Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (434)Книжкові видання та компакт-диски (574)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф51(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмаков П.П. 
Особливості врегулювання етнополітичних конфліктів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / П.П. Єрмаков ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасні методи урегулювання етнополітичних конфліктів, зокрема, в Україні. Доведено, що об'єктивне розуміння сутності етноплітичних конфліктів, їх ролі та значення у процесі розвитку суспільства неможливе без визначення конфліктогенних чинників. На підставі конкретних проявів конфліктної поведінки у сфері етнополітичних стосунків у суспільствах з різним рівнем розвитку, узагальнення особливостей конфліктних ситуацій зроблено висновок, що для суспільства з високим рівнем розвитку властиві конфліктогенні чинники етнополітичних конфліктів цивілізаційно-культурного характеру. Показано, що даний аналіз дозволяє виявити певний парадокс, пов'язаний з сучасною практикою толерантності. Проаналізовано особливості форм і методів урегулювання етнополітиних конфліктів в Україні, зокрема, методи уникнення конфліктів, рефлексованої політики, "ситуативної рефлексії" та "ситуативних поступок".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368395

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Асланов С.А. 
Політико-правові засади державної етнонаціональної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С.А. Асланов ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення державної етнонаціональної політики (ДЕП) як невід'ємної складової внутрішньої політики держави, спрямованої на регулювання сфери етнонаціональних відносин і процесів з метою формування політичної нації, забезпечення гармонійного розвитку всіх її складових. Виявлено характерні риси формування та реалізації ДЕП. Визначено її українську модель як демократичну, проте політично поляризовану, фрагментарну, невизначену щодо вектора етнонаціонального й етнополітичного розвитку. Встановлено невідповідність інституційної структури ДЕП її сучасним завданням. Запропоновано шляхи оптимізації відповідно до національного законодавства та міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Х809(4УКР)341
Шифр НБУВ: РА373882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Астаф'єв 
Феномен континуїтивності нації в українському історико- філософському вимірі: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Анатолій Олександрович Астаф'єв ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6-08 + Ю6*622.22 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310704

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Білецька Ю. О. 
Формування етнічної ідентичності домінантних спільнот Криму: політико-культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / Ю. О. Білецька ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено формування етнічної ідентичності домінантних спільнот Криму під впливом діяльності політичних акторів та інститутів у сфері культури. На підставі аналізу різних історіографій досліджено політику пам'яті й історичні міфи домінантних спільнот Криму, а також протистояння між певними політичними акторами з приводу закріплення даних міфів у політичному ландшафті Криму в образі монументів, топоніміки, системі свят і пам'ятних дат, а також офіційних статусів даних груп на державному та регіональному рівнях. Проведено аналіз політичного впливу на процес етнічної ідентифікації через мову та релігію. Визначено особливості нолітизації даних сфер і використання етномовного й етнорелігійного фактора певними політичними силами для здобуття електорального капіталу. Вивчено геополітичний символізм Криму й його вплив на формування етнічної ідентичності. Висвітлено символічну роль Росії та Туреччини для кожної з етнічних спільнот в процесі етнічної ідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР6А/Я) + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА384020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бірюкова О.О. 
Геополітичний вимір етнонаціональних процесів в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Бірюкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості розвитку й основні тенденції етнонаціональних процесів у сучасній Україні з урахуванням впливу геополітичних факторів. Комплексно проаналізовано взаємозв'язок і взаємообумовленість геополітичних та етнонаціональних чинників у процесі національного відродження та розбудови української держави. Розкрито специфіку суперечностей етнонаціонального та геополітичного чинників у процесі трансформації українського суспільства. Доведено, що етнонаціональна політика української держави має враховувати геоетнокультурну своєрідність регіонів та бути спрямована на збереження України як геополітичної цілісності у її сучасних межах. Наведено рекомендації щодо удосконалення державної етнонаціональної політики з метою розробки довгострокової науково обгрунтованої геополітичної стратегії України на сучасному етапі етнонаціональних відносин. Обгрунтовано необхідність на державному, регіональному та місцевому рівнях послідовної реалізації принципів мультиетнокультурного плюралізму, гуманізму й толерантності, що уможливлюють адекватну відповідність етнонаціональної політики новим геополітичним реаліям, оскількі сприяють всебічній реаліазції інтересів і потреб етнічних спільнот в Україні, гармонізації відносин між ними та стабілізації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355098

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Бойко С. С. 
Етнократія в сучасному політичному процесі: форми проявів і засоби протидії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С. С. Бойко ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми етнократії, яка має тенденцію до домінування в сучасному суспільно-політичному житті. Розглянуто її прояви, методи та засоби, що виявляються в ігноруванні прав національних груп інших народів під час вирішення принципових питань суспільного життя. Запропоноввано теоретичне осмислення соціально-політичної сутності етнократії, що супроводжується аналізом її характерних ознак у різних сферах суспільного життя. Здійснено аналіз засад етнократії, які виявляються в суспільстві не відкрито, а камуфлюються під спектр соціально-політичних, культурно-освітніх аспектів суспільного життя, що не завжди відображає сутність етнократії як антидемократичної, антигуманної ідеології. Проаналізовано міжнародно-правові документи щодо запобігання різним формам дискримінації і захисту прав людини ООН, Ради Європи, ЄС та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Бондаренко К.І. 
Соціокультурні чинники формування міграційної політики в суспільстві, що трансформується: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / К.І. Бондаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено всебічне оцінювання стану міграційної політики в Україні та впливу соціокультурних чинників на її формування й удосконалення в суспільстві, що трансформується. Проаналізовано теоретичні засади дослідження міграційної політики. Визначено роль соціокультурного впливу на кореляцію міграційних процесів в українському інформаційному суспільстві. Виявлено основні ознаки міграційної політики у період суспільних трансформацій. Охарактеризовано стан гуманітарно-правової бази з питань міграції в Україні. Розкрито сутність та ознаки міграційної політичної культури. Визначено особливості масово-комунікативного супроводження міграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вишиванюк О.Г. 
Конфесійні аспекти етнотрансформаційних процесів в Україні (1944 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Г. Вишиванюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено головні наврямки державної етноконфесійної політики на території УРСР у період 1944 - 1953 рр. Показано особливості та відмінності у її здійсненні в Україні та РРФСР. Проаналізовано попередні етапи державно-церковних відносин у СРСР та УПСП, а також виявлено причини, що зумовили їх зміни у повоєнний період. Розглянуто взаємозв'язок між зміною етнічного складу населення України, що відбувся внаслідок подій війни та повоєнної етнонаціональної політики радянського уряду та його конфесійною структурою. Досліджено динаміку чисельності релігійних громад, служителів культу, богослужбових приміщень, що дало змогу зробити висновки про реальний вплив реалізації державної релігійної політики на зміни релігійної інфраструктури у повоєнній Україні. Показано роль і місце Російської Православної Церкви в етнотрансформаційних процесах. Здійснено спробу цілісного дослідження діяльності релігійного підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-56 + Ф51(4УКР) + Э29(4УКР)-113.1 +
Шифр НБУВ: РА345465

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Волошина Н. М. 
Соціально-філософський вимір патріотизму сучасного українського суспільства: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н. М. Волошина ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, зміст, складники та функції патріотизму сучасного українського суспільства. З'ясовано суб'єкт та об'єкт патріотизму українського суспільства перехідної доби. Досліджено процес розвитку суб'єктно-об'єктних відносин і визначено принципи їх вдосконалення. Здійснено комплексний соціально-філософський аналіз патріотизму сучасного українського суспільства, який дозволяє зрозуміти його як динамічне явище, притаманне розвитку соціуму протягом усієї відомої історії, виявити особливості українського патріотизму та визначити чинники його формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31-723.2 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Горлова В.М. 
Українська національна ідентичність: компаративний аналіз націоналістичних дискурсів: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.12 / В.М. Горлова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексний, синтетичний аналіз розвитку та функціонування української національної ідентичності (НІ) на сучасному етапі розвитку філософської думки як складного утворення, що тісно пов'язано з загальними етапами розвитку суспільства. Визначено зміст і теоретико-методологічні засади поняття національної ідентичності, показано її структурно-функціональну роль у націотворчих процесах. Розкрито суть понять романтичного, модерного та постмодерного націоналістичних дискурсів, а також наративну природу ідентичності як "оповіді про життя". На підставі використання змісту поняття нормативної ідентичності запропоновано метод аналізу української НІ для аналізу різних чинників формування НІ. Виділено три національних дискурси, на підставі яких проходить конструювання НІ, зокрема, романтичний, модерний, постмодерний. Проаналізовано наукові, художні та публіцистичні тексти, в яких описується НІ як наративна оповідь, а також особливості конструювання ідентичності як наратива в даних дискурсах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ф51(4УКР) + Ф055.256 + Т597.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336178

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Гриневич В.А. 
Суспільно-політичні настрої населення України у роки Другої світової війни: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.А. Гриневич ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 31 с. — укp.

З використанням широкого кола джерел і літератури комплексно досліджено суспільно-політичні настрої та моральний стан населення України у роки Другої світової війни. Розглянуто механізми впливу політичних інститутів і процесів на формування суспільно-політичних настроїв. З'ясовано особливості сталінської національної політики та пропаганди воєнної доби у контексті політичних оцінок населення, а також участь партійно-радянської та творчої еліт у формуванні ідеологічної моделі українського радянського патріотизму. Розглянуто причини, масштаб, форми опору українського населення тоталітарному режиму. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади вивчення громадської думки та суспільно-політичних настроїв за умов тоталітаризму. Сформульовано перспективні напрями подальшого дослідження цієї наукової проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА355782

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Гузинець Ю.І. 
Етнополітичний аспект угорсько-українських міждержавних відносин: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Ю.І. Гузинець ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Комплексно та системно проаналізовано роль і місце України в системі східної політики Угорщини на сучасному етапі. Розкрито роль етнополітичних факторів у політиці право- та ліволіберального угорських урядів стосовно України. Обгрунтовано, що співробітництво між Угорщиною та Україною в етнополітичній сфері займає важливе місце у двосторонніх міждержавних взаєминах і має різноплановий, цілісний і комплексний характер. Воно здійснюється на всіх рівнях міждержавних взаємин - від центрального до регіонального та локального. За цього співробітництво охоплює різноманітні сфери - від захисту прав національних меншин до господарської співпраці та координації соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів двох сусідніх держав. Обгрунтовано, що політика Угорщини щодо України після розширення ЄС в 2004 р. та 2007 р. продовжує базуватися на основних пріоритетах угорської зовнішньої політики: загальноєвропейській та євроатлантичній інтеграції, добросусідських відносинах, турботі про угорську національну меншину за кордоном. Ці зовнішньополітичні пріоритети політики Угорщини закріплені на довгостроковий період - до 2020 р. у новому концептуальному документі Угорщини "Стратегії зовнішніх зв'язків Угорщини".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УГО)64-(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4УГО) + Ф51(4УКР) + Ф51(4УГО) +
Шифр НБУВ: РА360948

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дівак В.В. 
Сепаратизм як феномен сучасної політики: політологічні та правові аспекти: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В.В. Дівак ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття сепаратизму як суспільно-політичне явище та феномен сучасної політики. Показано його особливості на сучасному етапі світового розвитку, проаналізовано окремі методи нейтралізації його проявів. Доведено, що сепаратизм - об'єктивне суспільно-історичне та політико-правове явище, тому не може мати однозначного позитивного або негативного значення та відповідного наукового оцінювання. Показано, що за умов, коли існують два суперечливі процеси - глобалізація та сепаратизм, можливе посилення сепаратистських рухів у регіонах, багатих на природні ресурси, однак паралельно відбуватимуться світові інтеграційні процеси через нестачу самовідновлювальних ресурсів. Розкрито основні методи боротьби з сепаратистськими рухами, що прямо залежать від рівня демократичності політичних режимів. Проаналізовано особливості проявів сепаратизму в Україні та визначено запобіжні механізми нейтралізації таких проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф031.1 + Х809(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА373895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Дацюк А.В. 
Збройні етнополітичні конфлікти та шляхи їх врегулювання в контексті забезпечення національної безпеки держави: Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / А.В. Дацюк ; Рада нац. безпеки і оборони України. Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен збройних етнополітичних конфліктів і здійснено системний аналіз їх впливу на національну безпеку держави, яку розглянуто як взаємопов'язані види безпеки. Досліджено вплив збройних етнополітичних конфліктів на політичну, економічну, інформаційну, екологічну, гуманітарну, соціальну, демографічну сфери національної безпеки. Зроблено висновок, що зазначені конфлікти становлять загрозу не лише національній безпеці держав, на території яких вони відбуваються, а й національній безпеці інших держав, реалізації національних інтересів яких перешкоджають ці конфлікти. З урахуванням цього врегулювання збройних етнополітичних конфліктів розглянуто як складову внутрішньої та зовнішньої політики національної безпеки. Визначено роль України у врегулюванні збройних етнополітичних конфліктів сучасності, що є умовою захисту її національної безпеки від загрози цих конфліктів і важливим кроком на шляху забезпечення її зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР) + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА348585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Дмитренко С.П. 
Етнічні спільноти як суб'єкти формування політичної культури в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / С.П. Дмитренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано критерії до виділення та класифікації основних ролей етнічних спільнот у формуванні політичної культури. Виділено основні політико-творчі ролі етнічних спільнот: мобілізаційна, формотвірна, інтегративна, захисна. Проаналізовано особливості поліетнічної структури українського суспільства у взаємодії з формуванням вітчизняної політичної культури. Наведено основні характеристики етносоціальних суб'єктів, які впливають на формування політичної культури в Україні: відносно стабільні, не стабільні, змінні. Висвітлено взаємодію етнічного та соціального компонентів етносоціальних суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Журба М.А. 
Громадські об'єднання українського села: етнонаціональні та міжнародні аспекти діяльності (20 - 30 рр. ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.А. Журба ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 35 с. — укp.

Виявлено доктринальні засади та функціональні виміри впровадження інтернаціоналізму у селянське середовище України у 20 - 30-ті рр. ХХ ст. На базі вперше введених у науковий обіг документів і матеріалів розглянуто історичні обставини створення та діяльності селянських спілок, кооперативних організацій та добровільних товариств національних меншин. У світлі сучасних концептуальних підходів визначено роль міжреспубліканських контактів селянських об'єднань у насадженні уніфікованих форм радянської громадськості, виявлено механізми, спрямованість та оцінено ступінь ефективності залучення селянства України до загальносоюзних господарсько-політичних компаній. Розкрито зміст, визначальні чинники та діалектику соціальної рефлексії організованого селянства на події за кордоном. Висвітлено участь громадських об'єднань радянського села у діяльності Міжнародного кооперативного альянса, МОДРу та Міжнародного Червоного Хреста. Здійснено темпорально-компаративний аналіз функціонування селянських спілок України та країн "народної демократії" у процесі аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-283 + Ф61(2)93(2УКР)486.3 + Ф51(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА323201

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
17.

Заблоцький В.В. 
Мовна політика в Україні: стан та напрями оптимізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Заблоцький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та реалізації мовної політики в державотвірних процесах України. Доведено, що у системі державних пріоритетів дана політика відіграє важливу роль в утвердженні суспільної злагоди, політичної стабільності та єдності держави. Вирішення мовної проблеми в Україні має полягати в наданні у законодавчому порядку російській мові статусу регіональної у певних регіонах за умов збереження за українською мовою статусу єдиної державної. Впровадження української мови як державної у публічній сфері не є послідовним повною мірою і не супроводжується системними заходами. Мовна політика в Україні має бути спрямована на досягнення певних цілей, а саме: утвердження української мови як державної в усіх публічних сферах суспільного життя, приведення мовного законодавства та практики його застосування у повну відповідність Конституції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф51(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА350989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Заводовський А.А. 
Преса української соціал-демократії та українське питання в Російській імперії на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.А. Заводовський ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено політичний та ідеологічний доробок української соціал-демократії у сфері вирішення українського питання в Російській імперії на початку XX ст. Проведено систематичний та узагальнювальний аналіз української соціал-демократичної преси Російської імперії як цілісного та самостійного явища. Досліджено зміст публікацій, які певною мірою стосувалися українського питання. На базі широкого кола джерел та різнотипної літератури вивчено процес становлення періодики Революційної української партії, Української соціалістичної партії, Української соціал-демократичної робітничої партії, Української соціал-демократичної спілки, а також різноманітні проекти вирішення українського питання в Російській імперії. На підставі періодичних видань з'ясовано ставлення різних ідейних течій в соціал-демократичному русі Наддніпрянщини до розв'язання українського питання в Російській імперії. Завдяки запровадженню до наукового обігу значного масиву недосліджених матеріалів преси початку XX ст. й архівних документів по-новому оцінено певні історичні факти та події, представлено соціал-демократичну періодику як складне багатожанрове та багатовидове явище як один з факторів реалізації українського питання в Російській імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52/61-4 + Ф69(4УКР)2 я5 + Ф51(4РОС) + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341908

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ковальчук Н.Л. 
Олександр Погодін та українське питання: еволюція російського ліберала: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.Л. Ковальчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано погляди Олександра Погодіна (1872 - 1947 рр.) - відомого славіста та діяча російського лібералізму, одного з лідерів неославізму, який у своїй професійній та громадській діяльності звертався до української тематики. Уперше висвітлено українські сюжети, наявні у науковій спадщині відомого російського науковця. Детально досліджено позицію О.Погодіна щодо українського національного руху. Простежено еволюцію його поглядів на українське питання. Висвітлено значення українського питання в контексті ідеології неославізму. З'ясовано вплив неослов'янського руху на російсько-українські стосунки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-07 + Т1(2)5-8 Погодін + Т1(9=РОС)6-8 Погодін + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Кузьменко В.Б. 
Правове регулювання міжнаціональних відносин в Радянській Україні у 1917 - 1939 р.р.: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.Б. Кузьменко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання міжнаціональних відносин у чотирьох важливих суспільних сферах (політично-управлінській, соціально-економічній, соціально-культурній і сфері охорони суспільного порядку). Акцентовано увагу на проблемах формування й особливостях застосування відповідної нормативно-правової бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4Укр)6 + Х620.322.2(2Ук) + Х809(4Укр)341-1 +
Шифр НБУВ: РА370897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського