Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (303)Журнали та продовжувані видання (432)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5ТУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Григор'єва Т. Ю. 
Дипломатичні зносини Речі Посполитої з Османською імперією: посольства та дипломатичний церемоніал: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Ю. Григор'єва ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено дипломатичні зносини, зокрема, посольства з Речі Посполитої до Османської імперії протягом 1622 -1678 рр. Розглянуто процедуру укладання миру після Хотинської війни як першого повномасштабного миротворчого прецеденту в історії взаємин між двома державами. Визначено фактори, що підштовхували до збереження мирних взаємин упродовж 1624 -1667 рр. Встановлено причини та наслідки польсько-турецької війни 1672-1676 рр. Оцінено ефективність організації дипломатичних місій Речі Посполитої щодо Стамбула. Охарактеризовано дипломатичний церемоніал та наведено польські описи посольського прийому у порівнянні із результатами сучасних дослідницьких реконструкцій османського палацового порядку. Запропоновано інтерпретацію суперечливої інформації, наявної в даних описах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)43-6 + Т3(5ТУР)42-6
Шифр НБУВ: РА369842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ірхін О.А. 
Зовнішньополітична стратегія США щодо Турецької Республіки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.А. Ірхін ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто зовнішньополітичну стратегію США стосовно Турецької Республіки, а такод сутність політики єдиної наддержави світу щодо окремої держави в контексті загальної геостратегії США. Розкрито базові переваги Туреччини як контрагента США у регіоні, описано механізм урахування інтересів Туреччини у політиці США. Досліджено особливості та механізми виокремлення політичною елітою США елементів турецького суспільства, вплив на які забезпечує реалізацію американського зовнішньополітичного курсу. Показано роль цивілізаційного чинника у процесі взаємодії США та Турецької Республіки, запропоновано модель турецького суспільства, яка підтримується американцями. Висвітлено еволюцію американських геостратегічних підходів на прикладі плану "Великий Близький Схід" і визначено роль Турецької Республіки в його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)6-(5ТУР) + Ф087 + Ф4(5ТУР)6 +
Шифр НБУВ: РА343026

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Левченко М.О. 
Італо-турецький конфлікт в контексті міжнародних відносин початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.О. Левченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Вперше розглянуто коло питань даної проблеми, які не знайшли належного висвітлення у вітчизняній науковій літературі. Доведено, що у межах італо-турецького конфлікту 1911 - 1912 рр. як самостійний учасник є арабський (лівійський) фактор, тобто за цілою низкою істотних ознак двосторонній конфлікт можна розглядати як тристоронній. Встановлено, що Лівія, яка відстоювала свої власні інтереси у боротьбі з Італією та у протистоянні з Туреччиною, була не об'єктом, а суб'єктом даної міжнародної кризи. Висвітлено причини, динаміку, результати та наслідки розв'язання італо-турецької кризи у формі збройного зіткнення. Акцентовано увагу на резонансному впливі колоніального конфлікту "молодої" Італії та "старої" Туреччини на увесь комплекс міжнародних відносин, що склався перед першою світовою війною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)52-6 + Т3(5ТУР)53-685 +
Шифр НБУВ: РА323206

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Крот В.А. 
Османська експансія в Південно-Східній Європі та зовнішня політика Польщі в останній чверті ХV - на початку ХVІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.А. Крот ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та еволюцію зовнішньої політики Польського королівства щодо південно-східних територій в останній чверті XV - на початку XVI ст. З'ясовано причини та суть змін, що обумовили втрату впливу держави у Причорномор'ї, а згодом і у всій Південно-Східній Європі. Розглянуто перебіг та результати відносин Польщі з Османською імперією, Кримським ханством, Угорщиною, Дунайськими князівствами у контексті османського наступу у Причорноморському регіоні. Висвітлено форми та методи реалізації зовнішньої політики Польського королівства у Південно-Східній Європі. Визначено передумови переходу Польщі до вирішення чорноморської проблеми військовим шляхом та її поразку. Проаналізовано процес дипломатичного врегулювання польсько-османських відносин на початку XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ТУР)42-68 + Т3(4ПОЛ)42-6 +
Шифр НБУВ: РА333814

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бахтиєв Р. А. 
Політика нейтрального Туркменістану в контексті трансформаційних процесів пострадянського періоду: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Р. А. Бахтиєв ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто етапи змін у політичному устрої країни, зумовлених змінами її становища у міжнародному співтоваристві. Розкрито напрями зовнішньої політики Туркменістану. Особливу увагу приділено економічним зв'язкам, зовнішній торгівлі, будівництву великих технічних об'єктів і вирішенню регіональних проблем. Охарактеризовано основні проблеми дво- та багатосторонніх відносин Туркменістану з країнами СНД та іншими сусідніми країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5ТУР),1 + Ф4(5ТУР),9
Шифр НБУВ: РА381190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Міщенко О.П. 
Політико-правова система Туреччини в період 1918 - 1945 років: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.П. Міщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Вивчено розвиток політико-правової системи Туреччини в різні історичні періоди її існування. Розкрито специфіку процесу побудови нової держави - Турецької республіки, заснованої на зміну Османській імперії. На підставі дослідження маловідомих матеріалів з архівів Туреччини висвітлено період зародження національно-визвольного руху в Анатолії, науково обгрунтовано визначальну роль конгресів місцевих організацій захисту прав населення у становленні політико-правової системи сучасної держави. З'ясовано еволюційний характер конституційного розвитку республіканської Туреччини, проаналізовано процес підготовки та формування системи законодавства турецької держави. Охарактеризовано внутрішньополітичну боротьбу в країні, процес знищення політичної опозиції, запровадження однопартійного режиму правлячої Народно-республіканської партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(5Тур)6 + Т3(5Тур)6-5
Шифр НБУВ: РА318848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шишкіна В.О. 
Українсько-турецьке співробітництво як фактор регіональної безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.О. Шишкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено причини, фактори й особливості процесу становлення партнерських відносин між Україною та Турецькою Республікою, а також їх вплив на формування безпеки у Чорноморському регіоні. Вивчено міжнародно-історичне підгрунтя українсько-турецького партнерства та місце даного регіону у системі міжнародних відносин. Проаналізовано зміну балансу сил у Чорноморському регіоні за умов розпаду біполярної системи міжнародних відносин та її вплив на становлення українсько-турецького співробітництва. З'ясовано пріоритетні напрямки й геополітичну значимість цього співробітництва у сфері регіональної безпеки, витоки та місце "чорноморської доктрини" у зовнішньополітичній діяльності України. На підставі співставлення геополітичних стратегій України й Турецької Республіки у Чорноморському регіоні обгрунтовано положення про їх конструктивну природу, що за своїм якісним рівнем наближаються до стратегічних взаємин, економізації та прагматизації зовнішньої політики. Запропоновано періодизацію українсько-турецьких відносин. Висвітлено перспективу партнерських стосунків України у даному регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(5ТУР) + Ф4(5ТУР)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341976

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського