Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (309)Книжкові видання та компакт-диски (380)Журнали та продовжувані видання (253)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ113(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Божинський Н.І. 
Національні традиції у формотворенні предметно-просторового середовища народного житла (на прикладі Східної України): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Н.І. Божинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано роль народного житла в житті українців, досліджено історичний шлях, що перейшло народне житло. Розглянуто історичні умови розвитку Східної України. Показано природні матеріали й оздоби до будіництва, предметно-просторове середовище народного житла. Простежено етносоціальні й антропокультурні чинники розвитку народного житла Східної України щодо формотворення, соціальний склад поселенців відповідно до життєвих умов. Досліджено антропоморфність народного житла, поетику народного житла Східної України. З'ясовано природу поетики народного житла, що розвиваючись на грунті традиціоналістичної культури, набула вигляду певних "правил". Розглянуто ергономічні принципи народного житла щодо формотворення. Показано сьогочасні тенденції оберегу та розвитку народного житла, нормативні засади формотвору щодо традиційного середовища народного житла. Досліджено сакральну роль речі та місця в народному житлі та становище народних майстрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)0-17
Шифр НБУВ: РА371680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бондаренко І.В. 
Передумови і тенденції стильового розвитку храмової архітектури Слобожанщини (друга половина XIX-початок XX ст.): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.В. Бондаренко ; Акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена виявленню передумов і тенденцій стильового розвитку храмової архітектури Слобожанщини (друга пол. XIX - початок XX ст.). На підставі вивчення архівних матеріалів введені у науковий обіг проектні матеріали харківських єпархіальних архітекторів та встановлена їх величезна роль у формуванні образу храмових споруд. Визначені типологічні та об'ємно-просторові аспекти формоутворення храмових споруд та проведено аналіз творчих методів архітекторів, що сприяли цьому процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)5-2 + Щ117.166(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вечерський В.В. 
Архітектура й містобудування України доби Гетьманщини (Особливості становлення і розвитку. 1648 - 1781 рр.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Вечерський ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку архітектури та містобудування доби Гетьманщини (1648 - 1781 рр.) у географічних межах сучасної території України. Досліджено джерельну базу, наголошено на важливості картографічних матеріалів з історії містобудування та джерельній значущості пам'яток містобудування й архітектури. Вивчено соціально-економічні, культурні та фахові засади формування архітектури та містобудування, закономірності формування, розвитку містобудівних утворень (міст і сіл), оборонних і монастирських комплексів. З'ясовано розпланувально-просторові вирішення й архітектурно пластичні, стильові особливості основних типів будівель і споруд. Доведено та вперше кількісно означено регіональну нерівномірність архітектурного та містобудівного розвитку, а також наведено класифікацію типів монастирських комплексів. Визначено панівну стилістику архітектури доби Гетьманщини, а також місце та роль архітектурно-містобудівної спадщини цієї доби в розвитку української архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)331-2 + Щ113(4УКР)4-2
Шифр НБУВ: РА312066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Водзинський Є. Є. 
Принципи та методи охорони видового розкриття пам'яток архітектури в краєвиді історичних міст (1970-і - 1990-і рр.): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Є. Є. Водзинський ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2011. — 29 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження з метою вирішення актуальних завдань охорони активної композиційної ролі пам'яток архітектури (ПА). Вдосконалено методику охорони архітектурно-містобудівної спадщини в частині збереження основного характеру силуетів, панорам, перспектив та інших історично та художньо цінних видів. Вирішено загальні питання з проблематики охорони видового розкриття пам'яток архітектури та розроблено конкретні пропозиції з регулювання нового будівництва та реконструкції з урахуванням її вимог для кожного з досліджуваних міст Середньої Наддніпрянщини. Визначено структуру видового розкриття ПА та закономірностей візуальної взаємодії пам'яток з навколишніми об'єктами. Виявлено території, пов'язані з видовим розкриттям пам'яток, визначено принципи його охорони. Розроблено методику видового розкриття пам'яток та впровадження її у відповідні науково-проектні розробки для визначення меж і режимів зон охорони пам'яток, а також проекти розпланування, забудови та реконструкції даних міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР) л60 + Щ110.5
Шифр НБУВ: РА384586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Горбик О.О. 
Стильові риси архітектури провінційного католицького барокового храму (на прикладі костьолів Київщини і Волині): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.О. Горбик ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Історію європейських архітектурних стилів IX - XVIII ст. розглянуто як формальне вираження католицької християнської парадигми, обгрунтовано тезу, що ці стилі географічно не поширюються за межі католицького світу, а хронологічно - за межі XVIII ст., становлення стильових моделей католицького храмобудівництва є взаємозалежним з формуванням специфічно католицьких стильових типів чернечих організацій; охарактеризовано храми романських бенедиктинських конгрегацій, готичних жебруючих орденів, барокових реформованих та новоутворених контрформаційних орденів. Обгрунтовано необхідність під час визначення регіональної специфіки архітектурних шкіл храмобудування враховувати діоцезальну та провінційно-орденську приналежність об'єктів та доведено, що розвиток регіональних традицій храмобудування пов'язаний саме з буттям діоцезальної організації земель, підпорядковується приписам діоцезальних нормативних документів; натомість розповсюдження пан'європейських стильових тенденцій пов'язане з ойкуменічною діяльністю орденських організацій, кожна з яких має певні стильові уподобання. Зібрано та опрацьовано дані щодо католицького храмобудування IX - XX ст. на Київщині та Волині, виявлено пріоритетне значення періоду бароко. Визначено періодизацію місцевого католицького барокового храмобудування, до наукового обігу введено системно впорядкований перелік пам'яток. Вивчено системну цілісність розрізнених об'єктів, сформульовано ознаки їх стильових напрямків та архітектурних типів католицького храмобудування, визначено їх генезу та систему взаємовпливів. Наголошено на диференціації української барокової архітектури на принципово відмінні лінії: українського національного православного бароко та католицького колоніального бароко на Україні, зазначено незалежність останнього в межах першого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)4-211 + Щ117.166(4УКР)4-211 + Э375.09(4УКР)-655 +
Шифр НБУВ: РА325287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Грицюк Л.С. 
Творча спадщина Євгена Нагірного та її значення для розвитку архітектури України: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Л.С. Грицюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

Здійснено систематизацію творчої спадщини Є.Нагірного, всебічно проаналізовано творчий доробок архітектора у контексті вимог епохи. Сформульовано методику дослідження на підставі аналізу робіт попередників щодо вивчення діяльності персоналій та визначено особливості архітектурної діяльності Є.Нагірного в об'ємно-планувальному, композиційному та стильовому аспектах. Висвітлено значення його творчого доробку для сьогоднішніх архітектурних процесів в Україні. Відзначено, що напрацьовані Є.Нагірним об'ємно-планувальні вирішення об'єктів сакральної архітектури можуть стати підставою для доповнення нормативної бази щодо даного будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6-8 Нагірний Є. + Щ117.166(4УКР331)6 +
Шифр НБУВ: РА334358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Диба Ю.Р. 
Архітектура українських храмів-ротонд другої половини Х - першої половини XIV століть: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Ю.Р. Диба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нові матеріали натурних, історико-бібліографічних та історико-архівних досліджень, що дозволило розширити перелік українських храмів-ротонд. Відомі храми-ротонди систематизовано за принципом інформативності та достовірності матеріалів натурних досліджень, фіксацій та обгрунтованістю їх архітектурної інтерпретації. Визначено основні закономірності побудови планувальної та об'ємно-просторової структури архітектурної форми храмів-ротонд. Обгрунтовано прийняті рішення щодо їх планувальних та об'ємно-просторових реконструкцій. Проаналізовано ідейний зміст архітектурного образу храмів-ротонд. Визначено основні тенденції розвитку архітектурно-композиційних традицій храмового ротондального будівництва княжої доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)3 + Щ117.166(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Заславець Т.М. 
Типологічні засади архітектурно-планувальної структури соціального та комерційного житла: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Т.М. Заславець ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито актуальні питання створення соціального житлового фонду та розходження архітектурно-планувальної структури соціального та комерційного житла. Обгрунтовано гіпотезу щодо соціальної диференціації населення та забезпечення його відповідним житлом. Визначено базові принципи ахітектурно-планувальних рішень соціального та комерційного житла. Соціальне житло рекомендовано формувати згідно з визначеними принципами, головним з яких є принцип мінімізації, а для комерційного житла - принцип оптимізації. Розроблено номенклатуру житлових будинків двох рівнів комфорту за типологічними ознаками, орієнтацією, поверховістю. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення архітектурно-типологічних ознак соціального та комерційного житла за місцем розташування, характером житлової забудови та розвитку по вертикалі, об'ємно-просторовою структурою. Розроблено пропозиції за формулою заселення квартир для соціального та комерційного житла, визначено розрахункову площу на одну людину для соціального та комерційного житла. Наведено рекомендації щодо формування архітектурно-планувальних рішень соціального та комерційного житла оптимального та підвищеного рівнів комфорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.21-022.5 + Щ113(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА344153

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Кіба М.П. 
Архітектурно-художні характеристики римсько-католицьких храмів на південній та східній Україні (кінець XVIII - початок XX століття): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.П. Кіба ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено розвиток церкового будівництва у кінці XVIII - на початку XX ст. у контексті історичної традиції українського римсько-католицького зодчества. Установлено, що в архітектурі римсько-католицьких церков регіону були втілені традиційні структурно-морфологічні, стильові й композиційні рішення, а також нові форми, що відповідали напрямкам європейського культового зодчества кінця XVIII - на початку XX ст. Відзначено, що засади формоутворення храмів збагачені культурою полінаціональних (у містах) і мононаціональних (у колоніальних поселеннях) релігійних спільнот, що дало змогу виявити національну специфіку зодчества. Внаслідок незадовільного стану та руйнування церков запропоновано напрямки поновлення збережених храмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР)5 + Щ113(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА332829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ковпаненко Н.Г. 
Архітектурно-мистецька спадщина України у вітчизняних історичних дослідженнях (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Н.Г. Ковпаненко ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Систематизовано внесок у збирання джерел і вивчення вітчизняних пам'яток провідних наукових товариств і губернських вчених архівних комісій Наддніпрянщини. Встановлено особистий внесок окремих учених, їх здобутки у розробці питань, пов'язаних з вітчизняною культурною спадщиною. Проаналізовано праці Д. Багалія, М. Грушевського, М. Кузьміна, Г. Павлуцького, А. Прахова, К. Широцького. Досліджено вплив Всеросійських археологічних з'їздів на процес розгортання студій архітектурно-мистецької спадщини України, їх напрями та проблематику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5 + Щ113(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА372350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Кордунян О.П. 
Принципи пропорціонування в архітектурних типах громадських будівель і споруд України: автореф. дис... канд. архіт. наук: 18.00.02 / О.П. Кордунян ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 22 с. — укp.

Висвітлено історію формування, головні фактори, що вплинули на пропорціонування як науку та метод. Зіставлено системи пропорціонування і підтверджено, що в минулому проектування завжди велося з урахуванням пропорціонування. Встановлено, що переважна кількість архітекторів проектує інтуїтивно. Визначено, що найбільш актуальним синкретичним пропорціонуванням за умов сучасної України є метод золотого перетину; та розроблено його найважливіші принципи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н71-02 + Щ110.5 + Щ113(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА365975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Крамарчук Х.П. 
Поетичний образ архітектурно-предметного середовища (на прикладі української народної архітектури): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Х.П. Крамарчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

Вперше визначено світоглядні, естетичні, теоретичні засади формування поетичного образу архітектурно-предметного середовища. Встановлено роль етнопсихічного феномену поетичного мислення в утворенні образу архітектурно-предметного середовища української народної архітектури. Визначено зміст понять поетики та поетичного образу архітектурно-предметного середовища. Розкрито емоційно-настроєвий та інформаційно-формотворчий потенціал поетичного образу української народної архітектури з використанням методики вивчення поетики засобами послідовної фіксації поетичного образу архітектурно-предметного середовища (метапоетики, автопоетики та міфопоетики). Проаналізовано основні характеристики поетичного образу: архетип, генотип, морфотип. Визначено умови розкриття смислів символу на трьох рівнях пізнання світоустрою - універсально-теоретичної мови, мови природи та біології людини, мови соціальної та побутово-предметно-речової. Розроблено засоби формування поетичного образу архітектурно-предметного середовища, зокрема формальні способи вираження поетичного образу, прийоми і тематичні коди художньої мови. Обгрунтовано принципи формування поетичного образу та методичні засади застосування ускладнених символьно-знакових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 + Щ113(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА336671

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Крейзер І.І. 
Еволюція пластичної мови стиля Ар Деко у вітчизняній архітектурі кінця 20-х - 50-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.І. Крейзер ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено композиційні принципи щодо пластичності у вітчизняній декоративній архітектурі кінця 1920 - 1950 рр., що зародилась та розвивалась паралельно авангардному напрямку, зокрема, "перехідного періоду", а також стиль "сталінська архітектура". Виявлено основні етапи розвитку уявлень про стиль Ар Деко в архітектурі вітчизняних та західних досліджувачів. На підставі результатів вивчення вітчизняної архітектури даного періоду з трьох позицій - семантики (змістів), морфології (архітектурні форми) та синтаксису (композиційні техніки) показано, що її мова побудована за тими принципами, що і мови західноєвропейського й американського різновидів стилю Ар Деко, а відмінними рисами є ідейність, монументальність, гіперболізація. Виявлено три етапи розвитку пластичної мови у вітчизняній архітектурі у контексті західноєвропейського й американського різновидів стилю Ар Деко. Відзначено, що кожен етап характеризується формуванням особливого типу та називається: конструктивний, ретроспективний і ретроспективно-орнаментальний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА333753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мірошник Н.С. 
Православні монастирські комплекси України (Принципи функціональної і естетичної реабілітації): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Н.С. Мірошник ; Акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено духовній, архітектурно-естетичній та функціональній реабілітації православних монастирських комплексів в Україні. Виявлено фактори історико-соціального плану, які зумовили еволюцію характеру будівництва монастирських комплексів, містобудівне значення ансамблів у формуванні планувальної структури населених пунктів, композиційні закономірності побудови монастирів, стилістичну своєрідність їхніх основних елементів. Методика дослідження базується на історико-архітектурному аналізі першоджерел, натурному обстеженні збережених пам'яток монастирської архітектури. При цьому застосовано порівняльно-історичний, типологічний методи та метод графічних реконструкцій. Перший розділ - "Аналіз історичного процесу зародження і розвитку монастирських комплексів" - присвячено узагальненню попередніх досліджень з теми дисертації, проаналізовано історичні основи формування монастирських комплексів та їх роль у суспільстві. Виявлено основні етапи розвитку архітектурно-планувальної системи монастирів в історичному контексті. Обстежено основні групи будівель на території комплексів. Проведено аналіз візуального сприйняття об'ємно-просторової та планувальної структури монастирів. На основі цього узагальнено архітектурно-мистецьку роль монастирських комплексів в історичному середовищі. У другому розділі - "Дослідження монастирських комплексів України з метою їх реставрації та реабілітації" - здійснено аналіз технічного стану монастирів, починаючи з 1917 року і до нашого часу. Розглянуто чинники деформацій та руйнацій споруд. Виявлено історико-культурну значущість архітектурних пам'яток у комплексі та визначено прямованість пам'яткоохоронних заходів. Досліджено фактори, що сприяють реабілітації значущості монастирів у системі поселень. Третій розділ - "Методичні заходи реабілітації монастирських комплексів у сучасних умовах" - присвячено виявленню методики реабілітації, регенерації та реставрації монастирів і їх окремих споруд з метою їх функціонування. Виділено основні принципи включення сучасних споруд у монастирський комплекс з метою надання комплексу втраченої містобудівної значущості. Вперше простежено процес формування монастирських комплексів України як просторово-підпорядкованої системи, що винникла внаслідок дії факторів суспільно-економічного і естетико-культурного плану. Монастирі були організаційним чинником "історичного ландшафту" українських міст та поселень, виконували роль своєрідного каталізатора просторового розвитку урбаністичних утворень, надаючи останнім неповторного архітектурного обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)927.166.083 + Щ117.166(4УКР)083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Осиченко Г.О. 
Методичні основи реконструкції композиційних структур історичних міст (на прикладі міст Центральної України): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Г.О. Осиченко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методичний підхід щодо реконструкції композиційної структури (КС) міста, пов'язаний з архітектурною регламентацією забудови історичного середовища на підставі вивчення морфології та типології елементів КС. Визначено принципи та методи реконструкції КС історичних міст. Виявлено факторну залежність диференціації архітектурного середовища історичного міста від просторової організації історико-культурної спадщини та морфологічних типів середовища. Розроблено метод виявлення морфоструктури архітектурного середовища історичного міста. Апробовано методику визначення архітектурних регламентів забудови історичного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР) + Щ110.83 + Щ110.511 +
Шифр НБУВ: РА343311

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Проскуряков В.І. 
Принципи розвитку архітектурної типології українського театру: Автореф. дис... д-ра архіт.: 18.00.02 / В.І. Проскуряков ; Київ. нац. техн. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

Досліджено питання генези українського театру та його архітектури, виявлено основні засади побудови простору, організації дії, визначено типи, структуру їх об'ємно-просторової організації та принципи проектування. Систематизовано історію формування українського театру, запропоновано хронологію її періодизації, встановлено основні типи. Наведено класифікацію театрів на прикладі великого міста, розроблено пропозиції щодо організації театральної мережі. Наведено приклади розроблених пропозицій нових типів театральних будинків. Визначено основні напрямки розвитку існуючих типів. Запропоновано методологічні засади проектування театрів в Україні в майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр) + Щ117.16(4Укр) + Н712.42-022
Шифр НБУВ: РА319788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Проскуряков 
Принципи архітектури спілки Ф.Фельнера і Г.Гельмера і їх розвиток в Україні: автореф. дис... канд. архітект.: 18.00.01 / Олексій Вікторович Проскуряков ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)5/6 + Щ113(4АВС)5-8 Гельмер Г. + Щ113(4АВС)5-8 Фельнер Ф.
Шифр НБУВ: РА365898

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Сазонова Ю.Ф. 
Архітектурно-художні принципи формування рекреаційного середовища в індивідуальній малоповерховій житловій забудові (на прикладі котеджних містечок): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Ю.Ф. Сазонова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику оцінювання та варіантів вибору рішень архітектурного формування об'єктів рекреаційного середовища (РС) індивідуальної житлової забудови. Визначено ієрархічну структуру системи "рекреаційне індивідуальне житло" й основні фактори, що впливають на естетичну організацію РС індивідуальної житлової забудови. Досліджено особливості функціонального й архітектурно-художнього формування структурних елементів РС такої забудови. Розроблено теоретичні положення з формування РС в організованій індивідуальній житловій забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н826 + Щ113(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Селищева І.І. 
Колористика в системі композиційних засобів архітектури модерну в Україні: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.І. Селищева ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліжено проблему колористики у системі композиційних засобів архітектури модерну в Україні. На підставі аналізу зразків архітектури усіх трьох гілок модерну (декоративної, національно-романтичної та раціоналістичної) показано, що фасади будівель мають специфічну колористичну палітру, на формування якої вплинули традиційні етнічні кольорові культури регіонів України та колористичні тенденції архітектури західноєвропейського модерну. Прийоми колористики у системі композиційних засобів реалізувалися на основі контрастних і нюансних гармонійних палітр, які виявляли об'ємно-просторову структуру зразків архітектури трьох гілок модерну в основних регіонах України. Розглянуто проектні функції-цілі колористики у системі композиційних засобів стиля "модерн" в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6-239 + Щ110.541 +
Шифр НБУВ: РА349303

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Трошкіна О.А. 
Особливості семантики у формуванні образу представницької архітектури України: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.А. Трошкіна ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Представницькою архітектурою визначено групу будівель громадського призначення, зокрема, резиденції, дипломатичні та комерційні представництва, будівлі адміністративно-управлінського призначення тощо, які відображають змістовність певної епохи, підкреслюють яскраво виражений її образ. Показано, що протягом свого історичного розвитку дана архітектура виробила сталі семантичні принципи, за допомогою яких розпізнається її функціональне призначення та втілюються в свідомість людей певні суспільні ідеї. Запропоновано семантичні методи формування образу об'єктів представницької архітектури, які вирізняються з-поміж інших типологічних груп. Розроблено принципи формоутворення будівель представницького призначення. Проаналізовано характерні знаки-символи, що визначають їх образ. Визначено прийоми їх сучасного практичного використання

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6 + Щ110.16 +
Шифр НБУВ: РА344666

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського