Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (251)Книжкові видання та компакт-диски (377)Журнали та продовжувані видання (186)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*333.641$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Скрипнюк 
Бюрократизм в системі державного управління та правовий механізм його подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 23.00.02 / Валентина Миколаївна Скрипнюк ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7 + С5*333.641.20
Шифр НБУВ: РА305450

Рубрики:

      
2.

Титаренко Л.М. 
Державна кадрова політика: соціально-психологічний та гуманітарний компоненти удосконалення підготовки управлінських кадрів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.М. Титаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено значення соціально-психологічних та етичних аспектів підготовки державних службовців за умов трансформації українського суспільства й обгрунтовано шляхи удосконалення існуючої в Україні моделі кадрової політики. Показано, що орієнтація на соціально-психологічні та моральні чинники у формуванні особистості державного службовця є засобом гуманізації професійної підготовки управлінських кадрів. Доведено пріоритетне значення соціальної спрямованості професійної підготовки на етапі реформування кадрової політики. Встановлено, що під час розробки вітчизняної моделі державного службовця необхідно враховувати індивідуальну своєрідність психологічних властивостей особистості. Запропоновано оригінальну психологічну методику формування аналітичної професіограми й оцінки особистісних якостей державних службовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + С5*333.641.28 +
Шифр НБУВ: РА337101

Рубрики:

      
3.

Галяс І. А. 
Лідер як суб'єкт владної діяльності в умовах сучасного транзитивного суспільства (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / І. А. Галяс ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 18 с. — укp.

Здійснено генезу феномена лідера та поглиблено розуміння природи й сутності цього явища. Комплексно проаналізовано діалектику об'єктивних умов і суб'єктивного фактора в різних системах координат суспільного розвитку докласового, традиційного й індустріального суспільств, а також суспільств перехідного періоду: Еллінізму, Ренесансу, Постмодерну. Досліджено атрибути й модуси лідера, виявлено еволюцію ціннісних орієнтирів у його діяльності. Позначено "больові точки" перехідного періоду сучасного українського суспільства. Значну увагу приділено аналізу аксіологічної раціональності "ситуативного" типу сучасного лідера за умов пстіндустріальної нетеократичної ери, що складається; формуванню на етапах транзитивності українського суспільства нової гуманістичної парадигми лідерства, адекватної виклику епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.05 + Ю6*18:С5 + С5*333.641.214
Шифр НБУВ: РА382498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чернявська О.В. 
Механізм впливу соціальних змін на соціальну напруженість в сучасній Україні (на прикладі мегаполісу): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Чернявська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні основи дослідження соціальної напруженості. Розглянуто загальні особливості соціальних змін у пострадянських суспільствах. Відмічено, що соціальна напруженість є однією з характерних особливостей процесів соціальних змін в сучасному українському суспільстві, ступеня соціальної стабільності. Визначено та проаналізовано поняття соціальної напруженості та потенціалу соціальної напруженості. Запропоновано поняття механізму впливу соціальних змін на соціальну напруженість, який сприяє оптимізації процесів регулювання виникнення та розвитку соціальної напруженості та соціальних конфліктів. Проаналізовано елементи даного механізму: соціальну диференціацію, соціальну незадоволеність, політичну культуру, ціннісно-нормативний компонент, соціально-психологічну адаптацію. Запропоновано рекомендації щодо поліпшення ефективності соціального управління зниження соціальної напруженості, регулювання існуючих соціальних конфліктів та прогнозування можливих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + С5*333.641
Шифр НБУВ: РА317010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хижняк Л.М. 
Організації в соціально-економічному просторі сучасного українського суспільства: оптимізація управління: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.07 / Л.М. Хижняк ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено розкриттю специфіки процесу становлення, функціонування й розвитку організації в соціально-економічному просторі в умовах трансформації суспільства та розробці напрямків оптимізації управління ним в умовах сучасної України. Розроблено концепцію, яка розкриває сутність організації як суб'єкта соціально-економічних перетворень. На аналізі емпіричного матеріалу визначено місце та роль підприємницьких організацій в стабілізації суспільства. Визначені крітерії прогнозування розвитку організації з урахуванням її ознак, ступеня їх складності, рухливості, невизначеності, факторів впливу посередньої і прямої дії. Розроблені напрямки удосконалення управлінських статегій з метою не тільки виживання організації але й забезпечення позитивних тенденцій її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216

Рубрики:

      
6.

Туленков М.В. 
Організаційна взаємодія в соціальному управлінні: автореф. дис... д-ра соцiолог. наук: 24.00.04 / М.В. Туленков ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 32 с. — укp.

Вперше з використанням методики соціологічного аналізу обгрунтовано теоретико-методологічні засади організаційної взаємодії у соціальному управлінні транзитного суспільства. Проаналізовано концептуальну еволюцію організаційної думки в теорії та практиці соціального управління. Розкрито організаційну сутність соціального управління як суспільного феномена. Обгрунтовано принципи побудови, механізми формування та відтворення організаційної взаємодії у системах соціального управління різних типів. Розроблено трирівневу модель оцінювання ефективності організаційної взаємодії у соціальному управлінні, що базується на критеріях загальної, спеціальної та конкретної ефективності організаційно-управлінської діяльності. У науковий обіг вперше введено поняття "організаційна взаємодія у соціальному управлінні". Розроблено соціологічну теорію організаційної взаємодії у соціальному управлінні, яка за своїми евристичними, концептуальними та методологічними можливостями дозволяє визначити специфіку, місце та роль організаційної взаємодії у соціальному управлінні будь-якої суспільної системи, виявляти принципи побудови, механізми формування та відтворення організаційної взаємодії в системах соціального управління різних типів, формувати систему критеріїв (показників), методики виміру та технології оцінювання ефективності організаційної взаємодії суб'єктів та об'єктів соціального управління різних ієрархічних рівнів системи соціального управління у суспільстві незалежно від сфери, видів і масштабів організаційно-управлінської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641 +
Шифр НБУВ: РА369898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кузьменко В.І. 
Особистісний чинник у структурі управління організацією: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.І. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше у вітчизняній соціології описано шляхи формування осіб керівника й підлеглого залежно від їх первинної соціалізації (впливу сімейного оточення й освітнього середовища). Встановлено теоретичні можливості використання аналізу персонального чинника в управлінні у контексті структуралістського та персоналістського підходів та обгрунтовано шляхи їх інтеграції. Наведено детальний опис соціальних типів керівника та виконавця, визначено їх специфічні соціокультурні та соціопсихологічні особливості, виділено стійкі характерні риси та ознаки. Запропоновано інтерпретацію поняття та структури особистості щодо управлінського процесу. Обгрунтовано тезу про формування типу керівника переважно в престижних прошарках конкретного суспільства та соціокультурну зумовленість даного факту. Створено оригінальну класифікацію соціальних організацій і форм управління з урахуванням середовища функціонування. Виділено їх виробничі, політичні й культурно-освітні типи. Виявлено загальну тенденцію до зростання значимості персонального фактора й міжособистісних відносин, а також пов'язаних з ними аспектів профілю особистості у діяльності соціальних організацій, зокрема культурно-освітніх закладів. Встановлено залежність впливу даного чинника від соціального типу організації. Доведено, що його обсяг і значимість зростає у напрямі від виробничих до культурно-освітніх організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 +
Шифр НБУВ: РА334824

Рубрики:

      
8.

Максимова Н.Л. 
Проблеми професійної підготовки та перепідготовки кадрів в умовах формування сучасного ринку праці (на матеріалах соціологічних досліджень Харківської області): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.Л. Максимова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей професійної підготовки кадрів в Україні. В рамках комплексного підходу розглянуто специфіку професійної підготовки як соціального інституту в сучасних умовах у зв'язку із становленням ринку праці. Проаналізовано типологію найбільш відомих моделей ринку праці й вперше на основі співвідношення активності зацікавлених сторін щодо підготовки робочої сили та врегулювання динаміки ринку праці охарактеризовано модель українського ринку праці. Розглянуто соціальні та соціально-психологічні характеристики випускників учбових закладів різного рівня і проведено їх порівняльний аналіз. Вперше висвітлено соціальні та соціально-психологічні характеристики осіб, які звернулись до державних центрів зайнятості з метою перепідготовки, проведено їх порівняльний аналіз з характеристиками випускників навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*333.641

Рубрики:

      
9.

Дубровський І.М. 
Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / І.М. Дубровський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми регулювання соціально-трудових відносин за умов трансформації українського суспільства. Глибока системна криза, що охопила транзитний соціум, акумулює основні протиріччя в соціально-економічній сфері, які породжуються протилежними, часом суперечливими інтересами найбільш дистанційованих соціальних груп - роботодавців, найманих працівників і держави, а також відсутністю ефективної системи, механізмів їх узгодження. Детально вивчено систему соціального партнерства, розроблено його соціологічну концепцію, обгрунтовано можливість застосування принципів останнього в сучасній Україні. Проаналізовано функції системи соціального партнерства, об'єктивні умови та суб'єктивні чинники, що детермінують її становлення та функціонування. Розглянуто різні моделі інституціалізації соціального партнерства, можливості використання зарубіжного досвіду в Україні. Надано характеристику особливостей трансформації соціально-трудових відносин, механізмів регулювання ринку праці, розкрито причини його деформацій та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА315648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бурега В.В. 
Соціально-адекватний менеджмент: концептуалізація моделі: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / В.В. Бурега ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2003. — 35 с. — укp.

Визначено сутність, структуру та зміст соціально-адекватного менеджменту, його роль в аспекті трансформаційних процесів, що відбуваються в українському суспільстві. З точки зору адекватного менеджменту проаналізовано типи соціальних організацій, стилі управління та визначено умови набуття останніми ознак соціальної адекватності. Розглянуто питання адекватності психологічного типу менеджера управлінським функціям, забезпечення професіографічних досліджень управлінської діяльності, розроблено професіограму менеджера. Розкрито соціально-психологічні умови впровадження моделі соціально-адекватного менеджменту з урахуванням головних рис національного менталітету та його регіональних складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641 +
Шифр НБУВ: РА324629

Рубрики:

      
11.

Котуков О.А. 
Соціально-політичний маркетинг як один з механізмів раціональної взаємодії органів державного управління з населенням: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.А. Котуков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми оптимізації взаємодії в аспекті влада -народ в сучасній Україні. Розроблено концепцію соціально-політичного маркетингу як механізму раціоналізації соціально-політичних дій органів державного управління за умов трансформації українського суспільства. Доведено, що одним з головних чинників раціоналізації діяльності управлінських структур може стати застосування маркетингових методів і процедур у діяльності органів державної виконавчої влади. Визначено особливості соціальної свідомості представників органів державного управління в сучасній Україні, а також їх домінантні характеристики. Обгрунтовано соціологічну оцінку стану та перспектив взаємодії місцевих органів державного управління з населенням відповідних територій у сучасній Україні, зважаючи на виконання функції надання населенню соціальних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641
Шифр НБУВ: РА318980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Черепанова Т.В. 
Соціокультурні чинники харизматичного процесу: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.В. Черепанова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено соціокультурний аналіз харизми як соціального процесу. Обгрунтовано доцільність її розгляду у двох аспектах: як особливих психофізіологічних якостей особистості, що виявляються за деяких соціокультурних умов, та як особливий тип соціальної динаміки. Концептуалізовано соціологічну категорію "харизматичний процес" як специфічну динамічну характеристику суспільства. Обгрунтовано положення про соціокультурні чинники харизматичного процесу, що включають культурну легітимацію харизми і досвід усвідомлення кризових ситуацій у суспільстві. Охарактеризовано етапи та розкрито логіку розвитку харизматичного процесу, що визначаються його латентною та явною стадіями. На підставі концепції харизматичного процесу досліджено соціокультурні процеси у суспільстві модерної та постмодерної епох. Розроблено емпіричні індикатори харизматичного процесу, зокрема прямі та непрямі показники, проведено дослідження його можливого розвитку. З використанням одержаних результатів здійснено аналіз сучасної соціокультурної та політичної ситуації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.214.4 +
Шифр НБУВ: РА344541

Рубрики:

      
13.

Кабачна О.В. 
Соціологічний аналіз конфліктів у сфері масової комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Кабачна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7в6 + С5*333.4в6 + С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА309866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Коваліско Н.В. 
Трудова мобільність в умовах регіонального ринку праці: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.В. Коваліско ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено соціологічні аспекти трудової мобільності в умовах регіонального ринку праці. Проаналізовано основні механізми та процеси, що супроводжують трудову мобільність в цих умовах. Розглядаються тенденції розвитку регіонального ринку праці у контексті типів мобільної поведінки працездатного населення, реальна та потенційна трудова активність за умов формування ринкової економіки. У дисертації використано результати ряду емпіричних досліджень з проблематики роботи. Розроблено та опрацьовано науково-практичний підхід до проведення порівняльних соціологічних досліджень регіональних ринків праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Фаренік С.А. 
Управління як форма зв'язку теоретичних моделей і практичних рішень: Автореф. дис. д-ра філос. наук: 09.00.03 / С.А. Фаренік ; Ін-т філософ. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено принципово нову цілісну концепцію управління як форми зв'язку та дійового реального механізму поєднання теоретичного суспільствознавчого знання (теоретичних моделей) і різновидів практичних рішень. Вперше у вітчизняній соціально-філософській літературі зміст, взаємозумовленість та функції основних детермінант і ланок механізму соціального управління як наріжної форми зв'язку суспільної науки і соціальної практики розглянуто з урахуванням особливостей і запитів українського суспільства на шляху до соціально правової держави, ринкових відносин, сталого розвитку й органічного входження в європейський простір. В аспекті соціально-філософського осягнення, тобто у контексті категоріально-понятійної системи соціальної філософії і відповідно до запитів теорії та практики управлінського сьогодення визначено специфіку та діалектичну взаємодію суб'єкта та об'єкта сучасного соціального управління. З'ясовано питання про необхідність розробки та використання у царині соціального управління множини кумулятивних чи комплементарних теорій і теоретичних моделей, кожна з яких має свій "діапазон кількості запитів". Проаналізовано роль соціальної інформації в управлінні, запропоновано критерії оцінки її корисності, досліджено особливості управління нею. Розкрито своєрідність і роль соціального експерименту як важливої форми зворотного зв'язку управління з практикою суспільних перетворень; визначено істотні чинники та складові (зокрема методи регулювання державою підприємницької діяльності на різних рівнях) виникнення та утвердження підприємництва як важливого явища життєдіяльності сучасного українського суспільства, основні вимоги до суб'єкта ефективної підприємницької діяльності. Запропоновано розроблені на основі теоретичних моделей конкретні наукові рекомендації щодо підвищення ефективності управління підприємницькою діяльністю в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.3*311.2 + С5*333.641 +
Шифр НБУВ: РА327913

Рубрики:

      
Категорія:    
16.

Романенко С.В. 
Управлінське рішення як вид соціальної діяльності: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / С.В. Романенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади теорії прийняття управлінського рішення та вивчено специфіку цього процесу за сучасних економічних умов. Доведено, що методологічна база даної теорії необхідна для цілісності теорії, її практичного застосування, а також для втілення у соціологічну теорію та практику основних її положень. Побудовано систему категорій даної теорії, яка дозволяє поєднати існуючі підходи та методи, а також поповнити категоріальний апарат соціологічної науки. Емпіричне застосування результатів теоретичної розробки дозволило побудувати типологію мотивів, цілей і цінностей управлінської діяльності, встановити суб'єктивні та об'єктивні фактори, які впливають на ефективність процесу прийняття управлінського рішення, їх диференціацію відповідно до особистісних характеристик суб'єкта; виявити розбіжності в оцінках суб'єктивних і об'єктивних факторів прийняття рішення, а також мотивації суб'єктів управлінської діяльності залежно від форм власності очолюваних підприємств; розробити систему показників для оцінки ефективності процесу прийняття рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: с5*333.641
Шифр НБУВ: РА313226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Пугач В.Г. 
Феномен бюрократії в трансформаційному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Г. Пугач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено феномен бюрократії в трансформаційному суспільстві. Доведено важливість наголошення на відмінностях семантично близьких, проте не тотожних понять (і явищ) бюрократія та бюрократизм. Визнано неможливість чіткого розмежування між політикою та адміністрацією, натомість стверджується необхідність визначення меж політичного у бюрократичній діяльності. З'ясовано, що у період трансформаційних змін роль бюрократії істотно посилюється, проте, не абсолютизується. Здійснено аналіз еволюції української бюрократії та зауважено, що її специфіка полягає у поєднанні "східної" та "західної" моделей бюрократії. Зазначено, що в сучасній Україні набув свого поширення феномен "партії бюрократії".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф032.21 + Ф024 + С5*333.641.20 +
Шифр НБУВ: РА343247

Рубрики:

      
18.

Зверко Т.В. 
Формування антропогенної моделі виховання студентів в умовах безперервної освіти: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.В. Зверко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано нові підходи щодо виховання студентів за умов безперервної освіти. Розглянуто методологічні засади конструювання моделі виховання, адекватної тенденціям розвитку суспільства. Проаналізовано існуючі підходи щодо проблем виховання в соціологічній, філософсько-педагогічній думці, розглянуто моделі та системи виховання. Обгрунтовано необхідність розробки антропогенної моделі виховання як результату сучасних соціальних впливів. Наведено характеристику системного середовища формування моделі виховання, в якості якого виступає безперервна освіта, яка сприяє всебічному розвитку особистості. Розкрито роль вищої школи як суб'єкта реалізації антропогенної моделі виховання за умов безперервної освіти. Представлено авторську інтерпретацію понять "виховання", "соціально-творча практика", визначено якісні характеристики розвитку особистості студента у ВНЗ. Обгрунтовано концептуальні засади запропонованої моделі виховання студентів і механізми її реалізації у сучасному ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674 + С5*333.641*18:С5*422.11 +
Шифр НБУВ: РА350496

Рубрики:

      
19.

Ярмак Т.В. 
Формування підприємницького інтересу молоді України в умовах трансформації суспільства. (Соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Т.В. Ярмак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність підприємницької діяльності, визначено ознаки виду діяльності на засадах соціологічної теорії. Проаналізовано природу, структуру та основні функції підприємницького інтересу як об'єктивно-суб'єктивного феномену, що детермінує творчу активність особистості, розглянуто особливості формування підприємницького інтересу на різних етапах розвитку підприємництва в Україні. Висвітлено основні програмні положення та методику соціологічного дослідження проблеми формування підприємницького інтересу в молодіжному середовищі, умов і факторів його розвитку. Розглянуто необхідність комплексних заходів щодо оптимізації процесу формування та соціальної спрямованості підприємницького інтересу, надано оцінку перспектив розвитку цього виду діяльності в країні. Запропоновано суб'єктивно-особистісні та об'єктивно-соціальні показники сформованості підприємницького інтересу, розроблено систему заходів управлінського характеру щодо економічної безпеки та захисту інтересів підприємців. Обгрунтовано необхідність вивчення підприємницького інтересу молоді, який є важливим фактором економічної, політичної, творчої активності суб'єктів соціально-економічної діяльності сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641
Шифр НБУВ: РА313392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Буко С.Л. 
Ціннісні орієнтири сучасного менеджменту: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / С.Л. Буко ; Ін-т соц. НАН України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розглянуто ціннісні моделі сучасного менеджменту. Визначено основні подібності та відмінності у ціннісних пріоритетах західних та українських менеджерів прибуткової та неприбуткової сфер в Україні. Досліджено динаміку взаємовпливу ціннісних пріоритетів за умов спільної діяльності. Розкрито особливості та ціннісні домінанти основних етапів еволюції менеджменту у XX ст. Визначено специфіку ціннісно-орієнтованого підходу у сучасному менеджменті, обгрунтовано роль і значення прагматичних і гуманітарних цінностей у механізмі узгодження інтересів комерційного сектора, неприбуткової сфери та суспільства загалом. Визначено спрямованість і сутність нових принципів ціннісно-орієнтованого менеджменту, які асоціюються з концепціями "соціальної корпоративної відповідальності" та "соціального підприємництва". Узагальнено зміст і концептуальні орієнтири менеджменту міжнародних неприбуткових недержавних організацій (МНДО) на ринку соціальних послуг. Проаналізовано особливості міжсекторної взаємодії бізнесу, держави та третього сектора, а також специфіку ціннісного діалогу українських та американських менеджерів МНДО. Розроблено методику якісного соціологічного дослідження ціннісних пріоритетів менеджерів МНДО в Україні, описано механізми ціннісної трансмісії за умов крос-культурної взаємодії менеджерів. Зроблено висновок, що західні топ-менеджери МНДО в Україні стають агентами змін, які здійснюють трансмісію гуманітарних цінностей і ділових практик місцевому населенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 +
Шифр НБУВ: РА367718

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського