Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (525)Книжкові видання та компакт-диски (714)Журнали та продовжувані видання (77)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чехович С.Б. 
Правове регулювання міграційних процесів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.Б. Чехович ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням правового регулювання міграційних процесів в Україні. В роботі аналізуються поняття "мігрант", "іноземець", "правовий статус іноземця та особи без громадянства в Україні", "притулок", "депортація за національною ознакою", "правовий статус корінних народів", суть та правова природа міграції, дається її класифікація, робиться комплексне дослідження правових актів, які врегульовують міграційні правовідносини. Розглядається система державних органів влади щодо забезпечення реалізації конституційно-правового статусу мігрантів, пропонуються конкретні пропозиції і рекомендації з питань удосконалення правового регулювання правового статусу мігрантів, у тому числі іноземців та осіб без громадянства в Україні, та підвищення ефективності механізму його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)34

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вінгловська О.І. 
Імплементація міжнародних стандартів прав дитини в національному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Вінгловська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти міжнародно-правового аналізу юридичного змісту міжнародних стандартів прав дитини та ступеня виконання Україною зобов'язань згідно з конвенцією про права дитини. Наведено рекомендації стосовно надання відповідності даним стандартам українського законодавства, удосконаленню національного механізму їх реалізації та підвищенню відповідальності державних органів і посадових осіб за порушення прав дитини, визнаних в усьому світі. З метою кращого забезпечення інтересів дітей запропоновано прийняття Закону України про права дитини та сформульовано наукові рекомендації щодо цілей, принципів та окремих норм даного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42-383.1(4УКР) + Х809(4УКР)34
Шифр НБУВ: РА310204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Волошин Ю.О. 
Конституційно-правові засади самоорганізації національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.О. Волошин ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито конституційно-правовий зміст самоорганізації національних меншин в Україні, визначено суб'єкти самоорганізації та специфіку здійснення їх прав. За результатами теоретико-правових досліджень охарактеризовано форми самоорганізації національних меншин. Висвітлено вітчизняний досвід конституційно-правового забезпечення самоорганізації національних меншин і проаналізовано сучасне законодавство європейських країн щодо форм їх самоорганізації. Розглянуто питання сучасного стану та подальшого нормативно-правового вдосконалення та забезпечення права національних меншин на національно-культурну автономію в Україні. Визначено конституційно-правові засади щодо практичного впровадження корпоративної автономії та вирішено питання розвитку інституту персональної автономії національних меншин в Україні. Висвітлено проблеми територіальної самоорганізації національних меншин в Україні та її реалізації в місцевому самоврядуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)341
Шифр НБУВ: РА316732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Биков О.М. 
Конституційно-правовий статус національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.М. Биков ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку конституційно-правового статусу національних меншин в Україні як суб'єктів конституційного права у 1917 - 2001 рр. та ставлення до них органів державної влади України на різних етапах її розвитку. Проаналізовано нормативно-правові акти України та здійснено класифікацію прав і свобод національних меншин. На підставі матеріалів і установчих документів товариств національних меншин України проаналізовано форми їх самоорганізації та механізм реалізації культурних, соціальних, економічних прав і свобод. Наведено організаційно-правові та нормативно-правові гарантії захисту прав та свобод національних меншин в Україні. Розглянуто основні внутрішньодержавні нормативно-правові акти країн СНД та охарактеризовано міжнародні нормативно-правові та організаційно-правові акти щодо забезпечення та гарантування прав і свобод національних меншин. Вперше сформульовано концепцію становлення конституційно-правового статусу національних меншин в Україні. Обгрунтовано необхідність прийняття Закону України "Про правовий статус національних меншин в Україні" та розроблено проект структури цього Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)341
Шифр НБУВ: РА315858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Аніщук Н.В. 
Тенденції розвитку інституту конституційно-правового статусу жінок в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / Н.В. Аніщук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Комплексно розглянуто теоретичні та практичні проблеми конституційно-правового статусу жінок у ракурсі тенденцій його розвитку та на цій підставі зроблено висновки та наведено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України в сфері державної політики стосовно соціального становища жінок з урахуванням становлення нових соціально-політичних, економічних та інших відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)343 + Ф74(4Укр)04
Шифр НБУВ: РА315855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бандурка О.О. 
Адміністративно-правове регулювання міграційного процесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Бандурка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розвинуто визначення міграційного процесу як правового явища та розкрито його зміст через властивості, ознаки, риси та якості носіїв міграційної правосвідомості - мігрантів. Виділено окремі категорії мігрантів. Вперше механізм адміністративно-правового регулювання даного процесу досліджено як динамічну категорію на засадах виокремлення наступних стадій зазначеного регулювання: формування та дія юридичних норм, виникнення, а також реалізація прав та обов'язків. Розглянуто типи адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу, визначено їх особливості. Представлено класифікацію юридичних фактів за наступними ознаками: місця юридичного факту в механізмі адміністративно-правового регулювання, за вольовим принципом та наслідками. Докладно охарактеризовано зміст юридичних фактів. Залежно від ознаки певної стадії механізму даного регулювання визначено юридичні факти у сфері міграційного процесу та обгрунтовано існування послідовності юридичних фактів. Наведено систему суб'єктів адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу та вивчено їх правовий статус. Запропоновано класифікацію та проаналізовано суб'єкти адміністративно-правового регулювання міграційних процесів за наступними ознаками: компетенцією, повноваженнями щодо надання відповідного статусу або прийняття рішень стосовно окремих категорій осіб. Висвітлено проблеми адміністративної відповідальності за порушення загальнообов'язкових правил у сфері міграційного процесу та обгрунтовано пропозицію з метою виділення в окрему главу КУпАП адміністративних проступків у сфері вищезгаданого процесу. Сформульовано широке коло пропозицій з метою удосконалення системи чинного законодавства, приведення його у відповідність міжнародним нормам і стандартам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Руднєва 
Гендерна рівність у праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Олександра Миколаївна Руднєва ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)343
Шифр НБУВ: РА320563

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Рябошапко Л.І. 
Правове становище національних меншин в Україні (1917 - 2000): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Л.І. Рябошапко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 29 с. — укp.

Досліджено визначні наукові праці українських, австрійських, єврейських, російських, радянських науковців і політичних діячів щодо правового становища національних меншин, опубліковані у ХІХ - ХХ ст. Вперше в історико-правовій науці України системно розкрито закономірності формування, зміни та розвитку правового становища національних меншин в Україні на різних етапах її існування. Обговорено правові взаємини різних форм української державності та національних меншин у період 1917 - 1920 рр. Визначено мету, форми та методи реалізації радянської етнонаціональної політики стосовно національних меншин у 1920 - 1991 рр. Розглянуто новий етап у правовому становищі національних меншин після проголошення незалежності української держави 24 серпня 1991 р. у контексті європейського права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х620.322.2 + Т3(4УКР)6-56 +
Шифр НБУВ: РА322297

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Константінов С.Ф. 
Адміністративно-правовий статус іноземців в Україні та механізм його забезпечення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.Ф. Константінов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено нові класифікаційні підстави розподілу іноземців, що перебувають в Україні: тривалість перебування в Україні, мета перебування, деліктоздатність. Акцентовано увагу на правовій складовій механізму та встановлено режим забезпечення статусу іноземців, охарактеризовано їх політичні, соціальні та юридичні гарантії. Визначено організаційно-правові підстави діяльності органів внутрішніх справ для забезпечення адміністративно-правового статусу іноземців. Розглянуто специфіку заходів адміністративного впливу для забезпечення статусу іноземців у діяльності органів внутрішніх справ. Встановлено особливості взаємодії органів внутрішніх справ з іншими державними органами та громадськими об'єднаннями. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства про правовий статус іноземців в Україні та науково-практичні рекомендації для підвищення ефективності діяльності органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.14(4УКР) + Х809(4УКР)349 +
Шифр НБУВ: РА322047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Колісник В.П. 
Конституційно-правові проблеми регулювання міжнаціональних відносин в Україні в умовах становлення правової держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / В.П. Колісник ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Комплексно розглянуто особливості та структуру міжнаціональних відносин, доведено необхідність урахування національного чинника у правовому регулюванні суспільних відносин, проаналізовано категорії "національний суверенітет" та "право на національне самовизначення", з'ясовано зміст поняття конституційно-правового статусу національних меншин та розроблено його структуру. Запропоновано рактування поняття механізму реалізації прав національних меншин, національно-культурної автономії та деяких інших, близьких до них, понять. Проаналізовано питання національно-етнічної самоідентифікації особи, правового регулювання мовних відносин, досліджено різноманітні аспекти врахування національно-етнічного чинника в системі територіальноїорганізації держави. Сформульовано конкретні пропозиції щодо подальшого вдосконалення правового регулювання міжнаціональних відносин, забезпечення вільного національно-етнічного розвитку особистості, гарантування реалізації прав національних меншин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х911.2 + Ф036 + Ф512(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326295

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Левченко К.Б. 
Управління процесами формування гендерної політики в Україні (організаційно-правові аспекти): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / К.Б. Левченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 35 с. — укp.

Визначено зміст категорії "гендерна політика", розкрито суть, цілі, завдання, принципи, напрямки реалізації гендерної політики в Україні, визначено її місце в системі галузевих напрямків державної політики. Проаналізовано повноваження органів державного керування в процесі формування гендерної політики на національному та місцевому рівнях, а також нормативно-правове, кадрове, науково-методичне, фінансове, інформаційне забезпечення формування гендерної політики в державі. Запропоновано шляхи підвищення ефективності керування, зокрема на підставі впровадження комплексного підходу до вирішення питань та плідній взаємодії різних суб'єктів керування: державних, недержавних та міжнародних організацій. Наведено рекомендації щодо удосконалення організаційно-правових засад керування у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА327623

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Коталейчук С.П. 
Теоретико-правові проблеми правового статусу неповнолітніх в Україні та забезпечення його реалізації як один із основних напрямків діяльності міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Коталейчук ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено питання правового статусу неповнолітніх у системі основних прав, свобод і обов'язків людини та громадянина. Розглянуто діяльність міліції та інших державних установ і організацій щодо забезпечення та гарантування прав даної категорії населення в Україні. На підставі аналізу національного законодавства та у контексті основних прав і свобод людини проведено класифікацію основних прав неповнолітніх в Україні, виявлено їх особливі риси, подано характеристику основних обов'язків та визначено особливості притягнення їх до юридичної відповідальності. Визначено основні напрямки діяльності міліції у сфері гарантування та забезпечення прав неповнолітніх. Досліджено іноземний правовий досвід у даній галузі та запропоновано висновки щодо механізму їх здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х809(4УКР)342 + Х809(4УКР)342
Шифр НБУВ: РА329856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Алмаші М.М. 
Захист прав національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.М. Алмаші ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано концепцію становлення та розвитку захисту прав національних меншин в Україні. Визначено зміст поняття "національна меншина", проаналізовано розвиток політико-правової думки щодо правового захисту представників певної національної спільноти. Висвітлено еволюцію захисту прав національних меншин в Україні за внутрішньодержавним і міжнародним правом. Досліджено нормативно-правові акти вітчизняного законодавства й міжнародного права щодо захисту прав національних меншин, а також досвід діяльності уповноважених суб'єктів у даній сфері. Особливу увагу приділено аналізу основних проблем та перспектив розвитку захисту прав національних меншин в Україні. Розглянуто вітчизняну інституційну та нормативну системи захисту прав національних меншин за внутрішньодержавним та міжнародним правом, наведено пропозиції щодо удосконалення даної галузі чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА331863

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гаврушко Ю.Ф. 
Правове регулювання міграційних процесів на універсальному та єврорегіональному рівнях: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.Ф. Гаврушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проаналізовано особливості міжнародно-правової регламентації міграційних процесів (МП) на універсальному й єврорегіональному рівнях. Досліджено етапи становлення співробітництва держав стосовно регламентації МП у Євросоюзі та особливості розвитку міграційного законодавства. З'ясовано специфіку юридичних механізмів і роль ЄС щодо МП у Євросоюзі. Показано роль специфічних юридичних інструментів, зокрема, спільних дій, рішень і позицій Європейської Ради. Розкрито особливості сучасного регулювання питань трудової міграції в ЄС, а також міграційного права в Україні. Наведено шляхи вдосконалення міграційного законодавства України та його гармонізації з правом Євросоюзу на сучасному етапі, зокрема, відповідно до нового Плану дій "Україна - ЄС" (2004 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.232.5-91 + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА336728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Петренко О.І. 
Кримінальна відповідальність за спонукання неповнолітніх до застосування допінгу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Петренко ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-правові аспекти боротьби зі спонуканням неповнолітніх до застосування допінгу за сучасних умов соціально-економічного та політичного розвитку України. На підставі вивчення законодавчих актів, архівних документів і матеріалів преси, наукової літератури зроблено висновок про неналежне забезпечення кримінальним законом захисту суспільних відносин, взаємопов'язаних з охороною здоров'я та нормального фізичного розвитку неповнолітніх, які займаються фізичною культурою та спортом. Висвітлено досвід боротьби з допінгом в інших країнах та порівняно його з вітчизняним. Розглянуто суспільну небезпечність спонукання неповнолітніх до застосування допінгу та соціально-правову зумовленість відповідальності за його вчинення. Проведено аналіз ознак цього спонукання неповнолітніх. Сформульовано теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення боротьби зі спонуканням неповнолітніх до застосування допінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123.013 + Х809(4УКР)342 +
Шифр НБУВ: РА341059

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бабін Б.В. 
Конституційно-правовий статус корінних народів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Б.В. Бабін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні здійснено дослідження проблеми визначення конституційно-правового статусу корінних народів України та запропоновано шляхи вирішення даного питання. Проаналізовано особливості етнічного, політичного, культурного та правового розвитку окремих етнічних груп, які виникли у межах України й обгрунтовано юридичні підстави визнання цих етносів корінними народами. Запропоновано визначення корінних народів України як спільнот (етнічних груп) громадян кримськотатарської, караїмської та кримчакської національностей, що відчувають етнічне самоусвідомлення та спільність між собою. Створено вичерпний перелік етносів, визнаних корінними народами України. Вперше обгрунтовано їх відмінні ознаки від інших етнічних суб'єктів конституційного права - української нації та національних меншин і етнічних груп. Досліджено міжнародний досвід визначення та забезпечення конституційно-правового статусу корінних народів та можливості його викорстання в Україні. Наведено оцінку політико-правових вимог і правового становища національно-представницьких структур караїмського, кримськотатарського та кримчакського народів і розроблено проект Закону "Про корінні народи України" як засіб врегулювання їх правового статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА335511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Науменко С.В. 
Імплементація міжнародно-правових зобов'язань України у сфері зовнішньої міграції: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.В. Науменко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення імплементаційного механізму України під час виконання міжнародно-правових зобов'язань у сфері зовнішньої міграції. Розглянуто теоретичні та практичні аспекти даного процесу. Запропоновано критерії визначення ступеня імплементації норм міжнародних актів щодо національних законодавчих положень, а також відповідності нормативних актів України міжнародно-правовим стандартам щодо зовнішньої міграції. Проаналізовано особливості міграційних процесів в Україні та визначено оптимальні правові засоби запобігання та протидії нелегальній зовнішній мігарції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5-383.1 + Х911.14(4УКР) + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА337743

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Грицяк Н.В. 
Теоретико-методологічні засади формування й реалізації державної гендерної політики в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.В. Грицяк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади формування й реалізації державної гендерної політики (ГП) в Україні. Визначено передумови становлення ГП шляхом аналізу патріархальної парадигми розуміння сутності та ролі статевих відмінностей, фемінізму, генези суспільно-правового статусу жінки в українській історії та особливостей та ролі сучасного руху в державі. Обгрунтовано необхідність державного втручання для покращання суспільно-політичного та соціально-економічного становища жінок і чоловіків. Узагальнено світові тенденції розвитку ГП, сформульовано її концептуальні засади. Встановлено закономірності та фактори управлінського впливу на формування державної ГП, охарактеризовано універсальні та спеціальні принципи, наведено підходи та методи державного управління з урахуванням ідей гендерної рівності та механізмів їх реалізації. Конкретизовано перспективні напрями розвитку державної ГП та її правового регулювання на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА336586

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ковалишин І.Г. 
Правовий статус біженців в Україні: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Г. Ковалишин ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні положення теорії конституційного права України, міжнародно-правових норм, Конституції та законодавства України, а також практику надання та припинення статусу біженців в Україні. Сформульовано концепцію правового статусу біженців як особливого (привілейованого) і тимчасового виду правового статусу іноземців, які не користуються захистом держави у країні свого походження. Розкрито поняття біженця та його правового статусу в конституційному праві України, досліджено співвідношення та взаємозв'язок між правовим статусом біженців і правовим статусом іноземців, а також осіб без громадянства. Розглянуто порядок набуття та припинення правового статусу біженців в Україні. Висвітлено існуючі проблеми реалізації прав і виконання обов'язків біженців у нашій країні, запропоновано шляхи їх розв'язання. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке регламентує правовий статус біженців в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА338299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Несинова С.В. 
Державно-правовий механізм захисту прав неповнолітніх в Українській РСР (60 - початок 80-х рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Несинова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Сформульовано зміст поняття державно-правового механізму захисту прав неповнолітніх та охарактеризовано його основні елементи: суб'єкти, об'єкти, нормативно-правову базу, форми та методи діяльності державних органів та громадських організацій у даній сфері, а також гарантії досягнення основної мети. Проаналізовано пріоритетні напрями діяльності держави щодо захисту прав неповнолітніх в Українській РСР у 1960 - на початку 1980-х рр. Особливу увагу приділено дослідженню організаційних та правових форм захисту прав неповнолітніх, а також взаємодії державних органів та установ з громадськими організаціями та окремими громадянами. Розроблено рекомендації щодо удосконалення державно-правового механізму захисту прав неповнолітніх на сучасному етапі розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342-1 + Х624.4 + Х628.332 + Х628.408.2 +
Шифр НБУВ: РА340469

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського