Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (462)Книжкові видання та компакт-диски (864)Журнали та продовжувані видання (226)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф69(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Білошицький С.В. 
Формування монопартійної системи в Україні: передумови, форми і методи (1917 - перша половина 20-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Білошицький ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

На підставі документальних матеріалів центральних державних архівів України, Російської Федерації, державного архіву Служби безпеки України, державних архівів ряду областей досліджено й проаналізовано шляхи, форми та методи становлення монопартійної системи в Україні, висвітлено діяльність у цьому напрямку вищого політичного керівництва УССР і СРСР, місцевих партійних і радянських органів. Значну увагу приділено відображенню комплексу організаційних та ідеологічних заходів, спрямованих на усунення з політичної арени різних опозиційних до більшовицької партії політичних сил і рухів. Грунтуючись на республіканських і загальносоюзних нормативних і законодавчих актах охарактеризовано репресивну політику РКП(б) - КП(б)У, яка призвела до втрат представників різних верств, що мали власний непересічний погляд на перспективи розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 + Ф69(4УКР)2 + Ф61(2)93(2УК)2 + Ф61(2)416.2
Шифр НБУВ: РА313692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Обушний С.М. 
Фінансове забезпечення діяльності політичних партій в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / С.М. Обушний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та методичні засади фінансового забезпечення діяльності політичних партій. Обгрунтовано доцільність використання певних понять у разі дослідження партійного фінансування. Вивчено досвід фінансового забезпечення діяльності політичних партій у економічно розвинутих країнах та запропоновано використовувати окремі аспекти під час фінансування політичних партій в Україні. За результатами проведеного дослідження визначено місце та роль кожного джерела фінансування (власних, приватних і державних коштів) у забезпеченні їх поточної діяльності. Виявлено основні фінансові потоки формування дохідної частини бюджету політичних партій у період виборчої кампанії, порядок його використання. Проаналізовано ефективність наявних форм контролю та звітності за політичним інвестуванням та запропоновано внесення змін у законодавчі акти з метою вдосконалення фінансового забезпечення діяльності політичних партій за умов ринкових перетворень в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА358819

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гурак І.Ф. 
Українське студентство у суспільно-політичному житті Східної Галичини (60-ті роки XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Ф. Гурак ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 19 с. — укp.

Визначено місце українського студентства у політичному житті Східної Галичини, яке спричинило появу народовської та радикальної течій. Акцентовано увагу на важливості ролі студентства у процесі створення та ідеологічної еволюції партій. На основі історико-політологічного аналізу доведено, що у плані національно-політичної орієнтації студентство було відображенням всього галицького суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-298 + Ф75(4УКР331) + Ф69(4УКР)2 + Ф513(4УКР331)5 +
Шифр НБУВ: РА340486

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Хімяк О.М. 
Українська преса другої половини ХІХ - початку ХХ ст. як чинник формування національної свідомості українців Галичини: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Хімяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено процес становлення української преси Галичини 1848 - 1919 рр., показано її роль у формуванні та утвердженні національної самосвідомості українців даного регіону, розвитку культури та мови, національно-визвольного руху. Наведено характеристику преси як чинника суспільно-політичного життя краю. Розглянуто еволюцію національно-визвольних змагань, висвітлено боротьбу українців Галичини за створення національної системи освіти, зокрема, українського університету. Визначено роль преси українських політичних партій у формуванні державницької ідеології. Розкрито передумови проголошення ЗУНР і захисту незалежної та Соборної України від іноземних інтервентів, формування української галицької армії. До наукового обігу залучено матеріали з преси та архівних документів, що відтворюють нелегкі умови видання та розповсюдження друкованих видань Галичини 1848 - 1919 рр. Наведено нові факти про суспільно-політичне життя Галичини другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Ч612.3(4УКР)5 + Ф69(4УКР)2 + Ф513(4УКР331)г +
Шифр НБУВ: РА348735

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бевз Т.А. 
Українська партія соціалістів-революціонерів: організація, ідеологія, політика: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Т.А. Бевз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 33 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження історії становлення та розвитку Української партії соціалістів-революціонерів (УПСР) від періоду формування перших гуртків до повного припинення її діяльності за межами України. Досліджено особливості формування світоглядних принципів і партійної ідеології на базі поєднання основних теоретичних положень марксизму, революційного російського народництва та українського національно-політичного вчення, зокрема драгоманівського соціалізму. Доведено пріоритетне значення парламентської фракції УПСР в добу Центральної Ради у порівнянні з центральним комітетом партії. Наведено нові факти, аргументи та висновки щодо партійної структурної диференціації та розколу. Доведено закономірність та об'єктивність виникнення даних явищ, зумовлених ідейними розходженнями щодо способів вирішення національного та земельного питань і відмінністю реакції на суспільно-політичні події та розвиток Української революції. Відзначено типовість поділу революційної демократії на радикальну та помірковану для переважної більшості політичних сил даного історичного періоду. Доведено, що ідея трудової демократії домінувала у поглядах і програмових документах українських есерів протягом Української революції, а у період Директорії трансформувалась у вимогу "трудового принципу". Більш повно у порівнянні з попередніми дослідженнями відображено діяльність УПСР за межами України, зокрема її закордонного Комітету на чолі з М.Шаповалом. Конкретизовано місце та роль УПСР в Українській революції та політичній історії України XX ст. Доведено, що УПСР належала до партій соціалістичної орієнтації та виступала за якнайшвидше перетворення суспільства на соціалістичних засадах реформістськими та революційними шляхами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2'10 + Ф69(9=Укр) +
Шифр НБУВ: РА336800

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Дірявка Ю.П. 
Українська комуністична партія (укапістів): утворення, діяльність та ліквідація (1920 - 1925 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.П. Дірявка ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено історію Української комуністичної партії (УКП) (укапістів): утворення, діяльність і ліквідацію (1920 - 1925 рр.). Зокрема, визначено роль і місце УКП у політичній структурі України першої половини 1920-х рр. Значну увагу приділено причинам її утворення, відносинам з правлячою КП(б)У протягом 1920 - 1930-х рр., поглядам керівництва УКП стосовно важливих проблем державності України: її ставлення до нової економічної політики, українізації, відносин між республіками Радянського Союзу. Розглянуто методи роботи УКП і процес сходження цієї останньої легально діючої партії (крім КП(б)У) з політичної арени України у 1925 р. Зроблено висновок, що доктрина українського комунізму, створена УКП за 5 років її діяльності, була реальною альтернативою більшовизму та значно більшою мірою відповідала державним інтересам України за умов постреволюційної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-40 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА357113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Піскорський О.В. 
Українська демократично-хліборобська партія: ідеологія, досвід, уроки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.В. Піскорський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичну та практичну діяльність Української Демократично-Хліборобської Партії (УДХП). Вперше в українській науці зроблено спробу комплексного аналізу теоретичних, ідеологічних, організаційних засад і практичної діяльності УДХП, яка в 1917 - 1918 рр. На підставі вивчення історичних матерілів, а також застосування методології історичного та політологічного аналізу обгрунтовано взаємозв'язок трансформаційних процесів, що характеризує суть політичної системи в Україні 1917 - 1920 рр. Систематизовано загальні та особливі чинники, які вплинули на формування політичних інститутів несоціалістичної спрямованості та їх вплив на формування ідеологічних основ політики УДХП. Запропоновано чітку, спрямовану в майбутнє національно-державну доктрину, яка б визначала національні інтереси та пріоритети Української держави на сучасному етапі її розбудови. Висвітлено соціально-політичну обстановку даного періоду на Україні, наголошено, що економічна ситуація призвела до прискорення самоідентифікації суспільних класів, які декларували та відстоювали свої політичні інтереси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2 + Ф055.22 + Ф055.252.1
Шифр НБУВ: РА315901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Могильний Л.П. 
Українські ліберально-демократичні партії в Російській імперії на початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.П. Могильний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

З використанням документальних, архівних, та інших джерел досліджено історію походження, утворення та розвитку ліберально-демократичних партій Наддніпрянщини у 1904 - 1908 рр.: демократичної (УДП), радикальної (УРП) і демократично-радикальної (УДРП). Проаналізовано витоки та основний зміст їх програмних документів та пропагандистських матеріалів, розкрито особливість українського лібералізму, його орієнтацію на загальнолюдські ідеали та принципи. Досліджено програмні та організаційні засади наддніпрянских ліберально-демократичних партій, визначено її місце у національно-визвольному русі, ролі її чільних провідників і видань. Висвітлено погляди діячів ліберально-демократичних партій Наддніпрянщини щодо розв'язання національного, соціального, аграрного та робітничого питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА325423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гейда О.В. 
Теоретико-правові основи організації та діяльності політичних партій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Гейда ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено, систематизовано й роз'яснено основні підходи до визначення соціальної та правової суті політичних партій, а також їх діяльності в сучасній Україні. Висвітлено теоретико-правові категорії стосовно даної проблеми, зіставлено наукові поняття термінів з існуючими термінологічними конструкціями у нормативно-правових актах та запропоновано визначення понять "політична партія", "політична система", "громадянське суспільство". Проаналізовано категорію "функції політичних партій", наведено класифікацію видів зазначених функцій за певними критеріями - прямих, прихованих, вихідних, похідних. Визначено суть, місце та роль політичних партій у формуванні громадянського суспільства та розкрито їх роль у розвитку політичної системи як організатора політики. Розглянуто питання правового регулювання взаємодії партій та інших елементів політичної системи України: держави, громадських об'єднань, громадян і політичних партій. Наведено конкретні пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази діяльності політичних партій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф69(4УКР)28 + Ф69(4УКР)28 + Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА337929

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ходак В.Я. 
Суспільно-політична діяльність Організації українських націоналістів (1929 - 1934 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Я. Ходак ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення і консолідації українських націоналістичних сил у 1920-х рр., виникнення Організації українських націоналістів (ОУН), вироблення її ідейно-політичної платформи, зовнішньополітичну стратегію, організаційний розвиток і суспільно-політичну діяльність на Західній Україні, Закарпатті, Буковині, в середовищі української еміграції. Охарактеризовано взаємовідносини ОУН з українськими політичними партіями та групами, реакції відповідних міжнародних, польських та українських чинників на форми й методи діяльності ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА340355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сергєєв В.С. 
Стратегічне управління інвестиційними партійно-політичними проектами в сучасній Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.С. Сергєєв ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості стратегічного управління політичними партіями, які функціонують як інвестиційні партійно-політичні проекти. Визначено зміст поняття "інвестиційний партійно-політичний проект". Здійснено опис структурної будови життєвого циклу інвестиційного партійно-політичного проекту з урахуванням основної мети його стратегічного управління. Здійснено класифікацію інвестиційних партійно-політичних проектів, які стратегічно розраховані на певний електоральний період. З'ясовано сутність загальної стратегії інвестиційного партійно-політичного проекту та здійснено декомпозицію його стратегічної складової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА337213

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Слободян О.Т. 
Створення і діяльність Української республіканської партії. 1990-червень 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Т. Слободян ; Київ. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В дисертації досліджуються історичні умови та етапи творення Української республіканської партії, її діяльність з моменту створення до прийняття нової Конституції незалежної української держави. Показано, що УРП як перша формально зареєстрована політична партія незалежної України пройшла складний шлях опозицій і співпраці з офіційною владою. Партія зробила відчутний внесок у відродження української мови як державної і сприяла поверненню українській культурі міжнародного авторитету. УРП активно сприяла формуванню інституту приватної власності з правоцентристських політичних позицій. Але об'єктивні обставини і політичні помилки національно-демократичного загалу не дозволили УРП увійти до уряду і реалізувати свою соціально-економічну програму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)64*1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Павко А.І. 
Становлення та діяльність політичних партій і організацій в Україні наприкінці XIX - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / А.І. Павко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 44 с. — укp.

На підставі архівних джерел, історичних документів, періодичних видань на засадах новітньої методології висвітлено проблеми становлення та діяльності політичних партій і організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст. Проаналізовано загальні закономірності та особливості формування партійних систем у Східній Галичині та Лівобережній України, висвітлено програмні засади, соціальну базу, організаційну мережу, стратегію та тактику українських і російських партійно-політичних угруповань на межі XIX - XX ст., визначено їх місце та роль у громадському житті України. Відзначено історіографічні здобутки вивчення проблеми, накреслено перспективні напрямки її дослідження. Розглянуто дискусійні проблеми партійно-політичної історії України дослідженого періоду та запропоновано варіанти їх розв'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА316439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бородай А.В. 
Становлення політичного центризму в партійному житті України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Бородай ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес створення та діяльності центристських партій України (від їх генези до періоду незалежності). Уперше в українській політології на базі широкого джерельного матеріалу з'ясовано спільні й особливі риси генезису, становлення ідеології та політичної діяльності центристських партій. Установлено, що ідеї центризму мають глибокі корені у партійному житті України, а затвердження незалежності України, розвиток політичного плюралізму сприяли створенню центристських партій. Відзначено, що у суспільстві набуває розповсюдження центристська ідеологія, різновидами якої є ліберальна, соціал-демократична та християнсько-демократична ідеологія. Діяльність українських центристів певною мірою є відображенням політичних систем багатьох сучасних західних держав. Доведено, що сучасний центризм здійснив перетворення з мрії та утопії до реальної можливості, наявність центристських ідей у програмах українських партій зміцнює демократичні сили та створює надійні засади для успішного руху незалежності України до світового співтовариства. Центризм як ідеологія та відповідна політична практика є базою парламентської стабільності та надійним механізмом врівноваження конкуруючих сил на системному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф69(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА351819

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Чувардинський О.Г. 
Становлення і розвиток новітньої соціал-демократії в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Г. Чувардинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено специфіку та роль соціал-демократичних політичних партій в Україні в контексті формування демократичної політичної системи, багатопартійності та політичного плюралізму. Висвітлено суть соціал-демократичної ідеології, а також експлікації теоретичного та практичного змісту таких соціал-демократичних цінностей, як сводоба, справедливість та солідарність. Надано порівняльний аналіз політичних партій, що на сьогоднішній день формують соціал-демократичний політичний спектр в Україні, розглянуто перспективи їх розвитку, можливості впливу на процеси здійснення державної влади та ступінь запровадження ними програмних положень. Наведено теоретичні висновки та одержано результати щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф022.3 +
Шифр НБУВ: РА322180

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Глівінський А.О. 
Соціально-політичні розмежування і розвиток партійної системи сучасної України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А.О. Глівінський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Вивчено стан концептуалізації право-лівого розмежування у країнах Західної Європи, що дозволило з окремими уточненнями визнати дієздатність класичної моделі С.Ліпсета та С.Роккана. Простежено відтворення право-лівого поділу в державах Центрально-Східної Європи. Доведено, що з урахуванням місцевої історичної специфіки вони загалом вписуються в європейську традицію. Виявлено двовісну природу структуризації суспільно-політичних розколів на посткомуністичному просторі, що в даних країнах сприяло усталенню неолігархізованої партійної системи. З використанням логіки постмодернізму запропоновано трифазову періодизацію еволюції вітчизняної партійної системи від романтично-ідеологічної через процентристську до центристсько-олігархічної квазіпартійної фази з відповідними корекціями у базових розмежуваннях на кожній з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сарнацький О.П. 
Російський самодержавний апарат та українські політичні партії (1900 - 1917 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.П. Сарнацький ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 41 с. — укp.

Розкрито ставлення владних структур царизму до діяльності українських політичних партій Наддніпрянщини на початку XX ст. Розглянуто дію та співпрацю виконавчої та судової влади стосовно цих партій. З'яовано, що адміністрація була визначальною та головною складовою дій усього апарату влади. Більш докладно висвітлено реальні факти діяльності поліції щодо цих партій. Розглянуто дії царської цензури стосовно легальних видань зазначених партій. Визначено, що царські суди у справі покарання членів і прихильників українських партій завжди виконували покладені на них самодержавним урядом функції. Проаналізовано діяльність царської влади в Галичині у період війни відносно їх емігрантських кіл і діячів галицьких партій. Запропоновано концепцію, як пояснює ставлення та дії російських владних структур щодо цих партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-5 + Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА357138

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Агафонова Г. С. 
Роль політичних партій центристського спрямування у створенні демократичної партійної системи в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г. С. Агафонова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено роль партій центру у формуванні демократичної партійної системи. Запропоновано систему критеріїв визначення політичних партій за "ліво-правою" шкалою. Розглянуто діяльність центристських партій в контексті становлення партійних систем в країнах Європи. Запропоновано етапізацію розвитку партій центру в Україні. Проведено політологічний аналіз партійних програм центристських парламентських партій і визначено їх ідеологічну належність. Доведено, що сучасна соціальна база досліджуваних партій тільки формується на основі середнього класу. Розглянуто новітні чинники впливу партій центру на формування ефективної та демократичної партійної системи. Увагу приділено принципам діяльності депутатських фракцій, ролі партійного керівництва, розвитку внутрішньопартійних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28,82
Шифр НБУВ: РА378217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ляпіна Л.А. 
Роль політичних і громадських інститутів у формуванні культури міжетнічного спілкування в Україні на сучасному етапі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Л.А. Ляпіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття "культура міжетнічного спілкування" та основні її складові - "культура" і "спілкування", визначено роль даної культури як консолідуючого та стабілізуючого чинника. На підставі вивчення законодавчої бази з питань регулювання міжетнічних відносин, аналізу програмних засад та діяльності політичних партій України окреслено політико-правові засади формування культури міжетнічного спілкування, доведено важливість і значимість Всеукраїнських та регіональних культурно-просвітницьких організацій у даному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф512(4УКР)6 + Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА326977

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Загривенко В. Б. 
Роль парламентських політичних партій у формуванні політики національної безпеки України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / В. Б. Загривенко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Визначено особливості здійснення державної політики у сфері національної безпеки за умов демократичного розвитку. Доведено, що парламентські політичні партії реально впливають на забезпечення національної безпеки на всіх стадіях процесу - від вироблення концепцій і стратегій до реалізації та контролю. З'ясовано, що забезпечення національної безпеки полягає в створенні засобів і механізмів захисту соціалізованих до національного рівня інтересів особистості. Встановлено, що у політичному аспекті найбільш ефективним засобом соціалізації інтересів особи є політичні партії. Проаналізовано основні напрями діяльності політичних партій у формуванні та реалізації політики національної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф4(4УКР),30
Шифр НБУВ: РА385782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського