Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7602)Журнали та продовжувані видання (21754)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ПОЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 204
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пилипенко В.М. 
Антитурецький дискурс в політичній думці Речі Посполитої середини ХVI - середини ХVII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Пилипенко ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено аналіз суспільно-політичної думки Речі Посполитої щодо питань, пов'язаних з турецько-татарською загрозою та спроб убезпечитись від неї. Проаналізовано понад 100 публіцистичних текстів середини XVI - середини XVII ст. та значну кількість сеймової та сеймикової документації, листування між найвищими урядниками. Це сприяло кращому розумінню ставлення еліти Речі Посполитої до загрози з півдня, яка була постійним фактором існування держави. У ході дослідження простежено залежність літератури від зовнішньо- та внутрішньополітичних факторів, визначено основні сюжети антитурецької літератури даного періоду, проаналізовано значення "турецького" питання в роботі воєводських сеймиків та вальних сеймів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)432-7 + Ф1(4ПОЛ)43 +
Шифр НБУВ: РА368139

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Касьяненко Л.О. 
Виконавська інтерпретація фактури прелюдій Ф.Шопена: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.О. Касьяненко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему виконавської інтерпретації фактури на прикладі трактування "Прелюдій" opаторії 28 для фортепіано Ф.Шопена. Вперше комплексно розглянуто питання виразного потенціалу виконавської інтерпретації фортепіанної фактури. Проаналізовано й узагальнено систему засобів виразності, що використовуються для виконавського втілення фактури твору. Розроблено понятійний апарат, адекватний меті, завданням і методиці дослідження. Синтезовано наукові досягнення дослідження фактурних явищ у галузі теоретичного музикознавства та теорії музичного виконавства. Виявлено та проаналізовано стильові витоки "Прелюдій", закорінених у музиці епохи бароко. Запропоновано жанрову класифікацію твору, що не дублює існуючі підходи. Визначено та проаналізовано певні тенденції трактувань музичного твору, а також питання виразних можливостей та нескінченної множини виконавської інтерпретації фортепіанної фактури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.052.4-03(4ПОЛ)5-81 Шопен + Щ315.472-712
Шифр НБУВ: РА313805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
4.

Карпухіна Т. О. 
Відносини між українцями і поляками на початковому етапі Другої світової війни (вересень 1939 - червень 1941 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Т. О. Карпухіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано українсько-польські міжетнічні відносини на початковому етапі Другої світової війни (1939 - 1941 рр.). Здійснено комплексний аналіз форм і методів боротьби українського та польського підпілля проти окупаційного режиму. Досліджено суспільно-політичне та громадське життя українців і поляків за умов радянізації Західної України у 1939 - 1941рр., процес встановлення радянського тоталітарного режиму та депортації польського й українського населення. Визначено вплив українців і поляків у сфері діяльності громадських закладів і державних установ. Проаналізовано становлення польсько-українських відносини на території Закерзоння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-6 + Т3(4ПОЛ)62-6
Шифр НБУВ: РА373421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Морушко О.О. 
Військовий аспект діяльності польських партій Королівства Польського і Галичини напередодні та на початку Першої світової війни: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.О. Морушко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему польської присутності на теренах Російської імперії на початок Першої світової війни й основні причини підтримки царської Росії на початку війни переважною частиною польської знаті та впливовою Народно-демократичною партією. Розкрито основні аспекти проавстрійської позиції Польської партії Соціалістичної - "Фракції революційної", відтворено історію розвитку польських парамілітарних формувань на теренах Галичини напередодні Першої світової війни. Висвітлено антивоєнну позицію Соціал-демократичної партії Королівства Польського і Литви та Польської партії Соціалістичної-лівиці напередодні та на початку Першої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)52 + Т3(4УКР331)52 +
Шифр НБУВ: РА365234

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Пшемислав Уліаш Б. 
Вплив польсько-українських зв'язків на розвиток вищої медичної освіти і науки в Польщі та Україні до початку XX століття: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.04 / Б. Пшемислав Уліаш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проведено широкомасшабний комплексний аналіз творчих взаємозв'язків польської й української медицини в галузі медичної освіти та науки за значний історичний період - з XV до початку XX ст. Узагальнено значення перенесення польськими вченими-медиками досвіду університетів середньовічної Європи та медичних факультетів польських університетів та становлення і розвиток перших в Україні навчальних закладів (Острозька школа, Замойська академія), де медицина вперше в Україні вивчалась, як наука. Наведено результати взаємозв'язків і взаємовпливу медичного факультету Київського університету, як одного з центрів підготовки лікарів-поляків середини XIX - початку XX ст., з навчальними медичними закладами Польщі в частині перенесення здобутків і досвіду українських наукових шкіл і передових вчених-медиків у розвиток вищої медичної освіти в Польщі, формування польських національних наукових медичних шкіл, започаткування медиками-поляками нових наукових напрямків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4ПОЛ) р3
Шифр НБУВ: РА380542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Войнаровський А.В. 
Встановлення тоталітарного режиму в Польщі у 1944 - 1948 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Войнаровський ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі архівних матеріалів і опублікованих джерел здійснено комплексне дослідження встановлення тоталітарного режиму в Польщі у період 1944 - 1948 рр. Проаналізовано історіографію даного історичного процесу. Охарактеризовано чинники, які сприяли політичному розвитку польського суспільства. Розглянуто протистояння між політичними партіями, а також внутрішньопартійну боротьбу. Визначено роль зовнішнього фактора у відбудові державності у повоєнній Польщі, зокрема домінування впливу СРСР. Визначено особливості діяльності політичних сил, їх заходи у справі проведення реформ у повоєнному польському суспільстві. Проаналізовано трансформацію його соціальної структури за умов становлення тоталітарного режиму. Визначено вплив адміністративно-управлінських заходів влади як важливого чинника соціальної дезорганізації. Висвітлено взаємозалежність і взаємозумовленість процесів соціальної аномії та насадження тоталітаризму комуністичного взірця у Польщі. Визначено специфіку тоталітарної моделі у Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)623-5 +
Шифр НБУВ: РА357443

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Левко У. Е. 
Герменевтичні аспекти кіноінтерпретації художнього твору (на матеріалі екранізації художньої прози Станіслава Лема): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / У. Е. Левко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано герменевтичний вимір візуального інтерпретування літературного твору. Розглянуто різні шляхи рецепції літератури засобами візуальних мистецтв, висвітлено проблемні місця інтерсеміотичного перекодування. Досліджено семантичні зміщення у кінематографічному інтерпретуванні наукової фантастики на рівні персонажів (візуальні конкретизації образів Піркса, Тихого, дійових осіб роману "Соляріс"), хронотопу фікційного світу, нарації. Простежено інтерпретативні можливості різних жанрів кіно, зокрема, анімаційного фільму. Конкретизовано явище конфлікту інтерпретацій ("Соляріс"). Розглянуто ідеологічний та мультикультурний виміри діалогу текст-інтерпретація, особливості реалізації горизонтів сподівання базового твору в кінотексті. Залучено широке контекстуальне тло на рівні наукового та художнього дискурсів. Приділено увагу вербальним аспектам візуалізації в іншомовному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.045:Щ37 + Ш5(4ПОЛ)6-4 Лем С. 892 + Щ374.046 + Щ374.040.9
Шифр НБУВ: РА375764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
9.

Прицюк Н.І. 
Демогеографічна ситуація українсько-польського пограниччя: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.І. Прицюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості формування та сучасний стан демогеографічної ситуації регіону, обгрунтовано її внутрішньорегіональні відмінності, вивчено найактуальніші проблеми й обгрунтовано шляхи їх розв'язання. Проаналізовано просторові особливості сучасних демографічних втрат. Досліджено вплив історичного, природного та соціально-економічного чинників у просторовому та часовому вимірах. З'ясовано головні тенденції демографічних процесів і виявлено особливості формування сучасної демогеографічної ситуації регіону. Проведено комплексний аналіз демогеографічної ситуації та картографічно відображено її внутрішньорегіональні особливості. Здійснено комплексне районування демогеографічної ситуації пограниччя згідно з регіональними особливостями географічного положення, соціально-економічного та демогеографічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64 + С73(4ПОЛ)64 + У049(4УКР)2 + У049(4ПОЛ)2 +
Шифр НБУВ: РА337790

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Савчук О.А. 
Депортації українців з Холмщини і Підляшшя в 1944 - 1947 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.А. Савчук ; Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості етнополітичних процесів на означеній території наприкінці Другої світової війни та в перші повоєнні роки, а також депортаційну політику тоталітарних режимів Польщі та СРСР, спрямовану на радикальне вирішення національного питання українсько-польського пограниччя. Показано позиції польського й українського політикуму щодо територіально-політичного самовизначення Холмщини та Підляшшя. Висвітлено політику уряду Польщі, його репресивно-каральні заходи, спрямовані на ліквідацію політичної опозиції українців, формування мононаціональної держави. Узагальнено перебіг, форми, методи, умови й етнокультурні наслідки депортацій українців у 1944 - 1946 рр. і 1947 р. З'ясовано вплив репатріаційно-депортаційних акцій на Холмщині та Підляшші на суспільно-політичну ситуацію в українському та польському соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)624 + Т3(4УКР33)624-299
Шифр НБУВ: РА374963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кіцак В.М. 
Депортація українців з Польщі в УРСР у 1944 - 1946 рр. та їх соціально-економічна адаптація: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Кіцак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 21 с. — укp.

Розкрито геополітичні причини депортації українського населення з Польщі. Проаналізовано етапи депортації українців з Польщі, розкрито та деталізовано особливості, а також суб'єктивні й об'єктивні чинники, що мали вплив на процес депортації на кожному його етапі. Висвітлено процес розселення депортованих на території УРСР та пояснено причини їх міграції з місць початкового поселення. Охарактеризовано особливості початкового етапу соціально-економічної адаптації українців Польщі в УРСР. Розглянуто особливості забезпечення урядом матеріальних і духовних потреб депортованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=4УКР)623-49 + Т3(4УКР33)623-2 +
Шифр НБУВ: РА326127

Рубрики:

      
12.

Кулина С.Я. 
Державне регулювання транскордонного економічного співробітництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / С.Я. Кулина ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення щодо державного регулювання транскордонних економічних відносин. Розвинуто термінологічний апарат економічної науки. Класифіковано нормативно-правові акти транскордонного співробітництва. Наведено практичні рекомендації щодо подальшого розвитку українсько-польського транскордонного співробітництва. Визначено заходи їх оптимізації. Опрацьовано польський досвід єврорегіоналізації. Запропоновано основні напрями реформування українського законодавства з питань єврорегіональної політики, гармонізації його з acquis communautaire (законодавством ЄС) та шляхи вдосконалення українсько-польських транскордонних економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21,01 + У9(4ПОЛ)80-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Флешар Е. 
Дидактичні основи підготовки студентів - майбутніх вчителів біології до реалізації екологічної освіти: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Е. Флешар ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 41 с. — укp.

Досліджено особливості підготовки майбутніх вчителів до екологічної освіти школярів. Розроблено концепцію формування готовності студентів - майбутніх вчителів біології та охорони навколишнього середовища, зміст екологічних знань до курсу біології, а також методику їх засвоєння в ході лабораторних занять на місцевості в системі орнітологічних і фенологічних спостережень. Виявлено ознаки готовності вчителя до екологічної освіти, розроблено систему педагогічних засобів, що забезпечують її формування, установлено закономірності ефективної організації цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Ч489.518.5 + Е.р(4ПОЛ)21-34,022
Шифр НБУВ: РА305497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Гісем О.В. 
Дипломатичні відносини між Польщею та УСРР 1921 - 1923 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Гісем ; Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На основі запропонованого трактування надбань вітчизняної та зарубіжної історіографії, вивчення певних архівних матеріалів, опублікованих документів, періодики та мемуарів висвітлено дипломатичні відносини між Польщею та УСРР на тлі всього комплексу міжнародних взаємостосунків 1921 - 1923 рр. Визначено їх зміст. Розкрито роль і місце дипломатії УСРР у радянсько-польських відносинах. Надано оцінку політиці Польщі щодо України та радянських республік, діяльності польських і радянських дипломатів. Відзначено тісний взаємозв'язок між дипломатією та розвідувальними спецслужбами держав того періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-64(4ПОЛ) + Т3(4ПОЛ)612-6 +
Шифр НБУВ: РА360656

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Григор'єва Т. Ю. 
Дипломатичні зносини Речі Посполитої з Османською імперією: посольства та дипломатичний церемоніал: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Ю. Григор'єва ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено дипломатичні зносини, зокрема, посольства з Речі Посполитої до Османської імперії протягом 1622 -1678 рр. Розглянуто процедуру укладання миру після Хотинської війни як першого повномасштабного миротворчого прецеденту в історії взаємин між двома державами. Визначено фактори, що підштовхували до збереження мирних взаємин упродовж 1624 -1667 рр. Встановлено причини та наслідки польсько-турецької війни 1672-1676 рр. Оцінено ефективність організації дипломатичних місій Речі Посполитої щодо Стамбула. Охарактеризовано дипломатичний церемоніал та наведено польські описи посольського прийому у порівнянні із результатами сучасних дослідницьких реконструкцій османського палацового порядку. Запропоновано інтерпретацію суперечливої інформації, наявної в даних описах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)43-6 + Т3(5ТУР)42-6
Шифр НБУВ: РА369842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Брацка М.В. 
Дискурс козацтва в поезії "української школи" польського романтизму: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / М.В. Брацка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено дискурс козацтва в поезії маловідомих представників "української школи" польського романтизму, яка є інтегральною складовою культурної парадигми українсько-польського пограниччя. "Українську школу" розглянуто у взаємозв'зку з літературою, історією, фольклором українського народу. Відзначено, що ідейно-естетичним центром творів поетів цієї школи є образ козака, надзвичайно популярний і поширений у польській літературі першої половини XIX ст. внаслідок екстраполяції європейських романтичних тенденцій звернення до історизму та фольклоризму. Розглянуто численні втілення образу козака у поетичних творах польських романтиків "української школи" у порівняльно-типологічному аспекті. З'ясовано, що топіка козацтва акумулює усе різноманіття топічних парадигм (свободи, кохання, поразки, помсти, смерті) і характеризується амбівалентністю зображення. Вивчено ментальні уявлення поетів даної школи про козацтво. Етнічні стереотипи (козака-українця, поляка, татарина, єврея), що мають місце в поезії "української школи", висвітлено у взаємному контексті та на підставі опозиції "свій" - "чужий". Встановлено, що особливої важливості у літературі пограниччя набуває категорія "іншого".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.11 + Ш5(4ПОЛ)-324 +
Шифр НБУВ: РА338180

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
17.

Альошина О. А. 
Діяльність Арсена Річинського в контексті українізації Православної церкви в Польщі (20 - 30-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / О. А. Альошина ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 20 с. — укp.

На основі грунтовного опрацювання архівних джерел і відповідної наукової літератури проаналізовано формування його суспільно-політичних поглядів, громадську діяльність, наукову роботу. Показано провідну роль А. Річинського в підготовці та проведенні Луцького церковного з'їзду, з'ясовано його внесок в роботу Українського виконавчого центрального комітету. Досліджено здобутки громадсько-церковної праці А. Річинського впродовж 1930-х рр. Розкрито обгрунтування ним проблеми запровадження української мови, а також засад соборноправності в практику церковного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4ПОЛ=УКР)-36 + Э372.271-36-028 Річинський, А. В. (1892-1956)
Шифр НБУВ: РА379953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Нападій Я.Г. 
Діяльність демократичної опозиції в Польщі у 70-х роках ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Я.Г. Нападій ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення даних літературних джерел досліджено діяльність демократичної опозиції в Польщі у 1970-х рр. Здійснено комплексний аналіз основних форм і методів боротьби польської опозиції в цей період за демократизацію всіх сфер суспільно-політичного життя країни, здобуття Польщею справжнього суверенітету. Виконано порівняльний аналіз форм і методів діяльності опозициційних угруповань. Розглянуто шляхи еволюції суспільно-політичної демократичної опозиції, визначено її основні завдання та роль у розбудові структур громадянського суспільства. Проаналізовано процеси структуризації та радикалізації опозиційного руху, характерні для другої половини 1970-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Пол)63-48
Шифр НБУВ: РА317803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Руда О.В. 
Дослідження історії України в польській історіографії кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.В. Руда ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано вивчення польськими дослідниками кінця XIX - початку XX ст. основних проблем історії України, зокрема, локалізації українських теренів, генези польсько-українських взаємин, впливу укладення Люблінської, Берестейської уній на розвиток польських і українських земель, виникнення та діяльності козацьких формувань, причин і наслідків козацьких повстань XVI - XVII ст., гайдамацького руху й українського національного відродження. Значну увагу приділено політичним подіям, проаналізовано соціально-економічні, культурні явища українського минулого, оскільки саме політичні події були головним предметом вивчення більшості тогочасних польських істориків. З'ясовано вплив на польську історичну науку методологічних змін у європейській історіографії зламу століть, а також тогочасних суспільно-політичних умов, що склалися у польських землях. Представлено діяльність і здобутки наукових інституцій, історичних товариств і шкіл, що тоді існували. За результатами дослідження визначено досягнення та втрати польської історіографії кінця XIX - початку XX с. у висвітленні історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ПОЛ)-1(4УКР)5 + Т1(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА340344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гриневич Т. Б. 
Дослідження історії України в польській історіографії міжвоєнного періоду: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Т. Б. Гриневич ; Держ. ком. арх. України, Укр. н.-д. ін-т арх. справи та документознавства. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості історіографічної рефлексії над подіями давньоруського періоду, суспільно-політичним і культурним життям українських земель у складі польсько-литовської держави, історією козацтва, процесом національного відродження українського народу в XIX ст. Проаналізовано основні традиції висвітлення проблем історичної україніки й їх переосмислення у міжвоєнній польській історичній науці. Охарактеризовано значимість історичних міфів і стереотипів в інтерпретації української проблематики польськими науковцями. Обгрунтовано, що на оцінки подій минулого України у працях істориків значною мірою впливали ідеологічні та суспільно-політичні процеси, які відбувалися у польському суспільстві в міжвоєнний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ПОЛ)61-Т1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА380502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського