Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (356)Книжкові видання та компакт-диски (78)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.86$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кур'ята Н.В. 
Адгезивні та імуномодулюючі властивості бактерій роду ILactobacillus/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Кур'ята ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Для групи виділених штамів вперше оцінено здатність до адгезії та гемаглютинації, а також вплив вуглеводів на ці процеси. Виділено групу штамів, адгезія яких не залежала від D-манози. Встановлено вплив pH, пепсину, трипсину, хімотрипсину та лізоциму на здатність вилучених штамів лактобацил до міжклітинної взаємодії. Вперше досліджено антикомплементарну активність у бактерій роду Lactobacillus та показано повну її втрату за умов тривалого зберігання. Показано позитивний вплив перорального прийому живих клітин окремих штамів лактобацил на фагоцитарну та окиснювальну активність перитонеальних макрофагів мишей, досліджено його динаміку. Показано здатність окремих штамів лактобацил стимулювати продукцію сироваткового інтерферону, а також готовність спленоцитів та макрофагів до продукції інтерферонів різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265 + Р264.863 +
Шифр НБУВ: РА335557

Рубрики:

      
2.

Шарун А.В. 
Вплив активних форм кисню різного походження на представників мікробіоценозу ротової порожнини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.В. Шарун ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено вплив активних форм кисню мікробного та фізико-хімічного походження стосовно патогенних і умовно патогенних представників мікрофлори нестерильних порожнин організму людини. Установлено наявність у ротовій порожнині людини активних продуцентів перекису водню, які відносять до A. viridans. Доведено антагоністичний вплив перекису водню, продукуємого виділеними мікроорганізмами, а також активних форм кисню, що утворюються у водних розчинах, оброблених низькотемпературною плазмою на аполірезистентні штами патогенних й умовно патогенних представників мікробіоценозу. Одержано результати щодо спільного антагоністичного впливу виділених аерококів і активованих водних розчинів на представників сімейства Enterobacteriaceae і Pseudomonadaceae. Визначено та вивчено субстрати окиснення аерококів, наявність яких збільшує поглинання кисню та призводить до їх антагоністичної активності (на 20 - 60 %, а у деяких випадках - до 100 % і більше). Установлено антиоксидантну роль глутатіону, яка обумовлює зниження антагоністичної активності аерококів. Здійснено порівняльний аналіз оксідазних і антагоністичних властивостей. Виявлено достовірні відмінності між штамами аерококів з екогруп порожнин рота, сечостатевих шляхів і кишечника, що полягають в істотних розбіжностях у активності та окиснення субстратів, а також відмінності в антибіотикорезистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862-8 +
Шифр НБУВ: РА337279

Рубрики:

      
3.

Воронкова О. С. 
Вплив антибіотиків та цитостатиків на формування дисбактеріозу піхви: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / О. С. Воронкова ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено модель дисбактеріозу піхви на мишах шляхом інтравагінального введення антибіотиків і суспензій мікроорганізмів, а також під час застосування імуносупресорів. Показано зміни якісного та кількісного складу мікрофлори піхви під час формування дисбактеріозу. Встановлено, що у випадку введення бактерій й антибіотиків зміни у мікробіоценозі піхви передують змінам у показниках імунітету. Визначено, що загальними тенденціями виникнення та розвитку дисбактеріозу піхви мишей є зниження частоти виявлення та кількості КУО лактобацил за одночасного зростання частоти виявлення та кількісних показників умовно-патогенних мікроорганізмів. Встановлено, що мікробіологічна картина дисбактеріозу є нефіксованою у часі: склад мікрофлори постійно змінюється, однак не набуває вигляду типового для норми на протязі часу спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.3-29 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА373236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дзицюк Т. І. 
Вплив ремінералізуючого потенціалу ротової рідини на крайове прилягання реставрацій, виконаних з нанокомпозитних матеріалів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. І. Дзицюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що ураження зубів карієсом пов'язано з розвитком компенсованого метаболічного алкалозу, вираженість якого прямо пропорційна інтенсивності карієсу, обумовлює зниження карієсрезистентності емалі та впливає на термін збереження крайового прилягання пломб. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень профілактичне застосування еліксиру для порожнини рота "Бішофіт Полтавський" призводить до усунення явищ компенсованого метаболічного алкалозу в ротовій рідині хворих з високою та дуже високою інтенсивністю карієсу, нормалізації мінерального обміну та забезпечує високу збереженість крайового прилягання пломб в найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40.-5 с03 + Р264.862
Шифр НБУВ: РА371041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Риженко С.А. 
Гігієнічна оцінка аерококів у мікробіоценозах організму людини в умовах антропогенного забруднення навколишнього середовища: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.А. Риженко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання визначення впливу техногенного навантаження на населення сучасних міст на базі використання показників біомоніторингових спостережень за екологічно небезпечними чинниками та змінами у системі "мікробіоценози - макроорганізм". Вперше наведено комплесну гігієнічну оцінку стану навколишнього середовища та визначено рівень реального техногенного навантаження на мешканців індустріального міста сполук важких металів (ВМ). Показано високу чутливість та інформативність біомоніторингових спостержень, результати яких підтверджують, що навіть за низьких концентрацій ВМ в об'єктах довкілля в організмі людей відбувається їх накопичення на рівнях, що значно перевищують фізіологічні норми. Одержано нові дані про роль мікробіоценозів та їх співчленів у функціонуванні людського організму в нормі та за умов антропогенного забруднення довкілля. Обгрунтовано гігієнічне значення та показано біологічну роль аерококів, що продукують перекис водню у системах "мікробіоценози - макроорганізм" та "фактори довкілля - мікробіоценози". Висвітлено роль перекису водню як чинника стійкості мікробіоценозів до впливу ксенобіотиків. Запропоновано новий метод оцінки дозологічних змін в людському організмі за умов антропогенного забруднення довкілля за вмістом аерококів у мікробіоценозах. Встановлено суттєвий вплив ступеня антропогенного забруднення довкілля на стан мікробіоценозів ротової порожнини та кишечника (за вмістом в них аерококів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.86-8 +
Шифр НБУВ: РА335462

Рубрики:

      
6.

Дячишина Л.В. 
Зміни мікроекології кишечнику за дії оксалатів металів та корекція спричинених ними порушень (Експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.В. Дячишина ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики порушень мікробіоценозу кишечнику за умов дії ксенобіотиків (оксалатів натрію, магнію та кобальту), а також видовий склад і популяційний рівень мікрофлори вмісту товстої кішки та слизової оболонки товстої та тонкої кішок за дії різних доз оксалатів натрію, магнію та кобальту. Встановлено зміни порожнинної та мукозної мікрофлори досліджуваних біотопів. Для відновлення мікрофлори кишечнику та корекції змін, що виникли за дії оксалатів, використано полікомпонентний біологічний препарат "біфіформ" ("Ferrosan", Данія), який сприяє нормалізації порушеного мікробіоценозу за рахунок зменшення мікробної контамінації кишечнику факультативними й алохтонними патогенними та умовно патогенними мікроорганізмами, а також збільшенню популяційного рівня автохтонних облігатних фізіологічно корисних мікроорганізмів. Доведено, що біоформ створює умови для контамінації кишечнику дріжджоподібними грибами роду Candida у високому популяційному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863-8
Шифр НБУВ: РА316006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Борщ С.К. 
Мікробіологічне обгрунтування корекції мікробіоценозу при кишкових дисбактеріозах: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / С.К. Борщ ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено частоту виділення патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів у випадках кишкових дисбактеріозів у пацієнтів гастроентерологічного профілю. Розкрито регіональні особливості мікрофлори, виділеної у випадку дисбактеріоза кишечника, розглянуто її чутливість до протимікробних препаратів. Визначено спектри й інтенсивність антагоністичної активності пробіотичних штамів відносно клінічних штамів мікроорганізмів. Вивчено антагоністичну взаємодію пробіотичних штамів для оцінки можливості їх поєднаного використання в терапевтичних схемах. З метою підвищення терапевтичної ефективності, корекцію дисбактеріозу кишечника запропоновано розділити на два етапи - зменшення кількості умовно-патогенної мікрофлори та відновлення нормоценозу. На основі клінічних і мікробіологічних результатів обстеження оцінено ефективність лікування пацієнтів з дисбактеріозом кишечника. Проведено порівняльний аналіз ефективності зменшення кількості умовно-патогенної мікрофлори у випадку дисбактеріозу кишечника та відновлення нормоценозу під час застосування різних терапевтичних схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-5 + Р264.863
Шифр НБУВ: РА371562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Байдалка І.Д. 
Мікробіоценози біотопів ротової порожнини у підлітків з одонтогенною і кардіоваскулярною патологією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / І.Д. Байдалка ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку особливостей і закономірностей формування мікробіоценозів ротової порожнини (РП) у осіб віком 10 - 16 років з уродженою та набутою кардіопатологією, вивчено мікробні асоціації різних біотопів з врахуванням стоматологічного статусу. Одержано нові дані щодо спектру вегетуючої в РП мікрофлори, виявлено ступінь дисбактеріозу букальної поверхні й ясен із врахуванням поведінкових особливостей і гігієнічного статусу РП. Проведено оцінку мікробіоценозів РП у школярів з різною формою навчання у школах відкритого та закритого типу та медичному коледжі. Доведено, що у хворих із серцево-судинною патологією дітей виникають поєднані бактеріально-вірусно-грибкові дисбіози РП, що зумовлює необхідність індивідуального підходу у виборі способу корекції даних порушень. Розраховано потенційні ризики формування дисбіозів РП і перевірено ступінь впливу на кількісний і якісний склад мікрофлори РП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862 + Р733.665.630.14
Шифр НБУВ: РА374294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лясковський Т. М. 
Мікрофлора вагітних жінок і шляхи її корекції при дисбіозах: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Т. М. Лясковський ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. — К., 2010. — 20с. с. — укp.

Проведено ідентифікацію пробіотичних штамів молочнокислих бактерій з використанням фенотипових ознак і полімеразної ланцюгової реакції з видоспецифічними праймерами, що дозволяє чітко ідентифікувати штами видів Streptococcus thermophilus, Enterococcus faecium і Lactobacіllus plantarum. Запропоновано схему тестування бактерій, яка дозволяє підняти на якісно новий рівень визначення біологічної цінності пробіотиків. Вивчено адгезивні властивості молочнокислих бактерій. Встановлено, що ступінь адгезивної активності до вагінального епітелію видо- та штамо- специфічна. Показано, що резистентність щодо антибіотиків варіює від умов культивування, видової та штамової належності. Виявлено антивірусну дію пробіотичних штамів молочнокислих бактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-5 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА372303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ротар Д.В. 
Мікрофлора кишечника та її транслокація у внутрішні органи експериментальних тварин із гострим панкреатитом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / Д.В. Ротар ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що експериментальний гострий панкреатит супроводжується розвитком дисбактеріозу товстої та дистального відділу тонкої кишки за рахунок елімінації автохтонних облігатних бактерій, підвищенням популяційного рівня умовно патогенних мікроорганізмів і контамінації вмісту кишечника патогенними й умовно патогенними ентеробактеріями. Доведено, що надмірна колонізація слизової оболонки тонкої та товстої кишки патогенними бактеріями підвищує проникливість кишечника та супроводжується транслокацією бактерій в регіональні мезентеріальні вузли, портальну кров, очеревину та внутрішні органи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-29 + Р264.863
Шифр НБУВ: РА374285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Івасюк Л.В. 
Патогенетичні особливості системної і локальної інтраокулярної дії ендотоксинів грамнегативної і грампозитивної мікрофлори: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Л.В. Івасюк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673-1 + Р264.867
Шифр НБУВ: РА373898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пономарьова І.Г. 
Порушення імунної системи та мікробіоценозу кишечнику у дітей, хворих на ентероколіт, та їх корекція пробіотиками: автореф. дис. ... канд. біол. наук / І.Г. Пономарьова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено суттєві порушення в мукозальному імунітеті кишечнику, а саме в механізмах синтезу та транспорту секреторного IgA, на фоні високого рівня IgG і особливо IgM, що може свідчити про суттєве порушення функції слизової оболонки кишечнику. Проаналізовано, що проведене лікування має позитивний вплив на місцевий імунітет, про що свідчить підвищення секреторного IgA в копрофільтрах, і на показники мікробіоценозу кишечнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-5 + Р264.863
Шифр НБУВ: РА369389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Нікольська О.І. 
Удосконалення методичних підходів щодо оцінки мікробіоценозу кишечнику та його корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.І. Нікольська ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оцінки та корекції мікрофлори кишечнику людини. Дана оцінка стану мікрофлори кишечнику людини в нинішній екологічній ситуації з клінічними проявами дисбактеріозу кишечнику та у хворих з опіками різного ступеню. Встановлено зниження біологічної активності індигенної мікрофлори кишечнику у таких хворих. Удосконалена методика діагностики дисбактеріозу кишечнику. Написано алгоритм і кодові числа для ідентифікації ентеробактерій, який став основою для розробки програми комп'ютерної обробки результатів дослідження при дисбактеріозі. Показана можливість підвищення біологічної активності комерційних штамів лактобацил на фітоосновах. Рекомендовано комплексне використання еубіотико-фіто-сорбційної композиції для корекції мікробіоценозу кишечнику. Обгрунтовано і визначено протипоказання для використання з метою корекції кандидозного дисбактеріозу кислотоутворюючих еубіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863-7 + Р413.301.11-3

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського