Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (74)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*723.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Колісник 
Антиоксидантний захист у щурів за інтоксикації тетрахлорметаном та дії біомаси каротиновмісних дріжжів Phaffia rhodozyma: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Мар'яна Іванівна Колісник ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е521.551.1Sac*725.152 + Е60*723.4-604.2
Шифр НБУВ: РА362229

Рубрики:

      
2.

Данченко О.О. 
Антиоксидантний статус свійських гусеподібних за різного антропогенного навантаження: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.04 / О.О. Данченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 44 с. — укp.

Описано механізми антиоксидантного захисту (АОЗ) у свійських гусеподібних за різного антропогенного навантаження. Обгрунтовано новий підхід до вирішення наукової проблеми оцінки стану проантиоксидантної рівноваги (ПАОР) організму птиці (ОП). Встановлено, що антиоксидантний статус (АОС) визначається кількістю ендогенних антиоксидантів та ефективністю їх взаємодії. Доведено на двох породах гусей (італійській, горьківській) і мускусних качках, що періоди фізіологічно зумовленої напруги в ОП характеризуються зниженням збалансованості компонентів системи АОЗ на всіх рівнях її організації; за активністю окремих компонентів та їх узгодженістю, найбільша напруга системи АОЗ у гусей спостерігається під час формування ювенального та контурного пір'я, зокрема, застосування технологічних засобів, які додатково навантажують систему АОЗ у зазначені терміни, недоцільне. Визначено, що загальний рівень узгодженості показників ПАОР тканин печінки гусенят обернено пропорційний їх Е-вітамінній забезпеченості; за низької активності тканинних актиоксидантів підвищення збалансованості компонентів системи АОЗ - механізм її додаткової активізації; формування адаптивної відповіді на дію стрес-факторів супроводжується підвищенням компонентів неферментативної складової даної системи. Обгрунтовано доцільність застосування антиоксидантних препаратів під час вирощування Е-гіповітамінозних гусенят за комплексною технологією. Проведено порівняльний аналіз механізмів впливу антиоксидантів різної природи: синтетичного (дистинол), комплексного (стибіл з диметилсульфоксидом) і біогенного (стибіл). Доведено, що застосовані антиоксиданти активізують систему АОЗ, механізми їх впливу відрізняються: синтетичні препарати підвищують АОС на основі активізації ендогенних препаратів, біогенний препарат стибіл - підвищує ефективність функціонування компонентів системи АОЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-272.51 + Е60*723.4-604.2
Шифр НБУВ: РА372586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Ясинська І.М. 
Виділення, дослідження каталітичних властивостей та механізмів регуляції активності цитохрому Р450 ароматази: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Ясинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив відновлювачів - антиоксидантів - аскорбінової кислоти, глутатіону-SH, цистеїну та гідрохінону на активність очищеної ароматази з матки щурів. Визначено, що дані агенти є активаторами ароматазної реакції. В дослідах in vivo аскорбінова кислота активує ароматазу в яєчниках і матці та підвищує вміст естрогенів у плазмі крові щурів лінії Вістар. Встановлено, що кортизол не впливає на активність високоочищеної ароматази з матки щурів, але в дослідах in vivo підвищує ароматазну активність в яєчниках і матці щурів лінії Вістар. Поліхлорбіфеніли ДДТ і ДДЕ, а також ізофлавоноїд геністеїн, які є ксеноестрогенами, конкурентно інгібують очищену з матки щурів ароматазу, а також зменшують її кількість в матці та яєчниках щурів у дослідах in vivo. Флавоноїд кверцетин високоспецифічно інгібує активність ароматази в очищених ферментних препаратах та в яєчниках і матці піддослідних щурів лінії Вістар. Цьому відповідає зниження кількості естрогенів у плазмі крові щурів, що отримували кверцетин. Виявлено, що активність ароматази, синтази оксиду азоту, а також вміст S-нітрозотіолів знижуються в матці та яєчниках щурів лінії Вістар під впливом оксидативного стресу, індукованого дією хлориду кобальту (II).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.411.2
Шифр НБУВ: РА317554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ястремська С.О. 
Вікові особливості порушень вільнорадикального і енергозабезпечувального окиснення при кадмієвому токсикозі та корекція їх антиоксидантами і сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.О. Ястремська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Комплексно досліджено порушення різних видів окиснювальних процесів (вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, енергозабезпечувального окиснення) і взаємозв'язок між ними у патогенезі кадмієвої інтоксикації. Доведено, що процеси вільнорадикального окиснення у разі кадмієвого токсикозу активуються у молодому віці більше, ніж у старому. Вперше у віковому аспекті показано, що під впливом іонів кадмію відбувається окиснювальна модифікація білків плазми крові. Встановлено, що у випадку кадмієвого токсикозу має місце пригнічення активності ферментів окиснення субстратів тканинного дихання, гальмується швидкість дихання, відбувається роз'єднання тканинного дихання та окисного фосфорилювання, інактивується процес синтезу АТФ. Доведено ефективність застосування прополісу як середника, що містить комплекс антиоксидантів, з метою корекції порушень окиснювальних процесів за кадмієвої інтоксикації. З'ясовано, що поєднання прополісу з ентеросорбентом "Фібрабет" є високоефективним засобом корекції метаболічних порушень за кадмієвого токсикозу. Показано високу ефективність корекції порушень процесів вільнорадикального й енергозабезпечувального окиснення у разі кадмієвої інтоксикації за допомогою холінфосфатидних ліпосом з інкорпорованими у них манітолом і цитохромом c.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Е60*723.4
Шифр НБУВ: РА321639

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Деркач Є.А. 
Вплив антиоксидантів на міграцію та накопичення кадмію в організмі щурів різного віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.А. Деркач ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено найбільше накопичення кадмію відносно контролю в печінці та нирках отруєних щурів усіх вікових періодів, найменше накопиченя кадмію - в серці уражених щурів 3-місячного віку. Визначено зміни показників білкового, вуглеводного та ліпідного обміну після отруєння кадмієм, активності ферментів у крові до виникнення стану метаболічного ацидозу у щурів 3-, 6- та 18-місячного віку, а також зміни показників кислотно-лужного стану організму. Проаналізовано ефективність введення даного антиоксиданту до отруєння кадмієм щурів 3-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Е60*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА342249

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Чорна М.В. 
Вплив солей кадмію і кобальту на виникнення оксидативного стресу в білих щурів та корекція порушень металокомплексами й ентеросорбентом "Фібрабет": автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М.В. Чорна ; Ін-т біології тварин Нац. акад. аграр. наук України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за комбінованої дії важких металів в організмі тварин утворення вільних радикалів відбувається інтенсивніше, ніж за дії кожного з них окремо. Проаналізовано, що кадмію та кобальту хлориди виступають активаторами ланцюгового пероксидного окиснення ліпідів і білків, а також розбалансовують систему антиоксидантного захисту. Зазначено, що використання тирозинату цинку з метою корекції даних метаболічних порушень сприяє зменшенню утворення радикалів, пригніченню вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, а також відновленню активності антиоксидантних ферментів. Визначено, що поєднана дія тирозинату цинку й ентеросорбенту фібрабет призводить до ефективнішого зменшення продукції вільних радикалів, показників ліпопероксидації й окиснювальної модифікації білків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р284.418
Шифр НБУВ: РА371696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Андреєнко Т. І. 
Особливості адаптивної реорганізації тканинного метаболізму двостулкового молюска Anadara inaequivalvis (Bruquiere) в умовах експериментальної аноксії і голодування: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Т. І. Андреєнко ; Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166*72 + Е60*723.432 + Е621.166*73 + Е60*730*112.4
Шифр НБУВ: РА372695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Куліцька М.І. 
Особливості прооксидантно-антиоксидантної рівноваги у щурів за дії важких металів і нітриту натрію та корекція порушень: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М.І. Куліцька ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що під впливом солей важких металів і нітриту натрію в організмі тварин активуються процеси ліпопероксидації інтенсивніше, ніж за ізольованої дії нітриту натрію та у комбінації його з хлоридом кадмію чи свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Е60*723.4-641.1 + Р419.441-29
Шифр НБУВ: РА373824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Леус Ю.В. 
Перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантний захист у риб під впливом факторів водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Ю.В. Леус ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1998. — 16 с. — укp.

В дисертації представлені дані про активність основних антиоксидантних ферментів та вміст перекисних продуктів в організмі коропа за дії токсикантів і несприятливих фізико-хімічних факторів водного середовища. Встановлено, що токсиканти сприяють накопиченню, головним чином, вторинних продуктів ПОЛ (ТБК-реагуючих сполук) в печінці і крові коропа. Виявлена тканинна специфічність пероксидази, а також її висока чутливість до дії несприятливих факторів в крові. Для комплексної оцінки системи ПОЛ lambda АОА за несприятливих впливів у риб запропоновано "коефіцієнт антиоксидантного стану".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-64,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Федевич Ю.М. 
Роль гаптоглобіну та гаптоглобін-гемоглобінового комплексу у системі антиоксидантного захисту при оксидативному стресі в експерименті та у хворих на рак легень: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ю.М. Федевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено роль гаптоглобіну у стабілізації мембран еритроцитів та підтримання їх функціонального стану. Показано вплив гаптоглобіну на нітритредуктазну активність гемоглобіну та його здатність зв'язувати кисень. Проведено комплексне дослідження та зроблено порівняльний аналіз окисно-відновних процесів у крові практично здорових людей та пацієнтів хворих на рак легень до та після лікування. Показано участь гаптоглобіну та оксиду азоту у регуляції та підтриманні процесів кисневого гомеостазу, пов'язаного з стабілізацією еритроцитарних мембран. Встановлено нітритредуктазну активність позаеритроцитарного гемоглобіну та його комплексу з гаптоглобіном. Досліджено біохімічні показники системи антиоксидантного захисту та процесів пероксидного окиснення у пацієнтів хворих на рак легень до та після лікування. Виявлені особливості регуляції та підтримки кисневого гомеостазу в крові людини можуть бути основою для розробки нових методів оцінки детоксикаційних процесів і впровадження в практику адекватних схем лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р569.423-2 +
Шифр НБУВ: РА366978

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Кургалюк Н.М. 
Роль інтермедіатів циклу трикарбонових кислот у процесах енергозабезпечення та антиоксидантного захисту клітин при дії на організм екстремальних факторів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Кургалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Це має фундаментальне та прикладне значення для з'ясування шляхів корекції процесів функціонування мітохондрій та продукції активних форм кисню у разі пошкоджень серцево-судинної та травної систем у разі стресу, гіпоксії та іонізуючого опромінення. З використанням сучасних електрофізіологічних і біохімічних методів дослідження одержано нові дані про дію основних інтермедіатів ЦТК СК і КГЛ на метаболізм оксиду азоту, оцінюваний за вмістом нітрит- і нітратаніонів, карбаміду та сумарних поліамінів у крові та тканинах щурів за умов гострої гіпоксії. Установлений стимулювальний ефект дії екзогенного КГЛ на систему оксиду азоту за умов гострої гіпоксії з одночасним зниженням інтенсивності процесів ліпопероксидації є важливим чинником протекторного ефекту КГЛ у порівнянні з СК.гомеостазу, що залежать від резистентності до гіпоксії, і нівелювалися у разі введення інгібітора синтази оксиду азоту L-NNA. Виявлено, що фізіологічна активація NO-ергічної ланки регуляції у разі введення L-аргініну ефективно захищає мітохондріальне енергозабезпечення та підвищує адаптаційні можливості організмів з низькою резистентністю до гіпоксії. Доведено, що для тварин з високою резистентністю ефективнішим чинником корекції за умов дії стресу є вплив інгібітора синтази оксиду азоту, що дає змогу посилити нітритредуктазні реакції організму. Експериментально підтверджено ефективність комплексного застосування методу адаптації до гіпоксії в інтервальному режимі та L-аргініну для профілактики станів гострої гіпоксії. Підвищення радіотерапевтичних ефектів екзогенного КГЛ та інгібітора синтази оксиду азоту L-NNA у ранні терміни після дії іонізуючого опромінення пов'язано з підвищенням ефективності окиснення КГЛ, зростанням ролі амінотрансфераз та СДГ, зниженням інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні активації системи АОЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4 + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА326626

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Бучко О.М. 
Система антиоксидантного захисту в тканинах свиней в ранній постнатальний період: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Бучко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню вікових особливостей системи антиоксидантного захисту свиней в ранній період постнатального онтогенезу. Виявлено, що інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів та стан антиоксидантної системи в різних тканинах поросят змінюється в динаміці перших 10 діб після народження. Показано прооксидантний вплив сполуки заліза (декстроферу) і антиоксидантну дію селеніту натрію на постнатальну адаптацію в тканинах поросят у перші доби після їх народження. Поєднане внутрішньом'язове введення поросятам у ранньому постнатальному періоді декстроферу та селеніту натрію пропонується як профілактичний засіб проти виникнення анемій та оксидаційних стресів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського