Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (234)Книжкові видання та компакт-диски (170)
Пошуковий запит: (<.>U=Х893.9(4Укр)413.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лепеха Т.В. 
Лексико-семантичні та словотвірно-структурні особливості судово-медичної термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Лепеха ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено українську судово-медичну термінологію. Простежено шляхи її формування і розвитку, запропоновано її періодизацію, зважаючи на вплив мовних і позамовних чинників, проаналізовано склад термінологічної лексики судової медицини з погляду походження, а також визначено шляхи поповнення термінофонду. Проаналізовано лексико-семантичні, структурні та словотвірні особливості термінології судової медицини, тематичні та словотвірні гнізда, розглянуто проблеми її практичного застосування, запропоновано конкретні рекомендації щодо подальшого унормування судово-медичної термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Р + Х893.9(4Укр)413.1в4 + Р81в4
Шифр НБУВ: РА311006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Біляков А.М. 
Судово-медичне значення катехоламінів для діагностики зажиттєвості повішення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / А.М. Біляков ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено показники зажиттєвості повішення за кількісним вмістом катехоламінів (адреналіну та норадреналіну) в біологічних рідинах тіла та странгуляційній борозні з врахуванням ступеня катехоламінових уражень міокарда та впливу процесів гноєння. Визначено, що за асфікції, зумовленої повішенням, у біологічних рідинах значно підвищується вміст адреналіну та норадреналіну, а внаслідок цитолічної дії катехоламінів виникає фуксинофільна дегенерація міокарда у всіх відділеннях серця. Встановлено, що зажиттєва странгуляційна борозна характеризується локальним збільшенням вмісту катехоламімнів. Розроблено кількісні критерії та діагностичну таблиця для статистичної верифікації діагнозу повішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.281 + Х893.9(4Укр)413.1
Шифр НБУВ: РА319042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гуріна О.О. 
Судово-медична оцінка ступеня тяжкості нелетальних травм обличчя і головного мозку у дітей та підлітків: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.25 / О.О. Гуріна ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено статистичний аналіз причин та характеру нелетальних ушкоджень обличчя і головного мозку у потерпілих дитячого віку, проаналізовано особливості їх перебігу та наслідки у дітей різних вікових груп. Досліджено особливості перебігу уражень м'яких тканин, ушкоджень кісток лицевого черепу, ізольованих і сполучених черепно-мозкових ушкоджень, проведено порівняльний аналіз перебігу означених ушкоджень, обгрунтовано критерії експертної оцінки таких травм у дітей та підлітків. На основі проведеного дослідження розроблено практичні рекомендації судово-медичної оцінки нелетальних травм обличчя і головного мозку у названого контингенту потерпілих, застосування яких в експертній практиці дозволить підвищити об'єктивність та надійність експертних висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.11 +
Шифр НБУВ: РА327942

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
4.

Ксенофонтова В.А. 
Розробка методу визначення швидкості транспортного засобу до зіткнення в результаті ДТП: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.22.20 / В.А. Ксенофонтова ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено методи визначення швидкості автомобіля до удару, які грунтуються на дослідженні залишкових деформацій елементів конструкції ушкодженого автомобіля. Теоретично обгрунтовано і практично доведено, що величину кінетичної енергії, яку мав автомобіль до зіткнення, можна визначити, якщо точно виміряти ушкодження елементів кузова та шасі. Методику розроблено на основі фундаментальних рівнянь теорії пластичності та методу вирішення обернених задач у переміщеннях. Експериментально доведено високу точність запропонованої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.03 + Х893.9(4УКР)413.19 +
Шифр НБУВ: РА327840

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Савка І.Г. 
Встановлення судово-медичних критеріїв переломів коротких трубчастих кісток кисті при травмах тупими предметами за даними клінічних, морфологічних, експериментальних та експертних досліджень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / І.Г. Савка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено судово-медичні критерії переломів коротких трубчастих кісток кисті, одержаних внаслідок ушкодження тупими предметами. Встановлено залежність між умовами виникнення переломів та їх локалізацією, морфологією і характером. Виявлено, що найбільш поширеними видами даних травм є основний та опосередкований переломи, визначено їх особливості. Встановлено, що переломи п'ясткових кісток та фаланг пальців виникають у місці прикладання сили і характеризуються наявністю косопоперечних та поперечних ліній з переважанням ознак розтягнення кісткової тканини на долонній, а ознак стиснення - на тильній поверхні кісток; опосередковані (конструкційні) переломи виникають на віддалі від місця прикладання сили, мають косі й поздовжні лінії та протилежне взаємовідношення ознак стиснення і розтягнення кісткової тканини, перебіг процесу їх руйнації можна прослідкувати за стереомікроскопічною картиною країв переломів цих кісток. Відзначено вплив анатомо-структурних особливостей будови на закономірності виникнення переломів окремих відділів кісток кисті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.24 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА329331

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Михальчук Н.М. 
Судово-медичні критерії загальних ознак загиблої особи за структурною організацією під'язикової кістки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Н.М. Михальчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему ідентифікації загальних ознак (видової належності, віку, статі, краніотипу, форми обличчя) невідомої особи за анатомічними, рентгенографічними, рентгенограм-метричними, мікроскопічними характеристиками під'язикової кістки (К) та її остеохондреальних з'єднань. Проведено анатомічне дослідження під'язикових кісток людини та деяких свійських тварин (корови, свині, собаки) та розроблено адекватні критерії видової та статевої належності кісткових рештків. За результатами рентгенограм-метричних досліджень ПК визначено факторні критерії диференціації їх статевої належності. На підставі одно- та багатомірного статистичного аналізу рентгенограм-метричних параметрів під'язикової кістки запропоновано методику визначення сомато-, краніометричних параметрів, сомато-, краніотипу та форми обличчя з застосуванням регресійних рівнянь. Базуючись на даних рентгенографічного та гістологічного досліджень ПК та її остеохондріальних з'єднань, визначено достовірні критерії їх вікової градації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА340402

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Фенцик В.Л. 
Визначення видової належності, статі, краніотипу і зросту за морфологічними та остеометричними ознаками скроневих кісток (на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.Л. Фенцик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено критерії діагностики видової, статевої належності, краніотипу та зросту за факторними ознаками нативних і спалених кроневих кісток. Виявлено факторні анатомо-морфологічні та метричні параметри видової належності та статі за цими кістками. Уперше встановлено зміни структурної організації скроневих кісток за дії високої температури та виявлено взаємозв'язок між метричними параметрами скроневих кісток та краніотипом. За результатами проведеного кореляційно-регресійного аналізу кваліфіковано метричні параметри скроневих кісток, які за умов їх врахування у розрахованих рівняннях регресії дозволяють визначати зріст людини та її стать. Відзначено, що розроблена методика відтворення загальних ознак за метричними та морфологічними ознаками скроневих кісток підвищує об'єктивність і результативність судово-медичних експертиз. Зауважено, що сформульована концепція може слугувати теоретичною засадою для обгрунтування інтегративного підходу до розв'язання проблеми ототожнення загальних ознак загиблої людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА340403

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Черевашко В.В. 
Судово-медична діагностика дистанції пострілу з обрізу мисливської рушниці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.В. Черевашко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості вогнепальної травми у разі ураження з гладкоствольної зброї (рушниці та її обрізу), а також питання щодо встановлення дистанції пострілу. Завдяки комплексному використанню сучасної методології проведення наукового експерименту, високоінформативних морфологічних, лабораторних і статистичних методів дослідження, на підставі результатів системного аналізу 660-ти екстремальних бавовняних мішеней після здійснення пострілів зі звичайної мисливської рушниці "ИЖ-58" та її обрізів, одержано нові дані про особливості судово-медичної діагностики дистанції пострілу з обрізу мисливської рушниці. Визначено шляхи розв'язання діагностики дистанції пострілу за умов ураження з обрізу мисливської рушниці. Розроблено нові судово-медичні підходи для встановлення дистанції вогнепального ураження у межах та поза межами розповсюдження додаткових факторів пострілу зі звичайної мисливської рушниці чи її обрізу з різною довжиною ствола. Для проведення судово-медичної експертизи запропоновано рівняння лінійної регресії визначення дистанції пострілу, які апробовано у практиці аналізу 15-ти клінічних випадків та 5-ти слідчих експериментів. ураження з обрізу що складає їх діагностичну цінність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244.3 + Х893.9(4УКР)413.1 + Х894.9(4УКР)13 +
Шифр НБУВ: РА342015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Голубович А.Л. 
Судово-медична ідентифікація особи за спаленими кістками передпліччя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / А.Л. Голубович ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено питання ототожнення особи за спаленими кістками передпліччя. Здійснено комплексне медико-криміналістичне дослідження променевої та ліктьової кісток різного ступеня розжарювання (чорного, сірого, білого) та руйнування (великих фрагментів, дрібних уламків, власне золи). Вивчено закономірності та деякі особливості зміни кісткової тканини у разі її спалювання за різних умов і температурних режимів. З використанням остеометричного, мікроморфометричного, мікрорентгенографічного та інших методів вирішено певні питання, а саме: встановлення видової належності, статевого походження та обчислення довжини тіла загиблої особи незалежно від ступеня розжарювання та руйнування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА341778

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Дунаєвська Л.Г. 
Особливості початкового етапу розслідування злочинів, скоєних при наданні медичної допомоги: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.Г. Дунаєвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено криміналістичну характеристику злочинів, установлено особливості дослідчої перевірки обставин неналежного надання медичної допомоги. Визначено організаційні, процесуальні та тактичні особливості порушення кримінальної справи. З'ясовано обставини, що підлягають встановленню та доказуванню. Розроблено рекомендації щодо висунення версій та планування розслідування. Визначено тактичні особливості проведення слідчих дій на початковому етапі розслідування, а також застосування спеціальних знань під час розслідування злочинів, скоєних за умов надання медичної допомоги. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення кримінально-процесуального законодавства України, діяльності правоохоронних органів стосовно розслідування зазначених злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х893.9(4УКР)413.1 + Х894.9(4УКР)311.2 +
Шифр НБУВ: РА343630

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Жолнович І.В. 
Теоретичні проблеми та питання практики криміналістичного опису особи за зовнішністю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Жолнович ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст понять "ознака зовнішності", "зовнішність", "словесний портрет", "суб'єктивний портрет". Визначено суб'єктів проведення такого опису, джерела інформації про зовнішність. Здійснено класифікацію ознак зовнішності, суб'єктивних портретів. Висвітлено порядок фіксації зовнішності особи з використанням різноманітних методів і способів. Значну увагу приділено практичним проблемам використання ознак зовнішності. Виявлено випадки використання ознак зовнішності в оперативно-розшуковій, слідчій та експертній діяльності. Визначено помилки, допущені працівниками правоохоронних органів та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)16 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА349113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лосєв Ф.О. 
Судово-медична діагностика отруєнь алкоголем з урахуванням концентрації його в гематомах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Ф.О. Лосєв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено судово-токсикологічні, патоморфологічні та біофізичні критерії судово-медичної діагностики отруєнь етанолом з урахуванням кількісного вмісту ацетальдегіду у крові й етанолу в гематомах. Визначено особливості динаміки смертності внаслідок отруєнь алкоголем серед населення Луганщини за 5 років. Виявлено, що найбільшу кількість померлих складали чоловіки працездатного віку. Проведено порівняльний аналіз результатів морфологічного дослідження головного мозку, серця, легень, печінки, нирок і надниркових залоз у разі смерті внаслідок отруєння алкоголем і виявлено виразні патоморфологічні зміни, оцінка яких може бути критерієм визначення причини смерті в результаті алкогольної інтоксикації. Здійснено модифікацію кількісного вмісту ацетальдегіду в трупній крові на базі використання оригінального пристрою, що забезпечує скорочення тривалості часу та підвищення точності визначення концентрації ацетальдегіду в крові. Показаноможливість використання результатів судово-медичної оцінки кількісного вмісту етилового алкоголю в гематомах можна для визначення стану алкогольного сп'яніння або тверезості потерпілого під час утворення гематоми; тривалості життя після травми з урахуванням інших об'єктивних даних, зокрема, швидкості виведення етанолу з організму; факт вживання спиртних напоїв уже після трамви, а отже і можливість здійснення потерпілим активних дій. Наведено кількісні дані про біофізичні відмінності серця у разі смерті внаслідок алкогольної міокардіодистрофії, гострої коронарної недостатності й отруєнь етиловим алкоголем, які є критерієм для диференційної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.27 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА350392

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Гуров О.М. 
Отримання і опрацювання візуальної інформації з об'єктів судово-медичної експертизи на базі цифрових технологій: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.25 / О.М. Гуров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено методологічні підходи щодо використання цифрових технологій у судово-медичних дослідженнях. Розроблено наукове положення про загальні, спеціальні та прикладні види одержання, обробки та використання візуальної інформації у судовій медицині. Шляхом експериментальних досліджень з подальшою апробацією на практичному судово-медичному матеріалі розроблено комплекс методів і способів використання цифрових приладів (сканерів, фотоапаратів, відеокамер) для вивчення об'єктів судово-медичної експертизи під час репродукційної зйомки, масштабного та матричного фотографування, безвиблискової зйомки, мікрозйомки, фотографування видимої люмінесценції в поляризованому світлі й інфрачервоних променях, кольороподільних та ідентифікаційних досліджень. Доведено, що застосування цифрових технологій розширює можливості наукового пізнання об'єктів судово-медичної експертизи, сприяє ідентифікації дослідницького процесу й об'єктивізації висновків судово-медичного експерта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА357177

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Шавловський Г.С. 
Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Г.С. Шавловський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання смартфонів і комунікаторів у судово-медичній експертизі. За допомогою смартфона створено 31 оригінальну судово-медичну комп'ютерну програму для їх використання у процесі експрес-діагностики часу настання смерті, странгуляції, у разі автомобільної травми та перелому кісток черепа, а також для встановлення статі, віку, зросту загиблих і визначення механізму утворення слідів крові та дистанції пострілу. Розроблено оригінальні підходи щодо створення ілюстративного матеріалу (схематичних зображень) на місці пригоди під час огляду трупа або його ексгумації, для чого складено більше, ніж 100 комп'ютерних рисунків, представлених у вигляді атласу з судової медицини. Апробовано функцію відеозйомки смартфоном для об'єктивної реєстрації змін трупних плям у процесі їх дослідження на місці пригоди з метою прогнозування часу настання смерті, а також для фіксації етапів відтворення умов і обставин скоєння злочину. Створено методику використання текстового редактора смартфорна (комунікатора) та способи передачі текстової та графічної інформації по системі мобільного зв'язку. Доведено, що комунікаційні можливості смартфонів успішно можуть замінити використання Інтернету для судово-медичних завдань. Встановлено, що функція електронної пошти (E-Mail) смартфона дозволяє передачу графічної (фотографії, рисунка, відеофайлів) або текстової інформації на будь-який стаціонарний комп'ютер (підключений до Інтернету) або інший смартфон, що створює умови для використання широкої мережі передачі інформації (наприклад, виконаних в лабораторії "Актів судово-медичного дослідження") між різними підрозділами бюро судово-медичної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с + Х893.9(4УКР)413.1 с +
Шифр НБУВ: РА357970

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Губін М.В. 
Обгрунтування судово-медичних діагностичних критеріїв визначення ступеня тяжкості посттравматичних кохлеарних невритів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / М.В. Губін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано судово-медичні діагностичні критерії визначення ступеня тяжкості постравматичних кохлеарних невритів на підставі їх комплексного клінічного вивчення з використанням сучасних аудіологічних і вестибулометричних методів дослідження. Встановлено, що діагностичними критеріями посттравматичних кохлеарних невритів, які необхідно застосовувати для визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень є: ступінь зниження слухової функції; наявність і тривалість позитивної (з повним відновленням слуху, або без повного його відновлення) або негативної (з повною або неповною втратою слуху) динаміки зміни слухової функції від моменту травми. З'ясовано, що діагностичні критерії тяжкості посттравматичних кохлеарних невритів можна виявити за умови дотримання оптимального обсягу дослідження слуху: мовою та за допомогою тональної межової аудіометрії в динаміці, надпорогової тональної та мовної аудіометрії, імпедансометрії й отоневрологічного обстеження у гострому та підгострому періодах травми. Доведено необхідність урахування в судово-медичному оцінюванні посттравматичних кохлеарних невритів характеру травми та топіки ураження слухового та вестибулярного аналізаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638-7 + Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА358868

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Соляний О.М. 
Судово-медична оцінка давності ушкоджень органів грудної клітки гістологічними і гістохімічними методами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / О.М. Соляний ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено гістологічні, біохімічні, гістохімічні та біофізичні критерії діагностування давності утворення ушкоджень органів грудної клітки. Визначено й узагальнено особливості динаміки випадків смерті внаслідок механічних ушкоджень серед населення Луганщини за 5 років. Показано, що у структурі смертності від механічної травми превалювала кількість загиблих внаслідок черепно-мозкової травми, меншу кількість становили випадки поєднаної травми, ще меншу - травми органів грудної клітки та черевної порожнини. У 51,3 % випадків загиблі перебували у стані алкогольного сп'яніння, яке відповідало легкому або середньому ступеню. Найбільшу кількість серед них становили особи чоловічої статі працездатного віку. Проаналізовано мікроскопічні ознаки патоморфологічних змін бронхолегеневої системи та шлуночків серця залежно від давності заподіяння поєднаної механічної травми. Визначено морфологічні критерії зажиттєвості, давності утворення ушкоджень і тривалості життя після заподіяння поєднаної механічної травми за особливостями змін бронхолегеневої системи потерпілих протягом перших годин після травмування. Установлено вплив запальних процесів легень і бронхів, а також алкогольного сп'яніння, що передували механічним ушкодженням, на перебіг післятравматичного процесу у разі поєднаної механічної травми. Встановлено, що дослідження рівня оксиду азоту в сироватці крові й активності ферменту e-NOS у міокарді експериментальних щурів, що загинули внаслідок поєднаної механічної травми, комплексно підвищують точність верифікації давності одержання ушкоджень протягом перших 1 - 12 год. Досліджено біофізичні властивості сердець осіб, що загинули внаслідок поєднаної механічної травми та виявлено відмінність електропровідних властивостей міокарда лівого шлуночка. Запропоновано критерії визначення давності утворення ушкоджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.24 с25 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА362862

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Волошинович В.М. 
Судово-медична діагностика загальних фенотипічних ознак людини за факторними критеріями кісток стопи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.М. Волошинович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено критерії й алгоритми диференційної діагностики статі, віку, відтворення довжини стопи та зросту невідомої особи за соматометричними, рентгенанатомічними, рентгенограмметричними та денситометричними характеристиками кісток стопи. На підставі рентгенанатомічного дослідження кісток заплесни, плесни та фаланг пальців стопи встановлено достовірні критерії ростових періодів. На підставі одно- та багатовимірного статистичного аналізу соматометричних, рентгенограм- і денситометричних параметрів плеснових кісток і проксимальних фаланг пальців стопи розроблено методику визначення статі та віку. Із використанням багатовимірного статистичного аналізу розроблено рівняння лінійної регресії для відтворення довжини стопи та зросту. Результати наукового дослідження впроваджено у практику роботи судово-медичної експертизи та мережу Укрмедпатентінформ МОЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА362680

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Бачинський В.Т. 
Лазерна спектрофотополяриметрія біологічних тканин людини в розробці об'єктивних критеріїв визначення давності настання смерті та часу утворення гематом: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.25 / В.Т. Бачинський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Запропоновано й обгрунтовано комплекс нових судово-медичних методів і об'єктивних критеріїв установлення давності настання смерті (ДНС) на формування гематом. Проведено спектрофотополяриметричне та фазове дослідження часової динаміки післясмертних змін лазерних зображень у гістологічних зрізах біологічних тканин трупа людини та гематомах внутрішніх органів. Двовимірна структура поляризаційних мап характеризується різною швидкістю зміни статистичних моментів першого та четвертого порядків, які характеризують координатні розподіли значень азимутів і еліптичності лазерних зображень біологічних тканин. Найбільш інформативним до змін оптичної анізотропії біологічних тканин і пов'язаним з цими змінами поляризації лазерного випромінювання виявлено четвертий параметр - вектор Стокса. Це збільшило можливість визначення ДНС у порівнянні з поляризаційним картографуванням до 65 год післясмертного періоду. Елементи матриці Мюллера у цьому періоді динамічно змінюються, зумовлюють визначення ДНС у діапазоні від 1 до 13 - 70 год залежно від типу біологічної тканини. З'ясовано, що лазерна спектральна поляриметрія гематом внутрішніх органів ефективна для судово-медичного визначення часу їх виникнення. Гематоми різної локалізації мають координатно неоднорідну й індивідуальну структуру внаслідок їх багатошарової будови. Для діагностики давності їх виникнення ефективне використання показників координатних розподілів станів поляризації, ступеня деполяризації та фазових зсувів лазерних зображень гематом внутрішніх органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.4 + Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА362798

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Кривда Р.Г. 
Ідентифікація особи в судовій медицині на основі ПЛР-аналізу геномної ДНК кісткової тканини: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.25 / Р.Г. Кривда ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання ідентифікації особи в судовій медицині на основі ПЛР-аналізу геномної ДНК кісткової тканини. Проведено порівняльний аналіз основних методів виділення ДНК зі кісткової тканини та її ампліфікації. Розроблено методологічні аспекти проведення судово-медичного молекулярно-генетичного дослідження, об'єктом якого є кісткова тканина різного структурного типу та ступеня збереження. Запропоновано модифікації основних етапів виділення геномної ДНК з тканини кісток, узятих від гнильно змінених, ексгумованих, скелетованих, підданих дії високих температур трупів. Розроблено принципи й умови ПЛР-типування виділеної ДНК кісткової тканини. Запропоновано методичні рекомендації з відбору, підготовки й умов зберігання кісткового біоматеріалу. Розроблено практичні рекомендації з проведення судово-медичної молекулярно-генетичної ідентифікаційної експертизи за кістковими залишками. Модифіковані протоколи виділення ДНК з кісткової тканини та її ПЛР-типування впроваджено у практику судово-медичної експертизи різних регіонів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.435 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА366678

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Боягіна О. Д. 
Судово-медичне визначення давності утворення плям крові за вмістом хлоридів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. Д. Боягіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

Проведено порівняльний макроскопічний аналіз частоти, характеру та динаміки дистанціювання обідка хлоридів у координатних зонах довкола плям крові на поверхні предметів-носіїв залежно від давності виникнення. Визначено кількісний вміст хлоридів крові та закономірності їх дифузії в координатних зонах предметів-носіїв залежно від давності виникнення плям крові. Досліджено вплив зовнішніх факторів на темп дифузії та дистанціювання нагромадженого максимуму (обідка) хлоридів на поверхні предметів-носіїв з різними структурно-механічними та фізико-хімічними властивостями. Розроблено алгоритм визначення давності виникнення плям крові за вмістом хлоридів для удосконалення техніки, методики та тактики судово-медичної експертизи речових доказів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с25 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА377704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського