Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-2ЛЬВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Мазепа Т.Л. 
Австрійський театр у Львові (1789 - 1872): історія, музичний репертуар, оперне виконавство, культурний контекст: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.Л. Мазепа ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі архівних джерел та матеріалів преси розкрито історичні умови та культурний контекст, проаналізовано взаємодію різних тенденцій, під впливом яких формувалися репертуарна політика театру та відбувалися зміни його орієнтації щодо ролі музичної частини репертуару, яка з часом стала провідною. Окремі етапи у межах усього періоду існування львівської австрійскої сцени виділено на підставі змін у його керівництві. Доведено провідну роль постаті антрепренерів, які забезпечували художньо-творчу та фінансову діяльність театру. Виділено три основних періоди, у межах кожного з них проаналізовано загальну спрямованість та функціональне призначення театру у багатоетнічному середовищі Львова, а також зміни у його репертуарі та складі трупи. Проведено порівняння з оперним репертуаром австрійських і німецьких, а також російських театрів. Висвітлено місце австрійського театру в інфраструктурі міста та його позитивний вплив на загальнокультурні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.3(4УКР-2ЛЬВ)4 +
Шифр НБУВ: РА327756

Рубрики:

      
2.

Бокало І. Ю. 
Архітектура втрачених церков м. Львова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. Ю. Бокало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектуру втрачених українських церков Львівщини ХІІІ - ХVІІІ ст. за писемними, картографічними та іконографічними матеріалами. Розроблено комплексну методику вивчення архітектури втрачених церков та алгоритм її застосування. Одержано повний перелік втрачених церков Львівщини - 24 об'єкти. Досліджено прицерковні території втрачених об'єктів в їх історичному розвитку. Визначено їх основні складові та будівлі, розташовані на них. Розглянуто планувальні та об'ємно просторові типи втрачених церков, а також формотворчі засади їх архітектури на підставі порівняльно-типологічного аналізу з існуючими та виявленими археологічно сакральними пам'ятками м. Львів та регіону. Розроблено рекомендації щодо впорядкування та відзнакування територій втрачених церков Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-2Льв) + Щ113(4УКР-2Льв.)927.166
Шифр НБУВ: РА369373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сидоренко В.Л. 
Гітарна традиція Львова як складова академічного народно-інструментального мистецтва України: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Л. Сидоренко ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості львівської гітарної школи, що на етапі становлення поєднала національну мистецьку характерність з ознаками австрійського та польського бідермаєру. Встановлено, що подальший розвиток гітарної творчості відбувався в контексті утвердження професійної гітарної освіти (відкритя гітарних класів у спеціальних музичних закладах), а також розвитку комунікативних чинників, зокрема, концертно-гастрольної діяльності. Охарактеризовано гітарну творчість М. Скорика, О. Козаренка, Б. Котюка, Б. Фроляк, О. Герасименко, А. Андрушка, яку розглянуто на прикладах композицій періоду зламу XX - XXI ст., що посіло надійне місце в репертуарі українських і зарубіжних виконавців, що позиціонують у гітарній музиці на світових теренах і сприяють перспективі подальшого розвитку національної творчо-виконавської гітарної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.64-73(4УКР-2ЛЬВ)6 +
Шифр НБУВ: РА366669

Рубрики:

      
4.

Андрієвська В. В. 
Камерно-інструментальний ансамбль у творчості львівських композиторів XX ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / В. В. Андрієвська ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено здобутки львівських композиторів у жанрі камерно-інструментального ансамблю в контексті тенденцій сучасної світової й української музики XX ст. Вперше здійснено спробу комплексного дослідження жанру камерного ансамблю, репрезентованого розмаїттям інструментальних складів за винятком сонати. Розглянуто камерно-інструментальний ансамбль у творчості львівських композиторів у контексті розвитку національних та європейських традицій з опорою на деякі стилістичні елементи неоромантизму, імпресіонізму, неокласицизму, неофолькльоризму й авангардних технік письма.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.23 + Щ313(4УКР-2ЛЬВ)6-81
Шифр НБУВ: РА375692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Білостоцький С.М. 
Кримінальне судочинство міста Львова XVI - XVIII ст. (за матеріалами війтівсько-лавничого суду міста Львова): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.М. Білостоцький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури й архівних документів досліджено проблеми організації та діяльності судової влади Львова в XVI - XVIII ст. на прикладі війтівсько-лавничого суду. Проаналізовано ступінь наукової розробки проблеми у вітчизняній і зарубіжній літературі. Досліджено джерела права, на основі яких функціонував війтівсько-лавничий суд міста. Розкрито суть поняття, розглянуто ознаки злочину та покарання у контексті чинних правових актів та діючої теорії покарання. Досліджено причини вчинення злочинів, види злочинів і покарання, що мали місце у судовій практиці Львова. Увагу приділено дослідженню складу війтівсько-лавничого суду, порядку обрання на посади та здійснення суддями їх повноважень; питанням проведення розслідування кримінальних справ, судовому розгляду у суді першої інстанції та апеляції. Установлено, що відсутність особистої свободи спричинила превалювання інтересів держави (громади) над інтересами людини. Показано, що кримінальне право визначало мінімальний набір соціальних правил, обов'язкових для виконання всіма членами громади, метою покарання було залякування загалу для запобігання вчинення правопорушень. Виявлено, що недоліками, які впливали на діяльність судової влади Львова, були неузгодженість норм магдебурзького права з королівськими привілеями, застосування принципів станової належності. Відзначено, що мали місце зловживання у питаннях обрання на посаду війта та лавників, порядку розгляду справ. На відміну від західноєвропейських міст практика застосування норм кримінального судочинства війтівсько-лавничим судом Львова характеризувалася більшою гуманністю та розважливістю. Зазначено про відсутність "чорної книги злочинців", вироків у справах так званого, "удаваного зла" (чаклунства, знахарства, єретицтва).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629.3 + Х2(4УКР-2ЛЬВ)4-629.111 +
Шифр НБУВ: РА362703

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Слюсар Т.М. 
Львівська камерно-інструментальна соната в історико-стильовій парадигмі розвитку жанру: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Т.М. Слюсар ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Розглянуто львівську камерно-інструментальну сонату (твори В. Барвінського, С. Людкевича, А. Солтиса, Т. Маєрського, С. Туркевича, М. Скорика, В. Камінського, О. Козаренка, Ю. Ланюка, Б. Фроляк) в історико-стильовій парадигмі розвитку жанру в загальноукраїнському та європейському контекстах. Показано, що перебуваючи у руслі історично сформованих жанрових типологій, львівська камерно-інструментальна соната вирізняється яскравістю і послідовністю втілення обраних композиторами стратегій. "Згортання" циклічної сонатної форми до одночастинності супроводжується авторизованістю розуміння сонатності: від іронічної реставрації традиційної циклічності через карнавальну стилізацію - до унікальних проектів узагальненої програмності, в основі якої лежить нове розуміння сакральності, авангардної сонорності, інструментальної театральності, вишуканої етнічності. Експериментування львівських композиторів у творенні авторських версій жанрів йде шляхом перегляду структури сонати, виконавського складу, задіяння підкресленої "фабульності", що лежать в основі більшості творів. Зазначено, що це виділило львівську камерно-інструментальну сонату як домінантний чинник розвитку жанру (особливо його постмодерної версії) в західно-українському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-2ЛЬВ)-29 + Щ315.041-4 + Щ315.23-0
Шифр НБУВ: РА372226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Скорик А.Я. 
Музичні програми регіонального телебачення в інформаційному просторі сучасності (на прикладі програм Львівського телебачення): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / А.Я. Скорик ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано мистецьку діяльність українських медійних засобів. Сформульовано основні соціокультурні принципи мистецьких, зокрема музичних програм телебачення, на прикладі регіональної студії Львівського телебачення (ЛТБ) і проаналізовано історичну зміну їх тенденцій відповідно до традицій краю та загальних засад діяльності культурно-мистецьких програм ЗМІ. Досліджено музичні програми Львівської обласної держтелерадіокомпанії протягом 50-ти років з часу її заснування. Проаналізовано становлення та розвиток музичних програм ЛТБ у масмедійному просторі України. Досліджено феномен блоку художніх (зокрема музичних) програм регіонального ЛТБ як специфічного регіонально-суспільного явища, в якому відображено окремі історико-культурні традиції краю, відмінні від інших регіонів України. Виявлено сприйнятливість музичних передач ЛТБ до специфіки духовно-культурної традиції краю. Проведено соціокультурний аналіз історичних етапів музичних програм ЛТБ у співвідношенні з аналогічними етапами музичних програм інших телекомпаній. Розроблено концепцію соціокультурної функції мистецьких програм у духовному житті краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.4(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + Щ382.3(4УКР-2ЛЬВ)-044.2 +
Шифр НБУВ: РА363061

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ваврух М.І. 
Образотворче мистецтво Львова кінця 1950-х - початку 1970-х років: проблема національної самоідентифікації: автореф. дис. канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / М.І. Ваврух ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 15 с. — укp.

Проаналізовано образотворче мистецтво Львова кінця 1950-х - початку 1970-х рр. Систематизовано творчий доробок художників- шістдесятників на базі певних джерел з урахуванням концепцій, розроблених у сфері мистецтва зазначеного часу. До наукового обігу введено та проаналізовано значну кількість творів, виявлено цінні погляди певних митців про різні аспекти художньої творчості. З'ясовано соціокультурні та духовно-моральні чинники появи у 1960-х р. нової парадигми розвитку українського образотворчого мистецтва. Проведено мистецькознавчий аналіз концепцій художників та зроблено висновок про значущість національно-самоідентифікаційного фактора у процесі визначення перспектив розвитку мистецтва Львова кінця 1950-х - початку 1970-х рр. Відзначено, що ці процеси були невід'ємними від загального тяжіння багатьох молодих художників до волевиявлення в особистому творчому розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-2Льв)63-17 +
Шифр НБУВ: РА336774

Рубрики:

      
9.

Міндрова З.М. 
Регулювання еколого-економічними процесами в містах (на прикладі м.Львова): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / З.М. Міндрова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено питання удосконалення державного регулювання раціонального використання природно-ресурсного потенціалу за умов великого промислового центру. Запропоновано теоретико-методологічні основи дослідження природно-ресурсного потенціалу міста як об'єкта економічного аналізу. Розкрито особливості розвитку еколого-економічних відносин у великому промисловому центрі в контексті якості проживання та розроблено методику диференціації плати за проживання в будь-якому екологічному районі міста. На підставі цієї методики виділено межі запропонованих екологічних районів Львова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР-2ЛЬВ)28
Шифр НБУВ: РА313553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Мілодан Т.Е. 
Розвиток виконавсько-педагогічних засад Фелікса Блуменфельда та Генріха Нейгауза в діяльності львівських піаністів (1950-1990 рр.): автореф. дис... канд. мистецтвозн.: 17.00.03 / Т.Е. Мілодан ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Для характеристики мистецьких позицій Ф. Блуменфельда та Г. Нейгауза введено поняття романтичної фортепіанної педагогіки - системи виховання піаніста, в якій естетичні принципи романтизму є світоглядним стрижнем, а прищеплення учневі емоційного сприйняття мистецтва, розвиток індивідуального творчого потенціалу та вміння мислити художніми образами - головними педагогічними завданнями, що зумовлює централізацію навчального процесу навколо домінантної засади первинності музично-слухових уявлень, акцентоване значення сфер почуття й інтуїції, а також використання комплексу методів, закорінених у психолого-сугестивній царині. Романтичні традиції Ф. Блуменфельда та Г. Нейгауза, принесені у львівську фортепіанну культуру другої половини ХХ ст., сприяли оновленню та збагаченню методики викладання. Досліджено фортепіанну педагогіку О. Ейдельмана, М. Крушельницької та їхніх вихованців, які працюють у Львові - М. Крих, О. Качевої, Л. Крих, Т. Старух, К. Колесси, П. Юрженка, Х. Гумецької, Н. Кашкадамової, Т. Слюсар, Н. Пастеляк, Й. Ерміня, та виявлено наявність у них спільних засад, що відносяться до романтичної фортепіанної педагогіки. Проведене дослідження дозволило наголосити на важливості для романтичної педагогіки сугестивного аспекту міжособистісного спілкування та охарактеризувати його. Міжособистісне спілкування вчителя та учня розглянуто як багатоаспектне явище та якісна площина педагогічної діяльності, що складається з мовного (вербального) та суттєвого (невербального) рівнів, причому останній має особливе, нерідко вирішальне, значення у фортепіанній педагогіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4Укр-2Льв)63-83 + Щ315.42-7р-89 +
Шифр НБУВ: РА368681

Рубрики:

      
11.

Мануляк О.М. 
Сакральна творчість львівських композиторів кінця ХХ - початку ХХІ ст. у контексті провідних тенденцій сучасної релігійної музики: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.М. Мануляк ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми релігійної музики. Вперше в українському музикознавстві здійснено спробу розробити універсальну систему типологізації творів, що належать до сфери релігійної музики. Запропоновано застосування двох основних термінологічних категорій: "релігійної музики" та "сакральної музики". Українську релігійну музику розглянуто як невід'ємну складову загальноєвропейських процесів мистецького розвитку. Результати досліджень засвідчили безперервність та актуальність розвитку української традиції релігійної музики. Її континуарність простежено навіть у роки окупації України комуністично-тоталітарним режимом. Виявлено характерні особливості в одних випадках консервації, в інших - розвитку національної традиції релігійної музики у творчості українських композиторів-емігрантів. Увагу зосереджено на сакральній творчості львівських композиторів кінця XX - початку XXI ст. Аналіз ряду творів, що належать до сфери сакральної музики, виявив унікальність творчих засобів львівських композиторів у поєднанні національних традицій української релігійної музики з актуальними західноєвропейськими мовностильовими новаціями у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-2ЛЬВ)64-81 + Щ318.93(4УКР-2ЛЬВ)64-81 +
Шифр НБУВ: РА366685

Рубрики:

      
12.

Когут І.Я. 
Становлення та розвиток місцевого управління містом Львовом: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / І.Я. Когут ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення та розвитку місцевого управління м. Львів. Проаналізовано його теоретико-методологічні засади і особливості функціонування. Запропоновано цілісну методологію сучасного управління розвитком міста. Проведено системний аналіз управлінської діяльності місцевих органів влади з виявленням особливостей її здійснення від часу становлення основ місцевого управління у Львові в XIII ст. до сьогодення. Визначено основні напрями вдосконалення сучасної організаційної структури місцевого управління містом і шляхи підвищення ефективності реалізації управлінських функцій із врахуванням зарубіжного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-2ЛЬВ)011.219
Шифр НБУВ: РА373306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського