної" партії, а також галицько-наддніпрянських відносин даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)52-45 + Ф69(4УКР333)2 + Ф055.22 +
Шифр НБУВ: РА323660

Рубрики:

      
3.

Ющенко П.А. 
Національна ідея як матриця формування особистості: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... канд. філоcоф. наук: 09.00.03 / П.А. Ющенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив національної ідеї на розвиток суспільства та формування особистості. За допомогою когнітивних засобів відтворено буття національної ідеї як оригінального соціального інституту формування видатної особистоті та самовідтворення нації. Запропоновано визначення національної ідеї як усвідомленої суб'єктом історичної дії перспективної мети, на шляху до осягнення якої він спроможний якнайповніше розкрити та реалізувати свої потенційні можливості, зробити помітний внесок у розвиток людської цивілізації та посісти гідне місце серед інших національних спільнот в інтегрованому ментальному просторі Об'єднаної Європи. Досліджено джерела (витоки) української національної ідеї, показано її парадигмальну роль в історії. Проаналізовано співвідношення національного та загальнолюдського у національній ідеї. Розкрито специфіку української національної ідеї, описано механізм її впливу на формування видатної особистості. Наведено рекомендації щодо цілеспрямованого використання організаційного потенціалу даного феномену з метою залучення молоді до державотворчого процесу в Україні та формування наднаціональних і міждержавних структур сучасного світу, який швидко космополітизується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.22 + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Юрчук О.Ф. 
Українське питання у польській консервативній суспільно-політичній думці міжвоєнного періоду (1918 - 1939): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Ф. Юрчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено формування та функціонування українського питання у суспільно-політичній думці польських консерваторів міжвоєнного періоду. Висвітлено головні складові консервативної ідеології та політики. Визначено роль і місце консервативного чинника у політичній системі міжвоєнної Польщі та рівень його впливу на національну політику держави. Досліджено генезу та функціонування етнічної (самоназви та проблеми етногенези), культурно-історичної (мови, культури, освітніх інституцій), суспільно-політичної (громадсько-політичних організацій та партій) та свідомісної складових українського питання у польському консерватизмі. Структуровано пропозиції та концепції вирішення української проблеми та проаналізовано перспективи їх реалізації за умов Польської держави у період між двома світовими війнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)61-64(4УКР) + Ф1(4ПОЛ)109 + Ф055.252 +
Шифр НБУВ: РА340639

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Юрченко К.О. 
Інтеграційні процеси в Африці: рівні, фактори, спрямованості та закономірності розвитку (1960 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Юрченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблематику африканської інтеграції в аспекті створення загальноконтинентальної організації. На підставі вивчення вітчизняних та іноземних джерел з даного питання розкрито вплив панафриканізму на організаційне оформлення єдності африканських держав. Розглянуто концептуальний вимір проблеми політичної інтеграції, зокрема, схем, запроваджуваних на африканському континенті. Простежено причинно-наслідкові зв'язки між характером розвитку процесу інтеграції та впливом глобальних і національних політичних і соціально-економічних процесів, визначено роль і місце Організації африканської єдності у розвитку загальноконтинентальної інтеграції. Досліджено особливості кризових тенденцій у різних сферах африканської інтеграції на прикладах конкретних регіональних організацій. Визначено й оцінено можливі напрямки та перспективи діяльності Африканського союзу як загальноконтинентального угрупування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф055.25 + Ф4(6)63/64 +
Шифр НБУВ: РА348267

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Шовкун І.В. 
Політична реклама як комунікативний процес: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Шовкун ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено структуру, функції, типологічні форми політичної реклами, її інтегральну роль у системі масових політичних комунікацій. Доведено, що в політичній рекламі в концентрованому вигляді оприлюднюється ідеологічна платформа певних політичних сил, що сприяє проникненню у суспільну свідомість уявлень про їх характер і цілі, формуванню чітких електоральних настанов. Таке проникнення відбувається на рівні раціональних і емоційних засобів дії на аудиторію, впливаючи на усвідомлені та неусвідомлені реакції індивідів. Запропоновано підходи до політичної реклами як до частини комунікативного комплексу політичного маркетингу. Наведено класифікацію іміджів політиків. Проаналізовано форми політичної реклами та розглянуто спектр вербальних методик впливу на електорат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф043 +
Шифр НБУВ: РА331907

Рубрики:

      
7.

Шлапаченко Д.М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.М. Шлапаченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 49 с. — укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин. Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6 +
Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Швець О.В. 
Формування політичного іміджу України в міжнародному інформаційному просторі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.В. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження наукової проблеми формування політичного іміджу держави в міжнародному інформаційному просторі, зумовленого феноменом впливу комунікативних технологій на політичну культуру та ідеологію світової спільноти та політичної діяльності суб'єктів міжнародних відносин. Охарактеризовано та концептуалізовано сучасний стан і тенденції розвитку світової політичної системи в контексті формування інформаційної парадигми міжнародних відносин і здійснення зовнішньої політики. Виявлено пріоритети національної політики шляхом компаративного аналізу стратегій забезпечення національних інтересів за умов становлення інформаційного суспільства. Розкрито природу, сутність і функції політичного іміджу. Розглянуто структуру та когнітивну семантику "Я-концепції" (самосприйняття) держави та її складових. Визначено чинники впливу зовнішньополітичних комунікативних технологій, зокрема, таких як, іміджеві, медіа, віртуальної та публічної дипломатії, державного брендінгу у сфері міжнародних відносин. У контексті політичних трансформацій сучасного світу досліджено процеси формування та розвитку політичного іміджу України, простежено еволюцію та динаміку його функціонування в історичній та діахронічній площині. Сформульовано рекомендації щодо розробки політичної стратегії забезпечення національних інтересів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф018 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345505

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Швець О.Є. 
Ідейні та політико-практичні засади діяльності соціал-демократії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.Є. Швець ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне політологічне дослідження феномену соціал-демократії, визначено її теоретико-концептуальну парадигму та методологічні засади в контексті сучасних політологічних досліджень. Показано суть і особливості соціал-демократії як особливого соціополітичного утворення з урахуванням нового політичного дискурсу - онтологічного, феноменологічного, аксіологічного, політико-юридичного, системного, структурного, діалектичного, що дає змогу зробити висновок щодо міждисциплінарного характеру даного феномену. Проаналізовано складові становлення соціал-демократії: політичну та економічну демократію як основу добробуту народу, основні тенденції розвитку та етичні витоки соціал-демократії та сенс основних цінностей. Досліджено європейський досвід соціал-демократії в контексті глобалізації. Здійснено перегляд традиційних підходів на походження та суть соціал-реформізму. Репрезентовано гуманістичну спрямованість соціал-демократії. Визначено передумови її виникнення в Україні, її національні особливості та здійснено порівняльний аналіз західноєвропейської та української соціал-демократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф036 + Ф055.22 +
Шифр НБУВ: РА324421

Рубрики:

      
10.

Чума Б.П. 
Лібералізм у суспільно-політичному житті Іспанії другої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Б.П. Чума ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу джерельних матеріалів і сучасної іспанської історіографії здійснено комплексне досліження процесу розвитку лібералізму в Іспанії другої половини XIX ст., визначено його вплив на суспільно-політичне життя країни. Розкрито основні напрямки ідеологічної складової ліберального руху, яка включає принципи доктринерського (консервативного) лібералізму та радикальні ліберально-демократичні ідеї. Досліджено процес становлення та розвитку партійно-політичних поділів у ліберальному таборі, які виникли на підставі парламентської боротьби. Проаналізовано основні результати впливу лібералізму на іспанське суспільство, якими є розширення соціальної бази ліберального руху, зміни форм правління країною та поширення нових традицій суспільно-політичного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)52-474 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА330354

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Чорний М.Г. 
Вплив ідей лібералізму на формування української політико-правової думки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.Г. Чорний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

З'ясовано специфіку політико-правового дискурсу українського лібералізму як одного з головних напрямків соціально-правової ідеології, що вплинуло на становлення національної школи правознавства. Висвітлено визначальні моменти розвитку української ліберальної політико-правової думки, запропоновано періодизацію його етапів. Установлено та доведено генетичний взаємозв'язок розвитку вітчизняної політико-правової думки з розвитком континентальної версії лібералізму. Доведено вплив ліберальної ідеології на становлення української національної ідеї. Проаналізовано соціально-політичну практику ліберального руху в Україні та зроблено висновок щодо наявності трансформаційного характеру українського лібералізму, що визначається головною місією ліберальної ідеології: модернізувати суспільство, базуючись на відповідних соціальних змінах. На підставі аналізу історичного розвитку ліберальної ідеології доведено, що ідея української державності в XIX - XX ст. формувалась та реалізовувалась на практиці під впливом європейського лібералізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5/6 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА338417

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Чайковський Я. Р. 
Політичне відчуження людини в сучасних теоріях політичного лібералізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Я. Р. Чайковський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні основи, форми практичного відображення та функціонування, суспільного впливу та особливостей видозмін політичного відчуження людини в сучасних теоріях лібералізму. З'ясовано основні ідеологічні та ціннісні ознаки сучасного лібералізму, що безпосередньо впливають на формування відчуження людини. За допомогою дискурс-аналізу виділено три рівні виявлення відчуження людини в сучасному лібералізмі: на рівні "суспільного грунту", ідеології та в політичному домені. Показано, що основним проявом об'єктивного відчуження людини на рівні політичного домену виступають політичні інститути і на рівні держав, і на наддержавному рівні. Визначено, що на рівні ідеології об'єктивне відчуження людини виявляється в розвитку надалі спільних цінностей, зокрема, толерантності, що мали б об'єднати максимально велику кількість людей. Показано, що на рівні "суспільного грунту" в ліберальних теоріях пропагується відчуження від науки, зокрема й політичної, і на основі відчуженої форми науки - прагнення створити Нового бога, спільного для всіх жителів планети Земля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251
Шифр НБУВ: РА381692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чабанна М.В. 
Формування масового суспільства як необхідна передумова становлення та механізм забезпечення функціонування тоталітаризму (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / М.В. Чабанна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти питання взаємозв'язку наявності масового суспільства та становлення і функціонування тоталітаризму. З урахуванням теоретичних розробок дослідників явища тоталітаризму та закономірностей формування масового суспільства визначено сукупність ознак, яка є критерієм тоталітарності режиму. Проаналізовано психологічні особливості членів масового суспільства, які сприяють встановленню відповідної диктатури. Процес становлення тоталітаризму досліджено у контексті вивчення особливостей психологічного маніпулятивного впливу на населення держави, який забезпечує підтримку ним встановлення відповідної влади. Питання тоталітарного управління суспільством розглянуто з застосуванням поняття тотального контролю, здійснення якого прямо пов'язане з тоталітарним маніпулюванням. Зроблено висновок, що використання обох взаємопов'язаних методів впливає на формування свідомості, необхідної для становлення тоталітаризму. Запропоновано розглядати у теорії тоталітаризму потребу режиму у масовізації суспільства та заходи влади з реалізації відповідного прагнення. Доведено залежність можливості встановлення та функціонування тоталітаризму від наявності масового суспільства. Обгрунтовано необхідність урахування у теорії тоталітаризму такої риси тоталітарного політичного режиму, як масовізація суспільства. Показано, що залежність становлення та функціонування тоталітаризму від наявності масового суспільства зумовлює необхідність змін у суспільній свідомості для здійснення демократизації посттоталітарної держави, акцентовано увагу на тривалості та поступовості даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф055.2 + Ф024 + Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА343322

Рубрики:

      
14.

Хромова О.І. 
Анархія як соціально-культурний феномен (аксіологічний аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.І. Хромова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто анархію як соціокультурний феномен з позицій аксіології. Анархію як певний стан суспільства, в якому цілком відсутня або ослаблена центральна державна рада, вперше розглянуто з точки зору системи її сенсожиттєвих орієнтирів, верхівкою ієрархії якої є Свобода. Здійснено систематизацію анархічних цінностей на підставі творів теоретиків анархізму класичного періоду, зроблено аналіз змісту основних складників суспільного ідеалу анархізму. Встановлено, що навіть за умов існування ряду суперечностей та невідповідностей, анархія не стає абсолютною утопією: ці суперечності стимулюють розвиток анархічних ідей. Це набуває важливого значення у зв'язку з тим, що аналіз функціонування сучасних розвинутих західних суспільств показує - в ряді країн реалізувався так званий "оксамитовий" варіант анархії (анархічні тенденції можна простежити і в пострадянських суспільствах). Рішення сучасної футурології частково збігаються з рішеннями анархістів, а це означає, що анархізм класичного періоду - тенденція поступового ослаблення втручання держави в соціальне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32в055 + Ю6*622.221 + Ф055.255
Шифр НБУВ: РА310598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Холод О.М. 
Інструментарій засобів масової інформації у процесі формування іміджу політиків: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / О.М. Холод ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 30 с. — укp.

Досліджено проблему аналізу інструментарію засобів масової інформації (ЗМІ) у процесі формування іміджу політиків (ФІП). Запропоновано теоретичну модель інструментарію ЗМІ за цього процесу (модель ЗМІ - ФІП). Розглянуто функції елементів моделі у аспектах: мовознавчому, маркетинговому, теорії масової комунікації, іміджологічному. Проаналізовано маніпуляційну складову моделі ЗМІ - ФІП. Запропонована модель складається з 91-го психолінгвістичного інструменту ЗМІ для формування іміджу політиків. Функціональність цього інструментарію моделі ЗМІ - ФІП перевірено шляхом теоретичного та практичного дослідження. За результатами дослідження здійснено детальний опис інструментарію ЗМІ та сформульовано умови їх функціонування в інформаційному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в + Ф055.1 + Ю953 +
Шифр НБУВ: РА349427

Рубрики:

      
16.

Федченко Є.М. 
Близькосхідна політика Ізраїлю в контексті стратегії розвитку ізраїльського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.М. Федченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес та умови становлення і розвитку регіональної політики Ізраїлю, в першу чергу щодо палестинців, визначено її суть, спрямованість, теоретичні засади, основні доктрини та механізми її реалізації в історичній ретроспективі. Цей процес висвітлено за умов постійних трансформацій в Ізраїлі, на Близькому Сході та у світовій системі в цілому, що перейшла від біполярного протистояння до пост-біполярного стану. Визначено характер та природу змін у сприйнятті імперативів близькосхідної політики в Ізраїлі під впливом внутрішньорегіональних чинників (змін у вибудові стратегії розвитку ізраїльського суспільства - від заснування держави Ізраїль на основі сіонізму як панівної ідеології до сучасності) та зовнішніх чинників. Досліджено ступінь залежності основних прерогативів ізраїльської політики щодо свого оточення від контексту та еволюції позарегіональних інтересів на Близькому Сході, зокрема американських, появи нових глобальних викликів, що постали перед людством, а саме розгортання глобальної антитерористичної кампанії після 11 вересня 2001 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф4(5ІЗР)64 + Ф055.257 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА327228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
17.

Тукаленко І.А. 
Проблема держави в історіософській концепції В.Липинського в контексті європейської консервативної думки: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / І.А. Тукаленко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу основного історіософського поняття концепції В.Липинського - "держава", яке трансформується у проблему державності. Проводиться зіставлення консервативних переконань В.Липинського з європейською консервативною традицією на підставі аналізу визначальних структурних елементів ідеології консерватизму: ірраціоналізму та органіцизму, традиціоналізму, елітизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.252

Рубрики:

      
18.

Тихомирова Є.Б. 
Рольова участь паблік рилейшнз у процесах політичної глобалізації: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.03 / Є.Б. Тихомирова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 28 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до природи та характеру глобалізації, визначено соціальні імперативи паблік рилейшнз, наведено моделі ідеологій глобалізму й альтерглобалізму. З'ясовано суть глобального управління, розглянуто вплив глобалізації на паблік рилейшнз, суть і фактори виникнення міжнародних комунікацій з громадськістю, специфіку інституціональних форм реалізації зв'язків зі світовою громадськістю у транснаціональному середовищі, глобальні проблеми й основні тенденції глобалізації та технологій PR. Проаналізовано міжнародні паблік рилейшнз різних учасників міжнародних відносин: національних держав, міжнародних організацій і транснаціональних корпорацій. Розглянуто аспект європейського виміру PR-забезпечення України в євроінтеграційному та глобалізаційному просторі та міжнародний PR як інструмент формування іміджу глобалізації, акцентовано увагу на актуальній для України проблемі розробки національної глобалізаційної стратегії, запропоновано рекомендації щодо національної PR-програми адаптації України до глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф054.1 + Ф055.22 + С5*333.4 + А6 691 +
Шифр НБУВ: РА338178

Рубрики:

      
19.

Тимошенко 
Національна ідея як головний фактор національного відродження України: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Оксана Миколаївна Тимошенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6-08 + Ю6*622.22 + Ф055.256(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310916

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Терешкун О.Ф. 
Політична суб'єктність української нації: генеза, стан, тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.Ф. Терешкун ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення матеріалів політичної історії Галичини та Наддніпрянської України кінця XIX - XX ст. досліджено процес становлення політичної суб'єктності української нації, визначено чинники її формування та тенденції розвитку. Здійснено порівняльний аналіз суспільно-політичної преси, визначено рушійні сили формування політичної суб'єктності та зародження національно-визвольного громадсько-політичного руху. У політичному аспекті вивчено специфічні тенденції процесу становлення національної політичної суб'єктності й політичної інституалізації українського народу Галичини. Показано вплив австрійського політико-правового чинника на розвиток політичної свідомості, становлення національної ідеї, діяльність громадських і політичних організацій, а також органів самоврядування як інститутів самоорганізації розвитку політичної суб'єктності. Визначено найважливіші етнополітичні чинники, що зумовили прояви національної самосвідомості українського народу та тенденції політичного самовизначення за внутрішньої національної злагоди та спільної співпраці усіх соціальних верств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф085 + Ф054.3 + Ф513(4УКР331)5/6 + Э377.109(4УКР)-637 691 +
Шифр НБУВ: РА339974

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського