Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (775)Книжкові видання та компакт-диски (769)Журнали та продовжувані видання (134)
Пошуковий запит: (<.>U=Х893.9(4УКР)41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 95
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Переверза 
Формування неправдивих показань, система тактичних прийомів їх виявлення і подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Олена Яковлівна Переверза ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)722.071 + Х893.9(4Укр)411 + Х894.9(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА310872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Даньшин М.В. 
Класифікація способів приховування злочинів у криміналістиці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Даньшин ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми приховування злочину, спосіб приховування злочину та структуру системи способів приховування злочину; взаємозв'язок і взаємообумовленість способів приховування злочинів і визначено частоту, з якою вони зустрічаються. Розроблено комплекс принципів класифікації способів приховування злочинів та побудовано їх типову систему. Визначено механізм взаємозв'язку окремих елементів даної системи, застосований в діяльності слідчих органів прокуратури та Міністерства внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)016 + Х893.9(4УКР)413 + Х894.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА311708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кофанов А.В. 
Теоретичні та практичні аспекти криміналістичного дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.В. Кофанов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто результати вивчення питань, пов'язаних з науковими та методичними проблемами криміналістичного дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї. Сформульовано криміналістичне поняття гладкоствольної вогнепальної зброї, визначено її класифікацію. Узагальнено теорію та практику дослідження гладкоствольної вогнепальної зброї (спеціального призначення, бойової та мисливської). Експериментальним шляхом (1090 пострілів) встановлено закономірності утворення слідів картечі та шроту, відстріляних із гладкоствольної вогнепальної зброї спеціального призначення, бойової та мисливської на різних перешкодах. Систематизовано способи встановлення окремих фактів та обставин (за осипом шроту, картечі) вчинення злочинів з використанням гладкоствольної вогнепальної зброї. На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної літератури, аналізу слідчої та експертної практики, анкетування 1000 працівників Міністерства юстиції, прокуратури, органів внутрішніх справ України та проведення експериментальних досліджень розроблено спеціальні таблиці вимірювання відстані пострілу за осипом шроту, картечі, які апробовано у практичній діяльності органів внутрішніх справ України. Запропоновано конкретні рекомендації щодо удосконалення огляду місця вчинення злочинів з використанням гладкоствольної вогнепальної зброї. До Комітету з правової політики, Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Верховної Ради України внесено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про обіг зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)413.9
Шифр НБУВ: РА311648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шаренко С.Л. 
Кримінально-процесуальні проблеми застосування примусових заходів медичного характеру: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.Л. Шаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено кримінально-процесуальні особливості природи, сутності та функціонального призначення інституту застосування примусових заходів медичного характеру. Виявлено основні особливості процесуальної форми, притаманні стадіям досудового слідства та судового розгляду справ під час вирішення питань щодо застосування примусових заходів медичного характеру. Викладено пропозиції щодо удосконалення кримінально-процесуального законодавства, яке регламентує провадження у справах про застосування примусових заходів медичного характеру, а також рекомендації щодо підвищення ефективності кримінального судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.1 + Х881.9(4УКР)023 + Х893.9(4УКР)413.2
Шифр НБУВ: РА308555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лепеха Т.В. 
Лексико-семантичні та словотвірно-структурні особливості судово-медичної термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Лепеха ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено українську судово-медичну термінологію. Простежено шляхи її формування і розвитку, запропоновано її періодизацію, зважаючи на вплив мовних і позамовних чинників, проаналізовано склад термінологічної лексики судової медицини з погляду походження, а також визначено шляхи поповнення термінофонду. Проаналізовано лексико-семантичні, структурні та словотвірні особливості термінології судової медицини, тематичні та словотвірні гнізда, розглянуто проблеми її практичного застосування, запропоновано конкретні рекомендації щодо подальшого унормування судово-медичної термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Р + Х893.9(4Укр)413.1в4 + Р81в4
Шифр НБУВ: РА311006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Іщенко В.М. 
Протоколи слідчих і судових дій та інші документи як джерела доказів у кримінальному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Іщенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено сукупність найбільш значущих теоретичних положень, що стосуються поняття протоколів слідчих і судових дій та інших документів як джерел доказів, розроблено практичні рекомендації щодо його вдосконалення. Розглянуто особливості формування, перевірки й оцінки протоколів та інших документів як доказів у кримінальному процесі в світлі проектів КПК України, країн СНД, які містять низку нових, принципових положень, а також міжнародно-правових документів у галузі доказового права. Досліджено специфіку збирання доказів на різних стадіях кримінального судочинства, зокрема, документів, умови визнання їх допустимими доказами та особливості використання у кримінально-процесуальному доказуванні окремих видів документів. Сформульовано пропозиції, спрямовані на вдосконалення кримінально-процесуального законодавства, що регулює поняття протоколів слідчих і судових дій та інших документів як джерел доказів і висвітлено особливості використання їх у доказуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)414
Шифр НБУВ: РА313054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Калаянова Л. В. 
Експертиза при провадженні справ про порушення митних правил та контрабанду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л. В. Калаянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття та місце експертизи в адміністративно-юрисдикційній діяльності митних органів, визначено її мету та предмет. Подано докладний аналіз розслідування справ про порушення митних правил. Досліджено статус органів та осіб, уповноважених проводити експертизу цієї категорії справ. Висвітлено процедуру призначення експертизи, охарактеризовано структуру та зміст експертних висновків за результатами дослідження об'єктів, що становлять інтерес митних органів в адміністративному провадженні, а також оцінування цих висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х893.9(4УКР)413.9
Шифр НБУВ: РА313207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дерех З.Д. 
Розробка методичних основ геоінформаційного картографування та аналізу дорожньо-транспортних подій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / З.Д. Дерех ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Дорожньо-транспортна подія як інформаційний об'єкт визначає місце та її взаємозв'язки з процесами реєстрації й аналізу в системі транспортної інфраструктури як складової життєзабезпечення сучасних міст і суспільства в цілому. Проаналізовано процеси реєстрації та аналізу ДТП, обгрунтовано вибір масштабу картографічних матеріалів, вдосконалено систему умовних позначень ДТП на картографічних матеріалах. Наведено методику застосування мобільних картографічних систем на основі фотограмметричних методів та GPS - вимірювань для геоінформаційного картографування ДТП та інвентаризації вулично-дорожньої мережі. Розроблено структуру геоінформаційної системи картографування та аналізу ДТП і визначено її функціональний зміст. Запропоновано модель процесів реєстрації ДТП та просторово-часового моделювання для визначення ділянок і місць концентрації ДТП в ГІС. Визначено алгоритм функціонування системи, специфікацію базового набору функцій, які мають бути реалізовано в інструментальних ГІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.13с + Х819(4УКР)112.011.013.1
Шифр НБУВ: РА313911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Бєгов Д.Д. 
Сучасні технології в судовій акустиці (проблеми автоматизації експертних досліджень): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Д. Бєгов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено наукові засади судової акустики, визначено сучасні підходи до механізмів мовотворення та сприйняття мовлення людиною. Визначено, що найбільш перспективним у сучасній теорії сприйняття мовлення є системно-адаптивний підхід, який дає змогу виділити та сформувати комплекс акустичних параметрів усного мовлення для вирішення задач судової акустики. Визначено необхідність створення єдиної гібридної системи дослідження усного мовлення на підставі ретроспективного аналізу досліджень в галузі судової акустики, а також їх сучасного стану, різних підходів до дослідження усного мовлення (акустичних сигналів). Розвинуто предмет і задачі судової акустики, види та об'єкти акустичних досліджень, методологічні засади криміналістичної ідентифікації в судовій акустиці. Запропоновано комплекс ідентифікаційних і діагностичних ознак усного мовлення людини, які відображаються фізичними характеристиками мовленнєвого сигналу. Показано вплив змін фонетичного, семантичного та вимовного плану на результати експертизи. Уточнено роль звукових слідів в системі доказів. Обгрунтовано можливість використання функцій усного мовлення як джерел інформації про людину. Зазначено шляхи створення технічних систем для розпізнавання емоційного стану людини за його усним мовленням. Визначено можливості використання сучасних технологій дослідження усного мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:В32 + Х894.9(4УКР)16:В32 +
Шифр НБУВ: РА324372

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мацишин В.С. 
Особливості розслідування фальшивомонетництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.С. Мацишин ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Конкретизовано історико-правову характеристику фальшивомонетництва. Висвітлено зарубіжний досвід боротьби з підробкою грошових знаків і сформульовано пропозиції щодо його використання в українському законодавстві та діяльності з розслідування вказаних злочинів. Розроблено криміналістичну характеристику фальшивомонетництва. Систематизовано обставини, які підлягають доказуванню. Встановлено особливості порушення справи про фальшивомонетництво. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення функціональних обов'язків членів слідчо-оперативних груп органів внутрішніх справ, які розслідують фальшивомонетництво. Визначено слідчі ситуації, версії початкового етапу розслідування. Обгрунтовано особливості тактики окремих слідчих дій у процесі розслідування фальшивомонетництва. Розроблено криміналістичні алгоритми встановлення особи підозрюваного (обвинуваченого), його співучасників, перевірки їх алібі у розслідуванні фальшивомонетництва.лотереї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117.1 + Х893.9(4Укр)413 + Х894.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА319258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Біляков А.М. 
Судово-медичне значення катехоламінів для діагностики зажиттєвості повішення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / А.М. Біляков ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено показники зажиттєвості повішення за кількісним вмістом катехоламінів (адреналіну та норадреналіну) в біологічних рідинах тіла та странгуляційній борозні з врахуванням ступеня катехоламінових уражень міокарда та впливу процесів гноєння. Визначено, що за асфікції, зумовленої повішенням, у біологічних рідинах значно підвищується вміст адреналіну та норадреналіну, а внаслідок цитолічної дії катехоламінів виникає фуксинофільна дегенерація міокарда у всіх відділеннях серця. Встановлено, що зажиттєва странгуляційна борозна характеризується локальним збільшенням вмісту катехоламімнів. Розроблено кількісні критерії та діагностичну таблиця для статистичної верифікації діагнозу повішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.281 + Х893.9(4Укр)413.1
Шифр НБУВ: РА319042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Романюк Б.В. 
Сучасні теоретичні та правові проблеми використання спеціальних знань у досудовому слідстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Б.В. Романюк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання сучасних теоретичних і правових проблем використання спеціальних знань у досудовому слідстві, розкрито їх суть, значення для пізнання істини, юридичні та практичні проблеми їх застосування у досудовому слідстві. Визначено поняття "спеціальні знання", "спеціаліст", суб'єкти та форми застосування ними спеціальних знань. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення процесу використання їх слідчим у ході розслідування кримінальних справ. Запропоновано низку змін до кримінально-процесуального законодавства та інших нормативних актів щодо безпосереднього застосування спеціальних знань слідчим, спеціалістом та експертом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)413 + Х893.9(4Укр)72
Шифр НБУВ: РА318717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Сівочек С.М. 
Оцінка джерел доказів у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.М. Сівочек ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Проаналізовано актуальні теоретичні проблеми, пов'язані з поняттям доказів та їх процесуальних джерел, співвідношенням між ними. Обгрунтовано точку зору, що доказами є тільки відомості про факти. Джерела доказів не входять до поняття доказу, а мають самостійне значення. Проаналізовано поняття оцінки доказів та їх джерел. Надано визначення змісту оцінки доказів та їх джерел. Зазначено, що до змісту оцінки доказів відноситься встановлення належності, достовірності, а сукупності доказів - достатності для розв'язання справи. Зміст оцінки джерел доказів охоплює встановлення допустимості, непідробності та повноти. Досліджено питання оцінки конкретних джерел доказів, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України. Значну увагу приділено питанням оцінки джерел доказів, одержаних під час оперативно-розшукової діяльності та адміністративної діяльності правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)41
Шифр НБУВ: РА326913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Савицький Д.О. 
Процес доказування у справах з протокольною формою досудової підготовки матеріалів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.О. Савицький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто історію становлення та розвитку, юридичну природу протокольної форми, підстави диференціації кримінального процесу. Проаналізовано засоби збирання, перевірки та оцінки доказів та їх процесуальних джерел органом дізнання, прокурором і судом. Виявлено недоліки даної форми у плані з'ясування обставин справи, забезпечення прав суб'єктів кримінально-процесуальної діяльності та можливі шляхи їх усунення. Обгрунтовано необхідність існування у новому кримінально-процесуальному законодавстві України протокольної форми, удосконаленої з урахуванням вимог Конституції України та міжнародно-правових актів у галузі прав людини. Наведено пропозиції щодо удосконалення протокольної форми, зокрема, шляхом визначення прав осіб, які у першу чергу залучаються до процесу доказування у досудовому провадженні у протокольній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)411 + Х893.9(4УКР)720.72 +
Шифр НБУВ: РА323186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Ксенофонтова В.А. 
Розробка методу визначення швидкості транспортного засобу до зіткнення в результаті ДТП: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.22.20 / В.А. Ксенофонтова ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено методи визначення швидкості автомобіля до удару, які грунтуються на дослідженні залишкових деформацій елементів конструкції ушкодженого автомобіля. Теоретично обгрунтовано і практично доведено, що величину кінетичної енергії, яку мав автомобіль до зіткнення, можна визначити, якщо точно виміряти ушкодження елементів кузова та шасі. Методику розроблено на основі фундаментальних рівнянь теорії пластичності та методу вирішення обернених задач у переміщеннях. Експериментально доведено високу точність запропонованої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.03 + Х893.9(4УКР)413.19 +
Шифр НБУВ: РА327840

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Гуріна О.О. 
Судово-медична оцінка ступеня тяжкості нелетальних травм обличчя і головного мозку у дітей та підлітків: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.25 / О.О. Гуріна ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено статистичний аналіз причин та характеру нелетальних ушкоджень обличчя і головного мозку у потерпілих дитячого віку, проаналізовано особливості їх перебігу та наслідки у дітей різних вікових груп. Досліджено особливості перебігу уражень м'яких тканин, ушкоджень кісток лицевого черепу, ізольованих і сполучених черепно-мозкових ушкоджень, проведено порівняльний аналіз перебігу означених ушкоджень, обгрунтовано критерії експертної оцінки таких травм у дітей та підлітків. На основі проведеного дослідження розроблено практичні рекомендації судово-медичної оцінки нелетальних травм обличчя і головного мозку у названого контингенту потерпілих, застосування яких в експертній практиці дозволить підвищити об'єктивність та надійність експертних висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.11 +
Шифр НБУВ: РА327942

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бацько І.М. 
Протоколи слідчих дій як джерела доказів у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.М. Бацько ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Надано визначення загального поняття протоколів процесуальних дій та слідчих дій в кримінально-процесуальному законодавстві України. Обгрунтовано потребу уточнення багатьох процесуальних правил складання різних протоколів слідчих дій залежно від особливостей сприйняття та відображення даних різними суб'єктами протоколювання. Обгрунтовано необхідність установлення правил, які регламентуватимуть порядок нової слідчої дії - розкриття з дозволу суду ощадного вкладу чи банківського рахунку за постановою слідчого (органу дізнання), про що повинен складатися відповідний протокол у трьох примірниках. Визначено особливості перевірки й оцінки протоколів різних видів вербальних і невербальних слідчих дій. Сфомульовано вимоги до "сторонньої особи", яку запрошують для засвідчення неможливості учасника слідчої дії підписати протокол і внесено пропозиції щодо доповнення ч. 4 ст. 85 КПК України в частині засвідчення факту відмови суб'єкта процесу підписати протокол. Надано пропозицію включити комп'ютерні засоби до переліку процесуальних джерел доказів. Обгрунтовано висновок щодо міжгалузевої правової природи поняття псевдоніма, що фіксується у протоколах слідчих дій та оперативно-розшукових заходів з метою удосконалення чинного законодавства й практики його застосування. Надано пропозицію щодо закріплення в законі правила про фіксацію уступної (анкетної) частини протоколів на окремому аркуші для уможливлення її зручної заміни у разі необхідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)41 + Х893.9(4УКР)722.072 +
Шифр НБУВ: РА324656

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Савка І.Г. 
Встановлення судово-медичних критеріїв переломів коротких трубчастих кісток кисті при травмах тупими предметами за даними клінічних, морфологічних, експериментальних та експертних досліджень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / І.Г. Савка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено судово-медичні критерії переломів коротких трубчастих кісток кисті, одержаних внаслідок ушкодження тупими предметами. Встановлено залежність між умовами виникнення переломів та їх локалізацією, морфологією і характером. Виявлено, що найбільш поширеними видами даних травм є основний та опосередкований переломи, визначено їх особливості. Встановлено, що переломи п'ясткових кісток та фаланг пальців виникають у місці прикладання сили і характеризуються наявністю косопоперечних та поперечних ліній з переважанням ознак розтягнення кісткової тканини на долонній, а ознак стиснення - на тильній поверхні кісток; опосередковані (конструкційні) переломи виникають на віддалі від місця прикладання сили, мають косі й поздовжні лінії та протилежне взаємовідношення ознак стиснення і розтягнення кісткової тканини, перебіг процесу їх руйнації можна прослідкувати за стереомікроскопічною картиною країв переломів цих кісток. Відзначено вплив анатомо-структурних особливостей будови на закономірності виникнення переломів окремих відділів кісток кисті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.24 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА329331

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Бондаренко О.О. 
Процесуальний статус обізнаних осіб та їх правовідносини з дізнавачем і слідчим у кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Бондаренко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми правового регулювання статусу обізнаних осіб у кримінальному судочинстві та їх правовідносин з дізнавачем і слідчим. Уточнено визначення поняття обізнаних осіб, наведено класифікацію їх типів у кримінальному судочинстві. Обгрунтовано тезу про допоміжну функцію (сприяння органам дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду у встановленні обставин справи) обізнаних осіб у кримінальному процесі. Визначено структуру та запропоновано нормативну модель кримінально-процесуального статусу обізнаних осіб (експерта, спеціаліста), який включає: процесуальні права та їх гарантії, процесуальні обов'язки та ретроспективну відповідальність за їх невиконання. Досліджено правовідносини дізнавача та слідчого з обізнаними особами під час перевірки заяв, повідомлень та іншої інформації про злочини та події, а також у процесі досудового розслідування. Наведено пропозиції щодо удосконалення КПК та інших нормативно-правових актів України, спрямованих на підвищення ефективності взаємодії дізнавача та слідчого з обізнаними особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 + Х893.9(4УКР)413 +
Шифр НБУВ: РА332135

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чигрина Г.Л. 
Джерела доказів у кримінальних справах про ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.Л. Чигрина ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено аналіз загальнотеоретичних проблем встановлення доказів та їх джерел у кримінальному судочинстві. Обгрунтовано доцільність визнання джерелами доказів показань підсудного, експерта, цивільного позивача (представника позивача) та цивільного відповідача (представника відповідача). Запропоновано коригувати назви таких джерел доказів, як "висновок експерта" та "речові докази", визначення понять "свідок у кримінальній справі" та "показання свідка". Зроблено висновок, що вирішальними у процесі розслідування злочинів, передбачених ст. 212 КК України, є такі джерела доказів, як документи та речові докази, показання фізичних осіб відіграють допоміжну роль і за відсутності носіїв матеріальних слідів злочину не мають суттєвого значення для правильного вирішення справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)41 + Х881.9(4УКР)117.8 +
Шифр НБУВ: РА331787

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського