Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*422.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Михайльова К.Г. 
Інтелектуальна еліта сучасного суспільства: особливості формування та діяльнісний потенціал: автореф. дис... д-ра соціал. наук: 22.00.01 / К.Г. Михайльова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Розглянуто нові основи структурування сучасних суспільств та демонструє дієвість у цих процесах різних ресурсів і капіталів. Особливого значення набувають інтелектуальні ресурси. Доведено, що посилення впливу даних ресурсів детермінує появу ознак нового типу суспільства - суспільного інтелекту. Запропоновано теоретичну модель інтелектуальної еліти, яка формується за умов трансформаційного суспільства, яка передбачає врахоування потенційних та результативних складових, функціональних особливостей, а також специфіки соціального поля, в якому формується та функціонує інтелектуальна еліта. На підставі теоретичного й емпіричного аналізу запропоновано опис української інтелектуальної еліти, її цінностей, особливостей ідентифікації, реалізації функцій, мотивації діяльності. Розглянуто соціальну базу її формування. Увагу приділено впливу освіти на процеси формування інтелектуальної еліти. Показано, що даний процес відбувається на трьох рівнях - соцієтальному, інституційному та суб'єктивному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА360183

Рубрики:

      
2.

Кучеренко О.Ю. 
Концепції елітизму в контексті процесів демократичної трансформації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / О.Ю. Кучеренко ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу соціологічних концепцій елітизму, їх історико-соціологічних витоків, еволюції, сучасного стану. Виділено два напрями формування елітистських підходів до соціальних явищ, до принципів владарювання і суспільного управління: стратифікаційний і інституціональний, систематизовано положення теорії эдемократичного елітизмую. Автором розглянуто і запропоновано своє тлумачення взаємозв'язку неоелітизму та демократизму, окреслена роль сучасних еліт в процесах демократичної трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.12

Рубрики:

      
3.

Єнін М.Н. 
Модернізаційний дискурс елітних груп у сучасній Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / М.Н. Єнін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно проаналізовано феномен модернізаційного дискурсу в аспекті еволюції та функціонування елітних груп. На базі методології модернізаційної теорії у контексті просторового підходу та процедурних факторів розроблено модель аналізу трансформаційних процесів і перебігу модернізаційного дискурсу. Проведено емпіричний аналіз даного дискурсу елітних груп щодо головних питань державного майбутнього України. Виявлено проекти модернізації, що продукуються елітами стосовно бажаного устрою країни. Визначено історичні особливості формування регіональних ідентичностей спільнот Донбасу та Галичини, а також етнокультурні та політико-економічні проекти, сформовані на регіональному рівні, передумови пом'якшення суперечностей між цими регіонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА364530

Рубрики:

      
4.

Чемекова С.В. 
Правляча еліта України: сутність, особливості та протиріччя формування і функціонування: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.В. Чемекова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано процес формування та функціонування правлячої еліти сучасної України. Розглянуто специфіку даного процесу в соціально та політично нестабільних суспільствах. Обгрунтовано трактування поняття справедливості в контексті елітарних концепцій. Проаналізовано специфіку суспільного буття політичної України та зроблено висновок, що політична еліта може бути і ключовим рушійним фактором, і гальмом демократичного реформування суспільства. Визначено, що еліта є одним з основних суб'єктів суспільно-політичного процесу, поведінка і детермінанти поводження якого стають важливим фактором впливу на хід політичного розвитку та функціонування політичної системи. Доведено, що успішне реформування українського суспільства можливе лише за умов створення нової системи рекрутування еліт, яка базується на конкурентності та інституціоналізації вимог до ділових і моральних якостей політичних керівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + С5*422.12
Шифр НБУВ: РА318414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Щербакова О.А. 
Проблема формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.А. Щербакова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено одну з найполемічніших і найважливіших для перехідного етапу державницького будівництва проблему - формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років. Здійснено одну з перших в українському журналістикознавстві спроб розкрити роль взаємовпливу сучасної вітчизняної преси на процес формування національної еліти та віддзеркалення у пресі метаморфоз національної еліти в контексті соціокультурних та внутрішньополітичних реалій. Аналізується роль преси в організації громадського дискурсу з елітарної проблематики на тлі проблем трансформації українського суспільства. Розглядаються характеристики основних тенденцій, особливості та приклади закладення у масову свідомість ключових елітарних понять медіа засобами, тематичний діапазон елітарної проблематики на шпальтах сучасної газетно-журнальної періодики й динаміка громадської думки щодо ролі, завдань, типології, пріоритетів і шляхів формування національної еліти. Окреслюються перспективи модерної національної еліти України в контексті державної кадрової політики на межі століть, зважаючи на взаємозалежності науки, освіти, культури та мас-медіа у процесі формування інтелектуально-духовного потенціалу України та виховання елітарних особистостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + С5*422.12

Рубрики:

      
6.

Атаманюк З.М. 
Соціально-філософські концепції української національної еліти: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / З.М. Атаманюк ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито соціально-філософський зміст концепцій національної еліти. Проаналізовано погляди прихильників теорії еліт від античності до сучасності. Розглянуто національну еліту як феномен соціального буття, а також як соціально-філософську категорію та її зміст визначено через поняття суспільство, соціальна структура, маса, нація. Подано визначення української національної еліти. Використано структурно-функціональний аналіз для характеристики типів еліти сучасного українського суспільства. Зіставлено різні міркування щодо еліти як феномену суспільного буття та елементу соціальної структури, показу основні підходи до розуміння еліти. Висвітлено питання формування національної еліти. Розглянуто погляди мислителів української діаспори Д. Донцова та В. Липинського щодо ідеї української національної держави та еліти. Установлено, що соціальна трансформація в Україні призвела до порушення рівноваги еліт, а політична - контролює основні ресурси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.12 + Ю3(4УКР)6 + С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА327157

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Нікулін В.С. 
Структурування елітних мереж в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / В.С. Нікулін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічний підхід щодо дослідження еліт у контексті теорій соціального капіталу та мережевого аналізу. На підставі сучасних соціологічних концепцій, що розглядають поняття "капітал", його види та форми, здійснено теоретичну інтерпретацію поняття "еліта" в аспекті визначення обсягу та структури капіталу елітних акторів, згідно з якою еліту певного суспільства складають актори, що володіють таким сукупним капіталом, обсяг і структура якого забезпечує їм домінуюче положення в соціальній ієрархії. Розкрито сутність базового поняття запропонованого теоретико-методологічного підходу - "елітної мережі" як реальної соціальної мережі, яка є структурованим простором неформалізованих взаємодій, що виникають у процесі боротьби за владу та базуються на особистісних безпосередніх контактах, довірі, обміні капіталом і взаємних очікуваннях елітних акторів. Розроблено теоретико-методологічні принципи соціологічного дослідження елітних мереж, уточнено уявлення про механізми їх функціонування. На підставі застосування даного підходу щодо аналізу процесів функціонування та розвитку елітних груп в українському суспільстві виявлено історичні передумови формування елітних мереж у межах радянської номенклатурної еліти. Визначено їх роль у процесах елітних трансформацій в Україні. Встановлено вплив соціального капіталу елітних акторів на формування елітних груп і головні фактори структурування елітних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122 в661.5 + С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА355271

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського