Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (2005)Книжкові видання та компакт-диски (554)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.413$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Казицька Н.М. 
Автоімунні ураження печінки у дітей та підлітків: критерій діагностики та диференційної діагностики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Казицька ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше за допомогою сучасних технологій з використанням автоімунних маркерів та неоптерпину удосконалено методику діагностики автоімунного гепатиту (АГ) та визначено клініко-лабораторні особливості перебігу автоімунного ураження печінки (АУП) у дітей та підлітків. Уточнено діагностичне значення неоптерпину у виявленні АГ як важливого імунологічного показника, який відображає ступінь активації клітинного імунітету, корелює з активністю запального процесу в печінці та свідчить про наявність автоімунної спрямованості характеру її ураження. Вперше визначено високоінформативні критерії загальної та диференційної діагностики АУП у дітей та підлітків. Розроблено математичну модель з бальною системою оцінки на основі визначених інтегральних високоінформативних клініко-лабораторних показників, яка дозволяє констатувати наявність автоімунного характеру ураження печінки у дітей та підлітків з високим (80 - 99,9 %) відсотком точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-48 +
Шифр НБУВ: РА339986

Рубрики:

      
2.

Шутова О.В. 
Біохімічні та біофізичні параметри жовчі при дискінетичних порушеннях та запальних захворюваннях біліарної системи у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Шутова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати прикладного клініко-параклінічного дослідження особливостей фізико-хімічноі стадії холелітіазу в дітей з біліарною патологією. Огрунтовано систему критеріїв (клініко-симптоматичних, морфо-кінетичних і метаболічних) для діагностики фізико-хімічної стадії холелітіазу. Визначено провідну роль порушень фізико-хімічних властивостей жовчі у ранній діагностиці холелітіазу, розроблено систему критеріїв для оцінки ефективності лікування захворювання. Запропоновано методики визначення типу кристалізації жовчі та ранньої діагностики холелітіазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5-3
Шифр НБУВ: РА317016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мардашко 
Вплив аномалій зубощелепної системи на розвиток патології шлунково- кишкового тракту у дитячому віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Оксана Олексіївна Мардашко ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 + Р733.413.2-37
Шифр НБУВ: РА311849

Рубрики:

      
4.

Недоступ І.С. 
Дизмікроелементози у дітей з хронічними гастродуоденальними захворюваннями та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.С. Недоступ ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Показано залежність вираженості, поширеності та тривалості запально-деструктивних змін в слизовій оболонці шлунку і дванадцятипалої кишки у дітей з хронічними гастродуоденальними захворюваннями (ХГДЗ) від ступеня дизмікроелементозу. Встановлено підвищення інтенсивності вільнорадикальних процесів та розбалансованість факторів антиоксидантного захисту, порушення системного імунітету в періоді загострення ХГДЗ, які найбільш виражені за хронічного гастродуоденіту та виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Уточнено роль сфінктерних розладів у розвитку запально-деструктивних змін в слизовій оболонці шлунка і дванадцятипалої кишки у дітей з ХГДЗ - глибокі запально-деструктивні процеси в слизовій оболонці шлунка і дванадцятипалої кишки у дітей з дуодено-гастральним рефлюксом виявляються вдвічі частіше, ніж у дітей без сфінктерних розладів. Запропоновано комплексні підходи до лікування дизмікроелементозу і метаболічних порушень у дітей з ХГДЗ, яке включає застосування транскутантного електродрегінгу з новокаїном та вітаміном C у поєднанні з прийомом препарату "Краплі Береш Плюс" всередину. Показано ефективність включення в комплексну терапію ХГДЗ у дітей вітамінно-мікроелементного комплексу "Піковіт Плюс" і функціонального харчування, що сприяє нормалізації вмісту ессенціальних мікроелементів в крові, показників антиоксидантного захисту і системного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2-5 + Р733.415.202.9-5 +
Шифр НБУВ: РА353799

Рубрики:

      
5.

Єсипова С.І. 
Диференційоване лікування антисекреторними препаратами хронічних гастродуоденальних захворювань у дітей з урахуванням холатоутворюючої функції печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.І. Єсипова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хронічних гастродуоденальних захворювань у дітей, зниження частоти їх рецидивів на базі диференційованого застосування антисекреторних препаратів з урахуванням холатотвірної функції печінки. Досліджено особливості клінічних проявів і динаміку перебігу хронічного гастродуоденіту та виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Визначено фактори ризику та розроблено критерії прогнозування перебігу хвороби у дітей. Проаналізовано показники пепсиногену-1 сироватки та гастрину плазми крові під впливом різних програм лікування. Визначено оптимальний спосіб лікування хронічних гастродуоденальних захворювань з урахуванням стану холатотвірної функції печінки. Надано оцінку ефективності різних терапевтичних комплексів з включенням антисекреторних препаратів та врахуванням їх впливу на холатотвірну функцію печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2-52 + Р733.413.51-52 +
Шифр НБУВ: РА339708

Рубрики:

      
6.

Шватченко С.В. 
Діагностика та диференційоване лікування гастродуоденальних захворювань, що асоційовані з деякими представниками TORCH-інфекцій - вірусами звичайного герпесу 1,2 типів і цитомегаловірусом, у дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Шватченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 21 с. — укp.

На підставі діагностичного алгоритму встановлено патогенетичну роль HSV-1, HSV-2 і CMV у розвитку гастродуоденальної патології дітей і підлітків, а також їх сполучення з H. pylori. Визначено особливості клінічного перебігу гастродуоденальних захворювань, асоційованих HSV-1, HSV-2 і CMV, а також їх сполучення з H. pylori, у дітей і підлітків. Установлено, що приєднання герпесвірусних інфекцій у хворих з хелікобактеріозом мають обтяжувальний вплив на перебіг гастродуоденальних захворювань. Розроблено й обгрунтовано програму етіопатогенетичного лікування гастродуоденальних захворювань, асоційованих з HSV-1, HSV-2 і CMV та за умов їх сполучення з H. pylori, у даного контингенту осіб. Запропоновано методи контролю лікування таких захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3 +
Шифр НБУВ: РА345686

Рубрики:

      
7.

Кухар Н.М. 
Етапна реабілітація дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів з використанням східного масажу, східної оздоровчої гімнастики і пелоїдотерапії: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.М. Кухар ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано ефективність відновлювального лікування дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) завдяки включенню у лікувально-реабілітаційний комплекс на стаціонарному етапі послідовного застосування диференційованих прийомів східного масажу, східної оздоровчої гімнастики та пелоїдотерапії, а на амбулаторно-поліклінічному - східної оздоровчої гімнастики з елементами самомасажу. Диференційоване застосування східного масажу, даної гімнастики та пелоїдотерапії на госпітальному етапі відновлювального лікування сприяє нормалізації моторно-евакуаторної функції жовчовивідної системи та вегетативного статусу дітей з ДЖВШ, а також скороченню термінів клінічних проявів захворювання, прискоренню видужання та поліпшенню результатів лікування. Встановлено, що включення у комплекс реабілітаційних заходів на амбулаторно-поліклінічному етапі східної оздоровчої гімнастики збільшує тривалість періоду ремісії у дітей з ДЖВШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-54
Шифр НБУВ: РА321061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Боярчук О.Р. 
Ефективність використання електромагнітного випромінювання надвисокої частоти низької інтенсивності в лікуванні хронічних гастродуоденітів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.10.01 / О.Р. Боярчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження клінічного перебігу, функціонального стану шлунка, мікробіоценозу кишківника і показників специфічної та неспецифічної резистентності організму у 180 хворих на хронічний гастродуоденіт віком від 6 до 15 років. Вивчено вплив електромагнітного випромінювання надвисокої частоти низької інтенсивності на клінічну симптоматику і основні досліджувані показники. Доведено, що використання мікрохвильової терапії в лікуванні хронічного гастродуоденіту у дітей сприятливо впливає на клінічний перебіг захворювання, кислотоутворюючу функцію шлунка, дисбіотичні порушення в кишківнику, покращує функціональні можливості і енергетичний потенціал лейкоцитів периферичної крові, підвищує показники неспецифічного захисту, гуморального і клітинного імунітету. Надвисокочастотне випромінювання шляхом дії на біоактивні точки в комплексі з традиційними методами має найбільш позитивний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-542

      
9.

Величко В.І. 
Застосування фізичних чинників у реабілітації дітей з гіпотрофією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.І. Величко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності та оптимізації реабілітаційних заходів ддля лікування дітей, хворих на гіпотрофію. Досліджено клінічний стан новонароджених і дітей раннього віку до початку і після відновлювального лікування. Виявлено ефективність медичної реабілітації за даних умов. Визначено взаємозв'язки між вмістом цинку в крові, активністю лужної фосфатази, показниками ємнісного опору тканин і клінічними особливостями та тяжкістю гіпотрофії. Наведено дані про об'єм зовнішньоклітинної рідини та його зв'язок з ємнісним опором тканин. Розроблено комплексну програму реабілітації дітей з гіпотрофією, яка включає електрофорез сульфату цинку і диференційоване застосування масажу та лікувальної фізкультури залежно від ступеня тяжкості захворювання. За результатами проведених досліджень доведено ефективність комплексного використання електрофорезу сульфату цинку, загального масажу та лікувальної фізкультури у відновлювальному лікуванні дітей з гіпотрофією, що виявилось у поліпшенні показників психофізичного розвитку, прискоренні збільшення маси тіла, зниженні частоти, тривалості та тяжкості інтеркурентних захворювань, нормалізації рівня цинку в цільній крові, активності лужної фосфатази у сироватці крові та покращанні показників ємнісного опору тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.022-54
Шифр НБУВ: РА312790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Руднєв О.М. 
Захворювання верхнього відділу шлунково-кишкового тракту у дітей та сучасна патогенетична медикаментозна терапія (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.М. Руднєв ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Розглянуто питання клініко-лабораторного, інструментального та морфологічного дослідження стану шлунково-кишкового тракту в дітей різного віку з різними формами функціональних і органічних захворювань верхнього відділу шлунково-кишкового тракту запального характеру. Розроблено методи патогенетичної медикаментозної терапії. Визначено оцінку ефективності запропонованих методів. Завдяки обстеженню 400 дітей досліджено вплив різних чинників на формування та структуру захворюваності. Встановлено показання та запропоновано схеми індивідуальної патогенетичної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3
Шифр НБУВ: РА312581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Боднар Г.Б. 
Імуногенетична характеристика та критерії формування груп ризику розвитку гастродуоденальної патології у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.Б. Боднар ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено фактори ризику (генеалогічні, аліментарні, імунологічні, імуногенетичні) та визначено маркери гастродуоденальної патології в дітей. Установлено, що за умов обтяженої спадковості стосовно гастродуоденальної патології в родині в них наявні гени HLA-комплексу II класу DQ A1 0103, 0201 та гаплотипове поєднання генів 0103 0103, 0201 0103, 0201 0301. У разі успадкування двох або більше генів та їх комбінації, що асоціюються з гастро-дуоденальними захворюваннями, відносний ризик виникнення захворювань зростає у 4,2 - 8,9 разів. За результатами дослідження встановлено, що на формування гастродуоденальної патології в дітей значний вплив мають аліментарні, імуногенетичні, імунологічні чинники. Науково обгрунтовано та вивчено клінічну ефективність застосування протифлазиду у разі проведення терапії гелікобактер-асоційованих захворювань у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2 +
Шифр НБУВ: РА355139

Рубрики:

      
12.

Осама Самир Абдел Латиф Саламех 
Клініка і діагностика гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Осама Самир Абдел Латиф Саламех ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено особливості антенатального та постнатального анамнезу хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ), встановлено фактори впливу на розвиток захворювання. Виявлено малосимптомність проявів клініки ГЕРХ. З'ясовано, що найбільш поширеною супутньою патологією захворювання є синдром вегетативної дисфункції (СВД), дисплазія сполучної тканини та хронічний аденотонзиліт, які спричиняють неспроможність функціонування нижнього сфінктера стравохода. Зазначено, що дисфункція вегетативної нервової системи (ВНС) спостерігається у всіх хворих і характеризується парасимпатикотонією, яка призводить до порушення моторики та підвищення секреції шлунка, що впливає на патогенез ГЕРХ. Не виявлено особливостей зміни слизової оболонки шлунка у хворих на ГЕРХ. Встановлено можливіть різного характеру гістологічних змін слизової оболонки стравохода, які найбільш виражені за наявності гастро-езофагеального пролапсу. Виявлено, що клінічним проявом виснаження захисних механізмів у слизовій оболонці є печія. Показано безпосередній вплив інфекції Helicobacter pylori на виникнення ГЕРХ та формування гастродуоденальної патології. Запропоновано застосування цитомукопротекторів і препаратів, які сприяють корекції порушень вегетативного гомеостазу в терапевтичному комплексі для дітей з ГЕРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-4 +
Шифр НБУВ: РА332106

Рубрики:

      
13.

Бутницький Ю.І. 
Клініко-ендоскопічні дані, морфологічні зміни слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки у хворих дітей з поєднаною хронічною патологією гастродуоденальної та біліарної систем та оптимізація їх лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.І. Бутницький ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-ендоскопічні особливості, морфологічні, морфометричні та імуноморфологічні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ) і дванадцятипалої кишки (ДПК) у дітей на фоні хронічної патології гастродуоденальної та біліарної систем у разі інфікування Hp до та після лікування й оптимізації антигелікобактерної терапії за допомогою озонованої обліпихової олії. Встановлено, що в дітей, які одержували озоновану обліпихову олію, вірогідно підвищувалась пропускна здатність дрібних артерій шлунка, що зумовлювало покращання кровопостачання у СОШ. Завдяки застосуванню даної олії зменшувався ступінь запальної реакції, про що свідчило статистично значуще зниження кількості плазматичних клітин з IgM та з IgG. На підставі одержаних даних складено клініко-ендоскопічну таблицю, яка дозволяє за запропонованими діагностичними критеріями прогнозувати наявність Helicobacter pylori у дітей. Для оцінювання ефективності проведеного лікування розроблено спосіб визначення інтегрального індексу тканинної регенерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-5 +
Шифр НБУВ: РА364841

Рубрики:

      
14.

Томей А.І. 
Клініко-епідеміологічна характеристика та біогеохімічна природа патології верхніх відділів травного тракту у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.І. Томей ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості мінерального гомеостазу в дітей шкільного віку, що мешають у різних біогеохімічних районах Закарпатського регіону (гірського, передгірського, низинного) та мінерального обміну в дітей з хронічним гастродуоденітом. На підставі результатів проведеного дослідження встановлено, що концентрація есенціальних мікроелементів у біологічних рідинах у дослідженого дитячого контингенту відрізняється залежно від району мешкання. Одержано дані про дисбаланс есенціальних мікроелементів за хронічного гастродуоденіту, а саме, про зниження рівня цинку, заліза, міді та йоду, що супроводжується порушенням цитокінового та гормонального статусу. З'ясовано, що ступінь прояву цих відхилень залежить від фази патологічного процесу, варіантів його перебігу, наявності поєднаної та супутньої патології. Доведено ефективність вітамінно-мінерального комплексу Активал Макс у комплексному лікуванні дітей з хронічним гастродуоденітом у фазі неповної клінічної ремісії. Розроблено відповідну комп'ютерну програму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р733.413.2 +
Шифр НБУВ: РА359640

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Шульгай О.М. 
Клініко-імунологічна і морфологічна характеристика хронічного гастродуоденіту у дітей та удосконалення комплексу патогенетичної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Шульгай ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність наявності Helicobacter pylori (HP)-інфекції від віку, статі дитини та тривалості захворювання. Визначено клінічні та ендоскопічні критерії для виявлення хронічного гастродуоденіту (ХГД), асоційованого з HP. Визначено, що морфологічні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ) та дванадцятипалої кишки залежить від ступеня обсіювання слизової оболонки HP. Відмічено, що ХГД перебігає на фоні зміненого місцевого та загального імунітету, у разі HP-асоційованого ХГД відбувається значне підвищення імуноглобуліну A. Доведено, що діагноз HP-інфекції є достовірним лише за умов проведення не менше двох методів діагностики (уреазного та цитологічного; уреазного та гістоморфометричного). Вперше за умов експерименту на інтактних тваринах і з модельованим деструктивним ураженням СОШ доведено відсутність ознак гострої та хронічної токсичності озонованої обліпихової олії, визначено її позитивну лікувальну дію. Вперше доведено, що оптимізовані лікувальні комплекси мають вищу ерадикаційну ефективність, ніж терапія загальновизнаними антихелібактерними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-3
Шифр НБУВ: РА317791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Антонець В.А. 
Клініко-інструментальні критерії діагностики гастроезофагеального рефлюксу у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.А. Антонець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано удосконалену методику діагностики гастроезофагеального рефлюксу (ГЕР) у дітей на базі оптимізації клініко-інструментального та морфологічного досліджень. Проведено комплексне обстеження дітей з ГЕР і бронхіальною астмою та вперше проаналізовано зв'язок між показниками добового pH-моніторингу стравоходу, морфологічними змінами слизової оболонки стравоходу з клінічними проявами ГЕР у дітей. Під час обстеження здорових дітей одержано показники, які в подальшому розглянуто як нормативні для дітей віком від 10-ти до 16-ти років. У результаті проведеного клінічного обстеження дітей з ГЕР встановлено відсутність патогномонічних симптомів, які дозволяють клінічно встановити діагноз ГЕР. Виявлено, що клінічні прояви ГЕР у дітей не залежать від ступеня ураження слизової оболонки стравоходу, але підвищення ацидності рефлюксату призводить до збільшення імовірності виникнення відчуття печії - одного з провідних симптомів ГЕР у дітей. Вперше показано, що у дітей з ГЕР з макроскопічно незміненою слизовою оболонкою під час гістологічного дослідження проявляються структурні зміни епітелію стравоходу. Встановлено, що у 86,84 % дітей, хворих на бронхіальну астму, ГЕР проявляється як кислим, так і лужним вмістом у стравоході. Для визначення діагностичної цінності різних методів обстеження розраховано показники чутливості та специфічності. Виявлено, що найбільшу високу діагностичну цінність для встановлення діагнозу ГЕР має добовий pH-моніторинг стравоходу. Вперше для діагностики ГЕР у дітей застосовано експрес-метод комп'ютерної базальної топографічної pH-метрії по довжині шлунка. Проаналізовано зв'язок між рівнем базальної секреції, кількістю та тривалістю рефлюксів. На базі одержаних результатів розроблено критерії й алгоритм діагностики ГЕР у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.1-4 +
Шифр НБУВ: РА350780

Рубрики:

      
17.

Яковенко Н. О. 
Клініко-лабораторні критерії гострих діарей у дітей раннього віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. О. Яковенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України. — Х., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Наведено клінічну характеристику інвазивних і секреторних діарей, оцінку рівнів антитіл до ендотоксину Грам-негативної флори, цитокінового профілю організму, показників локального імунітету кишечнику, рівнів оксиду азоту та цитохімічних показників лейкоцитів. Встановлено кореляційні зв'язки між основними ланками патогенезу гострих діарей у дітей раннього віку. Виділено клініко-лабораторні критерії діагностики гострих діарей і на основі цього розроблено математичну модель та алгоритм диференційної діагностики інвазивних і секреторних діарей у дітей раннього віку з урахуванням виявлених змін показників гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-3
Шифр НБУВ: РА385088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Каніболоцька М.Б. 
Клініко-мікробіологічні особливості некротичного ентероколіту новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Б. Каніболоцька ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності ранньої діагностики некротичного ентероколіту (НЕК) у новонароджених. Представлено результати комплексного клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження 104-х новонароджених з НЕК I - III стадії захворювання. Одержано дані про частоту розвитку НЕК у новонароджених. Встановлено вірогідні чинники ризику виникнення даної патології. На підставі результатів проведених досліджень наведено клініко-параклінічну оцінку перебігу НЕК залежно від стадії захворювання та розроблено діагностичні критерії НЕК. Визначено особливості функціонального стану системи інтерферону та колонізації кишечнику умовно патогенними мікроорганізмами та вірусами в новонароджених з НЕК. Вивчено особливості розвитку дітей у перші три роки життя, які перенесли НЕК у неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1-4 +
Шифр НБУВ: РА344959

Рубрики:

      
19.

Ігнатко Л.В. 
Клініко-морфологічна характеристика періоду ремісії хронічних гастритів і гастродуоденітів у дітей та оптимізація профілактики їх рецидивів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.В. Ігнатко ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено перебіг хронічного гастриту (ХГ) та хронічного гастродуоденіту (ХГД) за неповної та повної клінічної ремісії у взаємозв'язку з клініко-ендоскопічною формою захворювання, інфікуванням Helicobacter pylori (HP). З'ясовано залежність деструктивних варіантів патології від віку. Наведено оцінку морфофункціонального стану шлунка в дітей у період неповної клінічної ремісії, який характеризується порушенням кислотопродукції, кислотонейтралізувальної функції шлунка, збереженням запальної інфільтрації та дистрофічно-альтернативних змін епітелію та власної пластини слизової оболонки шлунка (СОШ), ступінь та інтенсивність яких залежить від клініко-ендоскопічної форми захворювання. Доведено, що клініко-морфологічні форми ХГ та ХГД у дітей є фазами єдиного процесу, морфогенез яких характеризується поступовим збільшенням дистрофічних і некробіотичних змін, прогресуючим склерозом та гіпотрофією епітелію. На підставі результатів клініко-фізіологічних досліджень одноразової дії слабосульфідної маломінералізованої води на функціональний стан шлунка розроблено методику її питного застосування. Удосконалено систему вторинної профілактики загострень ХГ та ХГД у дітей шляхом питного використання слабосульфідної маломінералізованої води у реабілітаційному курсі, ефективність якого доведено позитивною динамікою клінічних проявів хвороби, покращанням кислотопродукції та кислотонейтралізації, зменшенням запальних і дистрофічних змін у СОШ та дванадцятипалої кишки, зниженням рівня антитіл до HP. Обгрунтовано доцільність питного використання даної води під час лікування дітей, хворих на ХГ і ХГД за запропонованою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1 +
Шифр НБУВ: РА335244

Рубрики:

      
20.

Салтикова 
Клініко-морфологічні особливості перебігу захворювань верхнього відділу травного каналу у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Галина Володимирівна Салтикова ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2-3
Шифр НБУВ: РА351179

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського