Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (103)Книжкові видання та компакт-диски (116)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П222$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Гусєв М.Г. 
Агробіологічне обгрунтування та розробка технологічних прийомів підвищення продуктивності однорічних агроценозів при конвеєрному виробництві кормів в умовах зрошення Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / М.Г. Гусєв ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2005. — 40 с.: табл. — укp.

Розроблено напрями інтенсифікації польового кормовиробництва на засадах ефективного використання зрошуваних земель, створення однорічних агроценозів та підвищення їх продуктивності у проміжних посівах за умов застосування комплексу агротехнологічних заходів з метою збільшення виробництва кормів, покращення їх якості та раціонального використання біокліматичного потенціалу й вегетаційного періоду у степовій зоні України. Установлено закономірності росту й розвитку кормових культур, особливості формування адаптованих до умов зрошення агроценозів та продуктивності посівів і якості корму залежно від технологічних прийомів, зокрема, добору видового складу з використанням високопродуктивних сортів і гібридів, оптимізації строків та способів сівби, норм висіву компонентів у сумішках, рівня мінерального живлення та вологозабезпечення. Розроблено моделі взаємозв'язку продуктивності посівів кормових культур та їх сумішок з високобілковими компонентами за умов конвеєрного виробництва кормів на зрошуваних землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335606

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гопцій Т.І. 
Агроекологічні й агротехнічні основи введення амаранту в культуру в Лівобережному Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / Т.І. Гопцій ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично доведено необхідність введення амаранту в культуру Лівобережного Лісостепу України, а також розроблено основні елементи технології його вирощування. З метою виділення найбільш перспективних видів для вирощування в Лівобережному Лісостепу України вивчено 19 видів амаранту, одержаних у різних ботанічних садах та ВІР. На підставі аналізу впливу кліматичних умов зони на ріст, розвиток та продуктивність рослин, вивчення біологічних особливостей видів, їх адаптивного потенціалу, напрямку використання виявлено три види амаранту: A. cruentus - для вирощування на кормові цілі, A. hybridus і A. hypochondriacus - універсального використання кормового та насіннєвого спрямування. Доведено можливість селекційного поліпшення амаранту шляхом застосування методів добору, внутрішньовидової та міжвидової гібридизації. Теоретично обгрунтовано схему селекційного процесу, базуючись на використанні періодичного добору з проведенням оцінки потомства, практичну значимість якої доведено створенням семи сортів амаранту різних напрямків використання, занесених до Державного реєстру сортів рослин України. На підставі результатів вивчення впливу окремих елементів технології вирощування на рівень реалізації продуктивного потенціалу видів, перспективних для умов Лівобережного Лісостепу України, розроблено технологічну схему вирощування з урахуванням фенологічних фаз розвитку рослин. Визначено перспективні напрямки використання зеленої маси та насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант +
Шифр НБУВ: РА333549

Рубрики:

      
3.

Федорчук В.Г. 
Агротехнічні прийоми вирощування коренеплідних культур на насіння безвисадковим способом в зрошуваних умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Федорчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-374(2УКР-4ХЕС),022

Рубрики:

      
4.

Липовий В.Г. 
Вплив технологічних прийомів на продуктивність гібридів кукурудзи в системі силосного конвеєра в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.Г. Липовий ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив добрив, густоти рослин і способів сівби на урожайність й якість силосної маси гібридів кукурудзи, які дозрївають у різний час. Встановлено оптимальну норму добрив, що сприяє підвищенню урожайності силосної маси та збору сухої речовини, а також оптимальну густоту рослин для кожного способу сівби даних гібридів кукурудзи. Проведено порівняння чотирьох способів сівби (широкорядний з міжряддям 70 і 45 см, стрічковий за схемою 46х24 см і 46х12х12 см).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8-491(4УКР) + П222.1-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Золотар О.В. 
Генетична природа ознаки "самофертильність" та її використання в селекції кормових буряків (Beta vulgaris L.): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Золотар ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження генетичної природи ознаки самофертильності у кормових буряків, вирощених за умов правобережного Лісостепу України й обгрунтовано можливості її використання у селекційній роботі, описано процес успадкування даної ознаки за різних способів розмноження, встановлено життєздатність насіння самофертильних ліній. Уточнено наукові уявлення про механізми генетичного контролю ознаки самофертильності у кормових буряків. Вперше встановлено дворівневий контроль реакції несумісності, досліджено вплив багаторазового самозапилення на прояв життєздатності насіння самофертильних ліній, виявлено їх задовільну здатність до кросбридингу. Вперше одержано лінії кормових буряків з високими показниками самофертильності та життєздатності насіння. Розроблено рекомендації щодо використання мутацій в S-локусі, виявлених у гібридів міжсортових схрещувань, як донорів самофертильності. Сформовано 4 лінії-донори самофертильності та лінії з високою здатністю до кросбридингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-31 +
Шифр НБУВ: РА358522

Рубрики:

      
6.

Метелюк 
Ефективні та екологічно збалансовані кормові сівозміни на осушуваних торфових грунтах Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Василь Васильович Метелюк ; УААН; Інститут гідротехніки і меліорації. — К., 1999. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222-463(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312954

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
7.

Баєва 
Індукція і прояв радіоадаптивної відповіді клітин інбредних та гетерозисних рослин Helianthus annuus L.: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Олена Юріївна Баєва ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.34-314
Шифр НБУВ: РА355583

Рубрики:

      
8.

Дубровна О.В. 
Мінливість геному буряків (Beta Vulgaris L.) за інбридингу та в культурі in Vitro: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / О.В. Дубровна ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 41 с.: рис. — укp.

Проаналізовано колекцію самозапильних ліній буряків за морфогенетичними характеристиками. Виділено нові морфологічні ознаки рослин, встановлено їх генетичну детермінацію та розглянуто можливість використання цих ознак у генетико-селекційних дослідженнях. Проведено порівняльну оцінку генотипів мутантних ліній за певними ферментними локусами. Розроблено ефективну систему мікроклонального розмноження буряків для прискореного тиражування цінного генетичного матеріалу. Досліджено особливості цитогенетичної мінливості та закономірності геномних змін у клітинних популяціях калюсних культур буряків у процесі тривалого культивування. Вивчено сомаклональну мінливість буряків за морфологічними та цитологічними показниками, а також за ознакою стерильності пилку. Досліджено геномну мінливість калюсних культур за дії біотичних та абіотичних стресових чинників та їх комплексу. Розглянуто цитологічну мінливість регенераторів, одержаних із резистентних калюсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31 + П222.32-31 +
Шифр НБУВ: РА339249

Рубрики:

      
9.

Приходько К.О. 
Моделювання впливу агрометеорологічних умов на формування продуктивності топінамбуру в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / К.О. Приходько ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові динамічної моделі формування продуктивності та якості врожаю топінамбуру. Досліджено вплив факторів навколишнього середовища на продуктивність та якість врожаю топінамбуру. На підставі багаторічних експериментальних даних побудована модель формування продуктивності топінамбуру "Клімат - врожай (топінамбур)", яка враховує особливості вегетативного та репродуктивного розвитку рослин і реалізується на основі багаторічних, кліматичних та агрометеорологічних показників. Динамічна модель формування продуктивності топінамбуру використана для встановлення просторового розподілення агроекологічних категорій та оцінок врожайності топінамбуру по областях України, а також для оцінки агрокліматичних ресурсів України стосовно вирощування цієї культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.34-47(4УКР)в641.0,022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Андрущенко 
Морфологобіологічні особливості видів роду Amaranthus L. у зв'язку з інтродукцією в лісостепу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Олена Леонідівна Андрущенко ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант + Е522.924.1 Ама*60
Шифр НБУВ: РА367593

Рубрики:

      
11.

Молдован В.Г. 
Обгрунтування і розробка комплексних заходів захисту змішаних посівів кукурудзи від бур'янів у західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / В.Г. Молдован ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Уперше для умов західного Лісостепу України встановлено шкодочинність однорічних бур'янів у змішаних посівах кукурудзи з соєю, люпином білим та кормовими бобами. Установлено роль агротехнічних післяпосівних заходів у зменшенні рівня забур'яненості цих посівів. Розширено асортимент післясходових гербіцидів для використання у змішаних посівах кукурудзи з зернобобовими культурами. Проведено випробування гербіцидів "Телл", 75 % в.г., "Хармоні", 75 % в.г., з додаванням поверхнево активної речовини "Тренд 90" (0,2 л/га), а також препарату "Базагран", 48 % в.р. Визначено селективність даних гербіцидів до рослин кукурудзи, сої, люпину білого, кормових бобів. Установлено оптимальні норми їх витрати. Вивчено вплив заходів захисту посівів від бур'янів на якість кормів на визначено залишкові кількості гербіцидів у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.1-467(4УКР) + П212.2-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Саплєва Л.О. 
Порівняльна оцінка продуктивності амаранту і розробка елементів технології його вирощування при зрошенні в Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.О. Саплєва ; УААН. Ін-т ефіроолій. і лікар. рослин. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено порівняльній оцінці традиційних і нових пізніх ярих кормових культур, розробці основних елементів технології вирощування найбільш перспективної з них - амаранту волотистого. Вперше в Криму за умов зрошення оптимізовано строки й спосіб сівби, норму висіву ранньостиглого гібридного сорту Атлант і середньостиглого гібридного сорту Стерх, глибину загортання насіння залежно від маси 1000 насінин, систему удобрення, строки і висоту скошування. Визначено склад і спосіб сівби сумішей амаранту з кукурудзою, сорго-суданковим гібридом і гібридами сорго.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант
Шифр НБУВ: РА308763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мартенюк Г.М. 
Продуктивність і кормова цінність вико-вівсяної сумішки та кормових буряків залежно від добрив в умовах центрального Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Г.М. Мартенюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено рівні накопичення нітратів і важких металів в урожаї вико-вівсяної сумішки, кормових буряків і кормах, виготовлених з них, залежно від удобрення, фази росту та розвитку рослин. Висвітлено результати дослідних даних з вивчення динаміки перетравності сухої речовини зеленої маси, силосу та сіна вико-вівсяної сумішки, гички та силосу з гички кормових буряків у рубці великої рогатої худоби залежно від удобрення та фази росту та розвитку рослин. Зроблено біоенергетичну та економічну оцінку вирощування вико-вівсяної сумішки та кормових буряків. На підставі результатів проведених досліджень надано агроекологічне та зоотехнічне обгрунтування оптимальних строків збирання кормових культур за умов їх вирощування з застосуванням органічного та органо-мінерального удобрення з метою одержання високоякісних і екологічно чистих кормів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-47(4УКР) + П223-458-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Січкар А.О. 
Ріст і продуктивність змішаних посівів кукурудзи на силос залежно від підбору високобілкових компонентів і заходів вирощування в південному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.О. Січкар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено залежність водного та поживного режимів грунту, росту та розвитку рослин, фітоклімату, фотосинтезу, забур'яненості, хімічного складу стернекореневих решток, структури урожаю, продуктивності, економічної та енергетичної ефективності змішаних посівів від підбору компонентів і заходів вирощування. Кращими компонентами для сумішок під час сівби у третій декаді квітня з міжряддям 70 см виявились соя та буркун білий. Спостережено зниження забур'яненості та підвищення продуктивності посіву завдяки до- та післясходовому боронуванню з двома міжрядними обробітками. Поєднання кращих варіантів сумішей і заходів щодо їх вирощування забезпечувало 1297 - 1306 грн/га чистого прибутку за рівня рентабельності 262 - 252 % і коефіцієнті енергетичної ефективності 5,96 - 6,24.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Храпійчук І.П. 
Сортові особливості плодоутворення і технологія вирощування конюшини повзучої на насіння в умовах Центрального Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / І.П. Храпійчук ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію вирощування та збирання конюшини повзучої у зоні Полісся з метою одержання стабільних (200 - 250 кг/га) врожаїв насіння. Проведено порівняльну оцінку районованих в Україні сортів конюшини повзучої та тих, що проходили державне сортовипробування за ознаками, які впливають на її насіннєву продуктивність. Виявлено, що кращою покривною культурою для ранньовесняного підпокривного посіву конюшини повзучої є овес на зелений корм з нормою висіву 2 млн. шт/га схожих насінин. Встановлено, що оптимальною нормою висіву конюшини повзучої у підпокривних посівах є 3 млн. шт/га схожих насінин. Досліджено дію основних десикантів для насінників конюшини повзучої, встановлено дози їх внесення. Запропоновано принципово нові технологічні прийоми збирання насінників конюшини повзучої. Розроблено та рекомендовано до виробничого впровадження удосконалену технологію вирощування та збирання конюшини повзучої на насіння, проведено економічну оцінку її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.19-37(4УКР) + П222.19-37(4УКР)
Шифр НБУВ: РА341796

Географічні рубрики:

      
16.

Скалій І.М. 
Удосконалення елементів технології вирощування змішаних посівів кукурудзи з соєю на силос в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.М. Скалій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За умов Лісостепу України встановлено закономірності росту та розвитку рослин, визначено особливості їх водоспоживання. Запропоновано теоретичне та практичне обгрунтування процесу формування врожайності гібридів кукурудзи та сортів сої залежно від технології вирощування. Вперше для зони Лісостепу України встановлено оптимальні строки сівби та густоту стояння рослин під час вирощування гібридів кукурудзи Титан 220 СВ, Десна СВ та сортів сої Артеміда та Подільська 416, підібрано найбільш продуктивні з них для змішаного посіву для вирощування на силос. Встановлено кореляційні залежності між основними погодними факторами та тривалістю вегетаційного періоду, а також між елементами технології та продуктивністю рослин. Наведено економічну та енергетичну оцінку строків і способів сівби та густоти стояння рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.1-4(4УКР) + П213.6-4(4УКР) + П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342306

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
17.

Коваленко В.П. 
Удосконалення технології вирощування післяукісних посівів кормових культур у Правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.П. Коваленко ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено особливості росту та розвитку високобілкових кормових культур та їх сумішок в озимих проміжних і післяукісних посівах за умов північної частини Правобережного Лісостепу з метою забезпечення тваринництва високоякісним зеленим кормом у ранньовесняний, літній та ранній осінній періоди. Показано, що внаслідок скорочення тривалості міжфазних періодів росту та розвитку рослини в післяукісних посівах мають більш стислий період вегетації у порівнянні з весняними, що призводить до зменшення довжини стебла та маси рослин. Зауважено, що поживний режим грунту в післяукісних посівах внаслідок виносу поживних речовин, зокрема азоту, погіршується. За результатами дослідження відзначено, що найпродуктивнішими були посіви з редькою олійною (303 ц/га) і горохом, які висівали по сходах кукурудзи (2997 ц/га, за врожайності одновидового посіву кукурудзи 248 ц/га). Систематизовано дані стосовно фенології, водного та поживного режимів грунту, динаміки формування урожаю вегетативної маси, морфоструктури рослин, фотосинтезу та продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Хіврич О. Б. 
Удосконалення технологічних процесів вирощування буряків кормових: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. Б. Хіврич ; Ін-т цукр. буряків Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено комплекс основних чинників, що обумовлюють рівень продуктивності буряків кормових. Досліджено морфологічні параметри буряків кормових, їх продуктивність залежно від строків сівби насіння, способів передпосівного обробітку грунту, густоти стояння рослин і способів догляду за посівами. Проведено порівняння даних показників між сортами та гібридами буряків кормових. Запропоновано удосконалення технологічних процесів та оптимізацію елементів технології вирощування буряків кормових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222,32-4
Шифр НБУВ: РА371317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського