Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (52)Реферативна база даних (1164)Книжкові видання та компакт-диски (1405)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>U=Х2(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Майкут Х.В. 
Цивільне право на українських землях за Литовськими статутами: історико-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Х.В. Майкут ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему становлення та розвитку цивільного права на українських землях у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої за Литовськими статутами, практику його застосування. Акцентовано увагу на аналізі цивільно-правових інститутів, закріплених у Статутах, зокрема, речового, зобов'язального, сімейного та спадкового права. Проаналізовано цивільні судові справи, використано спеціальну й іншу монографічну літературу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)43-623 + Х2(4ЛИТ)436-3 + Ф1(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА369628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бойко І.Й. 
Цивільне право Гетьманщини за Кодексом 1743 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Й. Бойко ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації досліджується проблема становлення і розвитку цивільного права Гетьманщини за Кодексом 1743 року та практика його застосування. Значна увага приділена аналізу цивільно-правових інститутів, закріплених у Кодексі. Проаналізовані судові справи, зокрема цивільні щодо його застосування, використана спеціальна та інша монографічна література. Зроблено висновок про високий рівень розвитку для свого часу цивільного права Гетьманщини за Кодексом 1743 року та дані науково обгрунтовані рекомендації щодо використання досвіду законотворення Гетьманщини для удосконалення чинного цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Левчук М.В. 
Церковний суд у Київській Русі (історико-правове дослідження): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М.В. Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено результати історико-правового дослідження церковного суду в Київській Русі в X - першій половині XIV ст. в аспекті правової природи церковного суду, джерел церковного права, предметної, персональної та територіальної юрисдикції, судоустрою та порядку судочинства. Розглянуто сучасні підходи до розуміння влади в церкві та її судових повноважень. Висвітлено історію становлення церковного суду від виникнення християнської церкви до часу запровадження християнства в Київській Русі як державної релігії. Визначено особливості церковного суду в Київській Русі та на їх основі обгрунтовано поняття церковного суду. Досліджено основні джерела права, якими керувались церковні суди під час здійснення судочинства. Встановлено обсяг юрисдикції церковних судів в Київській Русі. Показано систему судових інстанцій церковного суду та порядок здійснення судочинства, а також розглянуто види та характеристика покарань, що застосувались церковним судом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-629.1:Э + Э370.9(4УКР)-625
Шифр НБУВ: РА370222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Утвенко В.В. 
Формування української фіскальної системи в добу Гетьманщини (друга половина XVII - початок XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / В.В. Утвенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено процес формування основних видів державних податків та повинностей, які існували на території Гетьманщини в другій половині XVII - на початку XVIII ст. Встановлено їх розмір, розглянуто механізм стягнення та вплив на матеріальне становище сільського та міського населення. Висвітлено особливості оподаткування різних груп міського населення та виконання ним повинностей на користь військ, центрального та місцевого урядів Лівобережної України. Розкрито особливості військової повинності козацького стану, інші державні повинності, а також податки, які сплачували до військового скарбу козаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-5 + Х2(4УКР)46-622 +
Шифр НБУВ: РА338911

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тлущак Ю.М. 
Формування української правової традиції у сфері оподаткування та її втілення в розбудові національної державності 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.М. Тлущак ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження процесів генезису та розвитку української правової традиції у сфері оподаткування в період державного відродження України в 1917 - 1920 рр. Визначено сутність поняття "українська правова традиція у сфері оподаткування" як невід'ємного елементу правової культури українського народу, що проявляється через наступництво в його національній правосвідомості та відображає особливості правовідносин, які склалися на основі комплексу звичаєвих, адміністративно-прецедентних і законодавчих норм регулювання порядку виокремлення матеріальних засобів для утримання апарату публічної влади легітимним шляхом. Виявлено загальні закономірності та регіональні особливості формування та розвитку перших фіскальних інститутів на етнічних українських територіях. З'ясовано організаційно-правові засади утворення української національної системи оподаткування. Досліджено вплив центрального державного апарату Російської та Австро-Угорської імперій на організаційну побудову та діяльність місцевих податкових органів на українських землях. Висвітлено нормативно-правові засади організаційного устрою центральних і місцевих податкових органів української національної державності в 1917 - 1920 рр. Проаналізовано особливості кадрової політики та стану матеріального забезпечення службовців тогочасної податкової адміністрації, визначено форми та методи їх практичної діяльності. Узагальнено історичний позитивний вітчизняний досвід у сфері оподаткування та сформульовано рекомендації щодо удосконалення сучасної організації та службової діяльності податкових органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)61 + Х2(4УКР)61-622 +
Шифр НБУВ: РА334418

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чорнобай О. Л. 
Філософія фольклорного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О. Л. Чорнобай ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне філософське дослідження фольклору як соціокультурного феномену, з джерел якого гіпотетично постає, онтологічно утверджується, набуває ознак юридичного явища фольклорне право (ФП), яке як природне та звичаєве право - складова вітчизняної правової системи та впливає на її осучаснене реформування та вдосконалення. Встановлено, що як основа ФП - юридичні прислів'я і приказки, що належать до паремійних фондів різних етносів світу, трактуються як форми народної правосвідомості, як продукт народної творчості з його етноспецифікою та як елементи фольклорно-правової культури. Проаналізовано співвідношення моралі та права як основ ФП, визначено теоретико-прагматичні особливості імплементації фольклорних норм у правову культуру суспільства, акцентовано увагу на гносеологічних аспектах фольклорного правопізнання. Розкрито зміст функцій ФП як засобів його впливу на суспільні відносини й правову поведінку громадян з урахуванням філософських особливостей принципів ФП. Обгрунтовано значення основних ціннісних ознак ФП, що засвідчує його гуманістичну природу й високу онтологічну привабливість для юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381 + Ш2 в2:Х2
Шифр НБУВ: РА380855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Вострокнутов Л.Д. 
Фізична культура в Україні з часів Київської Русі до початку ХХ ст.: соціально-нормативний аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Д. Вострокнутов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено соціально-нормативним питанням розвитку фізичної культури в Україні, яким до останнього часу не приділялось належної уваги. У дисертації проаналізовано нормативно-правову базу фізичної культури, починаючи від норм звичаєвого права до розвинених форм звичаєвого законодавства початку XX століття. Визначені рівень, обсяг і способи правового регулювання діяльності в галузі фізичної культури та спорту. Намічені шляхи подальшого наукового пошуку, підкреслено значення історичного досвіду для удосконалення діючого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Капелюшний В.П. 
Українська національна державність доби визвольних змагань (1917 - 1921 рр.): історіографія: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.П. Капелюшний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 46 с. — укp.

Досліджено історіографію українського державотворення доби національно-визвольних змагань (1917 - 1921 рр.). На широкому історіографічному та фактичному матеріалі розглянуто провідні тенденції в нагромадженні знань з історії національного державотворення революційної доби. Виявлено, систематизовано та охарактеризовано основні групи історіографічних джерел з історії українських національно-визвольних змагань (1917 -1921 рр.) за період 1917 - 2003 рр. До історіографічного аналізу залучено основні публікації з проблеми українських та зарубіжних учених. Зазначено, що домінуюче місце посідає історіографічний аналіз наукового доробку сучасних вітчизняних дослідників, опублікованого після проголошення суверенітету та державної незалежності України. Встановлено внесок дослідників у вивчення державотворчих, зовнішньополітичних, соціально-економічних, військових, культурно-освітніх та релігійних процесів в Україні доби національно-визвольних змагань (1917 - 1921 рр.), визначено проблеми, що потребують подальшого вивчення, переосмислення та наукової інтерпретації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-5 + Х2(4УКР)611/612-5 +
Шифр НБУВ: РА330568

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іваньков І.В. 
Тюремні установи в Україні в системі карально-охоронного механізму держави (кінець ХІХ - середина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Іваньков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-правові проблеми становлення, розвитку та практичної діяльності системи органів й установ виконання покарань України як складової частини карально-охоронного механізму. Установлено, що Головне тюремне управління виникло та зміцнилось як орган виконавчої влади державного апарату царської Росії, основу діяльності якого становили організаційні функції стосовно налагодження діяльності з забезпечення одноманітних умов виконання кримінальних покарань на всій території імперії, у тому числі в Україні. Вивчено правові засади діяльності системи виконання кримінальних покарань за часів перебування при владі Тимчасового уряду, Української Центральної Ради, Гетьманату та Директорії. З часом, у радянський період існування, перебуваючи у підпорядкуванні НКВС, поєднавши у своїй компетенції правоохоронні та репресивно-каральні функції, система виконання покарань вийшла з фактичного підпорядкування органів влади та управління республіки й перетворилась на знаряддя вирішення соціально-політичних і економічних проблем в Україні шляхом беззастережних репресивних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-628.402 + Х628.402.12 + Х884.9(4УКР)021-1 +
Шифр НБУВ: РА340837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Вангородська Н. А. 
Третейський суд в Україні у X - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. А. Вангородська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-правове дослідження виникнення та розвитку третейських судів України. Узагальнено та систематизовано архівні матеріали, нормативно-правові акти з питань третейського судочинства, а також визначено місце та роль третейських суддів в Україні у X - XVIII ст. Обгрунтовано, що третейський суд був найдавнішою формою суду, утворювався з первісних форм вирішення спорів на основі звичаю, який діяв на всіх землях давньої Русі. Розроблено класифікацію судів, які проводили розгляд справ за правилами третейського судочинства, а також встановлено їх правову природу. Доведено загальну поширеність інституту участі народних посередників, третейських суддів на усіх стадіях процесу. Розкрито правовий статус та організаційно-правові основи діяльності третейських суддів. Охарактеризовано особливості третейського судочинства на землях України у X - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629 + Х892.19(4УКР)189.4-1
Шифр НБУВ: РА381112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гураль П.Ф. 
Територіальна громада в Україні: історико-правове дослідження: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / П.Ф. Гураль ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 40 с. — укp.

У ході наукового дослідження розглянуто історію територіальної громади та самоврядування в Україні як процес формування суспільної цінності, що здатна акумулювати інші політичні, правові та соціальні цінності. Встановлено роль і значення територіальної громади та місцевого самоврядування як цивілізаційного чинника, визначено істотні ознаки наступності як невід'ємної складової процесу розвитку; проведено комплексний аналіз правової, територіальної, матеріально-фінансової основи територіальної громади з виділенням і обгрунтуванням особливостей основних етапів її історії. Систематично досліджено правову основу територіальної громади та її форму у Київській Русі, у правовій системі Великого князівства Литовського та Королівства Польського, у Козацько-Гетьманській Україні. Розкрито еволюцію територіальної громади на українських землях у складі інших держав. Узагальнено досвід відносин держави та територіальних громад в період відновлення української державності ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20-1 + Х2(4УКР)-621.011.2 +
Шифр НБУВ: РА367202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шпак В.П. 
Теоретичні та практичні засади реабілітаційної діяльності виправно-виховних закладів в Україні (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.П. Шпак ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 43 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми реабілітаційно-педагогічної роботи з "важкими у виховному розумінні" дітьми в Україні у XIX - на початку XX ст. Здійснено класифікацію термінологічніх понять дослідженої проблеми. Визначено витоки та висвітлено еволюцію ідеї педагогічної реабілітації "важких у виховному розумінні" дітей, починаючи від філантропізму, на підставі практики авторських і експериментальних педагогічних закладів у контексті діяльності виправно-виховних закладів. Охарактеризовано внесок зурубіжних і вітчизняних педагогів, юристів, лікарів, громадських діячів, діячів освіти до розробки теоретичних засад реабілітаційної діяльності вітчизняних виправно-виховних закладів XIX - початку XX ст. Визначено й науково обгрунтовано опікунський, лікувально-педагогічний і соціально-педагогчний етапи становлення та розвитку реабілітаційної діяльності цих закладів в Україні у даний період. Узагальнено досвід педагогічної реабілітації різних категорій "важких у виховному розумінні" дітей у XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано напрями розвитку ідеї педагогічної реабілітації "важких" дітей за сучасних умов реформування освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч424(4УКР)719 + Х884.9(4УКР)024-1 + Х2(4УКР)5-628.4 +
Шифр НБУВ: РА348583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бочарніков Д.І. 
Суспільний та державний лад Київської Руси в історичній спадщині М.Грушевського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.І. Бочарніков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена виявленню і систематизації поглядів і суджень М.Грушевського відносно державного і суспільного ладу Київської Русі. Встановлено і підтверджено, що держава і право Київської Русі у викладі М.Грушевського є частинами складного процесу культурної еволюції східного слов'янства в цілому і українського народу зокрема, що процес формування держави і права східних слов'ян в ІХ-ХІV сторіччях відрізнявся повільністю і неповнотою використання всіх можливостей і потенціалу, що в сьогоднішніх умовах важливо, використовуючи досягнення науки, сформувати викладення історії Київської Русі як держави, орієнтуючись на проблеми і питання, важливі для юридичної науки і практики. Систематизація профільної для юристів інформації, наведеної як М.Грушевським, так і іншими дослідниками, продемонструвала, що в епоху існування Київської Русі як державний, так і суспільний лад Київської Русі, східного слов'янства і предтеч українського народу знаходились в стадії формування і трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-5 + Т3(4УКР)41-5 + Х2(4УКР)414 + Т1(4УКР)6-8 Грушевський

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Сокальська О.В. 
Судоустрій та судочинство в Україні (XVI - початок XVII ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Сокальська ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу нормативних актів з використанням матеріалів судової практики комплексно досліджено судоустрій та судочинство українських земель у складі Великого князівства Литовського, а після 1569 р. - Речі Посполитої Польської. Розкрито засади діяльності, устрій і компетенція органів суду, чинних на зазначених територіях, і особливості процедури розгляду судових справ. З'ясовано, що якісні зміни в устрої повітових судів і судовому процесі відбулися внаслідок судової реформи 1564 - 1566 рр. Організація повітових органів судочинства базувалась на засадах виборності, колегіального вирішення справи та відокремлення суду від адміністрації. Виявлено особливості статусу учасників судового процесу та процедури розгляду справ. Визначено характер, принципи, суть і етапи судового процесу. Значну увагу приділено розшуковим, слідчим, судовим і виконавчним процедурам. Проаналізовано основні етапи формування інстанційних відносин між судовими установами та вирішено чотири періоди їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)44-629 +
Шифр НБУВ: РА346126

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Биркович О.І. 
Судова система української держави (Гетьманщини) 1648 - 1657 рр.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Биркович ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше здійснено спробу класифікації судових органів Гетьманщини за територіально-предметним принципом, показано складний процес формування судової системи та судочинства Гетьманщини за умов політичної та соціальної нестабільності, тиску з боку московського царського уряду. Відзначено, що від 1648 р. в Україні почала створюватися система державних органів, наділених судовими функціями. Аргументовано, що судовий процес Гетьманщини був заснований на демократчних засадах змагальності, диспозитивності, виборності суддів, гласного й відкритого судового розгляду, колегіального вирішення справ та доступності судових засобів. Досліджено вплив на судочинство Гетьманщини українсько-московського договору 1654 р. Зроблено висновок, що під час розслідування та вирішення кримінальних справ у середині XVII ст. суди Гетьманщини застосовували переважно процесуальні норми звичаєвого права, однак за цього зберігалась чинність правової норми, що містилась у Литовському Статуті та збірниках магдебурзького права "Саксон" і "Порядок", які застосовувались відповідно до нових умов та місцевих особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629 + Т3(4УКР)46-5 +
Шифр НБУВ: РА333750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гамбург Л.С. 
Судові реформи в Лівобержній Україні (Гетьманщині) XVIII ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.С. Гамбург ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення і розвитку судової системи Україна - Гетьманщина у другій половині XVII - XVIII ст. Проаналізовано судові реформи, що здійснювалися українськими гетьманами П.Л.Полуботком, Д.П.Апостолом і К.Г.Розумовським протягом XVIII ст., а також контрреформаторські заходи I та II Малоросійських колегій. Використано численні монографії та періодичні видання, проаналізовано широке коло відповідних архівних матеріалів та інших джерел. Зроблено висновок про складність і розгалуженість судової системи Україна - Гетьманщина, притаманність їй певних демократичних рис і комплексу внутрішніх суперечностей, на усунення яких було спрямовано судові реформи українських гетьманів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)46-629 + Т3(4Укр)46-503
Шифр НБУВ: РА311011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сиза 
Суди і кримінальне судочинство України в добу Гетьманщини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.П. Сиза ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито процес формування судової системи та кримінального судочинства Гетьманщини. Визначено судову компетенцію органів, що брали участь у судочинстві. Комплексно розглянуто джерела права, що використовувалися українськими судами у другій половині XVII - XVIII ст. під час здійснення актів правосуддя. Висвітлено характер кримінального процесу Гетьманщини, його основні риси, принципи та стадії. Розроблено нову періодизацію історії судочинства Гетьманщини з урахуванням змін, які відбулися під впливом посиленого втручання Росії у внутрішні справи України. Запропоновано зміни до сучасного законодавства на підставі правових досягнень минулого українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)46-629
Шифр НБУВ: РА318423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Лебедєва І.М. 
Створення уряду Української Народної Республіки і формування системи виконавчої влади (червень 1917 р. - квітень 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Лебедєва ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено процес формування виконавчої влади Української Народної Республіки (УНР) доби Центральної Ради (ЦР) на всіх її структурних рівнях. Висвітлено процес створення Генерального Секретаріату (ГС) як виконавчого органу громадської організації та перетворення його у вищий орган виконавчої влади суверенної держави. Показано процес формування розгалуженої системи органів виконавчої влади УНР. Визначено основні етапи цього процесу, розкрито головні особливості й тенденції кожного з них. Досліджено питання організаційного та матеріально-технічного забезпечення роботи уряду УНР. Проаналізовано його політику в галузі створення й керівництва системою органів виконавчої влади, показано еволюцію цієї політики впродовж досліджуваного періоду, висвітлено підготовку широкомасштабної адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-3 + Х2(4УКР)611/612
Шифр НБУВ: РА326979

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шикеринець В.В. 
Становлення та тенденції розвитку органів місцевого управління в Україні (середина XVII - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Шикеринець ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Львів. регіон. ін-т держ. упр. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність понять "місцеве управління" та "місцеве самоврядування". Досліджено історико-політичні аспекти місцевого управління, проаналізовано актуальні проблеми його розвитку та функціонування в Україні. Визначено роль і місце місцевого управління в структурі державного управління. Охарактеризовано його сучасний стан. Досліджено організаційно-правові засади формування місцевої системи управління, обгрунтовано шляхи оптимізації взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування. Визначено сучасні тенденції та перспективи розвитку управління на місцевому рівні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4/5-523.7 +
Шифр НБУВ: РА353582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Подковенко Т.О. 
Становлення системи законодавства України в 1917 - 1920 роках (Українська Центральна Рада, Гетьманат П.Скоропадського, Директорія УНР): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.О. Подковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу архівних документів та матеріалів виявлено закономірності становлення та розвитку законодавства України у 1917 - 1920 рр. Здійснено правову оцінку та визначено етапи функціонування системи законодавства досліджуваного періоду. Висвітлено позитивні здобутки українських законодавців у різних галузях права, виявлено причини занепаду правової системи України у 1917 - 1920 рр., як і в цілому власної державності. Узагальнено правовий досвід державного будівництва в УНР періоду Української Центральної Ради, Українській Державі П.Скоропадського та УНР періоду Директорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-30 +
Шифр НБУВ: РА330770

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського