Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (647)Журнали та продовжувані видання (808)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4МОЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Проценко В. В. 
Агентський договір: порівняльно-правовий аналіз за законодавством України та Республіки Молдова: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. В. Проценко ; НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження агентського договору за цивільним законодавством України та Республіки Молдова. Розроблено теоретичні положенння, які розкривають юридичну природу агентського договору в Україні та Республіці Молдова. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення нормативного регулювання агентського договору даних країн. Вперше здійснено порівняльно-правове дослідження питань правового регулювання агентського договору за сучасних умов підприємницької діяльності, господарювання, міжнародної інтеграції. Визначено загальні ознаки та специфіку агентських договорів у законодавстві України та Республіки Молдова. Розкрито та з'ясовано динаміку агентських договорів, визначено їх місце в системі договорів. Сформульовано висновки, а також рекомендації щодо подальшого вдосконалення цивільного, господарського законодавства України та міжнародного приватного права з питань правового регулювання агентських відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.83 + Х839(4МОЛ)211.83 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА376976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Цуцук В.О. 
Агроекологічна і біологічна оцінка ресурсів Молдови для виробництва і зберігання столового винограду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 05.18.03 / В.О. Цуцук ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 32 с. — укp.

Вивчено, оцінено та узагальнено агрокліматичні ресурси, які забезпечують отримання столового винограду для тривалого зберігання у всіх зонах республіки Молдови. Наведено біологічну та технологічну характеристики сортів винограду за їх якістю, лежкоздатністю та транспортабельністю. Розроблено прогнози ефективності зберігання винограду за умов теплозабезпечення, вологості, сонячної радіації природних зон, а також принципи створення сортового та екологічного конвеєрів виробництва і споживання столового винограду у період збору та зберігання. Удосконалено математичні підходи щодо визначення впливу метеорологічних факторів на лежкоздатність винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 + П26-99(4Мол),022
Шифр НБУВ: РА308604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Хаджирадєва В. П. 
Бессарабія напередодні та в роки Другої світової війни: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. П. Хаджирадєва ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем, пов'язаних з подіями, що відбувалися на теренах Бессарабії напередодні та в період Другої світової війни. Визначено місце регіону в зовнішньополітичних розрахунках Румунії, СРСР і Німеччини, простежено еволюцію "бессарабського питання" упродовж 1930 - поч. 1940-х рр. Висвітлено особливості та наслідки походу Червоної армії в Бессарабію та Північну Буковину 28 червня - 5 липня 1940 р., а також процес радянізації приєднаних територій. Простежено процес складання агресивного альянсу Гітлер - Антонеску та його експансіоністські плани. Викладено хід підготовки та бойових дій на теренах від Прута до Дністра на початковому етапі агресії німецько-румунських військ проти СРСР, показано їх вплив на загальну ситуацію на "Східному фронті". Розкрито специфіку структури, компетенцію й основні напрями діяльності румунської окупаційної адміністрації в Бессарабії. З'ясовано особливості "остаточного розв'язання єврейського питання" та карально-репресивної практики у краї. Проаналізовано форми та засоби антифашистського руху Опору і його результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4МОЛ)62
Шифр НБУВ: РА377410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дейнека Н.В. 
Боротьба підпільників і партизан південно-західної України і Молдавії проти румунського окупаційного режиму (1941 - 1944 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Дейнека ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано суть окупаційного режиму та досліджено боротьбу населення територій південно-західної України та Молдавії проти нього у роки Великої Вітчизняної війни в підпільних групах і організаціях, партизанських загонах і з'єднаннях. Проведено порівняльний аналіз окупаційного режиму у цих двох країнах. Висвітлено причини, що заважали успішній організації діяльності підпілля, а також партизанської боротьби. Наведено перелік партизанських і підпільних груп і загонів, розкрито етапи їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)622.5 + Т3(4МОЛ)622.5 +
Шифр НБУВ: РА353175

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Балух О.В. 
Буковина у складі Молдавської держави у 40-х роках XIV-першій третині XVI ст. (воєнно-політичний аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Балух ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано значення краю у контексті зовнішньо-політичних відносин Угорщини, Польщі, Великого князівства Литовського, Османської імперії та Молдавської держави. Встановлено, що у досліджуваний період на території регіону відбулися істотні політичні зміни, тісно пов'язані з періодичними іноземними нашестями, внаслідок яких відбувалися важливі перетворення, що сприяли його розвитку у складі Молдавської держави до прийняття нею васальної залежності від Османської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)4-05 + Т3(4МОЛ)42 +
Шифр НБУВ: РА370891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Дирун А.В. 
Динаміка суспільно-політичного розвитку республіки Молдова в контексті етнополітичного конфлікту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Дирун ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено методи дослідження формування політичних партій і суспільно-політичних рухів у контексті розвитку кожного етапу етнополітичного конфлікту. Доведено, що взаємовплив електоральних циклів у Молдові та Придністров'ї на ступінь інтенсивності етнополітичного конфлікту. Досліджено прояви даного процесу в динаміці партійного будівництва та електорального успіху політичних сил, які виступають за різні варіанти та методи вирішення Придністровського конфлікту. Проаналізовано місце та роль України у вирішенні Придністровського конфлікту та вперше визначено етапи посередницької діяльності Києва. Аргументовано, що динаміка розвитку Придніпровського конфлікту свідчить про відмову від застосування насильства як методу його вирішення. Обгрунтовано тезу про доцільність використання аналізу формування політичних інститутів як інструментарію моніторингу міжнаціональних протистоянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф69(4МОЛ)28 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА336890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Коцур В. В. 
Етнополітичний конфлікт у Придністров'ї в контексті українсько-молдовських міждержавних відносин: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / В. В. Коцур ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено причини конфліктогенності та геополітичне значення Придніпровського регіону Молдови в постбіполярній геополітичній системі. З'ясовано етнополітичну специфіку та сутність конфлікту в Придністров'ї, історичні умови, причини та фактори його виникнення, вплив на українсько-молдовські та інші міждержавні відносини, а також потенціал цих відносин у врегулюванні конфлікту. Проаналізовано позиції учасників конфлікту та "третіх" сторін, зацікавлених у деконфліктизації етнополітичної ситуації в регіоні. Доведено, що етнополітичний конфлікт у Придністров'ї продукує загрози національній безпеці Молдови та України, а також стабільності в усій Центрально-Східній Європі. Висвітлено досвід українсько-молдовсього співробітництва у вирішенні питань нормалізації суспільних відносин у регіоні на принципах забезпечення територіальної цілісності та державного суверенітету Республіки Молдова. Обгрунтовано авторську періодизацію, проаналізовано інтереси, можливості та ресурси політики України щодо врегулювання Придністровського конфлікту. Сформульовано пропозиції, врахування яких, на думку автора, сприятиме мінімізації суспільних загроз, пов'язаних з етнополітичним кофліктом у Придністров'ї, та формуватиме необхідні передумови досягнення євроінтеграційних цілей України та Молдови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4МОЛ5) + Ф4(4УКР),9(4МОЛ)
Шифр НБУВ: РА381679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петрова І.В. 
Зовнішньополітичні чинники врегулювання Придністровського конфлікту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Петрова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження впливу зовнішньополітичних чинників на врегулювання Придністровського конфлікту. Виявлено причини та передумови його виникнення, висвітлено його еволюцію на всіх етапах перебігу. Доведено, що цей конфлікт є ареною боротьби інтересів не тільки його безпосередніх учасників, а й міжнародних гравців - Росії, України, Румунії, США, ЄС та ОБСЄ. Здійснено порівняльний аналіз їх політики стосовно конфлікту. Визначено основні результати дипломатичної діяльності посередників щодо врегулювання етнополітичного конфлікту. Проаналізовано геополітичну структуру Чорноморського регіону, стабільності та безпеці якого загрожують існуючі на його теренах етнополітичні конфлікти. Визначено переваги та недоліки існуючих моделей врегулювання Придністровського конфлікту та запропоновано концепцію врегулювання. Здійснено прогностичний аналіз варіативності розвитку подій, взаємпов'язаних з Придністровським конфліктом. Розроблено рекомендації щодо формування зовнішньополітичної стратегії України та врегулювання цього конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф4(4Мол)64-(0) + Ф4(4УКР)64-(4Мол) +
Шифр НБУВ: РА348542

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Димченко 
Культурно-просвітницька діяльність закладів та організацій культури Придністровського регіону Республіки Молдова у пострадянський період (1991-2006 рр.): автореф. дис... канд. культурології: 26.00.06 / Микола Вікторович Димченко ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4МОЛ)744
Шифр НБУВ: РА365406

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Стовбчатий М.М. 
Особливості створення лісових культур у дібровах Придністров'я: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / М.М. Стовбчатий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано способи створення лісових культур для вирощування високопродуктивних лісових насаджень (з перевагою у складі дуба звичайного) на суцільних зрубах. Запропоновано технологію реконструкції незадовільних за складом і станом насаджень. Узагальнено вітчизняний досвід лісовідновлення та реконструкції лісових насаджень у дуже сухих та сухих дібровах. Розроблено екологічно доцільну та економічно обгрунтовану технологію лісовідновлення та реконструкції незадовільних за станом і складом насаджень, що найменшою мірою порушує лісове середовище на базі використання елементів природного поновлення, зокрема, супутніх порід та кущів, характерних для корінних типів фітоценозів. Встановлено, що впровадження запропонованої технології сприяє створенню високопродуктивних насаджень і забезпечує збереження природоохоронних функцій лісових територій і біорізноманіття. Наведено рекомендації щодо покращання процесу лісовідновлення на суцільних зрубах та реконструкції незадовільних насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-4(4МОЛ5) +
Шифр НБУВ: РА353907

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Богачик 
Північна Бесарабія дореформеного періоду (1812-1868 рр.): соціально- економічний, суспільний та освітній розвиток: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Тамара Степанівна Богачик ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4МОЛ=9УКР)47/5
Шифр НБУВ: РА365957

Рубрики:

      
12.

Плаксенко М. Л. 
Придністровська проблема та її вплив на реалізацію інтересів України у Чорноморському регіоні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / М. Л. Плаксенко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Визначено вплив невирішеного придніпровського конфлікту на реалізацію національних інтересів України у Чорноморському регіоні. Розглянуто основні підходи до вивчення етнополітичних конфліктів, зокрема, виявлено основні теоретичні підходи до дослідження придністровського конфлікту. Проаналізовано традиції використання поняття "заморожений конфлікт", висвітлено авторське бачення цього явища. На основі аналізу механізмів врегулювання придністровського конфлікту визначено найвірогідніший з них, який відповідає інтересам України у Чорноморському регіоні. На основі аналізу придністровського конфлікту та національних інтересів України визначено вплив неврегульованості даного конфлікту на реалізацію інтересів України у Чорноморському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4МОЛ5) + Ф4(4УКР),9(922.8)
Шифр НБУВ: РА385736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тадіян В.В. 
Розвиток початкової освіти в Бессарабії (1918-1944 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.В. Тадіян ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація містить дослідження розвитку початкової освіти в Бессарабії (український Придунайський край) у період перебування краю у складі королівської Румунії. На основі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел та літератури виявлені основні фактори, що детермінують розвиток початкової освіти і кожного її компонента, які розглядались з позиції системного підходу, створена і перевірена гіпотетична схема динаміки розвитку початкової освіти у визначений період, розкриті особливості організації навчально-виховного процесу і формування змісту освіти у початкових класах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4МОЛ)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Зибачинський І.В. 
Соціально-економічний, суспільний та культурний розвиток Північної Бессарабії у другій половині XIX - на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Зибачинський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 18 с. — укp.

На нових методологічних засадах з використанням неопублікованих документів з різноманітних джерел висвітлено розвиток суспільного та політичного руху Північної Бессарабії у другій половині XIX - на початку XX ст. У контексті неупереджених позицій відображено революцію 1905 - 1907 рр. на північнобессарабських землях та її наслідки. Охарактеризовано процес розвитку освіти та медицини регіону. Досліджено національний, соціальний і релігійний склад населення. Висвітлено процес розвитку економіки краю, розглянуто процес зародження та діяльності органів місцевого самоврядування. Подано динаміку змін характеру землеволодіння краю, висвітлено питання формування та діяльності органів земського самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5 + Т3(4МОЛ)5 +
Шифр НБУВ: РА340160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Чучко М.К. 
Соціорелігійні аспекти повсякденного життя православного населення північної частини Молдавського воєводства та австрійської Буковини (друга половина XVI - початок ХХ ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.К. Чучко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено закономірності розвитку церковно-релігійного життя православного населення північних волостей Молдавського воєводства й австрійської Буковини на прикладі соціорелігійних реалій другої половини XIV - початку XX ст. Розкрито особливості формування адміністративно-територіального та церковно-адміністративного устрою буковинського краю у період молдавського й австрійського володарювання, проаналізовано кількісні показники місцевого населення, визначено його етнічну та конфесійну структури, а також характер міжконфесійних взаємин. Наведено характеристику вищої православної церковної ієрархії краю, парафіяльного духовенства та чернечого життя у монастирях. Особливу увагу приділено дослідженню церковних таїнств та обрядів життєвого циклу віруючої людини, дозвілля буковинських селян, відвідування ними церкви у святкові дні. Наведено характеристику богослужіння в Православній Церкві на Буковині, проаналізовано характер релігійності місцевого православного населення, відзначено схильність селян до забобонів. Висвітлено організаційно-канонічні засади церковного будівництва й іконопису в північних волостях Молдавського воєводства та трансформацію їх нормативних засад в австрійській Буковині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР-4ЧЕН)-34/35 + Э372.09(4МОЛ)-34/35 + Т3(4МОЛ)0-55 + Т3(4УКР337)0-55 +
Шифр НБУВ: РА359536

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Мельничук Г.Л. 
Становлення та еволюція зовнішньої політики Республіки Молдова (1991 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.Л. Мельничук ; Черні. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та еволюції зовнішньої політики Республіки Молдова у 1991 - 2005 рр. Визначено внутрішньо- та зовнішньополітичні фактори, що вплинули на формування самостійної зовнішньої політики держави, розглянуто процес її міжнародного визнання. Доведено, що придністровський та гагаузький конфлікти негативно вплинули на міжнародний імідж Молдови. На підставі вивчення численних історичних джерел та документальних матеріалів розкрито сутність основних напрямків зовнішньої політики РМ та механізми її реалізації. Досліджено участь та діяльність республіки у міжнародних та регіональних організаціях, зокрема, проаналізовано еволюцію відносин Молдови з ЄС та співробітництво з НАТО, розглянуто розвиток двосторонніх відносин з країнами-сусідами - Україною та Румунією, а також з головним економічним і стратегічним партнером - Російською Федерацією. Зроблено висновок, що процес становлення та розвитку зовнішньої політики Республіки Молдова відбувався під впливом внутрішньополітичної ситуації та зовнішніх факторів. З'ясовано, що на сучасному етапі головна стратегічна мета зовнішньої політики держави - вступ до ЄС і конструктивна співпраця з країнами СНД, а основні напрямки її розвитку - західно- та східноєвропейський. Виділено три етапи становлення та розвитку зовнішньої політики Республіки Молдова, на базі яких розкрито механізми формування, прийняття та реалізації зовнішньополітичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4МОЛ)64-6 + Ф4(4МОЛ)64 +
Шифр НБУВ: РА351957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Федорова А.І. 
Старообрядницькі общини Південної Бессарабії у XIX - першій половині XX ст.: історико-конфесійний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.І. Федорова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням результатів польових етнографічних досліджень, архівних матеріалів проаналізовано основні етапи становлення старообрядницьких поселень у Південній Бессарабії. Виявлено особливості політики різних урядів щодо старообрядців даного регіону. Розглянуто діяльність протирозкольницьких місіонерів південного регіону щодо привернення старообрядців на бік синодальної церкви, а також протидію цьому старообрядців. На підставі всебічного аналізу залучених документів розкрито діяльність старообрядницької Ізмаїльської єпархії, визначено дії єпископів у справі підтримки міцності старообрядництва. Грунтовно досліджено існування церков та монастирів як чинників консолідації старообрядців. Розглянуто побутову релігійність старообрядців, що дало змогу виявити притаманний їй дуалізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4МОЛ)5-55 + Э372.242.091(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336543

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дмитренко 
Человек на рынке труда: социальные проблемы занятости и безработицы: Автореф. дис... канд. социол. наук: 22.00.04 / Светлана Матусовна Дмитренко. — Кишинев, 2000. — 49 с. — Текст на молд. языке. - Описано по переводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4МОЛ)240.5
Шифр НБУВ: РА310002

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського