Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (251)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(7СПО)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Васильєва М. О. 
Зарубіжна допомога в системі пріоритетів зовнішньої політики США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / М. О. Васильєва ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено зарубіжну допомогу як чинник зовнішньої політики США, що застосовується з метою забезпечення національних інтересів країни у системі міжнародних відносин. Здійснено критичний аналіз новітніх тенденцій потенціалу зарубіжної допомоги в контексті міжнародного розвитку. Доведено, що за умов глобалізації, яка поглиблює взаємозалежність акторів міжнародних відносин, проблема асиметричності розвитку отримує глобальний вимір, що змушує розвинуті країни відмовлятися від традиційних практик надання зарубіжної допомоги та шукати нові підходи для покращання її ефективності. Констатовано, що напрями та види американської зарубіжної допомоги зумовлені стратегічними інтересами США та переорієнтацією цих інтересів під впливом соціально-економічних, політичних факторів і пріоритетів у сфері реалізації зовнішньої політики та національної безпеки держави. Підтверджено зв'язок стратегічних інтересів США в Україні з напрямами американської зарубіжної допомоги та доведено, що вона має вагомий вплив на українські політичні та соціально-економічні реалії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО),04
Шифр НБУВ: РА381674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Годлюк А.М. 
Зовнішньополітичний та безпековий феномен рейганізму: автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / А.М. Годлюк ; НАН України; Ін-т світ. екон. і міжнар. відносин. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості зовнішньополітичного та безпекового вимірів Доктрини Р. Рейгана з урахуванням впливу її реалізації на глобальні зміни політико-системного характеру, завершення "холодної війни", становлення однополюсності у міжнародних відносинах. Уточнено поняття "рейганізм". Підтверджено, що ключова ідея Доктрини Р. Рейгана полягала у руйнації ідеологічної основи радянської політичної системи та зупиненні експансіонізму СРСР у країнах третього світу, а не розчленуванні Радянського Союзу. Такий пріоритет обумовив порушення конституційних обмежень на рішення і дії президента у проведенні таємних операцій у Нікарагуа та Анголі, підтримці відносин з окремими диктаторськими режимами у Південній Америці й Африці. Обгрунтовано доцільність пріоритетного застосування політичного аналізу і праксеології у встановленнні рівнів ефективності геополітики США за умов системного протистояння та міжнародного курсу двох республіканських адміністрацій після розпаду СРСР. Критично проаналізовано ревізіоністські підходи до загальних засад зовнішньої політики США, уточнено концептуальне положення американської політичної думки про відтворення Доктрини Р. Рейгана в епоху Дж. Буша-молодшого, структуровано постійне і плинне в зовнішньополітичних стратегіях США в 1980-ті - на початку 2000-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)63/64 +
Шифр НБУВ: РА366887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рибченко Т. О. 
Зовнішня політика адміністрації президента США Б. Обами щодо Російської Федерації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. О. Рибченко ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано концептуальне забезпечення зовнішньої політики США щодо РФ. Здійснено порівняльний аналіз зовнішньої політики адміністрацій Б. Клінтона та Б. Обами на зовнішньополітичний курс США. Розглянуто проблеми збереження лідерства США в світі за умов структурної трансформації міжнародної системи. Встановлено заходи російського керівництва, які ускладнюють позиціонування Заходу в міжнародній системі як цілісності. Встановлено спільні та відмінні риси у зовнішній політиці США та Росії щодо Ірану, Іраку, Афганістану, Північної Кореї та країн СНД. Доведено вплив взаємодії зовнішньої політики Росії та США на Україну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО),9(4РОС)
Шифр НБУВ: РА379831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Жовтенко Т.Г. 
Інформаційне забезпечення політики держави у боротьбі з міжнародним тероризмом на прикладі США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Т.Г. Жовтенко ; Рада нац. безпеки і оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до трактування поняття "міжнародного тероризму" та терористичної загрози як чинника національної та міжнародної безпеки. Розглянуто особливості теоретичного планування та практичної реалізації інформаційного забезпечення політики держави за умов протидії загрозі міжнародного тероризму. Висвітлено зміст, особливості та форми інформаційного забезпечення державної політики США в сфері боротьби з тероризмом на сучасному етапі. Проаналізовано діяльність державного апарату США щодо практичного інформаційного забезпечення державної політики країни в боротьбі з міжнародним тероризмом під час Афганської (2001 - 2002 рр.) й Іракської (2003 р.) військових кампаній в рамках оголошеної Глобальної війни з міжнародним тероризмом з урахуванням новітніх концепцій інформаційно-психологічного впливу - принципів Мережно-центричного протиборства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64 в2:Ч62 + Ф015.24 + Ч620.4(7СПО)
Шифр НБУВ: РА374291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Засядько М. В. 
Карибський регіон у зовнішній політиці США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / М. В. Засядько ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито основні особливості карибської політики США після "холодної війни". Доведено, що Сполучені Штати залишаються гегемоном у Карибському регіоні. Наведено підхід до визначення поняття гегемонії, що розглядається як перевага однієї державі в економічній, військовій та політичній сферах влади. Визначено сфери влади держави-гегемона та різновиди гегемонії. Проаналізовано явище інерційності в зовнішній політиці США. Значну увагу приділено аналізу внутрішньо- та зовнішньорегіональних викликів гегемонії у досліджуваному регіоні та реакції на них США.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64-(923.63)
Шифр НБУВ: РА376108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Семенюта Т.В. 
Контрманіпулятивний вектор оцінювання сучасної зовнішньої політики США: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Семенюта ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Висвітлено концептуальні особливості апологетичної (маніпулятивної) критичної (контраманіпулятивної) школи політології міжнародних відносин у США у контексті оцінювання безпекових стратегій і зовнішньої політики адміністрацій Дж.Буша-старшого, Б.Клінтона та Дж.Буша-молодшого. Доведено ефективність поєднаного грунтування на напрацюваннях праксеології та цілісному політичному аналізі, а також переосмиленні напрацювань американської міжнародно-політичної науки. Такий підхід подано як потенційний спеціальний метод дослідження міжнародних систем і глобального розвитку, а також політики демократії західного типу. Аргументовано, що контраманіпулятивна школа актуалізується за умов політологічного дискурсу з проблематики доктрини Дж.Буша-старшого та домінувала у часи другого президентства Дж.Буша-молодшого. Установлено, що за продуманих дій після виборів у США 2008 р. Україна одержує шанс переведення у практичне русло низки заморожених міжнародних проектів з питань стратегічного партнерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64 +
Шифр НБУВ: РА358321

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Прохоренко О.М. 
Концептуальні засади іміджування Росії американськими "мозковими" центрами: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Прохоренко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено концептуальні напрацювання американських "мозкових" центрів, спрямованих на забезпечення зовнішньополітичної та безпекової стратегії США, а також теоретико-методологічних і політико-ідеологічних особливостей оцінювання й іміджування ними зовнішньополітичного курсу РФ. Встановлено, що використовуючи потенціал таких центрів, адміністрації США забезпечують плюралізм думок, ідей і рекомендацій, які знаходяться в основі міжнародного курсу Білого дому, зазнаючи коригувань під впливом суб'єктивного бачення президента та його оточення. Проаналізовано особливості ієрархії сучасної системи формування та діяльності "мозкових" центрів у США, виявлено та систематизовано базові методологічні засади у їх дослідницькій діяльності, розглянуто рейтинг даних центрів за рівнем впливів на рішення та дії американської влади на світовій арені. Виявлено та структуровано причинно-наслідкові зв'язки між експертним іміджуванням зовнішньої політики Росії і особливостями політичного курсу США щодо цієї великої євразійської держави. Наведено причини та наслідки особливого статусу Ради зовнішніх відносин США та систематизовано концептуальні особливості іміджування зовнішньої політики РФ цією специфічною організацією громадянського суспільства. Проаналізовано еволюцію базових пріоритетів стратегічного оцінювання Росії "мозковими" центрами США, виявлено концептуальні імперативи пропозицій "мозкових" центрів США для адміністрації Б. Обами щодо відносин з РФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64-(4РОС) + Ф4(7СПО)64-(4РОС)
Шифр НБУВ: РА369116

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дудко І.Д. 
Критерії і механізми забезпечення міжнародно-політичних інтересів США в нестаціонарній системі міжнародних відносин: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / І.Д. Дудко ; НАН України. Ін- світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 28 с. — укp.

Здійснено цілісний політичний аналіз і досліджено феномен міжнародно-політичних інтересів США у системі міжнародних відносин постбіполярного світу, яку класифіковано як нестаціонарну. Розроблено політико-системні тези щодо змісту, оцінювання та процесу формування міжнародно-політичних інтересів США, а також шляхів їх реалізації за напрямками: боротьби з міжнародним тероризмом, врегулювання кризових ситуацій, розвитку партнерських стосунків з країнами СНД. Проведене дослідження спрямоване на узагальнення та критичне переосмислення політико-системних вимірів формування політики США щодо України, а також специфіки підходів до формування курсу на стратегічне партнерство між Україною та США.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64-(4/5) +
Шифр НБУВ: РА359859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Погорська І.І. 
Міжнародно-політична дія американського глобалізму: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.04 / І.І. Погорська ; Ін-т світ. екон. і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено проблематику міжнародних систем і глобального розвитку, яка дозволяє проводити аналіз політичної дії актора у міжнародному середовищі у взаємозв'язку її концептуальної та функціональної компонент. З'ясовано параметри причинно-наслідкових взаємозв'язків між сутнісними парадигмальними змінами та трансформаційністю міжнародно-політичних практик США. Проаналізовано імперативи розвитку американської стратегічної культури, механізми залежності розвитку міжнародних і національних систем від прямого чи опосередкованого впливу американської держави. Досліджено проблему меж владної дифузії, ефективності моделі зовнішньополітичного та стратегічного менеджменту, можливостей і напрямків стратегічної глобалізації міжнародно-політичної дії США в контексті зростання соціетальної взаємозалежності світу й американського акціоналізму щодо практики міжнародно-системних побудов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(7СПО)64
Шифр НБУВ: РА375175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Обрінська 
Неурядові організації у зовнішньополітичному механізмі США: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Олена Костянтинівна Обрінська ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64в2:Ф79 + Ф79(7СПО)
Шифр НБУВ: РА365751

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Франчук Н.С. 
Політика США в Східній Азії в умовах постбіполярності: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.С. Франчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано політику США у Східній Азії у постбіполярний період в її загальнополітичному та безпековому вимірі. Розглянуто концепцію лідерства США в даному регіоні та відзначено зменшення ефективності американського регулювального впливу внаслідок здобуття регіонального лідерства Китаєм і зростання впливу Японії на регіональну підсистему. Проаналізовано американські національні інтереси в Східній Азії, що полягають у збереженні миру в районі Тайванської протоки та на Корейському півострові, а також досягненні довготривалого врегулювання між КНР і Японією за умов, вигідних для США. Досліджено якісні зміни, які мали місце у межах американсько-японського союзу, що еволюціонував до функціональної готовності японських збройних сил вести активні оборонні дії на значній відстані від національної території за підтримки США. Проаналізовано значення США у вирішенні "тайванської" проблеми, що використовують її як засіб впливу на вирішення важливих питань у двосторонніх відносинах з КНР. Обгрунтовано зумовленість цілей американської політики економічними інтересами та намаганням одержати лідерські амбіції КНР. Досліджено основні шляхи вирішення ядерної проблеми Корейського півострова та проаналізовано позицію Вашингтона під час шестисторонніх переговорів з вирішення цієї проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64-(55) +
Шифр НБУВ: РА357569

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Габрієлян Г. О. 
Політика США та ЄС у сфері управління міжнародними фінансами в світі, що глобалізується: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Г. О. Габрієлян ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено політику США та ЄС у сфері управління міжнародними фінансами. Встановлено, що глобалізація визначає базові події та тенденції сучасного світу, а економічна сфера суспільного життя є її основою. За цього всі сучасні світові процеси невіддільні від політики, яку проводять провідні суб'єкти міжнародних відносин. Провідними акторами сучасних міжнародних відносин є США та ЄС, оскільки, переважно вони здійснюють функцію управління міжнародними фінансами сучасного світу. Аналіз політики, яку проводять ЄС та США в період 2008 - 2011 рр., демонструє, що заходи, вжиті кожним з даних суб'єктів, були близькі за змістом і кооперативні в окремих ситуаціях. Крім того, вони дозволяють даним суб'єктам зберегти позиції лідерів у сучасній системі міжнародних відносин. Найбільш імовірним варіантом розвитку подій у сфері управління міжнародними фінансами сучасного світу можна назвати поступове посилення системи управління світовими фінансами з боку провідних суб'єктів за участю інших світових акторів, механізмами які використовуються США та ЄС у кризовий період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826 + У9(7СПО)826 + Ф4(7СПО),04 + Ф4(4),60
Шифр НБУВ: РА384377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського