Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф061$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Балдинюк О.В. 
Гуманітарна діяльність ООН у контексті врегулювання збройних конфліктів (1990 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Балдинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасну концепцію гуманітарної діяльності ООН під час врегулювання конфліктів, а також визначено механізми її реалізації та показано їх еволюцію. Розглянуто практичну ефективність гуманітарних програм у ході розблокування військово-політичних криз, виявлено фактори негативного впливу на миротворчий ефект гуманітарних програм ООН. Доведено, що ООН вдалося досягти значного прогресу в гуманітарній сфері, а також визначено важливу роль гуманітарних заходів у досягненні миротворчих цілей. Розроблено пропозиції щодо посилення миротворчого потенціалу ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф061 + Х915.212-921
Шифр НБУВ: РА309506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Аль-Рукібат Хайел М.С. 
Діяльність Ліги арабських держав по врегулюванню палестинської проблеми (80-і - перша половина 90-х років): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Рукібат Хайел М.С. ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Роботу присвячено актуальній проблемі розгляду в комплексі характеру, специфіки та еволюції позиції Ліги арабських держав (ЛАД) з палестинської проблеми, основних напрямків діяльності по її врегулюванню, що зумовлено зростанням впливу палестинського чинника на вироблення конкретних напрямів і проведення певних акцій в діяльності ЛАД. Проаналізовано практичну діяльність ЛАД по вирішенню палестинської проблеми в 80-і - першій половині 90-х років, форми і методи здійснення миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(0)63-611.61

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Аль-Шбуль Алі Мухамед 
Йордано-ізраїльські відносини як фактор формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Шбуль Алі Мухамед ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання становлення та розвитку йордано-ізраїльських відносин та їх вплив на пошук шляхів формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході. З'ясовано характер впливу регіонального середовища та внутрішніх процесів у Ізраїлі на еволюцію концептуального забезпечення близькосхідної політики Тель-Авіву. Визначено суть, спрямованість, теоретичні джерела ізраїльської концепції "нового Близького Сходу". Всебічно проалізовано йордано-ізраїльський мирний договір як оптимальну модель нормалізації відносин між арабами та Ізраїлем. Виокремлено етапи розвитку відносин між Амманом і Тель-Авівом. Зроблено висновок, що сучасний стан йордано-ізраїльських відносин не є адекватним моделі "теплого миру", а економічна сфера не стала домінуючою в комплексі двосторонніх відносин і не змогла відіграти провідної ролі у процесі нормалізації відносин між Йорданією та Ізраїлем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.6 + Т3(5ИЗР)63-6 + Т3(5ЙОР)63-6 + Ф061
Шифр НБУВ: РА313798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Німченко А.В. 
Концептуальні засади та політика США щодо миротворчої діяльності ООН: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.В. Німченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто погляди американських вчених, уряду та Конгресу США щодо ролі ООН в миротворчій діяльності та участь в ній Сполучених Штатів Америки. Проаналізовано зміни, що відбулися в підходах США щодо сфери діяльності ООН та причини цих змін. Обговорено питання переорієнтації політики Сполучених Штатів щодо миротворчої діяльності з урахуванням опори на НАТО. Визначено роль та місце Організації Об'єднаних Націй у військово-політичній стратегії Вашингтона. Вивчено досвід участі США у миротворчих операціях, зокрема, в Сомалі, Руанді та колишній Югославії та визначено його наслідки для політики США. Висвітлено проблему фінансування миротворчої діяльності. Наведено ряд рекомендацій українському зовнішньополітичному відомству.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф061
Шифр НБУВ: РА319229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Федина С. Р. 
Концепції миру у міжнародних відносинах та їх реалізація: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / С. Р. Федина ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз дефініцій миру у сучасних міжнародних відносинах. Запропоновано їх типологізацію та концептуалізовано підходи щодо розуміння миру як явища. Доведено, що поняття миру має виводитися зі стану відсутності загроз миру, таких як війна, конфлікт, насильство, агресія, ворожість і напруженість, а також включати поняття справедливості, добробуту, політику ненасильства, культуру миру. Виокремлено та систематизовано сучасні концепції миру, які відображають основні напрями розвитку досліджень миру у міжнародних відносинах. Зроблено спробу окреслити напрями розвитку миротворчої політики. Визначено роль та місце Української держави у процесах сприяння міжнародному миру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф4(0)64
Шифр НБУВ: РА373023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Бхарі Абдула Хадер 
Курдська проблема в міжнародних відносинах на Близькому та Середньому Сході в середині 70-х - 90-ті рр.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Бхарі Абдула Хадер ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(535)63-6
Шифр НБУВ: РА310706

Рубрики:

      
7.

Вознюк В.С. 
Міжнародний тероризм в сучасних глобалізаційних стратегіях: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.С. Вознюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз тенденцій "антитерористичного світу", політики провідних країн за умов глобалізації та ескалації міжнародного тероризму. На концептуальному рівні досліджено явище антитероризму з погляду оцінки його не лише як лиховісного чинника загрози мирові та стабільним міжнародним відносинам, а й намагання використати його як привід для поглибленої інвазії західних цивілізаційних цінностей. Розглянуто особливості зовнішньополітичної доктрини США в аспекті традиційного сприйняття Білим домом поняття "національні інтереси" та застосованих механізмів їх "узгодження" з довкіллям. Визначено національні інтереси України в контексті формування нового європейського та світового порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф061 + Ф087 +
Шифр НБУВ: РА337250

Рубрики:

      
8.

Поршакова Н.А. 
ОБСЄ у зміцненні миру і стабільності на Євразійському просторі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.А. Поршакова ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі критичного аналізу основних напрямів сучасної міжнародно-політичної науки визначено концептуальні засади, внутрішні та зовнішні чинники функціонування Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). З використанням критеріїв наявної практики визначено відповідність фактичної ролі ОБСЄ офіційно задекларованим нею положенням. Визначено співвідношення ОБСЄ щодо інших структур безпеки на європейському континенті, значення після розширення НАТО та ЄС. Виявлено можливості процесу подальшого становлення ОБСЄ як всеохоплюючої організації безпеки. На підставі виявлення та аналізу сутнісних і формальних проблем у діяльності ОБСЄ сформульвано низку пропозицій щодо можливого удосконалення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф024 + Ф061 +
Шифр НБУВ: РА325956

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Боброва А.Г. 
Основні форми сучасного політичного насилля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.Г. Боброва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних наукових підходів щодо визначення сутності політичного насилля сформульовано визначення даного поняття як засобу влади, що полягає в обмеженні чи узурпації волі соціального суб'єкта (або групи соціальних суб'єктів), яке здійснюється за допомогою зовнішнього примусу, наслідком якого є нанесення шкоди матеріального та духовного (психологічного, емоційного) характеру. Відзначено, що політичне насилля необов'язково передбачає використання фізичного примусу. Доведено, що за сучасних умов для його реалізації активно використовуються засоби психологічного, ідеологічного або інших видів духовного примусу. Обгрунтовано необхідність впровадження нового критерію типологізації політичного насилля, яким є характер примусу, що використовується під час його здійснення. На підставі даної ознаки виділено традиційне та нетрадиційне насилля, розглянуто сучасні форми їх прояву, визначено причини виникнення та наслідки застосування. Проведено дослідження тероризму та етнічних війн як домінуючих форм традиційного політичного насилля. Встановлено транснаціональний характер тероризму, виникнення якого обумовлене процесами загальної глобалізації. З'ясовано, що етнічні війни як форма політичного насилля є наслідком опору культурній гомогенізації світу, виявом захисту власних ідентичностей від нав'язування однорідного способу життя. Вперше досліджено феномен нетрадиційного політичного насилля. Розглянуто його основні форми (символічне насилля, інформаційні, психологічні та консцієнтальні війни, характерною особливістю яких є використання інформаційних технологій та ведення бойових дій без фізичної участі людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф061 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА340084

Рубрики:

      
10.

Найрат Мухамед Раед 
Палестинська проблема в зовнішній політиці США наприкінці 80-х - 90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Найрат Мухамед Раед ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено політику США стосовно палестинської проблеми кінця 80-х - 90-х років XX ст. Визначено внутрішні та зовнішні чиннники, що впливають на механізм формування політики США щодо палестинської проблеми. Проаналізовано американські зусилля, спрямовані на врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту і пошуку можливостей розв'язання палестинської проблеми, дипломатичну діяльність США у реалізації поставленої мети в період, що досліджується, а також висвітлено позицію США з проблеми палестинської державності. Особливу увагу приділено аналізу палестино-ізраїльських домовленостей та проблемі їх практичного втілення в життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА308187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Найрат Мухамед Раед 
Палестинська проблема в зовнішній політиці США наприкінці 80-х-90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Найрат Мухамед Раед ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА308187

Рубрики:

      
12.

Хусейн Талаль Маклад 
Політика Європейського Союзу в арабському регіоні (70-80-і роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Хусейн Талаль Маклад ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(539=А)64-6

Рубрики:

      
13.

Адель Ахмед Хайдар 
Політика США щодо країн Перської затоки в кінці 70-х - першій половині 90-х років (військово-політичні аспекти): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Адель Ахмед Хайдар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено чинники, що впливали на формування політики США щодо країн Перської затоки, проаналізовано концептуальне наповнення даної політики та виявлено її взаємозв'язок з глобальною стратегією США. Особливу увагу приділено аналізу форм і методів здійснення американської політики у Перській затоці, спрямованої на збереження, зміцнення та розширення впливу США у субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(7США)63-6
Шифр НБУВ: РА308562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Джаззан 
Проблема забезпечення загальноарабської безпеки в 1990-і роки та роль Ліги арабських держав: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Нізар Джаззан ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(539=А)64-6
Шифр НБУВ: РА304488

Рубрики:

      
15.

Магда Є.В. 
Регіональний конфлікт на Близькому Сході у глобальному контексті: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.В. Магда ; Ін-т світ. економіки та міжнар. відносин НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фактори впливу на розвиток близькосхідної кризи на основі інтенсифікації процесів глобалізації міжнародних відносин. Досліджено, що в період розпаду біполярної системи близькосхідний конфлікт позбавився "соціалістичного компонента" і проявляється в цивілізаційному вимірі. Визначено деструктивний вплив на формування спільної позиції світового співтовариства націй щодо близькосхідного врегулювання. Відзначено, що кожна нова фаза регіонального конфлікту стимулює розбіжність у підходах зовнішнього світу до причин та механізмів його розв'язання, конфлікт цивілізацій передбачає певну єдність, інтеграцію в межах ворогуючих сторін на державному рівні на відміну від ситуації в ісламському суспільстві. Наголошено, що зазначені умови сприятимуть поширенню міжнародного ісламського тероризму як зброї слабких проти сильних на основі диспропорцій розвитку країн регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф061 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА343031

Рубрики:

      
16.

Сірий С.В. 
Соціально-політичний контекст локальних війн і воєнних конфліктів в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.В. Сірий ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості локальних війн і воєнних конфліктів за умов глобалізації, визначено їх вплив на соціально-політичні процеси в окремих державах і сфері міжнародних відносин. Розроблено й апробовано нову методику дослідження наслідків локальних війн і воєнних конфліктів як цілісного явища. Розглянуто структуру, зміст, динаміку та характер впливу локальних війн і воєнних конфліктів на соціально-політичні процеси внутрішньго та міжнародного життя за умов глобалізації. Розкрито взаємозв'язок наслідків збройного протиборства з їх джерелами, причинами, характером і результатом. Виявлено основні джерела конфліктності та зроблено висновок про активізацію конфліктогенних факторів внаслідок впливу процесу глобалізації. Визначено роль сучасних локальних війн і воєнних конфліктів як фактора міжнародних відносин, виявлено їх характерні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф061 +
Шифр НБУВ: РА355409

Рубрики:

      
17.

Веселовський А.І. 
Східне Середземномор'я в системі регіональних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.І. Веселовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено проблематику Східного Середземномор'я з погляду національних інтересів України. Проаналізовано іноземні джерела щодо субрегіону у складі Лівії, АРЄ, Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії та Палестинської Автономії, яких співставлено з науковим доробком вітчизняної політології та сходознавства. Виявлено глибинну однорідність політичних культур сучасних держав субрегіону, які формувались у ході існування спільних східносередземноморських цивілізаційних просторів (фараонічний, античний, еллінізм) та імперій (Римської, Візантійської, Османської), що значною мірою є причиною повільної еволюції та протиріч зі світ-системою. Показано існування глибокої зацікавленості української держави, суспільства та ділових кіл у поглиблені існуючих політичних, торговельних, технологічних і гуманітарних зв'язків із субрегіоном, потреби надавати сприяння в розв'язанні безпекової проблематики. Зазначено стосовно наявності необхідних передумов для успішних дій у цих сферах, зокрема в енергетичній, починаючи з глибокої історичної пов'язаності України зі Східним Середземномор'ям, а у політичному плані - послідовної та виваженої зовнішньої політики рівнонаближеності України щодо основних протагоністів ізраїльсько-арабського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф031.1 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА327400

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського