Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (204)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (186)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612.4(4Укр)72$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Релігія   
1.

Гузенко С.М. 
Висвітлення проблем історії церкви України-Русі (Православ'я давньоруського періоду) на сторінках журналу "Труды Киевской духовной академии": Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / С.М. Гузенко ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше часопис у журналі "Труды Киевской Духовной Академии" (ТКДА) досліджено як важливе для сучасного релігієзнавства богословсько-історичне джерело, вивчено головні аспекти історії давньоруської Церкви, висвітлені на сторінках цього провідного друкованого органу українських істориків Церкви другої половини XIX - початку XX ст. Визначено проблематику журналу та охарактеризовано його наукову спадщину в сучасному контексті. Аргументовано концепцію журналу щодо ключових проблем історії давньоруського православ'я. Відзначено, що часопис відіграв важливу роль у вітчизняній історичній науці, сприяв значному примноженню історико-релігієзнавчих знань. Доведено цінність публікацій часопису та можливість їх використання у сучасних історико-релігієзнавчих студіях, особливо у галузі дослідження проблематики історії православ'я давньоруського періоду. Визначено роль журналу ТКДА в українській дорадянській історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-34 + Ч612.4(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА317457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Квіт С.М. 
Дмитро Донцов і "Літературно- Науковий Вістник" ("Вістник") на тлі розвитку української літератури і журналістики 20-х - 30-х років. Ідеологічні, естетичні та організаційні принципи: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / С.М. Квіт ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання журналістської, есеїстичної, ідеологічної та видавничої спадщини Дмитра Донцова, головного редактора журналу "Літературно-Науковий Вістник" (ЛНВ), що видавався у Львові у 1922 - 1939 рр. Його діяльність розглянуто на тлі доби - у відношенні до історії української періодики,в контексті тогочасних естетичних та ідеологічних шукань і літературного процесу. Окремо розглянуто значення та комунікативний резонанс ЛВН. Особливу увагу приділено естетично-ідеологічній доктрині Дмитра Донцова та середовищу "вістниківців", зокрема їх впливу на українське політичне життя міжвоєнної доби та періоду Другої світової війни. Досліджено генезу поглядів діяча, який увійшов в історію як ідеолог українського націоналізму. Окреслено герменевтичну методологію Донцова, наголошено на можливості її застосування для оцінки культурного та політичного життя сучасної України. Досвід видання популярного журналу, яким був ЛНВ, може бути практично використаний сучасними видавцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6-8 Донцов Д. + Ч612.4(4Укр)72
Шифр НБУВ: РА311765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Колесніченко У.О. 
Домінантні мотиви у християнських дитячих журналах сучасної України: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / У.О. Колесніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування домінантних мотивів у християнських дитячих виданнях України 1890 - 1939 рр. ("Дзвінок", 1890 - 1914 рр., "Утро жизни", 1908 р., "Молода Україна", 1908 - 1912 рр., 1914 р., "Світ Дитини", 1914 - 1939 рр., "Волошки", 1917 р., "Дзвіночок", 1931 - 1939 рр.) і доби незалежності ("Ангелятко", "Агнець", "Богдан", "Вертоград", "Водограй", "Зернятко", "Незабудка", "Отрок.ua", "Радость моя", "Свет Рождества", "Сто талантів", "Шишкин лес"). Запропоновано нову типологію українських християнських дитячих журналів, розкрито їх значення у процесі духовного розвитку українських дітей. Досліджено неперервність традицій українського виховання, яку забезпечує християнська журнальна періодика України. Проаналізовано такі домінантні (християнські) мотиви у різножанрових творах дитячих журналів: "Божа воля - понад усе", "будь-які здібності, талант - це Божий дар", а також мотиви чуда Божого, милосердя, любові до ближнього, любові та поваги до батьків, любові до братів наших менших, євхаристії, сили віри та молитви. Показано значення дитячої періодики як засобу комунікації та передачі юному поколінню інтелектуального та духовного потенціалу суспільства. Розкрито позитивний вплив даних видань на формування християнського світогляду українських дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш88:Ч612 + Ч612.4(4УКР)722.1 +
Шифр НБУВ: РА368163

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ярошенко Т.О. 
Електронний журнал в системі інформаційних ресурсів бібліотеки: друга половина ХХ - початок ХХІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Т.О. Ярошенко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес становлення та розвитку електронного журналу як засобу наукової комунікації та складової інформаційних ресурсів сучасної бібліотеки. Проаналізовано еволюцію наукового журналу, розглянуто передумови його виникення й основні етапи розвитку (модернізації, інновації, трансформації) у контексті світових тенденцій. Визначено основні функції, характеристики та переваги наукового електронного журналу, розглянуто існуючі стандарти його створення та розповсюдження. Обгрунтовано концептуальні, науково-методичні та практичні напрями роботи бібліотек з електронними журналами на всіх етапах їх розвитку. Розкрито особливості управління колекціями електронних журналів у бібліотеках. На підставі вивчення практичного досвіду провідних бібліотек світу за останні 10 - 15 років розроблено технологічну схему й основні принципи управління колекціями електронних журналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)72 с51 + Ч736.831.22 с51 +
Шифр НБУВ: РА357077

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Антипчук Н.В. 
Журнал "Молода Україна": місце і роль у розвитку української дитячої літератури: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Антипчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та діяльності журналу "Молода Україна" упродовж усього періоду його існування. У контексті українського національного відродження здійснено спробу показати вплив часопису на розвиток дитячої літератури та літературного життя. Висвітлено значущість журналу для української культури в цілому. Розглянуто питання специфічного дитячого наративу в українській літературі на прикладі проаналізованих творів. У журналі реалізовано концепцію дитинства, що зумовлювала довірливе спілкування дорослих і дітей, у межах культурного проекту, що грунтувався на універсальних уявленнях про природу істини, добра, користі, порядності, краси, а також утверджував національні цінності за умов дискримінації української мови та культури. Співробітниками часопису були О.Пчілка, Л.Українка, Г.Григоренко, С.Черкасенко, Н.Кибальчич, С. Васильченко, М.Рильський.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-319 + Ч612.4(4УКР)722 г +
Шифр НБУВ: РА354786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Семенко С.В. 
Журнал "Рідний край" і літературний процес початку XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.В. Семенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вперше у формі монографічного дослідження проаналізовано програмні настанови та публіцистичні виступи часопису у контексті української журналістики Наддніпрянщини, розкрито їх значення у піднесенні національної свідомості української інтелігенції. Відзначено злагоджену та цілеспрямовану творчу діяльність редакційного комітету журналу. З'ясовано, що збагачення художнього процесу, науково-естетичної думки відбувалося шляхом численних публікацій у часописі художніх творів, різних за жанрами і стильовими особливостями, а також літературно-критичних розвідок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-319 + Ч612.4(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА309014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сушкова О.М. 
Періодичні видання для жінок в Україні: динаміка розвитку та концептуальні особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.М. Сушкова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто історію становлення журнального сегмента для жінок у засобах масової інформації України, подано типологічну характеристику системи українських часописів для жінок. Виявлено соціальні й економічні передумови появи на вітчизняному ринку засобів масової інформації елітарного типу видання, часописів для широкої аудиторії та преси жіночих громадських організацій і проаналізовано форми та методи їх впливу на різні прошарки читацької аудиторії. Відзначено, що розглянуті часописи певним чином впливають на формування стилю життя, поведінки, морально-етичних норм, а також світоглядні засади жіночої аудиторії. Детально проаналізовано основні тематичні аспекти публікацій, визначено функції масових видань і преси громадських жіночих організацій. Виявлено позитивні та негативні риси матеріалів в аспекті формування образу жінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)712.6 + Ч612.4(4УКР)722 +
Шифр НБУВ: РА340845

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кулішенко Л.А. 
Проблема національного виховання в педагогічній пресі сучасності (за період з 1991 до 2004 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.А. Кулішенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше зроблено спробу цілісного аналізу висвітлення проблеми національного виховання у вітчизняній педагогічній журналістиці за період з 1991 до 2004 рр. Відібрано публікації науково-педагогічних журналів з дослідженої проблеми та визначено зміст національного виховання на сучасному етапі розвитку вітчизняної педагогічної науки. На підставі характеристики матеріалів, проведеної за даними роками, виявлено тенденцію щодо актуалізації питання в українському суспільстві. Створено інформаційну модель національного виховання. Виявлено сучасний стан національного виховання. Обгрунтовано роль вітчизняної педагогічної журналістики у висвітленні освітянської проблеми. Досліджено формування ідеї національного виховання на сторінках педагогічної преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4Укр)722 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА351792

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Кузіна 
Роль "Літературно-наукового вісника" в національному відродженні України (київський період 1907-1919 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Наталія Вікторівна Кузіна ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч612.4(4УКР)72 "ЛНВ"
Шифр НБУВ: РА322589

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Євменчук О.В. 
Роль часопису "Журнал Міністерства шляхів сполучення" у розгортанні наукових досліджень з техніки залізничного транспорту: 1865 - 1875 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.В. Євменчук ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено функціонування часопису "Журнал Міністерства шляхів сполучення" (1865 - 1975 рр.), який висвітлював питання техніки залізничного транспорту та транспортного господарства. На сторінках часопису друкували свої статті визначні вітчизняні залізничники, а саме: М.О.Белелюбський, П.В.Бліох, Д.І.Гібшман, Д.І.Журавський, С.Д.Карейша, С.В.Кербедз, П.П.Мельников, М.П.Петров, В.Салов, О.Чупров. Відзначено важливість праць з будівництва й експлуатації залізниць, колії та колійного господарства, будівництва залізничних мостів, техніки рухомого складу, паливних проблем на залізницях. Зауважено, що використання матеріалів часопису "Журнал Міністерства шляхів сполучення" є неодмінною умовою відтворення процесу розвитку залізничного транспорту в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2 г(4УКР) + Ч612.4(4УКР)723.2:О2 +
Шифр НБУВ: РА356230

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бейліс Л.І. 
Українська бібліотечна періодика 1991 - 2005 років: основні тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.І. Бейліс ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано систему української фахової бібліотечної періодики, яка складається в Україні, починаючи з 1990-х рр. Надано загальну характеристику фаховій періодиці, проаналізовано її підвиди, а саме: інформаційні бюлетені, журнали, наукові збірники. Розглянуто окремі видання в аспекті місця, яке вони займають у системі професійної комунікації, структури, контенту, авторського складу (у тому числі науковий статус й інтеррегіональний аспекти), галузевої приналежності, персоналій головних редакторів і членів редколегій. Запропоновано елементи для їх типологічної, системної характеристики. Визначено тенденції розвитку цієї системи. Здійснено історіографічний аналіз проблеми, вивчено основні тематичні та гносеологічні підходи до її вирішення, які були застосовані російськими й українськими вченими. На базі аналізу архівних джерел, наукових статтей та матеріалів, а також періодичних видань висвітлено процес створення системи української бібліотечної періодики у контексті історичної перспективи, починаючи з першої половини XX ст. Досліджену проблему розглянуто з використанням функціонального підходу до вивчення професійної періодики, який полягає у розгляданні жанротвірних факторів, які визначають жанри документальних джерел наукової інформації (ДДНІ). Запропоновано поняття, які уточнюють фактори застарілості або актуальності конкретних ДДНІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)713.2:Ч73 + Ч612.4(4УКР)723.2:Ч73 +
Шифр НБУВ: РА345198

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сегеда 
Формування типу військового видання в процесі Українського державотворення 1917-1920 рр. (за матеріалами часопису "Стрілець"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Сергій Павлович Сегеда ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6 + Ч612.4(4Укр)72 "Стрілець"
Шифр НБУВ: РА310810

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського