Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Б1(4УКР),022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Грицюк С. Б. 
Вивчення можливості застосування кіральних властивостей проліну як експрес-методу оцінки рівня забруднення річкових екосистем: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / С. Б. Грицюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальну довжину хвилі в ультрафіолетовій частині спектра, за якої пролін володіє найвищим кутом обертання поляризованого світла, а розбіжність одержаних даних найменша. Встановлено, що кут обертання поляризованого світла пробами води за даної довжини хвилі у половині проб з точок моніторингу володіє додатним знаком, а у половині - від'ємним. Показано, що кут обертання зменшується в даних варіантах. Встановлено, що на величину кута обертання за використаної довжини хвилі впливає рівень перевищення ГДК хімічного споживання кисню. Зазначено, що залежність дозволяє використовувати кіральні властивості проб води для визначення точок з критичним рівнем перевищення органічними забруднювачами. Проведено порівняння апробованого методу з традиційними дослідженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + Д225,8
Шифр НБУВ: РА372374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Зорін Д.О. 
Еколого-геохімічна оцінка Дністровського каньйону як регіонального коридора національної екологічної мережі України: автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / Д.О. Зорін ; Івано-Франк. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2008. — 19 с. — укp.

Наведено характеристику екологічного стану довкілля Дністровського каньйону - майбутнього національного природного парку як одного з головних екологічних коридорів екологічної мережі України. На 140 геоекологічних полігонах відібрано 136 проб грунтів, 44 - поверхневих вод, 47 - донних відкладів, 93 - грунтових вод, 67 - атмосферного повітря, 67 - опадів снігу, 149 - рослинності, які проаналізовано на вміст різних забруднювачів. На підставі їх комп'ютерної обробки з використанням геоінформаційних систем (ГІС-технологій) побудовано п'ять баз даних екологічної інформації та 35 електронних поелементних і покомпонентних еколого-геохімічних карт і геоінформаційну постійно діючу багатокомпонентну комп'ютерну систему екологічної безпеки. Проведено геоекологічне районування досліджуваної території з виокремленням 3-х геоекологічних зон і 24-х геоекологічних смуг з різним станом довкілля. Для кожної смуги розроблено спеціальні заходи для покращання стану навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3)08 + Б1(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА358463

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Фесюк В.О. 
Конструктивно-географічні засади формування і розвитку великих урбоекосистем Північно-Західної України: автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.О. Фесюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Сформульовано та обгрунтовано теоретичні основи, розроблено концепцію конструктивно-географічних досліджень урбоекосистем на основі системного підходу. Запропоновано алгоритмічну модель конструктивно-географічного та геоекологічного аналізу довкілля великих міст і алгоритм реалізації процесу оптимізації їх екологічного стану. Визначено особливості природних умов формування міст Північно-Західної України у порівнянні з іншими регіонами. Проаналізовано ландшафтну структуру території та її вплив на формування урбоекосистем, особливості антропогенного впливу як фактора формування екосистем в контексті функціонально-конструктивного та історико-генетичного підходу. Зроблено оцінку сучасного екологічного стану міст. Проведено районування території міст за ступенем забруднення і трансформації природного середовища. Змодельовано та картографовано стійкість ландшафтів до антропогенної трансформації та потенціал їх самоочищення. Розроблено концептуальні критерії оцінки рівня екологічної безпеки великих міст. Проведено еколого-географічне районування території міст за потенціалом техногенних навантажень, екологічної безпеки. Оцінено ступінь екологічної ситуації у містах, запропоновано комплекс заходів екологічної оптимізації стану компонентів їх ландшафту, модель управління міським середовищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + Б2(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА360724

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Логачова О.В. 
Механізми регулювання антропогенних викидів парникових газів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / О.В. Логачова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення, розроблено методичні засади та практичні рекомендації щодо формування механізмів регулювання антропогенних викидів парникових газів. Розкрито сутність й охарактеризовано складові економічного механізму природокористування й охорони навколишнього природного середовища. Запропоновано визначення поняття механізму екологічного регулювання. Проаналізовано сучасний стан викидів парникових газів в Україні, виявлено тенденцію їх скорочення. Доведено, що за умов збереження чинної структури викидів змінюється функціональна роль України на ринку вуглецевих квот. Обгрунтовано шляхи подолання кризових явищ в енергетичному секторі економіки. Створено модель розподілу дозволів на викиди парникових газів, яку рекомендовано використовувати під час формування національного плану розподілу дозволів. Запропоновано методичні підходи щодо кількісного розрахунку квоти на викиди парникових газів для різних джерел викидів. Удосконалено інфраструктурне забезпечення реаліазції проектів спільного впровадження та торгівлі квотами на викиди парникових газів на регіональному рівні. На підставі адаптації методів кластерного аналізу розроблено науково-методичний підхід щодо економічного оцінювання ефективності реалізації проектів спільного впровадження та вибору варіантів фінансування проектів за принципом узгодження інтересів власників проектів та інвесторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-21 + Б1(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА358475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Петрусенко В.П. 
Моделювання міграції радіонуклідів у типових схилових та гірських екосистемах України: автореф. дис... канд. техн. наук: 26.06.01 / В.П. Петрусенко ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. Мінприроди України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто моделювання радіоекологічних процесів у схилових і гірських екосистемах. Для аналізу екологічної безпеки у типових схилових і гірських екосистемах створено блок-схеми екосистем. На підставі аналізу результатів проведених досліджень вибрано параметри швидкостей переходів полютанту (Cs-137). Змодельовано процеси міграції та перерозподілу радіонуклідів у екосистемах за методом камерних моделей. Показано, що схилова та гірська екосистеми активно та досить швидко перерозподіляють радіонукліди. Відзначено, що найбільшу екологічну небезпеку зумовлюють випадки, коли початково забруднюється значна частина схилу. За цього за допомогою моделювання можна оцінити та спрогнозувати динаміку розподілу радіонуклідів у таких екосистемах і встановити можливі дозові навантаження на людей, що використовують ці екосистеми. Для аналізу ефективності контрзаходів щодо захисту екосистем від радіоактивного забруднення створено блок-схему схилової екосистеми. Проведено моделювання процесів міграції радіонуклідів у схилових екосистемах за методом камерних моделей з використанням контрзаходів. Результати моделювання дозволяють оцінити й обрати оптимальний алгоритм вибору контрзаходів. З використанням розроблених камерних моделей типових схилових екосистем оцінено колективну дозу та радіаційні ризики для населення, що використовує ці екосистеми. На цій основі проведено розрахунок очікуваних збитків від дозових навантажень й оцінювання колективних та індивідуальних ризиків і збитків. Запропоновано алгоритм і схему страхового захисту населення для даного типу екосистем. Показано, що даний алгоритм може бути застосований для страхового захисту людей в екосистемах інших типів і за різних радіаційних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + Д821(45УКР)10 +
Шифр НБУВ: РА365378

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Наконечний Й.Й. 
Моніторинг навколишнього середовища ряду регіонів України та застосування природних сорбентів для покращання екологічної ситуації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / Й.Й. Наконечний ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему організації системи контролю за станом техногенного забруднення навколишнього середовища з метою покращання екологічної ситуації. Розроблено 44 методики для визначення концентрацій шкідливих речовин у повітрі робочої зони, атмосфері населених місць і воді. Одержано результати моніторингу довкілля Чернівців і Маріуполя, які стали надійним фундаментом для управління якістю навколишнього середовища. Проведено порівняльну оцінку державних методів взяття та аналізу проб з методологіями США, що забезпечило усвідомлення надійності одержаних даних. За результатами проведених експериментальних досліджень доведено ефективність застосування природних сорбентів Кримського кілу та Черкаського бентоніту для вилучення важких металів з забруднених вод. Підібрано водорозчинні полімери, здатні ефективно адсорбуватися на частинках природного мінералу, викликаючи флокуляційне структурування, що супроводжується освітленням розчину та переходом сфлокульованої маси разом з адсорбованими металами в осад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4Укр),022 + Б1(4Укр),022
Шифр НБУВ: РА311840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гордійчук Є.Г. 
Організаційно-економічні важелі формування системи екологічної сертифікації в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Є.Г. Гордійчук ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-концептуальні й організаційно-економічні засади інтегрованої системи екологічної сертифікації в Україні. Розкрито сутність базових понять дослідження, розглянуто передумови розвитку екологічної сертифікації в Україні. Проведено оцінювання стану навколишнього природного середовища, встановлено критерії екологічності та якості продукції у контексті вимог Європейського Союзу, наведено рекомендації щодо імплементації міжнародного досвіду у сфері екологічної сертифікації та маркування. Проаналізовано міжнародну та вітчизняну практику формування сертифікаційної політики. Встановлено принципи та критерії визначення екологічної сертифікації у контексті вимог досягнень екологічної та продовольчої безпеки, обгрунтовано напрями удосконалення законодавчо-нормативних механізмів активізації впровадження екологічної сертифікації. Запропоновано сценарій впровадження екологічної сертифікації в Україні на державному рівні з урахуванням інституційних чинників і стимулювальних важелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА367990

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Брежицька О. А. 
Оцінювання стану селітебних територій за показниками сталого розвитку (на прикладі міста Дубно Рівненської області): автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. А. Брежицька ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано систему показників сталого розвитку для проведення оцінювання соціо-економіко-екологічного стану селітебних територій (СТ) міських поселень. Досліджено стан соціо-економічного й екологічного розвитку СТ міста Дубно. Проведено кількісне й якісне оцінювання показників, які характеризують рівень розвитку СТ міських населених пунктів. Вдосконалено набір якісних і кількісних індикаторів оцінювання стану СТ міських населених пунктів. Наведено підходи щодо оцінювання екологічного стану міських населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.48 + Б1(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА376810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Хміль Г.А. 
Системний аналіз проблем екологічної безпеки України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Г.А. Хміль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена системному аналізу і моделюванню екологічної безпеки України. Розроблено математичні моделі основних загроз екологічній безпеці, визначено інтегральні показники стану екологічної безпеки України в регіональному розрізі. Визначено оцінки параметрів модифікованої моделі Гомперца-Мейкема, на основі яких отримано кількісні оцінки фондового ризику як міри впливу зовнішніх шкідливих факторів на здоров'я та безпеку населення України. Розроблено ієрархічну модель системи екологічної безпеки України, визначено пріоритети державної політики щодо нейтралізації загроз екологічній безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + У9(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гладкий М.П. 
Трансформація смисложиттєвих орієнтирів за умов сучасної екологічної ситуації в Україні: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / М.П. Гладкий ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Надано об'єктивну оцінку екологічної ситуації в Україні та обгрунтовано стратегію її розвитку, а саме - стратегію стійкого розвитку. Проаналізовано зміну світоглядних і смисложиттєвих орієнтирів у відповідності з типами господарювання та природокористування щодо входження сучасного суспільства у новий його стан - ноосферний. Визначено стан і перспективи екологічної освіти та виховання, формування даної культури в Україні на порозі ХХІ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*622 + Б1(4УКР),022 +
Шифр НБУВ: РА324923

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського