Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (1965)Книжкові видання та компакт-диски (2188)Журнали та продовжувані видання (1322)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 169
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Черняков Б.І. 
Зображальна журналістика в друкованих засобах масової інформації від виникнення до середини XIX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / Б.І. Черняков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 37 с. — укp.

Аналізується розвиток ілюстрування вітчизняних і зарубіжних періодичних видань від ХVII до середини ХІХ століття як складової зародження і формування зображальної журналістики. Показано вплив соціокультурних факторів на типологію періодики. Розглянуто еволюцію та особливості ілюстрування газет і журналів, а також альманахової літератури на ранніх етапах їх типологічної диференціації, вироблення сталих форм словесно-зображального синтезу і початкових форм зображальної публіцистики, специфіку застосування засобів художньо-поліграфічного оформлення видань, діяльність видавців, редакторів і художників-ілюстраторів, еволюцію технологій ілюстрування, особливості розвитку ілюстрування видань в Україні. Виклад результатів дослідження проведено в контексті висунутої автором концепції становлення і функціонування зображальної журналістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4РОС)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Карась М.А. 
Регіональна преса в демократичному суспільстві (на прикладі періодики США): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.А. Карась ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено опису регіонального сегменту як провідного у структурі системи преси розвинутих країн, його перспективам у національному інформаційному просторі. Яскравим прикладом цього виду засобів масової інформації (ЗМІ) є періодика США, що носить суцільну природу. Завдяки перевагам локальності газета ефективно вирішує проблему громадського контролю над демократичним самоврядуванням. Шлях від розладу до гармонії для вітчизняної місцевої преси пролягає через засвоєння проблемно-пошукового методу журналістського відображення дійсності, запозиченням досвіду випуску друкованих органів індустріальних держав Заходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(7США)7

Рубрики:

      
3.

Щербакова О.А. 
Проблема формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.А. Щербакова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено одну з найполемічніших і найважливіших для перехідного етапу державницького будівництва проблему - формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років. Здійснено одну з перших в українському журналістикознавстві спроб розкрити роль взаємовпливу сучасної вітчизняної преси на процес формування національної еліти та віддзеркалення у пресі метаморфоз національної еліти в контексті соціокультурних та внутрішньополітичних реалій. Аналізується роль преси в організації громадського дискурсу з елітарної проблематики на тлі проблем трансформації українського суспільства. Розглядаються характеристики основних тенденцій, особливості та приклади закладення у масову свідомість ключових елітарних понять медіа засобами, тематичний діапазон елітарної проблематики на шпальтах сучасної газетно-журнальної періодики й динаміка громадської думки щодо ролі, завдань, типології, пріоритетів і шляхів формування національної еліти. Окреслюються перспективи модерної національної еліти України в контексті державної кадрової політики на межі століть, зважаючи на взаємозалежності науки, освіти, культури та мас-медіа у процесі формування інтелектуально-духовного потенціалу України та виховання елітарних особистостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + С5*422.12

Рубрики:

      
4.

Сегеда 
Формування типу військового видання в процесі Українського державотворення 1917-1920 рр. (за матеріалами часопису "Стрілець"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Сергій Павлович Сегеда ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6 + Ч612.4(4Укр)72 "Стрілець"
Шифр НБУВ: РА310810

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мамонтова Е.В. 
Фактор преси у конституційному процесі в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Е.В. Мамонтова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито роль і місце друкованих засобів масової інформації у розвитку конституційного процесу в Україні. На підставі вивчення методів та стилю роботи багатьох вітчизняних газет різних політичних орієнтацій проведено порівняльний аналіз ступеня та факторів їх впливу на хід конституційного процесу і зміст нового Основного Закону України. Зроблено відповідні висновки та сформульовано практичні рекомендації щодо їх наукового і практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ф055.1 + Х809(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА310263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Сидоренко Н.М. 
Українська таборова преса першої половини ХХ століття: проблеми національно-духовного самоствердження: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / Н.М. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Проаналізовано етапи та специфіку формування української періодики першої половини ХХ ст. (1914 - 1950) у таборах військовополонених, інтернованих частин Армії УНР та Української Галицької Армії, переміщених осіб і біженців на території Європи (Німеччина, Австрія, Угорщина, Чехія, Польща, Італія, Великобританія), Азії (Далекий Схід, Росія) та північної Африки (Єгипет). Розглянуто специфіку виявлення національно-духовних ознак української еміграції у культурно-освітній та видавничій діяльності, пропаганди національного імені засобами публіцистики, пошук шляхів політичного та духовного самоствердження серед інших народів. До наукового обігу введено понад 600 таборових часописів, простежено журналістський шлях репресованих працівників преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(0=УК)
Шифр НБУВ: РА310954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Капраль І.І. 
Ідейно-естетичні пошуки у літературній критиці Львова 20 - 30-х рр. ХХ ст. (на матеріалах літературної періодики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / І.І. Капраль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено формування та функціонування ідейно-естетичних угруповань у літературній критиці на матеріалах львівської літературної періодики. Проаналізовано спектр львівських літературних періодичних видань та з'ясовано їх тематико-типологічні особливості. Висвітлено особливості літературної дискусії у Західній Україні у 20 - 30-х рр. XX ст. та роль у цьому даної періодики. Значну увагу приділено своєрідності письменницької та наукової критики у різних жанрах літературно-критичних публікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бадрак В.В. 
Фактори ефективності впливу друкованих ЗМІ (преси) на електорат: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Бадрак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено роль друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) під час парламентської та президентської передвиборчих кампаній 1998 - 1999 рр. в Україні та визначено фактори ефективності впливу друкованих матеріалів на громадську думку. Дослідження проводилося на прикладі діяльності основних загальнонаціональних видань України. Проведено порівняльний контент-аналіз провідних друкованих ЗМІ. Висвітлено досвід роботи й оцінки соціологічних служб та іноземних спостерігачів. Обгрунтовано необхідність розвитку друкованих ЗМІ на сучасному етапі, розкрито їх роль у побудові в державі політично структурованого суспільства. Досліджено та класифіковано основні прийоми і методи, які використовувались пресою з метою впливу на електоральні настрої. Виявлено, що навіть за умов зростання рівня плюралізму та свободи друкованих ЗМІ, зростання професіоналізму у роботі національних видань, їх розвитку перешкоджає низка проблем. Наведено пропозиції щодо поліпшення політичної комунікації та вільного доступу до інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ф018
Шифр НБУВ: РА308076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Власенко В.І. 
Українська преса як фактор впливу на міжнародну діяльність держави (проблеми становлення і розвитку відносин України та НАТО у 90-х роках): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.І. Власенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Досліджено вплив друкованих засобів масової інформації різного політичного спрямування на міжнародну діяльність держави на прикладі становлення та розвитку відносин між Україною та НАТО у 1990-х роках. Дослідження проведено на основі публікацій у дев'яти провідних українських газетах. За допомогою класичних методів соціологічного аналізу текстів масової комунікації з'ясовано, у чому полягають і чим зумовлені можливості та ефективність впливу друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) на вироблення та реалізацію зовнішньої політики України, зокрема у важливому її напрямку - розвитку відносин з Північноатлантичним оборонним союзом. Висвітлено реалізацію новітніми українськими ЗМІ (пресою) виконання функції формування об'єктивної громадської думки. Обгрунтовано необхідність розвитку друкованих ЗМІ на сучасному етапі. Визначено їх роль у процесі підготовки та прийняття державних зовнішньополітичних рішень. Вказано на важливість налагодження співпраці між пресою та владними структурами, причетними до прийняття зовнішньополітичних рішень з метою відстоювання державних інтересів України на міжнародній арені. Встановлено, що протягом даного етапу вплив друкованих ЗМІ на прийняття важливих зовнішньополітичних рішень був недостатнім через низку об'єктивних і суб'єктивних причин. Викладено пропозиції працівникам ЗМІ та представникам владних структур щодо поліпшення системи підготовки журналістів-міжнародників та прискорення євроінтеграційних процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ч612.4(4УКР) + Т3(4УКР)64-6
Шифр НБУВ: РА311621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Квіт С.М. 
Дмитро Донцов і "Літературно- Науковий Вістник" ("Вістник") на тлі розвитку української літератури і журналістики 20-х - 30-х років. Ідеологічні, естетичні та організаційні принципи: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / С.М. Квіт ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання журналістської, есеїстичної, ідеологічної та видавничої спадщини Дмитра Донцова, головного редактора журналу "Літературно-Науковий Вістник" (ЛНВ), що видавався у Львові у 1922 - 1939 рр. Його діяльність розглянуто на тлі доби - у відношенні до історії української періодики,в контексті тогочасних естетичних та ідеологічних шукань і літературного процесу. Окремо розглянуто значення та комунікативний резонанс ЛВН. Особливу увагу приділено естетично-ідеологічній доктрині Дмитра Донцова та середовищу "вістниківців", зокрема їх впливу на українське політичне життя міжвоєнної доби та періоду Другої світової війни. Досліджено генезу поглядів діяча, який увійшов в історію як ідеолог українського націоналізму. Окреслено герменевтичну методологію Донцова, наголошено на можливості її застосування для оцінки культурного та політичного життя сучасної України. Досвід видання популярного журналу, яким був ЛНВ, може бути практично використаний сучасними видавцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8 Донцов Д. + Ч612.4(4Укр)72
Шифр НБУВ: РА311765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Семенко С.В. 
Журнал "Рідний край" і літературний процес початку XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.В. Семенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вперше у формі монографічного дослідження проаналізовано програмні настанови та публіцистичні виступи часопису у контексті української журналістики Наддніпрянщини, розкрито їх значення у піднесенні національної свідомості української інтелігенції. Відзначено злагоджену та цілеспрямовану творчу діяльність редакційного комітету журналу. З'ясовано, що збагачення художнього процесу, науково-естетичної думки відбувалося шляхом численних публікацій у часописі художніх творів, різних за жанрами і стильовими особливостями, а також літературно-критичних розвідок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-319 + Ч612.4(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА309014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Романюк М.М. 
Українська преса Північної Буковини як джерело вивчення суспільно-політичного життя краю (1870 - 1940 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / М.М. Романюк ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 36 с. — укp.

На підставі переосмислення здобутків української та зарубіжної історіографії, опрацювання архівних матеріалів та мемуарної літератури українську пресу Північної Буковини вперше розглянуто як важливе історичне джерело вивчення суспільно-політичного життя українців за умов австрійського панування та румунської окупації краю, якому притаманні специфічні геополітичні, історичні та етнодемографічні умови. Науково-об'єктивний аналіз опублікованих у пресі різножанрових матеріалів збагатив існуючі уявлення про складні процеси суспільно-політичного життя буковинців, виникнення українських суспільних течій та політичних партій, їх програмні вимоги, про ставлення австро-угорської монархії (1870 - 1918 рр.) та королівської Румунії (1918 - 1940 рр.) до національної преси, про діяльність найвизначніших її творців. Усебічно розкрито особливості функціонування преси, проаналізовано тематику та зміст 99 періодичних видань. Особливу увагу приділено часописам, які не тільки констатували факти та відтворювали певні події, а й оцінювали, аналізували явища та закономірності економічного, суспільно-політичного та культурного життя краю, окреслювали проблеми та шукали шляхи їх вирішення. Визначено роль преси у формуванні національної свідомості українців, згуртуванні народних мас навколо ідеї створення окремого українського автономного краю та проголошення незалежної держави, в утвердженні державницьких ідей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр337) + Ч612.3(4Укр)516
Шифр НБУВ: РА312192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Романчук О.К. 
Історична публіцистика як складова системи державотворення та самоорганізації громадянського суспільства в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.К. Романчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено роль історичної публіцистики, як важливої складової систем розкриття сутності нашого минулого, державотворення, самоорганізації посттоталітарного суспільства в Україні у суспільство громадянське. Обгрунтовано правомірність застосування в журналістській практиці системного підходу до вивчення історичних фактів, суспільних явищ. Викладено філософські та політичні позиції учасників даних процесів, зокрема у таких аспектах, як мораль, культура, мова в комплексі системних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4УКР) + Т3(4УКР)64-5
Шифр НБУВ: РА313380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бойко О.В. 
Зовнішньополітичний образ України та чинники його формування в друкованих англомовних ЗМІ в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Бойко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. досліджень. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Здійснено контент-аналіз публікацій на українську тематику у зарубіжних англомовних мас-медіа, завдяки чому визначено консолідований політичний образ України, сформований у свідомості закордонних споживачів інформації. Досліджено теоретичний і практичний аспекти творення нових технологій формування об'єктивного зовнішньополітичного іміджу України. Наведено напрями цілеспрямованого ефективного використання інформації держави та про країну. Запропоновано шляхи використання іміджевого потенціалу щодо переорієнтації міжнародної громадської думки про Україну з метою її інтеграції у європейський і світовий політичний, економічний та культурно-інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА317054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Панасенко Е.А. 
Ідеал учителя у вітчизняній педагогічній журналістиці другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.А. Панасенко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософської, психологічної та журналістської літератури визначено теоретичні засади формування образу ідеального учителя, підгрунтям якого став християнський ідеал людини. Визначено передумови виникнення ідеалу, обгрунтовано його сутність і структуру, з'ясовано етапи, пріоритетні тенденції, чинники, що вплинули на формування ідеалу педагога. Розкрито провідну роль самовдосконалення у наближенні вчителя до ідеалу, розглянуто шляхи його втілення в діяльності педагогів зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА314139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Хоменко Т.М. 
Трансформація жанру проповіді у сучасній україномовній публіцистиці (Євген Сверстюк, Мирослав Маринович - Україна, Іван Ортинський - Німеччина): Автореф. дис... канд. філол.наук: 10.01.08 / Т.М. Хоменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 18 с. — укp.

З'ясовано особливості історичної рухомості проповідницького жанру. Досліджено вплив християнства на проблематику проповіді як публіцистичного виступу на морально-етичну тему особливої соціальної ваги у різні культурно-історичні епохи. Доведено авторитарність ідеї та мови Святого Письма у публіцистичному дискурсі сучасності. Проаналізовано роль проповідницької публіцистики у формуванні сучасної людини. Висвітлено світоглядну концепцію та аргументаційну базу модерної проповіді, яка розвивається поряд з іншими публіцистичними жанрами (аналітичною кореспонденцією, концептуальним інтерв'ю, науково-популярними статтями, есе). Розглянуто комунікаційні принципи та діалогічну природу морального типу мислення у сучасному контексті мультимедіа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 + Ш4о1.447 + Э37-462.1 + Ш5(4Укр1Б334
Шифр НБУВ: РА315582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Цісак В. 
Трансформація преси в Польщі і Україні в контексті суспільних змін (1989 - 1999 рр.): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / В. Цісак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 42 с. — укp.

Проаналізовано основні складові системи преси: розвиток законодавства про пресу та правове поле діяльності друкованих засобів масової інформації, політичний та економічний клімат, його вплив на функціональність, а також ефективність преси, основні типологічні сегменти друкованої періодики обох країн (диференціація преси згідно з її видами, функціями та ринковими нішами), основні аспекти професійної діяльності журналістів як агентів (центральних діючих суб'єктів) системи преси. Визначено характер взаємних відносин зазначених складових у середині системи зовнішніх чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР) + Ч612.4(4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА312805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сніцарчук Л.В. 
Українська сатирично-гумористична преса Галичини 20 - 30-х рр. ХХ ст.: історико-функціональний аспект та інтерпретаційні особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.В. Сніцарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження української сатирично-гумористичної преси Галичини міжвоєнного періоду. Узагальнено досвід її попередників - часописів австро-угорської доби. Розглянуто загальні аспекти становлення, розвитку й умов функціонування зазначеного виду преси. Вивчено змістову наповненість часописів, визначено пріоритетність тем. Проаналізовано особливості сатиричної інтерпретації інформаційно-хронологічного матеріалу. З'ясовано роль преси в інтенсифікації процесу загальнонаціонального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6 + Ш5(4Укр)6-337 + Ш5(4Укр)6-379
Шифр НБУВ: РА318033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Колісник Ю.В. 
Преса національних меншин України як засіб їх самоствердження в умовах становлення української державності (1992 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ю.В. Колісник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Всебічно й об'єктивно розглянуто та проаналізовано вплив демократичних перетворень в Україні на відродження етнічних меншин. Досліджено роль і значення преси нацменшин у їх національно-культурному розвитку, визначено її дієвість. На конкретних матеріалах періодики 1992 - 1999 рр. вивчено діалектику взаємозв'язків титульної нації та нацменшин, показано практичне поєднання національних та інтернаціональних цінностей. Особливу увагу приділено вихованню толерантності - запоруки міжнаціональної єдності та стабільності. Доведено, що збільшення обсягів інформаційного забезпечення, видання національної преси - характерні прояви вільного розвитку етнічних меншин за умов української державності, яка забезпечує належні права та свободи громадян різних національностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-56 + Ч612.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бутиріна М.В. 
Комунікативні фактори функціонування публіцистичних текстів (на матеріалі журналів "Літературно-науковий вісник" і "Питання філософії та психології"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.В. Бутиріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади масової комунікації (на прикладі журналів "Літературно-науковий вісник" і "Питання філософії та психології"). Масив текстів, який раніше вивчався в хронікально-описовому аспекті, проаналізовано в контексті теорії комунікації. Методологія комунікативної репрезентації журналістського тексту, запропонована як доповнення до загальноприйнятого висвітлення історико-журналістського матеріалу, дає змогу в повному обсязі розглянути екстралінгвістичне "буття" публіцистичного виступу, розшифрувати не лише поверхневі значення, але й імпліцитно виражені. Ідентифіковано низку жанроутворювальних факторів публіцистики, а також виявлено метатекстові елементи, які є передумовою задовільного перебігу процесу комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161
Шифр НБУВ: РА313497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського