Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (49)Реферативна база даних (3983)Книжкові видання та компакт-диски (2599)Журнали та продовжувані видання (3541)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 152
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Петренко В.Р. 
Автоматизація управління технологічними процесами виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.Р. Петренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів, розроблено та впроваджено організаційно-технологічну систему керування технологічними процесами компоновки завантажень, вирощування й обробки монокристалічних злитків на основі синтезованих моделей, адаптивних алгоритмів і програмно-технічних засобів керування багатовимірними стохастичними та нестаціонарними технологічними процесами. Формалізовано завдання оптимальної компоновки завантажень, запропоновано схему його вирішення з використанням методу випадкового пошуку для мінімізації наднормативної витрати кремнію-сирцю. Розроблено алгоритмічні та програмні засоби синтезу комбінованих моделей типу "передавальна функція + шум", що реалізують етапи структурної та параметричної ідентифікації моделей та їх діагностичної перевірки. Синтезовано регулятори на основі цих моделей. Розроблено спосіб вирощування монокристалів і пристрій для його реалізації, які грунтуються на вимірі параметрів меніска та рівня розплаву у тиглі шляхом обробки одержаного з відеокамери зображення зони кристалізації. Розроблено адаптивну процедуру відпрацювання злитків, модель і алгоритм вирішення задачі оптимального розкрою партії злитків. Розроблено організаційно-технологічну систему управління виробництвом об'ємних Cz - Si-монокристалів на базі створеної концепції автоматизації керування технологічними процесами даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147в641.8,022 + Ж68 +
Шифр НБУВ: РА363336

Рубрики:

      
2.

Мешков В.В. 
Автоматизована система управління генеративним технологічним процесом по тепловому стану затверділого шару: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.В. Мешков ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику підвищення якісних показників технологічного процесу, що дозволяє під час виготовлення виробів машиноприладобудування, ливарних форм і прес-форм за методом нарощування припуску, зменшити відхилення форми виробу, спричинені процесом його пошарового затвердіння. Для даного технологічного процесу одержано рішення комплексу крайових задач, що описують розподілений об'єкт з запізнюванням. На базі рішення комплексу крайових задач для розподіленого об'єкта розроблено систему управління зі зворотнім зв'язком, що дозволяє стабілізувати значення вихідних параметрів. Досліджено стійкість одержаної системи керування. Розроблені теоретичні положення підтверджено експериментально на діючому програмно-керованому обладнанні, розходження результатів становить не більше 19,4 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж606.42 +
Шифр НБУВ: РА351830

Рубрики:

      
3.

Сєрий К.М. 
Автоматична координатна реєстрація результатів контролю дефектоскопами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / К.М. Сєрий ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методи безконтактного визначення просторових координат вимірювальних перетворювачів акустичних, магнітних, вихрострумових дефектоскопів у процесі сканування поверхні з метою координатної реєстрації результатів контролю. Удосконалено акустичну двомірну систему визначення координат шляхом введення додаткових акустичних приймачів з метою забезпечення можливості визначення трьохмірних координат і виключення температурної похибки. З використанням тріангуляційного методу вперше розроблено оптико-механічні системи визначення трьохмірних координат вимірювального перетворювача за координатами двох точкових випромінювачів на основі вимірювального перетворювача дефектоскопа у процесі сканування. Вперше розроблено системи визначення трьохмірних координат вимірювального перетворювача дефектоскопа з використанням однієї та двох цифрових оптичних камер з матрицями приладів з зарядовим зв'язком (ПЗЗ) на кінцях фіксованої бази вимірювання довжиною від 0,5 до 1 м. Виконано оптимізацію взаємного кутового положення оптичних камер з ПЗЗ матрицями у фокальних площинах об'єктивів з метою наближення до бази вимірювання дозволеної зони можливого сканування поверхні об'єкта контролю та підвищення точності визначення координат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА372451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чубик Р.В. 
Адаптивна система керування режимами резонансних вібраційних технологічних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Р.В. Чубик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено, створено та досліджено енергоощадні адаптивні вібраційні технологічні машини (АВТМ) з керованими вібропроводами. Здійснено аналіз і класифікацію керованих систем віброприводу, резонансних вібраційних технологічних машин, за спільними ознаками дії віброприводу на робочий орган. На підставі аналізу позитивних і негативних факторів існуючих керованих систем вібраційних приводів синтезовано структурні схеми для керованих систем з дисбалансним і електромагнітним віброприводом, які дозволяють керувати параметрами вібраційного поля ВТМ на резонансній робочій частоті вібромашини та підтримувати постійний резонансний режим роботи ВТМ незалежно від зміни маси завантаження робочого органу. Розроблено алгоритм функціонування АВТМ резонансного типу. Даний алгоритм реалізовано на промисловому мікроконтролері та перетворювачі частоти на базі широтно-імпульсно модульованої (ШІМ). Розроблено комплексну методику розрахунку електромагнітного віброприводу за використання ШІМ для живлення у АВТМ резонансного типу. Для АВТМ даного типу з дебалансним віброприводом проведено дослідження з використанням експериментальної моделі адаптивної технологічної машини. За результатами досліджень установлено взаємозв'язок енергетичних характеристик вібраційного поля АВТМ резонансного типу й енергетичних затрат дебалансного віброприводу для їх створення. Розроблено комплексну методику та принципи розрахунку дебалансного віброприводу резонансних АВТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3 +
Шифр НБУВ: РА350002

Рубрики:

      
5.

Джантіміров А.Ю. 
Багаторівнева підготовка інженерно-педагогічних кадрів для професійно-технічних навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.Ю. Джантіміров ; Ін-т пед. освіти і освіти дорос. АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено історико-соціальні аспекти становлення та розвитку інженерно-педагогічної освіти в Україні. Проаналізовано досвід підготовки педагогічних кадрів для професійно-технічної школи у країнах Європи. Визначено вимоги Болонської декларації. Систематизовано основні концептуальні та методологічні засади та принципи, за якими можливе реформування інженерно-педагогічної освіти України. На підставі визначених сучасних проблем, що стосуються підготовки та комплектування професіонально-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) інженерно-педагогічними кадрами, ретельного методологічного аналізу психолого-педагогічної складової підготовки, а також удосконаленого комплексу вимог до освітньо-кваліфікаційних характеристик даних кадрів запропоновано модель неперервної багаторівневої інженерно-педагогічної освіти в Україні та здійснення її реалізації шляхом впровадження мережі регіональних багаторівневих інженерно-педагогічних навчальних комплексів, діяльність яких має спрямовуватися на задоволення потреб регіональних ПТНЗ у педагогічних кадрах різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж6р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА354508

Географічні рубрики:

      
6.

Семінська Н.В. 
Вдосконалення гідроструминних технологій з врахуванням особливостей формування струменів високого тиску: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / Н.В. Семінська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексні експериментальні дослідження гідродинамічних параметрів струменя високого тиску. На підставі одержаних результатів встановлено основні параметри його гідродинамічної початкової ділянки й одержано критеріальні залежності, які дозволяють визначити її довжину. Запропоновано метод підвищення ефективності руйнування об'єкту за рахунок накладення пульсацій заданої частоти й амплітуди на потік рідини, що сприяє виникненню додаткової гідродинамічної нестаціонарної сили, для визначення якої одержано аналітичну залежність і розроблено програму розрахунку. Досліджено вплив реологічних властивостей робочої рідини з полімерними домішками на гідродинамічні параметри потоку, що дозволило розширити область її ефективного застосування. Проведено математичне моделювання пульсуючої течії рідини в циліндричному каналі насадки для формування струменя, на підставі якого одержано закон розподілу швидкостей, що дозволяє визначити зміну кінетичної енергії на початковій ділянці струменя. Створено методику розрахунку параметрів конструкції насадки для формування струменя з урахуванням стисливості рідини у вигляді програмного продукту та наведено рекомендації щодо його практичного використання. Вперше на підставі комплексного аналізу системи силовий пристрій - канали підведення насадок - струмінь - об'єкт руйнування науково обгрунтовано методику розрахунку гідродинамічних параметрів струменя високого тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж625 +
Шифр НБУВ: РА357214

Рубрики:

      
7.

Фоменко Ю.В. 
Вдосконалення технологічних режимів і конструктивних параметрів механічного обладнання для згинання композиційних і складнопрофільних заготівок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Ю.В. Фоменко ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню і розвитку процесів згинання композиційних і складнопрофільних заготівок. Розроблена комп'ютерна система розрахунку і автоматизованого проектування процесу. Обгрунтовані засоби підвищення ефективності, запропоновані і реалізовані нові технологічні прийоми і технічні рішення, що дозволили підвищити техніко-економічні показники виробництва гнутих деталей з композиційних і складнопрофільних заготівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж683

Рубрики:

      
8.

Іваніцька 
Взаємодія поверхні CdTe різної кристалографічної орієнтації з розчинами на основі І2 та Н2О2-НІ: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Валентина Григорівна Іваніцька ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-27 + Ж68
Шифр НБУВ: РА356506

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Лебедєв Б.В. 
Визначення енергетичних характеристик екзотермічних стержнів при ремонті й утилізації суден: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Б.В. Лебедєв ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Аналітично встановлено закономірності теплообміну за умов різання термітними та киснево-термічними стрижнями на повітрі і за підводного різання. Розроблено методику розрахунку коефіцієнта корисної дії та необхідної теплової потужності зварювального та ріжучого киснево-термічного стрижня. Вивчено процес теплообміну під час горіння зварювального та ріжучого кисневотермічного стрижня на повітрі та під водою, що дає змогу розрахувати необхідну теплову потужнісь складів і жужільний склад. Наведено результати експериментальнх досліджень закономірностей теплообміну за умов різання термітними та киснево-термічними стрижнями на повітрі та підводного різання. Розвинуто технологію зварювання, наплавлення та різання екзотермічними зварювальними стрижнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-083.051.2 + Ж692 +
Шифр НБУВ: РА349085

Рубрики:

      
10.

Соколов Д.Л. 
Геометричне моделювання та ідентифікація результату обкатки за схемою планетарного механізму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Д.Л. Соколов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено геометричну інтерпретацію методу центральних моментів, яку використовують для ідентифікації форми фігури, а також описано в аналітичному вигляді формули зв'язку між нерухомою і рухомою системами координат, які використовують для геометричного моделювання переміщення. Розроблено алгоритми профілювання за схемою планетарного механізму виробів шляхом обкатки конкретних різновидів фігур: відрізка, прямокутника, трикутника та трикутника Релло. Складено алгоритми визначення форми фігури G, що є результатом обкатки планетарним механізмом деякої фігури Q. Розроблено алгоритм визначення послідовності параметрів, що характеризують геометричну форму фігури G.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж613-5-02
Шифр НБУВ: РА326441

Рубрики:

      
11.

Матвєєвська 
Гетеронаночастинки типу "ядро-оболонка" на основі ядерSiOsub2/sub з оболонкою з нанокристалів Au, Pt та напівпровідників CdS, PbS: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Неоніла Анатоліївна Матвєєвська ; НАН України; Інститут монокристалів. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620 + К390.1
Шифр НБУВ: РА361515

Рубрики:

      
12.

Олейнікова С.С. 
Державне регулювання систем стандартизації та сертифікації в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.С. Олейнікова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено системи стандартизації та сертифікації як метод державного регулювання. Виявлено недоліки у здійсненні гармонізації цих систем з міжнародними нормами. Визначено необхідність удосконалення механізмів державного регулювання систем стандартизації та сертифікації. Обгрунтовано напрямки вдосконалення організаційного механізму, а також інформаційних і комунікативних механізмів державного регулювання, що сприятиме подальшій гармонізації зазначених систем. Запропоновано створити інформаційну службу з питань стандартизації та сертифікації яка має виконувати роль організаційного механізму регулювання відповідних систем на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.ц(4УКР) + Ж609.002(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357380

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пискун О.М. 
Дидактичні засади художньо-конструкторської підготовки майбутнього вчителя трудового навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Пискун ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні конкретизовано основні структурні компоненти художнього конструювання як виду навчально-творчої діяльності, уточнено його специфіку, роль і місце в технологічній освіті учнів та професійно-педагогічній діяльності вчителя трудового навчання за умов запровадження проектно-технологічної системи. Визначено поняття спеціальної художньо-конструкторської компетенції майбутнього вчителя трудового навчання, обгрунтовано її структуру, зміст, критерії, досліджено рівні сформованості. Розроблено й експериментально перевірено дидактичну модель художньо-конструкторської підготовки майбутнього вчителя трудового навчання на основі системного, особистісного та діяльнісного підходів. Визначено дидактичні принципи та оптимальні форми, засоби, методи та прийоми навчання художнього конструювання. Розроблено програму та методику навчання художнього конструювання на основі застосування тренувально-творчих вправ, методів розв'язання творчих задач, методу проектів, методів рефлексії, доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж6р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА368137

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Ганоцька О.В. 
Дизайн споживчої упаковки в Україні: стандарт та ексклюзив: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / О.В. Ганоцька ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію дизайну упаковки як галузі графічного дизайну зі стародовніх часів до сьогодення. На підставі аналізу конкретно-історичних обставин визначено й обгрунтовано етапи розвитку та становлення стандартної та ексклюзичної упаковки. Установлено, що еволюція дослідженого дизайну відбувалась за певними циклами. Стандартна упаковка мала усі ознаки ексклюзиву, а стародавня з'явилася на вимогу стандартизації самої продукції. На сучасному етапі ці два напрями розвиваються паралельно, проте спостерігається часткове витиснення стандарту ексклюзивом в окремих галузях таропакування, а також перехід упаковки класу "люкс" до категорії "мас-маркет". Введено до наукового обігу певну кількість маловідомих окремих фактів, взаємопов'язаних з еволюцією дизайну упаковки в Україні. Досліджено специфіку ексклюзивної та стандартної споживчої упаковки, зумовлену історико-культурними та соціально-економічними чинниками. Сформульовано критерії ексклюзивної та стандартної упаковки, надано визначення відповідним поняттям. Зазначено, що упаковки, виготовлені стандартним чи ексклюзивним шляхом, значно відрізняються за утилітарними, технологічними, художніми, рекламними, соціально-економічними функціональними аспектами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж679-3 +
Шифр НБУВ: РА357387

Рубрики:

      
15.

Ярошевич Т.С. 
Динаміка розбігу вібраційних машин для об'ємної обробки з дебалансними збудниками: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / Т.С. Ярошевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання динамічних характеристик вібраційних машин з дебалансним приводом. Виконано теоретичний аналіз процесу проходження зони резонансу ротором дебалансного збудника вібраційної машини з плоским характером руху робочого органа. Одержано вирази для вібраційного моменту та частоти напівповільних коливань його кутової швидкості у зоні резонансу. Вираз для вібраційного моменту запропоновано розглядати як суму "часткових" вібраційних моментів, що відповідають власним частотам коливань робочого органа. Проведено числове моделювання динамічних процесів на етапі пуску вібраційної машини з урахуванням взаємовпливу коливань у механічній системі й електромагнітних явищ в асинхронному двигуні. Виконано порівняльне дослідження динаміки вібромашини за різних моделей двигуна. Досліджено перебіг процесу розбігу збудника для випадку подвійного пуску електродвигуна. Проаналізовано вплив динамічних та основних конструктивних параметрів вібраційної машини на динаміку її розбігу. Розроблено рекомендації для зменшення резонансних коливань машини та зниження необхідної потужності двигуна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3-02
Шифр НБУВ: РА370597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Топільницький В.Г. 
Динамічні процеси у вібромашинах для об'ємної обробки з дебалансним віброзбудником: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / В.Г. Топільницький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 18 с. — укp.

На базі математичного моделювання досліджено динамічні процеси, які відбуваються у вібромашинах під час об'ємної обробки виробів, для визначення впливу параметрів машини та її сипкого середовища на фактори інтенсивності обробки виробів. Побудовано уніфіковану комплексну нелінійну модель системи вібромашина - оброблюване середовище, яка складається з взаємозв'язаних моделей руху контенейра (робочого органу) вібромашини з двома незалежнопривідними дебалансними віброзбудниками та його сипкого середовища. Модель дозволяє враховувати вплив фізико-механічних властивостей середовища й особливості його контакту з контейнером, а також характер руху середовища. Дослідження динамічних процесів проведено для перехідних і усталених режимів роботи вібромашини. Розроблено рекомендації щодо вибору кінематичних і конструктивних параметрів вібромашини для забезпечення найбільшого зняття матеріалу з поверхні оброблюваного виробу за одиницю часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3-01
Шифр НБУВ: РА318590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Алік Н.А. 
Допрофесійна підготовка майбутніх учителів освітньої галузі "технологія" в умовах профільного навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.А. Алік ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику допрофесійної підготовки учителів освітньої галузі "Технологія" за умов профільного навчання до вступу у педагогічні ВНЗ. Описано структурно-функціональну модель підготовки учителів даної освітньої галузі, етапи процесу допрофесійної підготовки учителів, зокрема, в школах, на курсах підготовки до вступу у ВНЗ. Викладено методику допрофесійної підготовки учителів освітньої галузі, визначено основні етапи діяльності вчителя та учня, викладача й абітурієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч421.266.23 + Ю941.19-734 + Ж6.р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА350648

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
18.

Алік Н.А. 
Допрофесійна підготовка майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія" в умовах профільного навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.А. Алік ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику допрофесійної підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія" за умов профільного навчання з метою успішної адаптації до педагогічного ВНЗ. Розкрито різні підходи до трактування понять "технологія", "абітурієнт", "готовність майбутніх студентів до системи навчання", "пізнавальна активність", "організаційно-методична самостійність", обгрунтовано суть допрофесійної підготовки. Розроблено структурно-функціональну модель підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія", яка передбачає етапи даного процесу, а саме: навчання у школі, на факультеті довузівської підготовки, у педагогічному ВНЗ. Розроблено методику допрофесійної підготовки майбутніх учителів освітньої галузі "Технологія", яка дозволяє визначити основні етапи діяльності вчителя й учня, викладача й абітурієнта. Результати дослідження експериментально апробовано у процесі допрофесійної підготовки майбутнього вчителя освітньої галузі "Технологія".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч489.518.5 + Ж6 р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА363820

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Бащенко С.М. 
Дослідження взаємодії потужного УФ випромінювання створеного ексимерного лазерного комплексу з сапфіром та пористим кремнієм: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / С.М. Бащенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання створення ексимерного лазерного комплексу, доповненого ВКР-перетворювачем, що здатний генерувати одночасно на кількох лініях у широкому діапазоні спектра та випромінювання якого характеризується високою спектральною яскравістю та можливістю тонкої перебудови генерованої лінії в незначних межах. За результатами досліджень запропоновано модифікації найуживаніших для ексимерних лазерів плоско-паралельного та нестійкого телескопічного резонаторів, які збільшують вихідну енергію випромінювання, її щільність у перетині променя, зменшують розбіжність та підвищують симетрію променя. Досліджено механізми фотогенерації звуку в сапфірових мішенях у разі зміни густини потужності лазерного опромінення. Показано придатність фотоакустичного метода для визначення порогу лазерного руйнування сапфіру та контролю очистки поверхні пористого кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022 + Ж627
Шифр НБУВ: РА313937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Черепанов В. В. 
Дослідження надтонких органічних плівок методами зондової мікроскопії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / В. В. Черепанов ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фізики. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено структуру, електронні й електролюмінесцентні властивості надтонких органічних плівок методами сканувальної тунельної мікроскопії й атомно-силової мікроскопії. Розглянуто вплив термічного розпаду нанотрубок на їх фотонну й електронну емісію. Показано, що високовпорядковані хемосорбовані моношари насичених кислот можуть бути одержані на реконструйованій поверхні Au(111). Експериментально підтверджено ефект односпрямованої провідності молекул оксифенілнафталіміду й їх ланцюгів. Запропоновано новий спосіб одержання нанозазорів за допомогою зонда атомно-силового мікроскопа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.15,022 + Ж619
Шифр НБУВ: РА377684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського