Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х002.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Шишко В.В. 
Культурологічні проблеми правотворчості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.В. Шишко ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено категоріальний апарат правоутворення, проведено розмежування між нормотворчістю, правотворчістю, законотворчістю та законодавчою діяльністю. Надано всебічну характеристику права як явища культури в аспектах філософсько-правової онтології, методології, гносеології та аксіології. Вивчено процес правотворчості на суб'єктивному, об'єктивному, інтерсуб'єктивному та державному рівнях. Здійснено детальний аналіз культурологічно-антропологічних аспектів правотворчості. Розглянуто культурологічні проблеми правотворчого процесу на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.1 + Ю6*671 +
Шифр НБУВ: РА328787

Рубрики:

      
2.

Волошенюк О.В. 
Правовий нігілізм у пострадянському суспільстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волошенюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено правовий нігілізм як специфічний історично-рухливий феномен, що безпосередньо впливає на процес формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Розглянуто процес зародження і розвитку нігілістичного світогляду, висвітлено основні тенденції даного процесу та фактори, що сприяють його поглибленню. На основі аналізу сутності правового нігілізму розроблено класифікацію його видів і рівнів. Проаналізовано сучасний стан правосвідомості у пострадянському суспільстві з урахуванням його деформацій у минулому і специфіки перехідного періоду. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного механізму подолання правового нігілізму, запропоновано конкретні заходи щодо підвищення авторитету права і закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.1 + Ф1(0) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА309967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
3.

Оборотов 
Темпоральні характеристики права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ігор Гариславович Оборотов ; Одеська національна юридична академія. — О., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.1 + Х8(4УКР)-320.2
Шифр НБУВ: РА359683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Оборотов Ю.М. 
Традиції та новації в правовому розвитку: загальнотеоретичні аспекти: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Ю.М. Оборотов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 38 с. — укp.

Встановлено, що в епоху постмодерну загострюються проблеми існування правових нормативів і державних інститутів. Доведено, що на тлі кризи європоцентристського підходу щодо права зростає інтерес до власної правової спадщини, правових традицій, збереження наступності у праві. Показано, що неможливо обійтися без правової акультурації як запозичення положень інших правових культур. Зазначено, що з огляду на специфіку правового розвитку України можна вважати встановленою її належність до євразійської правової сім'ї. Обгрунтовано, що правова політика в Україні має бути націлена не на створення законодавчого права, а на врахування власної правової спадщини та традицій, активне впровадження в юридичну практику та освіту розробки вітчизняної юриспруденції, розвиток нормативно-правової бази та державних інститутів, адекватних правовому менталітету та правовій культурі нашого народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.1 + Х002.1
Шифр НБУВ: РА325157

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського