Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (237)Книжкові видання та компакт-диски (334)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)901.30$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Труш І.В. 
Господарсько-правове забезпечення державної підтримки малого підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Труш ; НАН України. Ін-т екон.-правов. дослідж. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено господарсько-правові засади державної підтримки малого підприємництва в Україні. На підставі аналізу розвитку даного підприємництва та його правового регулювання в Україні розкрито її суть і значення. Висвітлено основні напрямки державної підтримки малого підприємництва, її господарсько-правового забезпечення. Уточнено визначення малого підприємництва. Здійснено аналіз процесу формування законодавства про державну підтримку малого підприємництва. Визначено основні етапи регламентації процесу підготовки та прийняття регуляторних актів. Розглянуто питання щодо компетенції спеціально уповноваженого органа, який має здійснювати державну регуляторну політику та виділено її головну особливість. Надано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення порядку державної реєстрації та ліцензування суб'єктів господарської діяльності, у тому числі малого підприємництва. Розкрито механізм забезпечення реалізації законодавства про державну підтримку малого підприємництва. Розглянуто перспективу розвитку даного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА340876

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Коваль І.Ф. 
Право на ділову репутацію суб'єктів господарювання і його позасудовий захист від неправомірного використання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.Ф. Коваль ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття ділової репутації суб'єктів господарювання, визначено її ознаки як особистого немайнового блага, зміст права на ділову репутацію. Запропоновано шляхи удосконалення складів правопорушень у сфері неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання. Розмежовано сферу застосування законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та знаки для товарів і послуг. Розроблено пропозиції з підвищення ефективності застосування органами Антимонопольного комітету (АМК) України заходів юридичної відповідальності у вигляді штрафів за неправомірне використання ділової репутації. Доведено доцільність збереження на сучасному етапі розвитку конкуренції провідної ролі органів АМК у запобіганні недобросовісній конкуренції, проте, з урахуванням принципу розподілу влади, запропоновано спосіб розмежування компетенції міжантимонопольними та судовими органами з питань розгляду справ про недобросовісну конкуренцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.306 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА339619

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шестак Л.В. 
Ліцензування як адміністративно-правовий інститут: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Шестак ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано правові засади здійснення ліцензування. Визначено поняття та сутність ліцензування як окремого інституту адміністративного права. Надано характеристику ліцензійного провадження як окремого виду адміністративного процесу. Висвітлено питання застосування примусових заходів щодо порушення порядку й умов ліцензування. Охарактеризовано комплексну класифікацію ліцензій за різними критеріям: юридичною силою, терміном дії, способом дозволу, визначеним в ліцензії, суб'єктом ліцензування. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо удосконалення законодавства в сфері ліцензування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА339607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петренко В.С. 
Установчі документи суб'єктів господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.С. Петренко ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз засад та обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання відносин, що виybкають у зв'язку зі складанням, затвердженням та реєстрацією установчих документів суб'єктів господарювання в Україні. Досліджено законодавчі вимоги до їх складу та змісту залежно від обраної засновниками організаційно-правової форми створюваної господарської організації. Описано особливості засновницького договору, його видів, порядку укладання, внесення змін та розірвання, структури та змісту, а також відокремлення від суміжних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА343239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Травянко О.І. 
Розвиток малих форм господарювання у взаємодії з органами місцевого самоврядування: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.І. Травянко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто суть та об'єктивну необхідність удосконалення регуляторної політики органів місцевого самоврядування щодо підприємницької діяльності. Охарактеризовано критерії та показники визначення ефективності функціонування суб'єктів малих форм господарювання. Науково обгрунтовано методичні підходи до оцінки взаємодії органів місцевого самоврядування та малого підприємництва. Проаналізовано стан розвитку малих форм господарювання підприємництва у Кіровоградській області. Узагальнено досвід інших країн світу щодо функціонування малого підприємництва. Висвітлено напрями удосконалення адміністративних і господарських відносин між органами місцевого самоврядування та суб'єктами підприємництва. Обгрунтовано механізми формування інституту уповноваженого з питань захисту прав підприємців. Запропоновано впровадження системи контролінгу в управлінні підприємством. Визначено роль даних органів у зміцненні фінансово-кредитного забезпечення розвитку малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА342005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рєзнікова В.В. 
Правове регулювання спільної господарської діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Рєзнікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання спільної господарської діяльності в Україні, розкрито її економіко-правову сутність, основні ознаки як специфічного економіко-правового явища, зміст і особливості, правові форми здійснення даного виду діяльності. Проаналізовано правову основу, ознаки та види договорів про спільну господарську діяльність, правове регулювання їх укладання і припинення, проблемні аспекти виконання. Визначено особливості правового регулювання договорів про спільну господарську діяльність за участю іноземного інвестора, описано правові основи, функції їх державної реєстрації. Досліджено особливості та перспективи правового регулювання іноземних інвестицій як внесків до спільної господарської діяльності, правові форми її здійснення за участю іноземного інвестора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.301 + Х916.10 +
Шифр НБУВ: РА342690

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Лошинська О.М. 
Формування механізму державної підтримки інноваційної діяльності малого підприємництва: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.М. Лошинська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено теоретичні засади державного регулювання та підтримки інноваційної діяльності малого підприємництва. Проаналізовано напрямки регулювальної ролі держави у сфері інновацій. Доведено, що втручання держави в організацію інноваційного підприємництва має бути суворо дозованим у рамках певної мети і задач і не повинно зводитися до реалізації функцій безпосереднього координатора вже існуючого ринкового процесу. Проведено експертний аналіз стану даржавної підтримки малого підприємництва, важливості різних структур підтримки, їх активності та суттєвості. Обгрунтовано напрямки створення сприятливого економічного та правового середовища. Сформовано механізм, який враховує визначені структурні елементи та взаємозв'язки між ними, а також обгрунтовано необхідність кластерного підходу до інноваційної діяльності малого підприємництва. Запропоновано здійснювати маркетинг технологій з визначенням інтелектуального потенціалу компанії й інвестиційного клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА343513

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ісаков М.Г. 
Правовий статус підприємства як суб'єкта господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.Г. Ісаков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового статусу підприємств як суб'єктів господарювання за сучасних умов. Аргументовано, що правоздатність підприємства детермінізується правовим режимом майна, за цього право власності та право господарського відання детермінують загальну правоздатність підприємства та можливість кваліфікації їх діяльності як підприємницької, а право оперативного управління - спеціальну правоздатність. Обгрунтовано необхідність установлення в Господарському кодексі правила щодо субсидарної відповідальності власників-засновників у формі відшкодування збитків за зобов'язаннями унітарних підприємств усіх форм власності (у тому числі за умов визнання їх банкрутами), за якими майно закріплене правом оперативного управління, у разі, якщо така відповідальність виникла з вини власників-засновників (уповноважених ними органів). Запропоновано позбавити підприємства, які базуються не на праві власності, права створювати дочірні підприємства. Розвинуто поняття підприємства як суб'єкта господарювання. Визначено складові організаційно-правової форми підприємства. Обгрунтовано, що правоздатність підприємств-невласників різних видів (державних, комунальних підприємств та підприємств об'єднань громадян і релегійних організацій) визначається функціями органів державної влади, місцевого самоврядування та статутами організацій-засновників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.130 + Х839(4УКР)901.30 +
Шифр НБУВ: РА344790

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Квасніцька О.О. 
Правове регулювання державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Квасніцька ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання державної реєстрації суб'єктів (ДРС) підприємницької діяльності (ПД). За результатами дослідження доведено необхідність закріплення на законодавчому рівні принципів ДРС ПД, галузеву належність інституту ДРС ПД до господарського права з уточненням предмету його правового регулювання, зокрема відносин щодо організації ПД, які виникають стосовно засвідчення фактів створення або припинення існування юридичної особи, набуття або позбавлення статусу підприємця як фізичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені Законом. Обгрунтовано доцільність визначення в законодавстві сутності поняття заявника як особи, яка відповідно до чинного Закону звертається за державною реєстрацією. Запропоновано класифікацію юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері ДРС ПД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА342786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шпомер А.І. 
Ліцензування господарської діяльності (господарсько-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.І. Шпомер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено причини та зумовлені ними цілі ліцензування. Виявлено критерії, за якими окремі види господарської діяльності підлягають ліцензуванню, висвітлено наслідки закріплення їх у законодавсті. Досліджено співвідношення понять "дозвіл" і "ліцензія". На підставі аналізу поняття та суті ліцензування визначено його ознаки та проведено аналіз категорій. Відмежовано ліцензування господарської діяльності від суміжних правових понять. Досліджено нормативно-правові засади ліцензування. Проаналізовано загальний порядок ліцензування та ліцензійні умови, а також відповідальність за порушення ліцензійного законоадвства. Досліджено призначення та зміст спеціального порядку ліцензування певних видів господарської діяльності. Розглянуто ліцензування певних видів діяльності, а саме: з надання фінансових послуг, у сфері освіти й електроенергетики. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства з метою вдосконалення правовового регулювання ліцензування певних видів господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА346142

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Юшкевич О.Г. 
Провадження в справах про державну реєстрацію фізичних осіб-підприємців: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Г. Юшкевич ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Висвітлено правові засади, визначено суть і процедури провадження у справах про державну реєстрацію фізичних осіб-підприємців. Проаналізовано суть і місце реєстраційного провадження в адміністративному процесі. З'ясовано поняття й особливості дослідженого провадження, систему його правового регулювання. Охарактеризовано види та правовий статус суб'єктів провадження у справах про державну реєстрацію фізичних осіб-підприємців, його зміст і процедури. Визначено шляхи вдосконалення цього провадження, сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до ряду нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА352257

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кулик С.М. 
Державна регуляторна політика сприяння розвитку малого підприємництва: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.М. Кулик ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть державної регуляторної політики сприяння розвитку малого підприємництва та визначено роль малого підприємництва як об'єкта державної регуляторної політики. Розроблено засади механізму реалізації дослідженої політики, здійснено комплексну оцінку факторів її формування. Визначено ефективність державної регуляторної політики щодо малого підприємництва. З'ясовано передумови та причини створення стратегії його розвитку. Удосконалено інформаційний механізм забезпечення реалізації даної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА349362

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Захарченко А.М. 
Господарська компетенція місцевих державних адміністрацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.М. Захарченко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено господарські компетенції місцевих державних адміністрацій. Розглянуто їх основні завдання у сфері господарювання. Сформульовано визначення поняття господарської компетенції місцевих державних адміністрацій. Виявлено особливості цієї компетенції. Запропоновано основні напрямки вдосконалення законодавства стосовно питань господарської компетенції місцевих адміністрацій. Досліджено дану компетенцію у аспекті створення суб'єктів господарювання та припинення діяльності цих суб'єктів, планування та регулювання господарської діяльності, здійснення контролю у сфері господарювання. Наведено пропозиції щодо уточнення та розширення компетенції місцевих державних адміністрацій у зазначених сферах. Проаналізовано питання реалізації господарської компетенції місцевих державних адміністрацій. Виділено основні фактори, що впливають на ефективність такої реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.30 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА349530

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ковальова М.В. 
Адміністративно-правові режими підприємницької діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Ковальова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність, ознаки та напрями підприємницької діяльності як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Визначено функції та засоби адміністративно-правового регулювання підприємницької діяльності. Проаналізовано чинне законодавство України, що регулює суспільні відносини, які виникають з приводу здійснення державними органами публічно-владних повноважень у сфері підприємницької діяльності. Визначено обсяг регулювання підприємницької діяльності як однієї з функцій державних регуляторних органів у межах їх повноважень. Досліджено поняття, зміст і структуру адміністративно-правового режиму. Розроблено класифікацію адміністративно-правових режимів підприємницької діяльності, визначено їх сутність і місце у системі адміністративно-правових режимів в Україні. Висвітлено особливості окремих видів адміністративно-правових режимів підприємницької діяльності в Україні. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового регулювання режимів підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 + Х819(4УКР)120.014 +
Шифр НБУВ: РА354900

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Аушева О.В. 
Захист прав суб'єктів господарювання від порушень органами державної влади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Аушева ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено правові питання захисту прав суб'єктів господарювання від порушень, здійснених органами державної влади. Розкрито сутність даного виду захисту, систематизовано його ознаки та розглянуто співвідношення з охоронними правовідносинами. Визначено об'єкт і підстави захисту прав суб'єктів господарювання від порушень, здійснених органами державної влади, систематизовано способи його реалізації. Уточнено порядок відміни рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акту, встановлено повноваження прокурора щодо захисту прав суб'єктів господарської діяльності. Показано можливість здійснення самозахисту прав суб'єктів господарювання, конкретизовано його способи й обгрунтовано умови правомірності. Наведено пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів щодо захисту прав суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.306 +
Шифр НБУВ: РА353886

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пальчук П.М. 
Ліцензування торговельної діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.М. Пальчук ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового регулювання ліцензування торговельної діяльності в Україні. Проаналізовано співвідношення ліцензування господарської діяльності в цілому та ліцензування торговельної діяльності як загального особливого. Визначено особливості даної діяльності як об'єкта ліцензування. Досліджено компетенцію органів ліцензування. Визначено правовий статус ліцензіатів. Розглянуто порядок видачі ліцензії на провадження торговельної діяльності. Обгрунтовано положення про нефіскальний характер ліцензування. Визначено особливості контролю у сфері ліцензування торговельної діяльності, який здійснюється органами ліцензування й іншими державними органами. Досліджено питання адміністративно-правової відповідальності за правопорушення у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА356394

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Малиновська 
Індивідуалізація суб'єктів підприємницької діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Тетяна Миколаївна Малиновська ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.30 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА366435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дєгтяр О.А. 
Механізми державного регулювання розвитку малого підприємництва на регіональному рівні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.А. Дєгтяр ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання щодо визначення ролі малого підприємництва (МП) в соціально-економічному розвитку суспільства. Розвинуто теоретичні засади побудови та розвитку системи державного регулювання розвитку МП. З метою вдосконалення організаційно-правового та фінансово-економічного механізмів запропоновано заходи державної політики, а саме: посилення ролі держави у стимулюванні розвитку регіональної інноваційної інфраструктури розвитку МП, державне стимулювання кредитування МП суб'єктами банківської та небанківської сфери, підтримка розвитку лізингових операцій і венчурного фінансування, вдосконалення розробки регіональних програм підтримки МП. Наголошено на необхідності створення уповноваження державного органу з питань розвитку МП, структура якого має визначатися на базі програмно-цільового методу державного регулювання його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА356258

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дудник Л.М. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності податкової міліції щодо протидії фіктивному підприємництву: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.М. Дудник ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан й обгрунтовано шляхи удосконалення адміністративно-правового забезпечення діяльності податкової міліції щодо протидії правопорушенням, учинених від імені суб'єктів господарювання у сфері підприємницької діяльності, які визначено як "фіктивне підприємництво". Розглянуто історико-правові аспекти становлення підприємницької діяльності, виявлено причини й умови виникнення фіктивного підприємництва в Україні. Проаналізовано адміністративно-правові акти, які регулюють підприємницьку діяльність, визначено їх недоліки та суспільну небезпеку фіктивного підприємництва. Розкрито сутність понять "фіктивне підприємництво" та "фіктивне підприємство". Обгрунтовано організаційно-правові засади, інформаційно-аналітичне й організаційно-правове забезпечення діяльності податкової міліцїї щодо профілактики фіктивного підприємництва та ліквідації фіктивних підприємств. Розглянуто взаємодію підрозділів податкової міліції з іншими службами та правоохоронними органами щодо організації протидії фіктивному підприємництву. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністативно-правового забезпечення діяльності податкової міліції у сфері протидії фіктивному підприємництву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 + Х839(4УКР)901.306 +
Шифр НБУВ: РА355970

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шаперенков К.В. 
Цивільно-правове регулювання договору простого товариства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.В. Шаперенков ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено концепцію та визначено основні тенденції розвитку механізму правового регулювання договору простого товариства в Україні за сучасних умов господарювання. Досліджено існуючі умови договору простого товариства, розглянуто проблеми регулювання порядку укладення його окремих видів. Встановлено обмеження щодо укладення цих договорів й обгрунтовано підстави для припинення їх дії. Розкрито правову природу та зміст поняття "спільне майно". Охарактеризовано правовий режим спільного майна учасників договору простого товариства, досліджено проблеми виникнення та припинення права власності на нього. Визначено перспективні напрями розвитку механізму правового регулювання даних відносин у процесах будівництва об'єктів нерухомого майна, спільного інвестування у пайових фондах, створення та діяльності організцій, які не мають статусу юридичної особи, але потребують утворення спільного майна. Проаналізовано відмінності законодавчого регулювання договору простого товариства в окремих постсоціалістичних країнах (Республіках Білорусь, Латвія, Казахстан, Грузії та Російській Федерації). Доведено необхідність надання простому товариству правової правосуб'єктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.6 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА367485

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського