Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (334)Журнали та продовжувані видання (172)
Пошуковий запит: (<.>U=Х918.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Делінський О.А. 
Європейська система безпеки: міжнародно-правові аспекти становлення і розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Делінський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній науці міжнародного права зроблено спробу цілісного та комплексного дослідження поняття міжнародної безпеки, з акцентом, з одного боку, на її багатосторонній та всеосяжний характер, а з іншого - на нерозривний зв'язок безпеки кожної окремої держави з безпекою усього міжнародного співтовариства загалом, а також на детермінуючий характер зв'язку між безпекою та розвитком. Сформульовано методологічний висновок про те, що базою системи всеосяжної системи на порозі третього тисячоліття за умов світу, що перманентно змінюється, є колективна безпека. По-новому зроблено систематичний аналіз зв'язку всеосяжної системи міжнародної безпеки та міжнародного права, який призводить до висновку про її об'єктивну природу, взаємозумовлений характер, що відображає системну єдність. Вперше у вітчизняній науці міжнародного права обгрунтовано висновок про те, що у даний час головною загрозою сучасного міжнародного порядку є регіональні конфлікти. Запропоновано комплексний підхід до проблем підвищення ефективності функціонування регіональних режимів безпеки, який не тільки підтвердив їх взаємопов'язаний та взаємодоповнюючий характер, але й показує, що вони не можуть і не повинні суперечити один одному або бути альтернативним засобом зміцнення безпеки. Вперше з позицій права міжнародної безпеки розглянуто зміни, що відбуваються у Західній Європі, яка виходить зараз на більш високий рівень інтеграції у контексті якісного будівництва системи загальноєвропейської колективної безпеки, та її організаційно-правового оформлення. Висвітлено роль регіональних організацій як допоміжних органів ООН у сфері підтримки міжнародного миру та безпеки. Визначено роль України у новій ситуації, яка повинна, з одного боку, працювати на зближення з євроатлантичними та європейськими організаціями безпеки: НАТО, ЄС, ОБСЄ, а, з іншого - домогтися посилення своєї провідної ролі на теренах Центрально-Східної Європи та на стику європейського та азіатського континентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112 + Х915.22(4) + Х915.232.1/5 +
Шифр НБУВ: РА323205

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Храбан І.А. 
Конфігурація європейської безпеки в контексті реалізації національних інтересів України (воєнно-політичний аспект): автореф. дис... д-ра політ. наук: 21.01.01 / І.А. Храбан ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки Ради нац. безпеки та оборони України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Комплексно досліджено системний характер європейської безпеки. Розкрито сутність, тенденції розвитку та напрями створення нової системи безпеки Європи у воєнно-політичній сфері. Розглянуто історію розвитку людської цивілізації протягом останніх 400 років у контексті упорядкування на міжнародному рівні процесу забезпечення безпеки, перетворення його в систему, сформовану на інституційних засадах. Розроблено класифікацію основних моделей, побудованих на базі різних систем міжнародної безпеки, зокрема, з використанням європейського компонента. Проаналізовано еволюцію системи європейської безпеки та міжнародних подій, що відбулися після ліквідації двополюсної системи забезпечення міжнародної безпеки. Запропоновано концепцію створення на базі сучасних систем європейської безпеки - євроатлантичної (НАТО), європейської (ЄС) та євроазійської (ОДКБ) - нової системи загальноєвропейської безпеки й її використання на території більшості держав-членів ОБСЄ. З'ясовано, що Україна, зважаючи на її геополітичне положення та масштаби, не може бути активним учасником подій, які визначатимуть майбутнє Європи та світу. Зроблено висновок, що в інтересах забезпечення національної безпеки, на які суттєво впливає еколюція системи європейської безпеки, Україна зобов'язана взяти участь у формуванні нової архітектури безпеки європейського континенту з використанням необхідного військового, військово-технічного й інтелектуального потенціалу. На підставі аналізу стану та перспектив втілення в життя зовнішньополітичного курсу України на інтеграцію до європейських та євроатлантичних структур безпеки в оборонній сфері визначено основні проблеми та напрями воєнно-політичного співтовариства держави з даними структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Х918.112 + Ф033 + Ц1,8(4УКР)1 + Х915.22(4) +
Шифр НБУВ: РА356019

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Льовін А.В. 
Міжнародно-правове регулювання передач ядерних матеріалів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Льовін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Виділено та проаналізовано норми, що визначають принципову припустимість передач ядерних матеріалів, які визначають, чи має відповідний суб'єкт дозволити або заборонити міжнародну передачу ядерного матеріалу в будь-якому випадку. Вперше проведено детальний формально-юридичний аналіз низки міжнародно-правових норм у цій сфері. Досліджено систему гарантій МАГАТЕ, встановлено, що вона не містить критеріїв припустимості міжнародних передач ядерних матеріалів, але сама є найважливішим критерієм в інших міжнародно-правових і політичних межах регулювання таких передач. Проаналізовано міжнародно-правове регулювання передач на двосторонньому рівні. Проаналізовано питання передач ядерних матеріалів у рамках ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.12 + З46-03 +
Шифр НБУВ: РА368403

Рубрики:

      
4.

Борцевич П.С. 
Міжнародно-правове регулювання фізичного захисту ядерних матеріалів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / П.С. Борцевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правове регулювання фізичного захисту ядерних матеріалів. Висвітлено сучасні тенденції розвитку вимог міжнародних нормтивних документів у даній сфері. На підставі аналізу норм міжнародно-правових актів, динаміки нормотворення у сфері міжнародно-правового регулювання фізичного захисту ядерних матеріалів, а також взаємозв'язку відповідних норм з системою гарантій МАГАТЕ і контролем за ядерним експортом з'ясовано нормативно-правовий зміст міжнародно-правового регулювання фізичного захисту ядерних матеріалів. Проаналізовано вимоги міжнародних актів щодо побудови системи такого захисту. Вивчено міжнародно-правові аспекти відповідальності за злочини, спрямовані на незаконне вилучення та використання ядерних матеріалів і ядерних установок. Визначено рівень відповідності норм кримінального законодавства держав-учасниць положенням Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу 1979 р. з прийнятою у 2005 р. до неї Поправкою. Розроблено конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення норм законодавства України у сфері забезпечення фізичного захисту даних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.121-92 +
Шифр НБУВ: РА357947

Рубрики:

      
5.

Мувафак З. Т. 
Особливості застосування міжнародно-правових санкцій щодо Іраку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / З. Т. Мувафак ; Інститут держави і права ім. В.М. Корецького ; НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.159(5ІРК) + Х918.119
Шифр НБУВ: РА369380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ржевська В.С. 
Право держави на самооборону в світлі розвитку юридичних гарантій міжнародної безпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.С. Ржевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено історію формування інституту права, розвиток його джерел, а також розкрито місце даного інституту у системі сучасного міжнародного правопорядку. Проаналізовано зміст звичаєвих і договірних норм, які визначають підстави та межі здійснення права на індивідуальну або колективну самооборону. Показано роль практики Міжнародного Суду ООН і Ради Безпеки ООН у розвитку міжнародно-правового регулювання самооборони держав у другій половині ХХ ст. Особливу увагу приділено тенденціям практики держав щодо здійснення права на самооборону у період 1991 - 2001 рр., а також впливові даної практики на систему правових гарантій міжнародного миру та безпеки. Розглянуто зв'язок між пошуком міжнародно-правових підстав для операції "Буря в пустелі" та встановленням нових форм участі ООН у застосуванні примусу до порушників міжнародного миру. Проаналізовано правові аспекти участі НАТО у підтримці міжнародного миру та безпеки у Європі після завершення "холодної війни". Узагальнено наслідки терористичних актів 11 вересня 2001 р. у США для визначення меж і функціонального спрямування права держав на самооборону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.1 + Х918.112 + Х915.212.03 +
Шифр НБУВ: РА323969

Рубрики:

      
7.

Бодрук О.С. 
Ситеми національної та міжнародної безпеки в умовах формування нового світового порядку: 1991 - 2001 роки: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 21.01.01 / О.С. Бодрук ; Нац. ін-т стратег. дослідж., Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Комплексно досліджено нові чинники міжнародних відносин і глобальних трансформацій національних і міжнародних систем воєнної безпеки наприкінці XX-го ст. У контексті геополітичних змін, появи принципово нових воєнних загроз на національному, регіональному та глобальному рівнях розглянуто тенденції розвитку національної та міжнародної безпеки за умов формування нового світового порядку. Висвітлено роль трансрегіональних, регіональних і глобальних організацій у врегулюванні військових криз і збройних конфліктів. Проаналізовано стан і тенденції розвитку воєнної організації України та заходи щодо проведення воєнної реформи. Досліджено набутий країнами Центральної та Східної Європи, а також Росією досвід реформування національних збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Х918.112 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА324172

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського