Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (107)Реферативна база даних (2374)Книжкові видання та компакт-диски (2118)Журнали та продовжувані видання (262)
Пошуковий запит: (<.>U=Х002$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 261
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пашутін В.В. 
Правова природа розпорядчих актів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Пашутін ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню та з'ясуванню правової природи таких юридичних актів, що містять узагальнені приписи і в теорії права одержали назву розпорядчих. Сформульовані ознаки, визначені спеціальні функції та сутність розпорядчих актів. Вивчені причини та умови видання таких актів, доведено, що вони є окремим видом правових актів поряд з нормативними та правозастосувальними, виявлена їх роль в регулюванні суспільних відносин. Виконана класифікація та вироблені вимоги до видання розпорядчих актів, розглянуто їх значення у забезпеченні законності діяльності органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.25

      
2.

Пархоменко Н.М. 
Договір у системі права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Розглядається проблема визначення поняття та основних властивостей договору як теоретико-правової категорії в рамках системи права України. Зроблено висновок про існування договорів у двох формах: як форми права і як форми реалізації норм права, визначено їх класифікацію та основні юридичні властивості. Здійснено аналіз поняття джерело (форма), а також комплексна характеристика існуючих джерел права, визначено місце і роль нормативно-правового договору серед них. Дослідження основних властивостей нормативно-правового договору як джерела права України дало можливість зробити висновки щодо перспектив його розвитку і поширення в якості регулятора відносин у різних сферах суспільного життя. Охарактеризовано нормативно-правовий договір як категорію, що є підставою для виникнення, зміни та припинення правових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.39

Рубрики:

      
3.

Чернєй В.В. 
Подолання правового нігілізму - важлива умова розбудови правової держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.В. Чернєй ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних із науковим аналізом правового нігілізму як категорії філософії права і суспільного феномена, його якісних характеристик, причин та форм існування, джерел, що відтворюють його в умовах масштабної кризи в суспільстві. Проаналізовано вплив правового нігілізму на вирішення завдань розбудови правової держави, здійснення державно-правової реформи в Україні, а також основні напрямки боротьби з правовим нігілізмом в процесі переходу нашої держави від тоталітарної до правової. У соціально-економічній сфері обгрунтовані конкретні заходи подолання правового нігілізму, що полягають в юридичному забезпеченні відносин власності, роздержавлення та приватизації, вдосконалення податкової та фінансової політики, в спрямуванні на подолання організованої злочинності, корупції, хабарництва, тобто на фактори, які виступають важливими чинниками, що гальмують процес розбудови правової держави, породжують правовий нігілізм. Досліджені конкретні заходи юридичного забезпечення в сфері соціально-політичній, які націлені на формування правової та політичної культури громадян, створення національної правової системи, вдосконалення чинного законодавства, реформування юридичної освіти. Проаналізовані основні напрямки підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів, вдосконалення форм і методів їхньої роботи і перетворення в дієвий інститут реформування суспільства. Робиться висновок, що ефективність діяльності правоохоронних органів, підвищення їх авторитету серед населення, спроможність впливати на державотворчі процеси значною мірою залежать від подолання глибокої кризи в суспільстві, вдосконалення нормативно-правової бази та матеріального забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х2(4УКР)64

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ляшенко В.М. 
Європейське право як феномен духовно-практичного освоєння дійсності: Автореф. дис... канд. філос. наук: 12.00.12 / В.М. Ляшенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджені підстави зародження європейського права, означені його сутнісні властивості. Головну увагу зосереджено на реконструкції властивостей європейського права як особливого способу буття. Проаналізовані певні сфери прояву європейського права: на рівні людської особистості, на рівні соціального простору, на рівні духовно-практичної та інтелектуальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Х + Х002,0 + Х8(4)в

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Фандалюк О.В. 
Правозастосувальні акти-дії в механізмі здійснення функцій органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Фандалюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемам теорії правозастосування, правозастосувальних актів та правозастосувальних актів-дій, які здійснюються посадовими особами органів внутрішніх справ. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури, нормативного матеріалу, узагальнення практики досліджуються питання місця та ролі правозастосування актів цих органів, їх види. Показане значення правозастосувальних актів-дій в цій діяльності, їх природа, межі використання, вимоги, що до них ставляться, інтелектуально-вольові аспекти формування правозастосувального рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5

Рубрики:

      
6.

Погорелов Є.В. 
Кодифікаційна діяльність в правовій системі України (загально-теоретичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Є.В. Погорелов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та загальнометодологічні питання комплексного аналізу кодифікаційної діяльності у правовій системі України. Особливу увагу приділено дослідженню форм удосконалення законодавства, кодифікації як формі систематизації та удосконалення законодавства. Проаналізовано загальнотеоретичні аспекти системи права і системи законодавства як методологічного підгрунтя кодифікаційної діяльності в Україні. З ураховуванням накопиченого у юридичній науці та практиці досвіду стосовно розробки відповідних проблем, подано новий рівень їх теоретичного осмислення й узагальнення, формулювання рекомендацій щодо оптимізації кодифікаційного процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-31 + Х002.3
Шифр НБУВ: РА309971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Романенко Ю.В. 
Соціально-філософський аналіз контраверсій соціальної правової держави (на матеріалах німецької філософії права): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.В. Романенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено генез концептуальних уявлень щодо правової і соціальної дежави у німецькій філософії права класичного та посткласичного періодів (XVIII - XX ст.). Встановлено, що домінуючою тенденцією даної еволюції є всебічна етизація нормативних моделей правової та соціальної держави. Акцентовано увагу на необхідності вирішення проблеми автономної та гетерономної самореалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х0в74 + Ф1(4НІМ)6
Шифр НБУВ: РА310369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Фатхутдінова О.В. 
Теоретико-правові проблеми юридичного процесу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Фатхутдінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано поняття юридичного процесу, розглянуто еволюцію його розуміння від "судового права" та галузевого процесу до теорії правової процедури. Процес охарактеризовано як засіб забезпечення єдиного порядку позитивного регулювання, регламентації процесу правового примусу та оптимізації процесу реалізації матеріальних регулятивних норм з метою досягнення правового результату. Визначено критерії класифікації принципів процесу з можливим їх розподілом на загальні, родові та видові. Проаналізовано особливості процесуальних правовідносин як засобу здійснення процедури. Сформульовано пропозиції щодо підвищення ефективності процесуального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.27
Шифр НБУВ: РА309249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Власов Ю.Л. 
Проблеми тлумачення норм права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.Л. Власов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми тлумачення норм права. Визначено його юридичну природу, методологію, змістовий та функціональний обсяг. Проведено класифікацію та впорядкування засобів і видів тлумачення. Зроблено висновки та надано практичні рекомендації щодо тлумачення правових норм і вдосконалення чинного законодавства в напрямку врегулювання відносин тлумачення в Україні. Розкрито чинники, що підвищують актуальність тлумачення норм права в Україні. Встановлено місце тлумачення в правовій дійсності. Впорядковано методологію тлумачення. Вказано на необхідність адекватності результату тлумачення дійсній волі законодавця, вираженій у нормі права. Наведено класифікацію актів тлумачення з виділенням актів юридичної конкретизації та актів тлумачення. Висвітлено причини, які зумовлюють тлумачення норм права та державної політики і соціальних інтересів. Проведено класифікацію суб'єктів тлумачення права в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5
Шифр НБУВ: РА311723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Волошенюк О.В. 
Правовий нігілізм у пострадянському суспільстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волошенюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено правовий нігілізм як специфічний історично-рухливий феномен, що безпосередньо впливає на процес формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Розглянуто процес зародження і розвитку нігілістичного світогляду, висвітлено основні тенденції даного процесу та фактори, що сприяють його поглибленню. На основі аналізу сутності правового нігілізму розроблено класифікацію його видів і рівнів. Проаналізовано сучасний стан правосвідомості у пострадянському суспільстві з урахуванням його деформацій у минулому і специфіки перехідного періоду. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного механізму подолання правового нігілізму, запропоновано конкретні заходи щодо підвищення авторитету права і закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.1 + Ф1(0) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА309967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
11.

Бова А.А. 
Зміст і структура правосвідомості населення України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бова ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено методологічні та методичні засади соціологічного дослідження правосвідомості, її змісту та структури. Розкрито поняття "інфраправо" та категорії, наближені до нього за змістом, розглянуто прояви цього феномену в соціальному житті України, формування на його підставі відповідних типів правосвідомості. Обгрунтовано тезу щодо інфраправа в сучасному суспільстві, що є соціальним інститутом, який має не лише позитивні для суспільства функції, але й дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + С5*667.2*622
Шифр НБУВ: РА316161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кириченко С.О. 
Співвідношення соціальної правової держави і громадянського суспільства в умовах сучасної України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.О. Кириченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми співвідношення соціальної правової держави і громадянського суспільства в сучасній Україні. Проаналізовано генезу та розвиток політико-правових концепцій, пов'язаних із загальним становищем громадянського суспільства. Розглянуто у ретроспективі становлення феномену правової держави. Обгрунтовано та сформульовано актуальні напрями побудови соціальної правової держави і громадянського суспільства. Розглянуто ознаки соціальної правової держави за умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х809(4УКР)2 + Ф036
Шифр НБУВ: РА314359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Міленін О.Л. 
Правосвідомість учасників дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Л. Міленін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне загальнотеоретичне дослідження специфічного правового феномену правосвідомості учасників дорожнього руху. Здійснено дослідження чинного законодавства у галузі дорожнього руху. Окремо розглянуто вплив процесу реалізації права на керування транспортним засобом на формування правосвідомості водіїв та інших учасників дорожнього руху. Досліджено чинники, що впливають на правосвідомість учасників дорожнього руху. Здійснено спробу на сучасному рівні теоретично осмислити й узагальнити дані питання. Сформульовано рекомендації щодо підвищення рівня правосвідомості та правової культури учасників дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х002.03
Шифр НБУВ: РА314400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Лихолат І.П. 
Раціональне та позараціональне в праві (на матеріалах законотворчості): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / І.П. Лихолат ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення раціональності, нераціональності та ірраціональності в праві. Обгрунтовано положення, що в праві поряд з раціональними присутні позараціональні елементи. Досліджено механізми їх дії в праві, співвідношення й особливості. Результати дії принципу раціональності в законотворчості на прикладі окремих його процедур показали, що жодний принцип раціональності не може бути дотриманий в ньому повною мірою. Зроблено висновок, що в законі позараціональне закладено вже в самому його визначенні, оскільки предмет його регулювання визначається через аксіологічне поняття " найбільш важливі суспільні відносини", що вносить у їх розуміння суб'єктивні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 + Х.в2:Ю2
Шифр НБУВ: РА316886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Жовтобрюх М.М. 
Звичаєве право: сутність, генеза, чинність: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / М.М. Жовтобрюх ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено суть, генезу та чинність звичаєвого права. Визначено і проаналізовано його соціальні детермінанти та властивості. Розглянуто становлення теорії звичаєвого права. Акцентовано увагу на специфіці чинності звичаєвого права, його характеристичних ознаках. Запропоновано визначення вітчизняного звичаєвого права як форми збереження духовності та самобутності українського соціуму. Досліджено зв'язок функціональних особливостей звичаєвого права з необхідністю саморегуляції відносин спільноти для збереження етнічної, професійної та регіональної самобутності. Проаналізовано сфери дії звичаєвого права у соціальному просторі, духовно-практичній та інтелектуальній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х2(4Укр)-381
Шифр НБУВ: РА318629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Максимов С.І. 
Правова реальність як предмет філософського осмислення: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.12 / С.І. Максимов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 40 с. — укp.

На базі тематизації теоретичної дисципліни - філософії права, визначення її предмета, методу, статусу, ціннісно-світоглядних орієнтирів, здійснено комплексне філософське осмислення феномену права крізь призму категорії "правова реальність", що дозволяє подати право як особливий світ і спосіб людського буття. На підставі аналізу переваг і недоліків різних способів осмислення права (позитивізм, об'єктивізм, суб'єктивізм, інтерсуб'єктивність) і соціокультурного контексту їх застосування запропоновано концепцію правової реальності в єдності онтологічного, антропологічного й аксіологічного аспектів, яка орієтується на розкриття гуманістичного смислу права. Обгрунтовано поняття правового суспільства як орієнтира реформування правових систем у посттоталітарних суспільствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в + Х002,0 +
Шифр НБУВ: РА321431

Рубрики:

      
17.

Грищенко А.В. 
Правовий закон: питання теорії та практики в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.В. Грищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено поняття правового закону, його суть, зміст та юридичні ознаки. Сформульовано принципи правового закону. Наголошено на особливому соціальному значенні нормативності правового закону, як регулюючої системи, за допомогою якої може бути досягнуто постійне відтворення у суспільному житті загальнолюдських цінностей та ідей. Сформульовано мету правового закону, яка полягає в реалізації об'єктивності права в суб'єктивну форму його вираження, адекватну суверенній волі всього народу та науково обгрунтованим началам. В контексті вимог Конституції України акцентовано увагу на взаємовпливі правового закону та держави, необхідності реалізації дії принципу верховенства права через підпорядкування держави положенням Конституції та правовим законам України. Запропоновано ієрархію правових законів за ознаками фундаментальності норм, ступенем розкриття конституційних принципів, повноти волевиявлення народу, особливості процедури прийняття та приналежності до національної системи законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х001.01 + Х8(4УКР)-30
Шифр НБУВ: РА321009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Вдовина Г.А. 
Розвиток філософії права в ХХ ст. (англо-саксонська традиція): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Г.А. Вдовина ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше здійснено комплексний аналіз економічних, політичних та інших соціальних факторів, які обумовили основні поворотні моменти розвитку англо-американської правової доктрини XX ст. Запропоновано підхід класифікації шкіл і напрямків філософії права відповідно до трактування ними співвідношення між правом, правовими цінностями та суспільними реаліями. Удосконалено характеристику живого права як ціннісного орієнтиру для правотворчості. Уточнено визначення основних ціннісних категорій природного права, зокрема: "справедливість" і "невід'ємні права людини". Розвинуто ідею поєднання теорії природного права, яка визначатиме цілі правового розвитку та соціологічної юриспруденції, що розроблятиме механізм реалізації даних цілей. Проаналізовано основні ідеї, які характеризують англо-американську філософію XX ст. в цілому та з'ясовано їх вплив на сучасному етапі розвитку правової науки. Охарактеризовано загальні тенденції розвитку філософії права у країнах англо-саксонської правової сім'ї. Встановлено наявність необхідного чергування періодів панування правового позитивізму та періодів відносної переваги теорії природного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(7США)6 + Х002,0 + Х0 в7 +
Шифр НБУВ: РА320946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Наливайко О.І. 
Теоретико-правові проблеми захисту прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Наливайко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Надано характеристику сутності та змісту прав і свобод людини з врахуванням існуючих сучасних політико-правових концепцій, обгрунтовано загальне й особливе між категоріями права людини та права громадянина. Розкрито зміст понять "захист", "захист прав людини", "правова захищеність" та їх співвідношення з проблемами гарантування й забезпечення прав. Проаналізовано процес становлення інституту правового захисту й можливі перспективи його розвитку за умов правової держави та громадянського суспільства. Визначено мету та функції правового захисту. Надано характеристику механізму правового захисту людини, розглянуто його ознаки, структуру, функції та принципи організації. Досліджено взаємодію та взаємозв'язок захисту прав людини та функцій права як засіб правового забезпечення даного захисту. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення законодавства й правозастосування у сфері охорони та захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА318069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Меленко С.Г. 
Консолідація як вид систематизації нормативно-правових актів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Г. Меленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено проблеми консолідації як виду систематизації нормативно-правових актів. Проведено огляд й аналіз фундаментальних положень та дискусійних питань даної тематики. Розкрито поняття консолідації як окремого виду систематизації нормативно-правових актів, розглянуто співвідношення консолідації з іншими видами систематизації, досліджено процес її використання в різних світових системах права. Визначено послідовність проведення консолідаційних робіт, досліджено значення консолідації в процесі формування та розвитку норми, інституту та галузі права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА320283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського