Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)61-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабічева О.С. 
Анархізм та повстанський рух в Центральній та Південно-Східній Україні в період національно-демократичної революції (1917 - 1921 рр.).: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Бабічева ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено місце та роль анархістів і керованого ними повстанського руху в політичній структурі України на всіх етапах Української революції, ставлення анархістів до політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, Радянської влади, боротьба повстанського руху керованого анархістами проти німецьких і австро-угорських окупантів, білогвардійського та націоналістичного рухів, організація анархістської держави - "Махновії", політичні репресії й інші методи політичної боротьби з боку радянського уряду анархо-повстанського руху, причини поразки анархістів на заключному етапі Української революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2'15 +
Шифр НБУВ: РА370128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Красносілецький Д.П. 
Антибільшовицький рух селян в правобережній частині УСРР у 1920 - 1924 роках: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.П. Красносілецький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми антибільшовистського руху селян у правобережній частині УСРР. Проведено конкретно-історичний аналіз суспільно-політичних настроїв повстанців, найважливіших мотивів утвердження пріоритетності революційної доцільності над правом у діяльності більшовицької верхівки на селі. Розкрито характер радянської влади, показано її підміну на селі владою чекістів, ревкомів, комбідів, комнезамів та інших позаконституційних органів. З'ясовано докорінне розходження офіційно декларованих принципів радянської влади з реальною протизаконною діяльністю зазначених органів, що зумовило масовий опір селян більшовицькій владі. Установлено факти корінного розходження інтересів більшовицького режиму та основної маси селянства. Проведено типологію форм антибільшовицького селянського руху. Здійснено аналіз взаємодії національного та соціального факторів даного явища, керівних органів повстанського руху. Зокрема, діяльності головнокомандувача всіх повстанських сил Правобережної України Я.Гальчевського, стихійного виникнення повстань, структури та діяльності повстанських загонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА353764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петровський Е.П. 
Архівно-слідчі справи як джерело вивчення історії репресій в Україні у 1937 - 1938 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.П. Петровський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз архівно-слідчих справ як джерела вивчення історії репресій в Україні у період "Великого терору" 1937 - 1938 рр. На підставі дослідження одного з фондів припинених справ (архіву УСБУ в Одеській області), визначено основні ознаки, які дозволяють класифікувати даний вид масових джерел і визначити притаманні їм особливості формування та систематизації документів. Встановлено, що значний вплив на процес формування справ таких факторів, як час і місце їх порушення, провадження слідства та характер обвинувачення, показано суттєву роль виконавчого органу, що приймав рішення у справі. З'ясовано, що перегляд справи та реабілітація залежно від періоду впливали на внесення коректив у формування справи та рівень її інформативного потенціалу. Визначено істотні відмінності між одиночними та груповими справами. Евристичним шляхом виявлено основні типи документів, що містяться у справах. Проаналізовано їх структуру, значення на кожній зі стадій формування справи, розглянуто проблеми повноти та достовірності інформації. Визначено інофрмаційний потенціал архівно-слідчих справ та їх цінність як джерела з історії вивчення масових репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Т211(4УКР)61 + Х621.162.012(2УК)-1 +
Шифр НБУВ: РА345728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Фролов М.О. 
Вихідці із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.О. Фролов ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено діяльність й еволюцію поглядів вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті рр. Проаналізовано умови здійснення переходу до більшовицької партії колишніх членів 16 українських, загальноросійських і іноземних політичних партій та ставлення до них керівництва РКП(б)-КП(б)У, зміни у їх кількісному складі. Розкрито сутність діяльності вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в житті політичної, наукової та культурної еліти Радянської України. Наведено імена колишніх членів інших політичних партій, які перейшли до більшовицької організації Радянської України, розглянуто їх як джерело формування складу КП(б)У та її керівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2 + Т3(4Укр)61-40
Шифр НБУВ: РА316735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Свистович С.М. 
Громадські об'єднання України в політиці більшовицького режиму (20-30-х рр. ХХ ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.М. Свистович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення архівних джерел проаналізовано доктринальні засади функціонування громадських об'єднань радянської України у 1920 - 1930-х рр. і визначено їх місце у політичній системі радянської держави. Досліджено участь громадських організацій Української СРР у соціально-економічних перетвореннях, аграрній та індустріальній сферах, а також у здійсненні культурних перетворень більшовицького режиму. Показано зв'язки українських громадських об'єднань з зарубіжними країнами. У контексті сучасних методологічних і концептуальних підходів проаналізовано розвиток більшовицької доктрини використання громадських організацій у процесі побудови держави диктатури пролетаріату в 1920-х - на початку 1930-х рр. Проаналізовано особливості здійснення компартійним режимом державно-правового регулювання діяльності громадських організацій Української СРР в 1920-их рр. Визначено форми та методи впливу владних структур на систему громадських об'єднань в цілому та на окремі організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-48 + Ф79(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА351350

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бежук О.М. 
Громадсько-політична діяльність Ольги Левицької-Басараб: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Бежук ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано життя та громадсько-політичну діяльність Ольги Левицької-Басараб. Висвітлено етапи формування національно-патріотичного світогляду діячки, охарактеризовано її перші кроки в студентських і військово-спортивних товариствах, участь у жіночому русі, діяльність у складі уряду ЗУНР і підпільній УВО. Визначено роль і місе О. Левицької-Басараб у національно-визвольному русі українського народу за державну незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-8 Левицька-Басараб + Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА369592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Адамовський В.І. 
Депортації населення України в першій половині ХХ століття: причини, наслідки, шляхи повернення на Батьківщину: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Адамовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Розгляунто механізм, причини та наслідки масових депортацій населення у першій половині XX ст. Особливу увагу приділено розгляду даних процесів у роки Першої світової війни. Висвітлено масові депортації 1920-х рр., зокрема, стосовно діячів колишніх політичних партій та організацій, національно свідомої української інтелегенції, священнослужителів і віруючих. Доведено, що найбільш масоового характеру набули депортації у кінці 1920-х - на початку 1930-х рр. у період здійснення суцільної колективізації сільського господарства. Висвітлено трагедію народів Криму, що у масовому порядку депортувалися з території півострова. Проаналізовано основні законодавчі та нормативні акти, які сприяли поверненню народів на свою батьківщину, розглянуто шляхи їх адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 +
Шифр НБУВ: РА330762

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Симчишин О.С. 
Діяльність бундівських організацій у Правобережній Україні XX століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Симчишин ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано причини та передумови зародження бундівського руху у Правобережній Україні. Досліджено становлення регіональних організацій Бунду у краї наприкінці XIX - на початку XX ст. З'ясовано становлення осередків Союзу впродовж 1900 - 1904 рр., висвітлено їх боротьбу спільно з іншими опозиційними угрупованнями проти існуючої влади. Значну увагу приділено аналізу методів практичної роботи Бунду у регіоні, розкрито участь цієї партії у громадсько-політичних процесах краю за умов Першої російської революції 1905 - 1907 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2'14 + Т3(4УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА353015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Степанчук Ю.С. 
Діяльність громадських і політичних об'єднань УСРР у контексті соціальної політики більшовицького режиму в 1920-х - на початку 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.С. Степанчук ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено діяльність громадянських і політичних об'єднань в УСРР як інструменту у реалізації соціальної політики партії більшовиків у 1920-х - на початку 1930-х рр. На підставі вивчення нових джерел і літератури проаналізовано роль громадянських і політичних організацій у суспільних перетвореннях, зокрема у запровадженні радянською владою контролю та ідеологічного тиску на соціальну структуру населення УСРР. Розкрито особливості більшовицької соціальної політики та висвітлено взаємодію системи компартійних органів і громадянських організацій. Висвітлено процес становлення та розвитку громадських і політичних об'єднань УСРР, з'ясовано причини виникнення, трансформацію та завдання, що покладалися на громадські об'єднання партією влади на різних етапах періоду, що вивчається. Показано вплив даних організацій на здійснення політики індустріалізації та колективізації сільського господарства. Розкрито роль певних організацій у переслідуванні ідеологічно "чужих" груп населення УСРР. Вказано, що конкретні об'єднання сприяли вирішеню проблеми подолання дитячої безпритульності, ліквідації неписьменності, розширювали мережу початкових і середніх шкіл, покращували санітарні умови та здоров'я громадян. Зроблено висновок, що громадські та політичні організації, що існували протягом дослідженого періоду, забезпечували більшовицькому режиму надійний контроль на усім населенням УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА343927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Остапенко Я.М. 
Ліквідація більшовиками опозиційних політичних партій в Україні (1920 - 1925 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Остапенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання ліквідації більшовиками опозиційних політичних партій в Україні з 1920 - до 1925 р., коли було остаточно встановлено однопартійну політичну систему в Україні. Основні питання дослідження: самоліквідація партії боротьбистів й борбистів у 1920 р.; знищення загальноросійської партії есерів в Україні протягом 1920 - 1923 рр.; основні етапи примусового сходу РСДРП з політичної арени України; українська комуністична партія боротьбистів: від виникнення до ліквідації. Ліквідацію опозиційних партій пояснено, перш за все, прагненням більшовиків до монополії на владу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 + Т3(4УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА310986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шитюк М.М. 
Масові репресії на півдні УРСР в 20-ті - на початку 50-х років: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.М. Шитюк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Комплексно досліджено механізм формування та здійснення масових репресій, спрямованих проти населення південно-західного регіону УРСР у добу сталінщини. Розглянуто комплекс інформативних документів з Архіву служби безпеки України, Архіву Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Розкрито інформаційні можливості зазначеного корпусу документів для дослідження теми політичних репресій. Вивчено впровадження політичних репресій протягом 1920-х - на початку 50-х рр. Визначено головні етапи й особливості репресивної політики в Україні. З'ясовано специфіку репресій стосовно окремих соціальних груп населення: селянства, робітничого класу, інтелігенції, предствників національних меншин, релігійних конфесій. Простежено етапи розправи правлячої верхівки з членами партій соціалістичної орієнтації та опозиційно настроєними комуністами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА314157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Білас Я.І. 
Митрополит Андрей Шептицький і проблеми національно-визвольного руху українців: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Я.І. Білас ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Вперше з позицій історизму та наукової об'єктивності проаналізовано вплив Глави УГКЦ на теорію та практику національно-визвольної боротьби українців. Встановлено, що суспільно-політичні погляди митрополита А.Шептицького формувалися під впливом народовської політичної традиції та були орієнтовані на подолання асиміляційних тенденцій в українському національному житті. З'ясовано, що державотворча концепція митрополита була орієнтована на досягнення української соборності та носила консервативно-клерикальний характер, а також виключала будь-які форми політичного радикалізму. Переглянуто застарілі підходи щодо позиції А.Шептицького у ставленні до німецького окупаційного режиму. Акцентовано увагу на те, що митрополит заклав підвалини національної християнської політичної культури, чітко окреслив поняття патріотизму, принципи громадського та політичного служіння, вказуючи на їх відповідність християнській етичній традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028.2 Андрей (Шептицький) + Т3(4УКР)61-45 +
Шифр НБУВ: РА324229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Зленко А. М. 
Молодіжні організації в УСРР 1920-х рр.: історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / А. М. Зленко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено історіографічні результати досліджень з історії молодіжних організацій 1920-х рр. в УСРР. Здійснено аналіз існуючих в історіографії методологічних підходів, теоретичних парадигм щодо проблеми становлення та розвитку молодіжних організацій. Відображено загальні закономірності, особливості розвитку знань, концепцій, з'ясовано проблематику та спрямованість досліджень, їх характер і джерельну базу, притаманні виділеним історіографічним етапам. Визначено негативний вплив тоталітарного режиму на зміст і науковий рівень публікацій. Висвітлено перспективні напрями проведення подальших наукових пошуків, спрямованих на вивчення малодосліджених сторінок історії молодіжних організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-473 г + Т1(4УКР)6 + Ф75(4УКР)02
Шифр НБУВ: РА376931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кравчук Х. А. 
Організації студентів в УСРР у 1920-і рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Х. А. Кравчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено формування та діяльність організацій студентів за умов трансформації суспільно-політичних відносин з УСРР у 1920-ті рр. З'ясовано матеріальний стан і соціально-економічне становище студентства. Встановлено напрями, форми та засоби діяльності економічних студентських організацій та визначено причини їх появи та ліквідації. Вивчено соціальний склад студентства, причини та фактори, які спричиняли його зміни. Проаналізовано принципи та критерії комплектування колективів студентів і механізмів регулювання соціального, національного, політичного та тендерного складу студентства. Розглянуто процес самодіяльного відтворення організацій загально-студентського представництва, зроблено аналіз методів і напрямів їх діяльності, роботи студентських курій в органах управління ВНЗ. Досліджено фактори появи у студентському середовищі студентських профспілок, розкрито напрями їх діяльності та місце у системі організацій студентства. Простежено процес появи, становлення та діяльності політичних організацій студентства, встановлено їх місце та роль у формуванні класово-репресивної системи у вищій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.431 + Т3(4УКР)61-48
Шифр НБУВ: РА379768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Литвин Н.М. 
Політичні репресії проти наукової інтелігенції в радянській Україні в 1920 - 1930-х роках (ідеологічні аспекти проблеми): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Литвин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено ідеологічні аспекти політичних репресій проти наукової інтелігенції у радянській Україні у 1920 - 1930-х рр. З використанням широкої джерельної бази та наявної історіографії висвітлено ідеологічну складову причин і передумов розв'язання партійно-радянським режимом політичного терору проти наукових працівників. Проаналізовано ідеологічне наповнення законодавчого підгрунтя політичних репресій. Показано вплив ідеологічного фактора на практику діяльності спеціальних і судових органів. З'ясовано форми та методи агітаційно-пропагандистської роботи партійних, радянських органів, громадських організацій, яка була спрямована на ідеологічне обгрунтування у суспільній свідомості політики репресій щодо наукової інтелігенції. Відзначено, що ідеологічний чинник відігравав головну роль в організації політичних репресій проти наукової інтелігенції та суттєво впливав на їх масштабність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Ч216(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Колісник Д.В. 
Преса української політичної еміграції як джерело вивчення гетьманського руху (міжвоєнний період): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Д.В. Колісник ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження періодики української політичної еміграції міжвоєнного періоду як джерела вивчення консервативно-монархічного (гетьманського) руху. Проаналізовано специфічні суспільно-політичні умови, за яких видавалися діаспорні часописи, показано вплив на їх функціонування соціально-економічних чинників еміграційного життя. Розкрито тематику, склад авторів і редакційну політику друкованих органів української політичної еміграції (1920 - 1930-х рр.). Досліджено відображення основних історичних подій, діяльності політичних осіб, а також висвітлення явищ і процесів гетьманського руху даного періоду на сторінках монархічної, ліберально-демократичної, соціалістичної та націоналістичної преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА348613

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ходак В.Я. 
Суспільно-політична діяльність Організації українських націоналістів (1929 - 1934 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Я. Ходак ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення і консолідації українських націоналістичних сил у 1920-х рр., виникнення Організації українських націоналістів (ОУН), вироблення її ідейно-політичної платформи, зовнішньополітичну стратегію, організаційний розвиток і суспільно-політичну діяльність на Західній Україні, Закарпатті, Буковині, в середовищі української еміграції. Охарактеризовано взаємовідносини ОУН з українськими політичними партіями та групами, реакції відповідних міжнародних, польських та українських чинників на форми й методи діяльності ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА340355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Піскун В.М. 
Українська політична еміграція 20-х років ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Піскун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 43 с. — укp.

Висвітлено причини виникнення української політичної еміграції, особливості збереження за умов еміграції ідентитетів "Україна - батьківщина" та "український громадянин". Розглянуто діяльність урядів УНР і ЗУНР в еміграції. Відзначено, що правовий статус і соціальна адаптація українських політичних емігрантів зумовлювалась їх політичним вибором. Політико-ідеологічні форми вияву громадянської позиції розглянуто на підставі аналізу партійного структурування, вироблення політичних доктрин, зміни політичних орієнтацій, радянофільства галицьких політичних діячів. Доведено, що більшовики у боротьбі з українською еміграцією використовували методи дискредитації українських політичних діячів, фальсифікування джерел, підтасовування фактів, здійснювали провокаторську роботу у їх середовищі з метою ліквідації конкурентів у боротьбі за владу в Україні. Лідери української політичної еміграції, усвідомивши свою належність до української спільноти, продовжували відстоювати політичний вибір - існування незалежної української держави. Їх ціннісні орієнтації були спрямовані на збереження етнокультурної спадкоємності, історичної пам'яті та поширення українськості у світі. Здійснено комплексне дослідження вияву громадянської позиції лідерів української політичної еміграції 1920-х рр., яку охарактеризовано на інституційному, культурно-просвітницькому, доктринальному та поведінково-спонукальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-498 +
Шифр НБУВ: РА352089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Винарчук Т.В. 
Український національний рух в контексті визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи (кін.ХІХ ст. - 1920 р.): компаративний аналіз: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Винарчук ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз соціальної структури українських та інших народів Центрально-Східної Європи, як основи формування національно-визвольного руху. Зроблено уточнення у визначенні рівня економічного розвитку України у порівнянні з відповідними показниками країн даного регіону як бази для майбутнього державотворення. Проаналізовано асиміляційну політику уряду імперії відносно українців і характер її впливу на український національний рух у зпівставленні з національною політикою відносно інших народів Центрально-Східної Європи. Визначено специфіку національно-політичних вимог українців у контексті визвольних програм інших народів центрально-східноєвропейського регіону, висвітлено фактори, що впливали на їх еволюцію. Досліджено вплив зовнішньополітичних умов на результати українського державотворення в порівнянні з відповідними процесами інших народів Центрально-Східної Європи. Наведено характеристику державотворчої діяльності української еліти, її ролі як проводу національно-визвольної боротьби у зпівставленні з діяльністю еліт інших народів досліджуваного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА322378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Іващенко К.В. 
Українські емігрантські політичні партії в I Чехословацькій республіці: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / К.В. Іващенко ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню діяльності українських емігрантських політичних партій у І Чехословацькій республіці (1918-1938). У роботі розглянуто процес формування чехословацької концепції українського питання, вивчено особливості політичної системи країн-реципієнта у контексті їх впливу на емігрантські політичні партії, проаналізовано діяльність українських політичних партій у міжвоєнні роки з оглядом на її значення для діаспори, країни аоселення та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)61-48 + Т3(4Укр)61-498 + Ф69(4Чех=9Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського